Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.07. klo 18:00 Fyrrypinkaasut Tulokset (päivitetty: 23:09 02.07.2019)
Fyrrypinkaasut 2019
Kyrölän kenttä
2.7.2019

TULOKSET

M 100 m


                     Tuuli: -1,1

  1. Teemu Tuomela                           2000 AlajA               11,57 
  2. Anton Sandvik                           2001 VasaIS              11,87 
  3. Mattias Asp                             2001 VasaIS              11,97 
  4. Jussi Raittinen                         1990 KurikRy             12,29 
     David Bamm                              1999 VasaIS                DNF 

P9 40 m

  1. Joona Suokko                            2010 LapVi                6,78 
  2. Eevert Evijoki                          2011 VasaIS               7,05 
  3. Tobias Cederholm                        2010 IFNykn               7,14 
  4. Touko Raunio                            2011 KyrVoi               7,29 
  5. Leevi Perälä                            2011 TeuvRi               7,58 
  6. Alex Lundfors                           2011 MalaxIF              7,62 
  7. Luie Nordström                          2011 MalaxIF              7,79 
  8. Juuso Autio                             2010 VähänkVie            7,97 

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Eevert Evijoki                          2011 VasaIS               7,05 
  2. Tobias Cederholm                        2010 IFNykn               7,14 
  3. Leevi Perälä                            2011 TeuvRi               7,58 
  4. Alex Lundfors                           2011 MalaxIF              7,62 PB

Erä 2                Tuuli: -2,5

  1. Joona Suokko                            2010 LapVi                6,78 
  2. Touko Raunio                            2011 KyrVoi               7,29 
  3. Luie Nordström                          2011 MalaxIF              7,79 
  4. Juuso Autio                             2010 VähänkVie            7,97 PB

P9 400 m

  1. Tobias Cederholm                        2010 IFNykn            1.19,58 
  2. Touko Raunio                            2011 KyrVoi            1.20,25 
  3. Eevert Evijoki                          2011 VasaIS            1.21,23 
  4. Leevi Perälä                            2011 TeuvRi            1.22,84 
  5. Alex Lundfors                           2011 MalaxIF           1.25,75 
  6. Luie Nordström                          2011 MalaxIF           1.26,02 
  7. Samuel Kuoppa-Aho                       2011 AlajA             1.32,61 

Erä 1                

  1. Alex Lundfors                           2011 MalaxIF           1.25,75 
  2. Luie Nordström                          2011 MalaxIF           1.26,02 
  3. Samuel Kuoppa-Aho                       2011 AlajA             1.32,61 

Erä 2                

  1. Tobias Cederholm                        2010 IFNykn            1.19,58 
  2. Touko Raunio                            2011 KyrVoi            1.20,25 
  3. Eevert Evijoki                          2011 VasaIS            1.21,23 
  4. Leevi Perälä                            2011 TeuvRi            1.22,84 

P9 Pituus

  1. Joona Suokko                            2010 LapVi                3,81                   
          3,54  3,81  3,49  3,39
                                
  2. Tobias Cederholm                        2010 IFNykn               3,78      PB             
          3,70     X  3,78     X
                                
  3. Touko Raunio                            2011 KyrVoi               3,32                   
          3,32  3,28  3,22  3,15
                                
  4. Eevert Evijoki                          2011 VasaIS               3,24                   
          3,24  3,24  3,21  3,20
                                
  5. Alex Lundfors                           2011 MalaxIF              3,07      PB             
          2,98  3,07  2,77  3,03
                                
  6. Samuel Kuoppa-Aho                       2011 AlajA                3,03                   
          3,00  2,81  2,89  3,03
                                
  7. Juuso Autio                             2010 VähänkVie            2,98      PB             
          2,98  2,75  2,57  2,70
                                
  8. Luie Nordström                          2011 MalaxIF              2,91                   
          2,83  2,91  2,71  2,75
                                
  9. Leevi Perälä                            2011 TeuvRi               2,81                   
          2,80  2,70  2,63  2,81
                                

P9 Kuula

  1. Eevert Evijoki                          2011 VasaIS               6,75 PB
           5,71   6,65   6,75   6,32
  2. Joona Suokko                            2010 LapVi                6,20 
           5,16   6,20   5,62   5,01
  3. Tobias Cederholm                        2010 IFNykn               5,53 PB
           5,26   5,53   4,95   5,24
  4. Alex Lundfors                           2011 MalaxIF              4,56 
           4,06   4,19   4,56   4,38
  5. Leevi Perälä                            2011 TeuvRi               4,06 PB
           3,83   4,06   3,92   4,03
  6. Luie Nordström                          2011 MalaxIF              3,85 
           3,73   3,58   3,73   3,85

P11 60 m


                     Tuuli: +0,4

  1. Norman Obama                            2008 KurikRy              9,33 
  2. Matias Onnenlehto                       2008 KyrVoi               9,62 PB
  3. Elmeri Turunen                          2009 KauhajKa             9,68 PB
  4. Robin Liljeqvist                        2008 IFNykn               9,70 
     Jesse Autio                             2009 VähänkVie             DNS 

P11 150 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Matias Onnenlehto                       2008 KyrVoi              23,91 PB
  2. Elmeri Turunen                          2009 KauhajKa            23,95 PB
  3. Oscar Lundén                            2009 IFDrott             24,61 PB

P11 Pituus

  1. Norman Obama                            2008 KurikRy              4,11                   
          3,33  3,60     X  4,11
                                
  2. Robin Liljeqvist                        2008 IFNykn               3,70      PB             
          3,63  3,70  3,34  3,27
                                
  3. Matias Onnenlehto                       2008 KyrVoi               3,50                   
          3,50  3,25  3,23  3,48
                                
  4. Oscar Lundén                            2009 IFDrott              3,42                   
          3,41  3,36  3,42  3,42
                                
  5. Julius Mäkiranta                        2009 VähänkVie            3,18                   
          3,09  3,18     X     X
                                
     Jesse Autio                             2009 VähänkVie             DNS                   
        
        

P11 Kiekko

  1. Hannez Sarin                            2008 IFFemman            27,21 
          23,90  26,85      X  27,21
  2. Robin Liljeqvist                        2008 IFNykn              24,75 SB
          21,03  24,75      X      X
  3. Einar Evijoki                           2008 VasaIS              24,70 
          24,70  22,89      X      X
  4. Julius Mäkiranta                        2009 VähänkVie           14,32 PB
          13,27  14,32      X      X

P13 60 m


                     Tuuli: -2,5

  1. Otto Laukas                             2006 VähänkVie            8,90 PB
  2. Elmeri Autio                            2006 NokU                 9,09 PB

P13 200 m aj


                     Tuuli: -1,3

  1. Kaleva Tyystjärvi                       2007 VähänkVie           42,73 

P13 Kolmiloikka

  1. Oskari Kärki                            2006 VaasVa              10,39 +0,6 PB             
          9,95 10,39 10,26     X
          +2,2  +0,6  +0,4      
  2. Elmeri Autio                            2006 NokU                 9,92 -0,4              
          9,52  9,92     X  9,34
          +2,3  -0,4        +1,0
  3. Samuli Rintamäki                        2007 VähänkVie            7,85 -0,2              
             X  7,85     X  7,58
                -0,2        +1,3
  4. Kaleva Tyystjärvi                       2007 VähänkVie            7,72 +0,5              
          7,35  7,72  7,68     X
          +3,1  +0,5  +0,2      

P13 Kuula

  1. Jone Nevala                             2007 VähänkVie            7,35 
           6,58   7,35   6,63   7,17
  2. Samuli Rintamäki                        2007 VähänkVie            5,59 
           5,58   5,46   5,59   5,12
  3. Emil Laaksonen                          2007 VähänkVie            4,71 
           4,32   4,38   4,71   4,62

P15 Seiväs

  1. Matias Onnenlehto                       2008 KyrVoi                220 PB
         160 170 180 190 200 210 220 230
           O   O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Robin Liljeqvist                        2008 IFNykn                210 
         160 170 180 190 200 210 220
           O   O   O   O   O   O XXX
  3. Otto Laukas                             2006 VähänkVie             210 PB
         160 170 180 190 200 210 220
          XO   O   O   O  XO  XO XXX

N 100 m

  1. Emma Rintamäki                          2005 VähänkVie           13,70 
  2. Anni Mäenpää                            2004 SeinäjSU            14,26 
  3. Anni Takamaa                            2005 LapVi               14,28 
  4. Sofia Keski-Nikkola                     2007 VähänkVie           14,32 
  5. Meri Suomalainen                        2002 TeuvRi              14,71 
  6. Emma Källbacka                          2000 IFVom               14,83 
  7. Sanni Yli-Kiikka                        2005 SeinäjSU            15,56 
     Heidi Nyrhinen                          2005 VähänkVie             DNS 

Erä 1                Tuuli: -1,4

  1. Anni Mäenpää                            2004 SeinäjSU            14,26 SB
  2. Sofia Keski-Nikkola                     2007 VähänkVie           14,32 PB
  3. Emma Källbacka                          2000 IFVom               14,83 
  4. Sanni Yli-Kiikka                        2005 SeinäjSU            15,56 PB

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Emma Rintamäki                          2005 VähänkVie           13,70 PB
  2. Anni Takamaa                            2005 LapVi               14,28 PB
  3. Meri Suomalainen                        2002 TeuvRi              14,71 
     Heidi Nyrhinen                          2005 VähänkVie             DNS 

N 800 m


  1. Anni Takamaa                            2005 LapVi             2.38,00 
  2. Emma Källbacka                          2000 IFVom             3.03,14 

N Moukari

  1. Maija Valli                             1996 KurikRy             57,70 
          57,70  54,72  56,45      X  57,07      X
  2. Jennifer Söderlund                      1994 MalaxIF             36,61 
              X      X      X  36,61      X      X
  3. Elina Lappalainen                       2001 VähänkVie           33,07 
          32,90  33,07      X      X      X      X

T9 40 m

  1. Taimi Koskenkorva                       2010 IlmajKi              7,08 
  2. Camilla Viitamäki                       2010 IlmajKi              7,17 
  3. Ellen Krook                             2011 MalaxIF              7,29 
  4. Sara Vakkila                            2010 SeinäjSU             7,50 
  5. Ella Mettälä                            2010 KauhajKa             7,54 
  6. Anna Koski                              2010 LapVi                7,63 
  7. Lilja Metsäranta                        2010 SeinäjSU             7,66 

Erä 1                Tuuli: -2,7

  1. Taimi Koskenkorva                       2010 IlmajKi              7,08 
  2. Sara Vakkila                            2010 SeinäjSU             7,50 PB
  3. Lilja Metsäranta                        2010 SeinäjSU             7,66 

Erä 2                Tuuli: -1,9

  1. Camilla Viitamäki                       2010 IlmajKi              7,17 
  2. Ellen Krook                             2011 MalaxIF              7,29 
  3. Ella Mettälä                            2010 KauhajKa             7,54 
  4. Anna Koski                              2010 LapVi                7,63 SB

T9 400 m


  1. Taimi Koskenkorva                       2010 IlmajKi           1.20,23 
  2. Ella Mettälä                            2010 KauhajKa          1.21,36 
  3. Lilja Metsäranta                        2010 SeinäjSU          1.27,94 
  4. Ellen Krook                             2011 MalaxIF           1.28,68 
  5. Anna Koski                              2010 LapVi             1.36,28 
  6. Hanna Sjöberg                           2011 IFVom             1.41,95 

T9 Pituus

  1. Camilla Viitamäki                       2010 IlmajKi              3,62                   
          3,49  3,62  3,62  3,54
                                
  2. Taimi Koskenkorva                       2010 IlmajKi              3,39      PB             
          3,18  3,24  3,38  3,39
                                
  3. Sara Vakkila                            2010 SeinäjSU             3,23                   
          3,06  3,19  3,23  3,21
                                
  4. Ellen Krook                             2011 MalaxIF              3,19                   
          3,16  3,19  3,16  3,02
                                
  5. Anna Koski                              2010 LapVi                3,12                   
          2,84  3,05  3,09  3,12
                                
  6. Lilja Metsäranta                        2010 SeinäjSU             2,93                   
          2,83  2,87  2,93     X
                                
  7. Hanna Sjöberg                           2011 IFVom                2,65                   
          2,65     X  2,51  2,53
                                

T9 Kuula

  1. Sara Vakkila                            2010 SeinäjSU             5,33 PB
           4,71      X   5,33   5,12
  2. Anna Koski                              2010 LapVi                5,15 PB
           5,11   5,14   5,15   4,76
  3. Lilja Metsäranta                        2010 SeinäjSU             4,37 
           3,79   3,50   4,37      X
  4. Ellen Sarin                             2010 IFFemman             4,00 
           3,83   3,55   4,00      X
  5. Ellen Krook                             2011 MalaxIF              3,14 
           3,04   3,01   3,14   3,01
  6. Hanna Sjöberg                           2011 IFVom                2,65 
           2,11   2,26   2,45   2,65

T11 60 m

  1. Alisa Takamaa                           2008 LapVi                9,68 
  2. Linn Bergström                          2008 IFNykn               9,71 
  3. Siiri Perälä                            2008 TeuvRi               9,72 
  4. Sara Cederholm                          2008 IFNykn               9,81 
  5. Emmi Koski                              2008 LapVi                9,85 
  6. Ronja Kempas                            2008 ViipU                9,88 
  7. Elin Krook                              2008 MalaxIF              9,92 
  8. Elsa Koivusalo                          2009 VähänkVie            9,94 
  9. Hanna Laturi                            2008 VähänkVie            9,99 
 10. Angelina Heinäheimo                     2009 LapVi               10,07 
 11. Janika Långsjö                          2008 LapVi               10,15 
 12. Minja Mäkelä                            2009 NoormNo             10,73 
 13. Vilhelmiina Koivula                     2009 AlavU               10,74 
 14. Mira Alanen                             2009 VähänkVie           10,80 
 15. Martta Toivio                           2009 UurU                12,36 
     Ella Kotimäki                           2009 PalosUS               DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Alisa Takamaa                           2008 LapVi                9,68 
  2. Sara Cederholm                          2008 IFNykn               9,81 
  3. Ronja Kempas                            2008 ViipU                9,88 
  4. Angelina Heinäheimo                     2009 LapVi               10,07 
  5. Janika Långsjö                          2008 LapVi               10,15 
  6. Minja Mäkelä                            2009 NoormNo             10,73 PB
  7. Mira Alanen                             2009 VähänkVie           10,80 PB
  8. Martta Toivio                           2009 UurU                12,36 

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Linn Bergström                          2008 IFNykn               9,71 
  2. Siiri Perälä                            2008 TeuvRi               9,72 PB
  3. Emmi Koski                              2008 LapVi                9,85 PB
  4. Elin Krook                              2008 MalaxIF              9,92 PB
  5. Elsa Koivusalo                          2009 VähänkVie            9,94 
  6. Hanna Laturi                            2008 VähänkVie            9,99 
  7. Vilhelmiina Koivula                     2009 AlavU               10,74 
     Ella Kotimäki                           2009 PalosUS               DNS 

T11 150 m

  1. Alisa Takamaa                           2008 LapVi               24,35 
  2. Sara Cederholm                          2008 IFNykn              24,61 
  3. Siiri Perälä                            2008 TeuvRi              24,69 
  4. Hanna Laturi                            2008 VähänkVie           24,94 
  5. Janika Långsjö                          2008 LapVi               25,07 
  6. Linn Bergström                          2008 IFNykn              25,10 
  7. Angelina Heinäheimo                     2009 LapVi               25,28 
  8. Jenna-Justiina Mäenpää                  2009 LappVei             26,04 
  9. Inez Lundfors                           2009 MalaxIF             28,13 
     Ella Kotimäki                           2009 PalosUS               DNS 
     Ronja Kempas                            2008 ViipU                 DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,1

  1. Siiri Perälä                            2008 TeuvRi              24,69 PB
  2. Janika Långsjö                          2008 LapVi               25,07 PB
  3. Inez Lundfors                           2009 MalaxIF             28,13 
     Ella Kotimäki                           2009 PalosUS               DNS 
     Ronja Kempas                            2008 ViipU                 DNS 

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Alisa Takamaa                           2008 LapVi               24,35 
  2. Sara Cederholm                          2008 IFNykn              24,61 PB
  3. Hanna Laturi                            2008 VähänkVie           24,94 PB
  4. Linn Bergström                          2008 IFNykn              25,10 
  5. Angelina Heinäheimo                     2009 LapVi               25,28 
  6. Jenna-Justiina Mäenpää                  2009 LappVei             26,04 PB

T11 Pituus

  1. Viivi Visuri                            2008 LaihLu               3,95      PB             
          3,94  3,95  3,73  3,84
                                
  2. Hanna Laturi                            2008 VähänkVie            3,75      PB             
          3,71  3,75  3,49  3,57
                                
  3. Alisa Takamaa                           2008 LapVi                3,74                   
          3,74  3,67  3,67  3,72
                                
  4. Sara Cederholm                          2008 IFNykn               3,72                   
          3,72  3,58  3,71  3,58
                                
  5. Elsa Koivusalo                          2009 VähänkVie            3,70      PB             
          3,67  3,70  3,51  3,63
                                
  6. Linn Bergström                          2008 IFNykn               3,64                   
          3,61  3,53  3,64  3,42
                                
  7. Janika Långsjö                          2008 LapVi                3,62                   
          3,51  3,62  3,37  3,45
                                
  8. Angelina Heinäheimo                     2009 LapVi                3,58                   
          3,43  3,24     X  3,58
                                
  9. Jenna-Justiina Mäenpää                  2009 LappVei              3,56      PB             
             X  3,56  3,39  3,43
                                
 10. Siiri Perälä                            2008 TeuvRi               3,54                   
          3,48  3,37  3,36  3,54
                                
 11. Vilhelmiina Koivula                     2009 AlavU                3,34      PB             
          3,34  3,19  3,23  3,15
                                
 12. Mira Alanen                             2009 VähänkVie            3,20      PB             
          3,19  3,12  3,05  3,20
                                
 13. Inez Lundfors                           2009 MalaxIF              3,01      PB             
          2,88  3,01  2,64  2,75
                                
 14. Martta Toivio                           2009 UurU                 2,71                   
          2,61  2,71  2,44  2,66
                                
     Ella Kotimäki                           2009 PalosUS               DNS                   
        
        

T11 Kiekko

  1. Sara Cederholm                          2008 IFNykn              25,73 PB
          20,68      X  25,73
  2. Hanna Laturi                            2008 VähänkVie           16,35 
          16,35  12,49      X
  3. Vilhelmiina Koivula                     2009 AlavU               15,64 
          13,09  14,76  15,64
  4. Angelina Heinäheimo                     2009 LapVi               14,98 
          10,60  14,98  14,41
  5. Linn Bergström                          2008 IFNykn              14,85 
          14,85      X  14,28
  6. Emmi Koski                              2008 LapVi               13,76 SB
          13,22  13,76      X
  7. Mira Alanen                             2009 VähänkVie            9,10 
              X   9,10      X
     Minja Mäkelä                            2009 NoormNo                NM 
              X      X      X

T13 60 m

  1. Veera Ketonen                           2006 IlmajKi              8,46 
  2. Vilma Takanen                           2006 KuortKu              8,61 
  3. Linnea Hirvelä                          2007 LapVi                8,68 
  4. Janna-Juulia Mäenpää                    2006 LappVei              8,77 
  5. Sofia Keski-Nikkola                     2007 VähänkVie            8,85 
  6. Oona-Maria Köykkä                       2006 IlmajKi              8,86 
  7. Seliina Kuoppa-Aho                      2006 AlajA                8,99 
  8. Milja Mäkiranta                         2006 VähänkVie            9,03 
  9. Malin Cederholm                         2006 IFNykn               9,07 
 10. Viivi Visuri                            2008 LaihLu               9,26 
 11. Siiri Kvist                             2006 SeinäjSU             9,38 
 12. Elsi Pukkinen                           2007 VaasTo               9,67 

Erä 1                Tuuli: +0,5

  1. Veera Ketonen                           2006 IlmajKi              8,46 PB
  2. Vilma Takanen                           2006 KuortKu              8,61 PB
  3. Linnea Hirvelä                          2007 LapVi                8,68 
  4. Janna-Juulia Mäenpää                    2006 LappVei              8,77 PB
  5. Sofia Keski-Nikkola                     2007 VähänkVie            8,85 PB
  6. Seliina Kuoppa-Aho                      2006 AlajA                8,99 

Erä 2                Tuuli: +0,4

  1. Oona-Maria Köykkä                       2006 IlmajKi              8,86 PB
  2. Milja Mäkiranta                         2006 VähänkVie            9,03 PB
  3. Malin Cederholm                         2006 IFNykn               9,07 PB
  4. Viivi Visuri                            2008 LaihLu               9,26 SB
  5. Siiri Kvist                             2006 SeinäjSU             9,38 PB
  6. Elsi Pukkinen                           2007 VaasTo               9,67 PB

T13 200 m aj

  1. Veera Ketonen                           2006 IlmajKi             33,53 
  2. Oona-Maria Köykkä                       2006 IlmajKi             33,97 
  3. Janna-Juulia Mäenpää                    2006 LappVei             34,90 
  4. Malin Cederholm                         2006 IFNykn              35,09 
  5. Katariina Leppäaho                      2007 AlajA               35,61 
  6. Milja Mäkiranta                         2006 VähänkVie           36,39 
  7. Aliina Ojaniemi                         2006 SeinäjSU            37,93 

Erä 1                Tuuli: -1,0

  1. Katariina Leppäaho                      2007 AlajA               35,61 
  2. Milja Mäkiranta                         2006 VähänkVie           36,39 
  3. Aliina Ojaniemi                         2006 SeinäjSU            37,93 PB

Erä 2                Tuuli: -1,3

  1. Veera Ketonen                           2006 IlmajKi             33,53 PB
  2. Oona-Maria Köykkä                       2006 IlmajKi             33,97 

Erä 3                Tuuli: -1,3

  1. Janna-Juulia Mäenpää                    2006 LappVei             34,90 PB
  2. Malin Cederholm                         2006 IFNykn              35,09 PB

T13 Kolmiloikka

  1. Milja Mäkiranta                         2006 VähänkVie           10,07 -0,5 PB             
          9,50     X 10,07  9,88
          -0,9        -0,5  +1,8
  2. Linnea Hirvelä                          2007 LapVi                9,55 +0,5              
          9,55  8,90     X     X
          +0,5  -0,2            
  3. Siiri Kvist                             2006 SeinäjSU             9,07 -0,7 PB             
          8,75  9,07  8,86     X
          +0,2  -0,7  -0,9      
  4. Annie Lundén                            2007 IFDrott              8,93 +0,6              
          8,93  8,73  8,78  8,85
          +0,6  -0,2  +0,9  +1,5
  5. Malin Cederholm                         2006 IFNykn               8,84 +0,7 PB             
          8,54  8,80  8,84     X
          -0,5  +0,6  +0,7      
  6. Elsi Pukkinen                           2007 VaasTo               8,68 +0,9              
          8,51  8,68  8,59  8,45
          +1,7  +0,9  -0,9  +0,9
  7. Katariina Leppäaho                      2007 AlajA                8,37 -0,5              
             X  8,37  8,01  7,97
                -0,5  +1,8  +0,9
  8. Emilia Liljeqvist                       2006 IFNykn               7,91 +0,6              
             X  7,47     X  7,91
                +1,6        +0,6
  9. Emma Krook                              2007 MalaxIF              7,55 +0,2              
          7,55  6,91  7,07  6,68
          +0,2  +0,4  -1,3  +0.3

T13 Kuula

  1. Molly Forslund                          2006 VasaIS               9,97 
           9,02   9,44   9,97      X
  2. Malin Cederholm                         2006 IFNykn               9,65 
           9,65      X      X      X
  3. Milja Mäkiranta                         2006 VähänkVie            9,61 PB
           9,61   9,22   8,97   9,29
  4. Siiri Kvist                             2006 SeinäjSU             8,29 PB
           8,28   8,08   8,01   8,29
  5. Emma Krook                              2007 MalaxIF              6,58 
              X   6,58   5,79   6,09
  6. Maiju Taittonen                         2007 VähänkVie            5,94 
           5,94   5,75   5,80   5,37

T15 80 m aj


                     Tuuli: -1,9

  1. Sanni-Maria Mäkelä                      2005 NoormNo             14,18 
  2. Sofia Mattila                           2005 LapVi               14,22 
  3. Sirja Tyystjärvi                        2005 VähänkVie           14,80 

T15 Seiväs

  1. Janna-Juulia Mäenpää                    2006 LappVei               300 PB
         250 260 270 280 290 300 311
           O   O   O  XO  XO  XO XXX
  2. Heidi Nyrhinen                          2005 VähänkVie             290 
         250 260 270 280 290 300
          XO  XO XXO   O  XO XXX
  3. Emilia Liljeqvist                       2006 IFNykn                210 
         190 200 210 220
           O   O   O XXX
  4. Jenna-Justiina Mäenpää                  2009 LappVei               190 PB
         155 160 170 180 190 200
           O   O  XO   O   O XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Meri Suomalainen                        2002     ulkop.             8,42 +0,9              
             X  8,17  8,42     X     X     X
                +1,6  +0,9                  

T15 Moukari

  1. Ella-Maria Marttila                     2005 VähänkVie           39,02 PB
              X      X      X  34,92  38,07  39,02
  2. Anna Villför                            2004 IFFemman            36,52 PB
          33,25  30,95  32,26  36,52  33,70  35,16
  3. Sanni-Maria Mäkelä                      2005 NoormNo             33,52 
              X      X      X      X  31,15  33,52

N17 800 m


  1. Seliina Kuoppa-Aho                      2006 AlajA             2.37,16 PB
  2. Selina Rintala                          2002 SeinäjSU          2.39,51 PB
  3. Sirja Tyystjärvi                        2005 VähänkVie         2.44,17 
  Aada Mikkilä                               2003 SeinäjSU          DNS 

N17 Seiväs

Kilpailun ulkopuolella
     Tuuli Kujala                            2000 SeinäjSU              350
         320 340 350 370
          XO   O  XO XXX