Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.05. klo 10:00 Porvoon Kevärheitot - Borgå Vårkast Tulokset (päivitetty: 19:59 11.05.2019)
Borgå vårkast - Porvoon kevätheitot
Borgå, Borgbackens kastplan
11.5.2019

TULOKSET

M Kuula - H Kula

  1. Joni Lähde                              LopU                 9,09 
           8,73   8,91   9,09   9,02   8,95      X

M Kiekko - H Diskus

  1. Eerik Brusila                           OrimJy              35,52 
          32,71      X  35,52      X      X  33,33

P11 Kuula - P11 Kula

  1. Juho Taavila                            NastNa               8,84 
           8,84      X   8,30   8,74      X   8,44
  2. Kevin Hildén                            IFSibboV             8,69 
           8,09   8,17   7,97      X      X   8,69
  3. Tobias Tallqvist                                             5,68 
           5,09   5,68   5,00   5,36   5,14   5,51
  4. Oliver Liljendal                        BorgåAk              5,50 
           5,15   5,50   4,90   5,33   5,17   5,33

P11 Kiekko - P11 Diskus

  1. Juho Taavila                            NastNa              25,81 
          23,35      X  24,45  25,31  25,81  23,55
  2. Oliver Liljendal                        BorgåAk             13,00 
              X  12,89      X  13,00      X      X

P13 Kuula - P13 Kula

  1. Aatu Kangasniemi                        NurmijYU            18,29 PB
              X  16,89  17,46  17,28  18,29  17,38
  2. Otto Sällström                          BorgåAk             10,92 
          10,20  10,69  10,92  10,82  10,74      X
  3. Henri Aspelin                           BorgåAk              9,45 
           8,08   9,45   9,33   8,65      X      X
  4. Alexander Heikkinen                     BorgåAk              8,78 
           8,53   8,74   8,78   8,50   8,42   8,47
  5. Aarni Ikäheimo                          EspTa                7,01 
           6,98   6,68   6,98   7,01   6,81   5,26
  6. Sakari Mäkelä                           LahdA                6,51 
           6,32   6,42   5,90   5,97   6,51   6,27

P13 Kiekko - P13 Diskus

  1. Aatu Kangasniemi                        NurmijYU            53,02 
          53,02      X      X  51,61  48,92  51,01
  2. Alexander Heikkinen                     BorgåAk             27,05 
          27,05      X      X  22,13  22,03      X
  3. Henri Aspelin                           BorgåAk             25,31 
          23,80      X      X  25,31  24,02  25,05
  4. Aapo Närhi                              LempKiYU            20,49 
              X  20,49      X      X      X      X
  5. Aarni Ikäheimo                          EspTa               19,92 
              X  16,80  17,35  19,38      X  19,92
  6. Benjamin Björklöf                       IFRaseb             17,20 
          13,29      X  11,66  16,82      X  17,20
  7. Sakari Mäkelä                           LahdA               16,54 
          14,46  15,67  14,32      X  14,74  16,54

P13 Moukari - P13 Slägga

  1. Aatu Kangasniemi                        NurmijYU            63,57 
              X      X      X      X  63,57      X
  2. Aarni Ikäheimo                          EspTa               25,31 
          24,65  23,81  25,31  24,33      X  21,65
  3. Aapo Närhi                              LempKiYU            25,21 
              X  25,21  25,12  24,78      X      X
  4. Sakari Mäkelä                           LahdA               24,45 PB
              X  24,45  23,61      X  22,30      X
  5. Henri Aspelin                           BorgåAk             23,82 
              X  20,22  23,82  20,38      X      X
  6. Benjamin Björklöf                       IFRaseb             12,97 
          11,92   9,41   9,47  12,12  12,97  12,70

P15 Kuula - P15 Kula

  1. Mikko Huhta                             NurmijYU            12,99 
          11,51  12,64  12,99  12,51       
  2. Robin Hildén                            IFSibboV            12,71 
          11,77      X      X  12,47  12,24  12,71
  3. Filip Wikholm                           IFRaseb             11,59 
          11,44  11,05  11,08  10,71  11,59      X
  4. Onni Rustholkarhu                       LahdA               10,42 
          10,04   9,95  10,10  10,42  10,41      X
  5. Simon Björklöf                          IFRaseb             10,17 
           9,57  10,17   9,42      X   9,61      X
  6. Christoffer Von Schantz                 IFRaseb              9,89 
           8,21   9,17   9,23   8,84   9,09   9,89

P15 Kiekko - P15 Diskus

  1. Mikko Huhta                             NurmijYU            45,57 
          45,57      X  43,73  44,35      X      X
  2. Robin Hildén                            IFSibboV            40,39 
          37,10  37,42  38,23  40,39  40,03  39,28
  3. Onni Rustholkarhu                       LahdA               37,71 
          35,50      X  37,71  35,01  36,31  36,04
  4. Samuel Puustinen                        BorgåAk             28,79 
              X      X  26,47  26,25  28,35  28,79
  5. Simon Björklöf                          IFRaseb             27,46 
              X      X      X      X      X  27,46
  6. Christoffer Von Schantz                 IFRaseb             26,67 
          23,09      X      X      X  20,76  26,67

P15 Moukari - P15 Slägga

  1. Mikko Huhta                             NurmijYU            57,24 
          52,39  54,50      X  54,30  55,17  57,24
  2. Filip Wikholm                           IFRaseb             40,94 
              X  38,53      X  40,94      X  39,37
  3. Onni Rustholkarhu                       LahdA               40,92 
          38,04      X  39,29  38,87  39,04  40,92
  4. Robin Hildén                            IFSibboV            39,71 
          38,39  39,71      X  38,50  38,59  38,86
  5. Aron Johansson                          BorgåAk             39,35 
          38,54  36,22      X  39,35  37,42      X
  6. Samuel Puustinen                        BorgåAk             39,06 
          38,06  39,06      X  38,53      -      -
  7. Christoffer Von Schantz                 IFRaseb             31,39 
              X      X  26,42  31,39  31,25      X
  8. Tuomas Närhi                            LempKiYU            30,46 
          29,68  29,59      X  28,78      X  30,46

M17 Kuula - H17 Kula

  1. Jesse Sorvari                           BorgåAk             13,22 
          11,83      X  13,22      X      X      X
  2. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             10,83 
          10,27  10,33  10,12  10,83      X  10,64
  3. Jonathan Lindroos                       EspTa               10,80 
          10,80   9,98   9,69  10,38  10,59  10,49
  4. Joona Heikkerö                          PorvU                8,68 
           7,96   7,85   8,63   8,08   8,68   8,64

M17 Kiekko - H17 Diskus

  1. Lauri Wuorenrinne                       IFRaseb             40,94 
          38,88  40,94  38,43      X  38,92      X
  2. Joona Tuusjärvi                         HIFK                38,83 
          33,68      X  34,52  33,06  38,83  36,17
  3. Ahti Pokkinen                           IFSibboV            38,28 
          35,94  38,28  38,23  38,18      X  38,10
  4. Jonathan Lindroos                       EspTa               36,07 
          36,07  35,55      X  34,17  34,27  35,46
  5. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             25,49 
          24,42  24,92      X      X  25,49  23,68
  6. Joona Heikkerö                          PorvU               25,26 
              X  25,26      X  24,50  22,19  23,08

M17 Moukari - H17 Slägga

  1. Joona Tuusjärvi                         HIFK                60,49 
          54,52  60,49  59,07  58,09      X
  2. Arttu Härkönen                          SavonlRie           59,77 
              X      X  59,77  54,54      X      X

M19 Kiekko - H19 Diskus

  1. Aleksi Mutanen                          HIFK                38,03 
          36,22      X  38,03      X      X      X

N Kuula - D Kula

  1. Andrea Österman                         HIFK                12,99 PB
          12,86  12,57  12,42  12,99  12,99      X

N Kiekko - D Diskus

  1. Salla Tanskanen                         AsikkRai            33,17 
          30,40  30,95  32,83      X  33,17      X
  2. Krista Alm                              LänsiUU             30,95 
              X      X      X  30,95  30,83      X

N Moukari - D Slägga

  1. Krista Tervo                            KarhKa              66,98 
          66,98  65,08  64,65  64,39      X      X
  2. Andrea Österman                         HIFK                51,80 PB
          49,49  51,80  50,46      X      X      -

T11 Kuula - T11 Kula

  1. Erika Tallqvist                         BorgåAk              7,34 
           6,58   7,34   7,11   6,99   6,82   6,95
  2. Charlotte Knape                         IFSibboV             7,05 
           6,85   7,05   6,68   6,85   6,95   6,48
  3. Fanny Finell                            BorgåAk              5,76 
           5,26   5,25   4,68   4,83   5,76   5,18

T11 Kiekko - F11 Diskus

  1. Erika Tallqvist                         BorgåAk             17,55 
          14,62  15,79  16,17  15,10  17,55  14,76
  2. Charlotte Knape                         IFSibboV            16,26 
          15,70  15,31  14,84  15,41  13,48  16,26
  3. Fanny Finell                            BorgåAk             11,47 
              X   8,30      X  11,34  11,43  11,47

T13 Kuula - T13 Kula

  1. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi            11,22 
           9,68  10,70  11,22  10,48  10,79   9,97
  2. Aino Ikäheimo                           EspTa               10,91 
           8,84   9,72   9,25   9,41  10,09  10,91
  3. Jessica Björksten                       BorgåAk             10,23 
           9,18  10,02      X  10,23      X  10,16
  4. Leia Lommi                              KarhU                9,22 
           8,67   8,60   7,81   8,86   8,28   9,22
  5. Melina Lundqvist                        BorgåAk              8,45 PB
           8,45   8,41   7,66   8,32   8,39   8,33
  6. Ella Råstedt                            EsboIF               8,09 
           7,61   8,09   8,04   7,85      X      X
  7. Silja Niemi                             MäntsU               7,60 
           6,36      X   7,55   7,60   7,08   6,77
  8. Erin Björklöf                           IFRaseb              7,49 
           7,49      X   7,04   6,94   7,22   7,27
  9. Tara Hatakka                            VantSa               6,48 
           6,48   6,46      X
 10. Eevi Kontinen                           BorgåAk              6,28 
           6,07   6,28   5,84
 11. Emilia Liljendal                        BorgåAk              5,67 
           5,49   5,63   5,67

T13 Kiekko - F13 Diskus

  1. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi            32,35 
          27,34  32,35  29,79  29,01      X  28,99
  2. Aino Ikäheimo                           EspTa               29,71 
          25,88  23,97  27,19  28,51  29,71  26,13
  3. Jessica Björksten                       BorgåAk             28,95 
          26,70  28,95      X      X      X      X
  4. Ella Råstedt                            EsboIF              25,68 
          20,97  24,71  25,45  25,68      X  23,71
  5. Leia Lommi                              KarhU               22,27 
          19,71      X      X  22,27  20,11  21,46
  6. Silja Niemi                             MäntsU              20,52 
          16,38      X  20,52      X      X      X
  7. Erin Björklöf                           IFRaseb             19,56 
          16,21  17,90  19,56  16,32  16,21      X
  8. Emilia Liljendal                        BorgåAk             17,44 
          14,47  17,44  16,37      X  16,57      X
  9. Tara Hatakka                            VantSa              17,22 
              X  17,22  16,77      X      X  16,88
 10. Sara Jousimaa                           HyvsU               16,60 
          15,73      X  16,14  15,40      X  16,60

T13 Moukari - T13 Slägga

  1. Vilma Härkönen                          SavonlRie           41,81 
          39,86  41,10  41,81  41,60  40,33  40,73
  2. Aino Ikäheimo                           EspTa               38,79 
          35,16  35,08  35,53  38,79      X      X
  3. Melina Lundqvist                        BorgåAk             36,17 PB
          32,51  32,13  34,61  35,92  36,17      X
  4. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi            25,56 
          22,69  18,45  20,98  25,56      X
  5. Jessica Björksten                       BorgåAk             25,48 
          24,61      X  24,33  23,41  25,48  25,39
  6. Tara Hatakka                            VantSa              24,24 PB
          21,49  20,98  22,03  22,93  24,24
  7. Ella Råstedt                            EsboIF              23,28 
          22,64  22,88      X  22,10  23,28      X
  8. Sara Jousimaa                           HyvsU               19,58 
          17,88      X  19,09  19,58      X  18,47
  9. Emilia Liljendal                        BorgåAk             13,96 
              X   9,96  11,58  13,83      X  13,96

T15 Kuula - T15 Kula

  1. Jonna Virén                             LiljIK              10,75 
           9,54  10,12      X  10,75      X  10,68
  2. Emmi Malo                               LopU                10,56 
          10,56  10,24      X      X  10,49      X
  3. Gisela Bergström                        BorgåAk             10,38 
          10,10  10,38   8,56   9,81  10,16  10,30
  4. Julia Nystrand                          EsboIF              10,36 
          10,34  10,36  10,01      X  10,23      X
  5. Amalia Lindén                           BorgåAk             10,18 
          10,18      X   9,58   9,95   9,91   9,49
  6. Amanda Rontu                            KerU                 9,84 
           9,08   8,94   9,62   9,78   9,84   9,23
  7. Fanny Kero                              IFRaseb              8,91 
           8,58   8,34   7,88   7,65   7,78   8,91
  8. Ellen Blomqvist                         IFSibboV             8,85 
              X   8,83   8,39   8,02   8,85   8,64
  9. Selma Lepistö                           BorgåAk              8,50 
           7,81   8,50   8,02
 10. Ida Finell                              BorgåAk              8,10 
           7,49   8,10   7,66       
 11. Emelie Hägglund                                              7,61 
           6,34   7,61   7,32

T15 Kiekko - F15 Diskus

  1. Alice Koskelainen                       LahdA               36,21 
          36,21  32,63  32,15  31,22      X  33,76
  2. Julia Nystrand                          EsboIF              35,76 PB
              X  32,74  33,26      X  35,76      X
  3. Amalia Lindén                           BorgåAk             33,47 
              X  29,56  32,55  32,76      X  33,47
  4. Jonna Virén                             LiljIK              30,45 
          30,45  28,62  29,01  27,98  29,77  29,03
  5. Amanda Rontu                            KerU                28,42 
          28,22  28,42  28,05  25,70  24,10  27,17
  6. Ida Finell                              BorgåAk             28,33 
          18,01      X  17,16  28,33  24,72  23,02
  7. Selma Lepistö                           BorgåAk             18,69 
          17,68  16,97      X  17,95  18,69  18,52
  8. Fanny Kero                              IFRaseb             18,24 
          17,88  17,58      X  18,23  18,24  18,07

T15 Moukari - T15 Slägga

  1. Emmi Malo                               LopU                49,71 
              X  49,17  49,71      X  48,54      X
  2. Amalia Lindén                           BorgåAk             46,56 
          45,18  44,19  46,56      X      X      X
  3. Julia Nystrand                          EsboIF              40,20 PB
              X  40,20      X      -      -      -
  4. Sara Puustinen                          BorgåAk             38,69 
              X  32,60      X      X      X  38,69
  5. Jonna Virén                             LiljIK              37,92 
          37,92      X      X  30,73  30,84  34,91
  6. Sofia Wahlstedt                         BorgåAk             34,39 
          34,12  33,45  34,05  33,88  34,39
  7. Ellen Blomqvist                         IFSibboV            32,08 
          25,85  32,08      X      X      X      X
     Bodil Wikholm                           IFRaseb                 - 
              X      X      X      -      -      -

N17 Kuula - D17 Kula

  1. Annukka Vainonen                        IitPy               13,39 
          13,39  12,78  12,83      X  12,74  12,94
  2. Jannika Viljakainen                     BorgåAk             10,58 
           9,73  10,28  10,58  10,35      X  10,23

N17 Kiekko - D17 Diskus

  1. Annukka Vainonen                        IitPy               37,72 
          36,08  37,72  36,15      X  36,32  35,11
  2. Emmy Ollas                              BorgåAk             32,05 
          29,62  30,91      X  32,05  31,57  31,87
  3. Jannika Viljakainen                     BorgåAk             27,01 
          22,69  27,01  25,15  21,60  24,09  25,82

N17 Moukari - D17 Slägga

  1. Senja Pantti                            BorgåAk             50,33 
          50,33  49,04      X  47,82  47,09  40,57
  2. Iida Uosukainen                         EsboIF              48,71 
          48,71      X  47,56      X      X  48,68
  3. Emma Backlund                           BorgåAk             36,39 
          36,39      X      X      X      X      X

N19 Kuula - D19 Kula

  1. Emilia Anttila                          BorgåAk              8,89 
              X      X   8,84      X   8,89      X

N19 Kiekko - D19 Diskus

  1. Emilia Anttila                          BorgåAk             36,02 
          35,14  36,02  35,51      X  34,14  35,23

N19 Moukari - D19 Slägga

  1. Emma Uosukainen                         EsboIF              50,50 
          50,00      X  49,69  50,50      X      X
     Jenna Sorvari                                                  NM 
              X      X      X      X      X      X