Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
25.06. klo 18:00 HämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailu Tulokset (päivitetty: 06:26 26.06.2019)
PISTETILANNE: www.seuracup.tuloslista.com
TULOKSET: 
P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Nooa Hyvärinen                   TampPy                    9,27              
2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,54              
3)   Jere Kinnunen                    TampPy                    9,87              
4)   Arvo Väre                        HämeenlTa                 11,14             
5)   Niilo Kerälä                                               12,52             


T11 60m
1)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      9,29              
2)   Emmi Kallio                      TampPy                    9,32              
3)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  9,45              
4)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,69              
5)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    9,74              
6)   Miina Pääjärvi                   ForssSa                   10,21             
7)   Josefina Lehtinen                TampPy                    10,22             
8)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  10,32             
9)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,43             
10)  Eevi Antila                      NokU                      10,78             
10)  Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 10,78             
12)  Jarinja Saari                    HämeenlTa                 10,84             
13)  Emilia Leino                     TampU                     11,07             
14)  Juulia Hansen                    NokU                      11,17             

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      9,29              
2)   Emmi Kallio                      TampPy                    9,32              
3)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  9,45              
4)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    9,74              
5)   Miina Pääjärvi                   ForssSa                   10,21             
6)   Eevi Antila                      NokU                      10,78             
6)   Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 10,78             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,69              
2)   Josefina Lehtinen                TampPy                    10,22             
3)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  10,32             
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,43             
5)   Jarinja Saari                    HämeenlTa                 10,84             
6)   Emilia Leino                     TampU                     11,07             
7)   Juulia Hansen                    NokU                      11,17             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  3.25,02           
2)   Jalmari Koskinen                 TampPy                    3.27,12           
3)   Jyri Mäkelä                      NokU                      3.39,79           
4)   Olli Seppälä                     HämeenlTa                 3.42,27           
5)   Aatos Forss                      TampPy                    3.43,47           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   3.47,95           
2)   Janette Vähäoja                  TampPy                    3.48,26           
3)   Saana Ahti                       LempKiYU                  3.48,85           
4)   Moonika Riihimäki                TampPy                    3.53,50           
5)   Nia Kytäjä                       ForssSa                   3.56,23           
6)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3.59,76           
7)   Elma Ritala                      NokU                      4.04,01           
8)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  4.05,41           
9)   Silja Kariniemi                  HämeenlTa                 4.13,68           
10)  Nea Kokko                        TampPy                    4.16,44           
11)  Nuppu Tunturi                    HämeenlTa                 4.22,86           
12)  Anni Weitz                       LempKiYU                  4.26,72           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  4,04              
     x      x      4,03   4,04   
                                 

2)   Tomas Vasylenko                  TampU                     3,85              
     3,85   3,69   3,76   3,73   
                                 

3)   Markus Mahlamäki                 TampPy                    3,83              
     3,71   3,83   3,65   3,69   
                                 

4)   Noel Piirainen                   TampPy                    3,77              
     3,48   3,52   3,76   3,77   
                                 

5)   Aku Koskinen                     HämeenlTa                 3,48              
     3,48   3,47   3,41   3,35   
                                 

6)   Eemeli Raunio                    TampPy                    3,37              
     3,36   3,30   3,36   3,37   
                                 

7)   Miro Kukkumäki                   NokU                      2,93              
     2,84   2,93   2,68   2,82   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    4,22              
     4,09   4,09   4,17   4,22   
                                 

2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  4,00              
     3,83   4,00   3,99   3,97   
                                 

3)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  3,86              
     3,76   3,67   3,86   3,71   
                                 

4)   Unna Törmänen                    HämeenlTa                 3,80              
     3,80   3,40   3,39   3,37   
                                 

5)   Aino Heikkilä                    TampPy                    3,65              
     3,49   3,65   3,61   3,54   
                                 

6)   Emma Korvenoja                   ForssSa                   3,46              
     3,42   3,46   3,40   3,35   
                                 

7)   Reea Hiitelä                     NokU                      3,43              
     3,25   3,38   3,29   3,43   
                                 

8)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   3,41              
     x      x      3,41   3,17   
                                 

9)   Noora Moisio                     TampPy                    3,37              
     3,36   3,37   3,35   3,26   
                                 

10)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,29              
     3,29   3,03   3,09   3,26   
                                 

11)  Isla Juselius                    HämeenlTa                 3,29              
     3,29   3,13   2,93   3,06   
                                 

12)  Siiri Niskanen                   HämeenlTa                 3,24              
     3,02   3,24   3,13   3,14   
                                 

13)  Mira Lautala                     TampU                     3,05 NM           
     3,05   2,92   2,72   2,62   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aarni Elomaa                     TampPy                    27,39             
     x      25,55  x      27,39  

2)   Eelis Hartikainen                TampPy                    19,57             
     19,57  17,64  16,10  x      

3)   Rasmus Salminen                  ForssSa                   19,00             
     19,00  x      x      15,40  

4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  18,37             
     13,82  x      15,68  18,37  

5)   Vilho Peltotalo                  HämeenlTa                 17,99             
     x      17,04  17,99  16,30  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Neea Keso                        TampPy                    23,33             
     18,82  23,33  20,78  17,79  

2)   Roosa Aulamo                     TampPy                    17,89             
     9,70   16,24  12,83  17,89  

3)   Rebekka Petro                    HämeenlTa                 17,57             
     13,14  12,56  17,57  x      

4)   Sini Seppänen                    TampPy                    16,67             
     x      15,54  13,18  16,67  

5)   Karoliina Jouppi                 LempKiYU                  15,50             
     15,50  15,25  x      12,85  

6)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,98             
     10,09  9,92   11,98  11,82  

7)   Ella Kaija                       ForssSa                   7,54              
     7,54   6,62   5,23   3,55   



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö1               TampPy                    30,99             
   1) Nooa Hyvärinen, 2) Aarni Elomaa, 
   3) Noel Piirainen, 4) Aatos Forss
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu      LempKiYU                  31,01             
   1) Noel Nikulainen, 2) Eerik Ruuti, 
   3) Viljami Kuusjärvi, 4) Eemeli Riikonen
3)   Tampereen Pyrintö2               TampPy                    32,84             
   1) Jalmari Koskinen, 2) Eelis Hartikainen, 
   3) Jere Kinnunen, 4) Markus Mahlamäki
4)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 33,22             
   1) Aku Koskinen, 2) Olli Seppälä, 
   3) Vilho Peltotalo, 4) Arvo Väre


T11 4x50m viesti
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    30,44             
   1) Vilma Luontila, 2) Neea Keso, 
   3) Aino Heikkilä, 4) Emmi Kallio
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  30,84             
   1) Aada Viskari, 2) Erin Lönnqvist, 
   3) Venla Vaittinen, 4) Jeni Suhonen
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    32,20             
   1) Mimmi Mäkinen, 2) Janette Vähäoja, 
   3) Noora Moisio, 4) Roosa Aulamo
4)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 32,79             
   1) Silja Kariniemi, 2) Rebekka Petro, 
   3) Jarinja Saari, 4) Unna Törmänen
5)   Forssan Salama                   ForssSa                   33,48             
   1) Miina Pääjärvi, 2) Nia Kytäjä, 
   3) Emma Korvenoja, 4) Minja Kaunisharju
6)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  34,12             
   1) Saana Ahti, 2) Olivia Oksjoki, 
   3) Siru Rasinmäki, 4) Nanna Salovaara
7)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    34,43             
   1) Sini Seppänen, 2) Nea Kokko, 
   3) Josefina Lehtinen, 4) Moonika Riihimäki
8)   Nokian Urheilijat                NokU                      34,75             
   1) Juulia Hansen, 2) Eevi Antila, 
   3) Elma Ritala, 4) Jenna Järvenmäki
9)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3    LempKiYU                  35,67             
   1) Aada Ylilehto, 2) Ella Rajala, 
   3) Anni Weitz, 4) Helmi Rajamäki

Loppukilpailu erä 1
1)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  30,84             
   1) Aada Viskari, 2) Erin Lönnqvist, 
   3) Venla Vaittinen, 4) Jeni Suhonen
2)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    32,20             
   1) Mimmi Mäkinen, 2) Janette Vähäoja, 
   3) Noora Moisio, 4) Roosa Aulamo
3)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 32,79             
   1) Silja Kariniemi, 2) Rebekka Petro, 
   3) Jarinja Saari, 4) Unna Törmänen
4)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    34,43             
   1) Sini Seppänen, 2) Nea Kokko, 
   3) Josefina Lehtinen, 4) Moonika Riihimäki
5)   Nokian Urheilijat                NokU                      34,75             
   1) Juulia Hansen, 2) Eevi Antila, 
   3) Elma Ritala, 4) Jenna Järvenmäki

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    30,44             
   1) Vilma Luontila, 2) Neea Keso, 
   3) Aino Heikkilä, 4) Emmi Kallio
2)   Forssan Salama                   ForssSa                   33,48             
   1) Miina Pääjärvi, 2) Nia Kytäjä, 
   3) Emma Korvenoja, 4) Minja Kaunisharju
3)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  34,12             
   1) Saana Ahti, 2) Olivia Oksjoki, 
   3) Siru Rasinmäki, 4) Nanna Salovaara
4)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3    LempKiYU                  35,67             
   1) Aada Ylilehto, 2) Ella Rajala, 
   3) Anni Weitz, 4) Helmi Rajamäki


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  8,45              
2)   Jesse Riissanen                  TampPy                    8,68              
3)   Noel Saarinen                    TampU                     8,72              
4)   Simeon Nieminen                  HämeenlTa                 9,09              
5)   Erik Ahola                       TampPy                    9,57              
6)   Oula Vuori                       TampPy                    9,65              


T13 60m
1)   Krista Lehti                     TampPy                    8,49              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,61              
3)   Maria Djusko                     HämeenlTa                 8,75              
4)   Ainu Verho                       LempKiYU                  8,79              
5)   Sini Rantala                     TampPy                    8,91              
6)   Malla Tuomola                    ForssSa                   9,11              
7)   Adanne Nwose                     ForssSa                   9,14              
8)   Elviira Jaalama                  HämeenlTa                 9,42              
9)   Alisa Lammi                      NokU                      9,48              
10)  Liisa Marttila                   HämeenlTa                 9,50              
11)  Elina Sauramo                    NokU                      10,85             
     Tutta Murtoniemi                 NokU                                        

Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Krista Lehti                     TampPy                    8,49              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,61              
3)   Malla Tuomola                    ForssSa                   9,11              
4)   Elviira Jaalama                  HämeenlTa                 9,42              
5)   Alisa Lammi                      NokU                      9,48              
6)   Liisa Marttila                   HämeenlTa                 9,50              

Alkuerät erä 2, Tuuli: -2,4
1)   Maria Djusko                     HämeenlTa                 8,75              
2)   Ainu Verho                       LempKiYU                  8,79              
3)   Sini Rantala                     TampPy                    8,91              
4)   Adanne Nwose                     ForssSa                   9,14              
5)   Elina Sauramo                    NokU                      10,85             
     Tutta Murtoniemi                 NokU                                        


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jami Pesonen                     TampPy                    3.19,07           
2)   Eero Ranta                       LempKiYU                  3.20,07           
3)   Kritte Koskenniemi               TampU                     3.35,66           
4)   Antti Ranta                      ForssSa                   3.45,76           
5)   Arto Mäkelä                      NokU                      3.48,57           
6)   Leevi Ortju                      TampPy                    4.25,02           
7)   Tuomas Lampinen                  TampPy                    4.32,22           
     Sisu Hakkarainen                 HämeenlTa                                   


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   3.21,70           
2)   Helmi Haavisto                   NokU                      3.25,80           
3)   Anna Selin                       TampPy                    3.27,77           
4)   Linnea Salo                      NokU                      3.30,66           
5)   Juuli Saloniemi                  TampPy                    3.41,36           
6)   Emma Raimovaara                  HämeenlTa                 3.41,50           
7)   Eleonora Jokinen                 TampPy                    3.53,36           
8)   Aino Aalto                       LempKiYU                  4.11,31           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  149               
     125    128    131    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      -      xo     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Elmeri Autio                     NokU                      146               
     115    120    125    128    131    134    137    140    143    146    149    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Niklas Piirainen                 TampPy                    143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      -      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Tobias Syrjä                     TampPy                    137               
     125    128    131    134    137    140    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Pietu Penttilä                   LempKiYU                  128               
     115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Tobias Ojastenmäki               TampU                     128               
     115    120    125    128    131    
     o      o      xo     o      xxx    

7)   Jaakko Veijola                   HämeenlTa                 128               
     120    125    128    131    
     o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 146               
     134    137    140    143    146    149    
     o      xo     o      xxo    xxo    x-     

2)   Pihla Lahtinen                   TampPy                    143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      xo     xo     o      o      xxx    

3)   Ella Mikkola                     TampPy                    143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      -      o      o      o      xo     xxx    

4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  140               
     128    131    134    137    140    143    
     o      -      o      xxo    o      xxx    

5)   Angeliina Ruotsalainen           TampPy                    134               
     120    125    128    131    134    137    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Miisa Tuomola                    ForssSa                   131               
     115    120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Venla Patrikainen                NokU                      128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Viivi Komu                       LempKiYU                  128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

9)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  128               
     115    120    125    128    131    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

10)  Kiira Ojala                      NokU                      125               
     105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

11)  Vivian Satama                    HämeenlTa                 115               
     105    110    115    120    
     xo     o      xxo    xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juho Touru                       ForssSa                   35,19             
     35,19  33,39  34,42  x      

2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  34,85             
     33,80  34,85  31,33  x      

3)   Matti Köykkä                     NokU                      31,82             
     31,82  x      21,63  x      

4)   Jesse Salo                       LempKiYU                  30,59             
     28,84  x      30,59  x      

5)   Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  30,14             
     30,14  29,76  28,89  28,09  

6)   Elias Kerälä                     HämeenlTa                 26,10             
     25,99  24,90  26,10  25,39  

7)   Lauri Smolander                  TampPy                    25,15             
     22,02  23,10  25,15  24,89  

8)   Aaro Hartikainen                 TampPy                    23,52             
     17,77  19,03  16,61  23,52  

9)   Jussi Heikkiniemi                HämeenlTa                 22,75             
     19,84  22,75  21,56  20,15  

10)  Aku Järvelä                      NokU                      17,11             
     12,92  14,21  16,70  17,11  

11)  Jasper Heikkiniemi               HämeenlTa                 16,69             
     13,31  14,23  16,69  15,42  

12)  Juho Hänninen                    TampU                     16,09             
     14,43  15,26  16,09  15,81  

     Hermanni Oravainen               TampPy                    DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 40,24             
     40,24  37,00  36,38  32,53  

2)   Julia Vuori                      ForssSa                   28,02             
     27,51  27,56  28,02  24,50  

3)   Oona Moisio                      TampPy                    24,66             
     22,82  22,77  24,42  24,66  

4)   Essi Ilomäki                     TampPy                    24,04             
     22,13  23,30  23,57  24,04  

5)   Ranim Hamdi                      TampPy                    22,95             
     22,57  22,95  x      22,44  

6)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  22,20             
     19,37  22,20  19,66  x      



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    54,88             
   1) Niklas Piirainen, 2) Jesse Riissanen, 
   3) Tobias Syrjä, 4) Jami Pesonen
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu      LempKiYU                  58,43             
   1) Otso Luodeslampi, 2) Jesse Salo, 
   3) Aarne Kalela, 4) Aapo Närhi
3)   Tampereen Urheilijat -38         TampU                     59,45             
   1) Kritte Koskenniemi, 2) Noel Saarinen, 
   3) Juho Hänninen, 4) Tobias Ojastenmäki
4)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    1.00,20           
   1) Erik Ahola, 2) Leevi Ortju, 
   3) Aaro Hartikainen, 4) Oula Vuori
5)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 1.01,54           
   1) Jussi Heikkiniemi, 2) Jaakko Veijola, 
   3) Elias Kerälä, 4) Simeon Nieminen
6)   Nokian Urheilijat                NokU                      1.03,44           
   1) Aku Järvelä, 2) Arto Mäkelä, 
   3) Matti Köykkä, 4) Elmeri Autio


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    53,54             
   1) Krista Lehti, 2) Monamaria Pyhältö, 
   3) Seela Paavilainen, 4) Sini Rantala
2)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 55,67             
   1) Liisa Marttila, 2) Aino Aalto, 
   3) Erika Juselius, 4) Maria Djusko
3)   Forssan Salama                   ForssSa                   57,07             
   1) Miranda Lehtimäki, 2) Malla Tuomola, 
   3) Miisa Tuomola, 4) Adanne Nwose
4)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    58,75             
   1) Anna Selin, 2) Pihla Lahtinen, 
   3) Oona Moisio, 4) Juuli Saloniemi
5)   Nokian Urheilijat                NokU                      58,97             
   1) Helmi Haavisto, 2) Alisa Lammi, 
   3) Venla Patrikainen, 4) Linnea Salo
6)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu      LempKiYU                  59,02             
   1) Ainu Verho, 2) Iina Niemelä, 
   3) Kiira Kilpinen, 4) Pinja Kukko
7)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    1.01,48           
   1) Ella Mikkola, 2) Angeliina Ruotsalainen, 
   3) Ranim Hamdi, 4) Eleonora Jokinen


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    12,52             
2)   Ville Väliharju                  TampPy                    12,76             
3)   Santtu Kalliomäki                NokU                      13,33             
4)   Ali Alhulaiwafi                  ForssSa                   13,42             
5)   Oskar Toomet                     TampPy                    13,68             
6)   Valtteri Lindberg                HämeenlTa                 14,27             
     Joona Lehtinen                   LempKiYU                                    


T15 100m
1)   Nadija Vasylenko                 TampU                     12,87             
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    13,07             
3)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 13,12             
4)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   13,39             
5)   Anni Nurminen                    TampPy                    13,40             
6)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 13,43             
7)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   13,73             
8)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 13,80             
9)   Nora Kytäjä                      LempKiYU                  13,89             
10)  Riia Hiitelä                     NokU                      14,19             
11)  Kiia Alenius                     TampU                     14,69             
12)  Oona Lento                       TampPy                    15,35             
     Tuuli Murtoniemi                 NokU                                        

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Nadija Vasylenko                 TampU                     12,87             
2)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 13,12             
3)   Anni Nurminen                    TampPy                    13,40             
4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 13,43             
5)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   13,73             
6)   Oona Lento                       TampPy                    15,35             
     Tuuli Murtoniemi                 NokU                                        

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,7
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    13,07             
2)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   13,39             
3)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 13,80             
4)   Nora Kytäjä                      LempKiYU                  13,89             
5)   Riia Hiitelä                     NokU                      14,19             
6)   Kiia Alenius                     TampU                     14,69             


P15 2000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Juho Talvitie                    TampPy                    6.46,18           
2)   Konsta Uuttera                   TampPy                    7.06,35           
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  7.10,11           
4)   Joel Seppälä                     HämeenlTa                 7.14,41           
5)   Lenni Torkkel                    ForssSa                   8.02,18           


T15 2000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 7.28,79           
2)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  7.51,26           
3)   Serafina Salmi                   TampU                     8.16,97           
4)   Reetta Vuorenmaa                 TampPy                    8.24,92           
5)   Sofia Lehtinen                   TampPy                    8.36,71           


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    380               
     340    350    360    370    380    390    400    
     xo     -      o      -      o      -      xxx    

2)   Verneri Vesala                   ForssSa                   370               
     320    330    340    350    360    370    380    
     xxo    -      xo     -      o      xxo    xxx    

3)   Otto Ahonen                      TampPy                    310               
     280    290    300    310    320    
     o      -      o      o      xxx    

4)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  260               
     200    210    220    230    240    250    260    270    
     o      -      o      o      o      o      xxo    xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    310               
     260    270    280    290    300    310    320    
     o      -      o      o      o      xo     xxx    

2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  240               
     200    210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    210               
     150    160    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

4)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   200               
     170    180    190    200    210    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 180               
     130    140    150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

     Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   300               
     280    290    300    310    
     xxo    xo     xxo    xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Vuori                     ForssSa                   11,22             
     11,22  10,17  x      10,92  

2)   Matias Lammi                     NokU                      10,73             
     x      10,73  10,15  x      

3)   Santeri Haapamäki                TampPy                    9,54              
     9,54   9,22   9,50   9,06   

4)   Niilo Virta                      ForssSa                   8,77              
     x      x      8,77   8,72   

5)   Arda Aydin                       HämeenlTa                 8,55              
     8,55   x      7,92   8,03   

6)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  8,42              
     8,42   8,14   x      7,93   

7)   Mikael Lahdensuo                 TampPy                    8,37              
     8,37   7,66   7,54   7,88   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iiris Veijola                    HämeenlTa                 11,78             
     10,86  11,46  10,90  11,78  

2)   Silja Rossi                      TampPy                    11,52             
     10,88  10,74  11,49  11,52  

3)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,98             
     10,20  10,98  10,15  10,92  

4)   Mimi Nybacka                     TampPy                    9,42              
     9,07   9,03   9,08   9,42   

5)   Oona Syyri                       ForssSa                   9,39              
     9,35   9,39   x      9,38   

6)   Laura Touru                      ForssSa                   8,27              
     8,27   7,91   8,12   x      

7)   Veera Rantala                    LempKiYU                  6,69              
     6,54   6,33   6,47   6,69   

8)   Lima Kaki                        TampU                     6,50              
     6,49   6,50   6,43   5,94   

9)   Elena Ikola                      LempKiYU                  5,48              
     5,48   5,32   4,78   5,03   

     Ella Leino                       TampU                                       


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    48,48             
   1) Konsta Kankainen, 2) Otto Ahonen, 
   3) Ville Väliharju, 4) Eino Perämaa
2)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    53,43             
   1) Santeri Haapamäki, 2) Juho Talvitie, 
   3) Oskar Toomet, 4) Mikael Lahdensuo
3)   Forssan Salama                   ForssSa                   56,00             
   1) Verneri Vesala, 2) Ali Alhulaiwafi, 
   3) Lenni Torkkel, 4) Niklas Vuori
4)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu      LempKiYU                  58,39             
   1) Joona Lehtinen, 2) Luukas Lipponen, 
   3) Miika Niemelä, 4) Eelis Kuusjärvi


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    51,21             
   1) Iida Kujanpää, 2) Helmi Tarkiainen, 
   3) Anni Nurminen, 4) Vilma Väliharju
2)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 51,68             
   1) Iiris Veijola, 2) Moona Mäkelä, 
   3) Aino Ojaniemi, 4) Erika Välkkynen
3)   Forssan Salama                   ForssSa                   52,14             
   1) Amanda Lehtimäki, 2) Erika Pyykkö, 
   3) Laura Touru, 4) Oona Syyri
4)   Tampereen Urheilijat -38         TampU                     54,36             
   1) Nadija Vasylenko, 2) Kiia Alenius, 
   3) Ella Leino, 4) Serafina Salmi
5)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu      LempKiYU                  57,20             
   1) Nora Kytäjä, 2) Niia Niemelä, 
   3) Veera Rantala, 4) Nella Mäkynen
6)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    57,54             
   1) Sofia Lehtinen, 2) Oona Lento, 
   3) Roosa Myllymäki, 4) Oona Kokko


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eino Vuori                       HämeenlTa                 22,87             
2)   Kasperi Valonen                  TampPy                    24,08             
3)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 25,57             
4)   Tommi Turunen                    LempKiYU                  25,89             
5)   Pyry Iltanen                     TampPy                    27,22             
     Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                                     
     Johannes Maetoloa                HämeenlTa                                   


N17 200m
1)   Nea Lento                        TampPy                    25,78             
2)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    26,77             
3)   Stiina Kokkonen                  TampU                     26,91             
4)   Enni Saarinen                    HämeenlTa                 28,07             
5)   Venla Mäkelä                     HämeenlTa                 29,24             
6)   Vilma Patrikainen                NokU                      29,39             
7)   Rita Simola                      LempKiYU                  29,47             
8)   Mette Paavilainen                ForssSa                   30,24             
     Vilma Itälinna                   TampPy                                      

Alkuerät erä 1, Tuuli: -3,0
1)   Nea Lento                        TampPy                    25,78             
2)   Stiina Kokkonen                  TampU                     26,91             
3)   Vilma Patrikainen                NokU                      29,39             
4)   Rita Simola                      LempKiYU                  29,47             
5)   Mette Paavilainen                ForssSa                   30,24             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    26,77             
2)   Enni Saarinen                    HämeenlTa                 28,07             
3)   Venla Mäkelä                     HämeenlTa                 29,24             
     Vilma Itälinna                   TampPy                                      


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksi Savolainen                TampPy                    13,09 -1,5          
     12,62  12,69  12,65  13,09  
     -1,0   -1,4   -1,4   -1,5   

2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  11,91 -0,7          
     11,91  11,79  -      -      
     -0,7   -1,6                 

3)   Juho Kahelin                     TampPy                    11,90 -0,8          
     11,53  11,90  11,52  11,55  
     -2,5   -0,8   -1,7   -1,7   

4)   Joonatan Veijola                 HämeenlTa                 10,87 -2,5          
     10,87  -      -      -      
     -2,5                        

5)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    10,82 -1,4          
     x      10,35  x      10,82  
            -1,1          -1,4   



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emilia Heino                     TampPy                    11,38 -1,3          
     11,03  11,23  11,17  11,38  
     -1,4   -1,6   -1,9   -1,3   

2)   Sanni Lento                      TampPy                    11,10 -1,7          
     11,10  x      10,69  10,66  
     -1,7          -1,5   -2,3   

3)   Maryana Ishanova                 HämeenlTa                 10,56 -1,8          
     10,56  10,37  -      -      
     -1,8   -1,5                 

4)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  9,72 -1,3          
     9,51   8,88   9,55   9,72   
     -1,8   -1,8   -1,6   -1,3   

5)   Anniina Murtonen                 TampU                     9,54 -0,8          
     9,18   9,19   9,27   9,54   
     -2,0   -1,2   -2,0   -0,8   

6)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   9,08 -1,7          
     9,08   8,93   8,83   8,78   
     -1,7   -1,2   -1,0   -1,7   

7)   Ronja Haavisto                   NokU                      8,88 -1,2          
     8,88   8,45   8,48   8,88   
     -1,7   -1,5   -1,4   -1,2   

     Sade Railevirta                  TampPy                    DNS               


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jaakko Linnus                    TampPy                    12,84             
     12,36  12,84  11,80  x      

2)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  12,25             
     11,84  12,25  x      11,84  

3)   Leevi Lipponen                   LempKiYU                  11,40             
     10,17  x      11,40  10,74  

4)   Teemu Palonen                    TampPy                    10,13             
     x      9,09   9,56   10,13  

5)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    9,48              
     9,43   9,48   9,26   x      

6)   Ukko Korhonen                    HämeenlTa                 9,44              
     8,80   8,93   8,64   9,44   



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    14,32             
     13,24  13,16  13,37  14,32  

2)   Meri Elomaa                      TampPy                    12,74             
     12,41  12,72  x      12,74  

3)   Anni Vähäkoski                   TampU                     10,77             
     10,03  10,35  x      10,77  

4)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 10,15             
     10,15  9,79   x      x      

5)   Pinja Kianta                     LempKiYU                  10,11             
     9,94   9,98   9,57   10,11  

6)   Arlea Koskenniemi                TampU                     9,43              
     9,43   8,66   9,32   9,00   

7)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  8,83              
     8,83   8,17   8,71   x      

8)   Suvi Rantala                     HämeenlTa                 7,36              
     6,95   6,65   7,36   7,08