Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.07. klo 18:00 Avoimet aluekisat Tulokset (päivitetty: 23:43 15.07.2019)
Avoimet aluekisat
Joutsan Pommi
15.07.2019

M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otto Takala                      JoutsPo                   180               
     170    175    180    185    
     o      o      o      xxx    

2)   Tuomas Helin                     LahdA                     165               
     155    160    165    170    
     xo     o      xo     xxx    



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  470               
     460    470    480    
     xo     xo     xxx    

2)   Tuomas Helin                     LahdA                     380               
     380    410    
     o      xxx    

3)   Petri Laitinen                   KangasnKa                 360               
     360    380    
     xo     xxx    



P9 40m
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,27              
2)   Walle Heimala                    LahdA                     7,30              
3)   Joel Rännar                      IFVom                     7,33              
4)   Rami Leminen                     HeinI                     7,44              
5)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,61              
6)   Eetu Kumpulainen                 OrimJy                    7,61              
7)   Samu Piispanen                   NastNa                    7,65              
8)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,68              
9)   Eero Leminen                     HeinI                     7,89              
10)  Aleksi Kaasinen                  LahdA                     8,07              

Loppukilpailu erä 1
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,27              
2)   Walle Heimala                    LahdA                     7,30              
3)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,61              
4)   Eetu Kumpulainen                 OrimJy                    7,61              
5)   Eero Leminen                     HeinI                     7,89              

Loppukilpailu erä 2
1)   Joel Rännar                      IFVom                     7,33              
2)   Rami Leminen                     HeinI                     7,44              
3)   Samu Piispanen                   NastNa                    7,65              
4)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,68              
5)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     8,07              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Matilda Puolimatka               VehmU                     7,24              
2)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    7,31              
3)   Ida Lavia                        JoutsPo                   7,64              
4)   Kaisu Mäkelä                     VantSa                    7,67              
5)   Tinja Palo                       KärkKV                    7,89              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Rami Leminen                     HeinI                     2.21,39           
2)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     2.41,16           
3)   Roni Hynninen                    HartVoi                   2.50,78           
     Janne Tuominen                   HeinI                                       
     Juho Tuominen                    HeinI                                       
     Samu Piispanen                   NastNa                                      


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    2.10,47           
2)   Katariina Tasa                   VehkVei                   2.18,18           
3)   Ida Lavia                        JoutsPo                   2.26,69           
4)   Silva Hynönen                    AlavU                     2.27,86           
5)   Tinja Palo                       KärkKV                    2.39,77           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oskari Häkli                     RaisKu                    90                
     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

1)   Silva Hynönen                    AlavU                     100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Katariina Tasa                   VehkVei                   100               
     90     95     100    105    
     o      xo     o      xxx    

4)   Tinja Palo                       KärkKV                    95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      xxx    



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rami Leminen                     HeinI                     22,64             
     19,85  19,03  17,59  18,52  20,58  22,64  

2)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     19,22             
     -      -      17,69  19,22  18,57  -      

3)   Oskari Häkli                     RaisKu                    16,54             
     14,17  16,54  14,09  13,10  11,77  13,15  

4)   Walle Heimala                    LahdA                     11,44             
     10,83  8,42   -      11,44  -      -      

5)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,09              
     -      6,04   7,09   6,76   6,76   5,87   

     Samu Piispanen                   NastNa                    NM                
     -      -      -      -      -      -      



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Silva Hynönen                    AlavU                     12,64             
     12,64  11,71  11,69  12,57  12,04  11,38  

2)   Tinja Palo                       KärkKV                    9,32              
     7,28   7,18   8,40   7,97   7,90   9,32   

3)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    7,88              
     5,06   6,77   7,88   7,08   7,49   3,99   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Eerik Häkli                      RaisKu                    9,36              
2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    9,47              
3)   Juho Taavila                     NastNa                    9,48              
4)   Rasmus Kemppainen                JoutsPo                   9,89              


T11 60m
1)   Anni Pärtty                      VehkVei                   9,21              
2)   Ida Holmila                      HKV                       9,41              
3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      9,63              
4)   Piitu Tourunen                   LahdA                     9,67              
5)   Iida Piispanen                   NastNa                    10,36             
6)   Moona Puolimatka                 VehmU                     10,64             
7)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,66             
     Vilma Salo                       HartVoi                                     

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Anni Pärtty                      VehkVei                   9,21              
2)   Ida Holmila                      HKV                       9,41              
3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      9,63              
4)   Moona Puolimatka                 VehmU                     10,64             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     9,67              
2)   Iida Piispanen                   NastNa                    10,36             
3)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,66             
     Vilma Salo                       HartVoi                                     


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Elias Kemppainen                 NastNa                    1.58,41           
2)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    1.58,66           
3)   Juho Taavila                     NastNa                    2.01,46           


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Maria Tasa                       VehkVei                   1.56,89           
2)   Anni Pärtty                      VehkVei                   1.57,34           
3)   Iida Piispanen                   NastNa                    2.12,02           
4)   Olivia Miller                    HartVoi                   2.43,66           
     Jenni Tuominen                   LahdA                                       
     Moona Puolimatka                 VehmU                     DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Kemppainen                JoutsPo                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

     Lenni-Jussi Ripatti              PePo                      105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     120               
     105    110    115    120    123    
     o      o      xo     o      x--    

2)   Maria Tasa                       VehkVei                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Ida Holmila                      HKV                       110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Vilma Salo                       HartVoi                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Olivia Miller                    HartVoi                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Iida Piispanen                   NastNa                    100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xxo    xxx    



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Taavila                     NastNa                    9,31 NM           
     8,83   8,72   8,81   9,31   
                                 

2)   Elias Kemppainen                 NastNa                    9,00 NM           
     8,43   8,59   8,75   9,00   
                                 

3)   Juho Tonteri                     MikkKV                    8,55 NM           
     8,36   8,16   8,29   8,55   
                                 

4)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    8,00 NM           
     7,92   7,56   7,82   8,00   
                                 

5)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  7,64 NM           
     7,41   7,50   7,64   7,49   
                                 

6)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,40 NM           
     7,20   7,40   7,30   7,21   
                                 

     Lenni-Jussi Ripatti              PePo                      7,16 NM           
     -      6,88   7,00   7,16   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      8,64 NM           
     8,64   8,42   -      8,49   
                                 

2)   Piitu Tourunen                   LahdA                     8,39 NM           
     8,39   8,34   8,18   8,03   
                                 

3)   Vilma Salo                       HartVoi                   6,88 NM           
     6,86   6,74   6,67   6,88   
                                 

4)   Olivia Miller                    HartVoi                   6,48 NM           
     5,88   6,21   -      6,48   
                                 

5)   Silva Hynönen                    AlavU                     6,44 NM           
     6,26   6,42   6,36   6,44   
                                 



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  33,84             
     33,84  29,55  30,90  30,84  28,16  30,71  

2)   Juho Taavila                     NastNa                    28,85             
     25,92  28,44  21,97  26,53  28,85  28,32  

3)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    25,86             
     25,54  -      25,86  24,23  21,99  -      

4)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  25,22             
     21,93  23,41  23,29  -      -      25,22  

5)   Eerik Häkli                      RaisKu                    25,08             
     24,49  25,08  23,70  21,36  22,35  -      

6)   Elias Kemppainen                 NastNa                    24,23             
     24,23  23,08  -      21,79  20,46  22,29  

     Lenni-Jussi Ripatti              PePo                      14,46             
     11,08  11,27  11,88  12,60  13,34  14,46  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     24,61             
     23,60  23,82  23,10  20,53  -      24,61  

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      21,61             
     20,17  19,49  20,40  21,61  18,77  21,09  

3)   Kiira Johansson                  HeinI                     20,90             
     20,78  17,81  19,69  20,90  19,20  17,89  

4)   Moona Puolimatka                 VehmU                     16,30             
     13,07  11,86  13,21  13,12  16,30  14,61  

5)   Iida Piispanen                   NastNa                    13,97             
     13,23  9,91   12,75  13,70  13,97  12,60  

6)   Vilma Salo                       HartVoi                   13,91             
     12,94  13,91  12,09  12,06  12,99  12,79  

7)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,44             
     7,50   7,60   7,43   9,61   8,64   10,44  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Markus Porvari                   HartVoi                   8,76              
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,95              
3)   Tobias Moreno                    LahdA                     8,98              
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,18              
5)   Olli Hovatov                     AsikkRai                  9,19              
6)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,77              
     Benedict Seppälä                 JoutsPo                                     


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Veera Reponen                    JoutsPo                   8,54              
2)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    9,22              
3)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    9,32              
4)   Nanna Huvinen                    HeinI                     9,34              
5)   Emmi Piispanen                   NastNa                    9,36              
6)   Viivi Ripatti                    PePo                      9,47              
7)   Elli Lavia                       JoutsPo                   9,54              
8)   Iida Rautio                      VantSa                    9,58              


P13 600m
Loppukilpailu
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    1.32,45           
2)   Markus Porvari                   HartVoi                   1.55,67           
3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   2.06,48           
     Tobias Moreno                    LahdA                     DNS               


T13 600m
Loppukilpailu
1)   Miriam Puolimatka                VehmU                     1.53,79           
2)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    1.53,91           
3)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    1.56,88           
4)   Emmi Piispanen                   NastNa                    1.57,20           
5)   Veera Reponen                    JoutsPo                   2.03,73           
6)   Nanna Huvinen                    HeinI                     2.07,63           
7)   Elli Lavia                       JoutsPo                   2.10,21           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  143               
     130    135    140    143    145    
     o      xo     xxo    o      xxx    

2)   Markus Porvari                   HartVoi                   135               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxx    

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

     Benedict Seppälä                 JoutsPo                                     
     Tobias Moreno                    LahdA                                       


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nanna Huvinen                    HeinI                     130               
     120    125    130    135    
     o      o      xxo    xxx    

     Viivi Ripatti                    PePo                      130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   220               
     220    230    
     oo     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     300               
     250    260    270    280    290    300    310    
     o      o      xo     o      xo     xo     xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,06              
     8,99   9,06   8,67   8,87   
                                 

2)   Tobias Moreno                    LahdA                     8,69 NM           
     8,69   8,36   8,51   -      
                                 

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   8,06 NM           
     8,06   -      -      -      
                                 



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Elsi Konstari                    JämsI                     10,01 NM          
     10,01  -      9,36   9,85   
                                 

2)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     9,05 NM           
     8,97   8,83   9,00   9,05   
                                 

3)   Iida Rautio                      VantSa                    8,74 NM           
     8,51   8,68   8,74   8,56   
                                 

4)   Emmi Piispanen                   NastNa                    8,35 NM           
     8,35   8,32   7,95   8,00   
                                 

     Viivi Ripatti                    PePo                      8,35 NM           
     8,35   8,15   8,34   8,23   
                                 



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  47,45             
     40,66  45,50  45,59  46,28  47,45  45,95  

2)   Tobias Moreno                    LahdA                     27,38             
     25,45  27,22  -      26,72  27,38  25,92  

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   19,08             
     -      19,08  18,61  18,19  16,79  -      

     Benedict Seppälä                 JoutsPo                   NM                
     -      -      -      -      -      -      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     31,49             
     25,17  28,43  29,51  28,92  30,88  31,49  

2)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     25,93             
     25,41  22,62  23,96  25,93  25,71  25,79  

3)   Nanna Huvinen                    HeinI                     20,97             
     -      20,97  -      -      17,00  -      

4)   Emmi Piispanen                   NastNa                    17,99             
     16,59  -      17,32  17,99  17,45  -      

5)   Miriam Puolimatka                VehmU                     16,69             
     16,69  14,42  -      16,39  15,09  -      

     Viivi Ripatti                    PePo                      15,26             
     11,26  -      14,55  15,26  13,27  -      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 12,25             
2)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   12,58             
3)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    13,38             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Sohvi Laine                      LahdA                     13,85             
2)   Emilia Fågel                     HartVoi                   14,82             
3)   Noora Mäyrä                      HartVoi                   15,48             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Eeli Tohmola                     OulPy                     2.28,33           
2)   Petrus Tasa                      VehkVei                   2.32,84           
3)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   2.44,59           
4)   Anton Rännar                     IFVom                     2.44,90           
5)   Väinö Koistinen                  JoutsPo                   2.48,45           


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   143               
     143    145    148    
     o      ---    xxx    

     Birgit Tuomola                   LahdA                                       


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     350               
     350    370    
     xo     xxx    

2)   Atte Tuominen                    LahdA                     280               
     250    260    270    280    290    
     o      xo     o      o      xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  320               
     300    310    320    330    
     xo     o      xxo    xx-    

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   270               
     250    260    270    280    
     o      o      xo     xxx    



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 10,88 -0,5          
     10,88  -      10,62  -      
     -0,5                        

2)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    10,57 -0,1          
     -      10,57  -      -      
            -0,1                 

3)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   9,46 +0,7          
     9,46   9,34   9,37   9,40   
     +0,7                        



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     36,83             
     36,83  29,77  30,27  29,79  33,41  32,06  

2)   Eeli Tohmola                     OulPy                     31,49             
     31,49  -      -      -      -      -      

3)   Tuomas Rauhala                   KaipVi                    29,32             
     29,32  21,98  25,43  -      -      -      

4)   Atte Tuominen                    LahdA                     24,67             
     -      24,67  21,34  24,29  23,28  -      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Summanen                   LappUM                    41,45             
     38,18  -      41,45  -      36,61  36,78  

2)   Sohvi Laine                      LahdA                     36,94             
     30,70  29,79  29,72  34,15  32,34  36,94  

3)   Sinja Johansson                  LahdA                     31,85             
     31,85  -      -      28,70  28,05  29,60  

4)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   31,27             
     31,27  27,11  29,00  29,68  -      29,23  

     Birgit Tuomola                   LahdA                     NM                
     -      -      -      -      -      -      



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Juuso Pyyhtiä                    LahdA                     11,65             
2)   Eemil Porvari                    HartVoi                   11,89             
3)   Elmeri Arvaja                    LahdA                     11,96             
4)   Eelis Snåre                      LahdA                     11,97             
5)   Tuukka Ingers                    LahdA                     12,03             
6)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     12,48             


N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 13,14             
2)   Juulia Inkinen                   LahdA                     13,43             
3)   Venla Laine                      LahdA                     13,63             
4)   Niina Hepo-Oja                   KangasnKa                 13,79             
5)   Nea Savola                       LahdA                     14,13             


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  2.16,37           
2)   Katri Saavalainen                SysmSi                    2.43,77           


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     155               
     155    160    
     xxo    xxx    



N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juulia Inkinen                   LahdA                     145               
     135    140    145    150    
     o      xo     o      xxx    

2)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 140               
     135    140    145    
     xxo    xo     xxx    

3)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    



M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eelis Snåre                      LahdA                     12,79 -0,1          
     12,36  12,19  12,79  12,17  
                   -0,1          

2)   Michael Rännar                   IFVom                     11,52 -0,1          
     11,52  11,30  11,52  11,44  
     -0,1          -0,1          

     Manu Metsäkangas                 LahdA                     NM NM             
     -      -      -      -      
                                 



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Veera Jokinen                    KarstKi                   9,64 +0,1          
     -      -      -      9,64   
                          +0,1   



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   69,49             
     65,50  -      -      60,20  69,49  -      

2)   Tuukka Ingers                    LahdA                     40,50             
     33,79  -      40,50  -      -      40,24  



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  47,90             
     47,17  46,83  47,90  -      -      -      

2)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 26,90             
     25,83  26,90  24,63  26,61  25,05  21,77  

3)   Juulia Inkinen                   LahdA                     24,79             
     24,79  -      22,94  -      20,49  -      

4)   Niina Hepo-Oja                   KangasnKa                 18,31             
     17,91  17,44  17,53  18,31  15,46  17,77  



M19 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Karim Echahid                    LahdA                     11,31             
2)   Veeti Vesalainen                 LahdA                     11,50             
3)   Henrik Porvari                   HartVoi                   12,27             
4)   Eetu Oksanen                     Joutspo                   13,10             


N19 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   13,06             


M19 800m
Loppukilpailu
1)   Henrik Porvari                   HartVoi                   2.12,41           


M19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Karim Echahid                    LahdA                     185               
     160    165    170    175    180    185    188    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    



M19 Seiväs
Loppukilpailu
     Veeti Vesalainen                 LahdA                     NH                
     460    
     xxx    



N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Noora Hautamäki                  PyhtY                     11,39 -0,1          
     10,73  10,81  -      11,39  
                          -0,1   



N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jemina Ollikka                   LahdA                     39,35             
     37,85  -      34,19  35,37  35,53  39,35  

     Pihla Johansson                  LahdA                     DNS               


M40 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Heikki Häkli                     RaisKu                    29,10             
     26,04  28,27  27,85  28,37  27,06  29,10  



N45 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Minna Kouhia                     HyvsU                     14,36             


N45 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minna Kouhia                     HyvsU                     26,80             
     26,26  24,93  25,80  26,80  24,06  25,99