Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.08. klo 12:00 Toijala Junior Games Tulokset (päivitetty: 16:00 03.08.2019)
Toijala Junior Games
Toijalan Vauhti
03.08.2019

T7 40m
Loppukilpailu
1)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 8,07              
2)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   8,29              
3)   Hilma Heino                      ToijVau                   8,51              
4)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      8,58              
5)   Sara Paasikangas                 ViialVa                   9,19              
6)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   10,29             


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Elvis Säkkinen                                             8,70              
2)   Tatu Sundström                   ToijVau                   9,08              


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Hilma Heino                      ToijVau                   15,56             
     15,07  15,56  

2)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 10,94             
     8,62   10,94  

3)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   9,91              
     5,32   9,91   

4)   Sara Paasikangas                 ViialVa                   8,86              
     8,86   6,62   

5)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   5,18              
     4,80   5,18   

6)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  3,46              
     3,46   3,24   

     Lyydia Toivonen                  UrjU                      DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   28,43             
     28,38  28,43  

2)   Tatu Sundström                   ToijVau                   10,91             
     8,32   10,91  

3)   Kristian Järnström               LempKiYU                  10,55             
     7,28   10,55  

4)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  10,41             
     10,41  9,78   



P9 40m
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  7,08              
2)   Perttu Soikkeli                                            7,29              
3)   Samuel Kulmala                   VehmU                     7,31              
4)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,49              
5)   Peetu Repo                       ToijVau                   7,67              
6)   Atte Leino                       KangU                     7,93              
7)   Olli Sivonen                     ViialVa                   7,99              
8)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  8,20              
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               
     Olli Sivonen                     ViialVa                                     
     Oiva Haukijärvi                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Perttu Soikkeli                                            7,29              
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     7,31              
3)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,49              
4)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  8,20              
     Olli Sivonen                     ViialVa                                     
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  7,08              
2)   Peetu Repo                       ToijVau                   7,67              
3)   Atte Leino                       KangU                     7,93              
4)   Olli Sivonen                     ViialVa                   7,99              
     Oiva Haukijärvi                  TampPy                    DNS               


T9 40m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   6,61              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  6,78              
3)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  7,46              
4)   Melina Nieminen                  JanJa                     7,48              
5)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,69              
6)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   7,73              
7)   Minea Järnström                  LempKiYU                  7,84              
8)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 7,88              
9)   Siiri Soini                      ViialVa                   8,03              
9)   Hilma Niemi                      ViialVa                   8,03              
9)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    8,03              
12)  Enni Sundström                   ToijVau                   8,06              
13)  Eva Helminen                     ToijVau                   8,09              
14)  Kerttu Liehu                     ToijVau                   8,46              
15)  Seela Säkkinen                   ToijVau                   9,23              

Loppukilpailu erä 1
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   6,61              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  6,78              
3)   Melina Nieminen                  JanJa                     7,48              
4)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,69              
5)   Siiri Soini                      ViialVa                   8,03              
6)   Kerttu Liehu                     ToijVau                   8,46              
7)   Seela Säkkinen                   ToijVau                   9,23              

Loppukilpailu erä 2
1)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  7,46              
2)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   7,73              
3)   Minea Järnström                  LempKiYU                  7,84              
4)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 7,88              
5)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    8,03              
5)   Hilma Niemi                      ViialVa                   8,03              
7)   Enni Sundström                   ToijVau                   8,06              
8)   Eva Helminen                     ToijVau                   8,09              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,51              
     3,29   3,51   3,29   3,25   
                                 

2)   Perttu Soikkeli                                            3,17              
     3,17   2,87   2,95   2,87   
                                 

3)   Samuel Kulmala                   VehmU                     3,07              
     2,93   3,07   2,98   2,93   
                                 

4)   Peetu Repo                       ToijVau                   2,91              
     x      2,72   2,91   2,90   
                                 

5)   Atte Leino                       KangU                     2,91              
     2,60   2,84   2,91   2,71   
                                 

6)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  2,86              
     x      2,74   x      2,86   
                                 

7)   Miska Mänty                      LempKiYU                  2,82              
     2,73   2,54   2,82   2,67   
                                 

8)   Niklas Hukka                     ToijVau                   2,77              
     2,77   2,43   x      x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,80              
     3,73   3,80   3,65   3,74   
                                 

2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  3,55              
     2,97   2,87   3,46   3,55   
                                 

3)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   3,06              
     2,90   2,90   3,00   3,06   
                                 

4)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  2,99              
     2,94   2,99   x      2,95   
                                 

5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  2,95              
     2,87   2,73   2,73   2,95   
                                 

6)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 2,85              
     2,85   2,78   2,46   2,72   
                                 

7)   Hilma Niemi                      ViialVa                   2,82              
     2,76   2,82   2,66   2,76   
                                 

8)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    2,80              
     2,57   2,72   2,71   2,80   
                                 

9)   Siiri Soini                      ViialVa                   2,75              
     2,68   2,75   2,70   2,65   
                                 

10)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   2,67              
     2,66   2,67   2,54   -      
                                 

11)  Kaisu Mäkelä                     VantSa                    2,59              
     2,59   2,51   x      2,53   
                                 

12)  Seela Säkkinen                   ToijVau                   2,33              
     2,33   2,32   x      2,18   
                                 

13)  Kerttu Liehu                     ToijVau                   2,27              
     2,27   2,12   2,03   2,13   
                                 

14)  Enni Sundström                   ToijVau                   2,07              
     2,07   2,02   1,97   x      
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  20,80             
     18,93  x      20,80  16,35  

2)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   18,99             
     17,86  18,99  17,18  15,74  

3)   Atte Leino                       KangU                     18,85             
     x      x      15,27  18,85  

4)   Miska Mänty                      LempKiYU                  12,18             
     10,15  8,25   12,18  10,34  

5)   Valtteri Nordberg                PorinYU                   10,31             
     9,89   10,31  8,51   7,59   

6)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  9,59              
     7,64   9,04   5,61   9,59   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    14,14             
     14,14  12,45  10,92  12,64  

2)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   11,53             
     9,96   7,93   11,53  8,38   

3)   Minea Järnström                  LempKiYU                  11,32             
     11,32  8,99   7,79   7,21   

4)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  10,97             
     10,29  x      8,49   10,97  

5)   Enni Sundström                   ToijVau                   6,82              
     5,40   x      6,67   6,82   

6)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 6,66              
     5,17   6,66   5,20   5,20   



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Marcus Koljonen                  PorvU                     9,07              
2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   9,35              
3)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     9,43              
4)   Juno Mäntysalo                                             11,85             


T11 60m
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,92              
2)   Neea Keso                        TampPy                    8,96              
3)   Venla Mattila                    ToijVau                   9,58              
4)   Matilda Koivisto                 SeinäjSU                  9,66              
4)   Milja Välläri                    ToijVau                   9,66              
6)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,85              
6)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,85              
8)   Seela Turunen                    ToijVau                   9,94              
9)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,99              
10)  Wenica Ijäs                      ToijVau                   10,06             
11)  Natalia Osowska                  ToijVau                   10,29             

Loppukilpailu erä 1
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,92              
2)   Neea Keso                        TampPy                    8,96              
3)   Matilda Koivisto                 SeinäjSU                  9,66              
4)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,85              
4)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,85              
6)   Natalia Osowska                  ToijVau                   10,29             

Loppukilpailu erä 2
1)   Venla Mattila                    ToijVau                   9,58              
2)   Milja Välläri                    ToijVau                   9,66              
3)   Seela Turunen                    ToijVau                   9,94              
4)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,99              
5)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   10,06             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jyri Mäkelä                      NokU                      4.06,93           
2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   4.32,22           
3)   Juno Mäntysalo                                             5.31,97           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Laura Aho                        ReisjPi                   4.05,58           
2)   Milja Välläri                    ToijVau                   4.09,23           
3)   Venla Mattila                    ToijVau                   4.10,54           
4)   Natalia Osowska                  ToijVau                   4.24,41           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Marcus Koljonen                  PorvU                     4,18              
     3,89   3,98   4,09   4,18   
                                 

2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   3,99              
     3,99   3,62   3,77   x      
                                 

3)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     3,75              
     3,39   3,49   3,75   3,70   
                                 

4)   Antti Sujamo                     ToijVau                   2,78              
     2,66   2,69   2,60   2,78   
                                 

5)   Juno Mäntysalo                                             2,63              
     2,31   2,63   2,15   2,54   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  4,46              
     4,34   4,38   4,37   4,46   
                                 

2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    4,40              
     4,38   4,40   4,24   4,22   
                                 

3)   Neea Keso                        TampPy                    4,29              
     4,16   3,98   4,07   4,29   
                                 

4)   Eerika Nieminen                  JanJa                     3,89              
     3,66   3,89   3,68   3,60   
                                 

5)   Venla Mattila                    ToijVau                   3,88              
     3,88   3,63   3,60   3,61   
                                 

6)   Matilda Koivisto                 SeinäjSU                  3,85              
     3,70   3,70   3,85   3,67   
                                 

7)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,73              
     3,73   3,43   3,62   3,64   
                                 

8)   Milja Välläri                    ToijVau                   3,68              
     3,64   3,68   3,45   3,43   
                                 

9)   Natalia Osowska                  ToijVau                   3,52              
     x      3,52   x      3,28   
                                 

10)  Seela Turunen                    ToijVau                   3,36              
     2,99   3,26   3,36   3,01   
                                 

11)  Jade Hukka                       ToijVau                   3,28              
     3,28   2,53   x      3,22   
                                 

12)  Wenica Ijäs                      ToijVau                   3,23              
     3,01   3,23   3,16   3,17   
                                 

13)  Henna Miettinen                  ToijVau                   3,03              
     3,03   2,93   2,84   2,92   
                                 

14)  Helmi Numminen                   ToijVau                   2,39              
     2,16   2,12   2,16   2,39   
                                 



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  10,67             
     10,23  10,63  10,08  10,67  

2)   Neea Keso                        TampPy                    8,62              
     8,15   8,62   x      7,92   

3)   Vilja Välimäki                   TammRy                    7,80              
     x      7,18   7,80   7,58   

4)   Eerika Nieminen                  JanJa                     7,28              
     7,28   x      6,70   6,67   

5)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   7,13              
     6,69   6,98   5,86   7,13   

6)   Jade Hukka                       ToijVau                   6,49              
     6,15   6,05   6,49   6,11   

7)   Henna Miettinen                  ToijVau                   5,27              
     4,83   4,96   5,04   5,27   

8)   Helmi Numminen                   ToijVau                   4,66              
     4,47   4,16   4,66   4,59   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     16,81             
     16,81  x      x      15,50  

2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   16,43             
     12,33  16,43  15,23  x      

3)   Antti Sujamo                     ToijVau                   16,13             
     15,11  16,13  x      12,14  

4)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   15,41             
     15,41  x      14,12  11,94  

5)   Valtteri Nordberg                PorinYU                   10,69             
     9,49   9,87   9,24   10,69  

     Atte Leino                       KangU                     NM                
     x      x      x      x      



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Edvin Erik                       Viro                      8,29              
2)   Elias Kerälä                     HämeenlTa                 9,09              
3)   Toni Aho                         ReisjPi                   9,11              
4)   Kristen Robin Mast               Viro                      9,16              
5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,27              
6)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  9,45              
7)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   10,26             


T13 60m
1)   Karola Sepp                      Viro                      8,97              
2)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    9,01              
3)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   9,03              
4)   Maija Oksa                       ViialVa                   9,25              
5)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,50              
6)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   9,59              
7)   Elli Sivonen                     ViialVa                   9,75              
8)   Veera Rantala                    LempKiYU                  9,76              
9)   Ella Råstedt                     EsboIF                    9,83              
10)  Heini Miettinen                  ToijVau                   10,24             
11)  Anni Viljanen                    ToijVau                   10,31             
12)  Janette Heikura                  ToijVau                   11,60             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Karola Sepp                      Viro                      8,97              
2)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   9,03              
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,50              
4)   Veera Rantala                    LempKiYU                  9,76              
5)   Heini Miettinen                  ToijVau                   10,24             
6)   Janette Heikura                  ToijVau                   11,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,4
1)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    9,01              
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   9,25              
3)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   9,59              
4)   Elli Sivonen                     ViialVa                   9,75              
5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    9,83              
6)   Anni Viljanen                    ToijVau                   10,31             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Edvin Erik                       Viro                      3.33,58           
2)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   3.36,40           
3)   Arto Mäkelä                      NokU                      3.54,23           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Anna Selin                       TampPy                    3.27,27           
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   3.28,42           
3)   Pinja Kykkänen                   VehmU                     3.33,99           
4)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    3.44,66           
5)   Karola Sepp                      Viro                      3.52,23           
6)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   3.53,55           
7)   Heini Miettinen                  ToijVau                   3.56,70           
8)   Elli Sivonen                     ViialVa                   4.07,44           
9)   Ella Råstedt                     EsboIF                    4.11,90           
     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kristen Robin Mast               Viro                      152               
     139    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  152               
     126    131    135    139    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

3)   Edvin Erik                       Viro                      146               
     131    135    139    143    146    149    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  135               
     116    121    126    131    135    139    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Pietu Penttilä                   LempKiYU                  131               
     116    121    126    131    135    
     o      xo     xo     xo     xxx    

6)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   126               
     111    116    121    126    
     o      o      xo     o      

     Juno Mäntysalo                                             NH                
     100    
     xxx    



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Välimäki                   TammRy                    10,30             
     9,80   -      -      10,30  

2)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    9,51              
     9,51   8,49   9,49   9,47   

3)   Anni Viljanen                    ToijVau                   9,33              
     8,08   9,33   9,08   9,08   

4)   Julia Vuori                      ForssSa                   8,99              
     8,99   8,38   -      8,98   

5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    8,83              
     8,30   8,32   8,83   8,63   

6)   Peppi Vehmaa                     UrjU                      8,20              
     8,20   8,04   8,08   -      

7)   Kira Koskiniemi                  HKV                       7,87              
     7,87   7,42   -      7,35   

8)   Veera Rantala                    LempKiYU                  7,80              
     6,22   7,13   7,80   6,83   

9)   Karola Sepp                      Viro                      7,49              
     7,49   7,31   7,12   -      

10)  Vilja Hujanen                    ViialVa                   7,11              
     7,11   6,42   6,83   6,81   

11)  Eevi Vatka                       ToijVau                   6,99              
     6,99   6,84   -      6,83   

12)  Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   6,79              
     6,79   6,44   6,08   -      

13)  Elli Sivonen                     ViialVa                   5,60              
     4,91   4,85   5,60   4,87   

     Janette Heikura                  ToijVau                                     


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Edvin Erik                       Viro                      27,58             
     26,86  25,30  27,58  x      

2)   Kristen Robin Mast               Viro                      26,97             
     24,80  23,73  26,97  x      

3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  22,96             
     x      22,96  x      22,90  

4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  18,34             
     x      x      18,34  16,66  

5)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   13,56             
     11,89  12,17  13,56  12,66  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anni Viljanen                    ToijVau                   33,19             
     33,19  32,43  x      x      

2)   Ella Råstedt                     EsboIF                    32,26             
     29,80  28,94  32,26  30,53  

3)   Julia Vuori                      ForssSa                   32,13             
     28,82  27,85  32,13  29,90  

4)   Eevi Vatka                       ToijVau                   30,37             
     28,64  26,01  28,38  30,37  

5)   Veera Rantala                    LempKiYU                  23,19             
     x      20,64  19,43  23,19  

6)   Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   20,20             
     19,80  19,41  18,42  20,20  

7)   Kira Koskiniemi                  HKV                       16,03             
     16,03  x      x      15,40  

     Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   35,98             
     35,98  31,73  34,07  32,96  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Markus Munski                    Viro                      11,90             
2)   Henri Vink                       Viro                      12,32             
3)   Tönis Timmi                      Viro                      12,36             
4)   Tambet Johanson                  Viro                      12,83             
5)   Reio Metsla                      Viro                      13,40             
6)   Mattias Ilves                    Viro                      13,41             
7)   Atte Rantanen                    ViialVa                   14,17             


T15 100m
1)   Emma Goos                        Viro                      13,73             
2)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 13,93             
3)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,99             
4)   Miia Tillmann                    Viro                      14,01             
5)   Anna Selin                       TampPy                    14,10             
6)   Kaili Terve                      Viro                      14,29             
7)   Jenni Laine                      ToijVau                   14,30             
8)   Anna Oksa                        ViialVa                   14,52             
9)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   14,79             
10)  Jonna Uolamo                     ToijVau                   14,91             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,99             
2)   Miia Tillmann                    Viro                      14,01             
3)   Anna Selin                       TampPy                    14,10             
4)   Anna Oksa                        ViialVa                   14,52             
5)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   14,79             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Emma Goos                        Viro                      13,73             
2)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 13,93             
3)   Kaili Terve                      Viro                      14,29             
4)   Jenni Laine                      ToijVau                   14,30             
5)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   14,91             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Tambet Johanson                  Viro                      2.31,10           
2)   Tönis Timmi                      Viro                      2.34,67           
3)   Reio Metsla                      Viro                      2.44,27           
     Henri Vink                       Viro                      DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Kaili Terve                      Viro                      2.45,94           
2)   Evelina Nagibina                 Viro                      2.47,85           
3)   Miia Tillmann                    Viro                      2.49,70           
4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2.50,43           
5)   Ella Kokko                       ToijVau                   3.01,04           
6)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   3.04,08           


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Goos                        Viro                      146               
     131    135    139    143    146    149    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

2)   Miia Tillmann                    Viro                      143               
     126    131    135    139    143    146    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Jenni Laine                      ToijVau                   139               
     106    111    116    121    126    131    135    139    143    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   135               
     116    121    126    131    135    139    143    
     o      o      o      o      o      xxx    x      

5)   Helmi Hujanen                    ViialVa                   135               
     121    126    131    135    139    143    
     o      o      xxo    o      xxx    x      



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Henri Vink                       Viro                      5,74 +1,4          
     5,31   5,56   5,44   5,74   5,55   5,35   
     -0,7   -0,5   +0,3   +1,4   +0,0   +0,2   

2)   Markus Munski                    Viro                      5,70 +0,0          
     5,55   5,70   5,54   5,59   5,56   5,66   
     -1,5   +0,0   +1,6   +0,0   -0,9   +2,6   

3)   Mattias Ilves                    Viro                      5,53 +0,1          
     5,42   5,53   x      x      x      x      
     +0,4   +0,1                               

4)   Tönis Timmi                      Viro                      5,52 +1,2          
     5,52   -      x      x      2,36   5,46   
     +1,2                        -0,1   +2,9   

5)   Tambet Johanson                  Viro                      5,20 +0,0          
     x      5,19   5,20   x      x      x      
            +0,5   +0,0                        

6)   Reio Metsla                      Viro                      4,86 +2,3  4,75 +0,6
     4,75   x      4,64   4,08   4,59   4,86   
     +0,6          +1,8   +1,3   +0,1   +2,3   

7)   Atte Rantanen                    ViialVa                   4,68 +0,7          
     4,68   4,46   x      x      x      4,29   
     +0,7   +0,7                        +2,3   

     Santtu Kalliomäki                NokU                      DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     13,01             
     11,53  12,10  12,27  -      13,01  11,97  

2)   Silja Rossi                      TampPy                    12,06             
     12,06  -      10,62  11,35  10,75  -      

3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   11,23             
     11,05  11,00  11,22  10,80  11,23  -      

4)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 10,78             
     -      9,50   10,78  -      10,50  -      

5)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   9,42              
     9,41   -      9,42   -      -      -      

6)   Kaili Terve                      Viro                      8,86              
     8,86   8,02   8,41   8,48   7,52   8,75   

7)   Emma Goos                        Viro                      8,77              
     8,53   8,67   8,47   8,46   8,77   8,13   

8)   Helmi Hujanen                    ViialVa                   8,76              
     8,51   8,76   8,60   8,30   8,27   8,34   



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Arno Toivola                     RiihimKi                  45,38             
     45,38  x      

2)   Tönis Timmi                      Viro                      42,14             
     39,27  42,14  x      39,10  x      39,25  

3)   Henri Vink                       Viro                      41,70             
     36,29  41,70  36,84  x      34,90  33,25  

4)   Mattias Ilves                    Viro                      38,09             
     x      x      x      35,32  38,09  x      

     Markus Munski                    Viro                      DNS