Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.06. klo 13:00 Akaan Seudun Nuorisokisat Tulokset (päivitetty: 17:21 09.06.2019)
Akaan Seudun Nuorisokisat
Toijalan Vauhti
09.06.2019

P3 40m
Loppukilpailu
1)   Verneri Wähä-Verkkomäki          Akaa                      15,65             
2)   Väinö Teinilä                    Tammelan Ryske            15,78             
3)   Väinö Koskinen                   Urjala                    45,58             


T3 40m
Loppukilpailu
1)   Anni Kovero                      Toijalan Vauhti           13,30             
2)   Vilja Kovero                     Toijalan Vauhti           13,82             
3)   Milla Sundström                  ToijVau                   14,41             
4)   Hilma Salo                       Akaa                      14,87             
5)   Iida Vilpas                      ToijVau                   15,08             
6)   Fanny Lisko                      Viialan Valtti            17,88             
7)   Eveliina Pyöttiö                 Akaa                      29,92             


P5 40m
Loppukilpailu
1)   Sasu Inomaa                      ToijVau                   10,10             
2)   Jare Paasikangas                 Akaa                      10,40             
3)   Juuso Puha                       Akaa                      10,45             
4)   Elias Pyöttiö                    Akaa                      12,54             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Tessa Pylkkänen                  Toijalan Vauhti           10,92             
2)   Malla Savinainen                 Akaa                      11,01             
3)   Venla Skogberg                   Akaa                      11,84             
4)   Virella Ojala                    Urjalan Urheilijat        12,13             
5)   Fanny Koskinen                   UrjU                      12,99             
6)   Milja-Maria Kuismin              Akaa                      13,09             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Jare Paasikangas                 Akaa                      6,51              
     6,51   4,60   

2)   Juuso Puha                       Akaa                      5,52              
     5,52   4,99   

3)   Sasu Inomaa                      ToijVau                   4,80              
     4,80   4,68   

4)   Elias Pyöttiö                    Akaa                      4,00              
     3,52   4,00   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Milja-Maria Kuismin              Akaa                      4,40              
     3,54   4,40   

2)   Fanny Koskinen                   UrjU                      3,98              
     3,98   3,61   

3)   Milla Sundström                  ToijVau                   3,66              
     3,66   3,27   

4)   Malla Savinainen                 Akaa                      3,61              
     3,16   3,61   

5)   Tessa Pylkkänen                  Toijalan Vauhti           3,40              
     3,40   

6)   Venla Skogberg                   Akaa                      2,88              
     2,88   2,54   

7)   Pihla Majamäki                   Viialan Valtti            2,68              
     2,13   2,68   

8)   Virella Ojala                    Urjalan Urheilijat        2,56              
     2,27   2,56   



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,23              
2)   Eppu Repo                        Toijalan Vauhti           8,01              
3)   Tatu Pylkkänen                   Akaa                      8,72              
4)   Tatu Sundström                   Toijalan Vauhti           9,23              
5)   Urho Rajala                      LempKiYU                  9,83              


T7 40m
1)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   7,86              
2)   Annukka Ikkala                   Akaa                      7,97              
3)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   8,12              
4)   Ruut Lisko                       Viialan Valtti            8,40              
5)   Sofia Viitanen                   Viialan Valtti            8,51              
6)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   8,55              
7)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,57              
8)   Peppi Ristimäki                  Viialan Valtti            8,79              
9)   Sara Paasikangas                 Viialan Valtti            8,92              
10)  Anni Vainio                      Kangasala                 8,98              
11)  Elsa Lehmuskoski                 Helsinki                  9,08              
12)  Nella Koskinen                   UrjU                      9,59              
13)  Karoliina Boyacioglu             Toijalan Vauhti           10,79             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   7,86              
2)   Annukka Ikkala                   Akaa                      7,97              
3)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   8,12              
4)   Ruut Lisko                       Viialan Valtti            8,40              
5)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   8,55              
6)   Karoliina Boyacioglu             Toijalan Vauhti           10,79             

Loppukilpailu erä 2
1)   Sofia Viitanen                   Viialan Valtti            8,51              
2)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,57              
3)   Peppi Ristimäki                  Viialan Valtti            8,79              
4)   Sara Paasikangas                 Viialan Valtti            8,92              
5)   Anni Vainio                      Kangasala                 8,98              
6)   Elsa Lehmuskoski                 Helsinki                  9,08              
7)   Nella Koskinen                   UrjU                      9,59              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   2,74              
     2,37   2,40   2,53   2,74   
                                 

2)   Eppu Repo                        Toijalan Vauhti           2,71              
     2,47   2,66   2,71   2,48   
                                 

3)   Tatu Sundström                   Toijalan Vauhti           1,92              
     x      1,84   1,80   1,92   
                                 

4)   Urho Rajala                      LempKiYU                  1,88              
     1,62   1,62   1,88   1,85   
                                 



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   2,74              
     2,62   2,61   2,74   2,25   
                                 

2)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   2,57              
     2,50   2,57   2,50   2,54   
                                 

3)   Elsa Lehmuskoski                 Helsinki                  2,18              
     1,75   1,89   2,12   2,18   
                                 

4)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   2,12              
     1,91   2,03   2,02   2,12   
                                 

5)   Ruut Lisko                       Viialan Valtti            2,09              
     2,07   2,09   1,96   0,79   
                                 

6)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   2,01              
     1,64   1,69   1,44   2,01   
                                 

7)   Nella Koskinen                   UrjU                      1,88 NM           
     1,88   1,68   1,34   1,55   
                                 

8)   Sara Paasikangas                 Viialan Valtti            1,87              
     1,83   x      1,82   1,87   
                                 

9)   Peppi Ristimäki                  Viialan Valtti            1,81              
     1,77   1,67   1,81   1,73   
                                 

10)  Karoliina Boyacioglu             Toijalan Vauhti           1,71              
     1,56   1,71   1,66   1,63   
                                 

11)  Anni Vainio                      Kangasala                 1,69              
     -      1,69   1,55   1,42   
                                 

12)  Elvi Alila                       Viialan Valtti            1,63 NM           
     1,63   x      1,18   1,17   
                                 



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Matias Viitanen                  ViialVa                   7,13              
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     7,28              
3)   Oiva Lepo                        Viialan Valtti            7,38              
4)   Peetu Repo                       Toijalan Vauhti           7,42              
5)   Topias Pylkkänen                 Akaa                      8,68              
     Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    DNS               


T9 40m
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    6,87              
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,35              
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,45              
4)   Fanni Alila                      Viialan Valtti            7,52              
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,54              
6)   Enni Sundström                   ToijVau                   7,67              
7)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     7,71              
8)   Emmi Lönnqvist                   Viialan Valtti            7,72              
9)   Viia Ojala                       UrjU                      7,73              
10)  Eva Helminen                     ToijVau                   8,05              
11)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,08              
12)  Vilma Yli-Koivisto               Toijalan Vauhti           8,11              
13)  Emilia Puha                      ToijVau                   8,13              
14)  Heta Mäkinen                     YlöjU                     8,23              
15)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,36              

Loppukilpailu erä 1
1)   Fanni Alila                      Viialan Valtti            7,52              
2)   Enni Sundström                   ToijVau                   7,67              
3)   Eva Helminen                     ToijVau                   8,05              
4)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,08              
5)   Vilma Yli-Koivisto               Toijalan Vauhti           8,11              
6)   Emilia Puha                      ToijVau                   8,13              
7)   Heta Mäkinen                     YlöjU                     8,23              

Loppukilpailu erä 2
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    6,87              
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,35              
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,45              
4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,54              
5)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     7,71              
6)   Emmi Lönnqvist                   Viialan Valtti            7,72              
7)   Viia Ojala                       UrjU                      7,73              
8)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,36              


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   1.29,53           
2)   Peetu Repo                       Toijalan Vauhti           1.29,80           
3)   Oiva Lepo                        Viialan Valtti            1.29,84           
     Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    DNS               


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Ella Rajala                      LempKiYU                  1.24,20           
2)   Senni Rantala                    LempKiYU                  1.30,72           
3)   Sara Majamäki                    ViialVa                   1.33,09           
4)   Emmi Lönnqvist                   Viialan Valtti            1.34,29           
5)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     1.36,13           
6)   Viia Ojala                       UrjU                      1.37,51           
7)   Fanni Alila                      Viialan Valtti            1.42,09           
8)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   1.45,90           
9)   Eva Helminen                     ToijVau                   1.49,11           
10)  Emilia Puha                      ToijVau                   1.52,91           
11)  Vilma Yli-Koivisto               Toijalan Vauhti           1.55,15           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oiva Lepo                        Viialan Valtti            3,05              
     3,05   2,89   2,66   2,94   
                                 

2)   Matias Viitanen                  ViialVa                   3,01              
     2,76   2,93   2,95   3,01   
                                 

3)   Peetu Repo                       Toijalan Vauhti           3,01              
     2,81   3,01   2,92   2,92   
                                 

4)   Samuel Kulmala                   VehmU                     2,74              
     2,74   2,53   2,66   2,73   
                                 

5)   Topias Pylkkänen                 Akaa                      1,97              
     1,97   1,96   1,80   1,95   
                                 

     Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3,28              
     3,14   3,09   3,20   3,28   
                                 

2)   Senni Rantala                    LempKiYU                  2,97              
     2,91   2,97   2,93   2,80   
                                 

3)   Sara Majamäki                    ViialVa                   2,97              
     2,97   2,79   2,60   2,59   
                                 

4)   Emmi Lönnqvist                   Viialan Valtti            2,86              
     2,83   2,56   2,65   2,86   
                                 

5)   Viia Ojala                       UrjU                      2,77              
     2,71   2,67   2,77   x      
                                 

6)   Enni Sundström                   ToijVau                   2,73              
     2,60   2,53   2,55   2,73   
                                 

7)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     2,72              
     2,42   2,42   2,72   2,40   
                                 

8)   Fanni Alila                      Viialan Valtti            2,71              
     2,68   2,50   2,58   2,71   
                                 

9)   Riina Taipale                    PälkLL                    2,56              
     2,56   2,30   2,38   2,25   
                                 

10)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,52              
     2,32   2,34   2,52   2,42   
                                 

11)  Heta Mäkinen                     YlöjU                     2,37              
     2,30   x      x      2,37   
                                 

12)  Emilia Puha                      ToijVau                   2,34              
     2,34   2,09   2,15   2,02   
                                 

13)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  2,19              
     2,19   1,91   x      2,19   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Eelis Numminen                   ToijVau                   9,31              
2)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     9,32              
3)   Noel Piirainen                   TampPy                    9,59              
4)   Tomas Timonen                    KangU                     9,65              
5)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    9,66              
6)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,67              


T11 60m
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,99              
2)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    9,04              
3)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    9,22              
4)   Neea Keso                        TampPy                    9,34              
5)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  9,41              
6)   Milja Välläri                    ToijVau                   9,58              
7)   Sini Alku                        VehmU                     9,69              
8)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  9,96              
9)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    9,98              
10)  Pihla Mäkinen                    YlöjU                     10,33             
11)  Sara Paavola                     ToijVau                   10,60             
12)  Sofia Pirttimäki                 LahdA                     11,74             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sini Alku                        VehmU                     9,69              
2)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  9,96              
3)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    9,98              
4)   Pihla Mäkinen                    YlöjU                     10,33             
5)   Sara Paavola                     ToijVau                   10,60             
6)   Sofia Pirttimäki                 LahdA                     11,74             

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,99              
2)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    9,04              
3)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    9,22              
4)   Neea Keso                        TampPy                    9,34              
5)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  9,41              
6)   Milja Välläri                    ToijVau                   9,58              


P11 400m
Loppukilpailu
1)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     1.13,13           
2)   Leevi Pein                       KanksLei                  1.14,52           
3)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   1.15,98           
4)   Tomas Timonen                    KangU                     1.16,19           
5)   Eelis Numminen                   ToijVau                   1.23,29           


T11 400m
Loppukilpailu
1)   Milja Välläri                    ToijVau                   1.23,93           
2)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    1.26,25           
3)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  1.27,23           
4)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  1.35,40           
5)   Sofia Pirttimäki                 LahdA                     1.40,50           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    3,77              
     3,56   3,69   3,65   3,77   
                                 

2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   3,74              
     3,57   3,53   3,69   3,74   
                                 

3)   Noel Piirainen                   TampPy                    3,67              
     3,58   3,57   3,58   3,67   
                                 

4)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     3,66              
     3,61   3,38   3,66   3,57   
                                 

5)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3,59              
     3,36   3,30   3,59   3,58   
                                 

6)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    3,54              
     3,40   3,54   3,53   3,46   
                                 

7)   Tomas Timonen                    KangU                     3,24              
     3,24   3,00   2,93   2,53   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    4,25              
     4,13   4,16   4,23   4,25   
                                 

2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  4,11              
     4,11   3,98   4,06   4,10   
                                 

3)   Neea Keso                        TampPy                    4,05              
     3,66   3,70   3,85   4,05   
                                 

4)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    3,96              
     3,92   3,84   3,76   3,96   
                                 

5)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    3,94              
     3,94   3,81   3,55   3,67   
                                 

6)   Milja Välläri                    ToijVau                   3,62              
     3,62   3,21   3,42   x      
                                 

7)   Sini Alku                        VehmU                     3,61              
     3,50   3,59   3,61   3,61   
                                 

8)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,32              
     3,27   3,31   3,32   3,22   
                                 

9)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   3,21              
     x      3,21   3,03   3,11   
                                 

10)  Jenna Minkkinen                  PälkLL                    3,15              
     3,00   3,15   3,05   3,11   
                                 

11)  Sara Paavola                     ToijVau                   2,95              
     2,72   2,95   2,87   2,69   
                                 

12)  Sofia Pirttimäki                 LahdA                     2,64              
     2,54   2,53   2,64   2,49   
                                 

13)  Milla Sannamo                    ToijVau                   2,64              
     2,45   2,45   x      2,64   
                                 

14)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,57              
     2,38   2,57   2,57   2,56   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    9,30              
     8,67   8,68   8,90   9,30   

2)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    8,94              
     8,14   7,12   8,28   8,94   

3)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     8,12              
     7,79   7,50   8,12   7,97   

4)   Tomas Timonen                    KangU                     7,43              
     7,43   7,41   6,40   7,42   

5)   Eelis Numminen                   ToijVau                   6,92              
     6,92   6,86   -      6,89   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  9,83              
     8,92   -      9,83   9,66   

2)   Neea Keso                        TampPy                    8,10              
     7,68   7,56   7,19   8,10   

3)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    7,76              
     6,84   7,48   7,76   7,29   

4)   Vilja Välimäki                   TammRy                    7,52              
     7,52   7,41   -      7,49   

5)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   7,48              
     7,15   7,32   7,33   7,48   

6)   Sini Alku                        VehmU                     6,88              
     6,81   6,74   6,88   6,84   

7)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  5,13              
     4,83   4,96   4,77   5,13   

8)   Milja Välläri                    ToijVau                   4,82              
     4,73   4,82   4,67   4,44   

9)   Milla Sannamo                    ToijVau                   4,17              
     4,17   4,13   3,90   4,16   

10)  Sofia Pirttimäki                 LahdA                     3,92              
     3,89   3,92   3,63   3,85   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Niklas Piirainen                 TampPy                    8,70              
2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  9,45              
3)   Justus Vihinen                   Espoo                     9,48              
4)   Veli Lepo                        ViialVa                   9,55              
5)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     9,57              
6)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   9,89              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,43              
2)   Jenni Väänänen                   LahdA                     8,47              
3)   Sini Rantala                     TampPy                    8,62              
4)   Tiia Talonen                     TammRy                    8,96              
5)   Viivi Välimäki                   TammRy                    9,16              
6)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   10,14             
     Julia Viitanen                   Viialan Valtti            DNS               


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Joona Koskinen                   ViialVa                   2.34,62           
2)   Justus Vihinen                   Espoo                     2.47,33           
3)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   2.50,44           
4)   Veli Lepo                        ViialVa                   3.03,86           
5)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     3.13,85           


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    2.37,05           
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   2.44,50           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  147               
     115    120    124    128    132    135    138    141    144    147    149    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Niklas Piirainen                 TampPy                    144               
     124    128    132    135    138    141    144    147    
     o      o      xxo    o      xxo    xxo    xo     xxx    

3)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   128               
     110    115    120    124    128    132    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Veli Lepo                        ViialVa                   124               
     110    115    120    124    128    
     o      o      o      xo     xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    4,28 -0,9          
     x      4,05   4,15   4,28   
     -3,3   -1,3   -0,8   -0,9   

2)   Tiia Talonen                     TammRy                    4,03 -0,1          
     3,83   4,03   4,03   3,98   
     -2,3   -2,6   -0,1   -1,1   

3)   Viivi Välimäki                   TammRy                    4,02 -0,5          
     3,82   3,98   4,02   3,99   
     -0,1   -1,4   -0,5   -0,8   

4)   Sini Rantala                     TampPy                    3,95 -1,1          
     3,76   3,89   3,93   3,95   
     -2,9   -1,3   -1,8   -1,1   

5)   Eevi Vatka                       ToijVau                   3,40 -2,4          
     3,40   3,23   3,30   x      
     -2,4   -3,4   +0,9   -0,6   

6)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   3,10 -3,5          
     3,10   2,83   2,76   2,82   
     -3,5   -3,5   -4,6   -3,2   

     Julia Viitanen                   Viialan Valtti            DNS NM            


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  28,08             
     24,52  22,13  27,75  28,08  x      x      

2)   Justus Vihinen                   Espoo                     27,83             
     26,81  21,10  27,83  x      20,27  25,31  

3)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    26,49             
     26,46  23,43  22,48  x      23,50  26,49  

4)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    25,08             
     24,47  23,27  22,65  x      23,60  25,08  

5)   Eelis Numminen                   ToijVau                   25,04             
     25,04  19,73  19,67  21,63  22,06  x      

6)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     19,62             
     16,61  19,17  17,17  19,62  16,70  16,55  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anni Viljanen                    ToijVau                   34,61             
     32,47  34,61  x      x      32,36  34,35  

2)   Viivi Välimäki                   TammRy                    32,69             
     32,69  32,01  30,18  29,75  31,00  x      

3)   Jenni Väänänen                   LahdA                     32,34             
     26,96  30,47  30,76  x      28,17  32,34  

4)   Eevi Vatka                       ToijVau                   28,74             
     27,22  24,11  x      28,74  27,99  26,30  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    12,00             
2)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     12,31             
3)   Mikko Murto                      YlöjU                     12,35             
4)   Ville Väliharju                  TampPy                    12,70             
5)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  13,07             
6)   Juho Talvitie                    TampPy                    13,08             
7)   Vili Välimäki                    TammRy                    13,15             
8)   Eemil Kulmala                    VehmU                     14,09             


T15 100m
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      12,59             
2)   Teresa Perttilä                  HIFK                      13,02             
3)   Vivian Tran                      HIFK                      13,08             
4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 13,29             
5)   Jenni Väänänen                   LahdA                     13,74             
6)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    13,83             
7)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,89             
8)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     14,20             
9)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   14,58             
10)  Sylvia Ilvesaro                  Vesilahti                 15,12             
11)  Ella Kokko                       ToijVau                   16,50             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Vivian Tran                      HIFK                      13,08             
2)   Jenni Väänänen                   LahdA                     13,74             
3)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    13,83             
4)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     14,20             
5)   Sylvia Ilvesaro                  Vesilahti                 15,12             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,2
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      12,59             
2)   Teresa Perttilä                  HIFK                      13,02             
3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 13,29             
4)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,89             
5)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   14,58             
6)   Ella Kokko                       ToijVau                   16,50             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     40,98             
2)   Juho Talvitie                    TampPy                    41,58             
3)   Ville Väliharju                  TampPy                    41,80             
4)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  44,45             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      40,80             
2)   Vivian Tran                      HIFK                      42,84             
3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 45,05             
4)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    46,34             
     Teresa Perttilä                  HIFK                      DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 147               
     128    132    135    138    141    145    147    
     o      o      o      o      o      o      xxo    

2)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   132               
     115    120    124    128    132    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Helmi Hujanen                    ViialVa                   128               
     115    120    124    128    132    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Ella Kokko                       ToijVau                   110               
     110    115    
     o      xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Talvitie                    TampPy                    5,49 +2,1  5,07 +0,7
     x      5,49   5,46   5,07   -      -      
            +2,1   +3,2   +0,7                 

2)   Ville Väliharju                  TampPy                    5,33 +1,7          
     5,12   x      4,95   5,33   x      x      
     +1,7          +2,2   +1,7                 

3)   Santtu Kalliomäki                NokU                      5,04 +0,5          
     4,74   5,04   4,94   4,89   x      3,81   
     +1,1   +0,5   +0,9   +2,4          +0,1   

4)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    4,99 +2,7          
     3,54   x      4,99   x      x      x      
     +2,3          +2,7                        

5)   Eemil Kulmala                    VehmU                     4,75 +1,9          
     4,42   4,75   4,69   4,59   4,45   4,63   
     +0,8   +1,9   +1,5   +1,9   +1,1   +1,5   

6)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  4,65 -0,9          
     4,17   4,51   x      4,18   2,68   4,65   
     +3,0   +0,9          +0,0   +0,2   -0,9   

7)   Niklas Piirainen                 TampPy                    4,19 +3,6          
     4,19   x      x      x      x      x      
     +3,6                                      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Silja Rossi                      TampPy                    12,15             
     11,27  -      11,79  11,02  -      12,15  

2)   Siiri Pein                       KanksLei                  10,55             
     10,05  10,42  10,12  10,55  9,98   10,29  

3)   Viivi Taipale                    PälkLL                    9,61              
     8,97   9,48   9,05   9,18   9,61   -      

4)   Helmi Hujanen                    ViialVa                   9,20              
     9,20   8,14   8,37   8,61   8,37   9,14   

5)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   9,04              
     9,04   -      7,97   8,68   8,73   8,99   



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samu Kauppi                      TammRy                    46,46             
     43,88  44,07  x      41,64  x      46,46  

2)   Vili Välimäki                    TammRy                    40,10             
     37,64  40,10  38,61  x      40,00  x      

3)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     39,04             
     x      34,29  x      35,93  27,80  39,04  

4)   Eetu Koskinen                    ViialVa                   30,77             
     30,77  28,05  0,00   28,60  26,68  x