Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.03. klo 17:30 58-Luolasprintit 3/3 Tulokset (päivitetty: 20:46 28.03.2019)
58-Luolasprintit 3/3
Kenttäurheilijat -58
28.03.2019

M 60m
1)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     7,65              
2)   Markku Tervo                     HKV                       7,80              
3)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,90              
3)   Janne Keskikastari               OulHui                    7,90              
5)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    8,71              
6)   Jesse Loisa                      LappUM                    8,78              
     Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Markku Tervo                     HKV                       7,80              
2)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    8,71              

Loppukilpailu erä 2
1)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     7,65              
2)   Janne Keskikastari               OulHui                    7,90              
2)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,90              
4)   Jesse Loisa                      LappUM                    8,78              
     Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     DNS               


N 60m
1)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   8,37              
2)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 8,42              
3)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,49              
4)   Kati Oikarinen                   RunClub                   9,65              

Loppukilpailu erä 1
1)   Kati Oikarinen                   RunClub                   9,65              

Loppukilpailu erä 2
1)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   8,37              
2)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 8,42              
3)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,49              


M 100m
1)   Simo Laine                       LänsiUU                   12,13             
2)   Markku Tervo                     HKV                       12,26             
3)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     12,30             
4)   Leo Rautiainen                   KU-58                     12,46             
5)   Janne Keskikastari               OulHui                    12,65             
6)   Jesse Loisa                      LappUM                    14,01             
7)   Georg Dunkel                     HKV                       15,83             
8)   Seppo Tenitz                     ViipU                     16,11             

Loppukilpailu erä 1
1)   Georg Dunkel                     HKV                       15,83             
2)   Seppo Tenitz                     ViipU                     16,11             

Loppukilpailu erä 2
1)   Markku Tervo                     HKV                       12,26             
2)   Leo Rautiainen                   KU-58                     12,46             
3)   Janne Keskikastari               OulHui                    12,65             
4)   Jesse Loisa                      LappUM                    14,01             

Loppukilpailu erä 3
1)   Simo Laine                       LänsiUU                   12,13             
2)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     12,30             


N 100m
1)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   13,31             
2)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 13,46             
3)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,69             
4)   Kati Oikarinen                   RunClub                   15,65             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kati Oikarinen                   RunClub                   15,65             

Loppukilpailu erä 2
1)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   13,31             
2)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 13,46             
3)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,69             


P9 60m
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  10,30             
2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     11,11             
3)   Milo Kauppinen                   KU-58                     11,34             
4)   Eemi Romakkaniemi                                          11,35             
5)   Veeti Erähalme                   KU-58                     12,04             
6)   Lauri Torro                      KU-58                     13,42             

Loppukilpailu erä 1
1)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     11,11             
2)   Milo Kauppinen                   KU-58                     11,34             
3)   Lauri Torro                      KU-58                     13,42             

Loppukilpailu erä 2
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  10,30             
2)   Eemi Romakkaniemi                                          11,35             
3)   Veeti Erähalme                   KU-58                     12,04             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Meiju Nätti                      KU-58                     11,97             
2)   Oona Malinen                     KU-58                     12,03             
3)   Essi Peltonen                    KU-58                     12,11             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,52              
     3,51   3,52   3,29   3,34   
                                 

2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     3,20              
     3,20   2,97   2,92   2,80   
                                 

3)   Milo Kauppinen                   KU-58                     2,93              
     2,63   2,72   2,93   2,90   
                                 

4)   Veeti Erähalme                   KU-58                     2,88              
     2,88   2,87   2,86   2,74   
                                 

5)   Eemi Romakkaniemi                                          2,57              
     2,57   2,52   2,26   2,25   
                                 

6)   Lauri Torro                      KU-58                     2,18              
     1,78   1,82   2,08   2,18   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Essi Peltonen                    KU-58                     2,53              
     2,40   2,53   2,11   2,29   
                                 

2)   Meiju Nätti                      KU-58                     2,36              
     2,24   2,30   2,36   2,20   
                                 

3)   Oona Malinen                     KU-58                     2,36              
     2,22   1,99   2,22   2,36   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   9,49              
2)   Joel Pellinen                    KU-58                     9,87              
3)   Vili Aalto                       KU-58                     12,93             


T11 60m
1)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     10,06             
2)   Nea Puiro                        KU-58                     10,12             
3)   Usva Torro                       KU-58                     10,15             
4)   Mette Honkala                    HKV                       10,25             
5)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,33             
6)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,50             
7)   Noora Komu                       KU-58                     11,02             
8)   Minja Malinen                    KU-58                     11,22             
9)   Nea Björksten                    KU-58                     11,28             
10)  Peppi Turunen                    KU-58                     11,37             

Alkuerät erä 1
1)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,50             
2)   Noora Komu                       KU-58                     11,02             
3)   Minja Malinen                    KU-58                     11,22             
4)   Nea Björksten                    KU-58                     11,28             
5)   Peppi Turunen                    KU-58                     11,37             

Alkuerät erä 2
1)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     10,06             
2)   Nea Puiro                        KU-58                     10,12             
3)   Usva Torro                       KU-58                     10,15             
4)   Mette Honkala                    HKV                       10,25             
5)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,33             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     3,78              
     3,78   3,64   3,60   3,55   
                                 

2)   Vili Aalto                       KU-58                     2,63              
     2,46   2,63   2,60   2,47   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilma Larvala                    KU-58                     3,58              
     3,58   3,57   3,50   3,25   
                                 

2)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     3,56              
     3,56   3,42   3,56   x      
                                 

3)   Usva Torro                       KU-58                     3,55              
     3,34   3,55   3,45   3,41   
                                 

4)   Nea Puiro                        KU-58                     3,51              
     3,51   3,44   3,50   3,48   
                                 

5)   Matilda Suokas                   KU-58                     3,46              
     3,30   3,29   3,18   3,46   
                                 

6)   Noora Komu                       KU-58                     3,19              
     3,19   3,17   3,13   x      
                                 

7)   Nea Björksten                    KU-58                     3,09              
     3,09   2,88   2,91   2,99   
                                 

8)   Peppi Turunen                    KU-58                     2,93              
     2,86   2,93   2,91   2,87   
                                 

9)   Minja Malinen                    KU-58                     2,83              
     2,80   2,65   2,77   2,83   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Vilho Rönkkönen                  KU-58                     9,42              


T13 60m
1)   Valma Väisänen                   KU-58                     9,26              
2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,40              
3)   Emma Simonen                     KU-58                     9,41              
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,43              
5)   Silja Linna                      KU-58                     9,74              
6)   Pihla Aikio                      KU-58                     9,92              
7)   Emmi Hätönen                     KU-58                     10,04             
8)   Laura Helasmeri                  KU-58                     10,29             

Loppukilpailu erä 1
1)   Silja Linna                      KU-58                     9,74              
2)   Pihla Aikio                      KU-58                     9,92              
3)   Emmi Hätönen                     KU-58                     10,04             
4)   Laura Helasmeri                  KU-58                     10,29             

Loppukilpailu erä 2
1)   Valma Väisänen                   KU-58                     9,26              
2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,40              
3)   Emma Simonen                     KU-58                     9,41              
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,43              


P13 60m aidat

T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,74             
2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       12,42             
     Laura Helasmeri                  KU-58                     DNS               


P15 60m
Loppukilpailu
1)   Emil Hamström                    KU-58                     8,33              
2)   Aapo Ikola                       KU-58                     8,76              


T15 60m
1)   Emmi Satosuo                     KU-58                     8,52              
2)   Sara Juva                        KU-58                     9,62              
3)   Wilma Simonen                    KU-58                     9,91              
     Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sara Juva                        KU-58                     9,62              
2)   Wilma Simonen                    KU-58                     9,91              

Loppukilpailu erä 2
1)   Emmi Satosuo                     KU-58                     8,52              
     Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 DNS               


P15 100m
1)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   12,89             
2)   Emil Hamström                    KU-58                     13,10             
3)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   13,74             
4)   Aapo Ikola                       KU-58                     14,17             

Loppukilpailu erä 1
1)   Emil Hamström                    KU-58                     13,10             
2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   13,74             
3)   Aapo Ikola                       KU-58                     14,17             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   12,89             


T15 100m
1)   Emmi Satosuo                     KU-58                     13,86             
     Emma Simonen                     KU-58                     DNS               
     Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 DNS               

Loppukilpailu erä 1
     Emma Simonen                     KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Emmi Satosuo                     KU-58                     13,86             
     Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 DNS