Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
27.04. klo 09:00 Uudyn pm- maastot 9-15v. Tulokset (päivitetty: 20:48 27.04.2019)
Uudyn PM- maastojuoksukilpailut, 27.4.2019, Keinukallion Urheilupuisto, Kerava

Tulokset

PM tytöt 9-vuotta 1000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Pennonen Onerva	Nurmijärven Yleisurheilu	T9	UUDY	0:04:44.7
2	Lehtovaara Siiri	Nummen Kipinä	T9	UUDY	0:04:46.6
3	Saha Meeri	Keravan Urheilijat	T9	UUDY	0:04:48.8
4	Vuorinen Jenni	Riihimäen Kisko	T9	UUDY	0:04:51.7
5	Parviainen Lotta	Nurmijärven Yleisurheilu	T9	UUDY	0:04:57.9
6	Forssell Jessica	Hyvinkään seudun Urheilijat	T9	UUDY	0:05:02.6
7	Lucas Peppi	Nurmijärven Yleisurheilu	T9	UUDY	0:05:10.5
8	Lehtovuori Beea	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	T9	UUDY	0:05:12.8
9	Mösö Martta	Nurmijärven Yleisurheilu	T9	UUDY	0:05:16.0
10	Salo Kielo	Karkkilan Pojat	T9	UUDY	0:05:19.9
11	Ollikainen Anna	Nurmijärven Yleisurheilu	T9	UUDY	0:05:25.3
12	Mattila Iina	Riihimäen Kisko	T9	UUDY	0:05:31.8
13	Salo Kaisla	Karkkilan Pojat	T9	UUDY	0:05:53.3
14	Montonen Mira	Nurmijärven Yleisurheilu	T9	UUDY	0:05:58.9
					
PM tytöt 10-vuotta 1500m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Alastalo Kaisa	Riihimäen Kisko	T10	UUDY	0:06:51.6
2	Jokkala Enni	Porvoon Urheilijat	T10	UUDY	0:07:17.0
3	Liikkanen Emma	Nurmijärven Yleisurheilu	T10	UUDY	0:07:24.0
4	Louhivuori Milla	Nurmijärven Yleisurheilu	T10	UUDY	0:07:42.0
5	Mösö Heta	Nurmijärven Yleisurheilu	T10	UUDY	0:08:08.2
6	Kenealy-Wirta Enni	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T10	UUDY	0:08:10.7
7	Myrtenblad Ada	Porvoon Urheilijat	T10	UUDY	0:09:04.8
 	Pyykkö Jenna	Nurmijärven Yleisurheilu	T10	UUDY	DNF
					
PM tytöt 11-vuotta 1500m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Piirainen Henni	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T11	UUDY	0:06:21.7
2	Hamina Emma	Porvoon Urheilijat	T11	UUDY	0:06:26.9
3	Mantila Laura	Riihimäen Kisko	T11	UUDY	0:06:35.4
4	Pirhonen Aino	Porvoon Urheilijat	T11	UUDY	0:06:43.4
5	Harju Maija	Janakkalan Jana	T11	UUDY	0:06:52.5
6	Santanen Maija	Janakkalan Jana	T11	UUDY	0:06:52.8
7	Hyvölä Venla	Janakkalan Jana	T11	UUDY	0:06:55.4
8	Kanervo Aino	Kerkkoon Urheilijat	T11	UUDY	0:06:57.5
9	Liski Liia	Nummen Kipinä	T11	UUDY	0:07:01.5
10	Hämäläinen Inka	Janakkalan Jana	T11	UUDY	0:07:04.3
11	Mainio Matilda	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T11	UUDY	0:07:34.0
12	Rautawaara Ella	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T11	UUDY	0:07:37.1
13	Savolainen Olivia	Keravan Urheilijat	T11	UUDY	0:07:47.0
14	Rantanen Kerttu	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T11	UUDY	0:07:49.1
15	Valtonen Riina	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T11	UUDY	0:07:58.7
16	Rautiainen Milja	Janakkalan Jana	T11	UUDY	0:08:06.2
17	Korhonen Oona	Nurmijärven Yleisurheilu	T11	UUDY	0:08:15.6
 	Ristolainen Hilla	Kerkkoon Urheilijat	T11	UUDY	DNF
 	Hedberg Enni	Kerkkoon Urheilijat	T11	UUDY	DNF
					
PM tytöt 12-vuotta 2000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Jäkkö Jonna	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	T12	UUDY	0:07:48.5
2	Lindstedt Pinja	Porvoon Urheilijat	T12	UUDY	0:07:54.7
3	Kajander Saana	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T12	UUDY	0:08:20.2
4	Koliseva Meeri	Janakkalan Jana	T12	UUDY	0:08:45.4
5	Kiiski Alisa	Porvoon Urheilijat	T12	UUDY	0:08:45.9
6	Rantanen Heta	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	T12	UUDY	0:08:54.9
7	Turunen Hertta	Porvoon Urheilijat	T12	UUDY	0:08:55.5
8	Knoop Saana	Porvoon Urheilijat	T12	UUDY	0:09:23.2
9	Jokkala Aino	Porvoon Urheilijat	T12	UUDY	0:09:32.1
10	Hämäläinen Essi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	T12	UUDY	0:09:34.5
11	Henttonen Hanna	Janakkalan Jana	T12	UUDY	0:09:35.8
12	Ruhala Linnea	Kerkkoon Urheilijat	T12	UUDY	0:09:44.1
13	Pelkonen Helka	Kerkkoon Urheilijat	T12	UUDY	0:09:45.9
14	Ristolainen Iitu	Kerkkoon Urheilijat	T12	UUDY	0:10:26.3
15	Pihlava Milla	Nurmijärven Yleisurheilu	T12	UUDY	0:11:12.6
					
PM tytöt 13-vuotta 2000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Salmi Marianne	Mäntsälän Urheilijat	T13	UUDY	0:08:15.7
2	Parviainen Sara	Nurmijärven Yleisurheilu	T13	UUDY	0:08:30.7
3	Koskela Sara	Porvoon Urheilijat	T13	UUDY	0:08:32.4
4	Daavitsainen Nella	Kerkkoon Urheilijat	T13	UUDY	0:08:59.9
5	Saukkola Vilhelmiina	Nummen Kipinä	T13	UUDY	0:09:09.4
6	Suominen Anni	Mäntsälän Urheilijat	T13	UUDY	0:09:48.0
7	Lehtonen Emma	Nurmijärven Yleisurheilu	T13	UUDY	0:09:49.5
 	Kyyrä Emma	Mäntsälän Urheilijat	T13	UUDY	DNF
					
PM tytöt 14-vuotta 3000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Saarikoski Sini-Minea	Keravan Urheilijat	T14PM	UUDY	0:12:01.9
2	Rontu Amanda	Keravan Urheilijat	T14PM	UUDY	0:12:29.7
3	Väisänen Pihla	Keravan Urheilijat	T14PM	UUDY	0:12:37.1
4	Risku Aino	Keravan Urheilijat	T14PM	UUDY	0:13:01.3
5	Rönkkö Elsa	Keravan Urheilijat	T14PM	UUDY	0:14:23.0
6	Lipsanen Helmi	Janakkalan Jana	T14PM	UUDY	0:14:38.8
7	Myllymäki Saana	Keravan Urheilijat	T14PM	UUDY	0:14:55.5
8	Henttonen Anniina	Janakkalan Jana	T14PM	UUDY	0:17:22.4
					
PM tytöt 15-vuotta 3000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Niemi Nea	Porvoon Urheilijat	T15PM	UUDY	0:12:07.5
2	Hietanen Emmi	Riihimäen Kisko	T15PM	UUDY	0:13:13.2
3	Poranen Petranella	Keravan Urheilijat	T15PM	UUDY	0:13:26.1
4	Lindberg Vanessa	Riihimäen Kisko	T15PM	UUDY	0:13:39.1
5	Lampio Emmi	Keravan Urheilijat	T15PM	UUDY	0:13:59.4
6	Niemi Hilja	Janakkalan Jana	T15PM	UUDY	0:16:37.5
7	Hellsten Sara-Julia	Keravan Urheilijat	T15PM	UUDY	0:17:00.3


PM pojat 9-vuotta 1000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Leinonen Topias	Nurmijärven Yleisurheilu	P9	UUDY	0:03:58.1
2	Taskinen Samu	Mäntsälän Urheilijat	P9	UUDY	0:04:15.0
3	Pekkala Eetu	Keravan Urheilijat	P9	UUDY	0:04:19.3
4	Koivisto Luukas	Keravan Urheilijat	P9	UUDY	0:04:22.3
5	Savolainen Aatos	Nummen Kipinä	P9	UUDY	0:04:27.8
6	Härmä Joa	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	P9	UUDY	0:04:32.2
7	Jokitalo Paavo	Nurmijärven Yleisurheilu	P9	UUDY	0:04:34.3
8	Korhonen Riku	Nurmijärven Yleisurheilu	P9	UUDY	0:04:37.7
9	Kitinmäki Eetu	Nummen Kipinä	P9	UUDY	0:04:38.7
10	Kanervala Urho	Kerkkoon Urheilijat	P9	UUDY	0:04:39.2
11	Kanervala Juho	Kerkkoon Urheilijat	P9	UUDY	0:04:42.2
12	Lehtinen Leevi	Riihimäen Kisko	P9	UUDY	0:04:51.3
13	Ilomäki Samu	Vihdin Viesti	P9	UUDY	0:04:55.6
14	Auranen Olli	Nurmijärven Yleisurheilu	P9	UUDY	0:05:00.3
15	Herranen Leo	Nurmijärven Yleisurheilu	P9	UUDY	0:05:01.5
16	Soiramo Luka	Porvoon Urheilijat	P9	UUDY	0:05:14.6
17	Korhonen Jyri	Nurmijärven Yleisurheilu	P9	UUDY	0:05:20.9
18	Hirtentreu Elias	Porvoon Urheilijat	P9	UUDY	0:05:33.8
19	Wunsch Tobias	Riihimäen Kisko	P9	UUDY	0:06:03.5
20	Naumanen Jarkko	Riihimäen Kisko	P9	UUDY	0:06:05.7
 	Laakso Julius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P9	UUDY	DNS
					
PM pojat 10-vuotta 1500m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Forsman Aaron	Vihdin Viesti	P10	UUDY	0:06:28.9
2	Saukkola Vihtori	Nummen Kipinä	P10	UUDY	0:06:42.4
3	Mourujärvi Jere	Nurmijärven Yleisurheilu	P10	UUDY	0:07:00.7
4	Kantola Aatu	Länsi-Uudenmaan Yleisurheilu	P10	UUDY	0:07:14.8
5	Veskimäe Mats	Porvoon Urheilijat	P10	UUDY	0:07:26.0
6	Samanen Matias	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P10	UUDY	0:07:26.7
7	Paananen Jere	Nurmijärven Yleisurheilu	P10	UUDY	0:07:42.3
8	Sinervo Weeti	Nurmijärven Yleisurheilu	P10	UUDY	0:10:41.0
 	Saari Antti	Janakkalan Jana	P10	UUDY	DNS
					
PM pojat 11-vuotta 1500m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Myrtenblad Anton	Porvoon Urheilijat	P11	UUDY	0:06:01.7
2	Saarikoski Samuli	Keravan Urheilijat	P11	UUDY	0:06:02.0
3	Niemi Topi	Riihimäen Kisko	P11	UUDY	0:06:10.3
4	Malmström Peetu	Nurmijärven Yleisurheilu	P11	UUDY	0:06:18.0
5	Leppänen Nuutti	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P11	UUDY	0:06:19.0
6	Leinonen Otso	Nurmijärven Yleisurheilu	P11	UUDY	0:06:21.5
7	Mattila Ville	Riihimäen Kisko	P11	UUDY	0:06:25.9
8	Linnermo Väinö	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P11	UUDY	0:06:30.8
9	Saha Lauri	Keravan Urheilijat	P11	UUDY	0:06:40.6
10	Paananen Joona	Nurmijärven Yleisurheilu	P11	UUDY	0:07:10.6
11	Rönkkö Olli	Keravan Urheilijat	P11	UUDY	0:07:21.5
 	Sohlman Joonas	Janakkalan Jana	P11	UUDY	DNF
					
PM pojat 12-vuotta 2000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Mourujärvi Jonne	Nurmijärven Yleisurheilu	P12	UUDY	0:07:38.5
2	Kemppi Anton	Nurmijärven Yleisurheilu	P12	UUDY	0:07:46.5
3	Haaksluoto Vilho	Riihimäen Kisko	P12	UUDY	0:07:54.0
4	Odiah Oiva	Porvoon Urheilijat	P12	UUDY	0:08:16.1
5	Heinonen Matias	Keravan Urheilijat	P12	UUDY	0:08:27.2
6	Malmström Kaapo	Nurmijärven Yleisurheilu	P12	UUDY	0:08:58.2
7	Palomäki Matias	Porvoon Urheilijat	P12	UUDY	0:09:42.4
8	Saarikoski Santeri	Keravan Urheilijat	P12	UUDY	0:10:27.7
 	Autio Eetu	Janakkalan Jana	P12	UUDY	DNS
 	Haaksluoto Arttu	Riihimäen Kisko	P12	UUDY	DNS
 	Kiviluoto Aaro	Keravan Urheilijat	P12	UUDY	DNS
					
PM pojat 13-vuotta 2000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Mölsä Niilo	Porvoon Urheilijat	P13	UUDY	0:07:55.8
2	Laapas Rasmus	Nurmijärven Yleisurheilu	P13	UUDY	0:07:59.5
3	Kemppainen Kasperi	Nurmijärven Yleisurheilu	P13	UUDY	0:08:46.1
4	Kinnunen Andreas	Hyvinkään seudun Urheilijat	P13	UUDY	0:09:12.5
5	Korhonen Ville	Keravan Urheilijat	P13	UUDY	0:09:16.3
6	Brofeldt Alex	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P13	UUDY	0:09:32.4
7	Vasama Valtteri	Nurmijärven Yleisurheilu	P13	UUDY	0:09:37.5
8	Niemi Jusa	Riihimäen Kisko	P13	UUDY	0:09:39.5
					
PM pojat 14-vuotta 3000m				
Sijoitus	Nimi	Seura	Sarja	Alue	Tulos
1	Savolainen Veeti	Keravan Urheilijat	P14PM	UUDY	0:11:51.6
2	Mantila Juho	Riihimäen Kisko	P14PM	UUDY	0:12:14.1
 	Parkkila Luukas	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P14PM	UUDY	DNS
					
PM pojat 15-vuotta 3000m				
1	Kärkkäinen Andreas	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	P15PM	UUDY	0:11:09.0
2	Koivisto Mikael	Keravan Urheilijat	P15PM	UUDY	0:11:14.0
3	Jacobsson Emil	Keravan Urheilijat	P15PM	UUDY	0:11:17.0
4	Leino Olli	Keravan Urheilijat	P15PM	UUDY	0:11:30.9
5	Gauriloff Kalle	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	P15PM	UUDY	0:12:18.4
6	Ylä-Jarkko Oiva	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	P15PM	UUDY	0:12:47.5




PM- sekä AM-maastojuoksukilpailut, 27.4.2019, Keinukallion Urheilupuisto, Kerava, pm-kisojen tulokset

Tytöt 9 vuotta, 1000m, PM /UUDY, joukkuekilpailu		


I	Nurmijärven yleisurheilu 1		13
	Pennonen Onerva	Nurmijärven Yleisurheilu	0:04:44,7	
	Parviainen Lotta	Nurmijärven Yleisurheilu	0:04:57,9	
	Lucas Peppi	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:10,5	
				
II	Nurmijärven Yleisurheilu 2		34
	Mösö Martta	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:16,0	
	Ollikainen Anna	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:25,3	
	Montonen Mira	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:58,9	
				
Pojat 9 vuotta, 1000m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Nurmijärven Yleisurheilu 1		16
	Leinonen Topias	Nurmijärven Yleisurheilu	0:03:58,1	
	Jokitalo Paavo	Nurmijärven Yleisurheilu	0:04:34,3	
	Korhonen Riku	Nurmijärven Yleisurheilu	0:04:37,7	
				
II	Nurmijärven Yleisurheilu 2		46
	Auranen Olli	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:00,3	
	Herranen Leo	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:01,5	
	Korhonen Jyri	Nurmijärven Yleisurheilu	0:05:20,9	
				
III	Riihimäen Kisko		51
	Lehtinen Leevi	Riihimäen Kisko	0:04:51,3	
	Wunsch Tobias	Riihimäen Kisko	0:06:03,5	
	Naumanen Jarkko	Riihimäen Kisko	0:06:05,7	
				
Tytöt 10 vuotta, 1500m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Nurmijärven Yleisurheilu		12
	Liikkanen Emma	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:24,0	
	Louhivuori Milla	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:42,0	
	Mösö Heta	Nurmijärven Yleisurheilu	0:08:08,2	
				



Pojat 10 vuotta, 1500m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		

I	Nurmijärven Yleisurheilu		18
	Mourujärvi Jere	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:00,7	
	Paananen Jere	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:42,3	
	Sinervo Weeti	Nurmijärven Yleisurheilu	0:10:41,0	
				
Tytöt 11 vuotta, 1500m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Janakkalan Jana		18
	Harju Maija	Janakkalan Jana	0:06:52,5	
	Santanen Maija	Janakkalan Jana	0:06:52,8	
	Hyvölä Venla	Janakkalan Jana	0:06:55,4	
				
II	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		24
	Piirainen Henni	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	0:06:21,7	
	Mainio Matilda	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	0:07:34,0	
	Rautawaara Ella	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	0:07:37,1	
				
Pojat 11 vuotta, 1500m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Nurmijärven Yleisurheilu		20
	Malmström Peetu	Nurmijärven Yleisurheilu	0:06:18,0	
	Leinonen Otso	Nurmijärven Yleisurheilu	0:06:21,5	
	Paananen Joona	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:10,6	
				
II	Keravan Urheilijat		22
	Saarikoski Samuli	Keravan Urheilijat	0:06:02,0	
	Saha Lauri	Keravan Urheilijat	0:06:40,6	
	Rönkkö Olli	Keravan Urheilijat	0:07:21,5	
				











Tytöt 12 vuotta, 2000m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		

I	Porvoon Urheilijat		14
	Lindstedt Pinja	Porvoon Urheilijat	0:07:54,7	
	Kiiski Alisa	Porvoon Urheilijat	0:08:45,9	
	Turunen Hertta	Porvoon Urheilijat	0:08:55,5	
				
II	Kerkkoon Urheilijat		39
	Ruhala Linnea	Kerkkoon Urheilijat	0:09:44,1	
	Pelkonen Helka	Kerkkoon Urheilijat	0:09:45,9	
	Ristolainen Iitu	Kerkkoon Urheilijat	0:10:26,3	
				
Pojat 12 vuotta, 2000m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Nurmijärven Yleisurheilu		9
	Mourujärvi Jonne	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:38,5	
	Kemppi Anton	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:46,5	
	Malmström Kaapo	Nurmijärven Yleisurheilu	0:08:58,2	
				
Pojat 13 vuotta, 2000m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Nurmijärven Yleisurheilu		12
	Laapas Rasmus	Nurmijärven Yleisurheilu	0:07:59,5	
	Kemppainen Kasperi	Nurmijärven Yleisurheilu	0:08:46,1	
	Vasama Valtteri	Nurmijärven Yleisurheilu	0:09:37,5	
				
Tytöt 14 vuotta, 3000m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Keravan Urheilijat 1		6
	Saarikoski Sini-Minea	Keravan Urheilijat	0:12:01,9	
	Rontu Amanda	Keravan Urheilijat	0:12:29,7	
	Väisänen Pihla	Keravan Urheilijat	0:12:37,1	
				
II	Keravan Urheilijat 2		16
	Risku Aino	Keravan Urheilijat	0:13:01,3	
	Rönkkö Elsa	Keravan Urheilijat	0:14:23,0	
	Myllymäki Saana	Keravan Urheilijat	0:14:55,5	
				



Tytöt 15 vuotta, 3000m, PM / UUDY, joukkuekilpailu		


I	Keravan Urheilijat		15
	Poranen Petranella	Keravan Urheilijat	0:13:26,1	
	Lampio Emmi	Keravan Urheilijat	0:13:59,4	
	Hellsten Sara-Julia	Keravan Urheilijat	0:17:00,3	
				
Pojat 15 vuotta, 3000m, PM/UUDY, joukkuekilpailu		


I	Keravan Urheilijat		9
	Koivisto Mikael	Keravan Urheilijat	0:11:14,0	
	Jacobsson Emil	Keravan Urheilijat	0:11:17,0	
	Leino Olli	Keravan Urheilijat	0:11:30,9