Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.09. klo 18:00 Pitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnalliset Tulokset (päivitetty: 10:21 05.09.2019)
Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan yu-piirikunnalliset 4.9. 2019 Laihia

M 10000 m (pm)
1) Victor Lövdal 			VasaIS		30.56,72
2) Eemeli Kumara			LaihLu		37.02,72  (pm 1.)

M pituus
1) Janne Etelämäki			KuortKu	        7,14  0,6
6,80 0,8  X  6,81 1,3  6,79 1,1  6,90 0,0  7,14 0,6

M kuula
1) Petteri Peitso (F11)			SeinäjsU	11,48
11,48  10,47  11,09  10,78  10,65  11,45

2) Michael Jokiranta			KasköIK	        9,82
9,20  9,76  9,53  9,62  9,45  9,82

M kiekko
1) Raine Munukka			KuortKu	        54,15
51,86  X  X  52,51  54,15  50,89

2) Juhani Hauta-Aho			TöysVe	        43,21
X  43,21  X  40,49  X  X

3) Petteri Peitso (F 11)		SeinäjsU	34,17
27,93  34,17  X  X  X  X

M keihäs
1) Mika Nevasaari			PalosUs	        53,88
50,92  53,88  X  52,08  52,30  51,20

2) Petri Lätti				JalasjJa	52,86
49,36  49,38  51,71  50,53  52,86  49,94

3) Tommy Kangasvieri		        VaasVa		44,03
44,00  X  44,03  P  X  P

M 17 seiväs
1) Tommi Järvenpää			KeurKi	        3,20
3,00 /xo  3,10 /o  3,20 /o  3,30 /xxx

M 17 keihäs
1) Erkki-Antti Laurila 		        LapVi		43,68
41,13  X  40,73  43,68  X  X

P 15 kuula
1) Mustafa Otajagic			KasköIK	        9,72
8,83  9,32  8,99  8,87  9,11  9,72

P 15 kiekko
1) Matias Koskiniemi			LaihLu		33,30
26,33  X  32,36  33,30  X  29,52

2) Mustafa Otajagic			KasköIK	        27,16
25,20  20,24  27,16  24,22  25,90  24,94

P 13 2000 m
1) Miiko Lampinen			TeuvRi		8.11,38

P 12 2000 m
1) Joni Haapamäki			SeinäjsU	7.10,42
2) Ossi Luoma			        KauhWi	        11.41,75

P 11 2000 m
1) Santtu Mylläri			TeuvRi		7.47,49
2) Eetu Muhonen			        SeinäjsU	8.20,04
3) Arvo Yli-Peltola			JalasjJa	8.51,73
4) Jonas Braxèn			        VasaIS		9.54,73

P 11 kuula
1) Eetu Ylinen				KauhajKa	8,12
8,08  7,83  X  7,66  7,52  8,12

2) Arttu Ylinen			        KauhajKa	7,60
7,23  7,60  7,47  6,95  7,03  7,02

3) Eetu Tuunainen			KauhajKa	5,87
5,30  X  5,87  5,47  X  4,71

4) Jonas Braxèn			        VasaIS		5,78
5,27  4,97  4,92  5,78  5,22  X

P 10 2000 m
1) Iiro Soini				KauhWi	        8.30,08
2) Jatu Niemelä			        IlmajKi	        8.33,44
3) Eetu Tuunainen			KauhajKa	10.19,02

P 9 2000 m
1) Leevi Kiukkonen			KauhajKa	7.55,93
2) Julius Ola				LaihLu		8.15,14
3) Vilho Pentilä			KauhajKa	8.48,85
4) Daniel Tuunainen			KauhajKa	8.57,32

P 9 kuula
1) Leevi Kiukkonen			KauhajKa	6,59
6,11  X  6,35  6,22  6,59  6,56

2) Eemeli Koskela			LaihLu		4,70
3,93  4,70  4,02  4,54  4,47  4,04

3) Daniel Tuunainen			KauhajKa	4,68
4,09  4,68  3,99  4,17  4,49  4,66

4) Topias Taittonen			LaihLu		3,98
3,98  3,74  3,62  3,75  3,38  3,43

P 9 keihäs
1) Leevi Kiukkonen			KauhajKa	20,70
17,70  20,70  16,37  X  X  12,45

2) Daniel Tuunainen			KauhajKa	15,20
13,56  15,20  13,41  13,77  12,68  X

3) Joonas Kalliokoski			LaihLu		14,88
12,35  11,80  10,92  12,40  11,39  14,88

4) Eemeli Koskela			LaihLu		12,72
X   11,83  12,72  11,26  10,92  12,61

5) Kimi Koivisto			LaihLu		6,41
5,49  4,87  5,55  5,47  6,41  5,49

N 10000 m (pm)
1) Ritva Mäki-Mantila-Pasanen	        SeinäjsU	43.47,44
2) Pia Siltala				LaihLu		43.47,62

N kuula
1) Linn Sund				VasaIS		12,35
X  11,36  11,96  X  X  12,35

2) Leila Hellström			KasköIK	        8,29
7,69  7,89  8,29  7,97  8,06  8,02

N kiekko
1) Linn Sund				VasaIS		42,53
42,53  X  X  X  39,59  38,81

2) Petra Valkama			IlmajKi	        40,54
39,11  X  40,54  39,36  39,76  38,27

N keihäs
1) Jenni Kangas			        SeinäjsU	58,28
54,97  58,28  55,43  X  X  55,40

N 19 seiväs
1) Tuuli Kujala			        SeinäjsU	3,70
3,40 /xo  355 /xxo  3,70 /xxo  3,75 /xxx

N 17 keihäs
1) Elin Källberg			VasaIS		45,40
42,57  40,71  45,40  X  X  41,82

2) Wilma Sundqvist			IFKraft	        36,55
34,56  36,55  X  33,47  34,94  35,60

T 15 keihäs
1) Kira Koivisto			LaihLu		39,89
34,36  35,35  32,55  35,97  33,86  39,89

2) Noora Haapaniemi			TeuvRi		38,98
33,70  34,04  37,52  37,72  38,98  X

3) Cecilia Österberg			IFFemman	38,94
38,72  X  38,94  38,31  X  X

4) Fanny Taira				KurikRy	        38,71
36,82  37,54  34,83  X  X  38,71

5) Hertta Turja			        LaihLu		38,08
38,08  36,64  X  X  32,38  35,70

6) Ida Stoor				IFFemman	29,83
28,25  29,83  X  X  X  X

T 13 2000 m
1) Seliina Kuoppa-Aho		        AlajA		7.34,97
2) Lotta Hulkko			        JalasjJa	7.59,49
3) Maija Kumara			        LaihLu		8.05,47

T 12 2000 m
1) Jiina Niemelä			IlmajKi	        7.41,12
2) Mirva Näykki			        LapVi		8.16,80

T 11 2000 m
1) Minttu Saari			        ÄhtU		7.51,64
2) Aliisa Riippi			SeinäjsU	8.05,68
3) Salla Koskela			LaihLu		9.33,13
4) Saana Uitto				KauhWi	        9.49,38

T 11 kuula
1) Emmi Koski			        LapVi		5,56
5,39  5,54  5,48  5,41  5,19  5,56

2) Saana Uitto				KauhWi	        5,14
4,23  4,70  4,93  5,14  X  3,94

T 10 2000 m
1) Vilma Pentilä			KauhajKa	8.15,88
2) Vivian Helin			        SeinäjsU	9.20,36
3) Veera Luoma			        KauhWi	        9.29,08

T 9 2000 m
1) Ella Mettälä			        KauhajKa	8.17,42
2) Manna Keski-Kokko		        JalasjJa	8.42,71
3) Fanni Kiukkonen			KauhajKa	8.53,56
4) Anni Yli-Peltola			JalasjJa	9.32,63
5) Lumia Keski-Kokko		        JalasjJa	9.42,62

T 9 kuula
1) Iida-Maria Taittonen		        LaihLu		5,64
4,95  X  5,06  5,64  5,32  5,50

T 9 keihäs
1) Iida-Maria Taittonen		        LaihLu		18,66
18,66  16,32  15,10  16,78  16,22  13,81

2) Anna Koski				LapVi		10,99
10,99  9,13  8,11  10,23  8,22  X