Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
24.08. klo 10:00 Uudyn pm 9-15v Tulokset (päivitetty: 17:29 25.08.2019)
Tulokset: http://live.tuloslista.com/5962

Uudyn pm 9-15v
Nurmijärven Yleisurheilu
24.08.2019

P9 40m
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  6,69              
2)   Johannes Tuominen                RiihimKi                  6,72              
3)   Otso Kivistö                     NurmijYU                  6,72              
4)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  6,72              
5)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,81              
6)   Olli Auranen                     NurmijYU                  6,91              
7)   Joa Härmä                        LänsiUU                   6,93              
8)   Timi Enström                     KarkkPo                   7,04              
9)   Aaron Kenealy-Wirta              KeskiUYU                  7,16              
10)  Osmo Rautio                      KerU                      7,23              
11)  Elmo Rautio                      KerU                      7,24              
11)  Eerikki Luokkanen                VihdVie                   7,24              
13)  Luka Soiramo                     PorvU                     7,39              
14)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,41              
15)  Aleksi Sahila                    JanJa                     7,48              
16)  Aaron Keränen                    KarkkPo                   7,88              
17)  Vili Romppanen                   RiihimKi                  7,89              
18)  Niklas Jääskeläinen              HyvsU                     7,96              
19)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  8,12              
20)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,19              
21)  Eetu Saari                       RiihimKi                  8,29              
22)  Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  8,30              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4
1)   Aaron Kenealy-Wirta              KeskiUYU                  7,16              
2)   Osmo Rautio                      KerU                      7,23              
3)   Elmo Rautio                      KerU                      7,24              
4)   Niklas Jääskeläinen              HyvsU                     7,96              
5)   Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,19              
6)   Eetu Saari                       RiihimKi                  8,29              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,0
1)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  6,72              
2)   Luka Soiramo                     PorvU                     7,39              
3)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,41              
4)   Aleksi Sahila                    JanJa                     7,48              
5)   Aaron Keränen                    KarkkPo                   7,88              
6)   Vili Romppanen                   RiihimKi                  7,89              
7)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  8,12              
8)   Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  8,30              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,0
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  6,69              
2)   Johannes Tuominen                RiihimKi                  6,72              
3)   Otso Kivistö                     NurmijYU                  6,72              
4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,81              
5)   Olli Auranen                     NurmijYU                  6,91              
6)   Joa Härmä                        LänsiUU                   6,93              
7)   Timi Enström                     KarkkPo                   7,04              
8)   Eerikki Luokkanen                VihdVie                   7,24              


T9 40m
1)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  6,74              
2)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  6,77              
3)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     6,87              
4)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  6,87              
5)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  6,90              
6)   Senni Koski                      HyvsU                     6,95              
7)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  6,97              
8)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,01              
9)   Pipsa Raussi                     RiihimKi                  7,02              
10)  Lumi Halén                       LänsiUU                   7,03              
11)  Peppi Lucas                      NurmijYU                  7,05              
12)  Ninni Penttinen                  PorvU                     7,06              
13)  Melina Nieminen                  JanJa                     7,13              
14)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,26              
15)  Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   7,31              
16)  Maiju Mäittälä                   PorvU                     7,32              
17)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  7,45              
18)  Meeri Saha                       KerU                      7,49              
19)  Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   7,57              
20)  Hanna-Sofia Luokkanen            VihdVie                   7,67              
21)  Kielo Salo                       KarkkPo                   7,76              
22)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  7,86              
23)  Lotta Parviainen                 NurmijYU                  7,86              
24)  Emma Napari                      VihdVie                   8,04              
25)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,12              
26)  Mira Montonen                    NurmijYU                  8,27              
27)  Ida Saari                        RiihimKi                  8,28              
28)  Kaisla Salo                      KarkkPo                   8,60              
29)  Emma Paananen                    NurmijYU                  9,12              
     Sade Malvela                     VihdVie                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Hanna-Sofia Luokkanen            VihdVie                   7,67              
2)   Emma Napari                      VihdVie                   8,04              
3)   Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,12              
4)   Ida Saari                        RiihimKi                  8,28              
5)   Kaisla Salo                      KarkkPo                   8,60              
6)   Emma Paananen                    NurmijYU                  9,12              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,0
1)   Lumi Halén                       LänsiUU                   7,03              
2)   Maiju Mäittälä                   PorvU                     7,32              
3)   Veera Inkinen                    RiihimKi                  7,45              
4)   Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   7,57              
5)   Kielo Salo                       KarkkPo                   7,76              
6)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  7,86              
7)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  7,86              
8)   Mira Montonen                    NurmijYU                  8,27              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,7
1)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  6,77              
2)   Senni Koski                      HyvsU                     6,95              
3)   Peppi Lucas                      NurmijYU                  7,05              
4)   Ninni Penttinen                  PorvU                     7,06              
5)   Melina Nieminen                  JanJa                     7,13              
6)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,26              
7)   Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   7,31              
8)   Meeri Saha                       KerU                      7,49              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +2,7
1)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  6,74              
2)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     6,87              
3)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  6,87              
4)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  6,90              
5)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  6,97              
6)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,01              
7)   Pipsa Raussi                     RiihimKi                  7,02              
     Sade Malvela                     VihdVie                   DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Eemi Vilska                      NurmijYU                  3.39,94           
2)   Luukas Koivisto                  KerU                      3.46,67           
3)   Urho Kanervala                   KerkkU                    3.48,65           
4)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   3.51,36           
5)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  3.52,47           
6)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  3.53,34           
7)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  3.55,19           
8)   Elmo Rautio                      KerU                      3.57,48           
9)   Bennie Von Gerich                VihdVie                   4.18,84           
10)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  4.28,15           
11)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  4.29,53           
12)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  4.32,48           
13)  Eetu Saari                       RiihimKi                  5.25,98           
     Albert Vasala                    LänsiUU                   DNS               
     Topias Leinonen                  NurmijYU                  DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Senni Koski                      HyvsU                     3.49,13           
2)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  4.02,15           
3)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  4.04,57           
4)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  4.04,97           
5)   Pipsa Raussi                     RiihimKi                  4.08,74           
6)   Peppi Lucas                      NurmijYU                  4.10,38           
7)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  4.12,98           
8)   Meeri Saha                       KerU                      4.15,20           
9)   Siiri Lehtovaara                 NummKip                   4.17,53           
10)  Kielo Salo                       KarkkPo                   4.19,24           
11)  Kaisla Salo                      KarkkPo                   4.59,42           
12)  Inka Taipale                     RiihimKi                  5.07,00           
     Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  DNS               
     Miisa Virtanen                   HyvsU                     DNS               
     Sade Malvela                     VihdVie                   DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joa Härmä                        LänsiUU                   117               
     91     96     99     102    105    108    111    114    117    120    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xo     o      xxx    

2)   Olli Auranen                     NurmijYU                  114               
     91     96     99     102    105    108    111    114    117    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxo    xxo    xxx    

3)   Timi Enström                     KarkkPo                   114               
     91     96     99     102    105    108    111    114    117    
     o      o      xo     xxo    xo     xxo    xxo    xxo    xxx    

4)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  111               
     91     96     99     102    105    108    111    114    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  105               
     96     99     102    105    108    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Johannes Tuominen                RiihimKi                  102               
     71     76     81     86     91     96     99     102    105    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

6)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  102               
     86     91     96     99     102    105    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

8)   Bennie Von Gerich                VihdVie                   99                
     76     81     86     91     96     99     102    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Aleksi Sahila                    JanJa                     91                
     81     86     91     96     
     o      o      o      xxx    

9)   Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  91                
     71     76     81     86     91     96     
     o      o      o      o      o      xxx    

11)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  91                
     71     76     81     86     91     96     
     o      o      o      xo     o      xxx    

12)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  91                
     71     76     81     86     91     96     
     o      o      o      o      xo     xxx    

13)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  91                
     76     81     86     91     96     
     o      o      xo     xo     xxx    

14)  Eerikki Luokkanen                VihdVie                   81                
     76     81     86     
     o      o      xxx    

     Eetu Saari                       RiihimKi                  NH                
     71     
     xxx    

     Topias Leinonen                  NurmijYU                                    
     71     
     DNS    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     112               
     76     81     86     91     94     97     100    103    106    109    112    115    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Ninni Penttinen                  PorvU                     103               
     76     81     86     91     94     97     100    103    106    
     o      o      o      o      o      xo     xo     o      xxx    

3)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  103               
     71     76     81     86     91     94     97     100    103    106    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxo    xo     xxx    

4)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  100               
     81     86     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Pipsa Raussi                     RiihimKi                  100               
     81     86     91     94     97     100    103    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

6)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  100               
     86     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Maiju Mäittälä                   PorvU                     100               
     76     81     86     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  100               
     81     86     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  97                
     81     86     91     94     97     100    
     o      o      xo     o      o      xxx    

10)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     97                
     71     76     81     86     91     94     97     100    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

11)  Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  94                
     81     86     91     94     97     
     o      o      o      o      xxx    

12)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     94                
     76     81     86     91     94     97     
     o      o      o      o      xo     xxx    

13)  Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   91                
     76     81     86     91     94     
     o      o      o      o      xxx    

14)  Mira Montonen                    NurmijYU                  91                
     71     76     81     86     91     94     
     o      o      o      o      xxo    x--    

15)  Lumi Halén                       LänsiUU                   91                
     76     81     86     91     94     
     xo     o      o      xxo    xxx    

16)  Ida Saari                        RiihimKi                  86                
     71     76     81     86     91     
     o      o      o      o      xxx    

16)  Meeri Saha                       KerU                      86                
     76     81     86     91     
     o      o      o      xxx    

18)  Peppi Lucas                      NurmijYU                  86                
     76     81     86     91     
     xo     o      xo     xxx    

19)  Kielo Salo                       KarkkPo                   81                
     71     76     81     86     
     o      o      o      xxx    

20)  Kaisla Salo                      KarkkPo                   71                
     71     76     
     xxo    xxx    

     Inka Taipale                     RiihimKi                                    


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  3,67 +0,1          
     3,61   3,67   3,66   3,65   
     +0,0   +0,1   +0,0   -0,8   

2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  3,67 +0,3          
     3,67   3,55   3,49   3,62   
     +0,3   -0,1   +0,5   -0,4   

3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,57 -0,9          
     3,44   3,24   3,57   3,57   
     +1,1   +0,0   +0,0   -0,9   

4)   Olli Auranen                     NurmijYU                  3,53 -0,4          
     3,37   3,53   3,49   x      
     +0,8   -0,4   +0,9   -0,2   

5)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  3,36 -0,5          
     3,23   3,26   3,30   3,36   
     +0,4   +0,7   +0,5   -0,5   

6)   Elmo Rautio                      KerU                      3,28 -0,4          
     3,09   3,10   3,25   3,28   
     +0,6   +0,9   +0,1   -0,4   

7)   Osmo Rautio                      KerU                      3,19 +0,8          
     2,98   3,19   2,96   3,11   
     +0,1   +0,8   +0,1   -0,5   

8)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  3,13 +0,9          
     3,13   2,71   2,84   2,95   
     +0,9   +0,0   +0,0   -0,8   

9)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  3,12 +0,2          
     2,92   2,95   3,12   
     +1,1   +0,0   +0,2   

10)  Eetu Kitinmäki                   NummKip                   3,12 +0,0          
     x      x      3,12   
     +0,0   +1,0   +0,0   

11)  Aaron Kenealy-Wirta              KeskiUYU                  3,08 +0,0          
     3,08   2,95   2,94   
     +0,0   +0,1   +0,4   

12)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   2,92 +0,0          
     2,79   2,76   2,92   
     +0,0   +0,7   +0,0   

13)  Aleksi Sahila                    JanJa                     2,83 +1,0          
     2,78   2,71   2,83   
     +0,2   +0,2   +1,0   

14)  Eerikki Luokkanen                VihdVie                   2,79 +0,3          
     2,70   2,79   2,65   
     +0,4   +0,3   +0,3   

15)  Vili Romppanen                   RiihimKi                  2,77 +0,2          
     2,77   2,76   2,74   
     +0,2   +0,0   +0,0   

16)  Niklas Jääskeläinen              HyvsU                     2,77 -0,1          
     2,77   2,68   2,50   
     -0,1   +0,7   +0,0   

17)  Niilo Leppänen                   KeskiUYU                  2,74 +0,1          
     2,60   2,74   2,60   
     +0,3   +0,1   +0,0   

18)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  2,63 +0,1          
     2,51   2,54   2,63   
     +0,6   +0,8   +0,1   

19)  Eetu Saari                       RiihimKi                  2,45 +0,8          
     2,45   2,35   2,34   
     +0,8   +0,0   +0,0   

20)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  2,44 +0,0          
     2,22   2,16   2,44   
     +0,8   +0,0   +0,0   

21)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  2,20 +0,4          
     2,20   x      2,09   
     +0,4   +0,4   +0,0   

     Luukas Koivisto                  KerU                                        


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Senni Koski                      HyvsU                     3,66 +0,6          
     3,66   2,68   3,41   3,36   
     +0,6   -1,3   +0,3   +0,8   

2)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  3,64 +0,1          
     3,53   3,46   3,63   3,64   
     +0,0   +0,8   +0,0   +0,1   

3)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  3,55 +0,0          
     3,55   3,26   2,62   3,45   
     +0,0   -0,3   +0,1   +0,2   

4)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     3,53 +0,2          
     3,31   3,30   3,51   3,53   
     +0,9   -1,5   +0,4   +0,2   

5)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  3,48 -0,8          
     3,48   3,44   x      3,30   
     -0,8   -1,0   +0,1   +0,6   

6)   Lumi Halén                       LänsiUU                   3,44 -0,8          
     3,28   3,44   3,32   3,40   
     +1,2   -0,8   +0,8   -1,0   

7)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  3,42 +0,1          
     3,14   3,39   3,42   3,37   
     +0,0   -0,8   +0,1   +0,2   

8)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3,34 -0,7          
     3,34   3,19   x      x      
     -0,7   -0,1   -0,2   +0,2   

9)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     3,27 +0,7          
     3,26   3,21   3,27   
     -1,7   -1,9   +0,7   

10)  Peppi Lucas                      NurmijYU                  3,16 +0,7          
     2,88   2,77   3,16   
     +0,4   -0,3   +0,7   

11)  Aada Vähätalo                    JanJa                     3,08 +0,0          
     3,08   2,87   3,00   
     +0,0   -1,2   +0,5   

12)  Ninni Penttinen                  PorvU                     3,00 -0,3          
     2,91   3,00   2,80   
     -0,3   -0,3   +1,1   

13)  Vivian Niemi                     NurmijYU                  2,89 +0,9          
     2,89   2,84   2,66   
     +0,9   -0,1   +0,2   

14)  Siiri Lehtovaara                 NummKip                   2,87 -0,2          
     2,87   2,71   2,59   
     -0,2   -0,1   +1,0   

15)  Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   2,86 +0,2          
     2,86   2,73   2,81   
     +0,2   -0,4   +0,0   

16)  Inka Taipale                     RiihimKi                  2,84 -0,1          
     2,79   2,74   2,84   
     -1,0   -0,2   -0,1   

17)  Hanna-Sofia Luokkanen            VihdVie                   2,83 +0,1          
     2,83   2,68   2,80   
     +0,1   -1,0   -0,3   

18)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  2,83 -0,9          
     2,83   2,70   2,72   
     -0,9   -1,3   +0,1   

19)  Lotta Parviainen                 NurmijYU                  2,80 +1,0          
     2,47   2,52   2,80   
     -0,6   +0,8   +1,0   

20)  Kielo Salo                       KarkkPo                   2,71 +1,4          
     2,50   2,45   2,71   
     +1,0   -1,2   +1,4   

21)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  2,68 -2,0          
     x      2,68   x      
     -1,2   -2,0   +0,1   

22)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     2,66 -2,1          
     2,66   2,66   2,50   
     +1,1   -2,1   +0,3   

23)  Emma Napari                      VihdVie                   2,53 -0,9          
     2,53   2,53   x      
     +0,3   -0,9   +0,6   

24)  Mira Montonen                    NurmijYU                  2,42 -0,6          
     2,30   2,42   x      
     +0,6   -0,6   +0,1   

25)  Kaisla Salo                      KarkkPo                   2,32 -1,4          
     2,19   2,32   2,30   
     -1,8   -1,4   +0,2   

26)  Emma Paananen                    NurmijYU                  2,13 -0,4          
     1,62   1,95   2,13   
     +1,0   -0,1   -0,4   

     Sade Malvela                     VihdVie                                     


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,49              
     7,49   7,34   7,47   x      

2)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  6,69              
     6,69   6,24   6,53   6,44   

3)   Olli Auranen                     NurmijYU                  6,38              
     6,38   6,24   6,11   6,04   

4)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  6,23              
     6,08   5,68   5,96   6,23   

5)   Urho Kanervala                   KerkkU                    6,09              
     6,09   5,08   5,76   5,26   

6)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  5,47              
     4,21   4,86   5,47   x      

7)   Bennie Von Gerich                VihdVie                   5,36              
     x      4,96   5,36   4,78   

8)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  5,28              
     5,08   5,25   5,28   5,13   

9)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  5,18              
     4,78   4,87   5,18   

10)  Vili Romppanen                   RiihimKi                  5,14              
     5,14   4,90   5,02   

11)  Topias Leinonen                  NurmijYU                  4,80              
     4,17   4,80   4,69   

12)  Eetu Kitinmäki                   NummKip                   4,75              
     4,35   4,23   4,75   

13)  Niklas Jääskeläinen              HyvsU                     4,64              
     3,70   4,64   4,37   

14)  Aleksi Sahila                    JanJa                     4,38              
     4,38   4,04   x      

15)  Niilo Leppänen                   KeskiUYU                  4,17              
     3,77   4,17   4,06   

16)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  4,13              
     4,13   x      3,72   

17)  Eetu Saari                       RiihimKi                  3,81              
     3,81   x      3,75   

18)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  3,35              
     3,14   3,15   3,35   

19)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  3,15              
     x      3,15   x      



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  5,12              
     4,90   5,07   5,12   4,25   

2)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  5,00              
     4,98   5,00   4,89   x      

3)   Amanda Ahlgren                   PorvU                     4,92              
     4,60   4,44   4,55   4,92   

4)   Siiri Lehtovaara                 NummKip                   4,80              
     4,80   4,05   3,92   4,41   

5)   Aada Vähätalo                    JanJa                     4,68              
     4,64   4,68   4,66   4,53   

6)   Mira Montonen                    NurmijYU                  4,67              
     3,52   4,28   4,67   4,27   

7)   Nella Jääskeläinen               HyvsU                     4,62              
     4,62   4,60   4,49   4,55   

8)   Veera Inkinen                    RiihimKi                  4,53              
     4,02   4,17   4,53   4,25   

9)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  4,52              
     3,76   4,50   4,52   

10)  Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  4,47              
     4,47   3,97   4,41   

11)  Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   4,35              
     3,40   2,76   4,35   

12)  Meeri Saha                       KerU                      4,30              
     3,46   4,28   4,30   

13)  Emma Paananen                    NurmijYU                  4,07              
     4,07   4,02   3,69   

14)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     3,97              
     3,56   3,97   3,90   

15)  Ninni Penttinen                  PorvU                     3,90              
     3,90   3,56   3,75   

16)  Lotta Parviainen                 NurmijYU                  3,86              
     3,53   3,86   3,10   

17)  Inka Taipale                     RiihimKi                  3,82              
     3,64   3,82   3,74   

18)  Kielo Salo                       KarkkPo                   3,63              
     x      3,63   3,47   

19)  Onerva Pennonen                  NurmijYU                  3,61              
     3,49   3,61   3,48   

20)  Emma Napari                      VihdVie                   3,49              
     3,05   3,40   3,49   

21)  Peppi Lucas                      NurmijYU                  3,38              
     3,38   3,17   2,90   

22)  Vivian Niemi                     NurmijYU                  3,01              
     3,01   2,98   2,83   

23)  Kaisla Salo                      KarkkPo                   2,35              
     2,17   2,30   2,35   

     Sade Malvela                     VihdVie                                     


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  26,87             
     26,87  26,08  26,65  25,88  

2)   Olli Auranen                     NurmijYU                  23,10             
     20,45  19,98  15,59  23,10  

3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  20,85             
     20,85  17,31  20,73  18,22  

4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  20,11             
     19,25  20,11  19,07  x      

5)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  18,63             
     18,63  17,11  17,20  16,70  

6)   Urho Kanervala                   KerkkU                    17,57             
     17,44  16,87  x      17,57  

7)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  13,80             
     12,00  13,70  13,80  13,03  

8)   Luka Soiramo                     PorvU                     12,45             
     12,16  12,00  12,45  10,87  

9)   Osmo Rautio                      KerU                      12,42             
     12,42  10,83  10,11  

10)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  12,22             
     12,22  11,27  x      

11)  Aaron Keränen                    KarkkPo                   12,16             
     11,99  9,92   12,16  

12)  Elmo Rautio                      KerU                      11,91             
     11,91  10,26  x      

13)  Vili Romppanen                   RiihimKi                  8,90              
     x      8,74   8,90   

14)  Aaron Kenealy-Wirta              KeskiUYU                  8,64              
     7,99   8,64   7,75   

15)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   7,88              
     x      5,39   7,88   

16)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  7,84              
     5,43   7,84   7,12   

17)  Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  7,11              
     7,11   5,35   5,38   

18)  Eetu Saari                       RiihimKi                  2,66              
     2,30   2,34   2,66   

     Topias Leinonen                  NurmijYU                                    


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  15,95             
     11,71  13,53  12,47  15,95  

2)   Maiju Mäittälä                   PorvU                     13,73             
     13,73  13,03  12,71  11,97  

3)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  13,38             
     12,66  9,61   9,04   13,38  

4)   Mira Montonen                    NurmijYU                  13,03             
     12,55  11,87  10,46  13,03  

5)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  11,41             
     10,44  10,81  11,41  11,22  

6)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  11,27             
     11,27  10,66  9,50   8,66   

7)   Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   10,19             
     10,19  7,61   9,91   8,44   

8)   Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   9,90              
     7,46   9,06   6,58   9,90   

9)   Nella Jääskeläinen               HyvsU                     8,66              
     7,19   8,66   6,84   

10)  Kielo Salo                       KarkkPo                   8,32              
     7,08   5,52   8,32   

11)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  8,16              
     6,67   8,16   5,96   

12)  Pipsa Raussi                     RiihimKi                  7,99              
     7,99   6,75   6,79   

13)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  7,91              
     3,31   6,78   7,91   

14)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  7,16              
     6,75   7,16   6,94   

15)  Ida Saari                        RiihimKi                  6,88              
     6,19   4,25   6,88   

16)  Emma Paananen                    NurmijYU                  5,32              
     5,32   4,97   x      

17)  Onerva Pennonen                  NurmijYU                  4,77              
     4,77   3,49   3,90   

18)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     4,72              
     4,68   x      4,72   

19)  Peppi Lucas                      NurmijYU                  4,30              
     3,25   4,30   2,70   

20)  Kaisla Salo                      KarkkPo                   3,95              
     2,25   3,95   3,91   

     Inka Taipale                     RiihimKi                                    
     Sade Malvela                     VihdVie                                     


P10 60m
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  8,94              
2)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  9,03              
3)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   9,34              
4)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   9,59              
5)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  9,63              
6)   Voitto Säilä                     LänsiUU                   9,70              
7)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  10,07             
8)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  10,25             
9)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  10,26             
10)  Mats Veskimäe                    PorvU                     10,39             
11)  Jere Leivo                       VihdVie                   11,85             
12)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  13,25             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  10,25             
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  10,26             
3)   Jere Leivo                       VihdVie                   11,85             
4)   Matthias Wunsch                  RiihimKi                  13,25             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  8,94              
2)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  9,03              
3)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   9,34              
4)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   9,59              
5)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  9,63              
6)   Voitto Säilä                     LänsiUU                   9,70              
7)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  10,07             
8)   Mats Veskimäe                    PorvU                     10,39             


T10 60m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  9,24              
2)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  9,35              
3)   Veera Keskinen                   VihdVie                   9,42              
4)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     9,71              
5)   Elina Malinen                    RiihimKi                  9,72              
6)   Venla Repo                       PorvU                     9,72              
7)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   9,84              
8)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  9,87              
9)   Veera Kiviluoto                  KerU                      9,89              
10)  Elsa-Martta Luokkanen            VihdVie                   9,90              
11)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  9,91              
12)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   10,21             
13)  Vieno Hakakari                   HyvsU                     10,47             
14)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     10,69             
15)  Enni Jokkala                     PorvU                     11,15             
16)  Emma Uittamo                     NummKip                   11,28             
17)  Pinja Käpylä                     KeskiUYU                  11,68             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     9,71              
2)   Veera Kiviluoto                  KerU                      9,89              
3)   Elsa-Martta Luokkanen            VihdVie                   9,90              
4)   Vieno Hakakari                   HyvsU                     10,47             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,2
1)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  9,87              
2)   Ada Myrtenblad                   PorvU                     10,69             
3)   Enni Jokkala                     PorvU                     11,15             
4)   Emma Uittamo                     NummKip                   11,28             
5)   Pinja Käpylä                     KeskiUYU                  11,68             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,8
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  9,24              
2)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  9,35              
3)   Veera Keskinen                   VihdVie                   9,42              
4)   Elina Malinen                    RiihimKi                  9,72              
5)   Venla Repo                       PorvU                     9,72              
6)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   9,84              
7)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  9,91              
8)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   10,21             


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   3.35,32           
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3.51,43           
3)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  3.52,71           
4)   Henrik Ahoniemi                  HyvsU                     3.58,00           
5)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  4.07,27           
6)   Aatu Kantola                     LänsiUU                   4.11,85           
     Antti Saari                      JanJa                     DNS               


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.47,18           
2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  3.55,20           
3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  4.10,71           
4)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   4.13,59           
5)   Pinja Käpylä                     KeskiUYU                  4.39,98           


P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  11,16             
2)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  11,54             
3)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   11,62             
4)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  13,20             
5)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  13,80             
6)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  14,21             
7)   Matthias Wunsch                  RiihimKi                  16,46             
     Lauri Jäske                      RiihimKi                  DNS               


T10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  11,09             
2)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  11,35             
3)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   11,74             
4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  11,89             
5)   Heta Mösö                        NurmijYU                  11,94             
6)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   12,66             
7)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  12,77             
8)   Pinja Käpylä                     KeskiUYU                  15,38             


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   126               
     111    114    117    120    123    126    128    
     o      xxo    o      xo     xxo    xo     xxx    

2)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   123               
     101    106    111    114    117    120    123    126    
     o      o      o      xo     xxo    o      xxo    xxx    

3)   Voitto Säilä                     LänsiUU                   111               
     96     101    106    111    114    
     xo     o      xo     xo     xxx    

4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  106               
     106    111    
     o      xxx    

5)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  106               
     101    106    111    
     xo     o      xxx    

6)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  106               
     91     96     101    106    111    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Aatu Kantola                     LänsiUU                   101               
     86     91     96     101    106    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Antti Saari                      JanJa                     101               
     91     96     101    106    
     o      o      xo     xxx    

8)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  101               
     91     96     101    106    
     o      o      xo     xxx    

10)  Henrik Ahoniemi                  HyvsU                     101               
     81     86     91     96     101    106    
     xo     o      xo     xo     xo     xxx    

11)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  96                
     86     91     96     101    
     o      xo     o      xxx    

     Matthias Wunsch                  RiihimKi                  NH                
     81     
     xxx    

     Vili Rasehorn                    RiihimKi                                    


T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  120               
     106    111    114    117    120    123    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   120               
     106    111    114    117    120    123    
     o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

3)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   117               
     101    106    111    114    117    120    
     xo     xo     o      o      o      xxx    

4)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  117               
     101    106    111    114    117    120    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

5)   Elina Malinen                    RiihimKi                  114               
     101    106    111    114    117    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  114               
     101    106    111    114    117    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Heta Mösö                        NurmijYU                  114               
     101    106    111    114    117    
     o      o      o      xxo    xxx    

     Jenna Pyykkö                     NurmijYU                                    


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  4,25 +2,5          
     4,25   4,05   4,22   3,79   
     +2,5   +2,6   +2,9   +2,8   

2)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3,97 +3,6  3,75 +1,4
     x      3,97   3,75   x      
     +2,3   +3,6   +1,4   +1,5   

3)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   3,78 +2,5  3,70 +1,8
     3,78   3,62   3,72   3,70   
     +2,5   +3,0   +4,5   +1,8   

4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3,71 +3,6  NM +1,8 
     3,71   x      3,56   x      
     +3,6   +3,0   +3,8   +1,8   

5)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3,54 +1,7          
     3,27   3,37   3,42   3,54   
     +3,8   +3,7   +2,3   +1,7   

6)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   3,52 +2,9  NM +1,4 
     3,52   x      x      x      
     +2,9   +3,7   +1,4   +3,7   

7)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  3,47 +3,8  3,44 +2,0
     3,28   3,47   2,76   3,44   
     +2,8   +3,8   +2,2   +2,0   

8)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3,45 +2,2  3,45 +1,3
     3,29   3,44   3,45   3,45   
     +2,4   +2,0   +1,3   +2,2   

9)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  3,40 +3,4  3,35 +1,3
     3,15   3,40   3,35   3,30   
     +2,8   +3,4   +1,3   +3,0   

10)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  3,36 +2,4  3,28 +0,4
     3,19   3,36   3,28   3,27   
     +2,1   +2,4   +0,4   +4,1   

11)  Voitto Säilä                     LänsiUU                   3,00 +2,0          
     2,64   2,71   x      3,00   
     +3,3   +3,1   +2,1   +2,0   

12)  Jere Leivo                       VihdVie                   2,71 +2,7  2,53 +1,5
     2,71   2,63   2,53   2,42   
     +2,7   +2,3   +1,5   +1,4   

13)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  2,12 +2,0          
     2,12   1,85   2,03   2,06   
     +2,0   +3,4   +0,5   +3,2   

     Marcus Koljonen                  PorvU                     NM                
     -      -      -      -      
                                 



T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3,92 -1,1          
     3,29   3,62   3,60   3,92   
     -3,2   -2,0   -3,3   -1,1   

2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  3,67 -1,2          
     3,40   x      x      3,67   
     -2,2   -2,3   -2,5   -1,2   

3)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  3,64 -2,4          
     3,64   3,38   3,32   3,56   
     -2,4   -2,9   -2,9   -2,3   

4)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  3,53 -1,7          
     3,38   3,53   3,36   x      
     -2,3   -1,7   -2,8   -2,7   

5)   Veera Keskinen                   VihdVie                   3,52 -3,2          
     3,46   3,33   3,40   3,52   
     -3,1   -2,1   -2,6   -3,2   

6)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     3,45 -2,5          
     3,45   3,34   3,10   3,17   
     -2,5   -3,1   -3,6   -2,3   

7)   Vieno Hakakari                   HyvsU                     3,43 -2,9          
     3,43   3,39   3,32   3,43   
     -1,5   -2,6   -3,5   -2,9   

8)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3,38 -3,0          
     3,15   3,34   3,38   3,05   
     -3,0   -2,6   -3,0   -1,0   

9)   Veera Kiviluoto                  KerU                      3,36 -1,2          
     3,36   2,45   2,92   3,31   
     -1,2   -3,5   -3,2   -2,0   

10)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3,35 -3,7          
     3,31   3,12   3,03   3,35   
     -3,1   -3,7   -3,2   -3,7   

11)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   3,35 -1,9          
     3,16   3,06   x      3,35   
     -2,1   -3,0   -2,5   -1,9   

12)  Hilla Teittinen                  VihdVie                   3,16 -2,1          
     3,13   3,16   3,08   x      
     -2,5   -2,1   -2,7   -2,9   

13)  Elsa-Martta Luokkanen            VihdVie                   3,06 -2,5          
     3,06   2,79   x      x      
     -2,5   -3,4   -4,0   -3,4   

14)  Heta Mösö                        NurmijYU                  3,05 -2,7          
     2,97   3,05   2,90   3,05   
     -2,6   -2,6   -3,5   -2,7   

15)  Ella Sahila                      JanJa                     2,96 -2,4          
     2,96   2,82   2,77   2,89   
     -2,4   -3,0   -3,9   -2,7   

16)  Velma Peiponen                   HyvsU                     2,78 -2,1          
     2,70   2,78   2,72   2,77   
     -2,2   -2,1   -2,7   -2,2   

17)  Saana Koivisto                   KerU                      2,51 -2,4          
     2,51   2,22   2,21   2,40   
     -2,4   -3,1   -2,5   -2,3   

18)  Pinja Käpylä                     KeskiUYU                  2,50 -1,8          
     2,27   2,48   2,40   2,50   
     -2,8   -2,6   -2,9   -1,8   

19)  Emma Uittamo                     NummKip                   2,49 -3,2          
     2,26   2,42   2,48   2,49   
     -2,9   -2,6   -2,9   -3,2   



P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mats Veskimäe                    PorvU                     6,75              
     6,34   6,43   6,75   6,15   

2)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  6,70              
     x      6,70   6,13   6,53   

3)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   6,53              
     5,73   6,23   6,45   6,53   

4)   Lauri Lamminen                   HyvsU                     6,49              
     6,46   5,69   5,88   6,49   



T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veera Kiviluoto                  KerU                      7,06              
     6,69   7,06   6,81   6,35   

2)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   7,00              
     6,98   6,76   6,89   7,00   

3)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  6,90              
     6,89   6,89   6,35   6,90   

4)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   6,89              
     6,89   6,40   6,35   x      

5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  6,65              
     6,19   6,54   6,47   6,65   

6)   Ella Sahila                      JanJa                     6,23              
     6,02   5,71   6,23   6,01   

7)   Lumi Teittinen                   VihdVie                   6,18              
     5,94   5,54   5,47   6,18   

8)   Heta Mösö                        NurmijYU                  5,94              
     4,77   5,46   5,94   5,58   

9)   Vieno Hakakari                   HyvsU                     5,78              
     5,35   5,78   5,37   5,46   

10)  Velma Peiponen                   HyvsU                     5,72              
     4,63   5,16   4,67   5,72   

11)  Venla Repo                       PorvU                     5,24              
     4,87   4,66   4,72   5,24   

12)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     5,18              
     4,92   5,09   4,73   5,18   

13)  Emma Uittamo                     NummKip                   4,83              
     4,56   4,83   4,59   4,82   

14)  Enni Jokkala                     PorvU                     4,54              
     4,10   4,39   3,90   4,54   



P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   21,78             
     20,35  19,99  17,83  21,78  

2)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  17,45             
     15,30  16,35  12,47  17,45  

3)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  16,67             
     15,46  15,48  16,67  16,30  

4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  16,58             
     16,58  13,52  x      x      

5)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  15,71             
     13,17  13,26  15,71  13,10  

6)   Matthias Wunsch                  RiihimKi                  13,18             
     x      11,08  x      13,18  



T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Elina Malinen                    RiihimKi                  18,74             
     18,74  x      x      16,78  

2)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   17,78             
     13,58  16,63  17,63  17,78  

3)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   17,52             
     x      14,93  17,52  x      

4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  17,08             
     14,22  14,92  14,22  17,08  

5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  16,15             
     14,35  x      14,48  16,15  

6)   Heta Mösö                        NurmijYU                  14,90             
     11,28  14,90  12,86  x      

7)   Ella Sahila                      JanJa                     12,52             
     10,04  10,45  11,20  12,52  



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  27,69             
     23,89  21,81  25,31  27,69  

2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  25,80             
     22,70  23,70  23,55  25,80  

3)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  21,97             
     x      18,03  19,18  21,97  

4)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  21,11             
     16,13  21,11  18,33  20,21  

5)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  19,89             
     17,89  19,89  19,06  18,45  

6)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   19,21             
     16,81  19,21  15,61  19,06  

7)   Mats Veskimäe                    PorvU                     18,41             
     18,41  16,05  14,82  14,45  

8)   Lauri Lamminen                   HyvsU                     16,39             
     16,39  13,68  13,93  16,39  

9)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  16,29             
     12,40  15,58  16,04  16,29  

10)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  15,11             
     15,11  10,82  11,38  11,11  

11)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  14,69             
     14,69  12,05  12,44  14,05  

     Jere Leivo                       VihdVie                   DNS               


T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  16,37             
     16,37  13,04  14,71  15,03  

2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  16,23             
     13,53  16,23  14,08  13,97  

3)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  14,73             
     10,86  14,73  12,99  13,76  

4)   Venla Repo                       PorvU                     12,27             
     11,18  9,87   12,27  10,80  

5)   Ella Sahila                      JanJa                     12,14             
     12,14  10,82  9,96   11,37  

6)   Velma Peiponen                   HyvsU                     12,02             
     9,18   9,55   9,42   12,02  

7)   Lumi Teittinen                   VihdVie                   11,47             
     11,06  10,82  11,47  x      

8)   Heta Mösö                        NurmijYU                  11,42             
     11,42  x      8,46   11,36  

9)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  11,36             
     10,54  x      10,84  11,36  

10)  Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  10,81             
     10,81  10,58  7,74   10,07  

11)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     8,39              
     7,22   7,10   8,39   7,78   

12)  Enni Jokkala                     PorvU                     8,30              
     8,30   6,85   7,11   5,63   



P10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7.09,83           


T10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  6.58,16           
2)   Saana Koivisto                   KerU                      7.37,11           
3)   Pinja Käpylä                     KeskiUYU                  8.10,51           
     Meea Kettunen                    LänsiUU                   DQ                


P11 60m
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     8,79              
2)   Haiku Lassila                    KeskiUYU                  9,05              
3)   Topi Niemi                       RiihimKi                  9,12              
4)   Ville Mattila                    RiihimKi                  9,12              
5)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,20              
6)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,21              
7)   Aaro Luokkanen                   VihdVie                   9,24              
8)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   9,32              
9)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   9,41              
10)  Ron Åvall                        NummKip                   9,48              
11)  Ossi Niemi                       RiihimKi                  9,74              
12)  Veikka Ahti                      JanJa                     9,87              
12)  Joona Paananen                   NurmijYU                  9,87              
14)  Eetu Sassi                       NurmijYU                  10,58             
     Otso Leinonen                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,8
1)   Topi Niemi                       RiihimKi                  9,12              
2)   Ville Mattila                    RiihimKi                  9,12              
3)   Aaro Luokkanen                   VihdVie                   9,24              
4)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  9,74              
5)   Veikka Ahti                      JanJa                     9,87              
6)   Eetu Sassi                       NurmijYU                  10,58             
     Otso Leinonen                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     8,79              
2)   Haiku Lassila                    KeskiUYU                  9,05              
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,20              
4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,21              
5)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   9,32              
6)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   9,41              
7)   Ron Åvall                        NummKip                   9,48              
8)   Joona Paananen                   NurmijYU                  9,87              


T11 60m
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,66              
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  8,99              
3)   Aino Pirhonen                    PorvU                     9,01              
4)   Armida Suomi                     LänsiUU                   9,21              
5)   Catarine Billingham              HyvsU                     9,32              
6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,33              
7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   9,40              
8)   Enni Hedberg                     KerkkU                    9,42              
9)   Liia Liski                       NummKip                   9,51              
9)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,51              
11)  Aila Leino                       JanJa                     9,56              
12)  Unna Uosukainen                  KerkkU                    9,58              
13)  Essi Korhonen                    KeskiUYU                  9,63              
14)  Tiia Enström                     KarkkPo                   9,83              
15)  Iisa Aramo                       HyvsU                     9,85              
16)  Kia Sairanen                     HyvsU                     9,94              
17)  Aada Napari                      VihdVie                   10,01             
18)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   10,04             
19)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   10,09             
20)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,13             
21)  Nelli Nurminen                   JanJa                     10,38             
22)  Riina Valtonen                   KeskiUYU                  11,11             
23)  Tilda Tauriainen                 PorvU                     11,13             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,4
1)   Enni Hedberg                     KerkkU                    9,42              
2)   Unna Uosukainen                  KerkkU                    9,58              
3)   Kia Sairanen                     HyvsU                     9,94              
4)   Aada Napari                      VihdVie                   10,01             
5)   Nelli Nurminen                   JanJa                     10,38             
6)   Riina Valtonen                   KeskiUYU                  11,11             
7)   Tilda Tauriainen                 PorvU                     11,13             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,7
1)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   9,40              
2)   Liia Liski                       NummKip                   9,51              
3)   Aila Leino                       JanJa                     9,56              
4)   Essi Korhonen                    KeskiUYU                  9,63              
5)   Tiia Enström                     KarkkPo                   9,83              
6)   Iisa Aramo                       HyvsU                     9,85              
7)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   10,09             
8)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,13             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +3,5
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,66              
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  8,99              
3)   Aino Pirhonen                    PorvU                     9,01              
4)   Armida Suomi                     LänsiUU                   9,21              
5)   Catarine Billingham              HyvsU                     9,32              
6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,33              
7)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,51              
8)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   10,04             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.26,16           
2)   Topias Töllinen                  RiihimKi                  3.27,54           
3)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  3.29,79           
4)   Topi Niemi                       RiihimKi                  3.33,41           
5)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.39,58           
6)   Alex Ahlgren                     PorvU                     3.39,82           
7)   Väinö Linnermo                   KeskiUYU                  3.40,56           
8)   Otso Leinonen                    NurmijYU                  3.41,49           
9)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   4.01,69           
     Eetu Sassi                       NurmijYU                  DNS               
     Patrik Vasala                    LänsiUU                   DNS               
     Ville Mattila                    RiihimKi                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3.27,65           
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  3.44,52           
3)   Venla Hyvölä                     JanJa                     3.48,02           
4)   Kia Sairanen                     HyvsU                     3.49,89           
5)   Maija Harju                      JanJa                     3.54,08           
6)   Liia Liski                       NummKip                   4.22,73           
     Armida Suomi                     LänsiUU                   DNS               


P11 60m aidat
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  10,62             
2)   Elias Oksanen                    HyvsU                     10,74             
3)   Ville Mattila                    RiihimKi                  10,76             
4)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  10,83             
5)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   11,17             
6)   Ron Åvall                        NummKip                   11,37             
7)   Topi Niemi                       RiihimKi                  11,76             
8)   Lauri Saha                       KerU                      11,97             
9)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  12,20             
     Joona Paananen                   NurmijYU                  DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   11,17             
2)   Ron Åvall                        NummKip                   11,37             
3)   Lauri Saha                       KerU                      11,97             
4)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  12,20             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  10,62             
2)   Elias Oksanen                    HyvsU                     10,74             
3)   Ville Mattila                    RiihimKi                  10,76             
4)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  10,83             
5)   Topi Niemi                       RiihimKi                  11,76             
     Joona Paananen                   NurmijYU                  DNF               


T11 60m aidat
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  10,19             
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    10,44             
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  10,63             
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  10,93             
5)   Maija Santanen                   JanJa                     10,96             
6)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  11,28             
7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   11,33             
8)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     11,46             
9)   Iisa Aramo                       HyvsU                     11,71             
10)  Kia Sairanen                     HyvsU                     11,82             
11)  Catarine Billingham              HyvsU                     12,93             
12)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  15,92             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   11,33             
2)   Kia Sairanen                     HyvsU                     11,82             
3)   Catarine Billingham              HyvsU                     12,93             
4)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  15,92             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  10,19             
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    10,44             
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  10,63             
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  10,93             
5)   Maija Santanen                   JanJa                     10,96             
6)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  11,28             
7)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     11,46             
8)   Iisa Aramo                       HyvsU                     11,71             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  137               
     116    119    122    125    128    131    134    137    140    
     xo     o      -      xo     xxo    xxo    xxo    xxo    xxx    

2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  131               
     111    116    119    122    125    128    131    134    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Väinö Linnermo                   KeskiUYU                  128               
     111    116    119    122    125    128    131    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     122               
     119    122    125    
     o      xo     xxx    

5)   Alex Ahlgren                     PorvU                     122               
     106    111    116    119    122    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  116               
     111    116    119    
     o      xo     xxx    

6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  116               
     101    106    111    116    119    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Lauri Saha                       KerU                      111               
     106    111    116    
     xo     xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  142               
     131    134    138    142    146    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    131               
     101    106    111    116    119    122    125    128    131    134    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Armida Suomi                     LänsiUU                   131               
     101    106    111    116    119    122    125    128    131    134    
     o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

4)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     125               
     122    125    128    
     o      o      xxx    

5)   Laura Mantila                    RiihimKi                  122               
     111    116    119    122    125    
     o      xo     xo     o      xxx    

6)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  122               
     106    111    116    119    122    125    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Aino Kanervala                   KerkkU                    122               
     106    111    116    119    122    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Venla Hyvölä                     JanJa                     119               
     106    111    116    119    122    
     xo     o      xo     o      xxx    

9)   Liia Liski                       NummKip                   119               
     106    111    116    119    122    
     o      o      o      x-o    xxx    

10)  Aada Napari                      VihdVie                   111               
     91     96     101    106    111    116    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

10)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   111               
     91     96     101    106    111    116    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Henni Piirainen                  KeskiUYU                                    


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     4,50 +3,0          
     4,09   4,50   4,40   4,26   
     +2,8   +3,0   +2,6   +3,6   

2)   Elias Oksanen                    HyvsU                     4,39 +4,0          
     4,17   4,39   4,38   4,37   
     +2,7   +4,0   +3,8   +2,3   

3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  4,22 +2,5  NM +1,7 
     4,16   4,22   3,43   x      
     +3,1   +2,5   +3,1   +1,7   

4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  4,05 +2,9          
     3,81   3,97   3,77   4,05   
     +3,1   +2,7   +2,7   +2,9   

5)   Ron Åvall                        NummKip                   4,03 +2,7  3,85 +1,6
     3,29   4,03   3,85   3,81   
     +3,5   +2,7   +1,6   +2,1   

6)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   4,02 +4,1          
     3,76   4,02   3,81   x      
     +3,2   +4,1   +3,1   +2,8   

7)   Aaro Luokkanen                   VihdVie                   3,97 +3,5  3,76 +1,7
     3,69   3,97   3,84   3,76   
     +3,4   +3,5   +2,8   +1,7   

8)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  3,95 +3,0          
     3,76   3,95   3,72   3,79   
     +3,6   +3,0   +2,9   +3,2   

9)   Ville Mattila                    RiihimKi                  3,88 +2,4  NM +2,0 
     3,88   3,86   3,78   x      
     +2,4   +3,7   +2,2   +2,0   

10)  Topi Niemi                       RiihimKi                  3,87 +2,7          
     3,87   x      3,64   1,91   
     +2,7   +2,4   +3,7   +2,2   

11)  Veikka Ahti                      JanJa                     3,31 +3,0          
     3,23   2,97   3,12   3,31   
     +2,6   +4,3   +2,8   +3,0   

12)  Eetu Sassi                       NurmijYU                  3,24 +2,9          
     3,21   3,24   2,70   3,07   
     +3,5   +2,9   +2,4   +2,2   



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    4,34 -3,2          
     4,07   4,31   4,34   4,30   
     -3,5   -3,3   -3,2   -2,9   

2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  4,24 -2,9          
     4,09   4,09   4,24   4,20   
     -3,7   -3,4   -2,9   -2,3   

3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3,98 -3,7          
     3,82   3,74   3,58   3,98   
     -2,3   -2,4   -3,4   -3,7   

4)   Aino Pirhonen                    PorvU                     3,95 -3,7          
     3,88   3,77   3,67   3,95   
     -2,9   -3,2   -3,7   -3,7   

5)   Eerika Nieminen                  JanJa                     3,93 -2,1          
     3,86   3,28   3,54   3,93   
     -2,7   -3,6   -3,0   -2,1   

6)   Laura Mantila                    RiihimKi                  3,87 -3,2          
     3,87   3,80   3,85   3,81   
     -3,2   -3,1   -3,3   -2,5   

7)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     3,85 -3,4          
     3,85   3,71   3,65   3,73   
     -3,4   -2,7   -3,5   -3,2   

8)   Maija Santanen                   JanJa                     3,77 -3,2          
     3,77   3,76   3,74   3,75   
     -3,2   -3,0   -2,9   -2,5   

9)   Enni Hedberg                     KerkkU                    3,74 -2,1          
     3,74   3,60   3,59   3,52   
     -2,1   -2,3   -3,0   -3,1   

10)  Aino Kanervala                   KerkkU                    3,38 -2,8          
     3,26   3,38   3,34   3,25   
     -4,1   -2,8   -3,3   -2,8   

11)  Catarine Billingham              HyvsU                     3,38 -3,0          
     3,38   x      3,20   3,19   
     -3,0   -1,7   -4,7   -3,3   

12)  Aada Napari                      VihdVie                   3,35 -3,2          
     3,25   3,30   3,35   3,26   
     -3,4   -3,4   -3,2   -3,3   

13)  Unna Uosukainen                  KerkkU                    3,33 -2,2          
     3,28   3,33   3,31   3,28   
     -2,8   -2,2   -3,4   -3,2   

14)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,31 -2,7          
     3,31   3,01   3,22   3,29   
     -2,7   -2,6   -2,6   -2,6   

15)  Tiia Enström                     KarkkPo                   3,31 -2,4          
     3,31   3,17   3,15   3,28   
     -2,4   -3,7   -3,3   -3,1   

16)  Aila Leino                       JanJa                     3,21 -2,3          
     3,19   3,21   3,20   3,06   
     -2,7   -2,3   -3,8   -2,6   

17)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  3,21 -2,4          
     3,21   3,03   2,84   3,19   
     -2,4   -3,5   -4,1   -2,7   

18)  Essi Korhonen                    KeskiUYU                  3,10 -2,4          
     3,10   2,83   2,90   2,98   
     -2,4   -3,4   -3,2   -2,5   

19)  Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  3,07 -3,5          
     2,93   3,06   3,07   x      
     -3,1   -3,6   -3,5   -3,9   

20)  Miisa Mäittälä                   PorvU                     3,06 -2,5          
     2,98   2,96   3,06   3,04   
     -2,1   -2,6   -2,5   -4,1   

21)  Riina Valtonen                   KeskiUYU                  2,85 -2,4          
     2,85   2,74   2,47   2,64   
     -2,4   -2,8   -2,7   -3,9   

22)  Enna Hämäläinen                  JanJa                     2,71 -2,8          
     2,71   2,50   2,44   x      
     -2,8   -4,1   -3,2   -3,0   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  10,54             
     10,01  10,54  9,80   10,27  

2)   Anton Sokoff                     HyvsU                     7,83              
     7,83   7,10   x      7,22   

3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     7,52              
     7,31   7,27   7,52   x      

4)   Lauri Saha                       KerU                      7,35              
     6,72   7,35   7,09   6,98   

5)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   6,30              
     6,07   6,30   x      5,78   

6)   Topi Niemi                       RiihimKi                  5,70              
     5,65   x      x      5,70   

7)   Veikka Ahti                      JanJa                     5,16              
     4,65   4,86   5,16   5,13   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  10,28             
     9,82   10,28  x      9,82   

2)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   8,93              
     8,87   8,57   8,55   8,93   

3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  8,61              
     8,61   8,13   8,07   x      

4)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     8,22              
     7,39   7,78   8,22   8,19   

5)   Aino Pirhonen                    PorvU                     7,03              
     7,03   6,12   6,11   6,28   

6)   Kia Sairanen                     HyvsU                     6,74              
     6,69   6,74   6,47   6,46   

7)   Iisa Aramo                       HyvsU                     6,68              
     6,68   6,23   6,17   6,39   

8)   Tiia Enström                     KarkkPo                   6,47              
     6,36   6,06   6,32   6,47   

9)   Aino Kanervala                   KerkkU                    6,38              
     6,38   5,88   6,16   x      

10)  Enna Hämäläinen                  JanJa                     6,25              
     6,25   5,92   5,99   6,22   

11)  Tilda Tauriainen                 PorvU                     5,71              
     5,71   5,35   5,52   4,76   

12)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  5,30              
     5,04   5,19   5,25   5,30   

13)  Miisa Mäittälä                   PorvU                     5,30              
     5,13   5,30   5,13   4,69   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  27,74             
     27,74  24,26  26,92  x      

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  22,19             
     x      22,19  17,80  x      

3)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   21,96             
     19,67  x      21,96  x      

4)   Topi Niemi                       RiihimKi                  15,06             
     x      x      15,06  14,15  

5)   Eeli Vähätalo                    JanJa                     13,30             
     13,30  x      12,32  x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  26,30             
     21,51  23,20  26,30  26,15  

2)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   24,15             
     24,15  18,88  x      x      

3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  23,49             
     22,24  x      21,74  23,49  

4)   Eerika Nieminen                  JanJa                     19,87             
     19,87  x      x      x      

5)   Iisa Aramo                       HyvsU                     18,49             
     x      18,49  16,94  17,43  

6)   Kia Sairanen                     HyvsU                     16,61             
     x      16,61  15,05  x      

7)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  12,55             
     x      7,18   10,16  12,55  

8)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   12,20             
     7,71   11,07  x      12,20  

9)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   12,19             
     11,14  11,85  12,19  11,15  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     31,42             
     31,42  30,98  30,54  29,32  

2)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  30,88             
     30,88  28,70  30,58  28,84  

3)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     26,85             
     26,02  25,15  26,85  25,70  

4)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   24,00             
     22,42  24,00  22,72  20,40  

5)   Lauri Saha                       KerU                      23,67             
     19,40  20,04  19,71  23,67  

6)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  23,08             
     22,06  21,45  23,08  20,02  

7)   Ron Åvall                        NummKip                   20,55             
     18,41  19,66  16,13  20,55  

8)   Alex Ahlgren                     PorvU                     18,97             
     15,60  17,10  18,29  18,97  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  28,65             
     x      28,53  x      28,65  

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  25,12             
     20,78  20,41  25,12  22,92  

3)   Laura Mantila                    RiihimKi                  23,93             
     17,51  23,93  23,02  16,79  

4)   Kia Sairanen                     HyvsU                     23,37             
     20,78  x      23,37  x      

5)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   21,14             
     18,21  20,11  21,14  20,46  

6)   Aino Kanervala                   KerkkU                    20,84             
     16,23  18,07  20,84  19,89  

7)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  18,70             
     17,66  18,70  17,06  x      

8)   Armida Suomi                     LänsiUU                   16,10             
     14,44  15,39  16,10  14,34  

9)   Miisa Mäittälä                   PorvU                     14,75             
     14,75  13,39  12,07  13,17  

10)  Iisa Aramo                       HyvsU                     14,37             
     11,34  13,47  14,37  13,92  

11)  Anni Pakkanen                    MäntsU                    14,04             
     12,85  12,64  14,04  13,69  

12)  Enna Hämäläinen                  JanJa                     12,76             
     12,76  9,84   10,67  9,79   

13)  Catarine Billingham              HyvsU                     12,20             
     12,20  12,15  10,39  10,01  

14)  Tilda Tauriainen                 PorvU                     10,90             
     8,89   9,81   8,65   10,90  

15)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   10,52             
     10,52  9,15   10,47  10,37  

16)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   10,30             
     8,85   9,25   x      10,30  



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  6.30,87           
2)   Eetu Sassi                       NurmijYU                  8.08,63           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Maija Harju                      JanJa                     5.53,57           
2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  6.53,53           
     Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  DQ                


P12 60m
1)   Oskari Dannbäck                  LänsiUU                   8,08              
2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  8,39              
3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  8,41              
4)   Topias Välläri                   JanJa                     8,57              
5)   Kasperi Kontola                  NurmijYU                  8,66              
6)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,71              
7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     8,80              
8)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   8,96              
9)   Lassi Saarnikko                  KeskiUYU                  9,04              
10)  Erno Paappanen                   KerU                      9,12              
11)  Aleksi Jäske                     RiihimKi                  9,19              
12)  Aukusti Malinen                  RiihimKi                  10,28             
13)  Tuomas Pyökkilehto               KerU                      10,92             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,9
1)   Kasperi Kontola                  NurmijYU                  8,66              
2)   Lassi Saarnikko                  KeskiUYU                  9,04              
3)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  9,19              
4)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  10,28             
5)   Tuomas Pyökkilehto               KerU                      10,92             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,9
1)   Oskari Dannbäck                  LänsiUU                   8,08              
2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  8,39              
3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  8,41              
4)   Topias Välläri                   JanJa                     8,57              
5)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,71              
6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     8,80              
7)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   8,96              
8)   Erno Paappanen                   KerU                      9,12              


T12 60m
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,74              
2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     8,78              
3)   Liisi Halén                      LänsiUU                   8,81              
4)   Hertta Turunen                   PorvU                     8,83              
4)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,83              
6)   Neela Jakonen                    HyvsU                     8,94              
6)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      8,94              
8)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     9,00              
9)   Anni Huttunen                    HyvsU                     9,01              
10)  Elli Paananen                    LänsiUU                   9,08              
11)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,19              
12)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,21              
13)  Hanna Henttonen                  JanJa                     9,32              
14)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  9,46              
15)  Lumi Lehtinen                    KerU                      9,48              
16)  Viiu Liski                       NummKip                   9,52              
17)  Helmi Säilä                      LänsiUU                   9,58              
18)  Iitu Ristolainen                 KerkkU                    9,62              
19)  Annika Piiroinen                 RiihimKi                  9,66              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  9,46              
2)   Lumi Lehtinen                    KerU                      9,48              
3)   Viiu Liski                       NummKip                   9,52              
4)   Iitu Ristolainen                 KerkkU                    9,62              
5)   Annika Piiroinen                 RiihimKi                  9,66              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1)   Hertta Turunen                   PorvU                     8,83              
2)   Neela Jakonen                    HyvsU                     8,94              
3)   Anni Huttunen                    HyvsU                     9,01              
4)   Elli Paananen                    LänsiUU                   9,08              
5)   Hanna Henttonen                  JanJa                     9,32              
6)   Helmi Säilä                      LänsiUU                   9,58              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +3,1
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,74              
2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     8,78              
3)   Liisi Halén                      LänsiUU                   8,81              
4)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,83              
5)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      8,94              
6)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     9,00              
7)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,19              
8)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,21              


P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   28,63             
2)   Oiva Odiah                       PorvU                     29,39             
3)   Topias Välläri                   JanJa                     29,57             
4)   Anton Palomäki                   VihdVie                   32,49             
5)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  33,92             


T12 200m
1)   Silja Niemi                      MäntsU                    29,63             
2)   Meeri Koliseva                   JanJa                     29,90             
3)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      30,30             
4)   Elsa Pinola                      HyvsU                     30,43             
5)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   30,61             
6)   Liisi Halén                      LänsiUU                   31,07             
7)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  31,66             
8)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  32,51             
9)   Lumi Lehtinen                    KerU                      32,53             
10)  Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  34,01             
11)  Viiu Liski                       NummKip                   34,32             
12)  Helmi Säilä                      LänsiUU                   34,77             
     Nea Pyykkö                       NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  32,51             
2)   Lumi Lehtinen                    KerU                      32,53             
3)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  34,01             
4)   Viiu Liski                       NummKip                   34,32             
5)   Helmi Säilä                      LänsiUU                   34,77             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Silja Niemi                      MäntsU                    29,63             
2)   Meeri Koliseva                   JanJa                     29,90             
3)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      30,30             
4)   Elsa Pinola                      HyvsU                     30,43             
5)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   30,61             
6)   Liisi Halén                      LänsiUU                   31,07             
7)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  31,66             
     Nea Pyykkö                       NurmijYU                  DNS               


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.09,63           
2)   Anton Kemppi                     NurmijYU                  3.11,11           
3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  3.22,73           
4)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  3.35,71           
5)   Kaapo Malmström                  NurmijYU                  3.40,94           
6)   Anton Palomäki                   VihdVie                   3.47,07           
7)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  3.55,20           


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     3.15,81           
2)   Saara Leinonen                   MäntsU                    3.35,25           
3)   Lumi Lehtinen                    KerU                      3.36,61           
4)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  3.48,64           
5)   Selina Kalliorinne               VihdVie                   3.58,88           
6)   Saana Knoop                      PorvU                     4.06,04           
     Aino Jokkala                     PorvU                     DNS               
     Aino Luokkanen                   VihdVie                   DNS               
     Alisa Kiiski                     PorvU                     DNS               


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  10,05             
2)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  10,62             
3)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,91             


T12 60m aidat
1)   Elli Paananen                    LänsiUU                   10,72             
2)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  10,76             
3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    10,98             
4)   Meeri Koliseva                   JanJa                     11,40             
5)   Liisi Halén                      LänsiUU                   11,47             
6)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   11,80             
7)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      12,27             
8)   Anni Huttunen                    HyvsU                     12,53             
     Milla Pihlava                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   11,80             
2)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      12,27             
     Milla Pihlava                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Elli Paananen                    LänsiUU                   10,72             
2)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  10,76             
3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    10,98             
4)   Meeri Koliseva                   JanJa                     11,40             
5)   Liisi Halén                      LänsiUU                   11,47             
6)   Anni Huttunen                    HyvsU                     12,53             


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kasperi Kontola                  NurmijYU                  138               
     116    121    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  138               
     116    121    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  135               
     116    121    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  132               
     116    121    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  126               
     116    121    126    129    
     o      o      o      xxx    

6)   Anton Palomäki                   VihdVie                   126               
     111    116    121    126    129    
     o      o      o      xxo    xxx    

7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     121               
     111    116    121    126    
     o      o      o      xxx    



T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elsa Pinola                      HyvsU                     138               
     126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Elli Paananen                    LänsiUU                   135               
     111    121    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Anni Huttunen                    HyvsU                     135               
     121    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

4)   Venla Liukkonen                  JanJa                     132               
     121    126    129    132    135    
     o      o      xo     xo     xxx    

5)   Lilli Lindgren                   LänsiUU                   132               
     106    111    121    126    129    132    135    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  126               
     111    116    121    126    129    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  126               
     121    126    129    
     o      xo     xxx    

8)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    116               
     106    111    116    121    
     o      o      o      xxx    

9)   Annika Piiroinen                 RiihimKi                  116               
     106    111    116    121    
     o      o      xo     xxx    

10)  Laura Karusalmi                  VihdVie                   111               
     111    116    
     o      x--    

     Hanna Mustonen                   MäntsU                                      


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  260               
     180    190    200    210    220    230    240    250    255    260    265    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xo     o      xxx    

2)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  170               
     150    160    170    180    
     xo     xxo    o      xxx    

     Christian Lindberg               RiihimKi                                    


T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  230               
     190    200    210    220    230    240    
     o      xo     o      o      o      xxx    

2)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     190               
     130    140    150    160    170    180    190    200    
     o      -      o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  180               
     140    150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Ronja Sundström                  KarkkPo                   170               
     140    150    160    170    180    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  160               
     140    150    160    170    
     o      o      xo     xxx    



P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  4,61 -1,0          
     4,49   x      4,54   4,61   
     -0,2   +0,1   +0,0   -1,0   

2)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     4,49 +0,0          
     4,49   x      x      x      
     +0,0   -0,8   +0,6   +0,2   

3)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     4,36 -1,2          
     4,08   4,36   4,28   4,31   
     -1,2   -1,2   +0,0   +0,2   

4)   Topias Välläri                   JanJa                     4,34 +0,0          
     4,08   4,04   4,34   4,14   
     -1,5   -0,9   +0,0   +0,0   

5)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  4,31 +0,0          
     4,10   4,16   4,31   4,25   
     -0,2   -0,9   +0,0   -1,2   

6)   Oiva Odiah                       PorvU                     4,24 +0,5          
     3,77   4,03   4,00   4,24   
     -0,2   -0,4   +0,0   +0,5   

7)   Erno Paappanen                   KerU                      4,06 +0,0          
     4,06   3,46   3,87   3,77   
     +0,0   -0,4   +0,5   +0,7   

8)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   3,76 -0,5          
     x      x      3,76   x      
     -0,6   -0,6   -0,5   +0,7   

9)   Tuomas Pyökkilehto               KerU                      3,13 -0,3          
     2,92   3,13   x      x      
     -0,2   -0,3   +0,0   +0,3   



T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     4,22 +0,0          
     x      1,64   4,08   4,22   
     +0,7   +0,5   +0,0   +0,0   

2)   Elli Paananen                    LänsiUU                   4,20 +1,1          
     3,51   3,98   4,20   4,03   
     +0,9   +1,2   +1,1   +0,2   

3)   Anni Huttunen                    HyvsU                     4,19 +0,2          
     4,08   4,19   4,08   4,12   
     +1,1   +0,2   +0,5   +0,2   

4)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      4,19 +0,1          
     3,98   4,01   3,91   4,19   
     +0,1   +0,1   +0,0   +0,1   

5)   Elsa Pinola                      HyvsU                     4,08 +0,3          
     3,99   3,92   3,82   4,08   
     +0,1   +0,3   +0,4   +0,3   

6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  4,04 +0,4          
     3,98   3,83   4,04   3,87   
     +0,1   +0,0   +0,4   +0,0   

7)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   4,00 +0,0          
     x      4,00   3,76   3,81   
     +0,1   +0,0   +0,3   +0,3   

8)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  3,95 +0,2          
     3,93   3,88   x      3,95   
     +0,4   +0,2   +0,4   +0,2   

9)   Aino Luokkanen                   VihdVie                   3,91 +0,1          
     3,91   3,62   1,60   3,90   
     +0,1   +0,3   +0,0   +0,2   

10)  Hanna Henttonen                  JanJa                     3,87 +0,7          
     3,36   3,73   3,48   3,87   
     +0,0   +0,3   +0,6   +0,7   

11)  Liisi Halén                      LänsiUU                   3,77 +0,1          
     3,40   3,46   3,77   3,50   
     +0,0   +2,0   +0,1   +0,5   

12)  Lumi Lehtinen                    KerU                      3,73 +0,0          
     3,45   3,73   3,43   3,47   
     +0,1   +0,0   +0,4   +0,0   

13)  Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  3,72 +0,1          
     3,49   x      3,61   3,72   
     +0,0   +0,2   +0,1   +0,1   

14)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  3,70 +0,9          
     x      3,70   3,54   3,62   
     +0,3   +0,9   +0,0   +0,1   

15)  Silja Niemi                      MäntsU                    3,68 +0,3          
     3,48   3,68   3,67   3,61   
     +0,0   +0,3   +0,0   +0,2   

16)  Saara Leinonen                   MäntsU                    3,68 +1,0          
     3,44   3,60   3,57   3,68   
     +0,1   +1,0   +0,9   +1,0   

17)  Helmi Säilä                      LänsiUU                   3,39 +0,0          
     3,01   3,17   3,32   3,39   
     +0,1   +0,4   +0,7   +0,0   

18)  Viiu Liski                       NummKip                   2,99              
     x      x      2,97   2,99   
     +0,2   +1,0   +0,8          

     Linnea Ruhala                    KerkkU                    NM NM             
     -      -      -      -      
                                 

     Milla Pihlava                    NurmijYU                  NM                
     -      -      -      -      
                                 

     Niia Hietala                     KeskiUYU                  NM NM             
     -      -      -      
                          



P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   9,39              
     9,39   8,99   8,68   x      

2)   Topias Välläri                   JanJa                     8,52              
     7,34   8,52   8,24   8,51   

3)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   8,02              
     x      7,40   8,02   7,63   

4)   Erno Paappanen                   KerU                      7,36              
     7,08   6,96   7,36   7,31   

5)   Matias Räkköläinen               JanJa                     6,44              
     x      x      x      6,44   

6)   Tuomas Pyökkilehto               KerU                      5,24              
     4,84   4,93   5,03   5,24   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     8,64              
     7,53   7,80   8,64   8,62   

2)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,43              
     7,81   8,43   8,11   7,71   

3)   Elli Paananen                    LänsiUU                   7,48              
     6,77   6,66   7,00   7,48   

4)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  7,44              
     6,74   7,08   6,81   7,44   

5)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   7,20              
     6,59   7,20   6,97   x      

6)   Matilda Rontu                    KerU                      6,86              
     6,79   6,80   6,35   6,86   

7)   Venla Liukkonen                  JanJa                     6,56              
     6,45   6,55   6,25   6,56   

8)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      6,47              
     5,49   5,55   5,80   6,47   

9)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    6,06              
     5,75   5,66   6,06   5,71   

10)  Hanna Henttonen                  JanJa                     5,78              
     5,02   4,90   5,15   5,78   



P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   27,81             
     x      27,81  x      27,43  

2)   Erno Paappanen                   KerU                      23,40             
     23,40  x      21,00  22,71  

3)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  21,30             
     x      x      21,30  x      

4)   Anton Palomäki                   VihdVie                   18,75             
     15,20  18,75  15,53  x      

5)   Valtteri Lainio                  KerkkU                    18,48             
     13,55  18,48  15,33  x      

6)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  17,27             
     x      14,76  15,12  17,27  

7)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  16,77             
     x      x      16,77  x      

8)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  15,35             
     x      15,35  x      14,39  

     Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   NM                
     x      x      x      x      

     Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                                    


T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  20,32             
     20,32  13,34  x      18,87  

2)   Silja Niemi                      MäntsU                    19,05             
     17,73  18,68  19,05  x      

3)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  17,95             
     17,95  16,62  x      x      

4)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  17,44             
     x      17,44  14,69  x      

5)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     16,63             
     16,63  16,53  16,60  x      

6)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    13,05             
     11,73  13,00  x      13,05  

     Laura Karusalmi                  VihdVie                   NM                
     x      x      x      x      



P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   23,19             
     22,99  22,88  x      23,19  

2)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  15,41             
     15,41  15,14  x      15,30  

3)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  15,08             
     x      15,08  14,05  x      

4)   Matias Räkköläinen               JanJa                     13,85             
     13,85  13,77  x      x      



T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     25,43             
     24,39  23,27  22,69  25,43  

2)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  20,90             
     16,60  18,21  20,90  19,00  

3)   Silja Niemi                      MäntsU                    20,69             
     19,46  20,69  20,13  x      



P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Akusti Ruokangas                 JanJa                     38,67             
     34,61  35,97  37,17  38,67  

2)   Erno Paappanen                   KerU                      32,46             
     32,46  29,52  30,05  31,92  

3)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  31,59             
     28,40  31,05  x      31,59  

4)   Topias Välläri                   JanJa                     30,48             
     30,48  30,27  28,56  29,88  

5)   Tuomas Pyökkilehto               KerU                      30,33             
     28,35  30,32  29,44  30,33  

6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     25,84             
     25,14  24,96  25,84  24,09  

7)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  22,36             
     22,36  21,06  20,71  x      

8)   Matias Räkköläinen               JanJa                     20,01             
     20,01  x      x      x      

9)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  17,40             
     x      x      x      17,40  

10)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  16,55             
     16,55  15,79  16,54  -      

     Valtteri Lainio                  KerkkU                    NM                
     -      -      -      -      



T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  22,17             
     18,65  22,17  22,01  20,73  

2)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   19,71             
     19,57  17,30  19,71  18,44  

3)   Venla Liukkonen                  JanJa                     18,65             
     16,93  16,27  18,65  17,93  

4)   Anni Huttunen                    HyvsU                     16,27             
     16,27  15,04  12,85  12,44  

5)   Hanna Henttonen                  JanJa                     13,51             
     11,16  12,92  12,94  13,51  

6)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    13,35             
     12,15  13,35  8,93   11,14  

     Niia Hietala                     KeskiUYU                                    


P12 2000m kävely

T12 2000m kävely

P13 60m
1)   Amos Meller                      KeskiUYU                  8,18              
2)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  8,39              
3)   Aarni Piri                       HyvsU                     8,47              
4)   Otso Barck                       KeskiUYU                  8,50              
5)   Sisu Malvela                     VihdVie                   8,75              
6)   Olavi Halonen                    HyvsU                     8,92              
7)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,02              
8)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      9,04              
9)   Paavo Koskimäki                  KerU                      9,05              
10)  Aaro Savikko                     JanJa                     9,08              
11)  Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,15              
12)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  9,25              
13)  Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  9,32              
14)  Jaani Tanner                     LänsiUU                   9,59              
15)  Ville Korhonen                   KerU                      10,05             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,9
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     8,92              
2)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      9,04              
3)   Paavo Koskimäki                  KerU                      9,05              
4)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  9,25              
5)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  9,32              
6)   Jaani Tanner                     LänsiUU                   9,59              
7)   Ville Korhonen                   KerU                      10,05             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,3
1)   Amos Meller                      KeskiUYU                  8,18              
2)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  8,39              
3)   Aarni Piri                       HyvsU                     8,47              
4)   Otso Barck                       KeskiUYU                  8,50              
5)   Sisu Malvela                     VihdVie                   8,75              
6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,02              
7)   Aaro Savikko                     JanJa                     9,08              
8)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,15              


T13 60m
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,39              
2)   Nea Nummenpää                    JanJa                     8,59              
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,80              
4)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  8,85              
5)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  8,88              
6)   Angelina Billingham              HyvsU                     8,89              
7)   Tuuli Kulju                      JanJa                     9,00              
8)   Emma Hautamäki                   JanJa                     9,15              
9)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   9,19              
10)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,23              
11)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  9,46              
12)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,54              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,8
1)   Emma Hautamäki                   JanJa                     9,15              
2)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,23              
3)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  9,46              
4)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,54              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,8
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,39              
2)   Nea Nummenpää                    JanJa                     8,59              
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,80              
4)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  8,85              
5)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  8,88              
6)   Angelina Billingham              HyvsU                     8,89              
7)   Tuuli Kulju                      JanJa                     9,00              
8)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   9,19              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Otso Barck                       KeskiUYU                  29,29             
2)   Tatu Metsola                     RiihimKi                  32,11             
3)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  32,34             
4)   Ville Korhonen                   KerU                      34,33             
     Elias Hietanen                   RiihimKi                  DNS               


T13 200m
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  29,23             
2)   Elle Ceder                       KerU                      29,49             
3)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  30,02             
4)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  30,71             
5)   Angelina Billingham              HyvsU                     30,80             
6)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   30,95             
7)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  31,24             
8)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,56             
9)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  31,79             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  31,24             
2)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,56             
3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  31,79             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  29,23             
2)   Elle Ceder                       KerU                      29,49             
3)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  30,02             
4)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  30,71             
5)   Angelina Billingham              HyvsU                     30,80             
6)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   30,95             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Rasmus Laapas                    NurmijYU                  3.14,71           
2)   Niilo Mölsä                      PorvU                     3.20,88           
3)   Ville Korhonen                   KerU                      3.37,43           
     Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  DNS               
     Otso Barck                       KeskiUYU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.22,75           
2)   Elle Ceder                       KerU                      3.27,58           
3)   Sara Koskela                     PorvU                     3.34,27           
4)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   3.35,32           
     Marianne Salmi                   MäntsU                    DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     10,91             
2)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  11,30             
3)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  11,94             
     Elias Hietanen                   RiihimKi                  DNS               


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,90              
2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,22             
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,32             
4)   Nea Nummenpää                    JanJa                     10,40             
5)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  10,48             
6)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  10,84             
7)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  11,35             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      145               
     121    126    129    132    137    140    145    147    
     o      o      o      xo     o      xo     xo     xxx    

2)   Emil Granström                   VihdVie                   129               
     121    126    129    132    
     o      o      o      xxx    

3)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  126               
     111    116    121    126    129    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  126               
     116    121    126    129    
     o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  138               
     121    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  135               
     126    129    132    135    138    
     o      xo     xo     o      xxx    

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  135               
     121    126    129    132    135    138    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Nea Nummenpää                    JanJa                     135               
     126    129    132    135    138    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  132               
     121    126    129    132    135    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  132               
     116    121    126    129    132    135    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

7)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  126               
     116    121    126    129    
     o      o      xo     xxx    

     Nea Kiviniemi                    LänsiUU                                     
     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     300               
     260    280    300    305    
     o      o      xxo    xxx    

2)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  190               
     120    130    140    150    160    170    180    190    200    
     xo     o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  190               
     180    190    200    
     xo     xo     xxx    

5)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  140               
     120    130    140    150    
     o      o      o      xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  230               
     230    
     o      

2)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  220               
     200    210    220    230    
     xo     xo     xxo    xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     4,29 +0,0          
     4,13   4,29   4,21   x      
     +0,0   +0,0   +0,6   +0,5   

2)   Emil Granström                   VihdVie                   4,25 +0,0          
     x      3,37   4,00   4,25   
     +0,0   -1,1   +0,0   +0,0   

3)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      4,22 +0,0          
     4,22   x      3,29   x      
     +0,0   +0,0   +0,1   +0,4   

4)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  4,12 +1,2          
     3,91   3,98   3,86   4,12   
     +0,0   +0,0   +0,0   +1,2   

5)   Sisu Malvela                     VihdVie                   4,01 +0,0          
     3,93   3,94   4,00   4,01   
     +0,1   -0,8   +0,0   +0,0   

6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  3,85 +0,0          
     3,85   3,78   3,62   3,77   
     +0,0   -0,4   +0,7   +1,6   

7)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  3,75 +1,5          
     3,59   3,62   x      3,75   
     +0,0   -0,7   -0,1   +1,5   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kiviniemi                  PorvU                     4,84 +1,7          
     4,84   4,73   4,60   4,69   
     +1,7   +1,0   +0,3   +0,6   

2)   Nea Nummenpää                    JanJa                     4,65 +0,0          
     4,52   4,57   4,05   4,65   
     -1,0   +1,4   -0,2   +0,0   

3)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  4,46 +0,2          
     4,39   4,30   4,32   4,46   
     +0,3   +1,3   +0,5   +0,2   

4)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  4,46 +0,7          
     4,36   4,33   4,30   4,46   
     -0,1   -0,2   +0,4   +0,7   

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  4,42 +0,0          
     4,30   4,26   4,42   4,41   
     -0,5   -0,1   +0,0   -0,9   

6)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  4,36 +0,1          
     4,27   4,24   4,20   4,36   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,1   

7)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  4,28 +0,0          
     4,12   x      x      4,28   
     +0,4   +0,2   +0,2   +0,0   

8)   Saara Eriksson                   PorvU                     4,28 +0,0          
     4,28   3,94   x      x      
     +0,0   -1,3   +0,4   -0,1   

9)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  4,08 +0,0          
     x      3,96   3,80   4,08   
     -0,1   +0,0   +0,4   +0,0   

10)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  4,07 +0,4          
     3,80   3,88   x      4,07   
     +1,2   +0,0   +0,0   +0,4   

11)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  3,92 +0,1          
     x      3,92   x      3,88   
     +0,0   +0,1   +0,0   +0,1   

     Nea Kiviniemi                    LänsiUU                   NM NM             
     -      -      -      -      
                                 



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  18,91             
     17,32  18,46  18,91  17,96  

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  10,09             
     10,09  10,09  x      9,70   

3)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  9,32              
     9,10   9,32   9,23   x      

     Emil Granström                   VihdVie                                     


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kulju                      JanJa                     11,22             
     10,20  10,98  11,03  11,22  

2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  10,56             
     10,11  x      10,50  10,56  

3)   Janette Ylisoini                 KerU                      10,32             
     10,32  9,37   9,95   10,32  

4)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  9,83              
     9,83   9,45   9,74   8,79   

5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  8,94              
     8,77   7,97   x      8,94   

6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,93              
     8,78   8,66   8,63   8,93   

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  8,46              
     8,13   8,23   7,54   8,46   

8)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  7,61              
     7,16   7,46   7,60   7,61   

9)   Angelina Billingham              HyvsU                     7,55              
     7,29   x      7,02   7,55   

     Nea Kiviniemi                    LänsiUU                                     


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  54,33             
     x      53,20  54,33  52,82  

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  29,41             
     29,41  29,25  x      x      

3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  21,12             
     x      20,47  21,12  x      

4)   Ville Korhonen                   KerU                      14,20             
     12,90  14,19  12,84  14,20  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  34,32             
     31,68  30,25  32,41  34,32  

2)   Janette Ylisoini                 KerU                      33,38             
     32,48  33,38  33,27  x      

3)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  30,47             
     22,59  30,47  26,87  24,28  

4)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  26,41             
     x      x      x      26,41  

5)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  20,52             
     20,17  20,52  x      x      

6)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  18,10             
     17,89  18,10  17,57  x      

     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  NM                
     x      x      x      x      

     Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                                     


P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  65,95             
     65,95  x      64,04  x      

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  23,15             
     20,27  x      x      23,15  

3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  22,56             
     x      19,94  22,56  20,93  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kulju                      JanJa                     30,89             
     30,16  29,82  29,25  30,89  

2)   Janette Ylisoini                 KerU                      29,46             
     29,46  29,34  x      x      

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  23,39             
     22,72  23,04  23,39  21,28  

4)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  21,52             
     21,52  19,50  18,94  x      

5)   Emma Hautamäki                   JanJa                     20,52             
     19,92  20,43  20,52  18,37  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     38,80             
     36,15  37,32  38,25  38,80  

2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  37,19             
     31,74  x      36,25  37,19  

3)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      34,72             
     31,05  34,72  33,62  32,74  

4)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  33,15             
     x      32,04  33,15  x      

5)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  27,03             
     x      27,03  25,37  x      

6)   Emil Granström                   VihdVie                   25,56             
     19,01  23,58  25,56  24,22  

7)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  24,48             
     21,80  x      x      24,48  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  35,91             
     28,74  35,91  30,24  33,08  

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  32,64             
     28,42  x      27,16  32,64  

3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  30,94             
     27,34  27,21  30,94  25,04  

4)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  30,59             
     22,69  25,06  30,59  27,22  

5)   Janette Ylisoini                 KerU                      27,32             
     25,68  23,67  24,69  27,32  

6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  26,27             
     22,85  26,27  18,65  25,87  

7)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   18,31             
     18,20  18,31  17,35  15,62  

8)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  17,89             
     17,08  15,60  17,89  x      



P13 2000m kävely

T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  11.23,91          
2)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  11.26,34          
3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  14.07,62          


P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,4
1)   Niklas Salmi                     KeskiUYU                  12,41             
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  13,21             


T14 100m
1)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  13,45             
2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     13,47             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      13,58             
4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  13,58             
5)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   13,63             
6)   Amanda Rontu                     KerU                      13,73             
7)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   13,74             
8)   Anni Napari                      VihdVie                   13,90             
9)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  14,16             
10)  Henniina Närhi                   KarkkPo                   14,18             
11)  Selma Kojola                     NummKip                   14,21             
12)  Moona Virtanen                   HyvsU                     14,80             
13)  Tuulikki Turpeinen               KeskiUYU                  15,02             
14)  Iina Tienhaara                   VihdVie                   15,55             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4
1)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  13,45             
2)   Henniina Närhi                   KarkkPo                   14,18             
3)   Selma Kojola                     NummKip                   14,21             
4)   Moona Virtanen                   HyvsU                     14,80             
5)   Tuulikki Turpeinen               KeskiUYU                  15,02             
6)   Iina Tienhaara                   VihdVie                   15,55             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,7
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     13,47             
2)   Elsa Rönkkö                      KerU                      13,58             
3)   Evita Santala                    KeskiUYU                  13,58             
4)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   13,63             
5)   Amanda Rontu                     KerU                      13,73             
6)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   13,74             
7)   Anni Napari                      VihdVie                   13,90             
8)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  14,16             


P14 300m
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  44,48             
2)   Veeti Savolainen                 KerU                      48,97             


T14 300m
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     45,65             
2)   Amanda Rontu                     KerU                      46,06             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      47,30             
4)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   48,47             
5)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   50,45             
6)   Moona Virtanen                   HyvsU                     51,06             


P14 800m
Loppukilpailu
1)   Veeti Savolainen                 KerU                      2.26,77           


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      2.28,12           
2)   Pihla Väisänen                   KerU                      2.30,40           
3)   Aino Risku                       KerU                      2.34,88           
4)   Greta Laukala                    NurmijYU                  2.38,06           
5)   Aino Laitinen                    RiihimKi                  2.55,12           


P14 2000m
Loppukilpailu
1)   Veeti Savolainen                 KerU                      6.53,46           
2)   Santeri Ahoniemi                 HyvsU                     7.35,75           


T14 2000m
Loppukilpailu
1)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      7.14,26           
2)   Pihla Väisänen                   KerU                      7.20,12           
3)   Aino Risku                       KerU                      7.38,47           
     Suvi Knoop                       PorvU                     DNS               


T14 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  12,89             
2)   Amanda Rontu                     KerU                      13,21             
3)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  13,28             
4)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   13,38             
5)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  13,80             
6)   Greta Laukala                    NurmijYU                  14,03             
7)   Annika Vilen                     RiihimKi                  14,64             


P14 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  16,50             
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  17,68             


P14 300m aidat

T14 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Amanda Rontu                     KerU                      49,73             
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  51,01             
3)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   52,32             
4)   Isla Sokoff                      HyvsU                     54,64             


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  151               
     141    146    151    157    
     o      o      xxo    xxx    



T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     148               
     131    136    139    142    145    148    150    
     o      o      o      xxo    xo     o      xxx    

2)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  145               
     126    131    136    139    142    145    148    
     o      o      o      xxo    o      o      xxx    

3)   Henniina Närhi                   KarkkPo                   145               
     121    126    131    136    139    142    145    148    
     o      o      o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

4)   Annika Vilen                     RiihimKi                  139               
     126    131    136    139    142    
     o      xo     o      xo     xxx    

5)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  136               
     126    131    136    139    
     xo     o      o      xxx    

6)   Greta Laukala                    NurmijYU                  136               
     121    126    131    136    139    
     o      o      xo     xo     xxx    

7)   Lotta Lamminen                   HyvsU                     131               
     121    126    131    136    
     o      o      o      xxx    

7)   Selma Kojola                     NummKip                   131               
     121    126    131    136    
     o      o      o      xxx    

9)   Moona Virtanen                   HyvsU                     126               
     121    126    131    
     o      o      xxx    



P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  200               
     160    180    200    220    
     xo     xxo    xo     xxx    



T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  300               
     260    270    280    290    300    310    
     xo     o      xo     xxo    xo     xxx    

2)   Isla Sokoff                      HyvsU                     280               
     220    240    260    270    280    290    
     o      o      xo     xxo    o      xxx    

3)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  200               
     160    180    200    220    
     o      o      o      xxx    



P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,33 -3,8          
     4,33   4,29   4,22   x      x      1,68   
     -3,8   -2,8   -3,0   -3,7   -2,2   -3,2   

2)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  3,39 -3,1          
     2,64   3,39   2,87   3,18   3,10   3,14   
     -2,8   -3,1   +3,3   -3,0   -3,7   -2,4   

     Eetu Untinen                     HyvsU                                       


T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  4,80 -2,2          
     x      x      4,34   4,08   x      4,80   
     -3,3   -1,1   -2,7   -3,7   -2,6   -2,2   

2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     4,63 -1,7          
     4,37   4,42   4,38   4,49   4,63   4,42   
     -1,5   -3,6   -3,5   -2,9   -1,7   -2,8   

3)   Anni Napari                      VihdVie                   4,40 -2,0          
     4,40   4,34   4,25   4,32   4,33   4,18   
     -2,0   -2,7   -2,8   -2,4   -3,3   -2,8   

4)   Elsa Mattila                     HyvsU                     4,23 -2,8          
     4,15   3,93   4,23   2,86   4,01   x      
     -2,7   -3,2   -2,8   -3,9   -2,8   -2,8   

5)   Venla Lähdemäki                  RiihimKi                  4,21 -2,5          
     4,14   4,17   4,21   4,10   4,14   4,07   
     -2,5   -2,6   -2,5   -2,9   -3,6   -2,7   

6)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   4,15 -2,5          
     3,87   4,10   4,15   3,92   x      3,96   
     -3,2   -2,8   -2,5   -3,0   -2,9   -3,5   

7)   Selma Kojola                     NummKip                   3,96 -2,3          
     3,38   2,35   2,73   3,55   3,96   3,96   
     -2,7   -1,9   -3,8   -3,1   -2,4   -2,3   

8)   Moona Virtanen                   HyvsU                     3,63 -3,4          
     3,49   3,63   x      x      3,51   x      
     -2,2   -3,4   -3,5   -2,6   -3,3   -3,0   

9)   Henniina Närhi                   KarkkPo                   2,33 -3,5          
     2,33   x      x      
     -3,5   -2,8   -3,2   

     Julia Suihkonen                  VihdVie                                     
     Selma Mäenpää                    NurmijYU                                    


P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,52 -0,2          
     10,23  10,29  x      10,24  10,52  10,46  
     -0,1   -0,4   +0,8   +0,0   -0,2   -0,2   

2)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  9,00 +0,0          
     x      8,91   x      9,00   x      8,49   
     -0,1   -1,0   +1,6   +0,0   -0,2   +0,4   



T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,88 +0,8          
     10,62  10,45  x      10,63  10,49  10,88  
     +0,1   -0,1   -0,1   +0,1   -0,9   +0,8   

2)   Evita Santala                    KeskiUYU                  10,13 +0,6          
     x      9,51   9,67   10,13  9,68   9,89   
     -0,4   +1,6   +1,0   +0,6   +0,1   +1,1   

3)   Greta Laukala                    NurmijYU                  10,08 +0,0          
     9,53   10,08  9,75   9,54   9,78   9,71   
     +0,0   +0,0   -0,5   +0,9   +1,4   +0,6   

4)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  9,65 -0,1          
     x      9,21   x      9,28   9,65   x      
     -1,0   +0,5   +0,1   -0,3   -0,1   +1,0   

5)   Anni Napari                      VihdVie                   9,44 +0,0          
     9,08   9,20   9,18   9,18   9,44   9,19   
     -1,1   +0,1   +0,2   +0,6   +0,0   +0,5   

6)   Moona Virtanen                   HyvsU                     8,96 +0,2          
     8,83   8,53   8,63   8,96   8,49   8,82   
     -0,7   -0,4   +0,9   +0,2   -0,3   +0,1   

7)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  8,86 +0,1          
     x      8,86   8,19   8,76   8,86   x      
     +0,2   +0,4   +0,1   +1,0   +0,1   +0,6   



P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   10,28             
     9,88   9,42   9,49   9,69   10,13  10,28  

2)   Eelis Aramo                      HyvsU                     9,74              
     8,43   9,21   9,38   9,03   9,74   9,59   



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Salla Savikko                    RiihimKi                  12,67             
     12,67  12,52  x      12,19  12,57  12,41  

2)   Aino Laitinen                    RiihimKi                  11,29             
     x      10,67  10,91  11,29  11,18  10,98  

3)   Henniina Närhi                   KarkkPo                   10,65             
     9,38   9,86   10,65  9,85   9,60   x      

4)   Elsa Mattila                     HyvsU                     9,93              
     9,07   8,62   8,79   9,36   9,44   9,93   

5)   Marianna Utulahti                VihdVie                   9,51              
     9,46   9,51   x      x      9,28   x      

6)   Isla Sokoff                      HyvsU                     9,32              
     9,30   8,58   9,12   8,70   9,32   8,75   

7)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  9,20              
     8,74   9,20   8,80   8,91   x      x      

8)   Julia Pitkänen                   JanJa                     9,00              
     8,84   9,00   8,72   8,89   8,71   8,80   

9)   Lotta Lamminen                   HyvsU                     7,58              
     7,58   7,55   7,40   

10)  Anniina Henttonen                JanJa                     6,02              
     5,80   6,02   x      



P14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Eelis Aramo                      HyvsU                     30,13             
     30,13  x      x      27,92  x      29,79  

2)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   26,06             
     25,60  26,06  22,62  x      x      22,08  



T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Salla Savikko                    RiihimKi                  36,63             
     x      35,21  x      x      x      36,63  

2)   Aino Laitinen                    RiihimKi                  33,05             
     x      33,05  x      31,79  30,50  32,51  

3)   Amanda Rontu                     KerU                      29,31             
     x      25,90  25,77  28,28  29,31  x      

4)   Marianna Utulahti                VihdVie                   27,47             
     25,58  24,15  23,52  26,13  27,47  x      

5)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   26,34             
     x      25,43  26,34  24,00  24,85  25,64  

6)   Julia Pitkänen                   JanJa                     26,00             
     26,00  x      x      24,79  22,72  23,85  

7)   Selma Kojola                     NummKip                   22,22             
     x      x      21,02  x      22,22  21,86  

8)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  21,09             
     21,09  x      x      x      x      x      

9)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   20,16             
     x      19,79  20,16  

10)  Anniina Henttonen                JanJa                     16,88             
     x      x      16,88  



P14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eelis Aramo                      HyvsU                     26,60             
     x      x      26,60  x      x      25,92  

2)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   25,53             
     22,59  x      25,53  x      24,59  x      



T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  47,71             
     47,71  46,20  47,57  46,27  46,80  x      

2)   Elsa Mattila                     HyvsU                     30,45             
     26,04  30,45  30,32  29,39  x      x      

3)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   28,94             
     28,94  x      x      x      x      x      

4)   Marianna Utulahti                VihdVie                   23,18             
     22,81  23,18  21,85  21,80  22,57  x      

5)   Julia Pitkänen                   JanJa                     21,64             
     x      20,96  19,40  x      x      21,64  

6)   Anniina Henttonen                JanJa                     16,96             
     x      15,78  x      16,96  x      14,73  



P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   44,05             
     39,31  39,11  39,67  42,70  37,68  44,05  

2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  33,03             
     32,16  28,96  x      31,23  32,28  33,03  



T14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Laitinen                    RiihimKi                  34,21             
     32,75  34,21  33,02  32,38  x      32,53  

2)   Evita Santala                    KeskiUYU                  31,91             
     x      29,64  27,74  x      x      31,91  

3)   Marianna Utulahti                VihdVie                   26,66             
     23,53  22,94  22,54  26,66  22,40  24,59  

4)   Julia Pitkänen                   JanJa                     26,15             
     24,52  24,36  22,52  24,35  24,04  26,15  

5)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  26,09             
     24,99  24,44  24,51  24,32  24,54  26,09  

6)   Lotta Lamminen                   HyvsU                     24,03             
     20,43  24,03  x      20,91  23,48  21,12  

7)   Anniina Henttonen                JanJa                     14,58             
     12,07  14,58  x      x      13,08  13,81  

     Julia Suihkonen                  VihdVie                                     


P14 3000m kävely

T14 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Pinja Sundström                  KarkkPo                   18.01,21          
2)   Laura Ylönen                     HyvsU                     18.47,33          
3)   Julia Pitkänen                   JanJa                     20.34,74          


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  11,87             
2)   Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   12,04             
3)   Tomi Heiskanen                   KarkkPo                   12,18             
4)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  12,70             
5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  12,85             
6)   Henri Ikonen                     KeskiUYU                  12,94             
7)   Kasper Turunen                   NurmijYU                  13,25             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,8
1)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      13,04             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,21             
3)   Lotta Jalonen                    JanJa                     13,29             
4)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  13,34             
5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  13,36             
6)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  14,24             
7)   Maija Aro                        LänsiUU                   14,32             
8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,68             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   39,44             
2)   Kasper Turunen                   NurmijYU                  43,20             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  45,13             
2)   Petranella Poranen               KerU                      47,00             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Kasper Turunen                   NurmijYU                  2.30,58           
2)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  2.36,12           
     Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   DNS               
     Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Nea Niemi                        PorvU                     2.38,76           
2)   Petranella Poranen               KerU                      2.47,71           


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Mikael Koivisto                  KerU                      6.50,11           
2)   Emil Jacobsson                   KerU                      6.51,77           
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  7.21,54           
     Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   DNS               


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Nea Niemi                        PorvU                     7.42,21           
2)   Petranella Poranen               KerU                      8.10,94           


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  12,29             
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  12,30             
3)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  12,92             
4)   Lotta Jalonen                    JanJa                     13,09             
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  13,27             
6)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  13,67             
7)   Emmi Lampio                      KerU                      14,52             
8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  16,19             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  16,70             


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  49,07             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  47,48             
2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  50,23             
3)   Emmi Lampio                      KerU                      55,69             
4)   Noora Kortelainen                VihdVie                   1.02,52           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  160               
     141    151    156    160    163    
     o      o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  150               
     142    145    150    155    
     o      o      o      xxx    

2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  142               
     126    131    136    139    142    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  142               
     126    131    136    139    142    145    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    



P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  351               
     320    330    340    351    360    
     o      xo     xo     o      xxx    

2)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  310               
     310    320    
     xxo    xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  320               
     290    300    310    320    330    
     o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  310               
     260    270    280    290    300    310    320    
     o      xo     o      xxo    o      xxo    xxx    

3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  290               
     260    270    280    290    300    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  280               
     220    240    260    270    280    290    
     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

5)   Jutta Heino                      KarkkPo                   240               
     240    260    
     o      xxx    

     Elisa Alastalo                   RiihimKi                  NH                
     220    
     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  5,59 -2,8          
     5,34   5,36   5,43   5,29   5,22   5,59   
     -2,9   -2,7   -2,9   -3,4   -3,1   -2,8   

2)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  4,97 -3,1          
     x      2,82   3,32   4,49   2,12   4,97   
     -3,1   -3,1   -3,2   -3,2   -3,7   -3,1   

3)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  4,32 -2,6          
     4,28   4,15   4,32   4,30   4,30   x      
     -3,1   -3,2   -2,6   -3,2   -3,2   -2,5   

4)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  3,40 -3,7          
     3,40   -      -      -      -      -      
     -3,7                                      



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  5,40 +2,3          
     x      5,04   x      5,03   5,40   x      
     +2,6   +2,2   +3,4   +2,3   +2,3   +3,4   

2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  5,22 +3,6  4,94 +1,6
     4,94   5,02   4,80   5,22   5,06   5,21   
     +1,6   +3,4   +2,6   +3,6   +3,1   +2,2   

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  5,05 +1,8          
     4,94   4,94   5,03   5,05   x      x      
     +2,5   +3,4   +3,6   +1,8   +2,8   +2,4   

4)   Lotta Jalonen                    JanJa                     4,76 +2,6  3,56 +1,8
     4,64   4,76   3,56   3,43   4,29   x      
     +2,3   +2,6   +1,8   +2,4   +2,8   +2,8   

5)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  4,70 +4,1  4,64 +1,2
     -      4,64   4,70   4,46   x      4,65   
            +1,2   +4,1   +1,3   +2,2   +2,3   

6)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  4,69 +2,1  3,16 +1,6
     4,69   3,16   x      x      x      3,76   
     +2,1   +1,6   +2,3   +3,0   +1,3   +2,7   

7)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  4,66 +2,9  4,46 +1,0
     4,24   3,27   4,43   4,66   4,46   x      
     +2,8   +2,4   +2,1   +2,9   +1,0   +3,3   

8)   Inkamari Letto                   HyvsU                     4,43 +2,9          
     x      4,43   x      4,30   x      4,34   
     +2,8   +2,9   +2,3   +2,5   +2,6   +3,1   

9)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  4,28 +2,2          
     x      4,28   x      
     +2,3   +2,2   +2,3   

10)  Jutta Heino                      KarkkPo                   4,04 +2,3  3,96 +1,9
     4,04   3,36   3,96   
     +2,3   +2,2   +1,9   



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  9,48 +0,1          
     9,34   9,48   x      -      x      x      
     +0,2   +0,1   +0,5          +0,4   +0,7   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  11,27 +0,4          
     10,97  10,98  11,26  11,09  10,66  11,27  
     +0,0   +0,2   +0,2   +0,6   +0,4   +0,4   

2)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,72 -1,3          
     x      10,44  10,41  x      10,40  10,72  
     +0,6   +0,3   +0,1   +0,4   +0,8   -1,3   

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,65 +0,0          
     10,54  10,54  10,27  10,39  10,65  x      
     +0,2   -0,2   +0,8   +0,0   +0,0   +0,3   

4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  9,67 +0,6          
     9,45   x      9,47   9,15   9,67   9,63   
     +1,1   -1,3   +0,0   +0,0   +0,6   +1,0   

5)   Inkamari Letto                   HyvsU                     9,66 +0,6          
     9,66   9,58   x      9,49   9,00   9,38   
     +0,6   -1,1   -1,5   +1,8   +1,2   -0,1   

6)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  9,61 +0,3          
     9,61   9,06   9,27   9,61   x      9,58   
     -0,3   -1,7   +0,0   +0,3   +0,8   +0,0   

7)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,37 +0,2          
     x      9,14   x      x      9,37   x      
     -0,1   +0,3   +0,4   +0,7   +0,2   +0,6   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   14,13             
     14,13  x      x      x      13,54  13,43  

2)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  13,23             
     12,72  x      12,93  13,23  13,10  13,17  

3)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  12,66             
     12,08  x      12,57  12,66  12,20  12,46  

4)   Arno Toivola                     RiihimKi                  12,16             
     x      11,30  12,16  x      x      x      

5)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  10,07             
     9,44   9,57   9,64   x      9,65   10,07  



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  11,45             
     11,45  x      x      11,04  x      11,10  

2)   Emmi Malo                        LopU                      9,81              
     x      8,45   8,88   9,81   x      9,64   

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  9,53              
     9,53   x      x      9,23   9,40   9,40   

4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  9,36              
     8,71   9,36   8,89   9,10   x      x      

5)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  8,87              
     8,25   x      8,08   8,87   8,55   8,27   

6)   Jutta Heino                      KarkkPo                   8,83              
     8,01   8,50   8,83   8,82   8,26   x      

7)   Jasmin Lahtela                   LänsiUU                   5,05              
     4,92   4,90   5,05   -      -      -      



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  49,43             
     49,43  x      x      x      48,54  47,92  

2)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  39,32             
     33,41  35,59  x      x      x      39,32  

3)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  27,49             
     x      x      26,60  x      27,49  26,72  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emmi Malo                        LopU                      31,67             
     30,62  28,42  30,28  x      31,60  31,67  

2)   Emmi Kotamäki                    NurmijYU                  29,86             
     29,70  x      28,56  x      29,86  28,69  

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  29,25             
     26,68  22,46  29,25  x      x      x      

4)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  28,69             
     x      x      28,69  x      x      x      



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  59,49             
     55,47  55,51  59,49  x      x      57,89  

2)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  29,46             
     x      10,33  29,23  x      29,46  x      



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emmi Malo                        LopU                      52,69             
     52,59  51,75  52,69  x      x      x      

2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  31,23             
     28,72  x      31,23  x      x      30,19  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   54,75             
     51,36  52,20  51,43  x      x      54,75  

2)   Arno Toivola                     RiihimKi                  47,75             
     47,75  46,57  45,94  x      x      x      

3)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  44,04             
     44,04  x      42,23  x      41,64  x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  42,78             
     42,78  x      x      x      x      40,67  

2)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  37,17             
     x      32,09  33,97  35,82  37,17  35,33  

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  32,48             
     30,07  31,28  31,37  32,48  x      31,25