Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
04.05. klo 13:00 Taaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.) Tulokset (päivitetty: 13:24 06.05.2019)
Taaborin Olympiakävelyt 4.5.2019	Tuusula/H

Tulokset:

M30km
1) Aleksi Ojala  	Urjalan Urheilijat	2.12,07

M 20km
1) Joni Hava		Espoon Tapiot		1.33.48
2) Jaakko Määttänen	Espoon Tapiot		1.36.16

M 10km
1) Mikko Ruokolainen	Esbo IF			54.00
2) Heikki Lahtinen	Ikurin Vire		1.02.24
3) Asko Turkki		Kyröskosken Ponsi	1.08.45

M 19 10km
1) Lauri Joukas		Yläneen Kiri		48.04
2) Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat	51.00

P15 3km
1) Aleksi Leino		Urjalan Urheilijat	18.01

P13 2km
1) Pekka Peltola	Esbo IF			12.07
2) Willian Forstén	Esbo IF			13.43

P11 1km
1) Aapeli Oila		Espoon Tapiot		6.27
2) Kasper Salmi		Espoon Tapiot		7.18

N 30km
1) Tiia Kuikka		Lapp UM			dnf

N 20km
1) Enni Nurmi		Espoon Tapiot		1.36.16	
2) Hele Haapaniemi	Espoon Tapiot		1.39.16

N 10km 	 
1) Ursula Koivunen	Esbo IF			1.01.24
2) Jenni Lahtinen	Ikurin Vire		1.04.29
3) Tiina Stenvall	Helsingin Kisa-Veikot	1.13.18

N 19 10km
1) Peppi Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	51.11
2) Venla-Nora Nirkkonen	TuWei YU		56.25

N 17 5km
1) Heta Veikkola	Lapuan Virkiä		24.44
2) Essi Hietula		Tapanilan Erä		29.17
3) Helmi Köykkä		Rekolan Raikas		29.50

T 15 3km
1) Aliisa Kiiski	Karhulan katajaiset	17.16
2) Pinja Sundström	Karkkilan Pojat		18.16
3) Laura Ylönen		Hyv seudun Urh		18.21
4) Taika Nurro		Rekolan Raikas		18.46

T 13 2km
1) Matilda Pennanen	Esbo IF			11.30
2) Heidi Vakkilainen  	Vantaan Salamat		12.08
3) Noelle Kollin	Esbo IF			14.16
4) Sara Puiro		Kenttäurheilijat 58	14.26
5) Lotta Toikkanen	Vantaan Salamat		15.01

T 11 1km
1) Frida Blomfelt	Esbo IF			6.07
2) Elina Vakkilainen	Vantaan Salamat		6.33
3) Nea Puiro		Kenttäurheilijat 58	6.59

T 9 1km
1) Salla Vakkilainen	Vantaan Salamat		8.07


Aluemestaruuskävely Helsy-Nåid (15-yleinen) Uudy (17-yleinen)

M 20km
1) Joni Hava		Espoon Tapiot		
2) Jaakko Määttänen	Espoon Tapiot		

M19 10km
1) Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat

N 10km
1) Ursula Koivunen	Esbo IF
2) Tiina Stenvall	Helsingin Kisa-Veikot

N17 5km
1) Essi Hietula		Tapanilan Erä
2) Helmi Köykkä		Rekolan Raikas

T15 3km
1) Taika Nurro		Rekolan Raikas


Helsy:n piirinmestaruuskävely 9-15v

T 13 2km		
1) Heidi Vakkilainen	Vantaan Salamat
2) Sara Puiro		Kenttäurheilijat 58
3) Lotta Toikkanen	Vantaan Salamat

P 11 1km
1) Aapeli Oila		Espoon Tapiot
2) Kasper Salmi		Espoon Tapiot

T11 1km
1) Elina Vakkilainen	Vantaan Salamat
2) Nea Puiro		Kenttäurheilijat 58

T9 1km
1) Salla Vakkilainen	Vantaan Salamat


Nåid:n piirinmestaruuskävely 9-15v

P 13 2km
1) Pekka Peltola	Esbo IF
2) William Forstén	Esbo IF

T 13 2km
1) Matilda Pennanen	Esbo IF
2) Noelle Kollin	Esbo IF

T 11 1km
1) Frida Blomfelt	Esbo IF