Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
03.06. klo 17:30 Eteläisen alueen mestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 20:41 04.06.2019)
Eteläisen alueen mestaruuskilpailut
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
04.06.2019

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Lassi Kaukonen                   HKV                       11,15             
2)   Pavel Mäkinen                    HIFK                      11,18             
3)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     11,20             
4)   Iikka Alingue                    JanJa                     11,34             
5)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   11,39             
6)   Joska Tommola                    LahdA                     11,43             
7)   Hugo Limnell                     HIFK                      11,64             
8)   Vikke Elfving                    MikkKV                    11,80             

1)   Lassi Kaukonen                   HKV                       11,15             
2)   Pavel Mäkinen                    HIFK                      11,18             
3)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     11,20             
4)   Iikka Alingue                    JanJa                     11,34             
5)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   11,39             
6)   Joska Tommola                    LahdA                     11,43             
7)   Hugo Limnell                     HIFK                      11,64             
8)   Vikke Elfving                    MikkKV                    11,80             


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Lassi Kaukonen                   HKV                       11,26Q            
2)   Vikke Elfving                    MikkKV                    11,86Q            
3)   Johannes Hakala                  EspTa                     12,30             
4)   Juho Toivari                     JanJa                     12,62             
5)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     13,28             
6)   Antti Koskinen                   ViipU                     15,09             
7)   Pekka Björklund                  HKV                       16,66             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     11,18Q            
2)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   11,29Q            
3)   Iikka Alingue                    JanJa                     11,33q            
4)   Hugo Limnell                     HIFK                      11,56q            
5)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  11,60             
6)   Samu Friberg                     ViipU                     12,65             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,6
1)   Pavel Mäkinen                    HIFK                      11,30Q            
2)   Joska Tommola                    LahdA                     11,44Q            
3)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     11,63             
4)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     11,69             
5)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  12,39             
     Christer Strömberg               HKV                       DNS               


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  12,08             
2)   Annika Hannola                   HKV                       12,41             
3)   Ilona Kekkonen                   LahdA                     12,57             
4)   Vilma Hakala                     EspTa                     12,72             
5)   Petra Häggqvist                  HKV                       12,80             
6)   Sara Siltala                     HKV                       12,81             
7)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    12,92             
8)   Iina Holopainen                  HIFK                      12,95             

1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  12,08             
2)   Annika Hannola                   HKV                       12,41             
3)   Ilona Kekkonen                   LahdA                     12,57             
4)   Vilma Hakala                     EspTa                     12,72             
5)   Petra Häggqvist                  HKV                       12,80             
6)   Sara Siltala                     HKV                       12,81             
7)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    12,92             
8)   Iina Holopainen                  HIFK                      12,95             


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Annika Hannola                   HKV                       12,75Q            
2)   Vilma Hakala                     EspTa                     13,00q            
3)   Sara Siltala                     HKV                       13,02q            
4)   Janette Lohilahti                HIFK                      13,30             
5)   Laura Einamo                     HIFK                      13,47             
6)   Taru Viiru                       JanJa                     14,54             
7)   Pihla Happonen                   ViipU                     14,75             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  12,14Q            
2)   Venla Simolin                    EsboIF                    13,11             
3)   Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      13,29             
4)   Jutta Seppänen                   EspTa                     13,41             
5)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,43             
6)   Iina-Lydia Pihlainen             EsboIF                    14,69             
7)   Senja Laakso                     KerU                      17,91             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -1,2
1)   Ilona Kekkonen                   LahdA                     12,89Q            
2)   Petra Häggqvist                  HKV                       12,95q            
3)   Beda Eronen                      HKV                       13,16             
4)   Alisa Tikkanen                   HIFK                      13,37             
5)   Pauliina Forsman                 KU-58                     13,38             
6)   Emma Kuikka                      JanJa                     13,94             
7)   Eeva Samberg                     HKV                       14,00             

Alkuerät erä 4, Tuuli: -0,5
1)   Iina Holopainen                  HIFK                      12,95Q            
2)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    13,07q            
3)   Iira Bützow                      ViipU                     13,22             
4)   Petra Perttula                   KU-58                     13,55             
5)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,85             
6)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  13,86             


M 200m
1)   Lassi Kaukonen                   HKV                       21,98             
2)   Elias Jrad                       KU-58                     22,61             
3)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   22,70             
4)   Hugo Limnell                     HIFK                      22,80             
5)   Niko Viljola                     HKV                       22,81             
6)   Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      22,84             
7)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     23,07             
8)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  23,29             
9)   Matvei Telov                     HIFK                      23,33             
10)  Rasmus Martin                    IFSibboV                  23,70             
11)  Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  24,31             
12)  Otto Lintula                     ViipU                     24,64             
13)  Eetu Rantala                     LänsiUU                   24,85             
14)  Abdirahiim Salah                 HIFK                      24,93             
15)  Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  25,13             
16)  Juho Toivari                     JanJa                     25,23             
17)  Christer Strömberg               HKV                       27,69             
18)  Antti Koskinen                   ViipU                     30,51             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Hugo Limnell                     HIFK                      22,80             
2)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  23,70             
3)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  24,31             
4)   Otto Lintula                     ViipU                     24,64             
5)   Abdirahiim Salah                 HIFK                      24,93             
6)   Christer Strömberg               HKV                       27,69             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,4
1)   Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      22,84             
2)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     23,07             
3)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   24,85             
4)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  25,13             
5)   Juho Toivari                     JanJa                     25,23             
6)   Antti Koskinen                   ViipU                     30,51             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,3
1)   Lassi Kaukonen                   HKV                       21,98             
2)   Elias Jrad                       KU-58                     22,61             
3)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   22,70             
4)   Niko Viljola                     HKV                       22,81             
5)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  23,29             
6)   Matvei Telov                     HIFK                      23,33             


N 200m
1)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  24,85             
2)   Elin Mickos                      IFSibboV                  25,44             
3)   Petra Häggqvist                  HKV                       26,47             
4)   Laura Einamo                     HIFK                      26,58             
5)   Beda Eronen                      HKV                       26,60             
6)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  26,81             
7)   Roosa Toivonen                   HKV                       27,21             
8)   Jenni Eloranta                   VihdVie                   27,40             
9)   Karoliina Isoaho                 EspTa                     27,49             
10)  Sinja Sarasto                    RiihimKi                  27,65             
11)  Lotta Penttinen                  EspTa                     28,11             
12)  Ella Perälä                      KeskiUYU                  28,20             
13)  Anni Lähdemäki                   RiihimKi                  28,69             
14)  Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  29,07             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Laura Einamo                     HIFK                      26,58             
2)   Jenni Eloranta                   VihdVie                   27,40             
3)   Sinja Sarasto                    RiihimKi                  27,65             
4)   Lotta Penttinen                  EspTa                     28,11             
5)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  28,20             
6)   Anni Lähdemäki                   RiihimKi                  28,69             
7)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  29,07             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  24,85             
2)   Elin Mickos                      IFSibboV                  25,44             
3)   Petra Häggqvist                  HKV                       26,47             
4)   Beda Eronen                      HKV                       26,60             
5)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  26,81             
6)   Roosa Toivonen                   HKV                       27,21             
7)   Karoliina Isoaho                 EspTa                     27,49             


M 400m
1)   Elias Jrad                       KU-58                     49,97             
2)   Benjamin Stendahl                BorgåAk                   50,46             
3)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       50,66             
4)   Eelis Uitto                      ViipU                     50,93             
5)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     51,83             
6)   Oskari Jacobsson                 KerU                      52,76             
7)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  52,79             
8)   Matvei Telov                     HIFK                      53,33             
9)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   53,41             
10)  Jani Henriksson                  ViipU                     54,40             
11)  Abdirahiim Salah                 HIFK                      54,57             
12)  Otto Lintula                     ViipU                     55,09             
13)  Oliver Enqvist                   IFSibboV                  55,36             
14)  Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  57,01             
15)  Sebastian Torkkel                ViipU                     57,84             
     Simo Laine                       LänsiUU                                     

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  52,79             
2)   Matvei Telov                     HIFK                      53,33             
3)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   53,41             
4)   Abdirahiim Salah                 HIFK                      54,57             
5)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  55,36             
6)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  57,01             
7)   Sebastian Torkkel                ViipU                     57,84             
     Simo Laine                       LänsiUU                                     

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elias Jrad                       KU-58                     49,97             
2)   Benjamin Stendahl                BorgåAk                   50,46             
3)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       50,66             
4)   Eelis Uitto                      ViipU                     50,93             
5)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     51,83             
6)   Oskari Jacobsson                 KerU                      52,76             
7)   Jani Henriksson                  ViipU                     54,40             
8)   Otto Lintula                     ViipU                     55,09             


N 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  56,60             
2)   Elin Mickos                      IFSibboV                  58,78             
3)   Hertta Hankimaa                  KeskiUYU                  59,04             
4)   Viivi Patronen                   EspTa                     1.01,83           
5)   Sinja Sarasto                    RiihimKi                  1.04,52           
6)   Pihla Tiilikainen                ViipU                     1.06,68           


M 800m
Loppukilpailu
1)   Eelis Uitto                      ViipU                     1.58,28           
2)   Joonas Harjamäki                 HKV                       2.00,32           
3)   Joni Rouhiainen                  KeskiUYU                  2.00,40           
4)   Oskari Jacobsson                 KerU                      2.01,00           
5)   Tuomo Vanhanen                   TapE                      2.29,79           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Elisa Sihvola                    ViipU                     2.24,95           
2)   Laura Nissinen                   EspTa                     2.25,38           
3)   Jenni Moskari                    KU-58                     2.25,43           
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   2.27,50           
5)   Vilma Kyyrö                      KerU                      2.33,42           
6)   Heta Neuvonen                    EspTa                     2.35,10           
7)   Kaarina Lehtonen                 HyvsU                     2.45,68           


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Lehtilä                   HIFK                      4.04,90           
2)   Benjamin Björkell                PorvU                     4.15,97           
3)   Ramses Backman                   PorvU                     4.15,98           
4)   Jaakko Nyholm                    KeskiUYU                  4.34,36           
5)   Lauri Salminen                   RekRai                    4.45,21           
     Jani Henriksson                  ViipU                     DNF               


N 1500m
Loppukilpailu
1)   Katariina Liipo                  EsboIF                    4.59,62           
2)   Elisa Sihvola                    ViipU                     5.03,52           
3)   Ida Andersson                    NurmijYU                  5.11,05           
4)   Venla Turakainen                 HelsTa                    5.15,92           
5)   Saara Malinen                    RunClub                   5.19,89           
6)   Lotta Penttinen                  EspTa                     5.24,22           
7)   Vilma Kyyrö                      KerU                      5.28,20           
8)   Aino Tengvall                    RekRai                    5.34,08           


M 5000m
Loppukilpailu
1)   Samuli Huusko                    TuUL                      15.25,34          
2)   Henri Ansio                      FinnMR                    15.32,10          
3)   Toni Valido                      RunClub                   15.34,78          
4)   Samuel Fishaye                   LeppSi                    15.51,30          
5)   Niko Putkinen                    KarhKa                    15.52,55          
6)   Jaakko Kero                      TuUL                      15.53,16          
7)   Henrik Kymäläinen                EspTa                     16.43,04          
8)   Tuomas Hapola                    SavitU                    16.45,20          
9)   Juha Löppönen                    HelsJy                    16.48,30          
10)  Simeon Rissanen                  VantSa                    17.14,23          
11)  Mikko Mäkelä                     VantSa                    17.51,58          


N 5000m
Loppukilpailu
1)   Emma Hakala                      EspTa                     18.44,37          
2)   Laura Heikkilä                   RunClub                   18.55,51          
3)   Mona Af Forselles                RekRai                    19.01,83          
4)   Mari Ulkuniemi                   RunClub                   19.02,76          
5)   Saara Malinen                    RunClub                   19.50,78          
6)   Laura Harjamäki                  Runners Club              21.07,74          
     Sofia Muinonen                   EspTa                     DNF               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     15,48             
2)   Roosa Toivonen                   HKV                       15,65             
3)   Karoliina Isoaho                 EspTa                     15,84             
4)   Jenni Eloranta                   VihdVie                   16,73             


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     15,24             
2)   Aleksi Salminen                  HarjavJy                  15,99             
3)   Ville Kattelus                   YlihJu                    16,88             


M 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Samu Laakso                      TapE                      57,67             
2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  1.02,95           


N 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Oona Hujanen                     HKV                       1.00,65           
2)   Annika Hannola                   HKV                       1.01,68           
3)   Hilla Uusimäki                   KU-58                     1.02,26           
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      1.05,39           
5)   Nella Varjas                     EspTa                     1.05,47           
6)   Rosa Salonen                     KU-58                     1.07,89           
7)   Meeri Manninen                   KeskiUYU                  1.13,56           


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Casper Tillander                 IFSibboV                  190               
     170    180    185    190    195    
     o      o      xo     xo     xxx    

2)   Samuel Räty                      KerU                      145               
     140    145    150    
     xxo    xxo    xxx    

3)   Petri Korander                   VihdVie                   140               
     135    140    145    
     o      xo     xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 172               
     150    155    160    163    166    169    172    175    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     172               
     155    160    163    166    169    172    175    
     o      o      -      xo     xxo    o      xxx    

3)   Iina Holopainen                  HIFK                      163               
     150    155    160    163    166    
     o      o      xo     xxo    xx-    

4)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     155               
     155    160    
     xo     xxx    

4)   Janina Pykäri                    KeskiUYU                  155               
     145    150    155    160    
     o      o      xo     xxx    

6)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  155               
     145    150    155    160    
     xo     o      xo     xxx    

7)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  155               
     140    145    150    155    160    
     o      o      o      xxo    xxx    

8)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  150               
     145    150    155    
     o      xo     xxx    

9)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  145               
     135    140    145    150    
     o      o      o      xxx    

10)  Karoliina Isoaho                 EspTa                     145               
     140    145    150    
     x--    xo     xxx    

11)  Pihla Happonen                   ViipU                     125               
     115    120    125    130    
     xo     o      o      xxx    

     Janette Hanski                   KarhU                                       
     0      
     DNS    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saga Andersson                   EsboIF                    420               
     400    420    430    
     xo     o      xxx    

2)   Silja Andersson                  EsboIF                    350               
     350    360    370    
     xo     -      xxx    

3)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  280               
     250    260    270    280    290    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Anne-Mari Vallioniemi            JanJa                     260               
     250    260    270    
     xxo    xo     xxx    



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Einari Välimäki                  NoormNo                   470               
     470    480    490    
     xxo    -      xxx    

2)   Jussi Autio                      HIFK                      460               
     460    470    480    490    
     o      -      -      xxx    

3)   Anton Kunnas                     IFSibboV                  460               
     460    470    480    
     xo     -      xxx    

4)   Ville Kattelus                   YlihJu                    400               
     360    380    390    400    410    
     o-     o      xo     xo     xxx    

5)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  390               
     360    380    390    400    
     o-     o      xxo    xxx    

6)   Aleksi Salminen                  HarjavJy                  360               
     360    380    
     o-     xxx    

     Aleksi Saarelainen               EspTa                     NH                
     480    
     xxx    

     Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   NH                
     360    
     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Roni Ollikainen                  HKV                       7,56 +3,5          
     x      7,43   x      7,20   7,23   7,56   
            +3,3          +4,2   +2,4   +3,5   

2)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   7,24 +2,8  7,24 +1,0
     7,24   7,08   7,05   7,08   7,24   7,12   
     +1,0   +2,8   +2,0   +2,0   +2,8   +2,8   

3)   Miika Mäkinen                    RiihKi                    7,01 +2,5          
     x      4,64   x      7,01   x      6,92   
            +2,7          +2,5          +2,6   

4)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    6,80 +4,1  6,45 +1,9
     6,45   6,70   6,62   x      6,46   6,80   
     +1,9   +2,3   +2,5          +2,4   +4,1   

5)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     6,38 +3,0          
     6,12   x      x      6,38   x      x      
     +2,2                 +3,0                 

6)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     5,36 +4,3  5,27 +1,8
     5,36   5,27   5,22   4,63   5,19   4,52   
     +4,3   +1,8   +2,9   +2,1   +1,9   +2,0   

7)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  5,13 +3,8          
     5,13   4,90   5,13   x      4,71   4,78   
     +2,9   +2,4   +3,8          +3,2   +3,0   

     Aaron Utulahti                   VihdVie                   NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     6,01 +1,5          
     6,01   x      5,70   5,75   x      x      
     +1,5          +2,0   +2,4                 

2)   Elina Kostiainen                 VihdVie                   5,61 +3,8  5,38 +1,8
     5,38   5,08   5,13   5,44   5,33   5,61   
     +1,8   +2,1   +1,9   +3,9   +3,4   +3,8   

3)   Janette Hanski                   KarhU                     5,48 +2,3  5,41 +1,9
     x      x      5,48   5,41   5,43   x      
     +0,8          +2,3   +1,9   +4,0          

4)   Elina Kujala                     KeskiUYU                  5,34 +2,0          
     5,34   x      5,18   5,19   -      -      
     +2,0          +2,2   +1,7                 

5)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     5,30 +0,4          
     5,30   5,28   5,27   5,23   x      x      
     +0,4   +3,1   +3,2   +2,0                 

6)   Karoliina Isoaho                 EspTa                     5,19 +1,6          
     5,12   5,19   x      
     +1,0   +1,6          

7)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  4,96 +3,5  4,74 -0,1
     4,74   4,94   x      4,72   4,96   x      
     -0,1   +2,5          +0,5   +3,5          

8)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  4,69 +1,9          
     4,47   4,36   4,69   4,26   4,39   4,55   
     +1,1   +2,2   +1,9   +2,1   +2,3   +2,2   

9)   Riina Virtanen                   HyvsU                     4,69 +1,9          
     x      x      4,69   
     +1,4          +1,9   

10)  Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  4,53 +1,4          
     x      4,53   x      
            +1,4          

11)  Aino Koskimäki                   KerU                      4,48 +2,7  4,38 +1,8
     x      4,38   4,48   
     +3,1   +1,8   +2,7   

     Beda Kauppinen                   ViipU                     DNS               
     Nea-Nora Heiskanen               KeskiUYU                  NM                
     x      x      
     +1,6          



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sami Laakkonen                   HKV                       12,94 +0,1          
     x      x      x      12,94  x      12,68  
                          +0,1          +0,0   

2)   Aaron Utulahti                   VihdVie                   12,53 +0,1          
     x      12,19  12,49  12,51  12,53  12,15  
     +0,0   +0,0   -0,1   -0,1   +0,1   +0,6   

     Mauri Merikanto                  HKV                       DNS               


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Elina Kostiainen                 VihdVie                   12,40 +0,1          
     12,05  11,97  12,22  11,99  12,07  12,40  
     +1,0   +0,3   +0,8   +0,5   +0,8   +0,1   

2)   Tilda Lipasti                    HIFK                      11,98 +1,6          
     x      x      11,98  x      x      11,98  
     +0,0          -0,2                 +1,6   

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  11,30 +0,0          
     11,06  10,85  11,04  11,25  11,20  11,30  
     +0,0   -0,5   +0,4   +0,2   -0,7   +0,0   

4)   Essi Eriksson                    HKV                       11,07 +0,7          
     x      11,07  11,02  x      x      x      
            +0,7   +1,5                        

5)   Janina Pykäri                    KeskiUYU                  11,05 -1,0          
     x      10,66  10,73  10,86  11,05  x      
            -0,1   +0,6   -0,5   -1,0          

6)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,92 +0,7          
     10,75  10,55  10,50  10,44  10,92  10,33  
     +0,3   -1,6   -0,3   -0,2   +0,7   -1,0   

7)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,62 +0,7          
     10,62  x      10,25  10,38  x      x      
     +0,7          +0,1   +0,0                 

8)   Aino Koskimäki                   KerU                      10,54 -0,1          
     10,19  10,35  10,54  10,38  10,41  10,49  
     +0,2   +1,2   -0,1   +0,3   -0,9   +0,2   

9)   Petra Kallionpää                 JanJa                     10,49 +0,2          
     x      10,49  x      
            +0,2          

10)  Riina Virtanen                   HyvsU                     9,63 -0,1          
     9,63   9,55   9,38   
     -0,1   -0,2   +0,8   

11)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,31 +0,6          
     x      x      9,31   
                   +0,6   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Kalliovaara               LänsiUU                   12,38             
     x      12,31  12,21  12,38  x      x      

2)   Olli Juvonen                     JanJa                     10,91             
     10,10  10,20  10,66  10,62  10,91  x      

3)   Petri Korander                   VihdVie                   7,90              
     7,90   7,86   x      x      7,75   7,85   



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     12,93             
     12,93  12,69  x      x      x      x      

2)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     12,08             
     12,08  11,34  11,61  x      x      12,04  

3)   Heli Rinnekari                   NurmijYU                  10,79             
     10,79  10,16  10,57  10,11  9,87   10,54  

4)   Eini Hongisto                    JanJa                     10,44             
     9,59   9,45   10,08  9,88   10,44  10,41  

5)   Sigrid Tiikjärv                  LeppSi                    10,23             
     9,82   10,14  10,18  10,23  x      10,17  

6)   Maarit Lindberg                  JanJa                     10,22             
     10,03  10,22  10,19  10,16  9,99   9,75   

7)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  9,89              
     9,58   9,27   9,40   9,09   9,69   9,89   

8)   Heidi Tuomisto                   NummKip                   9,80              
     x      9,80   9,65   x      9,52   9,78   

9)   Karoliina Isoaho                 EspTa                     9,32              
     9,23   9,15   9,32   

10)  Tuula Ruosteenoja                LeppSi                    8,28              
     8,28   7,94   7,91   

11)  Senja Laakso                     KerU                      6,36              
     6,09   6,36   6,30   



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     40,84             
     37,89  x      40,84  39,62  37,17  40,23  

2)   Aleksi Mutanen                   HIFK                      38,68             
     37,91  38,14  37,62  38,68  37,77  38,19  

3)   Olli Juvonen                     JanJa                     35,07             
     x      33,30  x      33,34  x      35,07  

     Eetu Kangas                      SeinäjSU                  NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Marko Honkaharju                 EspTa                     NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Oskari Perälampi                 EspTa                     DNS               
     Pekka Björklund                  HKV                       DNS               


N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  37,58             
     x      37,58  x      x      x      x      

2)   Nellinoora Maunula               HIFK                      36,68             
     36,31  33,35  34,93  x      36,68  x      

3)   Nilla Rättyä                     JanJa                     33,36             
     32,17  32,34  x      33,36  32,97  x      

4)   Sigrid Tiikjärv                  LeppSi                    31,77             
     x      x      25,47  31,77  x      31,44  

5)   Heidi Tuomisto                   NummKip                   31,41             
     x      29,12  29,36  30,33  31,16  31,41  

6)   Tuula Ruosteenoja                LeppSi                    28,29             
     26,63  27,30  28,29  25,87  26,69  26,28  

7)   Anu Virtanen                     JanJa                     20,07             
     x      20,07  x      x      17,03  x      

8)   Inka Juvonen                     JanJa                     16,24             
     13,96  13,15  14,25  x      16,24  x      



M Moukari
Loppukilpailu
1)   Marco Kammer                     HIFK                      65,26             
     64,48  65,26  64,75  64,34  65,04  x      

2)   Tuomas Kalliovaara               LänsiUU                   60,45             
     57,58  58,70  58,87  58,46  60,45  59,50  

3)   Kimi Rinnekari                   NurmijYU                  49,68             
     46,75  47,12  49,68  x      48,46  x      

4)   Oskari Kaarila                   NurmijYU                  49,21             
     x      x      x      x      x      49,21  

5)   Santtu Kotamäki                  NurmijYU                  47,53             
     x      x      x      47,53  x      x      

6)   Petri Satto                      JanJa                     37,64             
     36,38  x      36,08  35,56  37,64  35,28  



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Heli Rinnekari                   NurmijYU                  62,01             
     60,77  58,51  61,52  60,77  62,01  61,54  

2)   Kati Rinnekari                   NurmijYU                  46,89             
     38,22  45,84  46,89  46,32  43,39  42,41  

3)   Harriet Åhlgren                  RekRai                    44,56             
     x      x      42,36  x      x      44,56  

4)   Sigrid Tiikjärv                  LeppSi                    36,52             
     35,07  36,52  35,38  x      x      x      

5)   Anu Virtanen                     JanJa                     33,59             
     32,43  33,59  x      33,36  31,55  31,57  

6)   Tuula Ruosteenoja                LeppSi                    29,10             
     x      26,27  29,10  x      x      26,78  

     Inga Linna                       RiihimKi                  DNS               


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topias Laine                     HKV                       75,18             
     70,61  75,18  74,51  74,48  x      -      

2)   Joonas Hyvärinen                 KeskiUYU                  63,02             
     x      63,02  x      59,77  x      59,65  

3)   Pyry Mäkinen                     VeikkVei                  59,23             
     56,11  58,26  55,88  58,44  59,23  59,18  

4)   Tommi Huotilainen                ParikkU                   57,26             
     57,26  x      -      -      -      -      

5)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  51,13             
     51,13  49,51  50,88  48,35  48,36  48,60  

6)   Petri Satto                      JanJa                     49,28             
     45,41  48,86  48,73  x      49,10  49,28  

7)   Teemu Nikula                     KeskiUYU                  48,02             
     42,15  46,91  48,02  x      44,12  x      

8)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     47,89             
     41,99  43,54  47,83  45,17  47,89  43,78  

9)   Leo Uusimäki                     KU-58                     47,59             
     42,08  44,37  46,31  45,62  45,83  47,59  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Amanda Räty                      KeskiUYU                  48,65             
     42,26  43,21  40,57  42,81  45,72  48,65  

2)   Emmi Heino                       KarkkPo                   46,91             
     46,91  46,85  44,66  x      -      -      

3)   Emmi Somppi                      HKV                       42,26             
     x      41,46  41,30  42,26  40,05  41,15  

4)   Janette Hanski                   KarhU                     36,97             
     36,97  36,81  34,78  x      x      34,66  

5)   Sigrid Tiikjärv                  LeppSi                    35,75             
     35,73  32,12  x      32,35  x      35,75  

6)   Maarit Lindberg                  JanJa                     34,48             
     33,89  31,74  31,86  32,72  33,49  34,48  

7)   Tuuli Kattilamäki                KU-58                     32,71             
     32,67  32,71  31,21  30,78  -      32,66  

8)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  27,35             
     27,06  26,34  26,12  27,18  26,43  27,35  

9)   Tuula Ruosteenoja                LeppSi                    19,76             
     x      19,76  x      -      -      -      

     Elina Kauranen                   HKV                       DNS               


N 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Hele Haapaniemi                  EspTa                     23.39,03          
2)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  27.53,48          
3)   Sanna Rajala                     VihdVie                   29.15,65          
4)   Helmi Köykkä                     RekRai                    29.31,95          
5)   Jonna Korpi                      IkurinVi                  29.56,32          
6)   Virve Viljola                    HKV                       30.06,41          
7)   Ursula Koivunen                  EsboIF                    30.27,78          
8)   Aava Sevonkari                   KerU                      31.10,10          
9)   Jenni Lahtinen                   IkurinVi                  31.49,16          
10)  Anna-Maj Vierikko                RekRai                    32.33,93          
11)  Tiina Stenvall                   HKV                       36.05,95          
     Jonathan Ekberg                  EsboIF                    25.49,12