Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
13.08. klo 18:00 Hippo-kisat Tulokset (päivitetty: 20:18 13.08.2019)
Hippo-kisat
Toijalan Vauhti
13.08.2019

P4 40m
1)   Sasu Inomaa                      ToijVau                   9,98              
2)   Niilo Seppälä                    Akaa                      10,97             
3)   Aapo Seppälä                     Akaa                      11,30             
4)   Sasu Kari                                                  11,48             
5)   Aamos Piirto                     Akaa                      11,98             
6)   Eeli Joensuu                                               12,39             
7)   Wertti Tuominen                  Urjala                    12,42             
8)   Ahti Haikonen                    Akaa                      12,43             
9)   Jose Helminen                    ToijVau                   12,64             
10)  Henri Toivonen                   Hausjärvi                 12,69             
11)  Manu Holm                        ToijVau                   13,93             
12)  Viljami Valve                    Akaa                      14,58             
13)  Verneri Wähä-Verkkomäki          Akaa                      15,61             
14)  Unto Lehtinen                    Akaa                      17,04             
15)  Luukas Ketopaikka                Akaa                      17,94             
16)  Fabian Järnström                 LempKiYU                  20,62             
17)  Veikko Oksman                    Akaa                      21,18             
18)  Justus Saari                     Akaa                      22,17             
19)  Vili Lehtonen                    Akaa                      25,29             
20)  Väinö Koskinen                   UrjU                      41,40             
     Eemeli Siltanen                  Akaa                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ahti Haikonen                    Akaa                      12,43             
2)   Jose Helminen                    ToijVau                   12,64             
3)   Henri Toivonen                   Hausjärvi                 12,69             
4)   Veikko Oksman                    Akaa                      21,18             
5)   Vili Lehtonen                    Akaa                      25,29             
     Eemeli Siltanen                  Akaa                      DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Niilo Seppälä                    Akaa                      10,97             
2)   Sasu Kari                                                  11,48             
3)   Aamos Piirto                     Akaa                      11,98             
4)   Wertti Tuominen                  Urjala                    12,42             
5)   Manu Holm                        ToijVau                   13,93             
6)   Unto Lehtinen                    Akaa                      17,04             
7)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  20,62             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sasu Inomaa                      ToijVau                   9,98              
2)   Aapo Seppälä                     Akaa                      11,30             
3)   Eeli Joensuu                                               12,39             
4)   Viljami Valve                    Akaa                      14,58             
5)   Verneri Wähä-Verkkomäki          Akaa                      15,61             
6)   Luukas Ketopaikka                Akaa                      17,94             
7)   Justus Saari                     Akaa                      22,17             
8)   Väinö Koskinen                   UrjU                      41,40             


T4 40m
1)   Aura Kivistö                     Lempäälä                  11,07             
2)   Tessa Pylkkänen                  Akaa                      11,43             
3)   Hilda Toivonen                   Akaa                      11,89             
4)   Tiiu Tuomi                       Tampere                   11,93             
5)   Alisa Tuurinkoski                Lempäälä                  11,97             
6)   Anni Kovero                      ToijVau                   12,56             
7)   Janni Hassinen                   Akaa                      13,02             
8)   Vilja Kovero                     ToijVau                   13,26             
9)   Vilma Keski-Jyrä                 Akaa                      13,50             
10)  Pihla Majamäki                   ViialVa                   13,98             
11)  Iida Vilpas                      Akaa                      14,12             
12)  Hilma Salo                       Akaa                      14,13             
13)  Elsa Lindeman                    Akaa                      14,15             
14)  Aliisa Åhman                     Akaa                      14,51             
15)  Fiona Järnström                  LempKiYU                  14,55             
16)  Iisa Loppi                       Tampere                   15,50             
17)  Moona Vuorinen                   Akaa                      15,51             
18)  Linnea Patrikoski                Akaa                      15,55             
19)  Ella Tikkanen                    Akaa                      15,58             
20)  Milla Sundström                  ToijVau                   15,67             
21)  Tuuli Leppänen                   Akaa                      16,99             
22)  Aino Järvinen                    Akaa                      18,05             
23)  Ida Laitila                      Akaa                      20,18             
24)  Pihla Virtanen                   Akaa                      20,86             
25)  Saana Leppänen                   Akaa                      21,25             
26)  Fanni Ojala                      Akaa                      24,16             
     Kerttu Åhman                     Akaa                      DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aura Kivistö                     Lempäälä                  11,07             
2)   Janni Hassinen                   Akaa                      13,02             
3)   Moona Vuorinen                   Akaa                      15,51             
4)   Tuuli Leppänen                   Akaa                      16,99             
5)   Aino Järvinen                    Akaa                      18,05             
6)   Ida Laitila                      Akaa                      20,18             
     Kerttu Åhman                     Akaa                      DNF               

Loppukilpailu erä 2
1)   Tessa Pylkkänen                  Akaa                      11,43             
2)   Tiiu Tuomi                       Tampere                   11,93             
3)   Vilma Keski-Jyrä                 Akaa                      13,50             
4)   Aliisa Åhman                     Akaa                      14,51             
5)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  14,55             
6)   Iisa Loppi                       Tampere                   15,50             

Loppukilpailu erä 3
1)   Hilda Toivonen                   Akaa                      11,89             
2)   Anni Kovero                      ToijVau                   12,56             
3)   Vilja Kovero                     ToijVau                   13,26             
4)   Hilma Salo                       Akaa                      14,13             
5)   Ella Tikkanen                    Akaa                      15,58             
6)   Milla Sundström                  ToijVau                   15,67             
7)   Pihla Virtanen                   Akaa                      20,86             

Loppukilpailu erä 4
1)   Alisa Tuurinkoski                Lempäälä                  11,97             
2)   Pihla Majamäki                   ViialVa                   13,98             
3)   Iida Vilpas                      Akaa                      14,12             
4)   Elsa Lindeman                    Akaa                      14,15             
5)   Linnea Patrikoski                Akaa                      15,55             
6)   Saana Leppänen                   Akaa                      21,25             
7)   Fanni Ojala                      Akaa                      24,16             


T6 40m
1)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   8,01              
2)   Pihla Seppälä                    Akaa                      8,33              
3)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,55              
4)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   8,68              
5)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   9,11              
6)   Pihla Patrikoski                 Akaa                      9,20              
7)   Nella Savikko                    ToijVau                   9,27              
8)   Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   9,38              
9)   Kiira Lamppu                     ToijVau                   9,57              
10)  Elli Penkki                      Akaa                      9,72              
10)  Helmi Peltonen                   Akaa                      9,72              
12)  Elli Virtanen                    Akaa                      9,81              
13)  Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   9,91              
14)  Olivia Helminen                  ToijVau                   10,04             
15)  Inga Viherä                      ToijVau                   10,05             
16)  Elvi Alila                       ViialVa                   10,12             
17)  Aava Tuurinkoski                 Lempäälä                  10,26             
18)  Aava Piirto                      Akaa                      10,27             
19)  Katariina Hakkarainen            Akaa                      10,47             
20)  Milla Karvinen                   Akaa                      10,66             
21)  Kiti Vehmaa                      ToijVau                   10,79             
22)  Neea Tikkanen                    Akaa                      11,97             
23)  Siiri Helminen                   Akaa                      12,20             
24)  Vilhelmiina Vähäniitty           Akaa                      12,58             
25)  Fanny Koskinen                   UrjU                      21,56             

Loppukilpailu erä 1
1)   Elli Penkki                      Akaa                      9,72              
2)   Elli Virtanen                    Akaa                      9,81              
3)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   9,91              
4)   Elvi Alila                       ViialVa                   10,12             
5)   Aava Piirto                      Akaa                      10,27             
6)   Vilhelmiina Vähäniitty           Akaa                      12,58             
7)   Fanny Koskinen                   UrjU                      21,56             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pihla Seppälä                    Akaa                      8,33              
2)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,55              
3)   Pihla Patrikoski                 Akaa                      9,20              
4)   Inga Viherä                      ToijVau                   10,05             
5)   Kiti Vehmaa                      ToijVau                   10,79             
6)   Siiri Helminen                   Akaa                      12,20             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   8,68              
2)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   9,11              
3)   Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   9,38              
4)   Helmi Peltonen                   Akaa                      9,72              
5)   Olivia Helminen                  ToijVau                   10,04             
6)   Katariina Hakkarainen            Akaa                      10,47             

Loppukilpailu erä 4
1)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   8,01              
2)   Nella Savikko                    ToijVau                   9,27              
3)   Kiira Lamppu                     ToijVau                   9,57              
4)   Aava Tuurinkoski                 Lempäälä                  10,26             
5)   Milla Karvinen                   Akaa                      10,66             
6)   Neea Tikkanen                    Akaa                      11,97             


P6 40m
1)   Eppu Repo                        ToijVau                   7,96              
2)   Elvis Säkkinen                   Akaa                      8,46              
3)   Tatu Pylkkänen                   ToijVau                   8,69              
4)   rasmus Viskari                   LempKiYU                  8,78              
5)   Aksu Kivistö                     Lempäälä                  8,84              
6)   Teemu Luukkonen                  Akaa                      8,95              
7)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   9,28              
8)   Tatu Sundström                   ToijVau                   9,32              
9)   Aatu Tokee                       Akaa                      9,56              
10)  Kasperi Järvinen                 Akaa                      9,63              
11)  Sulo Lilvanen                    Akaa                      9,66              
12)  Eetu Lindeman                    ToijVau                   9,67              
13)  Veeti Mäntynen                   Akaa                      9,92              
14)  Aaro Harjunniemi                 ViialVa                   10,37             
15)  Jare Paasikangas                 Akaa                      10,75             
16)  Juuso Puha                       Akaa                      10,82             
17)  Antton Saarinen                  Akaa                      10,92             
18)  Kristian Järnström               Lempäälä                  11,41             
19)  Väinö Nyysti                     Akaa                      12,11             
20)  Aimo Peltonen                    ViialVa                   12,83             
21)  Viljo Oksman                     Akaa                      13,44             
     Paavo Salakka                    Kiekko-Ahma               DNS               
     Oiva Heino                       Akaa                      DNF               
     Matias Siltanen                  Akaa                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Teemu Luukkonen                  Akaa                      8,95              
2)   Kasperi Järvinen                 Akaa                      9,63              
3)   Sulo Lilvanen                    Akaa                      9,66              
4)   Eetu Lindeman                    ToijVau                   9,67              
5)   Veeti Mäntynen                   Akaa                      9,92              
6)   Aaro Harjunniemi                 ViialVa                   10,37             
7)   Juuso Puha                       Akaa                      10,82             
8)   Viljo Oksman                     Akaa                      13,44             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eppu Repo                        ToijVau                   7,96              
2)   rasmus Viskari                   LempKiYU                  8,78              
3)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   9,28              
4)   Antton Saarinen                  Akaa                      10,92             
5)   Kristian Järnström               Lempäälä                  11,41             
6)   Aimo Peltonen                    ViialVa                   12,83             
     Oiva Heino                       Akaa                      DNF               
     Paavo Salakka                    Kiekko-Ahma               DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Elvis Säkkinen                   Akaa                      8,46              
2)   Tatu Pylkkänen                   ToijVau                   8,69              
3)   Aksu Kivistö                     Lempäälä                  8,84              
4)   Tatu Sundström                   ToijVau                   9,32              
5)   Aatu Tokee                       Akaa                      9,56              
6)   Jare Paasikangas                 Akaa                      10,75             
7)   Väinö Nyysti                     Akaa                      12,11             
     Matias Siltanen                  Akaa                      DNS               


T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   11,37             
     11,32  11,37  

2)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,96              
     8,96   7,32   

3)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   7,95              
     7,95   6,45   

4)   Pihla Seppälä                    Akaa                      7,90              
     7,68   7,90   

5)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   7,80              
     6,74   7,80   

6)   Aava Tuurinkoski                 Lempäälä                  6,75              
     6,75   5,41   

7)   Elli Virtanen                    Akaa                      6,30              
     6,30   6,14   

8)   Nella Savikko                    ToijVau                   6,20              
     5,77   6,20   

9)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   6,15              
     6,10   6,15   

10)  Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   6,11              
     6,11   5,87   

11)  Kiira Lamppu                     ToijVau                   6,09              
     6,09   6,05   

12)  Kiti Vehmaa                      ToijVau                   6,07              
     5,55   6,07   

13)  Milla Karvinen                   Akaa                      5,47              
     3,79   5,47   

14)  Inga Viherä                      ToijVau                   5,31              
     5,31   5,31   

15)  Neea Tikkanen                    Akaa                      4,84              
     4,84   2,81   

16)  Elvi Alila                       ViialVa                   4,82              
     4,82   4,20   

17)  Vilma Keski-Jyrä                 Akaa                      4,68              
     3,30   4,68   

18)  Helmi Peltonen                   Akaa                      4,53              
     4,53   4,01   

19)  Siiri Helminen                   Akaa                      4,23              
     4,23   4,01   

20)  Fanny Koskinen                   UrjU                      4,21              
     3,59   4,21   

21)  Olivia Helminen                  ToijVau                   4,16              
     4,16   1,55   

22)  Vilhelmiina Vähäniitty           Akaa                      4,00              
     2,64   4,00   

23)  Milla Sundström                  ToijVau                   3,16              
     3,16   2,78   

24)  Alisa Tuurinkoski                Lempäälä                  3,06              
     2,98   3,06   

     Aura Kivistö                     Lempäälä                                    
     Elli Penkki                      Akaa                      NM                
     -      -      

     Katariina Hakkarainen            Akaa                      NM                
     -      -      



P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eppu Repo                        ToijVau                   20,72             
     15,13  20,72  

2)   rasmus Viskari                   LempKiYU                  12,69             
     12,69  10,14  

3)   Oiva Heino                       Akaa                      12,48             
     12,48  12,41  

4)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   12,38             
     12,10  12,38  

5)   Aksu Kivistö                     Lempäälä                  12,17             
     12,17  9,01   

6)   Tatu Sundström                   ToijVau                   11,35             
     11,35  10,84  

7)   Tatu Pylkkänen                   ToijVau                   9,55              
     9,55   9,13   

8)   Elvis Säkkinen                   Akaa                      8,51              
     7,66   8,51   

9)   Kristian Järnström               Lempäälä                  8,23              
     8,23   7,03   

10)  Martti Kylliäinen                ToijVau                   8,21              
     8,21   3,82   

11)  Sulo Lilvanen                    Akaa                      7,15              
     7,15   6,45   

12)  Teemu Luukkonen                  Akaa                      7,00              
     7,00   5,62   

13)  Aatu Tokee                       Akaa                      6,77              
     6,77   6,76   

14)  Aaro Harjunniemi                 ViialVa                   6,35              
     5,38   6,35   

15)  Juuso Puha                       Akaa                      6,32              
     6,32   4,93   

16)  Jare Paasikangas                 Akaa                      5,10              
     4,98   5,10   

17)  Viljo Oksman                     Akaa                      4,34              
     4,21   4,34   

18)  Väinö Nyysti                     Akaa                      4,28              
     2,55   4,28   

19)  Aimo Peltonen                    ViialVa                   2,29              
     2,29   2,10   

     Eetu Lindeman                    ToijVau                                     
     Kasperi Järvinen                 Akaa                                        
     Matias Siltanen                  Akaa                                        
     Paavo Salakka                    Kiekko-Ahma                                 


P8 40m
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,26              
2)   Oiva Lepo                        ViialVa                   7,47              
3)   Rasmus Haanpää                   ViialVa                   7,58              
4)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,75              
5)   Jimi Hassinen                    Akaa                      8,52              
6)   Niklas Järnström                 Lempäälä                  8,54              
7)   Eevertti Niemi                   ViialVa                   8,83              
8)   Veeti Valve                      Akaa                      8,92              
9)   Severi Suoniemi                  Vesilahti                 8,95              
10)  Niko Luukkonen                   Akaa                      9,61              

Loppukilpailu erä 1
1)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,26              
2)   Rasmus Haanpää                   ViialVa                   7,58              
3)   Jimi Hassinen                    Akaa                      8,52              
4)   Niklas Järnström                 Lempäälä                  8,54              
5)   Niko Luukkonen                   Akaa                      9,61              

Loppukilpailu erä 2
1)   Oiva Lepo                        ViialVa                   7,47              
2)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,75              
3)   Eevertti Niemi                   ViialVa                   8,83              
4)   Veeti Valve                      Akaa                      8,92              
5)   Severi Suoniemi                  Vesilahti                 8,95              


T8 40m
1)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   7,65              
2)   Sofia Hakonen                    Akaa                      7,71              
3)   Fanni Alila                      ViialVa                   7,74              
4)   Eva Helminen                     ToijVau                   7,88              
5)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   7,91              
6)   Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   7,92              
7)   Hertta Järvenpää                 ToijVau                   7,94              
8)   Anukka Ikkala                    Akaa                      8,06              
9)   Reetta Laine                     ToijVau                   8,08              
10)  Salka Koivula                    ViialVa                   8,11              
10)  Enni Sundström                   ToijVau                   8,11              
12)  Minea Järnström                  Lempäälä                  8,18              
13)  Hilma Heino                      ToijVau                   8,35              
14)  Jenny Lindström                  Akaa                      8,43              
15)  Ilona Rahkonen                   Akaa                      8,48              
16)  Veera Haanpää                    ViialVa                   8,54              
17)  Seela Säkkinen                   Akaa                      8,62              
18)  Fanni Lilvanen                   Akaa                      8,73              
19)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,78              
20)  Erin Helenius                    Akaa                      8,86              
21)  Neea Karvinen                    Akaa                      8,99              
22)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   9,00              
23)  Nella Veikkola                   Akaa                      9,04              
24)  Siiri Selkama                    Akaa                      9,08              
25)  Sara Paasikangas                 ViialVa                   9,10              
25)  Elsa Tulppo                      Akaa                      9,10              
27)  Sara Järvinen                    Akaa                      9,34              
28)  Nella Koskinen                   UrjU                      9,44              
29)  Pinja Åhman                      Akaa                      9,46              
30)  Nelli Peltonen                   Akaa                      10,28             
     Emilia Puha                      ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sofia Hakonen                    Akaa                      7,71              
2)   Fanni Alila                      ViialVa                   7,74              
3)   Eva Helminen                     ToijVau                   7,88              
4)   Reetta Laine                     ToijVau                   8,08              
5)   Salka Koivula                    ViialVa                   8,11              
6)   Minea Järnström                  Lempäälä                  8,18              
7)   Jenny Lindström                  Akaa                      8,43              
8)   Neea Karvinen                    Akaa                      8,99              

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   7,92              
2)   Enni Sundström                   ToijVau                   8,11              
3)   Hilma Heino                      ToijVau                   8,35              
4)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   8,78              
5)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   9,00              
6)   Nella Koskinen                   UrjU                      9,44              
7)   Nelli Peltonen                   Akaa                      10,28             
     Emilia Puha                      ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   7,65              
2)   Hertta Järvenpää                 ToijVau                   7,94              
3)   Anukka Ikkala                    Akaa                      8,06              
4)   Veera Haanpää                    ViialVa                   8,54              
5)   Seela Säkkinen                   Akaa                      8,62              
6)   Fanni Lilvanen                   Akaa                      8,73              
7)   Erin Helenius                    Akaa                      8,86              
8)   Sara Paasikangas                 ViialVa                   9,10              

Loppukilpailu erä 4
1)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   7,91              
2)   Ilona Rahkonen                   Akaa                      8,48              
3)   Nella Veikkola                   Akaa                      9,04              
4)   Siiri Selkama                    Akaa                      9,08              
5)   Elsa Tulppo                      Akaa                      9,10              
6)   Sara Järvinen                    Akaa                      9,34              
7)   Pinja Åhman                      Akaa                      9,46              


P8 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Rasmus Haanpää                   ViialVa                   19,17             
     18,15  19,17  

2)   Veikka Paavola                   ToijVau                   14,66             
     14,66  14,46  

3)   Niklas Hukka                     ToijVau                   14,50             
     14,50  13,96  

4)   Sisu Tanner                      ValkHa                    13,19             
     12,76  13,19  

5)   Jimi Hassinen                    Akaa                      10,60             
     10,60  -      

6)   Oiva Lepo                        ViialVa                   10,34             
     10,34  9,18   

7)   Niko Luukkonen                   Akaa                      7,83              
     7,83   6,76   

8)   Severi Suoniemi                  Vesilahti                 7,66              
     7,58   7,66   

9)   Niklas Järnström                 Lempäälä                  6,28              
     6,28   6,17   



T8 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Minea Järnström                  Lempäälä                  21,21             
     21,21  20,92  

2)   Reetta Laine                     ToijVau                   15,89             
     15,89  13,38  

3)   Jenny Lindström                  Akaa                      13,76             
     13,07  13,76  

4)   Veera Haanpää                    ViialVa                   13,69             
     13,47  13,69  

5)   Hilma Heino                      ToijVau                   13,33             
     13,23  13,33  

6)   Anukka Ikkala                    Akaa                      13,12             
     13,12  11,79  

7)   Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   12,61             
     11,31  12,61  

8)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   12,59             
     12,59  8,99   

9)   Salka Koivula                    ViialVa                   12,41             
     12,41  12,09  

10)  Fanni Alila                      ViialVa                   12,33             
     10,23  12,33  

11)  Ilona Rahkonen                   Akaa                      12,29             
     12,16  12,29  

12)  Hertta Järvenpää                 ToijVau                   11,92             
     11,63  11,92  

13)  Sofia Hakonen                    Akaa                      11,50             
     11,10  11,50  

14)  Siiri Selkama                    Akaa                      10,74             
     10,74  8,01   

15)  Eva Helminen                     ToijVau                   10,50             
     10,50  9,93   

16)  Neea Karvinen                    Akaa                      10,40             
     10,40  8,23   

17)  Enni Sundström                   ToijVau                   10,33             
     8,92   10,33  

18)  Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   10,07             
     9,77   10,07  

19)  Sara Järvinen                    Akaa                      9,57              
     9,21   9,57   

20)  Seela Säkkinen                   Akaa                      9,12              
     7,31   9,12   

21)  Emilia Puha                      ToijVau                   8,82              
     7,26   8,82   

22)  Fanni Lilvanen                   Akaa                      8,80              
     7,49   8,80   

23)  Elsa Tulppo                      Akaa                      8,72              
     8,32   8,72   

24)  Nella Koskinen                   UrjU                      8,53              
     8,34   8,53   

25)  Erin Helenius                    Akaa                      7,94              
     7,94   5,48   

26)  Sara Paasikangas                 ViialVa                   7,50              
     7,50   7,32   

27)  Nelli Peltonen                   Akaa                      7,49              
     7,49   7,16   

28)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   7,07              
     6,61   7,07   

29)  Siiri Sujamo                     ToijVau                   6,08              
     4,54   6,08   

30)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   5,57              
     4,18   5,57   

31)  Pinja Åhman                      Akaa                      5,55              
     5,55   5,12   



P10 60m
1)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,64              
2)   Matias Viitanen                  ViialVa                   9,79              
3)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      10,12             
4)   Veeti Hakonen                    Akaa                      10,27             
5)   Eeki Lylykangas                  Akaa                      10,28             
6)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   10,40             
6)   Justus Ikkala                    Akaa                      10,40             
8)   Elmeri Siren                     Akaa                      11,41             
9)   Alpi Lilvanen                    ToijVau                   11,52             
10)  Janne Kylliäinen                 Akaa                      11,82             
     Oiva Rahkonen                    Akaa                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,64              
2)   Matias Viitanen                  ViialVa                   9,79              
3)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      10,12             
4)   Eeki Lylykangas                  Akaa                      10,28             
5)   Alpi Lilvanen                    ToijVau                   11,52             
6)   Janne Kylliäinen                 Akaa                      11,82             

Loppukilpailu erä 2
1)   Veeti Hakonen                    Akaa                      10,27             
2)   Justus Ikkala                    Akaa                      10,40             
2)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   10,40             
4)   Elmeri Siren                     Akaa                      11,41             
     Oiva Rahkonen                    Akaa                      DNS               


T10 60m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   9,31              
2)   Milja Välläri                    ToijVau                   9,35              
3)   Jade Hukka                       ToijVau                   9,91              
4)   Natalia Osowska                  ToijVau                   10,01             
5)   Sara Majamäki                    ViialVa                   10,14             
6)   Aada Viskari                     LempKiYU                  10,43             
7)   Sara Paavola                     ToijVau                   10,71             
8)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   11,03             
9)   Iiris Helenius                   ViialVa                   11,42             
10)  Hilma Niemi                      ViialVa                   11,65             
11)  Kerttu Liehu                     ToijVau                   12,00             
12)  Sanni Salminen                   ToijVau                   12,01             
13)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   12,73             
     Erika Heikura                    ToijVau                   DNS               
     Siiri Soini                      ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jade Hukka                       ToijVau                   9,91              
2)   Natalia Osowska                  ToijVau                   10,01             
3)   Sara Majamäki                    ViialVa                   10,14             
4)   Aada Viskari                     LempKiYU                  10,43             
5)   Iiris Helenius                   ViialVa                   11,42             
6)   Kerttu Liehu                     ToijVau                   12,00             
7)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   12,73             
     Erika Heikura                    ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   9,31              
2)   Milja Välläri                    ToijVau                   9,35              
3)   Sara Paavola                     ToijVau                   10,71             
4)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   11,03             
5)   Hilma Niemi                      ViialVa                   11,65             
6)   Sanni Salminen                   ToijVau                   12,01             
     Siiri Soini                      ViialVa                   DNS               


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3,91              
     3,76   3,80   3,88   3,91   
                                 

2)   Matias Viitanen                  ViialVa                   3,54              
     3,49   3,50   3,54   3,46   
                                 

3)   Veeti Hakonen                    Akaa                      3,31              
     3,31   3,19   3,00   2,92   
                                 

4)   Justus Ikkala                    Akaa                      3,25              
     3,07   3,25   3,14   3,16   
                                 

5)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      3,23              
     3,23   x      2,77   3,08   
                                 

6)   Alpi Lilvanen                    ToijVau                   3,15              
     2,71   2,75   3,15   2,88   
                                 

7)   Oiva Rahkonen                    Akaa                      3,09              
     3,09   3,02   2,77   x      
                                 

8)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   3,07              
     3,07   3,00   3,03   2,26   
                                 

9)   Janne Kylliäinen                 Akaa                      2,19              
     2,16   2,17   2,19   1,98   
                                 

10)  Elmeri Siren                     Akaa                      2,06              
     1,46   1,68   1,73   2,06   
                                 

     Antti Sujamo                     ToijVau                   DNS               
     Onni Kuusenaho                   Akaa                      DNS               


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,86              
     3,67   3,86   3,70   3,68   
                                 

2)   Milja Välläri                    ToijVau                   3,74              
     3,56   3,74   3,73   x      
                                 

3)   Natalia Osowska                  ToijVau                   3,61              
     3,21   3,61   3,35   3,56   
                                 

4)   Jade Hukka                       ToijVau                   3,38              
     3,26   3,38   3,30   3,21   
                                 

5)   Aada Viskari                     LempKiYU                  3,33              
     3,33   2,88   3,09   x      
                                 

6)   Sara Paavola                     ToijVau                   3,12              
     3,07   3,12   2,74   2,83   
                                 

7)   Sara Majamäki                    ViialVa                   2,95              
     2,95   2,71   2,71   2,85   
                                 

8)   Iiris Helenius                   ViialVa                   2,91              
     2,91   2,68   2,57   2,85   
                                 

9)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   2,74              
     2,74   2,56   2,57   x      
                                 

10)  Hilma Niemi                      ViialVa                   2,65              
     2,65   2,63   2,41   2,64   
                                 

11)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,59              
     2,59   2,51   1,96   2,15   
                                 

12)  Sanni Salminen                   ToijVau                   2,46              
     2,46   2,36   2,42   x      
                                 

13)  Milla Sannamo                    ToijVau                   2,43              
     x      x      2,43   2,43   
                                 

14)  Kerttu Liehu                     ToijVau                   2,36              
     x      2,36   2,22   x      
                                 

     Erika Heikura                    ToijVau                   DNS               
     Siiri Soini                      ViialVa                   DNS               


P12 60m
Loppukilpailu
1)   Veli Lepo                        ViialVa                   9,74              
2)   Milo Lilvanen                    ToijVau                   10,71             
3)   Juho Lönnqvist                   Akaa                      10,91             
4)   Juno Mäntysalo                   Akaa                      11,45             
5)   Joni Tammipuro                   Akaa                      11,64             


T12 60m
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   9,04              
2)   Julia Viitanen                   ViialVa                   9,29              
3)   Venla Mattila                    ToijVau                   9,54              
4)   Aino Härkki                      TampPy                    9,60              
5)   Iina Turunen                     ToijVau                   10,00             
6)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   10,04             
7)   Seela Turunen                    ToijVau                   10,05             
8)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   10,42             
9)   Isla Molin                       ViialVa                   10,56             
10)  Janette Heikura                  ToijVau                   10,72             

Loppukilpailu erä 1
1)   Julia Viitanen                   ViialVa                   9,29              
2)   Venla Mattila                    ToijVau                   9,54              
3)   Seela Turunen                    ToijVau                   10,05             
4)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   10,42             
5)   Janette Heikura                  ToijVau                   10,72             

Loppukilpailu erä 2
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   9,04              
2)   Aino Härkki                      TampPy                    9,60              
3)   Iina Turunen                     ToijVau                   10,00             
4)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   10,04             
5)   Isla Molin                       ViialVa                   10,56             


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joni Tammipuro                   Akaa                      6,14              
     5,85   5,69   5,83   6,14   

2)   Juno Mäntysalo                   Akaa                      5,76              
     5,76   x      5,54   5,43   

3)   Antti Sujamo                     ToijVau                   5,32              
     4,61   5,32   4,87   4,87   

4)   Veli Lepo                        ViialVa                   5,20              
     4,98   5,20   4,96   5,04   

5)   Milo Lilvanen                    ToijVau                   5,08              
     4,39   5,01   4,90   5,08   

6)   Juho Lönnqvist                   Akaa                      4,76              
     4,54   4,63   4,68   4,76   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   10,64             
     10,64  x      x      x      

2)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     8,49              
     8,49   8,11   8,22   x      

3)   Wenica Ijäs                      ToijVau                   6,67              
     6,67   6,32   6,17   6,51   

4)   Iina Turunen                     ToijVau                   6,62              
     6,61   6,33   6,42   6,62   

5)   Isla Molin                       ViialVa                   6,44              
     x      6,44   5,07   6,04   

6)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   6,05              
     6,05   5,77   5,22   5,39   

7)   Julia Viitanen                   ViialVa                   5,75              
     5,75   5,14   5,74   5,69   

8)   Aino Härkki                      TampPy                    5,72              
     4,76   5,72   5,12   5,15   

9)   Seela Turunen                    ToijVau                   4,73              
     4,73   4,51   3,82   4,61