Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.02. klo 17:30 58-Luolasprintit 2/3 Tulokset (päivitetty: 22:24 07.02.2019)
58-Luolasprintit 2/3
Kenttäurheilijat -58
07.02.2019

M 60m
1)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     7,39              
2)   Elias Jrad                       KU-58                     7,49              
3)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,50              
4)   Matti Hyyppä                     EspTa                     7,57              
5)   Anton Koskinen                   HKV                       7,60              
6)   Teemu Aaltonen                   HKV                       8,13              
     Elias Nurmela                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,50              
2)   Matti Hyyppä                     EspTa                     7,57              
3)   Anton Koskinen                   HKV                       7,60              
     Elias Nurmela                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     7,39              
2)   Elias Jrad                       KU-58                     7,49              
3)   Teemu Aaltonen                   HKV                       8,13              


N 60m
Loppukilpailu
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    7,98              
2)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,04              
3)   Iira Bützow                      ViipU                     8,19              
4)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,56              
     Mimi Kontala                     HIFK                      DNS               


M 100m
1)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     11,44             
2)   Elias Jrad                       KU-58                     11,58             
3)   Veeti Katainen                   KU-58                     11,84             
4)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  11,95             
5)   Matti Hyyppä                     EspTa                     11,98             
6)   Tomas Jatsko                     TapE                      12,32             
7)   Teemu Aaltonen                   HKV                       13,04             
8)   Seppo Tenitz                     ViipU                     16,07             
     Elias Nurmela                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Veeti Katainen                   KU-58                     11,84             
2)   Matti Hyyppä                     EspTa                     11,98             
3)   Tomas Jatsko                     TapE                      12,32             
     Elias Nurmela                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     11,44             
2)   Elias Jrad                       KU-58                     11,58             
3)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  11,95             
4)   Teemu Aaltonen                   HKV                       13,04             
5)   Seppo Tenitz                     ViipU                     16,07             


N 100m
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    12,67             
2)   Iira Bützow                      ViipU                     13,05             
3)   Hilla Saarinen                   HIFK                      13,06             
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   14,56             
5)   Ellen Telén                      LänsiUU                   15,70             
     Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    12,67             
2)   Iira Bützow                      ViipU                     13,05             
3)   Hilla Saarinen                   HIFK                      13,06             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   14,56             
2)   Ellen Telén                      LänsiUU                   15,70             
     Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   DNS               


P9 60m
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  10,35             
2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     11,61             
3)   Milo Kauppinen                   KU-58                     11,88             
4)   Veeti Erähalme                   KU-58                     12,63             
5)   Alex Panschin                    KU-58                     12,84             
6)   Rocky Moisio                     KU-58                     13,23             
7)   Lauri Torro                      KU-58                     14,14             

Loppukilpailu erä 1
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  10,35             
2)   Milo Kauppinen                   KU-58                     11,88             
3)   Alex Panschin                    KU-58                     12,84             
4)   Lauri Torro                      KU-58                     14,14             

Loppukilpailu erä 2
1)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     11,61             
2)   Veeti Erähalme                   KU-58                     12,63             
3)   Rocky Moisio                     KU-58                     13,23             


T9 60m
1)   Meri Henttonen                   HKV                       9,97              
2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       9,98              
3)   Saara Torro                      KU-58                     10,93             
4)   Oona Malinen                     KU-58                     11,85             
5)   Siina Kuikka                     KU-58                     11,90             
6)   Felica Myllyniemi                HKV                       11,92             

Loppukilpailu erä 1
1)   Meri Henttonen                   HKV                       9,97              
2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       9,98              
3)   Saara Torro                      KU-58                     10,93             

Loppukilpailu erä 2
1)   Oona Malinen                     KU-58                     11,85             
2)   Siina Kuikka                     KU-58                     11,90             
3)   Felica Myllyniemi                HKV                       11,92             


P9 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  8,81              
2)   Milo Kauppinen                   KU-58                     10,11             
3)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     10,41             
4)   Veeti Erähalme                   KU-58                     10,71             


T9 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     9,99              
2)   Siina Kuikka                     KU-58                     11,20             
3)   Oona Malinen                     KU-58                     12,32             


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   9,84              


T11 60m
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,63              
2)   Iida Perttula                    HKV                       9,64              
3)   Olivia Aaltonen                  HKV                       9,75              
4)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     10,04             
5)   Petra Pennanen                   HKV                       10,06             
6)   Nea Puiro                        KU-58                     10,24             
7)   Leona Kaunisvuo                  HKV                       10,30             
8)   Usva Torro                       KU-58                     10,47             
9)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,50             
10)  Mette Honkala                    HKV                       10,54             
11)  Minja Malinen                    KU-58                     11,30             
     Matilda Krause                   HKV                       DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,63              
2)   Olivia Aaltonen                  HKV                       9,75              
3)   Nea Puiro                        KU-58                     10,24             
4)   Mette Honkala                    HKV                       10,54             

Alkuerät erä 2
1)   Iida Perttula                    HKV                       9,64              
2)   Leona Kaunisvuo                  HKV                       10,30             
3)   Usva Torro                       KU-58                     10,47             
     Matilda Krause                   HKV                       DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     10,04             
2)   Petra Pennanen                   HKV                       10,06             
3)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,50             
4)   Minja Malinen                    KU-58                     11,30             


P11 60m aidat

T11 60m aidat
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    11,22             
2)   Leona Kaunisvuo                  HKV                       11,60             
3)   Iida Perttula                    HKV                       11,80             
4)   Matilda Krause                   HKV                       12,07             
5)   Nea Puiro                        KU-58                     12,17             
6)   Petra Pennanen                   HKV                       13,22             
7)   Usva Torro                       KU-58                     13,39             
8)   Mette Honkala                    HKV                       13,67             
9)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     14,00             
10)  Hilma Larvala                    KU-58                     14,02             
11)  Minja Malinen                    KU-58                     15,43             

Loppukilpailu erä 1
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    11,22             
2)   Nea Puiro                        KU-58                     12,17             
3)   Mette Honkala                    HKV                       13,67             

Loppukilpailu erä 2
1)   Leona Kaunisvuo                  HKV                       11,60             
2)   Iida Perttula                    HKV                       11,80             
3)   Minja Malinen                    KU-58                     15,43             

Loppukilpailu erä 3
1)   Matilda Krause                   HKV                       12,07             
2)   Usva Torro                       KU-58                     13,39             
3)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     14,00             

Loppukilpailu erä 4
1)   Petra Pennanen                   HKV                       13,22             
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     14,02             


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    8,40              
2)   Ville Korhonen                   KU-58                     11,04             


T13 60m
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   8,98              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,38              
3)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,59              
4)   Marianne Salmi                   MäntsU                    9,72              
5)   Emma Simonen                     KU-58                     9,78              
6)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,89              
7)   Silja Linna                      KU-58                     10,28             
     Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   8,98              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,38              
3)   Emma Simonen                     KU-58                     9,78              
4)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,89              

Loppukilpailu erä 2
1)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,59              
2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    9,72              
3)   Silja Linna                      KU-58                     10,28             
     Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   DNS               


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    10,83             
     10,72  10,46  10,71  10,83  10,39  9,70   
                                               



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,57              
     9,14   9,51   9,57   9,43   -      9,23   
                                               

2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    8,96              
     8,96   8,80   8,29   8,78   8,72   8,67   
                                               

3)   Emma Simonen                     KU-58                     8,67              
     8,50   8,67   x      x      8,46   8,09   
                                               

4)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    8,48              
     x      8,48   x      7,52   x      7,97   
                                               

5)   Petra Pennanen                   HKV                       7,67              
     6,37   x      7,67   x      7,17   7,41   
                                               

6)   Kira Koskiniemi                  HKV                       7,65              
     x      x      7,65   7,27   x      x      
                                               



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       8,36              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Ella Perttula                    KU-58                     8,91              
2)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,09              


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       9,70              
     9,33   x      x      9,70   x      x      
                                               



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,51             
     x      10,40  10,47  10,46  9,80   10,51  
                                               

2)   Hilla Saarinen                   HIFK                      10,48             
     x      10,48  9,93   9,84   10,19  -