Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
24.03. klo 15:00 Keväthallit Tulokset (päivitetty: 22:34 24.03.2019)
Keväthallit
Liikuntamylly
24.3.2019

TULOKSET

P7 40 m                             Loppukilpailu


  1. Robin Bergholm                          2012 HelsJy               7,77 
  2. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 7,85 
  3. Lauri Torro                             2012 KU-58                8,92 
  4. Tarmo Aro                               2012 HKV                  9,04 
  5. Artturi Mattila                         2013 HIFK                 9,20 
  6. Touko Saarinen                          2013 HIFK                 9,51 

P7 Pituus

  1. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 2,91                   
          2,78  2,77  2,91  2,83
                                
  2. Robin Bergholm                          2012 HelsJy               2,70                   
          2,44  2,62  2,43  2,70
                                
  3. Tarmo Aro                               2012 HKV                  2,31                   
          1,99  2,11  1,98  2,31
                                
  4. Lauri Torro                             2012 KU-58                2,25                   
          2,22  2,05  2,01  2,25
                                
  5. Touko Saarinen                          2013 HIFK                 2,02                   
          1,90  1,87  1,81  2,02
                                
  6. Artturi Mattila                         2013 HIFK                 1,75                   
          1,75     X     X  1,62
                                

P9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             6,97 
  2. Samuel Adun                             2010 HKV                  7,00 
  3. Joa Härmä                               2010 LänsiUU              7,12 
  4. Thomas Köiv                             2010 TapE                 7,56 
  5. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 7,59 
  6. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,65 
  7. Nuutti Hukka                            2010 HIFK                 7,69 
  8. Jussi Hietikko                          2010 HelsJy               8,07 
  9. Alex Wistbacka                          2011 HIFK                 8,31 
 10. Felix Guseff                            2011 HIFK                 8,52 
 11. Akseli Laiho                            2011 TapE                 9,96 
     Adrian Mattila                          2011 HIFK                  DNF 

Erä 1                

  1. Thomas Köiv                             2010 TapE                 7,56 
  2. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,65 
  3. Alex Wistbacka                          2011 HIFK                 8,31 
  4. Felix Guseff                            2011 HIFK                 8,52 
  5. Akseli Laiho                            2011 TapE                 9,96 
     Adrian Mattila                          2011 HIFK                  DNF 

Erä 2                

  1. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             6,97 
  2. Samuel Adun                             2010 HKV                  7,00 
  3. Joa Härmä                               2010 LänsiUU              7,12 
  4. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 7,59 
  5. Nuutti Hukka                            2010 HIFK                 7,69 
  6. Jussi Hietikko                          2010 HelsJy               8,07 

P9 Korkeus

  1. Joa Härmä                               2010 LänsiUU               110 
         085 090 095 100 105 110 113
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Samuel Adun                             2010 HKV                   110 
         090 095 100 105 110 113
           O XXO  XO   O XXO XXX
  3. Nuutti Hukka                            2010 HIFK                  105 
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O XXO  XO   O XXX
  4. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU              105 
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXO XXX
  5. Paavo Jokitalo                          2010 NurmijYU              090 
         090 095
         XXO XXX

P9 Kuula

  1. Elmo Laiho                              2011 TapE                 6,19 
           5,58      X      X   6,19
  2. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 5,80 
           5,13   5,20   5,80   5,60
  3. Thomas Köiv                             2010 TapE                 4,80 
           4,29   4,28   4,80   4,59
  4. Jussi Hietikko                          2010 HelsJy               4,35 
           4,23   3,82   4,35   4,22
  5. Alex Wistbacka                          2011 HIFK                 4,03 
           4,03   3,62      X      X
  6. Felix Guseff                            2011 HIFK                 2,83 
              X      X   2,71   2,83
     
P11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa               8,67 
  2. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy               8,99 
  3. Aron Häyrynen                           2008 HKV                  9,20 
  4. Aaron Adun                              2009 HKV                  9,21 
  5. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               9,22 
  6. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi             9,36 
  7. Daniel Ehrnsten                         2008 LänsiUU              9,56 
  8. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  9,62 
  9. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                9,75 
 10. Juho Taavila                            2008 NastNa               9,91 
 11. Joel Virolainen                         2009 TapE                 9,91 
 12. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU            10,02 
 13. Jere Paananen                           2009 NurmijYU            10,10 
 14. Iivari Hietanen                         2009 HIFK                10,11 
 15. Joona Paananen                          2008 NurmijYU            10,18 
 16. Anton Krapu                             2009 EspTa               10,24 

Erä 1                

  1. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU            10,02 
  2. Jere Paananen                           2009 NurmijYU            10,10 
  3. Iivari Hietanen                         2009 HIFK                10,11 
  4. Anton Krapu                             2009 EspTa               10,24 

Erä 2                

  1. Daniel Ehrnsten                         2008 LänsiUU              9,56 
  2. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  9,62 
  3. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                9,75 
  4. Juho Taavila                            2008 NastNa               9,91 
  5. Joel Virolainen                         2009 TapE                 9,91 
  6. Joona Paananen                          2008 NurmijYU            10,18 

Erä 3                

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa               8,67 
  2. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy               8,99 
  3. Aron Häyrynen                           2008 HKV                  9,20 
  4. Aaron Adun                              2009 HKV                  9,21 
  5. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               9,22 
  6. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi             9,36 

P11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa              28,26 
  2. Aron Häyrynen                           2008 HKV                 30,63 
  3. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF              31,12 
  4. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy              31,31 
  5. Aaron Adun                              2009 HKV                 31,89 
  6. Ukko Lehto                              2009 PyhtY               32,81 
  7. Joona Paananen                          2008 NurmijYU            33,29 
  8. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                 33,31 
  9. Juho Taavila                            2008 NastNa              33,35 
 10. Joel Virolainen                         2009 TapE                36,43 
 11. Anton Krapu                             2009 EspTa               36,45 

Erä 1                

  1. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF              31,12 
  2. Ukko Lehto                              2009 PyhtY               32,81 
  3. Joona Paananen                          2008 NurmijYU            33,29 
  4. Juho Taavila                            2008 NastNa              33,35 
  5. Joel Virolainen                         2009 TapE                36,43 
  6. Anton Krapu                             2009 EspTa               36,45 

Erä 2                

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa              28,26 
  2. Aron Häyrynen                           2008 HKV                 30,63 
  3. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy              31,31 
  4. Aaron Adun                              2009 HKV                 31,89 
  5. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                 33,31 

P11 Pituus

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa               4,53                   
             X  4,53  4,07  4,33
                                
  2. Aron Häyrynen                           2008 HKV                  4,01                   
          3,88  3,92  4,01  3,86
                                
  3. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy               3,95                   
          3,83  3,68  3,86  3,95
                                
  4. Aaron Adun                              2009 HKV                  3,95                   
          3,60  3,95  3,59  3,71
                                
  5. Juho Taavila                            2008 NastNa               3,92                   
          3,49  3,62  3,69  3,92
                                
  6. Ukko Lehto                              2009 PyhtY                3,81                   
          3,81  3,71     X  3,59
                                
  7. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                3,68                   
          3,59     X  3,68  3,66
                                
  8. Vili Rasehorn                           2009 RiihimKi             3,62                   
          3,55  3,51  3,62  3,54      
                                      
  9. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  3,60                   
          3,49  3,45  3,52  3,60
                                
 10. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               3,59                   
          3,59  3,35  3,39  3,38
                                
 11. Joona Paananen                          2008 NurmijYU             3,54                   
          3,54  3,45  3,35  3,34
                                
 12. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             3,48                   
          2,99  3,29     -  3,44  3,48
                                      
 13. Jere Paananen                           2009 NurmijYU             3,39                   
          3,34  3,24  3,30  3,39
                                
 14. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU             3,36                   
             X  3,36  3,19  3,04
                                
 15. Marko Tusti                             2008 HIFK                 2,74                   
          2,74     X  2,67  2,65
                                
 16. Eino Havu                               2009 HelsTa               2,12                   
          1,87  1,87  2,12  1,90
  
P11 Kuula

  1. Juho Taavila                            2008 NastNa               8,14 
           7,60   8,14   7,38   7,70
  2. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  7,21 
           6,43   6,50   7,21   6,65
  3. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                6,57 
           6,57   6,06      X   5,66
  4. Joona Paananen                          2008 NurmijYU             6,32 
           6,32   5,95   6,23   6,25
  5. Lauri Saha                              2008 KerU                 6,02 
           5,75   5,30   5,91   6,02
  6. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               5,90 
           5,19   5,85   5,26   5,90       
  7. Jere Paananen                           2009 NurmijYU             5,74 
              X   5,74      X      X
  8. Joel Virolainen                         2009 TapE                 5,73 
           5,73   5,36   5,67   5,73
  9. Nooa Merimaa                            2008 VantSa               5,73 
           5,73   5,12   5,56   5,01
 10. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU             5,57 
              X   5,53   5,43   5,57
 11. Marko Tusti                             2008 HIFK                 5,20 
           5,20      X   4,99   5,17
 12. Eino Havu                               2009 HelsTa               4,22 
              X   4,00   4,22   3,54
  
P13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,29 
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,55 
  3. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            8,78 
  4. Julius Jäntti                           2006 ViipU                9,11 
  5. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa                9,31 
  6. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                9,54 
  7. Lauri Lastikka                          2007 HelsTa               9,78 
  8. Roope Katisko                           2006 HIFK                10,23 

Erä 1                

  1. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa                9,31 
  2. Lauri Lastikka                          2007 HelsTa               9,78 
  3. Roope Katisko                           2006 HIFK                10,23 

Erä 2                

  1. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,29 
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,55 
  3. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            8,78 
  4. Julius Jäntti                           2006 ViipU                9,11 
  5. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                9,54 

P13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa              27,89 
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             28,56 
  3. Julius Jäntti                           2006 ViipU               29,98 
  4. Rasmus Laapas                           2006 NurmijYU            30,62 
  5. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa           31,07 
  6. Elias Mäenpää                           2006 TapE                31,22 
  7. Vilho Rönkkönen                         2006 KU-58               31,94 
  8. Aarni Kivistö                           2007 TapE                32,31 
  9. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU            33,72 
 10. Roope Katisko                           2006 HIFK                35,46 

Erä 1                

  1. Rasmus Laapas                           2006 NurmijYU            30,62 
  2. Elias Mäenpää                           2006 TapE                31,22 
  3. Aarni Kivistö                           2007 TapE                32,31 
  4. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU            33,72 
  5. Roope Katisko                           2006 HIFK                35,46 

Erä 2                

  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa              27,89 
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             28,56 
  3. Julius Jäntti                           2006 ViipU               29,98 
  4. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa           31,07 
  5. Vilho Rönkkönen                         2006 KU-58               31,94 

P13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Eino Sormunen                           2006 HKV               1.47,40 
  2. Eero Sormunen                           2006 HKV               1.48,18 
  3. Otso Kaukonen                           2006 LahdA             1.51,18 
  4. Rasmus Laapas                           2006 NurmijYU          1.56,91 
  5. Iivo Hakala                             2007 HIFK              2.03,26 
  6. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU          2.09,42 
  7. Aatos Kaartokallio                      2006 HIFK              2.22,07 

P13 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa               9,69 
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             10,05 
  3. Elias Mäenpää                           2006 TapE                11,27 
  4. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa               11,38 
  5. Emil Alhopuro                           2007 EspTa               11,88 

P13 Pituus

  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa               4,93                   
          4,87  4,93     -     -
                                
  2. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            4,28                   
          4,16     X  4,28     X
                                
  3. Vilho Rönkkönen                         2006 KU-58                3,87                   
          3,87  3,81  3,80     X
                                
  4. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa                3,82                   
          3,55  3,63  3,82  3,08
                                
  5. Elias Mäenpää                           2006 TapE                 3,75                   
          3,59  3,63  3,75  3,72
                                
  6. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                3,68                   
          3,31  3,63  3,68     X
                                
  7. Aarni Kivistö                           2007 TapE                 3,52                   
          3,52  3,38     X  3,48
                                

P13 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 NurmijYU            17,62 
          17,11  17,39  16,81  17,62
  2. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF              12,08 
          11,98  12,06  11,91  12,08
  3. Roope Katisko                           2006 HIFK                 7,38 
           6,88   7,38   6,15   6,10
  4. Lauri Lastikka                          2007 HelsTa               4,80 
           4,44   4,80   4,54   4,37
   
P15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,47 
  2. Sami Bärlund                            2004 TapE                 7,67 
  3. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,72 
  4. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,93 
  5. Emil Stade                              2004 BorgåAk              7,97 
  6. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             8,14 
  7. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             8,20 
  8. Chimbuchi Ajunwoko                      2005 ViipU                8,36 
  9. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  8,39 
 10. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,81 
 11. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  8,83 
 12. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                8,85 
 13. Leevi Leskelä                           2004 NurmijYU             8,99 
 14. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,21 

Erä 1                

  1. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                8,85 
  2. Leevi Leskelä                           2004 NurmijYU             8,99 
  3. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,21 

Erä 2                

  1. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             8,14 
  2. Chimbuchi Ajunwoko                      2005 ViipU                8,36 
  3. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  8,39 
  4. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,81 
  5. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  8,83 

Erä 3                

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,47 
  2. Sami Bärlund                            2004 TapE                 7,67 
  3. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,72 
  4. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,93 
  5. Emil Stade                              2004 BorgåAk              7,97 
  6. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             8,20 

P15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU               24,04 
  2. Sami Bärlund                            2004 TapE                24,27 
  3. Miska Koponen                           2004 ViipU               24,33 
  4. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                25,50 
  5. Emil Stade                              2004 BorgåAk             25,66 
  6. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU               25,77 
  7. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 27,36 
  8. Chimbuchi Ajunwoko                      2005 ViipU               28,12 
  9. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU            28,30 
 10. Luka Veselinovic                        2005 EspTa               29,34 
 11. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa               29,87 
     Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                 DNS 

Erä 1                

  1. Emil Stade                              2004 BorgåAk             25,66 
  2. Chimbuchi Ajunwoko                      2005 ViipU               28,12 
  3. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa               29,87 

Erä 2                

  1. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 27,36 
  2. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU            28,30 
  3. Luka Veselinovic                        2005 EspTa               29,34 
     Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                 DNS 

Erä 3                

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU               24,04 
  2. Sami Bärlund                            2004 TapE                24,27 
  3. Miska Koponen                           2004 ViipU               24,33 
  4. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                25,50 
  5. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU               25,77 

P15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Miska Koponen                           2004 ViipU             1.35,42 
  2. Johannes Mäkelä                         2004 HKV               1.38,17 
  3. Oscar Nyholm                            2004 BorgåAk           1.41,18 
Kilpailun ulkopuolella
     Simo Laine                              2003 LänsiUU           1.29,29

P15 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  8,86 
  2. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  9,26 
  3. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 9,66 
  4. Luka Veselinovic                        2005 EspTa               10,07 
  5. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                 10,81 

P15 Korkeus

  1. Johan Grönroos                          2004 SjundeåIF             160 
         150 155 160 165
           O   O   O XXX
  2. Aapo Nikkola                            2004 HKV                   155 
         145 150 155 160
          XO XXO XXO XXX
  3. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                  150 
         135 140 145 150 155
           O   O   O  XO XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Sami Bärlund                            2004 TapE                11,76                   
         11,68 11,73 11,76     -     - 11,16
                                            
  2. Emil Nylund                             2004 IFSibboV            11,16                   
         10,87 11,16 11,06     X  9,64     X
                                            
  3. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV            10,45                   
         10,45  9,88 10,04     X     X  9,76
                                            
  4. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                 10,10                   
             X 10,10     X  9,71 10,07     X
                                            
  5. Leevi Leskelä                           2004 NurmijYU             9,81                   
          9,81  9,73  9,43     X  8,86     X
                                            
  6. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  9,74                   
          9,37  9,74  9,18  9,43     -  8,92
                                            
  7. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                9,57                   
          9,46  9,57  9,28     -     -     -
                                            
  8. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,29                   
          9,29  8,89  9,13  7,78  8,78  7,30
                                            
  9. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  9,20                   
             X  9,20     X      
                                
 10. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,80                   
          8,74     X  8,80
                          

T7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Felica Myllyniemi                       2012 HKV                  8,36 
  1. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 8,36 
  3. Ilona Garcia                            2012 HelsTa               8,48 
  4. Saana Pekkarinen                        2012 HIFK                 8,53 
  5. Meeri Aro                               2014 HKV                  8,58 
  6. Minea Göös                              2012 TapE                 8,64 
  7. Ida Kotakallio                          2013 KirkkonU             8,69 
  8. Ines Köiv                               2013 TapE                 9,25 
  9. Hilda Hostikka                          2013 TapE                 9,35 
 10. Alexandra Fagerstedt                    2013 HIFK                 9,40 

Erä 1                

  1. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 8,36 
  2. Meeri Aro                               2014 HKV                  8,58 
  3. Ida Kotakallio                          2013 KirkkonU             8,69 
  4. Ines Köiv                               2013 TapE                 9,25 
  5. Hilda Hostikka                          2013 TapE                 9,35 

Erä 2                

  1. Felica Myllyniemi                       2012 HKV                  8,36 
  2. Ilona Garcia                            2012 HelsTa               8,48 
  3. Saana Pekkarinen                        2012 HIFK                 8,53 
  4. Minea Göös                              2012 TapE                 8,64 
  5. Alexandra Fagerstedt                    2013 HIFK                 9,40 

T7 Pituus

  1. Felica Myllyniemi                       2012 HKV                  2,48                   
          2,25  2,48  2,03  2,36
                                
  2. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 2,47                   
          2,33  2,47  2,25  2,47
                                
  3. Meeri Aro                               2014 HKV                  2,25                   
          1,93  2,20  2,25  2,11
                                
  4. Alexandra Fagerstedt                    2013 HIFK                 2,06                   
          2,06  1,85  1,94  1,80
                                
  5. Saana Pekkarinen                        2012 HIFK                 1,95                   
             -     -  1,59  1,86  1,95      
                                            
  6. Lumi Gürler                             2014 HKV                  1,93                   
          1,60  1,76  1,93  1,79
                                
  7. Hilda Hostikka                          2013 TapE                 1,83                   
          1,83     X  1,76     X
                                
  8. Ines Köiv                               2013 TapE                 1,76                   
          1,62  1,60  1,76     X
                                
  9. Ilona Garcia                            2012 HelsTa               1,61                   
             X     X     -  1,61
                                

T9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Meri Henttonen                          2010 HKV                  6,92 
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 6,95 
  3. Onerva Pennonen                         2010 NurmijYU             7,02 
  4. Enia Gürler                             2011 HKV                  7,04 
  5. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  7,20 
  6. Inna Pirnes                             2010 VantSa               7,25 
  7. Hertta Hohti                            2010 TapE                 7,29 
  8. Delight Ntuison                         2011 TapE                 7,31 
  9. Sade Malvela                            2011 VihdVie              7,32 
 10. Saara Torro                             2011 KU-58                7,32 
 11. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 7,39 
 12. Hilla Purunen                           2010 HKV                  7,40 
 13. Verna Kivistö                           2010 TapE                 7,54 
 14. Oona Marttinen                          2010 TapE                 7,70 
 15. Isla Niemi                              2010 HKV                  7,73 
 16. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             8,03 
 17. Elsi Bongwirnso                         2011 HIFK                 8,30 
 18. Peppi Kempas                            2011 ViipU                8,54 

Erä 1                

  1. Hilla Purunen                           2010 HKV                  7,40 
  2. Oona Marttinen                          2010 TapE                 7,70 
  3. Isla Niemi                              2010 HKV                  7,73 
  4. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             8,03 
  5. Elsi Bongwirnso                         2011 HIFK                 8,30 
  6. Peppi Kempas                            2011 ViipU                8,54 

Erä 2                

  1. Inna Pirnes                             2010 VantSa               7,25 
  2. Hertta Hohti                            2010 TapE                 7,29 
  3. Delight Ntuison                         2011 TapE                 7,31 
  4. Saara Torro                             2011 KU-58                7,32 
  5. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 7,39 
  6. Verna Kivistö                           2010 TapE                 7,54 

Erä 3                

  1. Meri Henttonen                          2010 HKV                  6,92 
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 6,95 
  3. Onerva Pennonen                         2010 NurmijYU             7,02 
  4. Enia Gürler                             2011 HKV                  7,04 
  5. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  7,20 
  6. Sade Malvela                            2011 VihdVie              7,32 

T9 Korkeus

  1. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                  113 
         100 105 108 111 113 115
           O   O   O  XO   O XXX
  2. Saara Torro                             2011 KU-58                 111 
         090 095 100 105 108 111 113
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Emilia Frösén                           2010 HKV                   108 
         075 080 085 090 095 100 105 108 111
           O   O   O   O   O   O XXO   O XXX
  4. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                   105 
         085 090 095 100 105 108
           O   O   O XXO   O XXX
  5. Onerva Pennonen                         2010 NurmijYU              100 
         075 080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O   O XXX
  6. Isla Niemi                              2010 HKV                   095 
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O   O   O XXX
  7. Delight Ntuison                         2011 TapE                  095 
         075 080 085 090 095 100
           O   O  XO   O   O XXX
  8. Sofia Söderman                          2011 ViipU                 085 
         075 080 085 090
           O   O XXO XXX
     Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU               NH 
         075
         XXX

T9 Kuula

  1. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 5,27 
           4,45   5,27   5,06   4,96
  2. Emilia Frösén                           2010 HKV                  4,63 
           4,57   4,63   3,85      X
  3. Hertta Hohti                            2010 TapE                 4,46 
           4,06   2,93   3,71   4,46
  4. Inna Pirnes                             2010 VantSa               4,26 
           4,26      X   3,91   4,08
  5. Isla Niemi                              2010 HKV                  4,04 
           4,04   3,55   3,77   3,68
  6. Oona Marttinen                          2010 TapE                 3,95 
           3,44   3,95   3,44   3,67
  7. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             3,88 
           3,58   3,82   2,98   3,88
  8. Saara Torro                             2011 KU-58                3,82 
           3,59   3,82   3,49   3,58
  9. Delight Ntuison                         2011 TapE                 3,68 
           3,30   3,46   3,31   3,68
 10. Sofia Söderman                          2011 ViipU                3,52 
           3,38   2,81   3,01   3,52
  
T11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Favour Ntuison                          2008 TapE                 9,02 
  2. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               9,05 
  3. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                9,13 
  4. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             9,26 
  5. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                9,27 
  6. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  9,63 
  7. Ronja Kempas                            2008 ViipU                9,68 
  8. Livia Kytömaa                           2008 EspTa                9,72 
  9. Veera Keskinen                          2009 VihdVie              9,75 
 10. Petra Pennanen                          2009 HKV                  9,76 
 11. Taika Henttonen                         2008 HKV                  9,81 
 12. Tuuli Muhonen                           2009 HKV                  9,92 
 13. Jessi Järvinen                          2009 HKV                  9,98 
 14. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU            10,03 
 15. Jenna Lindberg                          2008 TapE                10,06 
 16. Anni Nikula                             2008 HIFK                10,14 
 17. Mette Honkala                           2009 HKV                 10,25 
 18. Matilda Suokas                          2009 KU-58               10,73 
 19. Liia Suurjoki                           2009 TapE                10,81 
 20. Lily-Ann Göös                           2009 TapE                10,89 
 21. Emilia Koppatz                          2009 HelsTa              11,02 

Erä 1                

  1. Anni Nikula                             2008 HIFK                10,14 
  2. Lily-Ann Göös                           2009 TapE                10,89 
  3. Emilia Koppatz                          2009 HelsTa              11,02 

Erä 2                

  1. Jessi Järvinen                          2009 HKV                  9,98 
  2. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU            10,03 
  3. Jenna Lindberg                          2008 TapE                10,06 
  4. Mette Honkala                           2009 HKV                 10,25 
  5. Matilda Suokas                          2009 KU-58               10,73 
  6. Liia Suurjoki                           2009 TapE                10,81 

Erä 3                

  1. Ronja Kempas                            2008 ViipU                9,68 
  2. Livia Kytömaa                           2008 EspTa                9,72 
  3. Veera Keskinen                          2009 VihdVie              9,75 
  4. Petra Pennanen                          2009 HKV                  9,76 
  5. Taika Henttonen                         2008 HKV                  9,81 
  6. Tuuli Muhonen                           2009 HKV                  9,92 

Erä 4                

  1. Favour Ntuison                          2008 TapE                 9,02 
  2. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               9,05 
  3. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                9,13 
  4. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             9,26 
  5. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                9,27 
  6. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  9,63 

T11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Favour Ntuison                          2008 TapE                30,40 
  2. Aino Pirhonen                           2008 PorvU               30,91 
  3. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU               32,12 
  4. Lena Liimatainen                        2008 EspTa               32,46 
  5. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU            32,75 
  6. Livia Kytömaa                           2008 EspTa               32,76 
  7. Sara Söderman                           2009 ViipU               32,83 
  8. Taika Henttonen                         2008 HKV                 32,87 
  9. Ronja Kempas                            2008 ViipU               33,02 
 10. Petra Pennanen                          2009 HKV                 33,32 
 11. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU              33,76 
 12. Tuuli Muhonen                           2009 HKV                 34,08 
 13. Jessi Järvinen                          2009 HKV                 34,29 
 14. Anni Nikula                             2008 HIFK                34,29 
 15. Veera Keskinen                          2009 VihdVie             35,16 
 16. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU            35,33 
 17. Jenna Lindberg                          2008 TapE                35,80 
 18. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU             35,85 
 19. Liia Suurjoki                           2009 TapE                36,12 
 20. Anna Luht                               2008 HelsTa              37,78 
 21. Matilda Suokas                          2009 KU-58               39,15 
 22. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa              40,21 
 23. Emilia Koppatz                          2009 HelsTa              41,53 
     Olivia Aaltonen                         2009 HKV                   DNS 
     Meri Henttonen                          2010 HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Sara Söderman                           2009 ViipU               32,83 
  2. Tuuli Muhonen                           2009 HKV                 34,08 
  3. Veera Keskinen                          2009 VihdVie             35,16 
  4. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU            35,33 
  5. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU             35,85 

Erä 2                

  1. Lena Liimatainen                        2008 EspTa               32,46 
  2. Livia Kytömaa                           2008 EspTa               32,76 
  3. Ronja Kempas                            2008 ViipU               33,02 
  4. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU              33,76 
  5. Liia Suurjoki                           2009 TapE                36,12 

Erä 3                

  1. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU               32,12 
  2. Anni Nikula                             2008 HIFK                34,29 
  3. Matilda Suokas                          2009 KU-58               39,15 
  4. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa              40,21 
  5. Emilia Koppatz                          2009 HelsTa              41,53 

Erä 4                

  1. Petra Pennanen                          2009 HKV                 33,32 
  2. Jessi Järvinen                          2009 HKV                 34,29 
  3. Jenna Lindberg                          2008 TapE                35,80 
  4. Anna Luht                               2008 HelsTa              37,78 
     Meri Henttonen                          2010 HKV                   DNS 

Erä 5                

  1. Favour Ntuison                          2008 TapE                30,40 
  2. Aino Pirhonen                           2008 PorvU               30,91 
  3. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU            32,75 
  4. Taika Henttonen                         2008 HKV                 32,87 
     Olivia Aaltonen                         2009 HKV                   DNS 

T11 Pituus

  1. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               4,09                   
          4,06  4,09  4,03  4,03
                                
  2. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                3,82                   
          3,82  3,68  3,68  3,55
                                
  3. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             3,65                   
          3,65  3,44  3,54  3,49
                                
  4. Petra Pennanen                          2009 HKV                  3,64                   
          3,64  3,55  3,42  3,64
                                
  5. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                3,56                   
          3,36  3,52  3,40  3,56
                                
  6. Veera Keskinen                          2009 VihdVie              3,52                   
          3,48  3,30  3,52  3,52
                                
  7. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             3,50                   
          3,50  3,49  3,24  3,13
                                
  8. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              3,49                   
          3,41  3,30  3,25  3,49
                                
  9. Anni Nikula                             2008 HIFK                 3,48                   
          3,16  3,48  3,44  3,36
                                
 10. Livia Kytömaa                           2008 EspTa                3,48                   
          3,37     X  3,43  3,48
                                
 11. Ronja Kempas                            2008 ViipU                3,40                   
          3,29  3,25  3,22  3,40
                                
 12. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 3,37                   
          3,29     X  3,37  3,30
                                
 13. Tuuli Muhonen                           2009 HKV                  3,31                   
          3,31  3,12  2,93  2,88
                                
 14. Anna Luht                               2008 HelsTa               3,26                   
          3,26  3,23  3,02     X
                                
 15. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa               3,09                   
          2,83  2,86  2,69  3,09
                                
 16. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa               3,08                   
          3,06  2,88  3,08  3,04
                                
 17. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 2,99                   
          2,78  2,99  2,86  2,98
                                
 18. Emma Valkila                            2009 HKV                  2,99                   
          2,80  2,85  2,81  2,99
                                
 19. Matilda Suokas                          2009 KU-58                2,95                   
          2,95     X  2,89     X
                                
 20. Nea Björksten                           2009 KU-58                2,91                   
          2,83  2,91  2,59  2,73
                                
 21. Emilia Koppatz                          2009 HelsTa               2,50                   
          2,45  2,22  2,50  2,04

T11 Kuula

  1. Anni Pakkanen                           2008 MäntsU               7,38 
           6,33   7,01   7,38   6,49
  2. Emma Valkila                            2009 HKV                  7,12 
           5,71   6,30   6,46   7,12
  3. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             7,10 
           6,64   6,66   7,10   6,29
  4. Sara Söderman                           2009 ViipU                6,38 
           6,02   5,71   6,36   6,38
  5. Petra Pennanen                          2009 HKV                  6,27 
           5,91   5,85   6,27   4,81       
  6. Favour Ntuison                          2008 TapE                 6,07 
           5,58   6,07   5,63   5,86
  7. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 5,73 
           5,03   5,73      X   5,27
  8. Matilda Suokas                          2009 KU-58                5,49 
           4,49   5,18   5,49   4,38
  9. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa               5,36 
              X   5,36   5,17   4,82
 10. Anna Luht                               2008 HelsTa               5,17 
           3,82   4,93   5,17   4,65
 11. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 4,59 
           4,40   4,11   4,59   4,28
 12. Emilia Koppatz                          2009 HelsTa               4,33 
           4,15   3,91   4,33   4,01

T13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,58 
  2. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,66 
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,74 
  4. Venla Reunanen                          2007 HIFK                 8,86 
  5. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU             8,94 
  6. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                8,97 
  7. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 9,01 
  8. Linda Pokela                            2007 HIFK                 9,02 
  9. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,11 
 10. Alexandra Vilander                      2006 LahdA                9,17 
 11. Elena Hämäläinen                        2006 NurmijYU             9,31 
 12. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  9,42 
 13. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               9,55 
 14. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             9,55 
 15. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,58 
 16. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,69 
 17. Tara Hatakka                            2006 VantSa               9,81 
 18. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,88 
 19. Johanna Pavord                          2007 HIFK                 9,90 
 20. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU                9,90 
 21. Sylvi Nummela                           2007 HIFK                10,80 

Erä 1                

  1. Linda Pokela                            2007 HIFK                 9,02 
  2. Tara Hatakka                            2006 VantSa               9,81 
  3. Johanna Pavord                          2007 HIFK                 9,90 

Erä 2                

  1. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               9,55 
  2. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,58 
  3. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,69 
  4. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,88 
  5. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU                9,90 
  6. Sylvi Nummela                           2007 HIFK                10,80 

Erä 3                

  1. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU             8,94 
  2. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,11 
  3. Alexandra Vilander                      2006 LahdA                9,17 
  4. Elena Hämäläinen                        2006 NurmijYU             9,31 
  5. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  9,42 
  6. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             9,55 

Erä 4                

  1. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,58 
  2. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,66 
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,74 
  4. Venla Reunanen                          2007 HIFK                 8,86 
  5. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                8,97 
  6. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 9,01 

T13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Elmiina Siikala                         2006 EspTa               27,14 
  2. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA               27,89 
  3. Elinda Koivula                          2006 HIFK                28,38 
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                28,38 
  5. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           28,97 
  6. Saana Säilä                             2006 ViipU               29,42 
  7. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           29,76 
  8. Saara Hokkanen                          2006 EspTa               29,90 
  9. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            30,10 
 10. Venla Reunanen                          2007 HIFK                30,35 
 11. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                30,35 
 12. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                30,42 
 13. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,56 
 14. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU            30,61 
 15. Alexandra Vilander                      2006 LahdA               30,95 
 16. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            31,50 
 17. Maiju Mäkelä                            2007 VantSa              31,66 
 18. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 32,34 
 19. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            32,78 
 20. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              33,00 
 21. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU               33,35 
 22. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            33,40 
 23. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa              33,57 
 24. Fanny Holm                              2007 IFSibboV            33,73 
 25. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU               33,80 
 26. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               34,56 
 27. Pinja Kapanen                           2006 TapE                34,87 
     Isabella Edelman                        2006 NurmijYU              DNS 
     Sara Ahlfors                            2006 HIFK                  DNS 
     Sylvi Nummela                           2007 HIFK                  DNS 

Erä 1                

  1. Saana Säilä                             2006 ViipU               29,42 
  2. Maiju Mäkelä                            2007 VantSa              31,66 
  3. Pinja Kapanen                           2006 TapE                34,87 
     Sylvi Nummela                           2007 HIFK                  DNS 

Erä 2                

  1. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                30,35 
  2. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU               33,35 
  3. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa              33,57 
  4. Fanny Holm                              2007 IFSibboV            33,73 
  5. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               34,56 

Erä 3                

  1. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 32,34 
  2. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              33,00 
  3. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            33,40 
  4. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU               33,80 
     Isabella Edelman                        2006 NurmijYU              DNS 

Erä 4                

  1. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           29,76 
  2. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,56 
  3. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU            30,61 
  4. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            31,50 
  5. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            32,78 

Erä 5                

  1. Elinda Koivula                          2006 HIFK                28,38 
  2. Saara Hokkanen                          2006 EspTa               29,90 
  3. Venla Reunanen                          2007 HIFK                30,35 
  4. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                30,42 
  5. Alexandra Vilander                      2006 LahdA               30,95 

Erä 6                

  1. Elmiina Siikala                         2006 EspTa               27,14 
  2. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA               27,89 
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                28,38 
  4. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           28,97 
  5. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            30,10 
     Sara Ahlfors                            2006 HIFK                  DNS 

T13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Celina Salonen                          2007 NastNa            1.54,59 
  2. Maiju Mäkelä                            2007 VantSa            1.58,12 
  3. Linda Pokela                            2007 HIFK              1.58,85 
  4. Johanna Pavord                          2007 HIFK              2.04,53 
  5. Ada Henriksson                          2006 ViipU             2.04,85 
  6. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU             2.14,13 
  7. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU             2.23,25 
  8. Anni Nikula                             2008 HIFK              2.27,09 
     Aino Aalto                              2006 HämeenlTa             DNS 

T13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 9,80 
  2. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA                9,91 
  3. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 9,93 
  4. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU            10,34 
  5. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            10,49 
  6. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                10,55 
  7. Vilja Hautaniemi                        2006 LahdA               10,89 
  8. Neela Notkonen                          2006 LahdA               10,94 
  9. Saara Hokkanen                          2006 EspTa               11,05 
 10. Saana Säilä                             2006 ViipU               11,20 
 11. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              11,37 
 12. Alisa Rauhamaa                          2006 LahdA               11,47 
 13. Celina Salonen                          2007 NastNa              11,48 
 14. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            11,60 
 15. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 12,36 
 16. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            12,57 
 17. Fanny Holm                              2007 IFSibboV            13,47 

Erä 1                

  1. Saara Hokkanen                          2006 EspTa               11,05 
  2. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            11,60 
  3. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 12,36 
  4. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            12,57 
  5. Fanny Holm                              2007 IFSibboV            13,47 

Erä 2                

  1. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU            10,34 
  2. Neela Notkonen                          2006 LahdA               10,94 
  3. Saana Säilä                             2006 ViipU               11,20 
  4. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              11,37 
  5. Alisa Rauhamaa                          2006 LahdA               11,47 
  6. Celina Salonen                          2007 NastNa              11,48 

Erä 3                

  1. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 9,80 
  2. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA                9,91 
  3. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 9,93 
  4. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            10,49 
  5. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                10,55 
  6. Vilja Hautaniemi                        2006 LahdA               10,89 

T13 Pituus

  1. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 4,78                   
          3,51  4,78  4,56  4,74
                                
  2. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 4,57                   
          4,45     X  4,57  4,53
                                
  3. Venla Reunanen                          2007 HIFK                 4,55                   
             X  4,32  4,45  4,55
                                
  4. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA                4,53                   
             X  4,39  4,52  4,53
                                
  5. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             4,42                   
          3,55     X  4,42  4,13
                                
  6. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                4,40                   
          4,40  4,29  4,37  4,38
                                
  7. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            4,37                   
          4,14  3,87  3,94  4,37
                                
  8. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 4,30                   
          4,09  4,09     X  4,30
                                
  9. Alexandra Vilander                      2006 LahdA                4,22                   
          3,97  3,96  4,19  4,22
                                
 10. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 4,14                   
          4,14  3,90  3,78  3,87
                                
 11. Venla Martikainen                       2006 KeskiUYU             4,05                   
          3,95  3,85  4,04  4,05
                                
 12. Alisa Rauhamaa                          2006 LahdA                4,05                   
          4,03     X  4,05  3,90
                                
 13. Neela Notkonen                          2006 LahdA                4,01                   
          3,89  3,90  3,93  4,01
                                
 14. Vilja Hautaniemi                        2006 LahdA                4,01                   
          3,80  3,82  4,01     X
                                
 15. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             3,93                   
          3,93     X  3,90     X
                                
 16. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  3,90                   
          3,87  3,71  3,80  3,90
                                
 17. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 3,89                   
          3,23  2,43  3,89  3,79
                                
 18. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               3,85                   
             X  3,71     X  3,85
                                
 19. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             3,75                   
          3,75     X     -  3,69
                                
 20. Anni Nurminen                           2006 EspTa                3,72                   
          3,67  3,49  3,72  3,55
                                
 21. Elena Hämäläinen                        2006 NurmijYU             3,72                   
          3,63  3,65  3,58  3,72
                                
 22. Ada Henriksson                          2006 ViipU                3,67                   
             X  3,67  3,64  3,48
                                
 23. Celina Salonen                          2007 NastNa               3,64                   
          3,62     X     X  3,64
                                
 24. Helmina Silfver                         2007 HIFK                 3,60                   
          3,60     X     X  3,35
                                
 25. Linda Pokela                            2007 HIFK                 3,58                   
          3,34  3,34  3,58  3,23
                                
 26. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                3,55                   
          3,52  3,55     X  3,33
                                
 27. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                3,38                   
          3,19  3,38  3,23  3,10
                                
 28. Ines Pietilä                            2007 HIFK                 3,34                   
          2,93  3,04  3,34  2,83
                                
 29. Sylvi Nummela                           2007 HIFK                 3,29                   
          3,17  3,27  3,29     X
                                
 30. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa               3,28                   
          3,26     X  3,28  3,19
                                
 31. Eeva Forsman                            2006 TapE                 3,26                   
          3,26  3,15     -     -
                                
 32. Johanna Pavord                          2007 HIFK                 3,22                   
          3,22     X  3,05  3,01
                                

T13 Kuula

  1. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                10,65 
           9,66  10,65  10,28  10,19
  2. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            10,55 
           9,55  10,34  10,16  10,55
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 9,59 
           9,58      X   9,59      X
  4. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            9,25 
           8,01   7,87   9,23   9,25
  5. Alisa Rauhamaa                          2006 LahdA                9,07 
           7,81   9,07   8,63   8,54
  6. Vilja Hautaniemi                        2006 LahdA                8,15 
           7,27   7,02   7,20   8,15
  7. Venla Reunanen                          2007 HIFK                 7,43 
           6,54   6,01   7,43   7,07
  8. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             6,82 
           6,61   6,82   6,57      X
  9. Tara Hatakka                            2006 VantSa               6,62 
           6,62   6,45      X      X
 10. Eeva Forsman                            2006 TapE                 6,41 
           5,62   6,01   6,41   6,29
 11. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa               6,17 
           6,07   6,17   5,89   6,14
 12. Johanna Pavord                          2007 HIFK                 4,04 
           4,04   3,86   3,82   3,88

T15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa            8,28 
  2. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF            8,35 
  3. Ella Haapasalo                          2005 LahdA                8,61 
  4. Selma Mäenpää                           2005 NurmijYU             8,61 
  5. Emma Gokkonen                           2005 ViipU                8,68 
  6. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             8,75 
  7. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             8,87 
  8. Lilli Lehto                             2005 ViipU                8,92 
  9. Miina Turpeinen                         2005 VesU                 9,06 
 10. Henna-Maria Ahlgren                     2005 HIFK                 9,45 
 11. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                 9,68 
     Ronja Takanen                           2003 HIFK                   DQ 

Erä 1                

  1. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             8,87 
  2. Lilli Lehto                             2005 ViipU                8,92 
  3. Miina Turpeinen                         2005 VesU                 9,06 
  4. Henna-Maria Ahlgren                     2005 HIFK                 9,45 
  5. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                 9,68 
     Ronja Takanen                           2003 HIFK                   DQ 

Erä 2                

  1. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa            8,28 
  2. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF            8,35 
  3. Ella Haapasalo                          2005 LahdA                8,61 
  4. Selma Mäenpää                           2005 NurmijYU             8,61 
  5. Emma Gokkonen                           2005 ViipU                8,68 
  6. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             8,75 

T15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               26,40 
  2. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           27,47 
  3. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF           27,66 
  4. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            28,29 
  5. Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU            28,30 
  6. Milka Mansikka                          2005 ViipU               28,63 
  7. Thea Kolu                               2005 NurmijYU            29,26 
  8. Emma Gokkonen                           2005 ViipU               29,45 
  9. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            30,25 
 10. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF           30,60 
Kilpailun ulkopuolella
     Ronja Takanen                           2003 HIFK                31,95

Erä 1                

  1. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF           27,66 
  2. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            28,29 
  3. Emma Gokkonen                           2005 ViipU               29,45 
  4. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            30,25 
  5. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF           30,60 
Kilpailun ulkopuolella
     Ronja Takanen                           2003 HIFK                31,95

Erä 2                

  1. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               26,40 
  2. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           27,47 
  3. Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU            28,30 
  4. Milka Mansikka                          2005 ViipU               28,63 
  5. Thea Kolu                               2005 NurmijYU            29,26 

T15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Sanni Koivisto                          2005 LahdA             1.44,19 
  2. Minttu Kaukonen                         2004 LahdA             1.46,24 
  3. Miina Kilpeläinen                       2005 ViipU             1.47,38 
  4. Olivia Tirkkonen                        2004 HKV               1.48,78 
  5. Ea Vuori                                2005 LahdA             1.49,15 

T15 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,85 
  2. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                9,69 
  3. Ella Haapasalo                          2005 LahdA                9,82 
  4. Greta Laukala                           2005 NurmijYU            10,21 
  5. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF           10,52 
  6. Miia Söderström                         2005 HIFK                11,35 
  7. Camilla Oksanen                         2004 HIFK                11,62 
  8. Alice Koskelainen                       2005 LahdA               12,87 

Erä 1                

  1. Miia Söderström                         2005 HIFK                11,35 
  2. Camilla Oksanen                         2004 HIFK                11,62 
  3. Alice Koskelainen                       2005 LahdA               12,87 

Erä 2                

  1. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,85 
  2. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                9,69 
  3. Ella Haapasalo                          2005 LahdA                9,82 
  4. Greta Laukala                           2005 NurmijYU            10,21 
  5. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF           10,52 

T15 Korkeus

  1. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa             173 
         155 160 164 168 171 173 175
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Jenni Johnsson                          2005 LahdA                 155 
         140 145 150 155 160
           O   O   O  XO XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             9,99                   
          9,68  9,48  9,99  9,75  9,74  9,96
                                            
  2. Greta Laukala                           2005 NurmijYU             9,79                   
          9,09     X  9,64  9,66  9,44  9,79
                                            
  3. Selma Mäenpää                           2005 NurmijYU             9,75                   
             X  9,13     X     X  9,75  9,23
                                            
  4. Kiia Korander                           2005 VihdVie              8,32                   
          8,14  8,32  8,26     X  7,93  8,13
                                            
Kilpailun ulkopuolella
     Siiri Metsälä                           2002 EsboIF              10,59                
         10,39 10,38 10,59 10,41     X 10,43