Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
10.02. klo 13:00 Junnuviestit Tulokset (päivitetty: 20:47 15.02.2019)
P9 3 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      4.42,79 
        Leo Aaltonen
        Roope Asikainen
        Samuel Adun

  2. Viipurin Urheilijat 1                      4.46,59 
        Topias Karhu
        Ilmo Kaseva
        Kasper Lahikainen

  3. Porvoon Urheilijat                         4.56,80 
        Alex Leiramo
        Luka Soiramo
        Elias Hirtentreu

  4. Viipurin Urheilijat 2                      5.03,27 
        Joel Pohjola
        Aleksi Nokelainen
        Juha Lampinen

     Helsingin Tarmo                                DNF 
        Aukusti Mähönen
        Lamin Tenhovuori


P9 4 x 200 m

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.32,49 
  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.48,04 
  3. Viipurin Urheilijat 1                      2.49,92 
  4. Porvoon Urheilijat                         2.56,22 
  5. Viipurin Urheilijat 3                      3.17,23 
  6. Viipurin Urheilijat 2                      3.18,60 
     Helsingin Tarmo                                DNS 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.48,04 
        Henrik Hirvikallio
        Pauli Hautala
        Roope Asikainen
        Leo Aaltonen

  2. Viipurin Urheilijat 3                      3.17,23 
        Tobias Laine
        Fredrik Mayers
        Miro Turpeinen
        Alvar Saxén

  3. Viipurin Urheilijat 2                      3.18,60 
        Amos Lindqvist
        Aleksi Nokelainen
        Juha Lampinen
        Vincent Ghoraieb


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.32,49 
        Olavi Ojanne
        Noa Eiroma
        Aslan Aitolehti
        Samuel Adun

  2. Viipurin Urheilijat 1                      2.49,92 
        Joel Pohjola
        Ilmo Kaseva
        Topias Karhu
        Kasper Lahikainen

  3. Porvoon Urheilijat                         2.56,22 
        Luka Soiramo
        Alex Leiramo
        Max Lindfors
        Elias Hirtentreu

     Helsingin Tarmo                                DNS 
        Lamin Tenhovuori
        Aukusti Mähönen
        Akseli Matikainen
        Eino Salmi


P11 3 x 600 m


  1. Esbo IF                                    5.54,11 
        Max Sundholm
        Anton Pennanen
        Joona Soininen

  2. Nakkilan Vire                              6.23,64 
        Santeri Rantala
        Onni Unkuri
        Arttu Rantala

  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               6.23,95 
        Nuutti Leppänen
        Tuomas Parkkila
        Väinö Linnermo

  4. Helsingin Kisa-Veikot 1                    6.27,84 
        Valtteri Asikainen
        Aarne Hannikainen
        Julius Steiner

  5. Porvoon Urheilijat                         6.32,28 
        Alex Ahlgren
        Anton Myrtenblad
        Mats Veskimäe

  6. Helsingin Tarmo 1                          6.45,77 
        Leo Holmberg
        Eino Kurikka
        Simeon Sivonen

  7. Kenttäurheilijat-58 1                      7.20,09 
        Leevi Piispanen
        Luka Puustinen
        Destiny Oghabon

  8. Vantaan Salamat 1                          7.41,38 
        Alexander Forsstedt
        Elias Guessous
        Rasmus Helasuo

     Vantaan Salamat 2                              DNF 
        Maxim Cornen
        Nooa Merimaa
        Riku Schoonenberg

     Helsingin Tarmo 2                              DNS 
        Leo Laaksonen
        Viljami Durchman
        Eino Kulmala


P11 4 x 200 m

  1. Esbo IF                                    2.09,81 
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.13,13 
  3. Espoon Tapiot                              2.14,69 
  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               2.16,56 
  5. Porvoon Urheilijat                         2.22,79 
  6. Helsingin Tarmo 1                          2.24,20 
  7. Vantaan Salamat 1                          2.24,53 
  8. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.24,56 
  9. Kenttäurheilijat-58 1                      2.29,00 
 10. Viipurin Urheilijat 1                      2.30,03 
 11. Vantaan Salamat 2                          2.34,53 
     Helsingin Kisa-Veikot 3                        DNS 

Erä 1                

  1. Esbo IF                                    2.09,81 
        Torsti Visuri
        Anton Pennanen
        Kaspian Lindholm
        Max Sundholm

  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               2.16,56 
        Nuutti Leppänen
        Haiku Lassila
        Eemeli Makkonen
        Väinö Linnermo

  3. Porvoon Urheilijat                         2.22,79 
        Anton Myrtenblad
        Mats Veskimäe
        Alex Ahlgren
        Aapo Odiah

  4. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.24,56 
        Samuel Salminen
        Urho Aro
        Kassius Salovaara
        Jussi Wesanko

  5. Vantaan Salamat 2                          2.34,53 
        Alexander Forsstedt
        Simon Laxström
        Elias Guessous
        Maxim Cornen

     Helsingin Kisa-Veikot 3                        DNS 
        Valtteri Asikainen
        Kilian Kirma
        Samuel Salminen
        Daniel Hänninen


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.13,13 
        Aarne Hannikainen
        Julius Steiner
        Roope Jokinen
        Kilian Kirma

  2. Espoon Tapiot                              2.14,69 
        Teodor Veselinovic
        Aapeli Oila
        August Mikkola
        Veikko Valovirta

  3. Helsingin Tarmo 1                          2.24,20 
        Leo Holmberg
        Simeon Sivonen
        Eino Kurikka
        Viljami Durchman

  4. Vantaan Salamat 1                          2.24,53 
        Karo Majuri
        Miika Kärkkäinen
        Nooa Merimaa
        Rasmus Helasuo

  5. Kenttäurheilijat-58 1                      2.29,00 
        Leevi Piispanen
        Emil Eskelinen
        Destiny Oghabon
        Taavi Tainio

  6. Viipurin Urheilijat 1                      2.30,03 
        Otto Vartiainen
        Nooa Salminen
        Kalle Rahko
        Hugo Koli


P11 4 x 60 m aj                     Loppukilpailu

  1. Esbo IF                                      44,98 
  2. Espoon Tapiot                                46,23 
  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                      48,31 
  4. Helsingin Kisa-Veikot 2                      51,82 
  5. Vantaan Salamat 1                            55,22 
  6. Helsingin Tarmo                              55,38 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                      51,82 
        Samuel Salminen
        Urho Aro
        Kassius Salovaara
        Jussi Wesanko

  2. Vantaan Salamat 1                            55,22 
        Alexander Forsstedt
        Elias Guessous
        Simon Laxström
        Maxim Cornen

  3. Helsingin Tarmo                              55,38 
        Simeon Sivonen
        Leo Laaksonen
        Leo Holmberg
        Eino Kurikka


Erä 2                

  1. Esbo IF                                      44,98 
        Max Sundholm
        Tommy Carlsson
        Torsti Visuri
        Kaspian Lindholm

  2. Espoon Tapiot                                46,23 
        Aapeli Oila
        August Mikkola
        Veikko Valovirta
        Teodor Veselinovic

  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                      48,31 
        Valtteri Asikainen
        Julius Steiner
        Aarne Hannikainen
        Roope Jokinen


P11 4 x 60 m aj                     Alkuerät

  1. Esbo IF                                      45,19 
  2. Espoon Tapiot                                46,23 
  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                      47,11 
  4. Helsingin Kisa-Veikot 2                      50,21 
  5. Helsingin Tarmo                              53,86 
  6. Vantaan Salamat 1                            55,03 
  7. Viipurin Urheilijat                          58,89 

Erä 1                

  1. Esbo IF                                      45,19 
        Max Sundholm
        Tommy Carlsson
        Torsti Visuri
        Kaspian Lindholm

  2. Vantaan Salamat 1                            55,03 
        Alexander Forsstedt
        Elias Guessous
        Simon Laxström
        Maxim Cornen

  3. Viipurin Urheilijat                          58,89 
        Otto Vartiainen
        Nooa Salminen
        Remi Lindqvist
        Hugo Koli


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      47,11 
        Aron Häyrynen
        Julius Steiner
        Aarne Hannikainen
        Roope Jokinen

  2. Helsingin Tarmo                              53,86 
        Simeon Sivonen
        Leo Laaksonen
        Leo Holmberg
        Eino Kurikka


Erä 3                

  1. Espoon Tapiot                                46,23 
        Aapeli Oila
        August Mikkola
        Veikko Valovirta
        Teodor Veselinovic

  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                      50,21 
        Valtteri Asikainen
        Urho Aro
        Kassius Salovaara
        Jussi Wesanko


P13 3 x 600 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    5.34,08 
        Lauri Kylmäpuro
        Eero Sormunen
        Maxim Både

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    5.34,77 
        Eino Sormunen
        Karri Kuusinen
        Simo Takalo

  3. Vantaan Salamat 1                          5.46,92 
        Eeli Mäkelä
        Ukko Ikonen
        Tumi Siranko

  4. Esbo IF 1                                  5.50,90 
        Mikael Böckerman
        Daniel Ekberg
        Jere Soininen

  5. Vantaan Salamat 2                          6.01,79 
        Matvei Karpenko
        Abdulrahman Imoro
        Aleksi Karvo

  6. Riihimäen Kisko                            6.05,94 
        Vilho Haaksluoto
        Jusa Niemi
        Aleksi Jäske

  7. Esbo IF 2                                  6.10,83 
        Eelis Kauppila
        Oliver Sandström
        Marius Henriksson

  8. Viipurin Urheilijat                        6.23,54 
        Aapo Lintula
        Eemeli Halonen
        Julius Jäntti

  9. Helsingin Kisa-Veikot 3                    6.31,80 
        Tuomas Kuusinen
        Daniel Lee
        Kalle Wesanko

 10. Espoon Tapiot 2                            6.49,45 
        Aarni Ikäheimo
        Santeri Purokoski
        Lauri Leivonen

     Espoon Tapiot 1                                DNF 
        Ilari Ala-Harja
        Markus Hakala
        Ilmari Sarasmaa


P13 4 x 200 m

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.54,23 
  2. Vantaan Salamat 1                          1.58,36 
  3. Esbo IF 1                                  2.04,58 
  4. Espoon Tapiot 1                            2.06,43 
  5. Kenttäurheilijat-58                        2.06,58 
  6. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.07,01 
  7. Esbo IF 2                                  2.08,65 
  8. Viipurin Urheilijat 1                      2.09,29 
  9. Espoon Tapiot 2                            2.09,34 
 10. Vantaan Salamat 2                          2.11,62 
 11. Tapanilan Erä                              2.13,96 
 12. Viipurin Urheilijat 2                      2.17,48 
 13. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.18,64 
 14. Helsingfors IFK                            2.25,91 
     Riihimäen Kisko                                DNS 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.07,01 
        Jimi Sundholm
        Kalle Wesanko
        Aapo Reinikainen
        Riki Kokkonen

  2. Vantaan Salamat 2                          2.11,62 
        Fuad Saaed
        Karo Majuri
        Matvei Karpenko
        Ukko Ikonen

  3. Viipurin Urheilijat 2                      2.17,48 
        Eemeli Halonen
        John Palonen
        Lauri Joenpolvi
        Aapo Lintula

  4. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.18,64 
        Elliot Aalto
        Aaron Halonen
        Joona Savolainen
        Daniel Lee


Erä 2                

  1. Vantaan Salamat 1                          1.58,36 
        Eeli Mäkelä
        Abdulrahman Imoro
        Aleksi Karvo
        Tumi Siranko

  2. Esbo IF 2                                  2.08,65 
        Viggo Nordman
        Oliver Sandström
        Pekka Peltola
        Jere Soininen

  3. Viipurin Urheilijat 1                      2.09,29 
        Julius Jäntti
        Marius Pashur
        Noah Malkki
        Joel Thompson

  4. Espoon Tapiot 2                            2.09,34 
        Lauri Leivonen
        Ilmari Sarasmaa
        Emil Alhopuro
        Markus Hakala

  5. Tapanilan Erä                              2.13,96 
        Joonia Mielityinen
        Aarni Kivistö
        Emil Mähönen
        Elias Mäenpää


Erä 3                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.54,23 
        Leo Heinonen
        Lauri Kylmäpuro
        Eero Sormunen
        Eino Sormunen

  2. Esbo IF 1                                  2.04,58 
        Rasmus Vuonoranta
        Oliver Carlsson
        Daniel Ekberg
        Marius Henriksson

  3. Espoon Tapiot 1                            2.06,43 
        Aarni Ikäheimo
        Ilari Ala-Harja
        Santeri Purokoski
        Jonne Isoherranen

  4. Kenttäurheilijat-58                        2.06,58 
        Nuutti Nenonen
        Verneri Timonen
        Tyyko Haapala
        Josue Perez Rosello

  5. Helsingfors IFK                            2.25,91 
        Bernard Sjöblom
        Ossian Stolzmann
        Iivo Hakala
        Kasper Hortling

     Riihimäen Kisko                                DNS 
        Aleksi Jäske
        Elias Hietanen
        Jusa Niemi
        Vilho Haaksluoto


P13 4 x 60 m aj                     Loppukilpailu

  1. Helsingin Kisa-Veikot                        41,13 
  2. Vantaan Salamat                              43,71 
  3. Esbo IF                                      46,48 
  4. Espoon Tapiot 2                              51,93 

Erä 1                

  1. Espoon Tapiot 2                              51,93 
        Ilari Ala-Harja
        Emil Alhopuro
        Aarni Ikäheimo
        Jonne Isoherranen


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot                        41,13 
        Lauri Kylmäpuro
        Eero Sormunen
        Eino Sormunen
        Aapo Reinikainen

  2. Vantaan Salamat                              43,71 
        Eeli Mäkelä
        Ukko Ikonen
        Aleksi Karvo
        Tumi Siranko

  3. Esbo IF                                      46,48 
        Marius Henriksson
        Viggo Nordman
        Rasmus Vuonoranta
        Oliver Carlsson


P13 4 x 60 m aj                     Alkuerät

  1. Helsingin Kisa-Veikot                        40,97 
  2. Vantaan Salamat                              42,73 
  3. Esbo IF                                      46,72 
  4. Espoon Tapiot 2                              55,48 
     Espoon Tapiot 1                                 DQ 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot                        40,97 
        Lauri Kylmäpuro
        Eero Sormunen
        Eino Sormunen
        Aapo Reinikainen

  2. Vantaan Salamat                              42,73 
        Eeli Mäkelä
        Ukko Ikonen
        Aleksi Karvo
        Tumi Siranko

     Espoon Tapiot 1                                 DQ 
        Jonne Isoherranen
        Lauri Leivonen
        Ilmari Sarasmaa
        Markus Hakala


Erä 2                

  1. Esbo IF                                      46,72 
        Marius Henriksson
        Viggo Nordman
        Rasmus Vuonoranta
        Oliver Carlsson

  2. Espoon Tapiot 2                              55,48 
        Ilari Ala-Harja
        Emil Alhopuro
        Aarni Ikäheimo
        Miro Hottinen


P15 3 x 600 m


  1. Viipurin Urheilijat                        4.49,85 
        Aapeli Hatanpää
        Sajan Irincheev
        Miska Koponen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    4.51,44 
        Lassi Pihlavisto
        Simeon Vorselman
        Jaakko Siltala

  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                    5.20,42 
        Johannes Mäkelä
        Oliver Asikainen
        Aapo Nikkola

  4. Kenttäurheilijat-58                        5.28,46 
        Aapo Ikola
        Emil Hamström
        Kaius Uusimäki

  5. Vantaan Salamat                            5.49,47 
        Einari Tiainen
        Elias Salminiitty
        Panu Leinonen

  6. Karhulan Katajaiset                        5.54,81 
        Valtteri Partanen
        Miro Naski
        Perttu Grönvall

  7. Helsingin Kisa-Veikot 3                    6.02,39 
        Ville Kylmäpuro
        Jim Willberg
        Lauri Hirsto

  8. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               6.04,45 
        Alex Brofeldt
        Henri Ikonen
        Konsta Keijonen


P15 4 x 200 m

  1. Viipurin Urheilijat 1                      1.40,07 
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.41,20 
  3. Espoon Tapiot 1                            1.50,29 
  4. Helsingin Kisa-Veikot 2                    1.53,29 
  5. Helsingfors IFK                            1.54,01 
  6. Karhulan Katajaiset                        2.00,51 
     Viipurin Urheilijat 2                           DQ 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    1.53,29 
        Jaakko Siltala
        Pyry Koskiniemi
        Jim Willberg
        Johannes Mäkelä

  2. Karhulan Katajaiset                        2.00,51 
        Veikko Sundberg
        Perttu Grönvall
        Anton Hagel
        Aatu Sihvonen

     Viipurin Urheilijat 2                           DQ 
        Samuel Koski
        Mortti Metsäkoivu
        Vertti Etelämäki
        Kuutti Vierros


Erä 2                

  1. Viipurin Urheilijat 1                      1.40,07 
        Henri Korhonen
        Aapeli Hatanpää
        Iivo Hämäläinen
        Miska Koponen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.41,20 
        Lassi Pihlavisto
        Ville Kylmäpuro
        Aapo Nikkola
        Simeon Vorselman

  3. Espoon Tapiot 1                            1.50,29 
        Henri Matikainen
        Eerik Nyyssönen
        Matias Tapanainen
        Waltteri Koenkytö

  4. Helsingfors IFK                            1.54,01 
        Jeffrey Bach
        Alfons Pöntinen
        Miika Tuusjärvi
        Patrik Kaas


M17 sprint medley


  1. Helsingfors IFK                            3.56,17 
        Rasmus Kujala
        Abdinain Moalin
        Matvei Telov
        Abdirahiim Salah

  2. Helsingin Kisa-Veikot                      3.58,24 
        Aarni Lemetti
        Oliver Westerlund
        Pyry Koskiniemi
        Benjamin Lee

  3. Espoon Tapiot                              4.03,26 
        Jonatan Sperryn
        Milan Shilov
        Jonathan Lindroos
        Eetu Kalske

  4. Viipurin Urheilijat                        4.09,66 
        Samu Friberg
        Olli Laitinen
        Iivo Hämäläinen
        Okko Tiilikainen


T9 3 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    4.20,14 
        Lumi Steiner
        Meri Henttonen
        Fianna Myllyniemi

  2. Porvoon Urheilijat 1                       4.24,67 
        Amanda Ahlgren
        Ninni Penttinen
        Maiju Mäittälä

  3. Viipurin Urheilijat 1                      4.28,70 
        Unna Harkio
        Annina Jokinen
        Iida Nikunen

  4. Helsingin Kisa-Veikot 2                    4.36,10 
        Felica Myllyniemi
        Kerttu Kurikka
        Enia Gürler

  5. Porvoon Urheilijat 2                       4.38,65 
        Kaisla Rouvila
        Ella Tuparinne
        Saana Uotila

  6. Vantaan Salamat                            4.47,65 
        Salla Vakkilainen
        Kaisu Mäkelä
        Inna Pirnes

  7. Tapanilan Erä                              4.50,51 
        Verna Kivistö
        Oona Marttinen
        Kiddist Nieminen

  8. Helsingin Tarmo 1                          5.19,36 
        Minnea Vuorela
        Alisa Kiuru
        Inari Vartiainen

     Helsingin Tarmo 2                              DNS 

T9 4 x 200 m

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.28,39 
  2. Porvoon Urheilijat 1                       2.28,86 
  3. Tapanilan Erä                              2.38,17 
  4. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.43,13 
  5. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.45,35 
  6. Viipurin Urheilijat 1                      2.45,95 
  7. Porvoon Urheilijat 2                       2.48,11 
  8. Viipurin Urheilijat 3                      3.02,91 
  9. Viipurin Urheilijat 4                      3.09,17 
 10. Helsingin Tarmo 1                          3.15,09 
     Viipurin Urheilijat 2                          DNF 
     Helsingin Tarmo 2                              DNS 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.43,13 
        Rosa Sulander
        Nea Aalto
        Frida Nevalainen
        Aino Tuhkanen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.45,35 
        Lumi Steiner
        Emilia Frösén
        Isla Niemi
        Elsa Kaunisvuo

  3. Porvoon Urheilijat 2                       2.48,11 
        Ella Tuparinne
        Saana Uotila
        Eerika Putkinen
        Sanni Vickholm

  4. Viipurin Urheilijat 3                      3.02,91 
        Peppi Kempas
        Oona Väänänen
        Ilona Koski
        Amanda Lahikainen

  5. Viipurin Urheilijat 4                      3.09,17 
        Felicia Mayers
        Elsi Nurminen
        Janiyah McBride
        Sanni Janhunen

     Helsingin Tarmo 2                              DNS 
        Eva Pulkkinen
        Helmi Ritaranta
        Rosa Kilpeläinen
        Alisa Kiuru


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.28,39 
        Fianna Myllyniemi
        Sella Kaitala
        Enia Gürler
        Meri Henttonen

  2. Porvoon Urheilijat 1                       2.28,86 
        Amanda Ahlgren
        Ninni Penttinen
        Maiju Mäittälä
        Kaisla Rouvila

  3. Tapanilan Erä                              2.38,17 
        Kiddist Nieminen
        Oona Marttinen
        Hertta Hohti
        Verna Kivistö

  4. Viipurin Urheilijat 1                      2.45,95 
        Amanda Aspola
        Iida Nikunen
        Unna Harkio
        Annina Jokinen

  5. Helsingin Tarmo 1                          3.15,09 
        Veera Heiti
        Inari Vartiainen
        Neea Lundberg
        Alisa Kiuru

     Viipurin Urheilijat 2                          DNF 
        Anna Nokelainen
        Verna Tuovinen


T11 3 x 600 m

  1. Espoon Tapiot 1                            6.31,19 
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    6.31,86 
  3. Porvoon Urheilijat 1                       6.37,71 
  4. Viipurin Urheilijat 1                      6.38,50 
  5. Kenttäurheilijat-58 1                      6.54,41 
  6. Helsingin Kisa-Veikot 2                    6.59,11 
  7. Porvoon Urheilijat 3                       7.04,45 
  8. Helsingin Kisa-Veikot 3                    7.12,08 
  9. Helsingin Tarmo 1                          7.20,39 
 10. Kenttäurheilijat-58 2                      7.34,60 
 11. Porvoon Urheilijat 2                       7.49,26 
 12. Kenttäurheilijat-58 3                      8.02,56 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    6.59,11 
        Luna Lee
        Matilda Teimonen
        Petra Pennanen

  2. Porvoon Urheilijat 3                       7.04,45 
        Ansa Löppönen
        Alissa Vänskä
        Enni Jokkala

  3. Helsingin Kisa-Veikot 3                    7.12,08 
        Iida Perttula
        Mette Honkala
        Elle Hänninen

  4. Kenttäurheilijat-58 2                      7.34,60 
        Usva Torro
        Matilda Suokas
        Kaisa Anttila

  5. Porvoon Urheilijat 2                       7.49,26 
        Venla Repo
        Ada Myrtenblad
        Sara Tuparinne

  6. Kenttäurheilijat-58 3                      8.02,56 
        Blessing Oghabon
        Jade Karppinen
        Mette Tikkanen


Erä 2                

  1. Espoon Tapiot 1                            6.31,19 
        Livia Kytömaa
        Tara Sohlo
        Ella Räisänen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    6.31,86 
        Naima Sainio
        Nella Eiroma
        Taika Henttonen

  3. Porvoon Urheilijat 1                       6.37,71 
        Emma Hamina
        Miisa Mäittälä
        Aino Pirhonen

  4. Viipurin Urheilijat 1                      6.38,50 
        Eedla Halonen
        Hanni Laukia
        Senni Pääkkönen

  5. Kenttäurheilijat-58 1                      6.54,41 
        Nea Puiro
        Hilma Larvala
        Saara Torro

  6. Helsingin Tarmo 1                          7.20,39 
        Milka Koivukoski
        Jessica Tuominen
        Anna Luht


T11 4 x 200 m

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.10,91 
  2. Espoon Tapiot 1                            2.13,39 
  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.15,16 
  4. Viipurin Urheilijat 1                      2.15,42 
  5. Porvoon Urheilijat 1                       2.17,30 
  6. Helsingin Kisa-Veikot 4                    2.18,43 
  7. Helsingin Tarmo 1                          2.21,96 
  8. Kenttäurheilijat-58 1                      2.22,35 
  9. Viipurin Urheilijat 2                      2.22,95 
 10. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.27,70 
 11. Helsingfors IFK                            2.28,89 
 12. Porvoon Urheilijat 2                       2.29,09 
 13. Vantaan Salamat                            2.30,20 
 14. Kenttäurheilijat-58 3                      2.39,94 
 15. Viipurin Urheilijat 3                      2.40,81 
 16. Viipurin Urheilijat 4                      2.41,12 
 17. Helsingin Kisa-Veikot 5                    2.45,34 
     Kenttäurheilijat-58 2                          DNF 
     Espoon Tapiot 2                                DNF 
     Tapanilan Erä                                   DQ 
     Kenttäurheilijat-58 4                           DQ 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 4                    2.18,43 
        Jessi Järvinen
        Elle Hänninen
        Olivia Aaltonen
        Petra Pennanen

  2. Viipurin Urheilijat 3                      2.40,81 
        Ruut Tuovinen
        Mimi-Amanda Ovaskainen
        Milla Tarvainen
        Eedla Halonen

  3. Viipurin Urheilijat 4                      2.41,12 
        Aava Kinnunen
        Isabella Oksala
        Sade Petäjistö
        Mimosa Karhamo

  4. Helsingin Kisa-Veikot 5                    2.45,34 
        Siiri Lehti
        Emma Valkila
        Sade Hyvärinen
        Anna Hirsto

     Kenttäurheilijat-58 4                           DQ 
        Mette Tikkanen
        Linnea Tikkanen
        Siina Kuikka
        Anna Leppäaho


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.15,16 
        Taika Henttonen
        Iida Perttula
        Olivia Hämäläinen
        Naima Sainio

  2. Viipurin Urheilijat 2                      2.22,95 
        Matilda Tuovinen
        Aurora Vesikansa
        Mandi Metsäkoivu
        Vilma Paajanen

  3. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.27,70 
        Luna Lee
        Mette Honkala
        Anna Hakola
        Iiris Kosonen

  4. Porvoon Urheilijat 2                       2.29,09 
        Ansa Löppönen
        Emma Hamina
        Enni Jokkala
        Ada Myrtenblad

  5. Kenttäurheilijat-58 3                      2.39,94 
        Jade Karppinen
        Blessing Oghabon
        Meriam Jrad
        Nelly Ngo


Erä 3                

  1. Espoon Tapiot 1                            2.13,39 
        Camilla Junes
        Lena Liimatainen
        Livia Kytömaa
        Stella Andberg

  2. Viipurin Urheilijat 1                      2.15,42 
        Ronja Kempas
        Senni Pääkkönen
        Sara Söderman
        Hanni Laukia

  3. Helsingfors IFK                            2.28,89 
        Vera Ahlfors
        Anni Nikula
        Edith Ronkainen
        Emilia Kass

  4. Vantaan Salamat                            2.30,20 
        Emilia Myyrä
        Viivi Paju
        Minttu Kanerva
        Elina Vakkilainen

     Kenttäurheilijat-58 2                          DNF 
        Matilda Suokas
        Hilma Larvala
        Saara Torro
        Ia Huovinen


Erä 4                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.10,91 
        Veera Seppälä
        Nella Eiroma
        Sirian Öhrnberg
        Ida Holmila

  2. Porvoon Urheilijat 1                       2.17,30 
        Venla Repo
        Aino Pirhonen
        Alissa Vänskä
        Miisa Mäittälä

  3. Helsingin Tarmo 1                          2.21,96 
        Milka Koivukoski
        Helmi Nieminen
        Jessica Tuominen
        Anna Luht

  4. Kenttäurheilijat-58 1                      2.22,35 
        Nea Puiro
        Helmi Kuitunen
        Sara Oikarainen
        Usva Torro

     Espoon Tapiot 2                                DNF 
        Isabella Tuulari
        Elle Saari
        Tara Sohlo

     Tapanilan Erä                                   DQ 
        Jenna Lindberg
        Lily Walker
        Liia Suurjoki
        Favour Ntuison


T11 4 x 60 m aj                     Loppukilpailu

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      44,59 
  2. Espoon Tapiot                                47,24 
  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                      47,25 
  4. Kenttäurheilijat-58 1                        51,25 
  5. Helsingin Kisa-Veikot 3                      51,52 
  6. Viipurin Urheilijat 1                        52,15 

Erä 1                

  1. Kenttäurheilijat-58 1                        51,25 
        Nea Puiro
        Usva Torro
        Sara Oikarainen
        Helmi Kuitunen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 3                      51,52 
        Petra Pennanen
        Sade Hyvärinen
        Mette Honkala
        Olivia Aaltonen

  3. Viipurin Urheilijat 1                        52,15 
        Matilda Tuovinen
        Vilma Paajanen
        Eedla Halonen
        Ronja Kempas


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      44,59 
        Naima Sainio
        Sirian Öhrnberg
        Veera Seppälä
        Nella Eiroma

  2. Espoon Tapiot                                47,24 
        Tara Sohlo
        Isabella Tuulari
        Stella Andberg
        Elle Saari

  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                      47,25 
        Leona Kaunisvuo
        Iiris Kosonen
        Ida Holmila
        Iida Perttula


T11 4 x 60 m aj                     Alkuerät

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      45,30 
  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                      47,43 
  3. Espoon Tapiot                                47,46 
  4. Viipurin Urheilijat 1                        50,75 
  5. Kenttäurheilijat-58 1                        51,42 
  6. Helsingin Kisa-Veikot 3                      51,88 
  7. Vantaan Salamat                              53,61 
  8. Helsingin Tarmo 1                            53,79 
  9. Kenttäurheilijat-58 2                        59,86 

Erä 1                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                      47,43 
        Leona Kaunisvuo
        Iiris Kosonen
        Ida Holmila
        Iida Perttula

  2. Viipurin Urheilijat 1                        50,75 
        Matilda Tuovinen
        Vilma Paajanen
        Eedla Halonen
        Ronja Kempas

  3. Kenttäurheilijat-58 1                        51,42 
        Nea Puiro
        Usva Torro
        Sara Oikarainen
        Helmi Kuitunen


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      45,30 
        Naima Sainio
        Sirian Öhrnberg
        Veera Seppälä
        Nella Eiroma

  2. Helsingin Tarmo 1                            53,79 
        Milka Koivukoski
        Jessica Tuominen
        Anna Luht
        Helmi Nieminen

  3. Kenttäurheilijat-58 2                        59,86 
        Blessing Oghabon
        Jade Karppinen
        Nelly Ngo
        Ia Huovinen


Erä 3                

  1. Espoon Tapiot                                47,46 
        Tara Sohlo
        Isabella Tuulari
        Stella Andberg
        Elle Saari

  2. Helsingin Kisa-Veikot 3                      51,88 
        Petra Pennanen
        Sade Hyvärinen
        Mette Honkala
        Olivia Aaltonen

  3. Vantaan Salamat                              53,61 
        Rosaliina Hiltunen
        Viivi Paju
        Elina Vakkilainen
        Emilia Myyrä


T13 3 x 600 m

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    5.26,33 
  2. Vehmaisten Urheilijat                      5.36,52 
  3. Nastolan Naseva                            5.49,87 
  4. Porvoon Urheilijat 1                       6.04,37 
  5. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               6.04,94 
  6. Keravan Urheilijat                         6.05,20 
  7. Helsingfors IFK 1                          6.07,91 
  8. Vantaan Salamat 1                          6.08,15 
  9. Espoon Tapiot 1                            6.08,61 
 10. Esbo IF                                    6.09,45 
 11. Viipurin Urheilijat 1                      6.16,52 
 12. Espoon Tapiot 2                            6.19,77 
 13. Helsingin Kisa-Veikot 2                    6.25,13 
 14. Porvoon Urheilijat 2                       6.27,73 
 15. Vantaan Salamat 2                          6.32,88 
 16. Espoon Tapiot 4                            6.37,22 
 17. Espoon Tapiot 3                            6.39,66 
 18. Helsingin Tarmo 1                          6.39,77 
 19. Helsingin Tarmo 2                          6.41,73 
 20. Viipurin Urheilijat 2                      6.58,44 
 21. Helsingin Kisa-Veikot 3                    7.00,81 
 22. Espoon Tapiot 5                            7.24,30 

Erä 1                

  1. Espoon Tapiot 2                            6.19,77 
        Matilda Lahti
        Elli Rantala
        Saara Hokkanen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                    6.25,13 
        Isabella Aaltonen
        Iida Tossavainen
        Nora Korelin

  3. Porvoon Urheilijat 2                       6.27,73 
        Inari Uotila
        Saara Eriksson
        Saana Knoop

  4. Vantaan Salamat 2                          6.32,88 
        Maria Zaloumis
        Roosa Karila
        Nella Yrjälä

  5. Espoon Tapiot 4                            6.37,22 
        Inka Aunimo
        Léa Olivès
        Aida Ahlholm

  6. Espoon Tapiot 3                            6.39,66 
        Nella Hjort
        Kira Shilov
        Venla Noronen

  7. Helsingin Tarmo 2                          6.41,73 
        Elena Taskinen
        Pinja Liski
        Tuulia Kiuru

  8. Viipurin Urheilijat 2                      6.58,44 
        Anni Allemand
        Aurelia Palo
        Meaminea Kerkelä

  9. Helsingin Kisa-Veikot 3                    7.00,81 
        Aada Mulari
        Ruusu Koskela
        Kira Koskiniemi

 10. Espoon Tapiot 5                            7.24,30 
        Aino Ikäheimo
        Viivi Niinikoski
        Oona Haataja


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    5.26,33 
        Taimi Vallinoja
        Chantelle Peter
        Venla Virrantuomi

  2. Vehmaisten Urheilijat                      5.36,52 
        Miriam Puolimatka
        Emmi Savenius
        Inka Peltola

  3. Nastolan Naseva                            5.49,87 
        Emmi Piispanen
        Ingrid Lindroos
        Celina Salonen

  4. Porvoon Urheilijat 1                       6.04,37 
        Sara Koskela
        Aino Jokkala
        Pinja Lindstedt

  5. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               6.04,94 
        Mila Heikkonen
        Enni Rantala
        Saana Kajander

  6. Keravan Urheilijat                         6.05,20 
        Denise Olander
        Lumi Lehtinen
        Elle Ceder

  7. Helsingfors IFK 1                          6.07,91 
        Elinda Koivula
        Kiia Äikää
        Venla Reunanen

  8. Vantaan Salamat 1                          6.08,15 
        Iida Rautio
        Milja Henriksson
        Heidi Vakkilainen

  9. Espoon Tapiot 1                            6.08,61 
        Edit Palmén
        Mia Flink
        Kaisa Kivinen

 10. Esbo IF                                    6.09,45 
        Aila Varila
        Frida Blomfelt
        Matilda Pennanen

 11. Viipurin Urheilijat 1                      6.16,52 
        Saana Säilä
        Iina Rantonen
        Olivia Laukkoski

 12. Helsingin Tarmo 1                          6.39,77 
        Sara Hekkala
        Vilja Valtakari
        Alisa Hyrri


T13 4 x 200 m

  1. Helsingfors IFK 1                          1.53,82 
  2. Espoon Tapiot 1                            1.54,39 
  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.59,06 
  4. Esbo IF 1                                  2.00,46 
  5. Porvoon Urheilijat 1                       2.01,91 
  6. Viipurin Urheilijat 1                      2.02,61 
  7. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               2.04,28 
  8. Espoon Tapiot 2                            2.05,85 
  9. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.06,81 
 10. Helsingfors IFK 2                          2.09,57 
 11. Helsingin Tarmo 1                          2.09,59 
 12. Espoon Tapiot 3                            2.09,92 
 13. Vantaan Salamat 2                          2.10,13 
 14. Kenttäurheilijat-58                        2.11,65 
 15. Viipurin Urheilijat 2                      2.12,63 
 16. Espoon Tapiot 4                            2.13,03 
 17. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.13,14 
 18. Vantaan Salamat 1                          2.14,01 
 19. Nurmijärven Yleisurheilu                   2.14,36 
 20. Esbo IF 2                                  2.16,66 
 21. Porvoon Urheilijat 2                       2.17,08 
 22. Espoon Tapiot 5                            2.20,66 
 23. Helsingin Tarmo 2                          2.21,16 
     Viipurin Urheilijat 3                          DNF 

Erä 1                

  1. Espoon Tapiot 3                            2.09,92 
        Elli Rantala
        Edit Palmén
        Mia Flink
        Isabella Strömberg

  2. Viipurin Urheilijat 2                      2.12,63 
        Meaminea Kerkelä
        Olivia Laukkoski
        Elina Koistinen
        Ronja Urpulahti

  3. Espoon Tapiot 4                            2.13,03 
        Aino Ikäheimo
        Nella Hjort
        Venla Noronen
        Natalie Saarinen

  4. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.13,14 
        Mirella Vilmi
        Aada Mulari
        Minni Ruska
        Kira Koskiniemi

  5. Espoon Tapiot 5                            2.20,66 
        Essi Marjamäki
        Léa Olivès
        Inka Aunimo
        Viivi Niinikoski

     Viipurin Urheilijat 3                          DNF 
        Aurelia Palo
        Mahmoud Ben
        Anni Allemand


Erä 2                

  1. Espoon Tapiot 2                            2.05,85 
        Oona Haataja
        Aida Ahlholm
        Matilda Lahti
        Kira Shilov

  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.06,81 
        Venla Keto
        Ruusu Koskela
        Iida Tossavainen
        Nora Korelin

  3. Helsingfors IFK 2                          2.09,57 
        Helmi Berndtson
        Johanna Pavord
        Helmina Silfver
        Linda Pokela

  4. Vantaan Salamat 2                          2.10,13 
        Iida Muukka
        Maiju Mäkelä
        Roosa Karila
        Essi Halenius

  5. Porvoon Urheilijat 2                       2.17,08 
        Mathilde Tohv
        Inari Uotila
        Aino Jokkala
        Saana Knoop

  6. Helsingin Tarmo 2                          2.21,16 
        Tuulia Kiuru
        Alisa Hyrri
        Vilja Valtakari
        Juliana Hyrri


Erä 3                

  1. Espoon Tapiot 1                            1.54,39 
        Kaisa Kivinen
        Emilia Chandras
        Saara Hokkanen
        Elmiina Siikala

  2. Porvoon Urheilijat 1                       2.01,91 
        Saara Eriksson
        Hertta Turunen
        Sara Koskela
        Pinja Lindstedt

  3. Viipurin Urheilijat 1                      2.02,61 
        Jade Oravainen
        Sevin Uraz
        Saana Säilä
        Iina Rantonen

  4. Vantaan Salamat 1                          2.14,01 
        Nella Yrjälä
        Maria Zaloumis
        Milja Henriksson
        Iida Rautio

  5. Nurmijärven Yleisurheilu                   2.14,36 
        Sanni Lehtonen
        Sarla Kakkola
        Emma Lehtonen
        Isabella Edelman

  6. Esbo IF 2                                  2.16,66 
        Matilda Pennanen
        Noelle Kollin
        Alva Kollin
        Frida Blomfelt


Erä 4                

  1. Helsingfors IFK 1                          1.53,82 
        Elinda Koivula
        Charlotte Kajander
        Kiia Äikää
        Venla Reunanen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.59,06 
        Isabella Aaltonen
        Taimi Vallinoja
        Venla Virrantuomi
        Chantelle Peter

  3. Esbo IF 1                                  2.00,46 
        Aila Varila
        Ella Råstedt
        Nathalie Jakobsson
        Lina Kiviaho

  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               2.04,28 
        Mila Heikkonen
        Lumia Laakso
        Siru Huuskola
        Venla Martikainen

  5. Helsingin Tarmo 1                          2.09,59 
        Elena Taskinen
        Sara Hekkala
        Pinja Liski
        Ndey Njie

  6. Kenttäurheilijat-58                        2.11,65 
        Emma Simonen
        Ella Sahi
        Silja Linna
        Sara Puiro


T13 4 x 60 m aj                     Loppukilpailu

  1. Helsingfors IFK                              41,10 
  2. Espoon Tapiot 1                              41,34 
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 43,34 
  4. Espoon Tapiot 2                              43,93 
  5. Helsingin Kisa-Veikot 1                      44,63 
  6. Espoon Tapiot 3                              46,58 

Erä 1                

  1. Espoon Tapiot 2                              43,93 
        Mia Flink
        Kira Shilov
        Matilda Lahti
        Saara Hokkanen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                      44,63 
        Venla Virrantuomi
        Iida Tossavainen
        Kira Koskiniemi
        Nora Korelin

  3. Espoon Tapiot 3                              46,58 
        Elli Rantala
        Edit Palmén
        Natalie Saarinen
        Isabella Strömberg


Erä 2                

  1. Helsingfors IFK                              41,10 
        Kiia Äikää
        Elinda Koivula
        Venla Reunanen
        Charlotte Kajander

  2. Espoon Tapiot 1                              41,34 
        Emma Koskinen
        Kaisa Kivinen
        Emilia Chandras
        Elmiina Siikala

  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 43,34 
        Mila Heikkonen
        Lumia Laakso
        Siru Huuskola
        Venla Martikainen


T13 4 x 60 m aj                     Alkuerät

  1. Helsingfors IFK                              41,64 
  2. Espoon Tapiot 1                              42,19 
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 43,38 
  4. Espoon Tapiot 2                              44,27 
  5. Helsingin Kisa-Veikot 1                      45,52 
  6. Espoon Tapiot 3                              49,51 
  7. Espoon Tapiot 4                              50,30 
  8. Helsingin Tarmo 1                            52,40 
  9. Viipurin Urheilijat                          52,74 

Erä 1                

  1. Espoon Tapiot 1                              42,19 
        Emma Koskinen
        Kaisa Kivinen
        Emilia Chandras
        Elmiina Siikala

  2. Espoon Tapiot 4                              50,30 
        Aida Ahlholm
        Nella Hjort
        Oona Haataja
        Aino Ikäheimo

  3. Viipurin Urheilijat                          52,74 
        Meaminea Kerkelä
        Elina Koistinen
        Olivia Laukkoski
        Saana Säilä


Erä 2                

  1. Espoon Tapiot 2                              44,27 
        Mia Flink
        Kira Shilov
        Matilda Lahti
        Saara Hokkanen

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                      45,52 
        Venla Virrantuomi
        Iida Tossavainen
        Kira Koskiniemi
        Nora Korelin

  3. Helsingin Tarmo 1                            52,40 
        Sara Hekkala
        Pinja Liski
        Elena Taskinen
        Tuulia Kiuru


Erä 3                

  1. Helsingfors IFK                              41,64 
        Kiia Äikää
        Elinda Koivula
        Venla Reunanen
        Charlotte Kajander

  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 43,38 
        Mila Heikkonen
        Lumia Laakso
        Siru Huuskola
        Venla Martikainen

  3. Espoon Tapiot 3                              49,51 
        Elli Rantala
        Edit Palmén
        Natalie Saarinen
        Isabella Strömberg


T15 3 x 600 m

  1. Helsingfors IFK 1                          5.19,63 
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    5.23,45 
  3. Keravan Urheilijat 2                       5.29,26 
  4. Espoon Tapiot 1                            5.42,59 
  5. Viipurin Urheilijat                        5.43,10 
  6. Vantaan Salamat 1                          5.45,58 
  7. Helsingin Kisa-Veikot 2                    5.51,16 
  8. Espoon Tapiot 2                            5.51,71 
  9. Nurmijärven Yleisurheilu                   5.52,85 
 10. Keravan Urheilijat 1                       5.55,32 
 11. Vantaan Salamat 2                          5.58,78 
 12. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               6.00,50 
 13. Helsingin Kisa-Veikot 4                    6.01,25 
 14. Helsingin Kisa-Veikot 3                    6.04,91 
 15. Helsingin Tarmo                            6.22,64 
 16. Vantaan Salamat 3                          6.28,23 
 17. Vantaan Salamat 4                          6.42,59 

Erä 1                

  1. Keravan Urheilijat 2                       5.29,26 
        Amanda Rontu
        Elsa Rönkkö
        Sini-Minea Saarikoski

  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                    5.51,16 
        Terhi Vehko
        Janette Puikkonen
        Micaela Hänninen

  3. Espoon Tapiot 2                            5.51,71 
        Sanja Siurala
        Noora Niininen
        Mia Ushakov

  4. Vantaan Salamat 2                          5.58,78 
        Aava Lajunen
        Vilma Nieminen
        Emma Noponen

  5. Helsingin Kisa-Veikot 4                    6.01,25 
        Edesa Gashi
        Lilja Koskela
        Lili Smith

  6. Helsingin Kisa-Veikot 3                    6.04,91 
        Unna Putaala
        Katarina Krapf
        Iiris Repponen

  7. Vantaan Salamat 3                          6.28,23 
        Milja Majuri
        Annina Doktar
        Emilia Vaahtola

  8. Vantaan Salamat 4                          6.42,59 
        Eeva Kärkkäinen
        Tia Piskunen
        Saana Nuolikoski


Erä 2                

  1. Helsingfors IFK 1                          5.19,63 
        Nora Koskela-Koivisto
        Helmi Isometsä
        Emma Nyström

  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    5.23,45 
        Mona Korelin
        Olivia Tirkkonen
        Saana Talsta

  3. Espoon Tapiot 1                            5.42,59 
        Jenna Tarvo
        Valentina Seppälä
        Ruusu Saarela

  4. Viipurin Urheilijat                        5.43,10 
        Ronja Orivuori
        Emma Gokkonen
        Miina Kilpeläinen

  5. Vantaan Salamat 1                          5.45,58 
        Takwa Adam
        Emmi Parhiala
        Jenna Vakkilainen

  6. Nurmijärven Yleisurheilu                   5.52,85 
        Greta Laukala
        Sara Parviainen
        Venla Lehtonen

  7. Keravan Urheilijat 1                       5.55,32 
        Noora Laitila
        Sara-Julia Hellsten
        Pihla Väisänen

  8. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               6.00,50 
        Noora Sihvonen
        Evita Santala
        Emmi Ronkainen

  9. Helsingin Tarmo                            6.22,64 
        Eeva Eisanen
        Jessica Ljungberg
        Maisa Mikkola


T15 4 x 200 m

  1. Helsingfors IFK 1                          1.46,83 
  2. Vantaan Salamat 1                          1.49,58 
  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.51,83 
  4. Espoon Tapiot 1                            1.52,79 
  5. Helsingfors IFK 2                          1.53,33 
  6. Helsingin Kisa-Veikot 2                    1.55,95 
  7. Esbo IF 1                                  1.57,23 
  8. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               1.57,50 
  9. Riihimäen Kisko 1                          1.57,70 
 10. Nurmijärven Yleisurheilu                   1.57,75 
 11. Viipurin Urheilijat 1                      1.58,10 
 12. Vantaan Salamat 2                          1.58,29 
 13. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.00,63 
 14. Espoon Tapiot 2                            2.00,84 
 15. Keravan Urheilijat 1                       2.02,04 
 16. Keravan Urheilijat 2                       2.02,14 
 17. Espoon Tapiot 3                            2.03,51 
 18. Esbo IF 2                                  2.04,59 
 19. Vantaan Salamat 3                          2.05,28 
 20. Porvoon Urheilijat                         2.06,76 
 21. Helsingin Tarmo                            2.10,31 
 22. Helsingfors IFK 4                          2.14,90 
 23. Helsingin Kisa-Veikot 4                    2.15,60 
     Helsingfors IFK 3                               DQ 

Erä 1                

  1. Espoon Tapiot 1                            1.52,79 
        Ruusu Saarela
        Maggie Hollo
        Anna Nummikoski
        Minea Fogelholm

  2. Vantaan Salamat 2                          1.58,29 
        Milja Majuri
        Emilia Vaahtola
        Annina Doktar
        Vilma Nieminen

  3. Keravan Urheilijat 2                       2.02,14 
        Noora Laitila
        Emmi Lampio
        Petranella Poranen
        Sara-Julia Hellsten

  4. Esbo IF 2                                  2.04,59 
        Lilli Johansson
        Olivia Kollin
        Fia Kivikoski
        Katrin Saulamaa

  5. Helsingfors IFK 4                          2.14,90 
  6. Helsingin Kisa-Veikot 4                    2.15,60 
        Eriina Perkiö
        Lotta Hasa
        Veera Aunila
        Lili Smith


Erä 2                

  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.51,83 
        Edesa Gashi
        Siiri Siirtola
        Terhi Vehko
        Kerttu Niemi

  2. Esbo IF 1                                  1.57,23 
        Malin Lindroth
        Ina Appelqvist
        Sara Virros
        Leonie Winell

  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               1.57,50 
        Sara Veijalainen
        Noora Sihvonen
        Emmi Ronkainen
        Hille Kankaanpää

  4. Nurmijärven Yleisurheilu                   1.57,75 
        Greta Laukala
        Venla Lehtonen
        Thea Kolu
        Selma Mäenpää

  5. Vantaan Salamat 3                          2.05,28 
        Peppiina Hiltunen
        Emma Noponen
        Lina Helminen
        Saana Nuolikoski

     Helsingfors IFK 3                               DQ 
        Miia Söderström
        Maria Lindbohm
        Hilma Hiltunen
        Erika Myller


Erä 3                

  1. Vantaan Salamat 1                          1.49,58 
        Takwa Adam
        Aava Lajunen
        Emmi Parhiala
        Jenna Vakkilainen

  2. Helsingfors IFK 2                          1.53,33 
        Emma Nyström
        Nora Koskela-Koivisto
        Evelina Egorova
        Vivian Tran

  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                    1.55,95 
        Mona Korelin
        Lilja Koskela
        Janette Puikkonen
        Saana Talsta

  4. Espoon Tapiot 2                            2.00,84 
        Maija Hyllinen
        Jenna Tarvo
        Valentina Seppälä
        Sanja Siurala

  5. Porvoon Urheilijat                         2.06,76 
        Iida Hyvärinen
        Anna Ritari
        Jenny Eriksson
        Suvi Knoop

  6. Helsingin Tarmo                            2.10,31 
        Eeva Eisanen
        Iida Kaarto
        Maisa Mikkola
        Isioma Ify


Erä 4                

  1. Helsingfors IFK 1                          1.46,83 
        Hilla Saarinen
        Alisa Tikkanen
        Liina Tervo
        Helmi Isometsä

  2. Riihimäen Kisko 1                          1.57,70 
        Vanessa Lindberg
        Vilja-Matilda Koskela
        Annika Vilen
        Helmi Lievonen

  3. Viipurin Urheilijat 1                      1.58,10 
        Lilli Lehto
        Ronja Orivuori
        Milka Mansikka
        Emma Gokkonen

  4. Helsingin Kisa-Veikot 3                    2.00,63 
        Angelina Ashour
        Iiris Repponen
        Olivia Tirkkonen
        Venny Auvinen

  5. Keravan Urheilijat 1                       2.02,04 
        Elsa Rönkkö
        Amanda Rontu
        Pihla Väisänen
        Sini-Minea Saarikoski

  6. Espoon Tapiot 3                            2.03,51 
        Noora Niininen
        Martta Valtonen
        Veera Spartioti
        Ellen Auno


N17 sprint medley


  1. Espoon Tapiot 1                            4.19,21 
        Anna Pursiainen
        Silja Jaatinen
        Vilma Hakala
        Laura Nissinen

  2. Helsingfors IFK                            4.29,23 
        Linda Leveelahti
        Sandra Piippo-Pinho
        Janette Lohilahti
        Iina Holopainen

  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                    4.36,12 
        Nikita Kumpulainen
        Julia Raunio
        Sanni Markkanen
        Hanna-Maija Siltanen

  4. Riihimäen Kisko                            4.36,23 
        Sanni-Veera Viertola
        Anni Lähdemäki
        Aino Koskela
        Henna Jalovaara

  5. Espoon Tapiot 2                            4.38,38 
        Jenny Sario
        Julia Ihantola
        Olivia Chandras
        Heta Neuvonen

  6. Helsingin Kisa-Veikot 2                    4.41,08 
        Aleksandra Viljanen
        Helmi Saukkonen
        Emilia Voutilainen
        Krista Korhonen