Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
06.10. klo 12:00 54. Paraistenlenkki/ Pargasloppet Tulokset (päivitetty: 13:11 08.10.2019)
 F/T11 : 2.5 km



  1.   191   Johansson Theresia              PIF                                    8:49          +0
  2.   198   Andersson Emilia                PIF                                   10:14       +1:24
  3.   190   Mattsson Linn                   PIF                                   11:35       +2:45
  4.   188   Vahtola Selma                   PIF                                   11:35       +2:46
  5.   193   Hampf Alicia                    PIF                                   12:45       +3:56
  6.   197   Aspelin Ronja                                                         12:58       +4:08
  7.   189   Mattsson Minea                  PIF                                   13:23       +4:33
  8.   195   Dahlbacka Tyra                  PIF                                   13:28       +4:39
  9.   194   Granö Loviisa                   Liedon Parma                          16:27       +7:38
 10.   176   Eriksson Ellen                  PIF                                   18:02       +9:13
 11.   196   Dahlbacka Ada                   PIF                                   25:34      +16:45




      P11 : 2.5 km



  1.   180   Virtanen Tatu                   Liedon Parma                           8:05          +0
  2.   181   Virtanen Atte                   Liedon Parma                           8:30         +25
  3.   179   Lindfors Anton                  PIF                                    8:59         +54
  4.   186   Dahlbacka Oliwer                PIF                                   10:08       +2:02
  5.   184   Lindeberg Thomas                                                      10:20       +2:15
  6.   174   van Meer Max                    Parsport                              11:04       +2:59
  7.   183   Manner Niilo                    PIF                                   12:51       +4:46
  8.   178   Haapanen Vilhelm                PIF                                   12:55       +4:50
  9.   182   Manner Otto                     PIF                                   13:17       +5:12
 10.   187   Andersson Erik                  PIF                                   13:31       +5:26
 11.   167   Haapanen Alvin                  PIF                                   18:50      +10:45
 12.   177   Dahlbacka Walter                PIF                                   25:15      +17:09




      F/T15 : 5.0 km



  1.   208   Johansson Emilia                PIF                                   19:12          +0
  2.   211   Nyberg Andrea                   PIF                                   19:22         +10
  3.   207   Heinonen Helmi                  Liedon Parma                          19:26         +14
  4.   210   Lindfors Alisa                  PIF                                   19:39         +27
  5.   209   Lindeberg Cindy                 PIF                                   21:21       +2:09
  6.   212   Nyberg Rebecca                  PIF                                   21:22       +2:10
  7.   215   Alkula Agnes                                                          23:05       +3:53
  8.   206   Febvre Emma                                                           30:55      +11:43



      P15 : 5.0 km

 

  1.   214   Alkula Aaron                    Vaasa                                 23:04          +0
  2.   213   Febvre Thomas                                                         28:12       +5:07




      H/M : 10.35 km

 

  1.   329   Wihlman Niklas                  PIF Skiteam                           34:10          +0
  2.   340   Söderlund Lennart               Brännskär                             36:41       +2:30
  3.   345   Westerlund Niklas               PIF Skiteam                           39:36       +5:26
  4.   348   Kronberg Kim                    ÅA                                    41:04       +6:54
  5.   309   Arén Conny                      PIF                                   44:49      +10:39
  6.   347   Andersson Daniel                TNT Pargas                            45:39      +11:29
  7.   326   Ekman Alex                                                            49:08      +14:58
  8.   311   Lindeberg Kenneth                                                     49:25      +15:15
  9.   333   Nylund Niklas                   YYY-skola                             50:24      +16:14
 10.   337   Salonen Fredrik                                                       52:14      +18:04
 11.   308   Arén Cevin                      PIF                                   52:32      +18:22
 12.   310   Febvre Arnaud                                                         54:53      +20:43
 13.   352   Mattila Kari                    PIF Handboll                          55:01      +20:51
 14.   330   Eklund Mikael                   TNT-Pargas                            55:36      +21:25
 15.   312   Smedjebacka Johan Sven                                              1:01:35      +27:24




      D/N : 10.35 km



  1.   321   Unkila Heljä-Viivi                                                    40:17          +0
  2.   328   Välimäki Ilona                  UK Kenttäkarhut                       40:47         +29
  3.   316   Johansson Malin                 PIF                                   42:10       +1:52
  4.   322   Wahe-Andersson Minna                                                  44:53       +4:35
  5.   332   Vainio Emilia                   PVS Triathlon                         48:32       +8:14
  6.   335   Hakala Taru                                                           51:34      +11:16
  7.   317   Lindberg Åsa                    PIF                                   52:28      +12:10
  8.   331   Eklund Malin                                                          55:14      +14:56
  9.   314   Eriksson Merituuli                                                    57:23      +17:05
 10.   354   Hyvärilä Marja                  PIF                                   57:59      +17:41
 11.   320   Slama Helena                                                        1:00:18      +20:00
 12.   313   Eriksson Marie                                                      1:03:58      +23:40
 13.   315   Gabrielsson Jaana                                                   1:07:48      +27:30
 14.   350   Vilppola Tuija                  Tuomilinna                          1:09:23      +29:05



      D/N45 : 10.35 km



  1.   344   Nylund Irena                    Pargas                                55:29
  2.   306   Kraappa Veera                                                         55:39         +10
  3.   304   Tran-Öhman Phuong               Pargas                                59:19       +3:49
  4.   327   Silvennoinen Susanna                                                  59:28       +3:59
  5.   319   Slama Päivi                                                         1:01:25       +5:56
  6.   341   Kjellman Liliane                TNT Pargas                          1:07:04      +11:35
  7.   307   Wihlman Lena                                                        1:07:47      +12:18
  8.   305   Kokkala Susanna Maria                                               1:08:28      +12:59



      H/M45 : 10.35 km



  1.   325   Alkula Mikko                    ABB Runners                           40:58          +0
  2.   300   Arén Ove                        PIF                                   43:28       +2:30
  3.   336   Enkvist Christian               Våno                                  43:53       +2:54
  4.   346   Nieminen Markku                 Espoo                                 45:59       +5:00
  5.   334   Virenius Ville                  Liedon Luja                           49:55       +8:56
  6.   301   Alander Ari Matti                                                     51:58      +10:59
  7.   338   Hieta Reima                     Lieto                                 52:08      +11:09
  8.   349   Andersson Nicke                 Tuomilinna                            52:57      +11:58
  9.   353   Hyvärilä Pasi                   PIF                                   57:59      +17:00
 10.   303   Nyberg Thomas                                                         59:58      +18:59
 11.   343   Reinikainen Mika                H45                                 1:00:32      +19:33
 12.   342   Kjellman Anders                 AKC                                 1:01:15      +20:16




      H/M55 : 10.35 km



  1.   339   Keskinen Jari                   Turku                                 42:07
  2.   323   Karlsson Kjell                  Pargas                                42:39         +32
  3.   351   Vahlroos Tapani                 Salon Vilpas                          43:49       +1:42
  4.   324   Sjöblom Curt                    Pargas Simmare rf                     58:20      +16:13