Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
07.12. klo 14:00 Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Tulokset (päivitetty: 22:25 07.12.2019)
Itsenäisyyspäivän kisat 2019, ratamatkat
Espoo, Esport Arena
7.12.2019

TULOKSET

M 800 m


  1. Kerkko Visuri                           HIFK              2.03,61  PB
  2. Antton Koivisto                         KU-58             2.04,53  
  3. Oscar Härkönen                          EsboIF            2.15,23  
  4. Aapo Summanen                           EspTa             2.20,26  
  5. Juha Silander                           EsboIF            2.25,47  PB
  6. Heikki Lähdekorpi                       ForssSa           2.33,04  
  7. Jyri Lehtonen                           HKV               3.14,27  

P8 400 m

  1. Emil Rautiainen                         EspTa             1.17,15  
  2. Olli Auranen                            NurmijYU          1.19,96  
  3. William Vuonoranta                      EsboIF            1.20,21  
  4. Otto Maisalmi                           TapE              1.22,98  
  5. Milo Maula                              EspTa             1.23,14  
  6. Martin Maula                            EspTa             1.23,32  
  7. Roope Asikainen                         HKV               1.25,22  
  8. Onni Koskiranta                         HelsTa            1.35,07  
  9. Lauri Sidoroff                          PorvU             1.40,50  

Erä 1                

  1. Olli Auranen                            NurmijYU          1.19,96  
  2. William Vuonoranta                      EsboIF            1.20,21  
  3. Milo Maula                              EspTa             1.23,14  

Erä 2                

  1. Emil Rautiainen                         EspTa             1.17,15  
  2. Roope Asikainen                         HKV               1.25,22  
  3. Lauri Sidoroff                          PorvU             1.40,50  

Erä 3                

  1. Otto Maisalmi                           TapE              1.22,98  
  2. Martin Maula                            EspTa             1.23,32  
  3. Onni Koskiranta                         HelsTa            1.35,07  

P10 800 m


  1. Eric Rinne                              LahdA             2.42,64  
  2. Topias Leinonen                         NurmijYU          2.42,95  
  3. Teemu Jauhiainen                        ViipU             2.47,02  
  4. Pyry Heiskanen                          KU-58             2.55,42  
  5. Akseli Änäkkälä                         SalVil            2.56,96  
  6. Aslan Aitolehti                         HKV               2.59,27  
  7. Joa Härmä                               LänsiUU           2.59,39  
  8. Aatu Kantola                            LänsiUU           3.00,18  
  9. Jere Mourujärvi                         NurmijYU          3.00,65  
 10. Emil Yildiz                             EspTa             3.06,33  
 11. Jonathan Lahtinen                       EspTa             3.08,14  
     Elias Uittamo                           HKV                   DNF  

P12 800 m


  1. Toivo Mero                              HKV               2.28,89  
  2. Anton Pennanen                          EsboIF            2.29,57  
  3. Jens-Aarne Kero                         IFRaseb           2.36,60  
  4. Ohto Heiskanen                          HKV               2.38,41  
  5. Joel Tulikoura                          EsboIF            2.39,88  
  6. Anton Myrtenblad                        PorvU             2.54,27  
  7. Emil Alhopuro                           EspTa             2.55,19  
  8. Daniel Lee                              HKV               2.56,55  
  9. Aukusti Malinen                         RiihimKi          3.02,11  

P14 800 m


  1. Oliver Asikainen                        HKV               2.19,43  PB
  2. Rasmus Laapas                           NurmijYU          2.19,92  
  3. Tero Korpi                              KU-58             2.21,05  PB
  4. Erkko Mattila                           ViipU             2.25,13  
  5. Aatu Sihvonen                           KarhKa            2.29,45  PB
  6. Jonne Mourujärvi                        NurmijYU          2.32,15  
  7. William Forstén                         EsboIF            2.32,99  PB
  8. Niilo Mölsä                             PorvU             2.35,00  PB
  9. Aapo Lintula                            ViipU             2.38,18  
 10. Mikaïl Uusipere                         EspTa             2.38,27  
 11. Leo Fronzek                             EspTa             2.42,73  
 12. Ilmari Sarasmaa                         EspTa             3.00,22  

M17 800 m


  1. Benjamin Lee                            HKV               2.02,69  
  2. Joonas Kumpulainen                      OrimJy            2.05,07  
  3. Markus Serenius                         LänsiUU           2.05,37  PB
  4. Johannes Hakala                         EspTa             2.09,63  
  5. Miska Koponen                           ViipU             2.10,92  PB
  6. Aleksanteri Sihvonen                    HKV               2.11,35  
  7. Adnan Vuorinen                          EsboIF            2.13,36  PB
  8. Jere Raunio                             HKV               2.14,01  
  9. Eetu Kalske                             EspTa             2.14,94  PB
 10. Jonathan Ekberg                         EsboIF            2.16,69  PB
 11. Joona Heikkerö                          PorvU             2.17,96  PB
 12. Aapo Hänninen                           EspTa             2.18,22  
 13. Lassi Lehtimäki                         EspTa             2.19,98  PB

M17 400 m

  1. Niklas Björkenheim                      EsboIF              50,18  
  2. Benjamin Lee                            HKV                 50,51  
  3. Simo Laine                              LänsiUU             52,19  
  4. Jere Raunio                             HKV                 53,68  
  5. Andreas Kärkkäinen                      LänsiUU             53,95  
  6. Oskari Jakobsson                        KerU                54,59  
  7. Abdirahim Salah                         HIFK                55,24  
  8. Walter Törnwall                         EsboIF              55,62  
  9. Aapeli Hatanpää                         ViipU               56,84  
 10. Aleksanteri Sihvonen                    HKV                 56,90  
 11. Hadi Yousefi                            HelsTa              57,56  
 12. Eetu Rantala                            LänsiUU             58,86  
 13. Jacob Långbacka                         EspTa             1.01,38  
 14. Nikolay Rinas                           ViipU             1.02,25  
     Joose Pasanen                           HelsTa                 DQ  

Erä 1                

  1. Walter Törnwall                         EsboIF              55,62  PB
  2. Aleksanteri Sihvonen                    HKV                 56,90  
  3. Hadi Yousefi                            HelsTa              57,56  

Erä 2                

  1. Aapeli Hatanpää                         ViipU               56,84  PB
  2. Jacob Långbacka                         EspTa             1.01,38  
  3. Nikolay Rinas                           ViipU             1.02,25  
     Joose Pasanen                           HelsTa                 DQ  

Erä 3                

  1. Jere Raunio                             HKV                 53,68  
  2. Andreas Kärkkäinen                      LänsiUU             53,95  
  3. Abdirahim Salah                         HIFK                55,24  
  4. Eetu Rantala                            LänsiUU             58,86  

Erä 4                

  1. Niklas Björkenheim                      EsboIF              50,18  
  2. Benjamin Lee                            HKV                 50,51  
  3. Simo Laine                              LänsiUU             52,19  
  4. Oskari Jakobsson                        KerU                54,59  

N 800 m


  1. Essi Kivelä                             EspTa             2.24,82  PB
  2. Hilda Mäkelä                            KerU              2.27,98  PB
  3. Heini Rytkönen                          JyväskKU          2.44,09  PB

T8 400 m

  1. Beea Lehtovuori                         LänsiUU           1.25,99  
  2. Kielo Salo                              KarkkPo           1.27,82  
  3. Jenni Mikkonen                          EspTa             1.28,20  
  4. Felica Myllyniemi                       HKV               1.29,53  
  5. Mira Korpi                              KU-58             1.34,19  
  6. Saana Pekkarinen                        HIFK              1.34,28  
  7. Maija Kilpeläinen                       ViipU             1.41,60  
  8. Aino Hiltunen                           EspTa             1.41,77  
  9. Salma Ben Abid                          EspTa             1.42,29  
 10. Kaisla Salo                             KarkkPo           1.42,45  

Erä 1                

  1. Jenni Mikkonen                          EspTa             1.28,20  
  2. Saana Pekkarinen                        HIFK              1.34,28  
  3. Kaisla Salo                             KarkkPo           1.42,45  

Erä 2                

  1. Felica Myllyniemi                       HKV               1.29,53  
  2. Mira Korpi                              KU-58             1.34,19  
  3. Salma Ben Abid                          EspTa             1.42,29  

Erä 3                

  1. Beea Lehtovuori                         LänsiUU           1.25,99  
  2. Kielo Salo                              KarkkPo           1.27,82  
  3. Maija Kilpeläinen                       ViipU             1.41,60  
  4. Aino Hiltunen                           EspTa             1.41,77  

T10 800 m


  1. Ella Räisänen                           EspTa             2.42,75  
  2. Petra Pennanen                          HKV               2.49,08  PB
  3. Hilma Larvala                           KU-58             2.56,09  
  4. Meri Henttonen                          HKV               2.58,92  
  5. Elina Malinen                           RiihimKi          2.59,32  
  6. Katja Hannén                            PorvU             2.59,71  
  7. Fianna Myllyniemi                       HKV               3.00,01  
  8. Luna Lee                                HKV               3.12,73  
  9. Frida Palmén                            EspTa             3.15,25  
 10. Kaisli Ruha                             EspTa             3.16,41  
 11. Sari Haukilehto                         EspTa             3.21,53  
 12. Sofia Lam                               EspTa             3.32,31  
 13. Alisa Männistö                          EspTa             3.39,37  

T12 800 m

  1. Pinja Lindstedt                         PorvU             2.28,44  
  2. Jonna Jäkkö                             LänsiUU           2.29,04  
  3. Taimi Vallinoja                         HKV               2.34,77  
  4. Edit Palmén                             EspTa             2.37,66  
  5. Livia Kytömaa                           EspTa             2.39,73  
  6. Matilda Pennanen                        EsboIF            2.39,89  
  7. Alisa Kiiski                            PorvU             2.41,12  
  8. Emmi Piispanen                          NastNa            2.41,57  
  9. Aino Jokkala                            PorvU             2.44,32  
 10. Taika Henttonen                         HKV               2.44,60  
 11. Frida Blomfelt                          EsboIF            2.46,69  
 12. Mia Flink                               EspTa             2.50,36  
 13. Veera Seppälä                           HKV               2.52,67  
 14. Saima Helminen                          HelsTa            2.53,71  
 15. Nella Eiroma                            HKV               2.54,33  
 16. Oona Kumpula                            EspTa             2.54,80  
 17. Tara Sohlo                              EspTa             2.57,09  
 18. Nea Puiro                               KU-58             3.09,37  
 19. Ella Rautawaara                         KeskiUYU          3.10,19  
     Iida Piispanen                          NastNa                DNS  

Erä 1                

  1. Aino Jokkala                            PorvU             2.44,32  
  2. Taika Henttonen                         HKV               2.44,60  
  3. Frida Blomfelt                          EsboIF            2.46,69  
  4. Mia Flink                               EspTa             2.50,36  
  5. Saima Helminen                          HelsTa            2.53,71  
  6. Nella Eiroma                            HKV               2.54,33  
  7. Oona Kumpula                            EspTa             2.54,80  
  8. Nea Puiro                               KU-58             3.09,37  
  9. Ella Rautawaara                         KeskiUYU          3.10,19  
     Iida Piispanen                          NastNa                DNS  

Erä 2                

  1. Pinja Lindstedt                         PorvU             2.28,44  
  2. Jonna Jäkkö                             LänsiUU           2.29,04  PB
  3. Taimi Vallinoja                         HKV               2.34,77  
  4. Edit Palmén                             EspTa             2.37,66  
  5. Livia Kytömaa                           EspTa             2.39,73  
  6. Matilda Pennanen                        EsboIF            2.39,89  
  7. Alisa Kiiski                            PorvU             2.41,12  
  8. Emmi Piispanen                          NastNa            2.41,57  
  9. Veera Seppälä                           HKV               2.52,67  
 10. Tara Sohlo                              EspTa             2.57,09  

T14 800 m


  1. Venla Virrantuomi                       HKV               2.19,57  PB
  2. Inka Peltola                            VehmU             2.23,34  
  3. Chantelle Peter                         HKV               2.29,96  PB
  4. Valentina Seppälä                       EspTa             2.32,30  
  5. Lina Kiviaho                            EsboIF            2.32,34  
  6. Ruusu Saarela                           EspTa             2.34,07  PB
  7. Fanny Kero                              IFRaseb           2.36,73  PB
  8. Noora Niininen                          EspTa             2.40,86  PB
  9. Helmi Eklund                            EspTa             2.43,77  
 10. Julia Franzen                           IFSibboV          2.51,49  
 11. Saana Talsta                            HKV               3.40,96  PB

N17 800 m


  1. Jenna Maukonen                          JyväskKU          2.23,12  PB
  2. Viivi Patronen                          EspTa             2.24,16  
  3. Salla Isoherranen                       VeikkVei          2.29,44  PB
  4. Emilia Tala                             ViipU             2.31,56  PB
  5. Katharina Marekwia                      EspTa             2.32,68  PB
  6. Ella Paukku                             EsboIF            2.32,94  PB
  7. Ina Appelqvist                          EsboIF            2.35,02  PB
  8. Heta Neuvonen                           EspTa             2.36,15  PB
  9. Lotta Putkiranta                        EspTa             2.41,85  PB
 10. Maisa Mikkola                           HelsTa            2.45,57  PB

N17 400 m

  1. Elmiina Siikala                         EspTa             1.01,55  
  2. Julia Ihantola                          EspTa             1.01,87  
  3. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              1.03,76  
  4. Pihla Poikolainen                       HyvsU             1.07,23  
  5. Veera Vaattovaara                       EspTa             1.09,01  
  6. Sanni Suhonen                           EspTa             1.09,23  
  7. Isabella Strömberg                      EspTa             1.09,69  
  8. Iida Lounela                            IlmajKi           1.10,69  
  9. Vilma Berg                              HKV               1.11,17  
 10. Saara Hämäläinen                        EspTa             1.12,85  
 11. Léa Olivès                              EspTa             1.15,66  
 12. Hanna Kasurinen                         HKV               2.09,16  

Erä 1                

  1. Elmiina Siikala                         EspTa             1.01,55  
  2. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              1.03,76  
  3. Veera Vaattovaara                       EspTa             1.09,01  
  4. Isabella Strömberg                      EspTa             1.09,69  

Erä 2                

  1. Julia Ihantola                          EspTa             1.01,87  
  2. Pihla Poikolainen                       HyvsU             1.07,23  
  3. Sanni Suhonen                           EspTa             1.09,23  
  4. Saara Hämäläinen                        EspTa             1.12,85  

Erä 3                

  1. Iida Lounela                            IlmajKi           1.10,69  
  2. Vilma Berg                              HKV               1.11,17  
  3. Léa Olivès                              EspTa             1.15,66  
  4. Hanna Kasurinen                         HKV               2.09,16