Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
06.12. klo 11:00 Itsenäisyyspäivän kisat Tulokset (päivitetty: 17:50 07.12.2019)
Itsenäisyyspäivän kisat 2019
Otahalli Espoo
6.12.2019

TULOKSET

P8 40 m

  1. Olli Auranen                            NurmijYU             7,04  
  2. Emil Rautiainen                         EspTa                7,15  
  3. Jaakko Hiltunen                         EspTa                7,46  
  4. William Vuonoranta                      EsboIF               7,50  
  5. Niilo Leppänen                          KeskiUYU             7,51  
  6. Robin Siljander                         LeppSi               7,91  
  7. Dani Törmi                              LeppSi               7,93  
  8. Milo Maula                              EspTa                7,95  
  9. Amori Martinez Lahti                    EspTa                7,99  
 10. Martin Maula                            EspTa                8,08  
 11. Luca Banda                              EspTa                8,08  
 12. Vili Romppanen                          RiihimKi             8,09  
 13. Otso Järvinen                           EspTa                8,50  
 14. Nooa Laine                              EspTa                8,69  
 15. Eino Suokonautio                        EspTa                8,77  
 16. Elmeri Härkönen                         EspTa                8,90  

Erä 1                

  1. Jaakko Hiltunen                         EspTa                7,46  
  2. Niilo Leppänen                          KeskiUYU             7,51  
  3. Amori Martinez Lahti                    EspTa                7,99  PB
  4. Vili Romppanen                          RiihimKi             8,09  
  5. Otso Järvinen                           EspTa                8,50  

Erä 2                

  1. Olli Auranen                            NurmijYU             7,04  PB
  2. Emil Rautiainen                         EspTa                7,15  PB
  3. Robin Siljander                         LeppSi               7,91  
  4. Martin Maula                            EspTa                8,08  
  5. Luca Banda                              EspTa                8,08  
  6. Elmeri Härkönen                         EspTa                8,90  

Erä 3                

  1. William Vuonoranta                      EsboIF               7,50  PB
  2. Dani Törmi                              LeppSi               7,93  
  3. Milo Maula                              EspTa                7,95  
  4. Nooa Laine                              EspTa                8,69  
  5. Eino Suokonautio                        EspTa                8,77  

P8 Pituus

  1. Emil Rautiainen                         EspTa                3.73      PB              
          3.60  3.73  3.62  3.45  3.42     X
                                            
  2. Olli Auranen                            NurmijYU             3.52      PB              
          3.46  3.30  3.52  3.31  3.49  3.44
                                            
  3. Jaakko Hiltunen                         EspTa                3.08                    
          2.54  2.50  3.08  3.02  2.87  2.94
                                            
  4. Niilo Leppänen                          KeskiUYU             3.02                    
          2.97  2.89  3.02  2.97  2.78     X
                                            
  5. Luca Banda                              EspTa                2.85                    
          2.85  2.68  2.62
                          
  6. Vili Romppanen                          RiihimKi             2.69      PB              
          2.64  2.69  2.51  2.55  2.68     X
                                            
  7. Otso Järvinen                           EspTa                2.50                    
          2.10  1.60  2.37  2.44  2.50  2.42
                                            
  8. Amori Martinez Lahti                    EspTa                2.49      PB              
             X  2.40     X  2.31  2.41  2.49
                                            
  9. Nooa Laine                              EspTa                2.32                    
          2.32  1.91     X
                          
 10. Tarmo Aro                               HKV                  2.21                    
          2.21  2.15  2.19
                          
 11. Eino Suokonautio                        EspTa                2.11                    
          2.02  2.11  2.01
                          
 12. Elmeri Härkönen                         EspTa                2.05                    
          2.05  1.91  1.67
                          

P10 60 m

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               8,87  
  2. Aaron Adun                              HKV                  8,91  
  3. Vili Rasehorn                           RiihimKi             8,91  
  4. Joel Räsänen                            EspTa                9,10  
  5. Patrik Hillberg                         EsboIF               9,12  
  6. Pyry Heiskanen                          KU-58                9,45  
  7. Tommy Carlsson                          EsboIF               9,47  
  8. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU             9,47  
  9. Teemu Jauhiainen                        ViipU                9,50  
 10. Aslan Aitolehti                         HKV                  9,56  
 11. Elis Sundholm                           HKV                  9,67  
 12. Julius Laakso                           KeskiUYU             9,70  
 12. Samuel Adun                             HKV                  9,70  
 14. Riku Korhonen                           NurmijYU             9,83  
 15. Jere Paananen                           NurmijYU             9,90  
 16. Joa Härmä                               LänsiUU              9,95  
 17. Aatu Kantola                            LänsiUU              9,97  
 18. Elias Uittamo                           HKV                  9,99  
 19. Topias Leinonen                         NurmijYU            10,04  
 20. Urho Aro                                HKV                 10,05  
 21. Anton Krapu                             EspTa               10,05  
 22. Luka Kielinen                           EspTa               10,13  
 23. Axel Ziessler                           EspTa               10,18  
 24. Onni Könnölä                            EspTa               10,43  
 25. Aamos Hokkanen                          EspTa               10,52  
 26. Pontus Orlo                             EspTa               10,68  
 27. Emil Yildiz                             EspTa               10,83  
 28. Luka Usvalampi                          EspTa               11,09  

Erä 1                

  1. Riku Korhonen                           NurmijYU             9,83  
  2. Luka Kielinen                           EspTa               10,13  PB
  3. Axel Ziessler                           EspTa               10,18  
  4. Onni Könnölä                            EspTa               10,43  
  5. Emil Yildiz                             EspTa               10,83  

Erä 2                

  1. Elias Uittamo                           HKV                  9,99  
  2. Topias Leinonen                         NurmijYU            10,04  
  3. Aamos Hokkanen                          EspTa               10,52  
  4. Pontus Orlo                             EspTa               10,68  
  5. Luka Usvalampi                          EspTa               11,09  

Erä 3                

  1. Teemu Jauhiainen                        ViipU                9,50  PB
  2. Elis Sundholm                           HKV                  9,67  PB
  3. Jere Paananen                           NurmijYU             9,90  PB
  4. Joa Härmä                               LänsiUU              9,95  PB
  5. Urho Aro                                HKV                 10,05  PB
  6. Anton Krapu                             EspTa               10,05  PB

Erä 4                

  1. Patrik Hillberg                         EsboIF               9,12  PB
  2. Tommy Carlsson                          EsboIF               9,47  PB
  3. Aslan Aitolehti                         HKV                  9,56  PB
  4. Julius Laakso                           KeskiUYU             9,70  SB
  4. Samuel Adun                             HKV                  9,70  PB
  6. Aatu Kantola                            LänsiUU              9,97  PB

Erä 5                

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               8,87  PB
  2. Aaron Adun                              HKV                  8,91  PB
  3. Vili Rasehorn                           RiihimKi             8,91  PB
  4. Joel Räsänen                            EspTa                9,10  PB
  5. Pyry Heiskanen                          KU-58                9,45  PB
  6. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU             9,47  PB

P10 Korkeus

  1. Aaron Adun                              HKV                   134  
         105 110 115 120 125 128 131 134 137
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Samuel Adun                             HKV                   131  
         105 110 115 120 125 128 131 134
           O   O   O XXO   O  X0  XO XXX
  3. Jere Paananen                           NurmijYU              125  
         105 110 115 120 125 128
          XO   O   O XXO  XO XXX
  4. Teemu Jauhiainen                        ViipU                 120  
         095 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX
  5. Joa Härmä                               LänsiUU               120  
         095 105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXO XXX
  6. Elis Sundholm                           HKV                   115  
         095 105 110 115 120
           O   O  XO   O XXX
  7. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU              115  
         095 105 110 115 120    
           O   O  XO  XO XXX    
  8. Aatu Kantola                            LänsiUU               110  
         085 095 105 110 115
           O   O  XO   O XXX
  9. Luka Kielinen                           EspTa                 110  
         095 105 110 115
           O   O XXO XXX
 10. Axel Ziessler                           EspTa                 105  
         095 105 110
           O   O XXX
 10. Julius Laakso                           KeskiUYU              105  
         085 095 105 110
           O   O   O XXX
 12. Urho Aro                                HKV                   105  
         095 105 110
           O  XO XXX
 13. Aslan Aitolehti                         HKV                   095  
         095 105
          XO XXX

P10 Kuula

  1. Elias Uittamo                           HKV                  8,20  
           6,47   6,89   7,36   7,79   7,29   8,20
  2. Adrian Jakobsson                        EsboIF               7,95  
           6,96   7,03      X   7,18   7,20   7,95
  3. Elis Sundholm                           HKV                  7,54  PB
           7,54   6,96   6,46   7,46   7,24   7,49
  4. Riku Korhonen                           NurmijYU             7,23  
           7,07   6,74   6,94   6,60   7,23   7,16
  5. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU             6,74  
           6,46   6,74   6,12   6,39   5,83   5,94
  6. Remi Lindqvist                          ViipU                6,68  
           6,57   6,00   5,73   6,68   6,51   6,22
  7. Jere Paananen                           NurmijYU             6,58  
           6,27   6,31   6,58   6,11      X   6,22
  8. Jesse Hirvonen                          EsboIF               6,51  
              X   6,39   6,44   6,20   6,24   6,51
  9. Jonathan Lahtinen                       EspTa                5,49  
           4,71   4,89   5,49
 10. Aamos Hokkanen                          EspTa                4,92  
              X   4,92   3,82
 11. Luka Kielinen                           EspTa                4,89  
           4,58   4,50   4,89
 12. Topias Leinonen                         NurmijYU             4,65  
           4,27   4,50   4,65
 13. Luka Usvalampi                          EspTa                4,10  
           4,05   3,53   4,10
     Elmeri Härkönen                         EspTa                  NM  
                      
     Elias Hupli                             EspTa                 DNS  
        
     Elias Kivistö                           EspTa                 DNS  
        
     Valtteri Noronen                        EspTa                 DNS  
        

P12 60 m

  1. Toni Konsin                             EsboIF               8,40  
  2. Aapeli Oila                             EspTa                8,75  
  3. Abdulrahman Imoro                       VantSa               8,79  
  4. Evert Engberg                           HIFK                 8,90  
  5. Santeri Purokoski                       EspTa                8,99  
  6. Veikko Valovirta                        EspTa                9,01  
  7. August Mikkola                          EspTa                9,02  
  8. Alexander Björkqvist                    SjundeåIF            9,03  
  9. Niko Tilander                           KU-58                9,06  
 10. Toivo Mero                              HKV                  9,07  
 11. Max Sundholm                            EsboIF               9,10  
 12. Elmer Keinänen                          EsboIF               9,19  
 13. Noel Nikulainen                         LempKiYU             9,23  
 14. Emil Alhopuro                           EspTa                9,29  
 15. Teodor Veselinovic                      EspTa                9,30  
 16. Ojas Gujar                              LeppSi               9,45  
 17. Niklas Karras                           EspTa                9,59  
 18. Aarni Ikäheimo                          EspTa               10,21  
 19. Dan Kojima                              EspTa               10,30  
 20. Milan Hassan                            LeppSi              10,91  
     Jesse Kettunen                          LänsiUU               DNS  

Erä 1                

  1. Toni Konsin                             EsboIF               8,40  
  2. Abdulrahman Imoro                       VantSa               8,79  PB
  3. Dan Kojima                              EspTa               10,30  
  4. Milan Hassan                            LeppSi              10,91  

Erä 2                

  1. Elmer Keinänen                          EsboIF               9,19  PB
  2. Teodor Veselinovic                      EspTa                9,30  PB
  3. Ojas Gujar                              LeppSi               9,45  
  4. Niklas Karras                           EspTa                9,59  
  5. Aarni Ikäheimo                          EspTa               10,21  PB

Erä 3                

  1. Evert Engberg                           HIFK                 8,90  PB
  2. Alexander Björkqvist                    SjundeåIF            9,03  PB
  3. Niko Tilander                           KU-58                9,06  PB
  4. Max Sundholm                            EsboIF               9,10  PB
  5. Noel Nikulainen                         LempKiYU             9,23  PB
  6. Emil Alhopuro                           EspTa                9,29  PB

Erä 4                

  1. Aapeli Oila                             EspTa                8,75  PB
  2. Santeri Purokoski                       EspTa                8,99  PB
  3. Veikko Valovirta                        EspTa                9,01  
  4. August Mikkola                          EspTa                9,02  
  5. Toivo Mero                              HKV                  9,07  
     Jesse Kettunen                          LänsiUU               DNS  

P12 60 m aj

  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU              9,88  
  2. Aarni Anttila                           HKV                 10,64  
  3. Abdulrahman Imoro                       VantSa              10,66  
  4. Nuutti Leppänen                         KeskiUYU            11,02  
  5. Teodor Veselinovic                      EspTa               11,12  
  6. Noel Nikulainen                         LempKiYU            11,36  
  7. Aapeli Oila                             EspTa               11,42  
  8. Veikko Valovirta                        EspTa               11,53  
  9. Emil Alhopuro                           EspTa               11,64  
 10. Elmer Keinänen                          EsboIF              11,66  
 11. Aaron Adun                              HKV                 12,25  
 12. Niklas Karras                           EspTa               12,78  
 13. Joona Paananen                          NurmijYU            13,04  
 14. Dan Kojima                              EspTa               13,52  
 15. August Mikkola                          EspTa               13,72  

Erä 1                

  1. Abdulrahman Imoro                       VantSa              10,66  
  2. Nuutti Leppänen                         KeskiUYU            11,02  
  3. Teodor Veselinovic                      EspTa               11,12  
  4. Dan Kojima                              EspTa               13,52  

Erä 2                

  1. Aapeli Oila                             EspTa               11,42  
  2. Veikko Valovirta                        EspTa               11,53  
  3. Aaron Adun                              HKV                 12,25  
  4. Niklas Karras                           EspTa               12,78  
  5. Joona Paananen                          NurmijYU            13,04  

Erä 3                

  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU              9,88  PB
  2. Aarni Anttila                           HKV                 10,64  PB
  3. Noel Nikulainen                         LempKiYU            11,36  PB
  4. Emil Alhopuro                           EspTa               11,64  PB
  5. Elmer Keinänen                          EsboIF              11,66  
  6. August Mikkola                          EspTa               13,72  

P12 Korkeus

  1. Niko Tilander                           KU-58                 135  
         120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXX
  2. Santeri Purokoski                       EspTa                 135  
         110 120 125 130 135 140
           O   O   O  XO  XO XXX
  3. Elmer Keinänen                          EsboIF                135  
         110 120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Veikko Valovirta                        EspTa                 135  
         100 110 120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXO XXO XXX
  5. Joona Paananen                          NurmijYU              130  
         120 125 130 135
           O   O  XO XXX
  5. Nuutti Leppänen                         KeskiUYU              130  
         110 120 125 130 135
           O   O   O  XO XXX
  7. Noel Nikulainen                         LempKiYU              130  
         110 120 125 130 135
           O   O   O XXO XXX
  8. Aapeli Oila                             EspTa                 125  
         100 110 120 125 130    
           O  XO   O   O XXX    
  9. Dan Kojima                              EspTa                 110  
         100 110 120
           O   O XXX
  9. Ojas Gujar                              LeppSi                110  
         110 120
           O XXX
 11. Milan Hassan                            LeppSi                110  
         100 110 120
          XO   O XXX

P12 Kuula

  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU             10,19  
          10,19   9,76   9,70   9,79  10,18       
  2. Aapo Vanhanen                           EspTa                9,49  
           8,86   8,40          8,94   9,29   9,49
  3. Abdulrahman Imoro                       VantSa               9,22  
           8,03   9,22   7,91   8,89   8,68      X
  4. Viggo Nordman                           EsboIF               8,03  
           7,81   7,70   7,98   7,99   7,80   8,03
  5. Nooa Merimaa                            VantSa               7,36  
           7,36   7,22   6,63   6,50   6,80   6,48
  6. Aarni Ikäheimo                          EspTa                6,88  
           6,80   6,29   6,78   6,88   6,38   6,66
  7. Elmer Keinänen                          EsboIF               6,84  
           6,58   6,56   6,82      X   6,84      X
  8. Teodor Veselinovic                      EspTa                6,73  
           6,73   6,41   5,77   6,49      X   6,35
  9. Max Sundholm                            EsboIF               6,45  
           6,45   6,15   5,98       
 10. Joona Paananen                          NurmijYU             6,35  
           6,35   6,13   6,21
 11. Niklas Karras                           EspTa                5,41  
              X   5,22   5,41
     Ojas Gujar                              LeppSi                DNS  
        

P14 60 m                            Loppukilpailu


  1. Waltteri Koenkytö                       EspTa                7,66  PB
  2. Kalle Hirvi                             KirkkonU             7,68  PB
  3. Micke Bärlund                           TapE                 7,70  PB
  4. Rado Lindberg                           EsboIF               7,75  PB
  5. Elliot Schmidt                          BorgåAk              7,81  PB
  6. Samuel Koski                            ViipU                8,03  PB

P14 60 m                            Alkuerät

  1. Kalle Hirvi                             KirkkonU             7,74q 
  2. Micke Bärlund                           TapE                 7,77q 
  3. Elliot Schmidt                          BorgåAk              7,80q 
  4. Rado Lindberg                           EsboIF               7,83q 
  5. Waltteri Koenkytö                       EspTa                7,84q 
  6. Samuel Koski                            ViipU                8,07q 
  7. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,07  
  8. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,18  
  9. Joa Järvenkylä                          EspTa                8,19  
 10. Joona Nieminen                          EspTa                8,22  
 11. Tumi Siranko                            VantSa               8,22  
 12. Lauri Mäkinen                           KU-58                8,24  
 13. Kuutti Vierros                          ViipU                8,24  
 14. Rasmus Vuonoranta                       EsboIF               8,28  
 15. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,30  
 16. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,34  
 17. Elias Neuvonen                          ViipU                8,37  
 18. Einari Tiainen                          VantSa               8,38  
 19. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             8,40  
 20. Luka Veselinovic                        EspTa                8,44  
 21. Erkko Mattila                           ViipU                8,47  
 22. Enir Bedretdin                          EsboIF               8,84  
 23. Jimi Sundholm                           HKV                  8,89  
 24. Miro Hottinen                           EspTa                8,95  
 25. Markus Hakala                           EspTa                8,98  
 26. Konsta Kock                             ViipU                9,14  
 27. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             9,17  
 28. William Forstén                         EsboIF               9,22  
 29. Ilari Ala-Harja                         EspTa                9,25  
 30. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                9,34  
 31. Erik Marno                              EspTa                9,54  
     Joonas Kumpulainen                      OrimJy                DNS  

Erä 1                

  1. Waltteri Koenkytö                       EspTa                7,84q PB
  2. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,34  PB
  3. Elias Neuvonen                          ViipU                8,37  PB
  4. William Forstén                         EsboIF               9,22  PB
  5. Erik Marno                              EspTa                9,54  

Erä 2                

  1. Kalle Hirvi                             KirkkonU             7,74q PB
  2. Kuutti Vierros                          ViipU                8,24  PB
  3. Rasmus Vuonoranta                       EsboIF               8,28  PB
  4. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             8,40  
  5. Enir Bedretdin                          EsboIF               8,84  PB

Erä 3                

  1. Micke Bärlund                           TapE                 7,77q PB
  2. Elliot Schmidt                          BorgåAk              7,80q PB
  3. Lauri Mäkinen                           KU-58                8,24  PB
  4. Jimi Sundholm                           HKV                  8,89  PB
  5. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             9,17  PB

Erä 4                

  1. Joa Järvenkylä                          EspTa                8,19  PB
  2. Erkko Mattila                           ViipU                8,47  
  3. Markus Hakala                           EspTa                8,98  PB
  4. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                9,34  PB
     Joonas Kumpulainen                      OrimJy                DNS  

Erä 5                

  1. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,07  PB
  2. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,18  
  3. Tumi Siranko                            VantSa               8,22  PB
  4. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,30  PB
  5. Konsta Kock                             ViipU                9,14  PB
  6. Ilari Ala-Harja                         EspTa                9,25  PB

Erä 6                

  1. Rado Lindberg                           EsboIF               7,83q PB
  2. Samuel Koski                            ViipU                8,07q PB
  3. Joona Nieminen                          EspTa                8,22  PB
  4. Einari Tiainen                          VantSa               8,38  PB
  5. Luka Veselinovic                        EspTa                8,44  PB
  6. Miro Hottinen                           EspTa                8,95  PB

P14 60 m aj

  1. Elliot Schmidt                          BorgåAk              8,91  
  2. Rado Lindberg                           EsboIF               9,00  
  3. Samuel Koski                            ViipU                9,31  
  4. Joona Nieminen                          EspTa                9,35  
  5. Tumi Siranko                            VantSa               9,37  
  6. Luka Veselinovic                        EspTa                9,53  
  7. Eeli Mäkelä                             VantSa               9,72  
  8. Jonne Isoherranen                       EspTa               10,59  
  9. Ilari Ala-Harja                         EspTa               11,41  
 10. Miro Hottinen                           EspTa               11,57  
 11. Alex Brofeldt                           KeskiUYU            11,60  

Erä 1                

  1. Joona Nieminen                          EspTa                9,35  
  2. Tumi Siranko                            VantSa               9,37  
  3. Eeli Mäkelä                             VantSa               9,72  
  4. Jonne Isoherranen                       EspTa               10,59  
  5. Alex Brofeldt                           KeskiUYU            11,60  

Erä 2                

  1. Elliot Schmidt                          BorgåAk              8,91  PB
  2. Rado Lindberg                           EsboIF               9,00  
  3. Samuel Koski                            ViipU                9,31  PB
  4. Luka Veselinovic                        EspTa                9,53  PB
  5. Ilari Ala-Harja                         EspTa               11,41  
  6. Miro Hottinen                           EspTa               11,57  

P14 Pituus

  1. Maximilian Bergholm                     EsboIF               5.87                    
          5.54  5.75  5.68  5.67  5.87     X
                                            
  2. Kalle Hirvi                             KirkkonU             5.55      PB              
          5.55  5.14     X     -           -
                                            
  3. Eino Sormunen                           HKV                  5.42      PB              
          5.35  5.28  4.98  5.42     X
                                      
  4. Eero Sormunen                           HKV                  5.22      PB              
          5.05  5.13  5.22  5.17  4.99     X
                                            
  5. Lauri Mäkinen                           KU-58                5.05      PB              
          5.05  4.96  4.87     X     X  4.86
                                            
  6. Eerik Nyyssönen                         EspTa                5.01      PB              
          4.84  4.95  4.38  4.47  5.01  4.87
                                            
  7. Eeli Mäkelä                             VantSa               4.80      PB              
          4.62  4.60  4.24  4.55  4.80  4.75
                                            
  8. Luka Veselinovic                        EspTa                4.79      PB              
             X     X  4.79     X     X     X
                                            
  9. Einari Tiainen                          VantSa               4.61      PB              
          4.61     X  4.57            
                                      
 10. Jimi Sundholm                           HKV                  4.47      PB              
          4.47  4.45  3.86
                          
 11. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             4.12      PB              
          4.12  3.99  4.12
                          
 12. Joa Järvenkylä                          EspTa                4.10      PB              
          4.10  3.58  3.86
                          
 13. Alex Brofeldt                           KeskiUYU             3.99                    
          3.85  3.99  3.79
                          
 14. William Forstén                         EsboIF               3.86                    
          3.85  3.86  3.44
                          
 15. Markus Hakala                           EspTa                3.55                    
             X  3.55  3.20
                          
 16. Ilari Ala-Harja                         EspTa                3.05                    
             X  2.77  3.05

P14 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        NurmijYU            14,59  
          14,59  14,10  13,17      X  13,82       
  2. Onni Rustholkarhu                       LahdA               12,18  
          11,63  11,65  11,90  12,18      X      X
  3. Mikael Böckerman                        EsboIF              10,97  
          10,58  10,73  10,83  10,81  10,64  10,97
  4. Valtteri Vasama                         NurmijYU             7,96  
           7,96   7,64   7,96   7,77   7,93   7,48
  5. Jimi Sundholm                           HKV                  7,26  
           7,02   7,20   7,26   7,11   7,15   7,00

M17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Henri Korhonen                          ViipU                7,32  PB
  2. Niklas Björkenheim                      EsboIF               7,32  PB
  3. Simo Laine                              LänsiUU              7,47  
  4. Henri Matikainen                        EspTa                7,56  PB
  5. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,60  PB
  6. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                7,62  PB

M17 60 m                            Alkuerät

  1. Niklas Björkenheim                      EsboIF               7,27q 
  2. Henri Korhonen                          ViipU                7,37q 
  3. Simo Laine                              LänsiUU              7,53q 
  4. Henri Matikainen                        EspTa                7,57q 
  5. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,60q 
  6. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                7,65q 
  7. Samuli Hänninen                         KarhU                7,70  
  8. Benjamin Saukkonen                      ViipU                7,83  
  9. Markus Serenius                         LänsiUU              7,98  
     Johannes Hakala                         EspTa                  DQ  

Erä 1                

  1. Niklas Björkenheim                      EsboIF               7,27q PB
  2. Henri Korhonen                          ViipU                7,37q PB
  3. Simo Laine                              LänsiUU              7,53q 
  4. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,60q PB
     Johannes Hakala                         EspTa                  DQ  

Erä 2                

  1. Henri Matikainen                        EspTa                7,57q PB
  2. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                7,65q PB
  3. Samuli Hänninen                         KarhU                7,70  
  4. Benjamin Saukkonen                      ViipU                7,83  PB
  5. Markus Serenius                         LänsiUU              7,98  PB

M17 60 m aj


  1. Benjamin Saukkonen                      ViipU                9,35  PB

T8 40 m

  1. Taika Huttunen                          KU-58                6,79  
  2. Evelyn Ohia                             EspTa                6,88  
  3. Enia Gürler                             HKV                  6,91  
  4. Beea Lehtovuori                         LänsiUU              7,21  
  5. Isla Juselius                           HämeenlTa            7,30  
  6. Viivi Siren                             VantSa               7,40  
  7. Saaga Lampi                             EspTa                7,55  
  8. Emma Kotakallio                         KirkkonU             7,69  
  9. Jenni Mikkonen                          EspTa                7,69  
 10. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA                7,70  
 11. Oona Vanhanen                           EspTa                7,75  
 12. Saana Pekkarinen                        HIFK                 7,78  
 13. Helmi-Tuuli Heiskanen                   KU-58                7,79  
 14. Kielo Salo                              KarkkPo              7,93  
 15. Mira Montonen                           NurmijYU             7,95  
 16. Anna Ollikainen                         NurmijYU             8,18  
 17. Tiiu Lehtonen                           LahdA                8,29  
 18. Meeri Aaron                             HKV                  8,30  
 19. Noomi Rajalin                           EspTa                8,31  
 20. Iida Suokonautio                        EspTa                8,32  
 21. Kaisla Salo                             KarkkPo              8,40  
 22. Emma Härkönen                           EspTa                8,50  
 23. Aino Hiltunen                           EspTa                8,53  
 24. Lilian Makki                            HKV                  8,57  
 25. Pihla Nissinen                          EspTa                8,63  
 26. Aino Matikainen                         VeikkVei             8,70  
 27. Lotta Montonen                          NurmijYU             9,15  
 28. Lumi Gürler                             HKV                  9,25  

Erä 1                

  1. Viivi Siren                             VantSa               7,40  PB
  2. Jenni Mikkonen                          EspTa                7,69  
  3. Tiiu Lehtonen                           LahdA                8,29  
  4. Iida Suokonautio                        EspTa                8,32  PB
  5. Kaisla Salo                             KarkkPo              8,40  
  6. Lumi Gürler                             HKV                  9,25  

Erä 2                

  1. Taika Huttunen                          KU-58                6,79  
  2. Mira Montonen                           NurmijYU             7,95  PB
  3. Emma Härkönen                           EspTa                8,50  
  4. Aino Hiltunen                           EspTa                8,53  
  5. Lilian Makki                            HKV                  8,57  
  6. Aino Matikainen                         VeikkVei             8,70  

Erä 3                

  1. Evelyn Ohia                             EspTa                6,88  PB
  2. Helmi-Tuuli Heiskanen                   KU-58                7,79  
  3. Anna Ollikainen                         NurmijYU             8,18  PB
  4. Meeri Aaron                             HKV                  8,30  
  5. Pihla Nissinen                          EspTa                8,63  

Erä 4                

  1. Isla Juselius                           HämeenlTa            7,30  
  2. Saaga Lampi                             EspTa                7,55  
  3. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA                7,70  PB
  4. Oona Vanhanen                           EspTa                7,75  PB
  5. Lotta Montonen                          NurmijYU             9,15  

Erä 5                

  1. Enia Gürler                             HKV                  6,91  PB
  2. Beea Lehtovuori                         LänsiUU              7,21  PB
  3. Emma Kotakallio                         KirkkonU             7,69  PB
  4. Saana Pekkarinen                        HIFK                 7,78  PB
  5. Kielo Salo                              KarkkPo              7,93  
  6. Noomi Rajalin                           EspTa                8,31  

T8 Pituus

  1. Taika Huttunen                          KU-58                3.84      PB              
          3.76  3.76  3.84  3.80  3.68  3.74
                                            
  2. Enia Gürler                             HKV                  3.62      PB              
          3.50  3.53  3.46  3.44  3.62  3.53
                                            
  3. Evelyn Ohia                             EspTa                3.54      PB              
          3.05  3.46  3.54  3.45  3.51  3.42
                                            
  4. Isla Juselius                           HämeenlTa            3.37                    
          3.37  3.23  3.29  3.24  3.05  3.11
                                            
  5. Viivi Siren                             VantSa               3.19      PB              
          3.16  3.16  3.19  3.09  3.10  3.10
                                            
  6. Beea Lehtovuori                         LänsiUU              3.00      PB              
          2.99  2.95  2.88  2.94  3.00  2.94
                                            
  7. Helmi-Tuuli Heiskanen                   KU-58                2.94                    
          2.58  2.93  2.94  2.89  2.82  2.77
                                            
  8. Jenni Mikkonen                          EspTa                2.93                    
          2.93  2.68  2.68  2.40  2.66  2.79
                                            
  9. Kielo Salo                              KarkkPo              2.90                    
          2.90  2.19  2.66
                          
 10. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA                2.85      PB              
          2.60  2.82  2.85
                          
 11. Saaga Lampi                             EspTa                2.80                    
          2.80  2.64  2.75
                          
 12. Emma Kotakallio                         KirkkonU             2.69      PB              
          2.69  2.66  2.46
                          
 13. Oona Vanhanen                           EspTa                2.63      PB              
          2.49  1.90  2.63
                          
 14. Tiiu Lehtonen                           LahdA                2.58                    
          2.52  2.50  2.58
                          
 15. Anna Ollikainen                         NurmijYU             2.54      PB              
          2.54  2.31  2.35
                          
 16. Mira Montonen                           NurmijYU             2.53      PB              
          2.53     X  2.50
                          
 17. Saana Pekkarinen                        HIFK                 2.53                    
          2.46  2.41  2.53
                          
 18. Noomi Rajalin                           EspTa                2.36                    
          2.36  2.10  2.23
                          
 19. Lilian Makki                            HKV                  2.33                    
          2.33  2.23  2.10
                          
 20. Emma Härkönen                           EspTa                2.30                    
          2.10  2.06  2.30
                          
 21. Kaisla Salo                             KarkkPo              2.25                    
          2.25  2.16  1.88
                          
 22. Meeri Aron                              HKV                  2.24                    
          2.15  2.24  2.16
                          
 23. Aino Hiltunen                           EspTa                2.23                    
          1.93  1.93  2.23
                          
 24. Emma Ignatius                           HIFK                 2.18                    
          2.17  2.18  1.93
                          
 25. Pihla Nissinen                          EspTa                2.17                    
          1.65  1.60  2.17
                          
 26. Aino Matikainen                         VeikkVei             2.10                    
          2.10  1.91  2.08
                          
 27. Iida Suokonautio                        EspTa                2.00                    
          1.99  1.86  2.00
                          
 28. Lotta Montonen                          NurmijYU             1.97                    
          1.94  1.97  1.91
                          
     Sade Ahlholm                            LeppSi                 NM                    
              
              
     Eevi Saarinen                           EspTa                  NM                    
                    
                    

T10 60 m

  1. Isla Kimpimäki                          EspTa                9,29  
  2. Liia Lehiö                              NurmijYU             9,30  
  3. Lilja Mäkelä                            EspTa                9,53  
  4. Veera Keskinen                          VihdVie              9,53  
  5. Aleksandra Lovén                        HKV                  9,59  
  6. Jenna Pyykkö                            NurmijYU             9,64  
  7. Matilda Krause                          HKV                  9,64  
  8. Niina Lankinen                          VantSa               9,72  
  9. Isabella Tuulari                        EspTa                9,72  
 10. Nella Lemström                          KarhU                9,73  
 11. Petra Pennanen                          HKV                  9,75  
 12. Onerva Pennonen                         NurmijYU             9,83  
 13. Alisa Männistö                          EspTa                9,90  
 14. Meri Henttonen                          HKV                  9,91  
 15. Veera Niska                             EspTa                9,93  
 16. Martta Mösö                             NurmijYU             9,94  
 17. Meea Kettunen                           LänsiUU              9,98  
 18. Pihla Peltoniemi                        NurmijYU            10,00  
 19. Minttu Kanerva                          VantSa              10,08  
 20. Emma Kimpimäki                          EspTa               10,16  
 21. Ella Schroderus                         EspTa               10,20  
 22. Helmi Paananen                          LänsiUU             10,26  
 23. Ada Mikkola                             EspTa               10,41  
 24. Sofia Lam                               EspTa               10,44  
 25. Roosa Ouni                              EspTa               10,48  
 26. Anni Kujansivu                          HKV                 10,50  
 27. Kaisli Ruha                             EspTa               10,54  
 28. Jenna Laakso                            EspTa               10,57  
 29. Sade Hyvärinen                          HKV                 10,57  
 30. Vilma Metsälä                           EspTa               10,59  
 31. Nadja Rajalin                           EspTa               10,68  
 32. Emilia Frösén                           HKV                 10,85  
 33. Aamu Könnölä                            EspTa               10,92  
 34. Anni-Sofia Rinne                        LänsiUU             11,07  
 35. Emma Valkila                            HKV                 11,08  
 36. Johanna Kumpulainen                     EspTa               11,08  
 37. Minea Luonsi                            EspTa               11,13  
 38. Sara Humolli                            EspTa               11,29  
     Siiri Lehti                             HKV                   DNS  

Erä 1                

  1. Aleksandra Lovén                        HKV                  9,59  
  2. Kaisli Ruha                             EspTa               10,54  
  3. Johanna Kumpulainen                     EspTa               11,08  PB
  4. Minea Luonsi                            EspTa               11,13  
  5. Sara Humolli                            EspTa               11,29  

Erä 2                

  1. Lilja Mäkelä                            EspTa                9,53  
  2. Nella Lemström                          KarhU                9,73  
  3. Ella Schroderus                         EspTa               10,20  
  4. Roosa Ouni                              EspTa               10,48  
  5. Aamu Könnölä                            EspTa               10,92  

Erä 3                

  1. Alisa Männistö                          EspTa                9,90  
  2. Ada Mikkola                             EspTa               10,41  
  3. Jenna Laakso                            EspTa               10,57  
  4. Nadja Rajalin                           EspTa               10,68  
  5. Anni-Sofia Rinne                        LänsiUU             11,07  

Erä 4                

  1. Veera Niska                             EspTa                9,93  PB
  2. Emma Kimpimäki                          EspTa               10,16  PB
  3. Sofia Lam                               EspTa               10,44  PB
  4. Vilma Metsälä                           EspTa               10,59  PB
  5. Emilia Frösén                           HKV                 10,85  PB
  6. Emma Valkila                            HKV                 11,08  PB

Erä 5                

  1. Martta Mösö                             NurmijYU             9,94  PB
  2. Minttu Kanerva                          VantSa              10,08  PB
  3. Helmi Paananen                          LänsiUU             10,26  
  4. Anni Kujansivu                          HKV                 10,50  PB
  5. Sade Hyvärinen                          HKV                 10,57  PB
     Siiri Lehti                             HKV                   DNS  

Erä 6                

  1. Matilda Krause                          HKV                  9,64  PB
  2. Niina Lankinen                          VantSa               9,72  PB
  3. Petra Pennanen                          HKV                  9,75  PB
  4. Meri Henttonen                          HKV                  9,91  PB
  5. Meea Kettunen                           LänsiUU              9,98  PB
  6. Pihla Peltoniemi                        NurmijYU            10,00  

Erä 7                

  1. Isla Kimpimäki                          EspTa                9,29  PB
  2. Liia Lehiö                              NurmijYU             9,30  PB
  3. Veera Keskinen                          VihdVie              9,53  PB
  4. Jenna Pyykkö                            NurmijYU             9,64  PB
  5. Isabella Tuulari                        EspTa                9,72  PB
  6. Onerva Pennonen                         NurmijYU             9,83  PB

T10 Korkeus

  1. Helmi Paananen                          LänsiUU               125  
         100 105 110 115 120 125 128
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Petra Pennanen                          HKV                   120  
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  3. Meea Kettunen                           LänsiUU               115  
         105 110 115 120
           O  XO   O XXX
  4. Viivi Paju                              VantSa                115  
         090 100 105 110 115 120
           O   O   O   O  XO XXX
  5. Isabella Tuulari                        EspTa                 110  
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
  6. Niina Lankinen                          VantSa                110  
         090 100 105 110 115
           O   O   O XXO XXX
  7. Isla Kimpimäki                          EspTa                 110  
         080 090 100 105 110 115
           O   O   O  XO XXO XXX
  8. Emma Valkila                            HKV                   105  
         100 105 110
           O   O XXX
  9. Lilja Mäkelä                            EspTa                 105  
         080 090 100 105 110
           O   O  XO  XO XXX
 10. Minttu Kanerva                          VantSa                105  
         090 100 105 110
           O   O XXO XXX
 11. Kaisli Ruha                             EspTa                 105  
         080 090 100 105 110
           O   O  XO XXO XXX
 11. Veera Niska                             EspTa                 105  
         080 090 100 105 110
           O   O  XO XXO XXX
 13. Emma Kimpimäki                          EspTa                 100  
         080 090 100 105
           O   O   O XXX
 13. Onerva Pennonen                         NurmijYU              100  
         080 090 100 105
           O   O   O XXX
 15. Pihla Peltoniemi                        NurmijYU              100  
         080 090 100 105
          XO   O  XO XXX
 16. Jenna Laakso                            EspTa                 090  
         080 090 100
           O   O XXX
 16. Laura Pietarinen                        EspTa                 090  
         080 090 100
           O   O XXX
 16. Alisa Männistö                          EspTa                 090  
         080 090 100
           O   O XXX
 19. Siiri Lehti                             HKV                   090  
         090 100
          XO XXX
 19. Nadja Rajalin                           EspTa                 090  
         080 090 100
           O  XO XXX
 21. Roosa Ouni                              EspTa                 090  
         080 090 100
           O XXO XXX
 21. Martta Mösö                             NurmijYU              090  
         080 090 100
           O XXO XXX
 23. Johanna Kumpulainen                     EspTa                 080  
         080 090
           O XXX

T10 Kuula

  1. Isabella Tuulari                        EspTa                8,20  
           7,48   7,51   7,92      X   8,20   7,87
  2. Helmi Paananen                          LänsiUU              7,47  
           5,90   6,56   7,25   6,89   7,47      X
  3. Meea Kettunen                           LänsiUU              7,08  PB
           5,91   6,41   7,04   7,08   6,27   6,38
  4. Emma Valkila                            HKV                  7,08  
           6,49   7,08      X      X   6,19   6,40
  5. Jenna Pyykkö                            NurmijYU             6,89  
           6,83   6,89   6,30   6,18   6,49   5,88
  6. Petra Pennanen                          HKV                  6,69  
           6,49   6,69   6,26   6,26   6,59   6,29
  7. Jenna Laakso                            EspTa                6,42  
           6,06   5,86   5,61   5,93   5,95   6,42
  8. Emilia Frösén                           HKV                  6,33  PB
           5,44   4,75   6,33   5,80      X   5,15
  9. Anni Kujansivu                          HKV                  6,06  
           5,02   6,06   5,77              
 10. Nella Lemström                          KarhU                5,87  
           5,64   5,22   5,87
 11. Isla Kimpimäki                          EspTa                5,52  
           5,52   4,79   5,06
 12. Roosa Ouni                              EspTa                5,51  PB
              X   5,09   5,51
 13. Mira Montonen                           NurmijYU             5,34  
           5,34   4,69   4,79       
 14. Anni-Sofia Rinne                        LänsiUU              5,32  
           4,85   5,32   5,22
 15. Emma Kimpimäki                          EspTa                5,29  
           4,35   5,13   5,29
 16. Martta Mösö                             NurmijYU             5,18  
           5,12   5,09   5,18       
 17. Minea Luonsi                            EspTa                5,08  
           4,21   5,08   4,41       
 18. Vilma Metsälä                           EspTa                5,05  
           4,90   5,05   4,57
 19. Veera Niska                             EspTa                4,96  
           4,88   4,96   4,18       
 20. Lilja Mäkelä                            EspTa                4,89  
           4,89   4,54   4,67       
 21. Minttu Kanerva                          VantSa               4,88  
           4,70   4,47   4,88
 22. Oona Vanhanen                           EspTa                4,70  
           4,70   3,89   4,40
 23. Alisa Männistö                          EspTa                4,63  
                  3,14   4,63
 24. Kaisli Ruha                             EspTa                4,15  
           4,15   3,88   3,83
 25. Johanna Kumpulainen                     EspTa                4,11  
           3,45   4,11   4,03
 26. Laura Pietarinen                        EspTa                4,05  
           3,73   4,05   3,52
 27. Sara Humolli                            EspTa                4,04  
           4,04   3,68   3,73       
 28. Aleksandra Lovén                        HKV                  4,00  
           3,93   4,00   3,99
     Peppi Lucas                             NurmijYU              DNS  
        

T12 60 m

  1. Maria Djusko                            HämeenlTa            8,57  
  2. Aila Varila                             EsboIF               8,68  
  3. Silja Niemi                             MäntsU               8,82  
  4. Matilda Lahti                           EspTa                8,87  
  5. Anni Pakkanen                           MäntsU               8,87  
  6. Rebecka Smedman                         EsboIF               8,89  
  7. Taimi Vallinoja                         HKV                  8,89  
  8. Kira Shilov                             EspTa                8,93  
  9. Mathilda Granvik                        EsboIF               8,95  
 10. Vilja Valtakari                         HelsTa               9,03  
 11. Lena Liimatainen                        EspTa                9,08  
 12. Olivia Rautiainen                       EspTa                9,13  
 13. Hanna Kotakallio                        KirkkonU             9,19  
 14. Saina Lavi                              KirkkonU             9,21  
 15. Camilla Junes                           EspTa                9,22  
 16. Alva Kollin                             EsboIF               9,26  
 17. Iida Riutankoski                        HKV                  9,28  
 18. Veera Seppälä                           HKV                  9,30  
 19. Naima Sainio                            HKV                  9,33  
 20. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,36  
 21. Elle Saari                              EspTa                9,38  
 22. Aura Arvas                              HelsTa               9,41  
 23. Tara Sohlo                              EspTa                9,42  
 24. Helmi Nieminen                          HelsTa               9,45  
 25. Piitu Tourunen                          LahdA                9,45  
 26. Edit Palmén                             EspTa                9,52  
 27. Fanny-Amanda Seppälä                    KeskiUYU             9,54  
 28. Taika Henttonen                         HKV                  9,56  
 29. Mandi Metsäkoivu                        ViipU                9,58  
 30. Lotta Larjava                           KirkkonU             9,62  
 31. Armida Suomi                            LänsiUU              9,73  
 32. Venla Noronen                           EspTa                9,76  
 33. Hertta Sivola                           EspTa                9,77  
 34. Saima Helminen                          HelsTa               9,81  
 35. Emma Kantola                            EspTa                9,92  
 36. Ida Saarinen                            VilppVei            10,02  
 37. Milka Koivukoski                        HelsTa              10,05  
 38. Nea Puiro                               KU-58               10,10  
 39. Veera Joutlahti                         LänsiUU             10,13  
 40. Sonya Hassan                            LeppSi              10,28  
 41. Anna Luht                               HelsTa              10,63  
     Stella Andberg                          EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Kira Shilov                             EspTa                8,93  
  2. Hertta Sivola                           EspTa                9,77  
  3. Ida Saarinen                            VilppVei            10,02  
  4. Sonya Hassan                            LeppSi              10,28  
  5. Anna Luht                               HelsTa              10,63  PB
     Stella Andberg                          EspTa                 DNS  

Erä 2                

  1. Fanny-Amanda Seppälä                    KeskiUYU             9,54  PB
  2. Armida Suomi                            LänsiUU              9,73  PB
  3. Saima Helminen                          HelsTa               9,81  PB
  4. Emma Kantola                            EspTa                9,92  PB
  5. Nea Puiro                               KU-58               10,10  PB
  6. Veera Joutlahti                         LänsiUU             10,13  

Erä 3                

  1. Vilja Valtakari                         HelsTa               9,03  PB
  2. Piitu Tourunen                          LahdA                9,45  PB
  3. Edit Palmén                             EspTa                9,52  PB
  4. Lotta Larjava                           KirkkonU             9,62  PB
  5. Venla Noronen                           EspTa                9,76  PB
  6. Milka Koivukoski                        HelsTa              10,05  

Erä 4                

  1. Camilla Junes                           EspTa                9,22  PB
  2. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,36  PB
  3. Aura Arvas                              HelsTa               9,41  PB
  4. Helmi Nieminen                          HelsTa               9,45  PB
  5. Taika Henttonen                         HKV                  9,56  PB
  6. Mandi Metsäkoivu                        ViipU                9,58  PB

Erä 5                

  1. Rebecka Smedman                         EsboIF               8,89  PB
  2. Hanna Kotakallio                        KirkkonU             9,19  PB
  3. Alva Kollin                             EsboIF               9,26  PB
  4. Iida Riutankoski                        HKV                  9,28  PB
  5. Veera Seppälä                           HKV                  9,30  PB
  6. Tara Sohlo                              EspTa                9,42  PB

Erä 6                

  1. Aila Varila                             EsboIF               8,68  PB
  2. Anni Pakkanen                           MäntsU               8,87  PB
  3. Mathilda Granvik                        EsboIF               8,95  PB
  4. Lena Liimatainen                        EspTa                9,08  PB
  5. Saina Lavi                              KirkkonU             9,21  PB
  6. Elle Saari                              EspTa                9,38  PB

Erä 7                

  1. Maria Djusko                            HämeenlTa            8,57  PB
  2. Silja Niemi                             MäntsU               8,82  PB
  3. Matilda Lahti                           EspTa                8,87  PB
  4. Taimi Vallinoja                         HKV                  8,89  PB
  5. Olivia Rautiainen                       EspTa                9,13  
  6. Naima Sainio                            HKV                  9,33  

T12 60 m aj

  1. Erika Juselius                          HämeenlTa           10,00  
  2. Mia Flink                               EspTa               10,33  
  3. Emilia Siggberg                         EsboIF              10,53  
  4. Elli Paananen                           LänsiUU             10,63  
  5. Matilda Lahti                           EspTa               10,66  
  6. Mathilda Granvik                        EsboIF              10,92  
  7. Naima Sainio                            HKV                 10,95  
  8. Heta Rantanen                           KeskiUYU            11,04  
  9. Nella Eiroma                            HKV                 11,11  
 10. Henni Piirainen                         KeskiUYU            11,16  
 11. Saana Kajander                          KeskiUYU            11,17  
 12. Elle Saari                              EspTa               11,31  
 13. Edit Palmén                             EspTa               11,33  
 14. Hilla Tuominen                          LahdA               11,36  
 15. Matilda Pennanen                        EsboIF              11,51  
 16. Frida Blomfelt                          EsboIF              11,75  
 17. Julia Ant-Wuorinen                      HKV                 12,14  
 18. Olivia Rautiainen                       EspTa               12,28  
 19. Stella Andberg                          EspTa               12,57  
 20. Rosaliina Hiltunen                      VantSa              12,94  
 21. Hanna Mustonen                          MäntsU              13,26  
 22. Veera Joutlahti                         LänsiUU             13,84  
 23. Milka Koivukoski                        HelsTa              14,06  

Erä 1                

  1. Mathilda Granvik                        EsboIF              10,92  
  2. Henni Piirainen                         KeskiUYU            11,16  
  3. Elle Saari                              EspTa               11,31  
  4. Matilda Pennanen                        EsboIF              11,51  
  5. Julia Ant-Wuorinen                      HKV                 12,14  

Erä 2                

  1. Nella Eiroma                            HKV                 11,11  
  2. Hilla Tuominen                          LahdA               11,36  
  3. Frida Blomfelt                          EsboIF              11,75  
  4. Stella Andberg                          EspTa               12,57  
  5. Rosaliina Hiltunen                      VantSa              12,94  
  6. Milka Koivukoski                        HelsTa              14,06  

Erä 3                

  1. Emilia Siggberg                         EsboIF              10,53  
  2. Naima Sainio                            HKV                 10,95  
  3. Saana Kajander                          KeskiUYU            11,17  
  4. Olivia Rautiainen                       EspTa               12,28  
  5. Hanna Mustonen                          MäntsU              13,26  PB
  6. Veera Joutlahti                         LänsiUU             13,84  

Erä 4                

  1. Erika Juselius                          HämeenlTa           10,00  PB
  2. Mia Flink                               EspTa               10,33  PB
  3. Elli Paananen                           LänsiUU             10,63  PB
  4. Matilda Lahti                           EspTa               10,66  PB
  5. Heta Rantanen                           KeskiUYU            11,04  PB
  6. Edit Palmén                             EspTa               11,33  PB

T12 Korkeus

  1. Ruth Toivola                            RiihimKi              146  
         125 130 135 140 143 146 149
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Mia Flink                               EspTa                 146  
         130 135 140 143 146 149
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Naima Sainio                            HKV                   135  
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O   Ö XXO XXX
  4. Hanna Mustonen                          MäntsU                130  
         125 130 135
          XO   O XXX
  5. Elin Tillander                          IFSibboV              130  
         125 130 135
           O  XO XXX
  6. Silja Niemi                             MäntsU                130  
         105 115 120 125 130 135
           O   O   O   O XXO XXX
  7. Lotta Larjava                           KirkkonU              130  
         105 115 120 125 130 135
           O   O  XO   O XXO XXX
  7. Lena Liimatainen                        EspTa                 130  
         105 115 120 125 130 135
           O   O   O  XO XXO XXX
  9. Elli Paananen                           LänsiUU               125  
         125 130
           O XXX
 10. Saima Helminen                          HelsTa                125  
         105 115 120 125 130
           O   O   O  XO XXX
 11. Venla Noronen                           EspTa                 125  
         105 115 120 125 130
           O  XO   O  XO XXX
 12. Ida Saarinen                            VilppVei              120  
         105 115 120 125
           O   O   O XXX
 12. Armida Suomi                            LänsiUU               120  
         115 120 125
           O   O XXX
 12. Tara Sohlo                              EspTa                 120  
         095 105 115 120 125
           O   O   O   O XXX
 15. Veera Seppälä                           HKV                   120  
         105 115 120 125
           O   O  XO XXX
 16. Vilja Valtakari                         HelsTa                115  
         105 115 120
           O   O XXX
 16. Nella Eiroma                            HKV                   115  
         105 115 120
           O   O XXX
 16. Milka Koivukoski                        HelsTa                115  
         105 115 120
           O   O XXX
 19. Oona Korhonen                           NurmijYU              115  
         105 115 120
         XXO  XO XXX

T12 Pituus

  1. Venla Reunanen                          HIFK                 5.07      PB              
             X  4.66  4.31     X  4.89  5.07
                                            
  2. Erika Juselius                          HämeenlTa            4.60      PB              
          4.21  4.48  4.59  4.40  4.60  4.49
                                            
  3. Mia Flink                               EspTa                4.57      PB              
          4.09  4.57  3.91  4.26  4.18     X
                                            
  4. Ruth Toivola                            RiihimKi             4.42                    
             X  4.38  4.40  4.42     X  4.36
                                            
  5. Kira Shilov                             EspTa                4.42                    
          4.12  4.42  4.22     X  4.40     X
                                            
  6. Matilda Lahti                           EspTa                4.27      PB              
          3.93  4.12  3.99  3.98  4.27  4.26
                                            
  7. Anni Pakkanen                           MäntsU               4.09                    
          4.09  4.01  3.87  3.60  3.86  3.54
                                            
  8. Iida Riutankoski                        HKV                  4.08                    
          3.80  3.87  4.08  3.92  3.99     X
                                            
  9. Fanny-Amanda Seppälä                    KeskiUYU             4.02      PB              
             X  4.02     X
                          
 10. Frida Blomfelt                          EsboIF               4.01                    
          3.63  3.96  4.01
                          
 11. Aila Varila                             EsboIF               4.01                    
          3.95     X  4.01
                          
 12. Hilla Tuominen                          LahdA                3.98                    
          3.87  3.98  3.74
                          
 13. Matilda Pennanen                        EsboIF               3.98                    
          3.75  3.98  3.64
                          
 14. Tuulia Kiuru                            HelsTa               3.95      PB              
          3.81  3.86  3.95
                          
 15. Vilja Valtakari                         HelsTa               3.91      PB              
          3.91  3.81  3.76
                          
 16. Julia Ant-Wuorinen                      HKV                  3.91                    
          3.78     X  3.91
                          
 16. Edit Palmén                             EspTa                3.91      PB              
             X  3.91  3.78
                          
 18. Olivia Rautiainen                       EspTa                3.89                    
          3.89  3.67  3.89
                          
 19. Saana Kajander                          KeskiUYU             3.89                    
          3.89  3.49  3.34
                          
 20. Piitu Tourunen                          LahdA                3.85                    
          3.85  3.58  3.59
                          
 21. Hanna Mustonen                          MäntsU               3.83                    
          3.79  3.65  3.83
                          
 22. Lena Liimatainen                        EspTa                3.83                    
          3.50  3.83  3.78
                          
 23. Heta Rantanen                           KeskiUYU             3.75      PB              
          3.39  3.74  3.75
                          
 24. Mathilda Granvik                        EsboIF               3.75                    
          3.43     X  3.75
                          
 25. Saima Helminen                          HelsTa               3.74                    
          3.74  3.70  3.65
                          
 26. Emma Kantola                            EspTa                3.74                    
          3.74  3.57  3.39
                          
 27. Camilla Junes                           EspTa                3.73                    
          3.73  3.61  3.46
                          
 28. Saina Lavi                              KirkkonU             3.69                    
          3.49  3.26  3.69
                          
 29. Elli Paananen                           LänsiUU              3.69                    
             X  3.69     X
                          
 30. Tara Sohlo                              EspTa                3.63                    
          3.61  3.63  3.51
                          
 31. Elle Saari                              EspTa                3.63                    
          3.25  3.63  3.15
                          
 32. Hanna Kotakallio                        KirkkonU             3.50                    
          3.50  3.41  3.39
                          
 33. Hertta Sivola                           EspTa                3.43                    
          3.25  3.32  3.43
                          
 34. Rosaliina Hiltunen                      VantSa               3.34                    
          3.34  3.29  3.13
                          
 35. Lotta Larjava                           KirkkonU             3.30                    
          3.13  3.30  3.21
                          
 36. Ella Rautawaara                         KeskiUYU             3.29      PB              
          3.29  3.18  3.14
                          
 37. Anna Luht                               HelsTa               3.22                    
          3.22     X  3.05
                          
 38. Helmi Nieminen                          HelsTa               3.14                    
          2.70  2.70  3.14
                          
 39. Sonya Hassan                            LeppSi               2.31                    
          2.31     X     X      
                                
     Veera Joutlahti                         LänsiUU                NM                    
             -     -     -      
                                
     Stella Andberg                          EspTa                  NM                    
             X     -     -
                          

T14 60 m                            Loppukilpailu


  1. Elmiina Siikala                         EspTa                7,92  PB
  2. Jenna Vakkilainen                       VantSa               7,93  PB
  3. Aava Lajunen                            VantSa               8,23  PB
  4. Matilda Helminen                        EsboIF               8,43  PB
  5. Emmi Satosuo                            KU-58                8,48  PB
  6. Emilia Chandras                         EspTa                8,53  PB

T14 60 m                            Alkuerät

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               7,96q 
  2. Elmiina Siikala                         EspTa                8,10q 
  3. Aava Lajunen                            VantSa               8,18q 
  4. Emmi Satosuo                            KU-58                8,42q 
  5. Matilda Helminen                        EsboIF               8,48q 
  6. Emilia Chandras                         EspTa                8,55q 
  7. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi             8,58  
  8. Maggie Hollo                            EspTa                8,60  
  9. Ruusu Saarela                           EspTa                8,64  
 10. Saana Säilä                             ViipU                8,74  
 11. Olivia Siitarinen                       EspTa                8,75  
 12. Helmi Eklund                            EspTa                8,81  
 13. Lina Kiviaho                            EsboIF               8,83  
 14. Elli Rantala                            EspTa                8,86  
 15. Lilli Lehto                             ViipU                8,93  
 16. Tia Piskunen                            VantSa               8,96  
 17. Isabella Strömberg                      EspTa                8,98  
 18. Anni Nurminen                           EspTa                9,00  
 19. Noora Niininen                          EspTa                9,02  
 20. Miina Turpeinen                         VesU                 9,04  
 21. Inkeri Paavola                          EspTa                9,06  
 22. Sofia Tanner                            LänsiUU              9,08  
 23. Helmi Roikonen                          ViipU                9,16  
 24. Valentina Seppälä                       EspTa                9,18  
 25. Claudia Lomp                            ViipU                9,27  
 26. Maria Lindbohm                          HIFK                 9,27  
 27. Ronja Porthan                           HIFK                 9,30  
 28. Meaminea Kerkelä                        ViipU                9,35  
 29. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,35  
 30. Iris Fränti                             ViipU                9,38  
 31. Sara Forsström                          EspTa                9,38  
 32. Tara Hatakka                            VantSa               9,55  
 33. Lea Räsänen                             EspTa                9,65  
 34. Olivia Laukkoski                        ViipU                9,68  
 34. Nella Jäppinen                          HIFK                 9,68  
 36. Olivia Kollin                           EsboIF               9,72  
 37. Pihla Alanne                            ViipU                9,81  
 38. Peppi Ticklén                           EspTa                9,95  

Erä 1                

  1. Matilda Helminen                        EsboIF               8,48q PB
  2. Noora Niininen                          EspTa                9,02  PB
  3. Sofia Tanner                            LänsiUU              9,08  
  4. Ronja Porthan                           HIFK                 9,30  
  5. Meaminea Kerkelä                        ViipU                9,35  PB
  6. Peppi Ticklén                           EspTa                9,95  

Erä 2                

  1. Ruusu Saarela                           EspTa                8,64  PB
  2. Saana Säilä                             ViipU                8,74  PB
  3. Tia Piskunen                            VantSa               8,96  
  4. Inkeri Paavola                          EspTa                9,06  
  5. Olivia Kollin                           EsboIF               9,72  PB

Erä 3                

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               7,96q PB
  2. Emilia Chandras                         EspTa                8,55q PB
  3. Lina Kiviaho                            EsboIF               8,83  PB
  4. Miina Turpeinen                         VesU                 9,04  
  5. Lea Räsänen                             EspTa                9,65  

Erä 4                

  1. Maggie Hollo                            EspTa                8,60  PB
  2. Olivia Siitarinen                       EspTa                8,75  PB
  3. Olivia Laukkoski                        ViipU                9,68  PB
  3. Nella Jäppinen                          HIFK                 9,68  PB
  5. Pihla Alanne                            ViipU                9,81  

Erä 5                

  1. Helmi Eklund                            EspTa                8,81  PB
  2. Isabella Strömberg                      EspTa                8,98  PB
  3. Valentina Seppälä                       EspTa                9,18  PB
  4. Claudia Lomp                            ViipU                9,27  PB
  5. Iris Fränti                             ViipU                9,38  

Erä 6                

  1. Aava Lajunen                            VantSa               8,18q PB
  2. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi             8,58  PB
  3. Lilli Lehto                             ViipU                8,93  PB
  4. Helmi Roikonen                          ViipU                9,16  PB
  5. Sara Forsström                          EspTa                9,38  PB
  6. Tara Hatakka                            VantSa               9,55  PB

Erä 7                

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                8,10q PB
  2. Emmi Satosuo                            KU-58                8,42q PB
  3. Elli Rantala                            EspTa                8,86  PB
  4. Anni Nurminen                           EspTa                9,00  PB
  5. Maria Lindbohm                          HIFK                 9,27  PB
  6. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,35  PB

T14 60 m aj

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               9,01  
  2. Elmiina Siikala                         EspTa                9,27  
  3. Aava Lajunen                            VantSa               9,40  
  4. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                9,58  
  5. Evita Santala                           KeskiUYU             9,71  
  6. Kiia Äikää                              HIFK                 9,83  
  7. Ruusu Saarela                           EspTa               10,02  
  8. Emilia Chandras                         EspTa               10,13  
  9. Lumia Laakso                            KeskiUYU            10,24  
 10. Elli Rantala                            EspTa               10,25  
 11. Olivia Siitarinen                       EspTa               10,36  
 12. Miina Turpeinen                         VesU                10,66  
 13. Alisa Rauhamaa                          LahdA               10,69  
 14. Martta Valtonen                         EspTa               10,81  
 15. Isabella Strömberg                      EspTa               10,82  
 16. Maggie Hollo                            EspTa               11,26  
 17. Ella Råstedt                            EsboIF              11,27  
 18. Sara Forsström                          EspTa               11,37  
 19. Inkeri Paavola                          EspTa               11,43  

Erä 1                

  1. Evita Santala                           KeskiUYU             9,71  
  2. Emilia Chandras                         EspTa               10,13  
  3. Ella Råstedt                            EsboIF              11,27  
  4. Sara Forsström                          EspTa               11,37  

Erä 2                

  1. Kiia Äikää                              HIFK                 9,83  
  2. Elli Rantala                            EspTa               10,25  
  3. Alisa Rauhamaa                          LahdA               10,69  
  4. Isabella Strömberg                      EspTa               10,82  

Erä 3                

  1. Olivia Siitarinen                       EspTa               10,36  PB
  2. Miina Turpeinen                         VesU                10,66  PB
  3. Martta Valtonen                         EspTa               10,81  PB
  4. Maggie Hollo                            EspTa               11,26  PB
  5. Inkeri Paavola                          EspTa               11,43  PB

Erä 4                

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               9,01  PB
  2. Elmiina Siikala                         EspTa                9,27  PB
  3. Aava Lajunen                            VantSa               9,40  PB
  4. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                9,58  PB
  5. Ruusu Saarela                           EspTa               10,02  PB
  6. Lumia Laakso                            KeskiUYU            10,24  PB

T14 Pituus

  1. Saana Säilä                             ViipU                4.88      PB              
          4.58  4.63  4.59  4.08  4.88  4.88
                                            
  2. Evita Santala                           KeskiUYU             4.88      PB              
          4.83  4.88  4.64     X     X     X
                                            
  3. Elmiina Siikala                         EspTa                4.80      PB              
          4.80     X  4.53  4.52  4.58     X
                                            
  4. Helmi Eklund                            EspTa                4.65      PB              
          4.52  4.44  4.52  4.52  4.63  4.65
                                            
  5. Lumia Laakso                            KeskiUYU             4.64      PB              
          4.37  4.50  4.53  4.59  4.64     X
                                            
  6. Elsa Mattila                            RiihimKi             4.55      PB              
             X  3.07  4.40     X  4.55  4.26
                                            
  7. Ruusu Saarela                           EspTa                4.49                    
          4.49     X     X  4.43  4.40     X
                                            
  8. Alisa Rauhamaa                          LahdA                4.43      PB              
          4.34  4.29  4.22  4.14  4.26  4.43
                                            
  9. Anni Nurminen                           EspTa                4.30      PB              
          4.25  4.30  4.26
                          
 10. Matilda Helminen                        EsboIF               4.29      PB              
          4.29  4.16  4.25
                          
 11. Malin Karell                            SjundeåIF            4.24                    
          4.18  4.24  4.07
                          
 12. Olivia Siitarinen                       EspTa                4.18                    
          4.02  4.00  4.18
                          
 13. Tara Hatakka                            VantSa               3.91      PB              
          3.88  3.91     X
                          
 14. Meaminea Kerkelä                        ViipU                3.85      PB              
          3.50     X  3.85
                          
 15. Maggie Hollo                            EspTa                3.83                    
          3.82     X  3.83
                          
 16. Olivia Laukkoski                        ViipU                3.70                    
          3.70  2.99  3.67
                          
 17. Kira Koskiniemi                         HKV                  3.69      SB              
          3.69  3.48  3.39
                          
 18. Sara Forsström                          EspTa                3.49                    
          3.49  3.47  3.30
                          
     Miina Turpeinen                         VesU                   NM                    
             -     -     -
                          

T14 Kuula

  1. Natalie Saarinen                        EspTa               10,80  
          10,42  10,80   9,97      X  10,43      X
  2. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi            10,38  PB
           9,60  10,38   9,88   9,61   9,48   9,06
  3. Aino Ikäheimo                           EspTa               10,10  PB
           9,75   9,55   9,46   8,98      X  10,10
  4. Lilli Lehto                             ViipU                9,72  PB
           9,02   7,95   9,72   7,75   9,45   8,24
  5. Alisa Rauhamaa                          LahdA                8,58  
           7,63   8,12   7,61   8,00   8,58   8,33
  6. Noora Niininen                          EspTa                8,55  PB
           6,99   6,93   8,23   8,55      X   8,42
  7. Malin Karell                            SjundeåIF            8,29  PB
           7,42   7,19   7,09   8,21   7,93   8,29
  8. Ella Råstedt                            EsboIF               7,61  
           6,35   6,63   7,19   7,30   7,61   7,25
  9. Tara Hatakka                            VantSa               6,78  
           6,78   6,37   6,53
 10. Kira Koskiniemi                         HKV                  6,62  
           6,60   5,97   6,62

N17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Julia Ihantola                          EspTa                7,87  PB
  2. Ella Paukku                             EsboIF               8,05  PB
  3. Jenny Sario                             EspTa                8,13  PB
  4. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            8,22  PB
  5. Mikaela Hänninen                        VantSa               8,34  
     Minea Fogelholm                         EspTa                  DQ  

N17 60 m                            Alkuerät

  1. Julia Ihantola                          EspTa                7,91q 
  2. Minea Fogelholm                         EspTa                7,99q 
  3. Ella Paukku                             EsboIF               8,10q 
  4. Jenny Sario                             EspTa                8,29q 
  5. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            8,30q 
  6. Mikaela Hänninen                        VantSa               8,34q 
  7. Wilma Jungar                            EsboIF               8,40  
  8. Olivia Marttila                         VantSa               8,45  
  9. Linda Pohto                             EspTa                8,73  
 10. Ellen Auno                              EspTa                8,80  
 11. Laura Nissinen                          EspTa                8,83  
 12. Venla Sarvilinna                        EspTa                8,85  
 13. Sanni Suhonen                           EspTa                8,88  
 14. Saara Hämäläinen                        EspTa                8,98  
 15. Elvi Thies                              EspTa                9,03  
 16. Veera Vaattovaara                       EspTa                9,09  
 17. Venla Lindroos                          KerU                 9,09  
 18. Heta Neuvonen                           EspTa                9,19  

Erä 1                

  1. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            8,30q PB
  2. Sanni Suhonen                           EspTa                8,88  PB
  3. Saara Hämäläinen                        EspTa                8,98  PB
  4. Veera Vaattovaara                       EspTa                9,09  PB
  5. Venla Lindroos                          KerU                 9,09  PB
  6. Heta Neuvonen                           EspTa                9,19  PB

Erä 2                

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                7,99q PB
  2. Mikaela Hänninen                        VantSa               8,34q 
  3. Wilma Jungar                            EsboIF               8,40  PB
  4. Linda Pohto                             EspTa                8,73  PB
  5. Laura Nissinen                          EspTa                8,83  PB
  6. Elvi Thies                              EspTa                9,03  

Erä 3                

  1. Julia Ihantola                          EspTa                7,91q PB
  2. Ella Paukku                             EsboIF               8,10q PB
  3. Jenny Sario                             EspTa                8,29q PB
  4. Olivia Marttila                         VantSa               8,45  PB
  5. Ellen Auno                              EspTa                8,80  
  6. Venla Sarvilinna                        EspTa                8,85  

N17 60 m aj

  1. Wilma Jungar                            EsboIF               9,24  
  2. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            9,31  
  3. Emmi Hietanen                           RiihimKi             9,41  
  4. Takwa Adam                              VantSa               9,76  
  5. Emmi Parhiala                           VantSa               9,98  
  6. Kerttu Valtonen                         EspTa               10,05  
  7. Peppiina Hiltunen                       VantSa              10,09  

Erä 1                

  1. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            9,31  
  2. Takwa Adam                              VantSa               9,76  
  3. Peppiina Hiltunen                       VantSa              10,09  

Erä 2                

  1. Wilma Jungar                            EsboIF               9,24  PB
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi             9,41  
  3. Emmi Parhiala                           VantSa               9,98  
  4. Kerttu Valtonen                         EspTa               10,05  PB

N17 Korkeus

  1. Erika Kenttä                            EspTa                 140  
         130 140 145
           O  XO XXX
  2. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF             130  
         130 140
         XXO XXX