Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
26.05. klo 13:00 Tapiot Games -kansalliset Tulokset (päivitetty: 13:57 28.05.2019)
Tapiot Games 2019
Leppävaara
26.5.2019

TULOKSET

M 100 m                             Finaali


                     Tuuli: -1,1

  1. Juuso Peltola                           JyväskKU            11,46  
  2. Mikko Laaksonen                         KaustPV             11,48  
  3. Verneri Lopperi                         MäntyhVi            11,78  
  4. Arttu Peltola                           JyväskKU            11,84  
  5. Karim Jaiteh                            HelsTa              11,85  
  6. Eetu Louhivuori                         MäntyhVi            11,86  
     Santeri Kuusiniemi                      LempKiYU              DNS  
     Tuukka Huuskola                         EsboIF                DNS  

M 100 m                             Alkuerät

  1. Tuukka Huuskola                         EsboIF              10,72q 
  2. Santeri Kuusiniemi                      LempKiYU            10,98q 
  3. Juuso Peltola                           JyväskKU            11,17q 
  4. Mikko Laaksonen                         KaustPV             11,19q 
  5. Arttu Peltola                           JyväskKU            11,48q 
  6. Eetu Louhivuori                         MäntyhVi            11,55q 
  7. Verneri Lopperi                         MäntyhVi            11,58q 
  8. Karim Jaiteh                            HelsTa              11,65q 
  9. Veeti Katainen                          KU-58               11,69  
 10. Rasmus Martin                           IFSibboV            11,69  
 11. Elias Nurmela                           EspTa               11,71  
 12. Jonatan Sperryn                         EspTa               12,01  
 13. Tomas Jatsko                            TapE                12,04  
 14. Juha Tuomainen                          ViipU               12,11  
 15. Johannes Hakala                         EspTa               12,15  
 16. Eetu Kalske                             EspTa               12,19  
 17. Carl-Ivar Back                          IFSibboV            12,59  
 18. Jonathan Lindroos                       EspTa               12,64  
 19. Patrik Järvinen                         TampPy              12,70  

Erä 1                Tuuli: +1,6

  1. Tuukka Huuskola                         EsboIF              10,72q PB
  2. Arttu Peltola                           JyväskKU            11,48q PB
  3. Eetu Louhivuori                         MäntyhVi            11,55q PB
  4. Verneri Lopperi                         MäntyhVi            11,58q PB
  5. Rasmus Martin                           IFSibboV            11,69  
  6. Elias Nurmela                           EspTa               11,71  PB

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Santeri Kuusiniemi                      LempKiYU            10,98q 
  2. Juuso Peltola                           JyväskKU            11,17q 
  3. Karim Jaiteh                            HelsTa              11,65q 
  4. Johannes Hakala                         EspTa               12,15  PB
  5. Jonathan Lindroos                       EspTa               12,64  PB
  6. Patrik Järvinen                         TampPy              12,70  PB

Erä 3                Tuuli: +1,6

  1. Mikko Laaksonen                         KaustPV             11,19q 
  2. Veeti Katainen                          KU-58               11,69  PB
  3. Jonatan Sperryn                         EspTa               12,01  PB
  4. Tomas Jatsko                            TapE                12,04  PB
  5. Juha Tuomainen                          ViipU               12,11  PB
  6. Eetu Kalske                             EspTa               12,19  PB
  7. Carl-Ivar Back                          IFSibboV            12,59  

M 400 m

  1. Leo Uusimäki                            KU-58               49,68  
  2. Jaakko Lehtilä                          HIFK                49,85  
  3. Asseri Välimäki                         NoormNo             50,10  
  4. Eemeli Välimäki                         NoormNo             50,35  
  5. Elias Jrad                              KU-58               50,42  
  6. Tuomas Lehtonen                         LiedPa              50,64  
  7. Benjamin Stendahl                       BorgåAk             51,43  
  8. Kalle Stylman                           LiedPa              51,64  
  9. Samuli Raikunen                         LiedPa              51,64  
 10. Markus Hurri                            LiedPa              52,36  
 11. Aleksi Rajaniemi                        LahdA               53,08  
 12. Okko Vuorikoski                         LahdA               53,80  
 13. Jani Henriksson                         ViipU               54,15  
 14. Oliver Enqvist                          IFSibboV            55,59  
 15. Oscar Härkönen                          EsboIF              55,88  

Erä 1                

  1. Samuli Raikunen                         LiedPa              51,64  
  2. Markus Hurri                            LiedPa              52,36  
  3. Aleksi Rajaniemi                        LahdA               53,08  PB
  4. Okko Vuorikoski                         LahdA               53,80  PB
  5. Jani Henriksson                         ViipU               54,15  
  6. Oliver Enqvist                          IFSibboV            55,59  
  7. Oscar Härkönen                          EsboIF              55,88  PB

Erä 2                

  1. Leo Uusimäki                            KU-58               49,68  
  2. Jaakko Lehtilä                          HIFK                49,85  
  3. Asseri Välimäki                         NoormNo             50,10  PB
  4. Eemeli Välimäki                         NoormNo             50,35  
  5. Elias Jrad                              KU-58               50,42  
  6. Tuomas Lehtonen                         LiedPa              50,64  
  7. Benjamin Stendahl                       BorgåAk             51,43  
  8. Kalle Stylman                           LiedPa              51,64  

M 800 m


  1. Markus Teijula                          NaantLöy          1.54,79  
  2. Samu Mikkonen                           JoensKa           1.55,30  
  3. Tuomas Puputti                          IFRaseb           1.57,40  
  4. Niklas Heikkilä                         KuusUS            1.58,40  
  5. Joni Rouhiainen                         KeskiUYU          2.01,39  
  6. Valtteri Sillanpää                      NoormNo           2.04,43  PB
  7. Mikko Salmela                           ForssSa           2.08,29  
     Alex Rauhala                            VasaIS                DNS  

M 3000 m


  1. Tuure Haapanen                          TuUL              8.43,38  
  2. Samu Heikkonen                          LappUM            8.46,13  PB
  3. Matias Meriläinen                       NurmijYU          8.47,62  PB
  4. Niklas Wihlman                          TuUL              8.49,47  
  5. Pekka Antikainen                        TurTo             8.53,72  
  6. Tomi Lehto                              EspTa             8.55,72  
  7. Walte Hautala                           LahdA             8.57,04  PB
  8. Leevi Kallio                            LahdA             8.59,14  PB
  9. Niklas Lainto                           TuUL              9.03,72  
 10. Niko Putkinen                           KarhKa            9.05,93  PB
 11. Samuli Huusko                           TuUL              9.09,67  
 12. Vilho Helenius                          NokU              9.14,55  PB
 13. Justus Luonela                          LahdA             9.18,93  
 14. Ville Lehtoniemi                        PorvU             9.23,38  
 15. Wäinö Hautala                           LahdA             9.26,96  PB
 16. Jani Ylisaukko-Oja                      RovanRR           9.42,02  
 17. Pyry Suojanen                           TuUL              9.47,08  PB
 18. Juha Löppönen                           HelsJy            9.47,84  
     Joonas Lehtinen                         TuUL                  DNF  

M 110 m aj                          2. juoksu


                     Tuuli: +0,3

  1. Ilari Manninen                          JyväskKU            14,57  
  2. Valtteri Kalliokulju                    LiedPa              14,59  
  3. Eelis Hirvinen                          KanksLei            15,88  SB
     Elias Ylöstalo                          IFSibboV              DNF  

M 110 m aj                          1. juoksu


                     Tuuli: +1,4

  1. Ilari Manninen                          JyväskKU            14,35q 
  2. Valtteri Kalliokulju                    LiedPa              14,36q 
  3. Eelis Hirvinen                          KanksLei            15,86q SB
     Elias Ylöstalo                          IFSibboV              DNFq 

M Pituus

  1. Topias Koukkula                         KangU                7,19 +1,6               
             X  7,03  7,12     X     X  7,19
                +1,8  +1,6              +1,6
  2. Pyry Keränen                            KarkkPo              6,94 +1,1 SB              
          6,66     X  5,28  6,94  6,87     X
          +1,2        +1,4  +1,1  +1,0      
  3. Joska Tommola                           LahdA                6,92 +1,1               
             X  6,91  6,83  6,92  6,81  6,75
                +0,7  +1,3  +1,1  +1,8  +1,3
  4. Evangelos Spartiotis                    EspTa                6,23 +2,2 w    6,20 +0,5 
          6,23     X  6,09     X  6,18  6,20
          +2,2        +0,9        +1,3  +0,5
  5. Oliver Enqvist                          IFSibboV             5,64 +1,3               
             X     X  5,49     X  5,36  5,64
                      +1,0        +1,3  +1.3

M Kiekko

  1. Oskari Perälampi                        EspTa               54,19  
          54,02      X      X  54,19      X      X
  2. Aleksi Mutanen                          HIFK                37,56  
          37,56  36,78      X      X      X  36,04

M17 800 m


  1. Atte Nevala                             KU-58             1.58,28  
  2. Oskari Jacobsson                        KerU              2.03,21  
  3. Ramses Backman                          PorvU             2.05,71  PB
  4. Daniel Äikäs                            HKV               2.07,86  PB
  5. Miro Kallio                             HIFK              2.10,83  PB
  6. Joonas Kumpulainen                      OrimJy            2.11,02  
  7. Patrik Järvinen                         TampPy            2.11,60  
  8. Ibrahim El Mrabt                        EspTa             2.32,34  

M17 110 m aj


                     Tuuli: +2,5

  1. Arttu Peltola                           JyväskKU            14,78  
  2. Matias Komi                             IFSibboV            14,86  
  3. Ibrahim El Mrabt                        EspTa               16,05  

M17 400 m aj


  1. Tomi Laakso                             TapE                56,38  PB
  2. Atte Timgren                            HKV                 56,47  PB
  3. Matias Komi                             IFSibboV            58,11  
  4. Abdirahiim Salah                        HIFK                59,61  
  5. Jonatan Sperryn                         EspTa             1.01,35  
  6. Tuukka Ingers                           LahdA             1.01,38  
     Abdinain Moalin                         HIFK                  DNS  

M17 Kiekko

  1. Kalle Palola                            EspTa               37,72  
          37,72  35,32      X  36,73      X  36,02
  2. Ilmari Pehkonen                         RekRai              36,66  PB
          36,66      X      X      X      X      X
  3. Lauri Wuorenrinne                       IFRaseb             35,93  
              X      X  35,93      X  35,78      X
  4. Jonathan Lindroos                       EspTa               32,35  
          26,53      X  32,35  28,35  28,64      X

M19 800 m


  1. Robin Lainto                            TuUL              1.56,95  PB
  2. Aleksi Kivelä                           LempKiYU          1.59,13  
  3. Pyry Terä                               LahdA             2.04,97  
  4. Benjamin Björkell                       PorvU             2.06,05  PB

M19 110 m aj


                     Tuuli: +2,0

  1. Juuso Peltola                           JyväskKU            14,29  
  2. Karim Echahid                           LahdA               14,45  
  3. Eero Hirvinen                           KanksLei            14,87  
  4. Joni Järvinen                           LahdA               15,20  
  5. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU            15,97  

M 800 m kaikki

  1. Markus Teijula                          NaantLöy          1.54,79  
  2. Samu Mikkonen                           JoensKa           1.55,30  
  3. Robin Lainto                            TuUL              1.56,95  
  4. Tuomas Puputti                          IFRaseb           1.57,40  
  5. Atte Nevala                             KU-58             1.58,28  
  6. Niklas Heikkilä                         KuusUS            1.58,40  
  7. Aleksi Kivelä                           LempKiYU          1.59,13  
  8. Joni Rouhiainen                         KeskiUYU          2.01,39  
  9. Oskari Jacobsson                        KerU              2.03,21  
 10. Valtteri Sillanpää                      NoormNo           2.04,43  
 11. Pyry Terä                               LahdA             2.04,97  
 12. Ramses Backman                          PorvU             2.05,71  
 13. Benjamin Björkell                       PorvU             2.06,05  
 14. Daniel Äikäs                            HKV               2.07,86  
 15. Mikko Salmela                           ForssSa           2.08,29  
 16. Miro Kallio                             HIFK              2.10,83  
 17. Joonas Kumpulainen                      OrimJy            2.11,02  
 18. Patrik Järvinen                         TampPy            2.11,60  
 19. Ibrahim El Mrabt                        EspTa             2.32,34  
     Alex Rauhala                            VasaIS                DNS  

Erä 1                

  1. Valtteri Sillanpää                      NoormNo           2.04,43  PB
  2. Pyry Terä                               LahdA             2.04,97  
  3. Ramses Backman                          PorvU             2.05,71  PB
  4. Benjamin Björkell                       PorvU             2.06,05  PB
  5. Daniel Äikäs                            HKV               2.07,86  PB
  6. Mikko Salmela                           ForssSa           2.08,29  
  7. Miro Kallio                             HIFK              2.10,83  PB
  8. Joonas Kumpulainen                      OrimJy            2.11,02  
  9. Patrik Järvinen                         TampPy            2.11,60  
 10. Ibrahim El Mrabt                        EspTa             2.32,34  

Erä 2                

  1. Markus Teijula                          NaantLöy          1.54,79  
  2. Samu Mikkonen                           JoensKa           1.55,30  
  3. Robin Lainto                            TuUL              1.56,95  PB
  4. Tuomas Puputti                          IFRaseb           1.57,40  
  5. Atte Nevala                             KU-58             1.58,28  
  6. Niklas Heikkilä                         KuusUS            1.58,40  
  7. Aleksi Kivelä                           LempKiYU          1.59,13  
  8. Joni Rouhiainen                         KeskiUYU          2.01,39  
  9. Oskari Jacobsson                        KerU              2.03,21  
     Alex Rauhala                            VasaIS                DNS  

N 100 m                             Finaali


                     Tuuli: 0,0

  1. Merituuli Jääskeläinen                  LappUM              12,32  PB
  2. Elin Mickos                             IFSibboV            12,85  SB
  3. Julia Ihantola                          EspTa               12,87  PB
     Lotta Kemppinen                         HIFK                  DNS  
     Helmi Isometsä                          HIFK                  DNS  
     Annika Mäenpää                          NoormNo               DNS  
     Anna Pursiainen                         EspTa                 DNS  
     Emma Hyvärinen                          TuUL                  DNS  

N 100 m                             Alkuerät

  1. Lotta Kemppinen                         HIFK                11,74q 
  2. Annika Mäenpää                          NoormNo             12,09q 
  3. Merituuli Jääskeläinen                  LappUM              12,15q 
  4. Anna Pursiainen                         EspTa               12,17q 
  5. Emma Hyvärinen                          TuUL                12,27q 
  6. Julia Ihantola                          EspTa               12,60q 
  7. Helmi Isometsä                          HIFK                12,70q 
  8. Elin Mickos                             IFSibboV            12,72q 
  9. Silja Jaatinen                          EspTa               12,77  
 10. Kristiina Vuorvirta                     EspTa               12,78  
 11. Sonja Nousiainen                        MikkKV              12,88  
 12. Kia Kemppainen                          LahdA               12,95  
 13. Inka Pöyry                              HIFK                12,97  
 14. Eeva Immonen                            EspTa               12,99  
 15. Siiri Karjalainen                       LahdA               13,09  
 16. Iira Bützow                             ViipU               13,11  
 17. Jenny Sario                             EspTa               13,28  
 18. Jenna Vakkilainen                       VantSa              13,29  
 19. Petra Perttula                          KU-58               13,47  
 20. Hanna Lammassaari                       LahdA               13,55  
 21. Fanni Jokinen                           EspTa               13,76  
 22. Veera Vaattovaara                       EspTa               14,34  

Erä 1                Tuuli: +0,9

  1. Lotta Kemppinen                         HIFK                11,74q PB
  2. Emma Hyvärinen                          TuUL                12,27q 
  3. Julia Ihantola                          EspTa               12,60q PB
  4. Helmi Isometsä                          HIFK                12,70q 
  5. Elin Mickos                             IFSibboV            12,72q SB
  6. Kristiina Vuorvirta                     EspTa               12,78  
  7. Kia Kemppainen                          LahdA               12,95  

Erä 2                Tuuli: -0,2

  1. Anna Pursiainen                         EspTa               12,17q PB
  2. Silja Jaatinen                          EspTa               12,77  PB
  3. Sonja Nousiainen                        MikkKV              12,88  SB
  4. Inka Pöyry                              HIFK                12,97  
  5. Jenna Vakkilainen                       VantSa              13,29  
  6. Petra Perttula                          KU-58               13,47  
  7. Hanna Lammassaari                       LahdA               13,55  
  8. Veera Vaattovaara                       EspTa               14,34  

Erä 3                Tuuli: +1,0

  1. Annika Mäenpää                          NoormNo             12,09q 
  2. Merituuli Jääskeläinen                  LappUM              12,15q PB
  3. Eeva Immonen                            EspTa               12,99  PB
  4. Siiri Karjalainen                       LahdA               13,09  
  5. Iira Bützow                             ViipU               13,11  PB
  6. Jenny Sario                             EspTa               13,28  
  7. Fanni Jokinen                           EspTa               13,76  PB

N 800 m


  1. Moona Latvala                           HKV               2.17,81  
  2. Maria Murtorinne-Taskinen               KuopRei           2.20,02  
  3. Janna Hautala                           LahdA             2.22,43  
  4. Anne Rajaniemi                          LahdA             2.26,87  
  5. Ida Andersson                           NurmijYU          2.30,02  
  6. Jonna Tanskanen                         TampU             2.36,72  

N 400 m


  1. Aada Aho                                RaisKu              58,58  
  2. Wilma Lassfolk                          IFKraft             59,31  
  3. Erin Karjalahti                         NurmijYU            59,69  
  4. Pinja Pikkupeura                        HIFK                59,98  
  5. Nella Varjas                            EspTa             1.01,55  

N 3000 m ej


  1. Linnea Harala                           SomE             11.11,48  
  2. Pihla Hokkanen                          KuopRei          11.16,59  
  3. Emma Hakala                             EspTa            11.22,88  
  4. Anni Suominen                           RaisKu           11.36,71  
  5. Mona Af Forselles                       RekRai           12.00,20  
  6. Saara Malinen                           RunClub          12.57,10  

N 100 m aj                          2. juoksu


                     Tuuli: +2,7

  1. Emma Hyvärinen                          TuUL                14,01  
  2. Karoliina Isoaho                        EspTa               15,91  
     Neea Nurmi                              EspTa                 DNS  
     Saara Keskitalo                         EspTa                 DNS  

N 100 m aj                          1. juoksu


                     Tuuli: +1,2

  1. Saara Keskitalo                         EspTa               13,96q 
  2. Emma Hyvärinen                          TuUL                14,07q 
  3. Karoliina Isoaho                        EspTa               15,71q 
  4. Neea Nurmi                              EspTa               18,09q 

N Pituus

  1. Anne-Mari Lehtiö                        KU-58                5,88 +2,0               
          5,53  5,70  5,88  5,82     X     X
          -1,0  -0,5  +2,0  +1,5            
  2. Karoliina Isoaho                        EspTa                4,89 +0,5               
          4,85     X     X  4,84  4,86  4,89
          -0,8              -0,6  +0,7  +0,5
  3. Neea Nurmi                              EspTa                4,68 +0,7               
          4,35  4,64  4,55  4,68  4,63  4,65
          -0,8  +1,1  +0,7  +0,7  -0,7  +0.8

N Kiekko

  1. Vilma Paakkala                          EspTa               49,03  
          49,03  48,38      X      X      X  47,45
  2. Henna Hiltunen                          VantSa              32,66  
          30,82  30,78  30,93      X  32,66  28,90

N17 800 m


  1. Elma Hannikainen                        HKV               2.20,84  
  2. Venla Virrantuomi                       HKV               2.22,25  PB
  3. Laura Nissinen                          EspTa             2.22,85  PB
  4. Viivi Patronen                          EspTa             2.23,91  PB
  5. Nora Kytäjä                             LempKiYU          2.24,62  PB
  6. Jenna Maukonen                          JyväskKU          2.25,47  PB
  7. Ea Vuori                                LahdA             2.25,67  PB
  8. Sanni Koivisto                          LahdA             2.26,12  PB
  9. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         2.27,14  
 10. Vera Nylander                           SiilPo            2.29,35  
 11. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              2.30,21  
 12. Taimi Vallinoja                         HKV               2.31,41  PB
 13. Heta Neuvonen                           EspTa             2.32,11  PB
 14. Valentina Seppälä                       EspTa             2.35,85  PB
 15. Aino Koskimäki                          KerU              2.36,69  PB
 16. Aino Tengvall                           RekRai            2.37,07  PB
 17. Katharina Marekwia                      EspTa             2.37,95  
 18. Sanni Markkanen                         HKV               2.40,58  
 19. Liisa Urpola                            EspTa             2.41,28  
 20. Veera Vaattovaara                       EspTa             2.44,60  PB

N17 100 m aj


                     Tuuli: +2,9

  1. Aino Koskela                            RiihimKi            15,10  
  2. Rosa Salonen                            KU-58               15,19  
  3. Vilma Hakala                            EspTa               15,25  
  4. Ellinoora Riikinsaari                   EspTa               15,27  
  5. Nella Varjas                            EspTa               15,46  
  6. Kerttu Valtonen                         EspTa               16,99  

N17 Kiekko

  1. Patricia Kellgren                       HIFK                39,89  
              X  39,89  37,33      X  36,35      X
  2. Nellinoora Maunula                      HIFK                39,58  
              X  39,58  39,25  36,98  39,03      X
  3. Iida Uosukainen                         EsboIF              31,06  
          27,58  29,69      X  29,97      X  31,06
  4. Saskia Nahi                             EspTa               30,90  
          30,77  30,78      X  30,45  30,90      X
  5. Heta Neuvonen                           EspTa               28,46  
              X  28,46      X      X  26,78      X
  6. Sonja Ferm                              RekRai              22,73  
              X      X  22,73  22,28      X      X

N19 800 m


  1. Riina Heikkonen                         LappUM            2.19,35  
  2. Saara Sillanpää                         ForssSa           2.25,22  
  3. Vilma Kyyrö                             KerU              2.36,83  

N 800 m kaikki

  1. Moona Latvala                           HKV               2.17,81  
  2. Riina Heikkonen                         LappUM            2.19,35  
  3. Maria Murtorinne-Taskinen               KuopRei           2.20,02  
  4. Elma Hannikainen                        HKV               2.20,84  
  5. Venla Virrantuomi                       HKV               2.22,25  
  6. Janna Hautala                           LahdA             2.22,43  
  7. Laura Nissinen                          EspTa             2.22,85  
  8. Viivi Patronen                          EspTa             2.23,91  
  9. Nora Kytäjä                             LempKiYU          2.24,62  
 10. Saara Sillanpää                         ForssSa           2.25,22  
 11. Jenna Maukonen                          JyväskKU          2.25,47  
 12. Ea Vuori                                LahdA             2.25,67  
 13. Sanni Koivisto                          LahdA             2.26,12  
 14. Anne Rajaniemi                          LahdA             2.26,87  
 15. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         2.27,14  
 16. Vera Nylander                           SiilPo            2.29,35  
 17. Ida Andersson                           NurmijYU          2.30,02  
 18. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              2.30,21  
 19. Taimi Vallinoja                         HKV               2.31,41  
 20. Heta Neuvonen                           EspTa             2.32,11  
 21. Valentina Seppälä                       EspTa             2.35,85  
 22. Aino Koskimäki                          KerU              2.36,69  
 23. Jonna Tanskanen                         TampU             2.36,72  
 24. Vilma Kyyrö                             KerU              2.36,83  
 25. Aino Tengvall                           RekRai            2.37,07  
 26. Katharina Marekwia                      EspTa             2.37,95  
 27. Sanni Markkanen                         HKV               2.40,58  
 28. Liisa Urpola                            EspTa             2.41,28  
 29. Veera Vaattovaara                       EspTa             2.44,60  

Erä 1                

  1. Taimi Vallinoja                         HKV               2.31,41  PB
  2. Heta Neuvonen                           EspTa             2.32,11  PB
  3. Valentina Seppälä                       EspTa             2.35,85  PB
  4. Aino Koskimäki                          KerU              2.36,69  PB
  5. Aino Tengvall                           RekRai            2.37,07  PB
  6. Katharina Marekwia                      EspTa             2.37,95  
  7. Liisa Urpola                            EspTa             2.41,28  
  8. Veera Vaattovaara                       EspTa             2.44,60  PB

Erä 2                

  1. Venla Virrantuomi                       HKV               2.22,25  PB
  2. Laura Nissinen                          EspTa             2.22,85  PB
  3. Viivi Patronen                          EspTa             2.23,91  PB
  4. Jenna Maukonen                          JyväskKU          2.25,47  PB
  5. Ea Vuori                                LahdA             2.25,67  PB
  6. Sanni Koivisto                          LahdA             2.26,12  PB
  7. Vera Nylander                           SiilPo            2.29,35  
  8. Ida Andersson                           NurmijYU          2.30,02  
  9. Jonna Tanskanen                         TampU             2.36,72  
 10. Vilma Kyyrö                             KerU              2.36,83  
 11. Sanni Markkanen                         HKV               2.40,58  

Erä 3                

  1. Moona Latvala                           HKV               2.17,81  
  2. Riina Heikkonen                         LappUM            2.19,35  
  3. Maria Murtorinne-Taskinen               KuopRei           2.20,02  
  4. Elma Hannikainen                        HKV               2.20,84  
  5. Janna Hautala                           LahdA             2.22,43  
  6. Nora Kytäjä                             LempKiYU          2.24,62  PB
  7. Saara Sillanpää                         ForssSa           2.25,22  
  8. Anne Rajaniemi                          LahdA             2.26,87  
  9. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         2.27,14  
 10. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              2.30,21