Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
07.07. klo 11:00 Lapin Leiskautukset Tulokset (päivitetty: 18:35 07.07.2019)
M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,21             
2)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,13             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 12,07             
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,18             
3)   Maria Peura                      TervTe                    12,75             
4)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    12,79             
5)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 12,97             
6)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,01                          


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 12,09Q            
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,21Q            
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    12,82q            
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,99q            
5)   Saana Peura                      TervTe                    13,31             
6)   Matilda Sakko                    OulPy                     13,71             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Maria Peura                      TervTe                    12,70Q            
2)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 12,95Q            
3)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 13,08             
4)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,64             
5)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   14,02             
6)   Anni Karanta                     PohjKoi                   14,25             


M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Antti Kokkonen                   OulPy                     52,06             
2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   53,92             


N 400m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   59,50             
2)   Marianna Liukkonen               OulPy                     1.02,24           
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   1.06,46           
4)   Matilda Sakko                    OulPy                     1.06,84           
5)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   1.09,77           
     Mette Baas                       VeitsilKV                 DNS               


M 800m
Loppukilpailu
1)   Matias Tiiro                     LimNM                     1.58,86           
2)   Pauli Mäkelä                     KälvTa                    2.04,92           
3)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.14,76           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Krista Lindholm                  PudasjU                   2.30,71           
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   2.33,22           
3)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   2.33,79           


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 12,25 +2,8  12,04 +1,4
     12,04  11,97  x      12,25  x      x      
     +1,4   +1,1          +2,8                 

2)   Maria Peura                      TervTe                    12,12 +1,5          
     x      x      x      x      11,47  12,12  
                                 +0,6   +1,5   

3)   Saana Peura                      TervTe                    11,04 +0,6          
     10,74  10,82  10,90  10,86  10,73  11,04  
     +3,9   +1,8   +2,8   +0,6   +0,5   +0,6   



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,09              
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 7,13              
3)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    7,27              
4)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,55              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   6,85              
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   6,96              
3)   Iiirs Saari                      PohjKoi                   7,27              
4)   Seela Kylmänen                   TamPy                     7,33              
5)   Lara Sainio                      LapLu                     7,61              
6)   Mariella Ahonen                  PohjKoi                   8,11              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3.56,61           
2)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    4.06,64           
3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     4.31,92           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     4.21,24           
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   4.23,75           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,52              
     3,47   2,74   3,52   3,30   
                                 

2)   Santeri Puljula                  LapLu                     3,15              
     3,09   3,10   3,15   3,03   
                                 

3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,05              
     3,05   2,76   2,87   2,68   
                                 

4)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    3,00              
     3,00   2,70   3,00   2,85   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3,78              
     3,78   3,77   3,62   3,68   
                                 

2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   3,39              
     2,92   2,97   3,17   3,39   
                                 

3)   Seela Kylmänen                   TamPy                     3,23              
     3,10   3,23   2,84   3,04   
                                 

4)   Iiirs Saari                      PohjKoi                   2,99              
     2,88   2,99   2,96   2,91   
                                 

5)   Lara Sainio                      LapLu                     2,80              
     2,80   2,77   2,48   2,61   
                                 

6)   Mariella Ahonen                  PohjKoi                   2,59              
     2,59   2,43   2,33   2,33   
                                 

7)   Eeva Koskiniemi                  PohjKoi                  2,36              
     2,36   2,34   2,23   2,31   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,93              
2)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,84              
3)   Nooa Halme                       LapLu                     9,85              
4)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     10,02             
5)   Niko Vatanen                     LapLu                     10,03             
6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,13             
          


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Saana Ollila                     LapVei                    9,92              
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   10,15             
3)   Eveliina Pränni                  LapLu                     10,99                            


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   3.36,12           
2)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3.38,06           
3)   Nooa Halme                       LapLu                     3.38,43           
4)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3.38,59           
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3.49,87           
6)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3.53,58           
               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Saana Ollila                     LapVei                    4.14,60           
2)   Eveliina Pränni                  LapLu                     4.53,09           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,29              
     3,96   4,29   4,13   4,16   
                                 

2)   Nooa Halme                       LapLu                     3,79              
     3,79   3,57   3,17   x      
                                 

3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,58              
     3,44   3,42   3,58   3,41   
                                 

4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,56              
     3,44   3,56   3,34   3,49   
                                 

5)   Pete Karppinen                   LapLu                     3,50              
     3,50   3,49   3,10   3,37   
                                 

6)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3,35              
     3,35   3,28   3,11   3,13   
                                 

7)   Niko Vatanen                     LapLu                     3,35              
     3,35   3,21   2,96   x      
                                 

8)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3,14              
               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 3,95              
     3,90   3,95   3,93   3,87   
                                 

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,76              
     3,56   3,76   3,55   3,67   
                                 

3)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   3,49              
     3,49   2,94   3,45   3,37   
                                 

4)   Eveliina Pränni                  LapLu                     2,85              
     2,83   2,85   2,62   2,67   
             


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   8,63              
2)   Joona Savukoski                  KeurKi                    9,09              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,48              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,53              
3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,90              
4)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 9,07              
5)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,24              
6)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,44              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   3.06,89           
2)   Joona Savukoski                  KeurKi                    3.17,36           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.28,73           
2)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.36,61           
3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   3.37,13           
4)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   3.47,95           
5)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   4.02,12           


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Savukoski                  KeurKi                    4,65 +2,2  4,61 +1,0
     4,65   4,61   4,57   4,46   -      -      
     +2,2   +1,0   +0,6   +1,6                 

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,59 +0,8          
     4,47   x      4,59   4,39   x      x      
     +1,8          +0,8   +0,8                 



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   5,03 +0,4          
     4,87   x      4,71   5,03   4,95   4,83   
     +2,0          +0,9   +0,4   +2,5   +1,4   

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,48 +1,6          
     4,27   4,48   4,10   4,20   4,27   4,20   
     +2,3   +1,6   +0,9   +1,0   +1,4   +0,9   

3)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,44 +1,1          
     4,10   4,18   4,07   4,29   4,44   4,32   
     +1,0   +2,1   +1,2   +1,6   +1,1   +1,2   

4)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   4,17 +0,8          
     x      3,96   3,90   3,73   4,17   4,08   
            +1,2   +0,7   +1,3   +0,8   +0,7   

5)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,13 +1,5          
     4,13   x      x      4,07   x      3,93   
     +1,5                 +0,9          +2,4   

6)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 3,95 +1,8          
     3,79   3,69   3,72   3,95   3,64   3,85   
     +1,6   +0,7   +0,1   +1,8   +1,3   +0,5   

7)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   3,46 +1,9          
     3,39   x      3,39   3,46   x      3,08   
     +1,4          +0,2   +1,9          +0,6   



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   13,58             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   13,93             
2)   Pinja Suutari                    LapVei                    13,96             
3)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   14,14             
4)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    14,34             


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   44,30             


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   44,25             
2)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   44,61             
3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 46,27             
4)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    48,35             
5)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   48,98             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,12 +1,7          
     x      9,96   9,95   9,40   x      10,12  
            +1,5   +2,5   +0,5          +1,7   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   10,01 +1,5          
     9,73   9,85   9,89   9,90   9,99   10,01  
     +2,3   +1,9   +1,0   +0,2   +1,2   +1,5   

2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 10,01 +1,3          
     x      9,45   x      9,80   9,85   10,01  
            +1,8          +0,6   +0,2   +1,3