Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.01. klo 12:00 Seuraottelu EspTa-EsboIF Tulokset (päivitetty: 15:58 12.01.2019)
Seuraottelu EspTa-EsboIF
Espoo, Otahalli
12.1.2019

TULOKSET

Loppupisteet

  1. EspTa      298
  2. EsboIF     242

M 60 m

  1. Martin Kidron                           EspTa                7,59  
  2. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                7,71  
  3. Mats Peräsalo                           EsboIF               7,81  
  4. Oscar Härkönen                          EsboIF               8,01  
  5. Jonathan Lindroos                       EspTa                8,04  
  6. Ville Ryhänen                           EsboIF               8,17  
  7. Ilkka Iisakka                           EsboIF               8,75  
     Elias Nurmela                           EspTa                 DNS  
     Jaakko Lintula                          EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Mats Peräsalo                           EsboIF               7,81  
  2. Jonathan Lindroos                       EspTa                8,04  
  3. Ville Ryhänen                           EsboIF               8,17  
     Elias Nurmela                           EspTa                 DNS  
     Jaakko Lintula                          EspTa                 DNS  

Erä 2                

  1. Martin Kidron                           EspTa                7,59  
  2. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                7,71  
  3. Oscar Härkönen                          EsboIF               8,01  
  4. Ilkka Iisakka                           EsboIF               8,75  

M Korkeus

  1. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                 169  
         155 160 163 166 169 170
           O  XO   -   O   O XXX
  2. Jonathan Lindroos                       EspTa                 163  
         150 155 160 163 166
           O  XO  XO   O XXX
  3. Ville Ryhänen                           EsboIF                150  
         145 150 155
           O   O XXX
  4. Lari Vesander                           EsboIF                145  
         125 130 140 145 150
           O   O  XO   O XXX
  5. Ilkka Iisakka                           EsboIF                145  
         125 130 135 140 145 150
           O   O   O   O  XO XXX

M Kuula

  1. Matti Vesterinen                        EsboIF              11,20  
          10,72  10,83  11,20  11,05
  2. Jaakko Lintula                          EspTa               10,76  
          10,00   9,96  10,76  10,35
  3. Kaius Kaleva                            EspTa               10,23  
           9,75  10,23  10,22      -
  4. Aaro Viitala                            EspTa                9,95  
           9,29   9,74      -   9,95
  5. Ville Ryhänen                           EsboIF               8,56  
           8,16      -   8,19   8,56       
  6. Ilkka Iisakka                           EsboIF               7,94  
           7,86   7,70   7,84   7,94

P9 60 m


  1. Elias Kivistö                           EspTa               10,26  
  2. Kevin Jansson                           EsboIF              10,32  
  3. Emil Rautiainen                         EspTa               10,58  
  4. Mauri Mickelsson                        EsboIF              11,72  
  5. Axel Blomfelt                           EsboIF              12,40  

P11 60 m

  1. Aapeli Oila                             EspTa                9,37  
  2. Adrian Jakobsson                        EsboIF               9,44  
  3. Casper Häkkinen                         EspTa                9,45  
  4. Kaspian Lindholm                        EsboIF               9,45  
  5. Max Sundholm                            EsboIF               9,67  
  6. August Mikkola                          EspTa                9,76  
  7. Elmer Keinänen                          EsboIF               9,90  
  8. Jim Lönnqvist                           EsboIF              10,14  
  9. Matias Sarja                            EspTa               10,43  
     Anton Krapu                             EspTa                 DNS  
     Luka Kielinen                           EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Aapeli Oila                             EspTa                9,37  
  2. Casper Häkkinen                         EspTa                9,45  
  3. Kaspian Lindholm                        EsboIF               9,45  
  4. Elmer Keinänen                          EsboIF               9,90  
  5. Jim Lönnqvist                           EsboIF              10,14  
  6. Matias Sarja                            EspTa               10,43  

Erä 2                

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               9,44  
  2. Max Sundholm                            EsboIF               9,67  
  3. August Mikkola                          EspTa                9,76  
     Anton Krapu                             EspTa                 DNS  
     Luka Kielinen                           EspTa                 DNS  

P11 Pituus

  1. Casper Häkkinen                         EspTa                3,84                    
          3,37  3,52  3,81  3,84
                                
  2. Veikko Valovirta                        EspTa                3,84                    
             X  3,75  3,77  3,84
                                
  3. Eino Maura                              EsboIF               3,83                    
          3,83  3,59  3,61  3,77      
                                      
  4. Elmer Keinänen                          EsboIF               3,77                    
          3,58  3,77  3,74  3,55
                                
  5. Kaspian Lindholm                        EsboIF               3,74                    
          3,74  3,57  3,53  3,62
                                
  6. Max Sundholm                            EsboIF               3,71                    
          3,71  3,62  3,15  3,57
                                
  7. Adrian Jakobsson                        EsboIF               3,51                    
             X  3,41  3,51  3,14      
                                      
  8. Jesse Hirvonen                          EsboIF               3,20                    
          3,20  3,05  3,03  2,95
                                
  9. Anton Krapu                             EspTa                3,13                    
          3,13  2,80  2,91  2,35
                                

P13 60 m aj

  1. Jonatan Österholm                       EsboIF              11,06  
  2. Lauri Leivonen                          EspTa               11,19  
  3. Marius Henriksson                       EsboIF              11,98  
  4. Markus Hakala                           EspTa               12,04  
  5. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               12,22  
  6. Ilari Ala-Harja                         EspTa               12,24  
  7. Miro Hottinen                           EspTa               12,54  
  8. Viggo Nordman                           EsboIF              12,56  
  9. Pekka Peltola                           EsboIF              13,13  
 10. Oliver Carlsson                         EsboIF              13,86  

Erä 1                

  1. Jonatan Österholm                       EsboIF              11,06  
  2. Markus Hakala                           EspTa               12,04  
  3. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               12,22  
  4. Viggo Nordman                           EsboIF              12,56  
  5. Oliver Carlsson                         EsboIF              13,86  

Erä 2                

  1. Lauri Leivonen                          EspTa               11,19  
  2. Marius Henriksson                       EsboIF              11,98  
  3. Ilari Ala-Harja                         EspTa               12,24  
  4. Miro Hottinen                           EspTa               12,54  
  5. Pekka Peltola                           EsboIF              13,13  

P13 Kuula

  1. Mikael Böckerman                        EsboIF              11,44  
          11,31  11,03  11,44  10,58
  2. Aapo Vanhanen                           EspTa                9,01  
           9,01   8,74      X      X
  3. Jasper Vilén                            EsboIF               8,52  
           8,52   8,19   7,33   7,99
  4. Jonatan Österholm                       EsboIF               8,19  
           8,19   8,04   7,72   7,77
  5. Viggo Nordman                           EsboIF               7,20  
           6,50   5,97   7,20   6,87
  6. Ilari Ala-Harja                         EspTa                7,04  
           7,04   6,95      X   6,80
  7. Oliver Carlsson                         EsboIF               6,44  
           5,96   6,44   6,28   6,30
  8. Aarni Ikäheimo                          EspTa                6,39  
              X   6,39   5,88   6,30
  9. Pekka Peltola                           EsboIF               6,12  
           6,12   6,12   6,08   6,10
 10. Miro Hottinen                           EspTa                5,95  
              X   5,46   5,63   5,95
 11. Lauri Leivonen                          EspTa                5,88  
           5,88   5,72   5,70   5,72

P13 4 x 158 m


  1. Esbo If                                    1.34,88  
        Max Wrede
        Oliver Carlsson
        Marius Henriksson
        Jonatan Österholm

  2. Espoon Tapiot                              1.37,69  
        Santeri Purokoski
        Lauri Leivonen
        Markus Hakala
        Miro Hottinen


P15 60 m

  1. Johannes Hakala                         EspTa                7,81  
  2. Maximilian Bergholm                     EsboIF               8,03  
  3. Waltteri Koenkytö                       EspTa                8,16  
  4. Rado Lindberg                           EsboIF               8,19  
  5. Joona Nieminen                          EspTa                8,31  
  6. Lassi Lehtimäki                         EspTa                8,61  
  7. Matias Tapanainen                       EspTa                8,79  
  8. Max Tuononen                            EsboIF               9,04  
  9. Eerik Nyyssönen                         EspTa                9,05  

Erä 1                

  1. Johannes Hakala                         EspTa                7,81  
  2. Waltteri Koenkytö                       EspTa                8,16  
  3. Matias Tapanainen                       EspTa                8,79  
  4. Max Tuononen                            EsboIF               9,04  

Erä 2                

  1. Maximilian Bergholm                     EsboIF               8,03  
  2. Rado Lindberg                           EsboIF               8,19  
  3. Joona Nieminen                          EspTa                8,31  
  4. Lassi Lehtimäki                         EspTa                8,61  
  5. Eerik Nyyssönen                         EspTa                9,05  

P15 Korkeus

  1. Peik Pihlström                          EsboIF                163  
         130 135 140 143 146 149 152 160 163 165
           O   -   O   O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Johannes Hakala                         EspTa                 149  
         140 143 146 149 152
           O XXO  XO   O XXX
  3. Waltteri Koenkytö                       EspTa                 146  
         125 130 135 140 143 146 149
           O   O   O  XO  XO  XO XXX
  4. Max Tuononen                            EsboIF                140  
         115 120 125 130 135 140 143
           O   O XXO   O  XO XXO XXX
  5. Luka Veselinovic                        EspTa                 135  
         120 125 130 135 140
           O   O   O XXO XXX

P15 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.21,00  
        Joonas Jäppinen
        Johannes Hakala
        Waltteri Koenkytö
        Henri Matikainen

  2. Esbo If                                    1.32,76  
        Max Tuononen
        Max Sundholm
        Rado Lindberg
        Peik Pihlström


M17 60 m

  1. Toni Appelqvist                         EsboIF               7,35  
  2. Niklas Björkenheim                      EsboIF               7,46  
  3. Joonas Jäppinen                         EspTa                7,54  
  4. Evangelos Spartiotis                    EspTa                7,60  
  5. Jonatan Sperryn                         EspTa                7,67  
  6. Henri Matikainen                        EspTa                7,86  
  7. Eetu Kalske                             EspTa                7,87  
  8. Adnan Vuorinen                          EsboIF               8,32  
  9. Walter Törnwall                         EsboIF               8,42  
 10. Lauri Sillanpää                         EspTa                8,61  

Erä 1                

  1. Evangelos Spartiotis                    EspTa                7,60  
  2. Eetu Kalske                             EspTa                7,87  
  3. Adnan Vuorinen                          EsboIF               8,32  
  4. Walter Törnwall                         EsboIF               8,42  
  5. Lauri Sillanpää                         EspTa                8,61  

Erä 2                

  1. Toni Appelqvist                         EsboIF               7,35  
  2. Niklas Björkenheim                      EsboIF               7,46  
  3. Joonas Jäppinen                         EspTa                7,54  
  4. Jonatan Sperryn                         EspTa                7,67  
  5. Henri Matikainen                        EspTa                7,86  

M17 Kolmiloikka

  1. Toni Appelqvist                         EsboIF              12,39                    
         11,89 12,26 12,39 12,21
                                
  2. Henri Matikainen                        EspTa               11,05                    
         11,05 11,00 10,36 10,90
                                
  3. Joonas Jäppinen                         EspTa               11,01                    
         11,01     X 10,96     X
                                
  4. Jonathan Ekberg                         EsboIF              10,16                    
          9,43     X 10,16     X
                                
  5. Max Wrede                               EsboIF               8,43                    
          8,43  8,36     X     X
                                

N 60 m

  1. Salla Parviainen                        EsboIF               7,92  
  2. Saga Kivekäs                            EspTa                7,93  
  3. Kaisa Mikander                          EsboIF               7,97  
  4. Kaisla Torppa                           EsboIF               8,43  
  5. Meeri Salomaa                           EsboIF               8,44  
  6. Molly Pastewka                          EsboIF               8,48  
  7. Laura Nissinen                          EspTa                8,75  
     Liisa Sätilä                            EspTa                  DQ  

Erä 1                

  1. Salla Parviainen                        EsboIF               7,92  
  2. Kaisla Torppa                           EsboIF               8,43  
  3. Molly Pastewka                          EsboIF               8,48  
     Liisa Sätilä                            EspTa                  DQ  

Erä 2                

  1. Saga Kivekäs                            EspTa                7,93  
  2. Kaisa Mikander                          EsboIF               7,97  
  3. Meeri Salomaa                           EsboIF               8,44  
  4. Laura Nissinen                          EspTa                8,75  

N Korkeus

  1. Saga Kivekäs                            EspTa                 172  
         155 160 163 166 169 172 175
           0   0   - XXO   - XXO XXX
  2. Meeri Salomaa                           EsboIF                166  
         150 155 160 163 166 169
           O   O   O   O   O XXX
  3. Rebekka Sukselainen                     EsboIF                163  
         150 155 160 163 166
           O   O   O XXO XXX
  4. Neea Nurmi                              EspTa                 145  
         130 135 140 145 150
           O   O   O   O XXX
  5. Karoliina Isoaho                        EspTa                 140  
         140 145
           O XXX

N Kuula

  1. Susanna Törrönen                        EsboIF              12,39  
          12,10  12,18  12,39  12,28
  2. Vilma Paakkala                          EspTa               11,91  
          11,55  11,41  11,26  11,91
  3. Saga Kivekäs                            EspTa               10,65  
          10,24  10,65      X  10,61
  4. Merituuli Saarela                       EspTa                9,95  
           9,48   9,95   9,70      X
  5. Karoliina Isoaho                        EspTa                9,95  
           9,52   9,54   9,43   9,95
  6. Tara Vaittinen                          EsboIF               9,34  
           9,32   9,02   8,36   9,34
  7. Emma Uosukainen                         EsboIF               9,22  
           8,50   9,13   9,02   9,22
  8. Iida Uosukainen                         EsboIF               8,82  
           8,28   8,23   8,82      X
  9. Neea Nurmi                              EspTa                8,10  
           8,04   8,10   8,02   7,44
 10. Armi Turtola                            EsboIF               6,22  
           5,66      X   6,22      X

T9 60 m

  1. Isla Kimpimäki                          EspTa               10,02  
  2. Anna Ristimäki                          EsboIF              10,53  
  3. Emma Kimpimäki                          EspTa               10,62  
  4. Veera Niska                             EspTa               10,67  
  5. Pinja Salminen                          EspTa               10,88  
  6. Matilda Törnwall                        EsboIF              11,26  
  7. Johanna Kumpulainen                     EspTa               11,35  
  8. Linnea Salmi                            EsboIF              11,72  

Erä 1                

  1. Isla Kimpimäki                          EspTa               10,02  
  2. Veera Niska                             EspTa               10,67  
  3. Pinja Salminen                          EspTa               10,88  
  4. Linnea Salmi                            EsboIF              11,72  

Erä 2                

  1. Anna Ristimäki                          EsboIF              10,53  
  2. Emma Kimpimäki                          EspTa               10,62  
  3. Matilda Törnwall                        EsboIF              11,26  
  4. Johanna Kumpulainen                     EspTa               11,35  

T9 / P9 Sekaviesti 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.52,03  
        Emil Rautiainen
        Isla Kimpimäki
        Emma Kimpimäki
        Elias Kivistö

  2. Esbo If                                    2.15,46  
        Matilda Törnwall
        Linnea Salmi
        Mauri Mickelsson
        Kevin Jansson


T11 60 m

  1. Olivia Rautiainen                       EspTa                9,25  
  2. Camilla Junes                           EspTa                9,47  
  3. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,47  
  4. Mathilda Granvik                        EsboIF               9,62  
  5. Lena Liimatainen                        EspTa                9,86  
  6. Livia Kytömaa                           EspTa                9,88  
  7. Ella Räisänen                           EspTa                9,93  
  8. Daniela Lindholm                        EsboIF               9,97  
  9. Tara Sohlo                              EspTa                9,98  
 10. Ciara Mahlberg                          EsboIF              10,13  
 11. Astrid Sunden                           EsboIF              11,33  

Erä 1                

  1. Camilla Junes                           EspTa                9,47  
  2. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,47  
  3. Livia Kytömaa                           EspTa                9,88  
  4. Ella Räisänen                           EspTa                9,93  
  5. Daniela Lindholm                        EsboIF               9,97  
  6. Astrid Sunden                           EsboIF              11,33  

Erä 2                

  1. Olivia Rautiainen                       EspTa                9,25  
  2. Mathilda Granvik                        EsboIF               9,62  
  3. Lena Liimatainen                        EspTa                9,86  
  4. Tara Sohlo                              EspTa                9,98  
  5. Ciara Mahlberg                          EsboIF              10,13  

T11 Pituus

  1. Olivia Rautiainen                       EspTa                4,04                    
          4,04  4,04  4,04  3,95
                                
  2. Stella Andberg                          EspTa                4,02                    
          3,35  4,02  3,88  3,90
                                
  3. Frida Blomfelt                          EsboIF               3,75                    
          3,69  3,61     X  3,75
                                
  4. Elle Saari                              EspTa                3,68                    
          3,64  3,68  3,59  3,56
                                
  5. Isabella Tuulari                        EspTa                3,25                    
          3,25  3,22     X  2,55
                                
  6. Livia Kytömaa                           EspTa                3,13                    
          3,13  2,88  2,46  3,11
                                
  7. Ciara Mahlberg                          EsboIF               2,81                    
          2,78  2,75  2,81  2,54
                                
  8. Astrid Sunden                           EsboIF               2,76                    
          0,23  2,76  2,36     X
                                
  9. Carla Ojutkangas                        EspTa                2,66                    
          2,66  2,52  2,54     X
                                

T11 / P11 Sekaviesti 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.41,67  
        Olivia Rautiainen
        Stella Andberg
        Veikko Valovirta
        Aapeli Oila

  2. Esbo If                                    1.44,52  
        Frida Blomfelt
        Ciara Mahlberg
        Adrian Jakobsson
        Kaspian Lindholm


T13 60 m aj

  1. Elmiina Siikala                         EspTa               10,15  
  2. Emilia Chandras                         EspTa               10,64  
  3. Matilda Helminen                        EsboIF              11,07  
  4. Lina Kiviaho                            EsboIF              11,23  
  5. Elsa Keinänen                           EsboIF              11,26  
  6. Mia Flink                               EspTa               11,29  
  7. Matilda Lahti                           EspTa               11,55  
  8. Linda Juvala                            EsboIF              13,22  
  9. Alva Kollin                             EsboIF              13,34  
     Kaisa Kivinen                           EspTa                 DNS  
     Emma Koskinen                           EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Matilda Helminen                        EsboIF              11,07  
  2. Elsa Keinänen                           EsboIF              11,26  
  3. Mia Flink                               EspTa               11,29  
  4. Alva Kollin                             EsboIF              13,34  
     Kaisa Kivinen                           EspTa                 DNS  
     Emma Koskinen                           EspTa                 DNS  

Erä 2                

  1. Elmiina Siikala                         EspTa               10,15  
  2. Emilia Chandras                         EspTa               10,64  
  3. Lina Kiviaho                            EsboIF              11,23  
  4. Matilda Lahti                           EspTa               11,55  
  5. Linda Juvala                            EsboIF              13,22  

T13 Kuula

  1. Oona Haataja                            EspTa                9,97  
           9,35   9,11   9,97   9,18
  2. Natalie Saarinen                        EspTa                9,85  
           9,85   8,64   8,70   9,20
  3. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,31  
           8,56   8,90   9,31   9,17
  4. Elsa Keinänen                           EsboIF               8,98  
           8,98   8,56   8,31   8,74
  5. Ella Råstedt                            EsboIF               7,92  
           7,07   7,49      X   7,92
  6. Emilia Siggberg                         EsboIF               7,57  
           7,30   7,12   7,14   7,57
  7. Anni Nurminen                           EspTa                6,96  
           6,89   6,96   6,42   6,48
  8. Aila Varila                             EsboIF               6,89  
           6,49   6,89   6,66   6,77
  9. Nathalie Jakobsson                      EsboIF               6,46  
           6,19   5,93   6,25   6,46
 10. Kira Shilov                             EspTa                6,37  
           6,37   6,37   5,54   5,98
 11. Elli Rantala                            EspTa                6,34  
           4,87   5,92   5,14   6,34
 12. Noelle Kollin                           EsboIF               3,98  
           3,86   3,01   3,98   3,58

T13 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.31,99  
        Saara Hokkanen
        Matilda Lahti
        Emilia Chandras
        Elmiina Siikala

  2. Esbo If                                    1.35,98  
        Matilda Helminen
        Liv Wikström
        Aila Varila
        Lina Kiviaho


T15 60 m

  1. Ella Paukku                             EsboIF               8,26  
  2. Leonie Winell                           EsboIF               8,61  
  3. Ruusu Saarela                           EspTa                8,68  
  4. Malin Lindroth                          EsboIF               8,82  
  5. Inkeri Paavola                          EspTa                8,89  
  6. Maggie Hollo                            EspTa                8,99  
  7. Ella Westerlund                         EsboIF               9,08  
  8. Ina Appelqvist                          EsboIF               9,15  
  9. Noora Niininen                          EspTa                9,69  
 10. Olivia Kollin                           EsboIF              10,06  
     Anniina Vaittinen                       EspTa                 DNS  
     Jenna Tarvo                             EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Inkeri Paavola                          EspTa                8,89  
  2. Maggie Hollo                            EspTa                8,99  
  3. Ella Westerlund                         EsboIF               9,08  
  4. Ina Appelqvist                          EsboIF               9,15  
  5. Olivia Kollin                           EsboIF              10,06  
     Jenna Tarvo                             EspTa                 DNS  

Erä 2                

  1. Ella Paukku                             EsboIF               8,26  
  2. Leonie Winell                           EsboIF               8,61  
  3. Ruusu Saarela                           EspTa                8,68  
  4. Malin Lindroth                          EsboIF               8,82  
  5. Noora Niininen                          EspTa                9,69  
     Anniina Vaittinen                       EspTa                 DNS  

T15 Korkeus

  1. Alisa Laukkarinen                       EspTa                 157  
         140 143 146 149 152 155 157 160
           O   O   O   O   O  XO   O XXX
  2. Ella Paukku                             EsboIF                152  
         120 125 130 135 140 143 146 149 152 155
           O   O   O   O   O   O  XO   O  XO XXX
  3. Ruusu Saarela                           EspTa                 146  
         130 135 140 143 146 149
           O   O  XO   O XXO XXX
  4. Fina Leppäkynnäs                        EsboIF                140  
         115 120 125 130 135 140 143
           O   O   O   O XXO XXO XXX
  5. Ella Westerlund                         EsboIF                135  
         120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXX
  6. Sara Heiskanen                          EspTa                 135  
         125 130 135 140
           O   O  XO XXX
  7. Ina Appelqvist                          EsboIF                135  
         120 125 130 135 140
           O   O   O XXO XXX
  8. Malin Lindroth                          EsboIF                130  
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
  9. Saara Hokkanen                          EspTa                 130  
         120 125 130 135
           O  XO   O XXX
 10. Maggie Hollo                            EspTa                 130  
         120 125 130 135
           O   O  XO XXX

T15 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.29,49  
        Carla Liukkonen
        Ruusu Saarela
        Inkeri Paavola
        Alisa Laukkarinen

  2. Esbo If                                    1.29,60  
        Ella Paukku
        Leonie Winell
        Malin Lindroth
        Noomi Malmgren


N17 60 m

  1. Anna Pursiainen                         EspTa                7,85  
  2. Vilma Hakala                            EspTa                8,03  
  3. Silja Jaatinen                          EspTa                8,07  
  4. Jenny Sario                             EspTa                8,17  
  5. Julia Ihantola                          EspTa                8,25  
  6. Jutta Seppänen                          EspTa                8,39  
  7. Venla Simolin                           EsboIF               8,46  
  8. Noomi Malmgren                          EsboIF               8,47  
  9. Daniela Kulanko                         EsboIF               8,85  
 10. Annika Kaikkonen                        EsboIF               9,12  
 11. Aino Salmi                              EsboIF               9,27  
     Wilma Jungar                            EsboIF                DNS  

Erä 1                

  1. Vilma Hakala                            EspTa                8,03  
  2. Silja Jaatinen                          EspTa                8,07  
  3. Jutta Seppänen                          EspTa                8,39  
  4. Venla Simolin                           EsboIF               8,46  
  5. Daniela Kulanko                         EsboIF               8,85  
     Wilma Jungar                            EsboIF                DNS  

Erä 2                

  1. Anna Pursiainen                         EspTa                7,85  
  2. Jenny Sario                             EspTa                8,17  
  3. Julia Ihantola                          EspTa                8,25  
  4. Noomi Malmgren                          EsboIF               8,47  
  5. Annika Kaikkonen                        EsboIF               9,12  
  6. Aino Salmi                              EsboIF               9,27  

N17 Kolmiloikka

  1. Nella Varjas                            EspTa               10,50                    
             X  9,79 10,20 10,50
                                
  2. Siiri Metsälä                           EsboIF              10,33                    
         10,33 10,13 10,17 10,28
                                
  3. Linda Pohto                             EspTa               10,00                    
             X  9,84     X 10,00
                                
  4. Heta Neuvonen                           EspTa                9,24                    
          8,43  9,13  9,24  8,99
                                
  5. Aino Salmi                              EsboIF               8,51                    
          8,23  8,36  8,27  8,51
                                
  6. Liv Wikström                            EsboIF               8,45                    
             X  8,44  8,45  8,36