Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
06.07. klo 10:30 Timanttikisat Tulokset (päivitetty: 09:37 07.07.2019)
Timanttikisat
Vammalan seudun Voima
06.07.2019

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    10,54             
2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     11,01             
3)   Tommi Mäkinen                    HKV                       11,06             
4)   Eero Helppolainen                PorinTa                   11,14             
5)   Joel Turkka                      TampPy                    11,15             
6)   Markus Jutila                    TampPy                    11,22             
7)   Heikki Äijälä                    NousSu                    11,24             
8)   Tommi Eerola                     EsboIF                    11,26                    


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Heikki Nieminen                  JanJa                     11,08Q            
2)   Joel Turkka                      TampPy                    11,21Q            
3)   Markus Jutila                    TampPy                    11,31Q            
4)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   11,63             
5)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    11,76             
6)   Aleksi Nieminen                  PorinTa                   12,08             
7)   Mikhail Paramonov                                          12,09             
8)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    12,35             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    10,68Q            
2)   Tommi Mäkinen                    HKV                       11,02Q            
3)   Eero Helppolainen                PorinTa                   11,16Q            
4)   Heikki Äijälä                    NousSu                    11,30q            
5)   Tommi Eerola                     EsboIF                    11,43q            
6)   Jaakko Linnus                    TampPy                    11,78             
7)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    12,63             
8)   Pyry Iltanen                     TampPy                    13,09             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Milja Thureson                   TurTo                     11,81             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,22             
3)   Maria Herrala                    SeinäjSU                  12,34             
4)   Jenna Pihkola                    LahdA                     12,38             
5)   Martta Rautala                   ViipU                     12,44             
5)   Ilona Luoma                      TampPy                    12,44             
7)   Jonna Alkula                     SeinäjSU                  12,45             
8)   Alisa Aalto                      TampPy                    12,50             
           

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Martta Rautala                   ViipU                     12,55Q            
2)   Maria Herrala                    SeinäjSU                  12,56Q            
3)   Alisa Aalto                      TampPy                    12,62q            
4)   Iina Lehtimäki                   TampPy                    12,88             
4)   Viivi Hellman                    TampPy                    12,88             
6)   Siiri Mäkilä                     TammRy                    14,69             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Milja Thureson                   TurTo                     12,00Q            
2)   Ilona Luoma                      TampPy                    12,54Q            
3)   Jonna Alkula                     SeinäjSU                  12,55q            
4)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,75             
5)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    12,82             
6)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  13,07             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,5
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,29Q            
2)   Jenna Pihkola                    LahdA                     12,53Q            
3)   Heli Halonen                     LahdA                     12,84             
4)   Titta Mehtänen                   TampPy                    12,86             
5)   Irina Potinoja                   LohtVei                   12,87             
6)   Hanna Peltola                    TampPy                    13,24             


M 400m
1)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   49,61             
2)   Joel Turkka                      TampPy                    49,96             
3)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   50,32             
4)   Elias Jrad                       KU-58                     50,71             
5)   Heikki Äijälä                    NousSu                    50,76             
6)   Robert Silenko                   LauttLu                   51,28             
7)   Jouko Juntunen                   TampPy                    51,76             
8)   Markus Hurri                     LiedPa                    52,09             
9)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   53,03             
10)  Jaakko Linnus                    TampPy                    53,20             
11)  Kalle Lahtinen                   TampPy                    54,86             
12)  Patrik Järvinen                  TampPy                    56,44             
13)  Jere Raunio                      HKV                       56,52             
14)  Niko Mikkola                     PorinYU                   58,70             
15)  Pyry Iltanen                     TampPy                    1.02,03           

Loppukilpailu erä 1
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   51,28             
2)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   53,03             
3)   Jaakko Linnus                    TampPy                    53,20             
4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    56,44             
5)   Jere Raunio                      HKV                       56,52             
6)   Niko Mikkola                     PorinYU                   58,70             
7)   Pyry Iltanen                     TampPy                    1.02,03           

Loppukilpailu erä 2
1)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   49,61             
2)   Joel Turkka                      TampPy                    49,96             
3)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   50,32             
4)   Elias Jrad                       KU-58                     50,71             
5)   Heikki Äijälä                    NousSu                    50,76             
6)   Jouko Juntunen                   TampPy                    51,76             
7)   Markus Hurri                     LiedPa                    52,09             
8)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    54,86             


N 400m
1)   Milja Thureson                   TurTo                     55,81             
2)   Martta Rautala                   ViipU                     57,51             
3)   Noora Toivo                      ToijVau                   57,87             
4)   Veera Mattila                    VammsVoi                  1.01,62           
5)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  1.01,64           
6)   Julia Raunio                     HKV                       1.01,88           
7)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   1.02,49           
8)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  1.04,45           
9)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  1.05,46           

Loppukilpailu erä 1
1)   Julia Raunio                     HKV                       1.01,88           
2)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   1.02,49           
3)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  1.04,45           

Loppukilpailu erä 2
1)   Milja Thureson                   TurTo                     55,81             
2)   Martta Rautala                   ViipU                     57,51             
3)   Noora Toivo                      ToijVau                   57,87             
4)   Veera Mattila                    VammsVoi                  1.01,62           
5)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  1.01,64           
6)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  1.05,46           


M 800m
1)   Niko Viljola                     HKV                       1.53,69           
2)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.54,31           
3)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  1.54,34           
4)   Vincent Quednau                  HKV                       1.55,73           
5)   Atte Nevala                      KU-58                     1.55,85           
6)   Eelis Uitto                      ViipU                     1.56,52           
7)   Roope Kangasvieri                ToholU                    1.56,97           
8)   Benjamin Lee                     HKV                       1.57,17             
9)   Olli Ahlgren                     LahdA                     1.58,53           
10)  Pyry Terä                        LahdA                     1.59,53           
11)  Juuso Hakala                     TuUL                      2.01,76           
12)  Walte Hautala                    LahdA                     2.02,40           
13)  Valtteri Sillanpää               NoormNo                   2.03,43           
14)  Jere Haapalainen                 TampPy                    2.03,63           
15)  Wäinö Hautala                    LahdA                     2.03,87           
16)  Oskari Kangasniemi               IkaalU                    2.03,90           
17)  Samuli Raikunen                  LiedPa                    2.04,32           
18)  Kari-Pekka Seppänen              JyväskKU                  2.07,90           
19)  Lassi Hopeasalo                  TeivoSt                   2.10,29           
20)  Mikko Salmela                    ForssSa                   2.14,91           
21)  Samuli Kero                      VammsVoi                  2.17,90           
22)  Sakari Vatunen                   PorinTa                   2.20,31           

Loppukilpailu erä 1
1)   Juuso Hakala                     TuUL                      2.01,76           
2)   Walte Hautala                    LahdA                     2.02,40           
3)   Valtteri Sillanpää               NoormNo                   2.03,43           
4)   Wäinö Hautala                    LahdA                     2.03,87           
5)   Oskari Kangasniemi               IkaalU                    2.03,90           
6)   Samuli Raikunen                  LiedPa                    2.04,32           
7)   Kari-Pekka Seppänen              JyväskKU                  2.07,90           
8)   Lassi Hopeasalo                  TeivoSt                   2.10,29           
9)   Mikko Salmela                    ForssSa                   2.14,91           
10)  Samuli Kero                      VammsVoi                  2.17,90           
11)  Sakari Vatunen                   PorinTa                   2.20,31           

Loppukilpailu erä 2
1)   Niko Viljola                     HKV                       1.53,69           
2)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.54,31           
3)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  1.54,34           
4)   Vincent Quednau                  HKV                       1.55,73           
5)   Atte Nevala                      KU-58                     1.55,85           
6)   Eelis Uitto                      ViipU                     1.56,52           
7)   Roope Kangasvieri                ToholU                    1.56,97           
8)   Benjamin Lee                     HKV                       1.57,17           
9)   Olli Ahlgren                     LahdA                     1.58,53           
10)  Pyry Terä                        LahdA                     1.59,53           
11)  Jere Haapalainen                 TampPy                    2.03,63           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  2.20,08           
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  2.27,73           
3)   Vilma Patrikainen                NokU                      2.28,15           
4)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   2.31,05           
5)   Veera Puosi                      JyväskKU                  2.34,56           
6)   Pihla Salonen                    PorinYU                   2.35,89           
7)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   2.37,63           
8)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  2.38,77           
9)   Jenna Enholm                     NokU                      2.44,33           


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Arttu Mattila                    ÄänekU                    210               
     195    200    203    206    208    210    212    
     o      xo     -      xo     -      xo     xxx    

2)   Valtteri Välimäki                UudKK                     208               
     195    200    203    206    208    210    
     o      xo     xo     xo     o      xxx    

3)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  208               
     190    195    200    203    206    208    210    
     o      xo     xxo    xo     xxo    xo     xxx    

4)   Daniel Kosonen                   TampPy                    203               
     200    203    206    208    
     xo     o      -      xxx    

5)   Artturi Tiipiö                   TeuvRi                    200               
     190    195    200    203    
     o      o      xxo    xxx    

6)   Valtteri Mattila                 ÄänekU                    195               
     190    195    200    
     o      xo     xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    175               
     170    175    180    
     o      o      xxx    

2)   Sini Lällä                       JyväskKU                  175               
     165    170    175    180    
     o      xo     o      xxx    

3)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  170               
     160    165    170    175    
     o      o      o      xxx    

4)   Salla Tuominen                   TampPy                    165               
     155    160    165    170    
     o      o      o      xxx    

5)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    155               
     145    150    155    160    
     o      o      o      xxx    

6)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  150               
     135    140    145    150    155    
     o      xxo    xxo    xo     xxx    



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  5,98 +3,0  5,70 +1,7
     x      5,98   x      5,69   5,70   x      
     +3,2   +3,0   +2,8   +1,6   +1,7   +2,5   

2)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  5,88 +1,9          
     x      x      5,85   x      5,88   x      
     +1,5   +2,9   +1,5   +2,9   +1,9   +2,2   

3)   Oona Hietala                     TampPy                    5,71 +3,3  5,44 +1,4
     5,56   x      5,65   x      5,44   5,71   
     +2,5   +3,5   +4,8   +1,6   +1,4   +3,3   

4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,62 +3,2  5,42 +1,2
     4,53   5,62   x      5,49   5,42   5,58   
     +4,7   +3,2   +2,4   +3,9   +1,2   +4,6   

5)   Emilia Heino                     TampPy                    5,60 +2,9  5,18 +0,9
     5,29   5,56   4,14   5,15   5,60   5,18   
     +3,7   +3,4   +2,2   +2,9   +2,9   +0,9   

6)   Janika Jokinen                   TampU                     5,35 +4,7  5,30 +0,3
     x      5,35   5,21   5,30   x      x      
     +4,3   +4,7   +3,1   +0,3   +1,3   +1,6   

7)   Anna Pyykkö                      OrivPo                    5,32 +2,9  5,28 +0,5
     5,11   5,16   5,21   5,29   5,28   5,32   
     +2,8   +3,7   +1,3   +3,9   +0,5   +2,9   

8)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  5,19 +3,9          
     x      4,96   x      5,03   5,13   5,19   
     +3,2   +4,8   +3,3   +3,7   +2,2   +3,9   

     Vera Karttunen                   PorinYU                   NM +3,3           
     x      x      x      
     +6,4   +3,6   +3,3   



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  14,94 +1,0          
     x      x      14,90  x      x      14,94  
     +0,2   +4,2   +2,0   +1,4   +0,4   +1,0   

2)   Oliver Kärki                     VaasVa                    14,89 +3,9  NM +0,4 
     14,31  14,84  x      14,72  14,89  x      
     +4,4   +2,1   +0,4   +2,8   +3,9   +0,9   

3)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  14,86 +3,8  14,68 +0,6
     x      14,47  14,86  x      x      14,68  
     +1,5   +3,0   +3,8   +3,2   +2,3   +0,6   

4)   Antti Tiekso                     TurWei                    14,39             
     x      14,12  x      14,38  13,91  14,39  
     +1,2   +1,7   +4,0   +2,8   +1,1          

5)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    10,22 +2,4  10,20 +0,8
     10,20  10,22  -      -      -      
     +0,8   +2,4                        

     Niko Simola                      VammsVoi                  NM +0,5           
     x      -      -      -      -      
     +0,5                               



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Kaisa Kymäläinen                 OrivPo                    15,21             
     15,16  x      x      x      15,21  15,06  

2)   Suvi Helin                       TampPy                    14,85             
     x      x      14,85  x      x      x      

3)   Oona Viljanen                    OrivPo                    12,30             
     10,41  11,40  11,88  11,62  12,30  11,90  

     Emilia Kangas                    SeinäjSU                  13,47             
     13,21  x      x      13,47  x      x      

     Marika Lähteenmäki               IkaalU                    DNS               


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Salo                        LauttLu                   73,33             
     68,66  67,26  73,33  x      67,11  x      

2)   Aleksi Yli-Mannila               AlajA                     70,51             
     70,51  69,56  x      66,46  68,24  -      

3)   Sami Reunanen                    VammsVoi                  66,48             
     x      66,16  x      60,42  63,48  66,48  

4)   Juho Järvinen                    KarstKi                   64,44             
     64,44  62,84  62,80  x      x      -      

5)   Henri-Jussi Kurvinen             VehmU                     63,00             
     61,65  x      63,00  62,82  x      62,66  

6)   Risto Ruoho                      NakkVire                  59,80             
     59,66  59,66  59,05  59,07  59,80  58,21  



P9 40m
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,63              
2)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,66              
3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,76              
4)   Axel Raunio                      PargIF                    6,90              
5)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    6,93              
6)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,97              
7)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,03              
8)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,09              
9)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,15              
10)  Atte Hukkanen                    VehmU                     7,16              
11)  Aku Ylimaa                       VammsVoi                  7,39              
12)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,43              
13)  Oskari Häkli                     RaisKu                    7,62              
13)  Lenni Korpela                    NoormNo                   7,62              
15)  Niki Sirén                       RaisKu                    7,68              
16)  Ville Äijälä                     PälkLL                    7,84              
17)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,85              
18)  Veikko Haavisto                  UlvST                     7,88              
19)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  7,96              
20)  Samuli Torpo                     LauttLu                   8,06              
21)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,10              
22)  Veikka Saari                     KiukKi                    8,28              
     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  7,39              
2)   Ville Äijälä                     PälkLL                    7,84              
3)   Veikko Haavisto                  UlvST                     7,88              
4)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  7,96              
5)   Samuli Torpo                     LauttLu                   8,06              
6)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,10              
     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,63              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,76              
3)   Axel Raunio                      PargIF                    6,90              
4)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    6,93              
5)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,43              
6)   Lenni Korpela                    NoormNo                   7,62              
6)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,62              
8)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,85              

Loppukilpailu erä 3
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,66              
2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,97              
3)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,03              
4)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,09              
5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,15              
6)   Atte Hukkanen                    VehmU                     7,16              
7)   Niki Sirén                       RaisKu                    7,68              
8)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,28              


P9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,63              
2)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,66              
3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,76              
4)   Axel Raunio                      PargIF                    6,90              
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,97              
6)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,09              
7)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,15              
8)   Atte Hukkanen                    VehmU                     7,16              
9)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  7,39              
10)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,43              
11)  Lenni Korpela                    NoormNo                   7,62              
11)  Oskari Häkli                     RaisKu                    7,62              
13)  Niki Sirén                       RaisKu                    7,68              
14)  Ville Äijälä                     PälkLL                    7,84              
15)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,85              
16)  Veikko Haavisto                  UlvST                     7,88              
17)  Samuli Torpo                     LauttLu                   8,06              
18)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,10              
19)  Veikka Saari                     KiukKi                    8,28              
     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  DNS               


T9 40m
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,81              
2)   Pinja Luontila                   TampPy                    6,85              
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  6,94              
4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,05              
5)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,12              
6)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      7,16              
7)   Melina Nieminen                  JanJa                     7,17              
8)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    7,24              
9)   Elena Jussila                    NoormNo                   7,28              
10)  Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,44              
10)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,44              
12)  Salla Tähtinen                   VampU                     7,48              
13)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  7,58              
14)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,63              
15)  Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  7,65              
16)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,72              
17)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     7,77              
18)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   7,80              
19)  Saana Tähtinen                   VampU                     7,84              
20)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  7,94              
21)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  8,05              
22)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  8,13              
23)  Anette Nelimarkka                UlvST                     8,34              
24)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      8,35              

Loppukilpailu erä 1
1)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      7,16              
2)   Melina Nieminen                  JanJa                     7,17              
3)   Salla Tähtinen                   VampU                     7,48              
4)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  7,58              
5)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,72              
6)   Saana Tähtinen                   VampU                     7,84              
7)   Milja Heinonen                   VammsVoi                  8,05              
8)   Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  8,13              

Loppukilpailu erä 2
1)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,44              
2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,63              
3)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  7,65              
4)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     7,77              
5)   Susanne Koivisto                 NoormNo                   7,80              
6)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  7,94              
7)   Anette Nelimarkka                UlvST                     8,34              
8)   Eveliina Kankaanpää              NokU                      8,35              

Loppukilpailu erä 3
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,81              
2)   Pinja Luontila                   TampPy                    6,85              
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  6,94              
4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,05              
5)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,12              
6)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    7,24              
7)   Elena Jussila                    NoormNo                   7,28              
8)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,44              


T9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,81              
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  6,94              
3)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,05              
4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,12              
5)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      7,16              
6)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    7,24              
7)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,44              
7)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,44              
9)   Salla Tähtinen                   VampU                     7,48              
10)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  7,58              
11)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,63              
12)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,72              
13)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     7,77              
14)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   7,80              
15)  Saana Tähtinen                   VampU                     7,84              
16)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  8,13              
17)  Anette Nelimarkka                UlvST                     8,34              
18)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      8,35              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Niki Sirén                       RaisKu                    2.08,03           
2)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  2.10,68           
3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   2.12,80           
4)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   2.14,09           
5)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   2.18,26           
6)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  2.32,55           
7)   Veikka Saari                     KiukKi                    2.42,74           
     Aku Ylimaa                       VammsVoi                  DNS               


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    2.03,08           
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.07,11           
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  2.07,50           
4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    2.16,51           
5)   Pinja Luontila                   TampPy                    2.18,92           
6)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  2.19,91           
7)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2.21,06           
8)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  2.23,59           
9)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2.25,19           
10)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   2.29,52           
11)  Alissa Naski                     NakkVire                  2.37,18           
12)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  2.44,60           
13)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  2.49,20           
14)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      2.50,06           
     Ellinor Forsman                  IFNykn                    DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      3,93              
     3,66   3,84   3,71   3,66   3,90   3,93   
                                               

2)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,74              
     3,74   3,60   3,70   x      3,58   3,73   
                                               

3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,63              
     3,58   3,60   3,58   3,63   3,58   3,58   
                                               

4)   Axel Raunio                      PargIF                    3,45              
     3,42   3,40   3,20   3,30   3,39   3,45   
                                               

5)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,43              
     3,25   3,02   3,04   3,38   3,22   3,43   
                                               

6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,23              
     3,15   3,23   3,00   3,17   2,96   x      
                                               

7)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  3,22              
     2,98   3,07   3,04   3,22   x      x      
                                               

8)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   3,13              
     2,82   2,82   3,13   2,97   2,82   2,82   
                                               

9)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    3,06              
     2,97   3,06   2,70   
                          

10)  Atte Hukkanen                    VehmU                     2,94              
     2,94   2,80   2,75   
                          

11)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  2,92              
     2,80   2,83   2,92   
                          

12)  Lenni Korpela                    NoormNo                   2,90              
     2,73   2,56   2,90   
                          

13)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  2,88              
     2,88   2,74   2,61   
                          

14)  Oskari Häkli                     RaisKu                    2,80              
     2,75   2,80   2,69   
                          

15)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   2,79              
     2,64   x      2,79   
                          

16)  Veikko Haavisto                  UlvST                     2,72              
     2,68   2,70   2,72   
                          

17)  Niki Sirén                       RaisKu                    2,71              
     2,64   2,71   x      
                          

18)  Samuli Torpo                     LauttLu                   2,65              
     2,65   2,57   2,60   
                          

19)  Ville Äijälä                     PälkLL                    2,60              
     2,46   2,53   2,60   
                          

20)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,54              
     2,54   2,38   2,12   
                          

21)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   1,91              
     1,91   1,81   x      
                          

     Juho Suonsaari                   JyväskKU                  NM                
     x      x      x      
                          



P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      3,84              
     3,66   3,84   3,71   
                          

2)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,74              
     3,74   3,60   3,70   
                          

3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,60              
     3,58   3,60   3,58   
                          

4)   Axel Raunio                      PargIF                    3,42              
     3,42   3,40   3,20   
                          

5)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,25              
     3,25   3,02   3,04   
                          

6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,23              
     3,15   3,23   3,00   
                          

7)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   3,13              
     2,82   2,82   3,13   
                          

8)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  3,07              
     2,98   3,07   3,04   
                          

9)   Atte Hukkanen                    VehmU                     2,94              
     2,94   2,80   2,75   
                          

10)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  2,92              
     2,80   2,83   2,92   
                          

11)  Lenni Korpela                    NoormNo                   2,90              
     2,73   2,56   2,90   
                          

12)  Oskari Häkli                     RaisKu                    2,80              
     2,75   2,80   2,69   
                          

13)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   2,79              
     2,64   x      2,79   
                          

14)  Veikko Haavisto                  UlvST                     2,72              
     2,68   2,70   2,72   
                          

15)  Niki Sirén                       RaisKu                    2,71              
     2,64   2,71   x      
                          

16)  Samuli Torpo                     LauttLu                   2,65              
     2,65   2,57   2,60   
                          

17)  Ville Äijälä                     PälkLL                    2,60              
     2,46   2,53   2,60   
                          

18)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,54              
     2,54   2,38   2,12   
                          

19)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   1,91              
     1,91   1,81   x      
                          

     Juho Suonsaari                   JyväskKU                  NM                
     x      x      x      
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,67              
     3,65   3,50   3,61   3,57   3,63   3,67   
                                               

2)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3,58              
     3,26   3,32   3,21   3,30   3,24   3,58   
                                               

3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,40              
     x      3,15   3,40   3,35   3,38   3,36   
                                               

4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,38              
     3,19   3,24   3,34   3,38   3,26   3,36   
                                               

5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    3,31              
     3,27   3,25   3,04   3,16   3,28   3,31   
                                               

6)   Saana Tähtinen                   VampU                     3,25              
     2,88   3,00   3,25   2,88   x      2,99   
                                               

7)   Elena Jussila                    NoormNo                   3,13              
     2,98   3,13   x      2,84   3,09   2,80   
                                               

8)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      3,09              
     2,86   2,90   3,09   2,97   2,95   2,84   
                                               

9)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   3,08              
     3,02   3,08   3,07   
                          

10)  Oona Savolainen                  IkaalU                    3,01              
     2,90   2,86   3,01   
                          

11)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  2,99              
     2,99   2,58   2,98   
                          

12)  Melina Nieminen                  JanJa                     2,99              
     2,92   2,99   2,90   
                          

13)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2,91              
     2,91   2,84   x      
                          

14)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  2,89              
     2,89   2,87   2,82   
                          

15)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,80              
     2,80   2,74   2,77   
                          

16)  Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2,80              
     x      2,80   2,67   
                          

17)  Salla Tähtinen                   VampU                     2,79              
     2,79   2,79   x      
                          

18)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  2,76              
     2,74   2,64   2,76   
                          

19)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,55              
     x      2,55   2,54   
                          

20)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  2,53              
     2,53   2,48   x      
                          

21)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  2,50              
     2,38   x      2,50   
                          

22)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   2,47              
     2,41   2,41   2,47   
                          

23)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      2,46              
     2,46   2,39   2,40   
                          



T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,65              
     3,65   3,50   3,61   
                          

2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,40              
     x      3,15   3,40   
                          

3)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,34              
     3,19   3,24   3,34   
                          

4)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3,32              
     3,26   3,32   3,21   
                          

5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    3,27              
     3,27   3,25   3,04   
                          

6)   Saana Tähtinen                   VampU                     3,25              
     2,88   3,00   3,25   
                          

7)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      3,09              
     2,86   2,90   3,09   
                          

8)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   3,08              
     3,02   3,08   3,07   
                          

9)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  2,99              
     2,99   2,58   2,98   
                          

10)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2,91              
     2,91   2,84   x      
                          

11)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  2,89              
     2,89   2,87   2,82   
                          

12)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,80              
     2,80   2,74   2,77   
                          

13)  Salla Tähtinen                   VampU                     2,79              
     2,79   2,79   x      
                          

14)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  2,76              
     2,74   2,64   2,76   
                          

15)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,55              
     x      2,55   2,54   
                          

16)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  2,53              
     2,53   2,48   x      
                          

17)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   2,47              
     2,41   2,41   2,47   
                          

18)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      2,46              
     2,46   2,39   2,40   
                          



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,83              
     6,03   5,87   6,83   6,40   6,54   6,36   

2)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  6,36              
     5,67   6,36   6,25   6,36   5,82   6,23   

3)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,31              
     5,95   6,31   6,27   6,21   5,91   6,14   

4)   Axel Raunio                      PargIF                    5,92              
     5,34   5,32   5,43   5,92   5,26   5,58   

5)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  5,90              
     5,90   5,81   5,85   5,39   5,52   -      

6)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  5,33              
     4,96   4,81   5,33   4,94   4,92   4,52   

7)   Niki Sirén                       RaisKu                    5,09              
     4,16   4,39   5,09   4,69   4,34   4,36   

8)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   5,00              
     4,30   -      5,00   4,84   4,98   3,72   

9)   Veikko Haavisto                  UlvST                     4,90              
     4,90   4,36   4,20   

10)  Oliver Mikkola                   NakkVire                  4,89              
     4,75   4,89   4,61   

11)  Niilo Kartano                    UlvST                     4,66              
     -      4,63   4,66   

12)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   4,61              
     4,53   4,01   4,61   

13)  Ville Äijälä                     PälkLL                    4,60              
     4,36   4,29   4,60   

14)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  4,37              
     4,37   4,29   4,34   

15)  Lenni Korpela                    NoormNo                   4,34              
     4,34   4,21   4,19   

16)  Oskari Häkli                     RaisKu                    3,94              
     3,73   3,89   3,94   

17)  Veikka Saari                     KiukKi                    3,79              
     3,71   3,79   3,61   

18)  Valtteri Nordberg                PorinYU                   3,77              
     3,68   3,72   3,77   

19)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   3,58              
     3,58   3,45   2,96   

20)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,38              
     2,20   3,19   3,38   

21)  Atte Hukkanen                    VehmU                     3,38              
     -      3,38   -      

22)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   3,28              
     3,28   -      

     Samuli Torpo                     LauttLu                   DNS               


P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,83              
     6,03   5,87   6,83   

2)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,31              
     5,95   6,31   6,27   

3)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  5,90              
     5,90   5,81   5,85   

4)   Axel Raunio                      PargIF                    5,43              
     5,34   5,32   5,43   

5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  5,33              
     4,96   4,81   5,33   

6)   Niki Sirén                       RaisKu                    5,09              
     4,16   4,39   5,09   

7)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   5,00              
     4,30   -      5,00   

8)   Veikko Haavisto                  UlvST                     4,90              
     4,90   4,36   4,20   

9)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  4,89              
     4,75   4,89   4,61   

10)  Niilo Kartano                    UlvST                     4,66              
     -      4,63   4,66   

11)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   4,61              
     4,53   4,01   4,61   

12)  Ville Äijälä                     PälkLL                    4,60              
     4,36   4,29   4,60   

13)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  4,37              
     4,37   4,29   4,34   

14)  Lenni Korpela                    NoormNo                   4,34              
     4,34   4,21   4,19   

15)  Oskari Häkli                     RaisKu                    3,94              
     3,73   3,89   3,94   

16)  Veikka Saari                     KiukKi                    3,79              
     3,71   3,79   3,61   

17)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   3,58              
     3,58   3,45   2,96   

18)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,38              
     2,20   3,19   3,38   

19)  Atte Hukkanen                    VehmU                     3,38              
     -      3,38   -      

     Samuli Torpo                     LauttLu                   DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   7,23              
     7,11   x      6,70   x      7,23   7,15   

2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,43              
     6,28   6,18   6,09   6,37   5,87   6,43   

3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   5,63              
     4,62   x      5,36   5,37   5,63   5,54   

4)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  5,60              
     4,79   5,12   5,60   5,06   5,07   5,52   

5)   Saana Tähtinen                   VampU                     5,58              
     5,05   4,21   4,99   4,63   5,58   5,19   

6)   Iina Mansikka                    PorinYU                   5,16              
     5,03   4,68   3,47   5,13   4,65   5,16   

7)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    5,10              
     4,87   4,73   5,08   4,31   x      5,10   

8)   Niina Paasikas                   KiukKi                    4,91              
     4,91   4,71   x      4,76   4,80   4,79   

9)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     4,63              
     4,35   4,35   4,63   

10)  Salla Tähtinen                   VampU                     4,61              
     4,61   3,93   4,49   

11)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  4,30              
     3,71   3,25   4,30   

12)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4,24              
     3,77   3,92   4,24   

13)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  3,62              
     3,51   3,62   3,38   

14)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   3,54              
     2,69   2,88   3,54   

15)  Isabel Lindqvist                 TuUL                      3,39              
     3,39   2,98   3,32   

16)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      3,07              
     2,69   2,91   3,07   

17)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3,02              
     2,83   3,02   2,73   

18)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,99              
     2,77   2,99   2,72   

     Aina Kuusisto                    VammsVoi                                    


T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,28              
     6,28   6,18   6,09   

2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  5,60              
     4,79   5,12   5,60   

3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   5,36              
     4,62   x      5,36   

4)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    5,08              
     4,87   4,73   5,08   

5)   Saana Tähtinen                   VampU                     5,05              
     5,05   4,21   4,99   

6)   Iina Mansikka                    PorinYU                   5,03              
     5,03   4,68   3,47   

7)   Niina Paasikas                   KiukKi                    4,91              
     4,91   4,71   x      

8)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     4,63              
     4,35   4,35   4,63   

9)   Salla Tähtinen                   VampU                     4,61              
     4,61   3,93   4,49   

10)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  4,30              
     3,71   3,25   4,30   

11)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4,24              
     3,77   3,92   4,24   

12)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  3,62              
     3,51   3,62   3,38   

13)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   3,54              
     2,69   2,88   3,54   

14)  Isabel Lindqvist                 TuUL                      3,39              
     3,39   2,98   3,32   

15)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      3,07              
     2,69   2,91   3,07   

16)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3,02              
     2,83   3,02   2,73   

17)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,99              
     2,77   2,99   2,72   

     Aina Kuusisto                    VammsVoi                  DNS               


P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      821               
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   787               
3)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  738               
4)   Axel Raunio                      PargIF                    657               
5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   564               
6)   Niilo Kartano                    UlvST                     559               
7)   Aku Ylimaa                       VammsVoi                  557               
8)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   493               
9)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  457               
10)  Atte Hukkanen                    VehmU                     450               
11)  Niki Sirén                       RaisKu                    442               
12)  Lenni Korpela                    NoormNo                   429               
13)  Veikko Haavisto                  UlvST                     413               
14)  Oskari Häkli                     RaisKu                    400               
15)  Ville Äijälä                     PälkLL                    391               
16)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   349               
17)  Veikka Saari                     KiukKi                    312               
18)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  286               
19)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   268               
20)  Samuli Torpo                     LauttLu                   199               


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   754               
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  586               
3)   Iina Mansikka                    PorinYU                   585               
4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    582               
5)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    565               
6)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   523               
7)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  516               
8)   Saana Tähtinen                   VampU                     484               
9)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      468               
10)  Salla Tähtinen                   VampU                     448               
11)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  425               
12)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     419               
13)  Minttu Pääkkönen                 VammsVoi                  335               
14)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   332               
15)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  321               
16)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  279               
17)  Anette Nelimarkka                UlvST                     272               
18)  Eveliina Kankaanpää              NokU                      266               


P11 60m
1)   Nooa Hyvärinen                   TampPy                    8,92              
2)   Riku Uusi-Erkkilä                TampPy                    8,95              
3)   Voitto Virjonen                  TuUL                      9,14              
4)   Oskari Savolainen                IkaalU                    9,20              
5)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,33              
6)   Isak Raunio                      PargIF                    9,40              
6)   Richard Lindqvist                TuUL                      9,40              
8)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,44              
9)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,52              
9)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,52              
11)  Oula Kuusiluoma                  ParkU                     9,62              
12)  Eerik Häkli                      RaisKu                    9,63              
13)  Carlos Mattsson                  TuUL                      9,68              
14)  Sakarja Koivisto                 NoormNo                   9,71              
15)  Arttu Rantala                    NakkVire                  9,85              
16)  Juho Viitanen                    NoormNo                   10,03             
17)  Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  10,17             
18)  Pyry Saksi                       VammsVoi                  10,18             
19)  Niklas Lehtinen                  LapSa                     10,22             
20)  Nico Välimäki                    VammsVoi                  10,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Carlos Mattsson                  TuUL                      9,68              
2)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  10,17             
3)   Pyry Saksi                       VammsVoi                  10,18             
4)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     10,22             
5)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  10,32             

Loppukilpailu erä 2
1)   Isak Raunio                      PargIF                    9,40              
2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,52              
3)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     9,62              
4)   Eerik Häkli                      RaisKu                    9,63              
5)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   9,71              
6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,85              
7)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,03             

Loppukilpailu erä 3
1)   Nooa Hyvärinen                   TampPy                    8,92              
2)   Riku Uusi-Erkkilä                TampPy                    8,95              
3)   Voitto Virjonen                  TuUL                      9,14              
4)   Oskari Savolainen                IkaalU                    9,20              
5)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,33              
6)   Richard Lindqvist                TuUL                      9,40              
7)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,44              
8)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,52              


T11 60m
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,87              
2)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    9,15              
3)   Neea Keso                        TampPy                    9,16              
4)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,21              
5)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,30              
6)   Sanni Tähtinen                   VampU                     9,32              
7)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,40              
7)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,40              
9)   Unna Törmänen                    HämeenlTa                 9,50              
10)  Minttu Heinonen                  VammsVoi                  9,58              
11)  Piitu Tourunen                   LahdA                     9,60              
12)  Minttu Suomela                   LauttLu                   9,64              
13)  Eerika Nieminen                  JanJa                     9,67              
14)  Sara Karimäki                    VammsVoi                  9,69              
15)  Daniela Snäll                    NoormNo                   9,82              
16)  Elea Nieminen                    NakkVire                  9,93              
17)  Venla Saari                      KiukKi                    9,97              
17)  Iina Poussu                      NoormNo                   9,97              
19)  Elli Jalonen                     VammsVoi                  9,99              
20)  Amanda Koivuranta                LauttLu                   10,15             
21)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,25             
22)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,56             
23)  Emma Lindfors                    NoormNo                   10,68             
24)  Janette Torpo                    LauttLu                   10,90             
     Maija Santanen                   JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,25             
2)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,56             
3)   Emma Lindfors                    NoormNo                   10,68             
4)   Janette Torpo                    LauttLu                   10,90             

Loppukilpailu erä 2
1)   Sanni Tähtinen                   VampU                     9,32              
2)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  9,58              
3)   Minttu Suomela                   LauttLu                   9,64              
4)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  9,69              
5)   Elea Nieminen                    NakkVire                  9,93              
6)   Venla Saari                      KiukKi                    9,97              
7)   Amanda Koivuranta                LauttLu                   10,15             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,40              
2)   Unna Törmänen                    HämeenlTa                 9,50              
3)   Eerika Nieminen                  JanJa                     9,67              
4)   Daniela Snäll                    NoormNo                   9,82              
5)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,97              
6)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  9,99              
     Maija Santanen                   JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,87              
2)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    9,15              
3)   Neea Keso                        TampPy                    9,16              
4)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,21              
5)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,30              
6)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,40              
7)   Piitu Tourunen                   LahdA                     9,60              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3.17,20           
2)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3.17,50           
3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.24,31           
4)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.28,34           
5)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     3.28,54           
6)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     3.37,96           
7)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.45,92           
8)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.46,48           
9)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.49,64           
10)  Nico Välimäki                    VammsVoi                  3.58,90           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.41,64           
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   3.44,34           
3)   Venla Saari                      KiukKi                    3.47,42           
4)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    3.49,79           
5)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3.52,36           
6)   Maija Wallenius                  KiukKi                    4.10,16           
7)   Emma Lindfors                    NoormNo                   4.34,74           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Voitto Virjonen                  TuUL                      4,55              
     4,33   4,41   4,55   4,43   4,36   4,42   
                                               

2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   4,32              
     4,04   4,23   4,32   4,06   3,95   3,84   
                                               

3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   4,14              
     4,14   4,07   3,89   -      -      -      
                                               

4)   Richard Lindqvist                TuUL                      4,00              
     3,72   3,82   3,95   x      3,75   4,00   
                                               

5)   Nooa Hyvärinen                   TampPy                    3,95              
     3,89   3,80   2,86   3,51   3,78   3,95   
                                               

6)   Aarni Elomaa                     TampPy                    3,84              
     3,84   3,59   3,73   3,79   3,80   3,74   
                                               

7)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,83              
     3,83   3,79   3,65   3,67   3,67   3,54   
                                               

8)   Riku Uusi-Erkkilä                TampPy                    3,81              
     3,81   3,79   3,57   3,35   3,68   3,20   
                                               

9)   Eerik Häkli                      RaisKu                    3,70              
     3,52   3,70   3,66   
                          

10)  Jussi Soraluoma                  KaarUra                   3,70              
     3,61   3,70   3,45   
                          

11)  Carlos Mattsson                  TuUL                      3,69              
     3,62   3,69   3,47   
                          

12)  Isak Raunio                      PargIF                    3,61              
     3,61   x      x      
                          

13)  Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   3,60              
     3,48   3,60   3,53   
                          

14)  Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3,59              
     3,57   3,56   3,59   
                          

15)  Juho Viitanen                    NoormNo                   3,57              
     3,46   3,41   3,57   
                          

16)  Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3,50              
     3,34   3,50   3,23   
                          

17)  Pyry Saksi                       VammsVoi                  3,32              
     3,32   3,22   3,15   
                          

18)  Konsta Saari                     KiukKi                    3,29              
     3,26   3,29   3,21   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    4,52              
     4,34   4,52   4,50   4,36   4,48   4,36   
                                               

2)   Neea Keso                        TampPy                    4,19              
     4,05   3,93   3,60   3,91   4,08   4,19   
                                               

3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  4,08              
     4,01   4,08   3,88   3,82   x      x      
                                               

4)   Piitu Tourunen                   LahdA                     4,02              
     4,00   3,92   4,02   3,87   3,99   3,95   
                                               

5)   Eerika Nieminen                  JanJa                     4,01              
     3,99   4,01   3,94   3,94   4,00   3,91   
                                               

6)   Maija Santanen                   JanJa                     3,87              
     x      3,63   3,87   x      3,85   3,80   
                                               

7)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,85              
     3,70   3,71   3,85   3,65   3,85   x      
                                               

8)   Unna Törmänen                    HämeenlTa                 3,82              
     3,74   3,82   3,66   3,62   3,65   3,58   
                                               

9)   Eeva Ukkonen                     KangU                     3,82              
     x      3,82   x      
                          

10)  Sara Karimäki                    VammsVoi                  3,73              
     3,73   3,72   x      
                          

11)  Sanni Tähtinen                   VampU                     3,72              
     3,69   3,66   3,72   
                          

12)  Iina Poussu                      NoormNo                   3,72              
     3,72   3,66   3,49   
                          

13)  Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   3,70              
     3,52   3,66   3,70   
                          

14)  Minttu Heinonen                  VammsVoi                  3,61              
     3,20   3,54   3,61   
                          

15)  Daniela Snäll                    NoormNo                   3,52              
     3,52   x      3,50   
                          

16)  Elli Jalonen                     VammsVoi                  3,40              
     3,40   3,37   3,27   
                          

17)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  3,39              
     3,39   3,39   3,23   
                          

18)  Emma Lindfors                    NoormNo                   3,19              
     3,19   3,16   3,14   
                          

19)  Janette Torpo                    LauttLu                   3,13              
     3,13   3,10   2,96   
                          

20)  Venla Saari                      KiukKi                    3,07              
     3,05   2,97   3,07   
                          



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   34,71             
     34,71  30,50  28,30  27,32  x      28,97  

2)   Aarni Elomaa                     TampPy                    31,30             
     30,52  31,30  29,96  x      29,95  x      

3)   Juho Hukkanen                    VehmU                     28,63             
     28,63  25,79  27,93  25,84  24,63  22,49  

4)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     28,01             
     x      25,27  28,01  26,06  24,69  27,16  

5)   Jussi Soraluoma                  KaarUra                   26,84             
     26,84  x      24,20  23,45  24,22  23,46  

6)   Eerik Häkli                      RaisKu                    25,84             
     22,52  24,37  25,84  23,94  25,24  23,43  

7)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   25,82             
     25,81  19,86  25,65  23,00  23,19  25,82  

8)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  23,64             
     21,98  23,64  18,91  20,06  23,00  22,03  

9)   Riku Uusi-Erkkilä                TampPy                    22,37             
     21,16  22,37  19,89  

10)  Arttu Rantala                    NakkVire                  21,33             
     20,86  20,45  21,33  

11)  Hugo Salmi                       VammsVoi                  20,68             
     19,88  18,81  20,68  

12)  Nooa Hyvärinen                   TampPy                    19,79             
     19,79  18,29  18,81  

13)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   18,00             
     15,29  18,00  x      

14)  Richard Lindqvist                TuUL                      15,98             
     12,45  15,98  14,75  

15)  Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   15,76             
     13,49  15,76  12,48  

16)  Juho Viitanen                    NoormNo                   14,59             
     x      14,59  12,61  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    26,60             
     26,60  26,02  24,28  23,68  23,79  21,66  

2)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   23,35             
     18,40  20,25  21,27  23,35  21,01  22,05  

3)   Piitu Tourunen                   LahdA                     22,32             
     22,32  21,44  20,11  20,09  19,49  x      

4)   Neea Keso                        TampPy                    18,81             
     18,63  18,81  17,78  18,72  17,45  18,57  

5)   Eeva Ukkonen                     KangU                     17,16             
     16,78  16,53  16,15  17,16  x      15,62  

6)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  16,11             
     13,07  15,52  14,69  14,85  16,11  12,10  

7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  14,79             
     14,34  13,70  13,65  14,79  12,92  13,19  

8)   Emma Lindfors                    NoormNo                   14,44             
     12,50  13,84  14,44  10,92  12,42  12,98  

9)   Iina Poussu                      NoormNo                   12,35             
     11,35  12,35  x      

10)  Sara Karimäki                    VammsVoi                  11,27             
     11,25  10,38  11,27  

11)  Vilma Pääkkönen                  VammsVoi                  9,96              
     9,96   8,64   8,53   

12)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  8,25              
     x      8,14   8,25   

     Janette Torpo                    LauttLu                                     
     Liina Jälkö                      OripVe                                      


P13 60m
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,89              
2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,33              
3)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     8,67              
4)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8,75              
5)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  8,91              
6)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    9,00              
7)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   9,10              
8)   Veikka Loikas                    PorinYU                   9,19              
9)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,24              
10)  Samuel Jussila                   NoormNo                   9,37              
11)  Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,51              
12)  Lauri Aaltonen                   VammsVoi                  10,01             
13)  Arttu Viljanen                   ToijVau                   10,47             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    9,00              
2)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   9,10              
3)   Veikka Loikas                    PorinYU                   9,19              
4)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,24              
5)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   10,47             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,9
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,89              
2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,33              
3)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     8,67              
4)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8,75              
5)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  8,91              
6)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,37              
7)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,51              
8)   Lauri Aaltonen                   VammsVoi                  10,01             


T13 60m
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   8,51              
2)   Enni Virjonen                    TuUL                      8,53              
3)   Emmi Savenius                    VehmU                     8,62              
4)   Anna Selin                       TampPy                    8,79              
5)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,83              
6)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,91              
7)   Ida Mäki                         VirttNou                  9,04              
8)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,06              
9)   Moona Ylitalo                    NastNa                    9,10              
10)  Nella Mäkynen                    LempKiYU                  9,22              
11)  Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    9,68              
12)  Anni Viljanen                    ToijVau                   9,92              
     Ronja Räsänen                    NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Anna Selin                       TampPy                    8,79              
2)   Ida Mäki                         VirttNou                  9,04              
3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,06              
4)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  9,22              
5)   Anni Viljanen                    ToijVau                   9,92              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   8,51              
2)   Enni Virjonen                    TuUL                      8,53              
3)   Emmi Savenius                    VehmU                     8,62              
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,83              
5)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,91              
6)   Moona Ylitalo                    NastNa                    9,10              
7)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    9,68              
     Ronja Räsänen                    NoormNo                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  2.52,19           
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     3.08,34           
3)   Eero Ranta                       LempKiYU                  3.09,13           
4)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     3.09,74           
5)   Olli Lindroos                    NoormNo                   3.27,10           
6)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  3.31,02           
7)   Martti Wallenius                 KiukKi                    3.35,04           
8)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   3.39,50           
9)   Lauri Aaltonen                   VammsVoi                  3.44,79           
10)  Samuel Jussila                   NoormNo                   3.48,45           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Karoliina Olli                   LoimLei                   3.12,55           
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   3.15,02           
3)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.16,23           
4)   Linnea Kero                      TuUL                      3.19,03           
5)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  3.22,12           
6)   Anna Selin                       TampPy                    3.27,70           
7)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    3.32,34           
8)   Venla Patrikainen                NokU                      3.41,33           
9)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3.44,76           
10)  Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   4.14,71           
     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikka Loikas                    PorinYU                   154               
     135    145    148    154    158    
     o      xxo    o      xxo    xxx    

2)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    145               
     120    125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  140               
     115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     oxx    x      

4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     135               
     110    115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

6)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   125               
     110    115    120    125    130    
     xo     o      o      xo     xxx    

7)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   144               
     125    130    135    140    144    149    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Moona Ylitalo                    NastNa                    130               
     120    125    130    135    
     xo     o      xo     xxx    

4)   Venla Patrikainen                NokU                      125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Ida Mäki                         VirttNou                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   110               
     105    110    115    
     xo     o      xxx    

     Ronja Räsänen                    NoormNo                                     
     100    
     DNS    



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    42,42             
     41,85  x      37,88  42,42  x      41,15  

2)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  39,27             
     x      x      36,94  37,79  39,27  x      

3)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    30,75             
     26,25  29,62  27,96  x      29,65  30,75  

4)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   29,66             
     26,26  21,96  x      29,66  27,30  x      

5)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     29,23             
     28,27  28,84  27,98  28,32  29,23  28,02  

6)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  28,70             
     27,13  23,58  22,36  23,55  28,70  27,59  

7)   Aarni Elomaa                     TampPy                    25,68             
     25,68  x      x      23,92  x      25,32  

8)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  24,68             
     23,74  x      x      x      24,68  x      

9)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   13,38             
     x      13,38  11,86  

10)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   12,52             
     12,26  12,52  11,27  

     Aleksi Hujo                      VammsVoi                  NM                
     x      x      x      

     Arttu Viljanen                   ToijVau                   DNS               
     Samuel Jussila                   NoormNo                   DNS               


T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   37,36             
     35,77  37,01  37,36  x      36,59  35,86  

2)   Anni Viljanen                    ToijVau                   34,89             
     32,79  x      x      34,89  x      x      

3)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     29,87             
     27,11  28,99  28,64  29,32  29,87  27,59  

4)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   29,35             
     29,35  26,97  27,29  25,69  x      27,15  

5)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   26,43             
     x      25,09  25,31  24,91  26,43  25,80  

6)   Venla Patrikainen                NokU                      21,97             
     19,74  21,88  21,97  20,58  20,23  x      

7)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  21,47             
     21,47  x      16,61  x      20,45  x      

8)   Elli Isometsä                    KanksLei                  21,32             
     19,66  x      x      21,32  20,04  18,63  

9)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   18,08             
     x      x      18,08  

10)  Ida Mäki                         VirttNou                  13,10             
     13,10  x      x      

     Laura Karusalmi                  VihdVie                   NM                
     x      x      x      

     Ronja Räsänen                    NoormNo                                     


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    11,81             
2)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,12             
3)   Patrik Järvinen                  TampPy                    12,58             
4)   Niko Mikkola                     PorinYU                   12,99             
5)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  13,35             
     Juho Talvitie                    TampPy                    DQ                


T15 100m
1)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   12,72             
2)   Anni Nurminen                    TampPy                    13,22             
3)   Enni Virjonen                    TuUL                      13,37             
4)   Emmi Savenius                    VehmU                     13,38             
5)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,45             
6)   Iida Kastarinen                  TampPy                    13,79             
7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    13,81             
8)   Maria Pukkila                    PorinTa                   13,84             
9)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  13,88             
10)  Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,89             
11)  Lotta Metsärinta                 LaitJy                    14,08             
12)  Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,11             
13)  Eveliina Haviala                 NakkVire                  14,15             
14)  Mila Jokinen                     VammsVoi                  14,20             
15)  Aada Koivuranta                  LauttLu                   14,24             
16)  Miia Rintala                     VammsVoi                  14,39             
17)  Reetta Ääri                      SäkU                      14,81             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    13,79             
2)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  13,88             
3)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    14,08             
4)   Miia Rintala                     VammsVoi                  14,39             
5)   Reetta Ääri                      SäkU                      14,81             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    13,81             
2)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,89             
3)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,11             
4)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  14,15             
5)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  14,20             
6)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   14,24             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,1
1)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   12,72             
2)   Anni Nurminen                    TampPy                    13,22             
3)   Enni Virjonen                    TuUL                      13,37             
4)   Emmi Savenius                    VehmU                     13,38             
5)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,45             
6)   Maria Pukkila                    PorinTa                   13,84             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.09,18           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Emmi Savenius                    VehmU                     2.39,71           
2)   Miia Rintala                     VammsVoi                  2.50,53           
3)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  2.54,55           
4)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   3.00,77           
5)   Venla Saari                      KiukKi                    3.07,23           
6)   Reetta Ääri                      SäkU                      3.26,05           


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Talvitie                    TampPy                    5,59 +0,9          
     5,59   5,34   x      5,31   x      5,45   
     +0,9   +2,2   +1,7   +0,3   +0,3   +1,4   

2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  5,46 +1,7          
     5,46   x      5,21   x      5,04   x      
     +1,7   +1,4   +2,3   +1,2   +0,2   +1,8   

3)   Konsta Uuttera                   TampPy                    5,36 +1,2          
     5,28   x      5,17   x      5,20   5,36   
     +3,8   +0,4   +1,9   +0,5   +0,7   +1,2   

4)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    5,33 +1,2          
     5,33   x      x      3,33   x      3,03   
     +1,2   +2,5   +2,4   +0,8   +0,8   +2,7   

5)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,20 +1,5          
     x      x      4,83   5,06   5,19   5,20   
     +0,9   +3,2   +1,3   +0,7   +1,3   +1,5   

6)   Santtu Kalliomäki                NokU                      5,12 +0,4          
     4,82   4,94   4,88   4,98   5,12   4,76   
     +1,0   +0,8   +2,1   +0,4   +0,4   +1,9   

7)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  5,10 +2,2  4,77 +1,2
     4,77   5,10   x      x      4,96   5,06   
     +1,2   +2,2   +3,0   +2,8   +2,8   +2,8   

8)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     4,84 +2,1  4,80 +0,5
     x      4,73   4,84   4,68   4,80   x      
     +0,7   +1,0   +2,1   +2,1   +0,5   +2,2   

9)   Santeri Haapamäki                TampPy                    4,81 +2,0          
     x      4,67   4,81   
     +4,6   +1,5   +2,0   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Nurminen                    TampPy                    5,24 +1,2          
     5,15   5,19   4,99   x      5,24   5,08   
     +0,9   +1,6   +1,8   +1,5   +1,2   +0,6   

2)   Sanni Lento                      TampPy                    5,20 +2,3  4,96 +1,9
     4,90   5,20   4,78   4,96   4,95   4,79   
     +0,2   +2,3   +0,3   +1,9   +2,1   +2,4   

3)   Kärki Olivia                     LauttLu                   4,96 +4,0  4,80 +1,1
     x      4,96   x      4,80   x      x      
     +1,5   +4,0   +1,8   +1,1   +3,4   +0,7   

4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,59 +1,5          
     4,59   x      4,26   4,50   4,42   x      
     +1,5   +1,9   +0,9   +2,3   +3,5   +1,6   

5)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  4,54 +1,9          
     4,16   4,45   4,42   4,43   4,54   4,45   
     +0,5   +1,4   +1,9   +1,1   +1,9   +0,6   

6)   Oona Lento                       TampPy                    4,27 +3,7  4,06 +1,5
     x      x      4,27   4,06   4,04   3,93   
     +0,9   +3,1   +3,7   +1,5   +2,4   +0,2   

7)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  4,02 +0,7          
     3,87   3,88   4,02   3,64   -      -      
     +2,8   +0,3   +0,7   +0,7                 

8)   Veera Kaunisto                   VammsVoi                  3,99 +1,7          
     3,82   3,99   x      3,74   3,79   3,79   
     +0,2   +1,7   +2,1   +1,0   +2,3   +1,2   



M17 Keihäs
Loppukilpailu
     Eemeli Aarnio                    NaantLöy                  DNS               


N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siiri Elomaa                     TampPy                    50,10             
     50,10  x      x      42,61  44,95  46,58  

2)   Pinja Kianta                     LempKiYU                  41,20             
     36,14  41,20  39,67  38,40  40,19  38,95  

3)   Charlotta Pettersson             TampPy                    34,23             
     x      33,59  34,23  x      x      x      

4)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  32,52             
     26,03  32,52  x      27,29  x      28,67  



M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Halonen                    PyhäsU                    16,15             
     -      16,15  16,08  -      -      -      

2)   Samuli Kaikkonen                 TuUL                      13,10             
     13,10  x      12,75  x      x      x      

     Miikka Oinonen                   VammsVoi                  DNS               


N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Meri Elomaa                      TampPy                    11,24             
     11,24  -      11,16  -      -      10,55  

     Emilia Kangas                    SeinäjSU                  NM                
     x      x      x      x      x      x