Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
06.07. klo 18:00 X Rantalakeusjuoksu Tulokset (päivitetty: 19:39 06.07.2019)
PRÄSSIN VITONEN			

P15 5km			
1	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	16,45
2	Aapo Mäkiniemi 	Limingan Niittomiehet	19,18
3	Iisakki Siira 	Limingan Niittomiehet	20,30
4	Justus Maalo 	Limingan Niittomiehet	21,13
5	Matias Mällinen ONMKYU			21,15
6	Anton Eskola	LiKi			24,49
7	Julius Eskola	LiKi			26,05
			
T15 5km			
1	Meeri Korhonen 	Oulun Pyrintö		20,56
2	Nelli-Lotta Karppelin Limingan Niittomiehet 23,16
3	Hilla Mattila	Limingan Niittomiehet	24,10
			
M17 5km			
1	Emil Huomo	Oulu			20,15
2	Veikko Holappa	Oulu			20,37
3	Tuukka Rahkola	Prässin Tiimi		24,32
4	Luukas Leppäluoto Limingan Niittomiehet	24,33
5	Oskari Äijälä	Prässin Tiimi		24,58
6	Niko Vehkaperä	Prässin Tiimi		27,31
7	Veikka Salminen	Jyväskylä		30,56
			
N17 5km			
1	Annabella Vanhala 	Oulu		27,59
			
M Hölkkäsarja 5km			
1	Pasi Sjöman	KeMaKi			19,36
2	Kari Jylhänlehto Pudasjärven urheilijat	21,21
3	Aimo Määttä	RDS			22,20
4	Jaakko Pitkälä	Liminka			23,32
5	Ilkka Seppänen	Oulu			24,39
6	Jyrki Eskola	Liki			24,49
7	Pauli Holmi	Kempele			24,51
8	Kimmo Salminen	Jyväskylä		31,07
			
			
N Hölkkäsarja 5km			
1	Ulla Junttola	Torikka Trail Runners	25,16
2	Tanja Pirttijärvi	Oulu		26,32
3	Evgeniia Pekkarinen Limingan Niittomiehet 27,32
4	Jaana Elorinne Team Köykkyrin Kiertäjät 27,34
5	Liisa Kytöaho	Raahe			27,48
6	Piia Eskola	Viehkolan Puumat	28,14
7	Jenna Virta 	Liminka			28,53
8	Helli Ojamaa	Liminka			28,54
9	Marjaana Kostiander	Oulu		33,09
10	Oili Martikkala	Liminka			34,55
11	Irma Kostet 	Liminka			35,01
			
Miehet yli 90-kiloiset 5 km			
1	Vesa Romppainen 	Lakkuuni	25,45
2	Keijo Mäkäräinen 	Ristijärvi	31,04
			
			
RANTALAKEUSKYMPPI			
			
M 10km			
1	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet	33,31
2	Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet	34,25
3	Antti Männikkö	Studenwork Group Oy	35,18
4	Andreas Andersson-Juukka	Pello	35,35
5	Markku Nikkanen	Limingan Niittomiehet	36,21
6	Joona Holappa 	Limingan Niittomiehet	36,24
7	Matti Korhonen	Limingan Niittomiehet	37,50
8	Eetu Luoma 	Oulu			37,55
9	Matias Ilmonen	Liminka			39,07
10	Mikko Hekkala 	Lumijoki		1.11,51
	Samuli Hussa 	Limingan Niittomiehet	dns
			
M40 10km			
1	Henrikki Liimatainen	Tyrnävä		41,19
2	Teemu Kangasharju 	ONMKYU		42,18
3	Pekka Eeronheimo	Kempele		42,33
4	Janne Siikaluoma 	Kuusamo		44,35
			
			
M45 10km			
1	Tatu Korhonen	Limingan Niittomiehet	37,25
2	Marko Pekkarinen Limingan Niittomiehet	39,52
			
M50 10km			
1	Veijo Honkaniemi Ylitornio		36,33
2	Kari Ojala 	Kalajoen Junkkarit	39,41
3	Hansi Kitti 	Oulu			39,49
4	Pekka Kuokkanen	Iiy			40,43
5	Jukka Palokangas Oulu			43,19
6	Rauno Holmi	Ii			45,31
			
M55 10km			
1	Pasi Kivimäki	KemPy			52,09
			
M60 10km			
1	Matti Tennilä 	Rovaniemen Roadrunners	40,16
2	Pertti Lapinkangas 	ONMKYU		40,25
			
M65 10km			
1	Veli Kalaoja 	Kestilän Kisa-Veikot	48,48
2	Esa Saarela 	Tyrnävä			52,31
			
M70 10km			
1	Alpo Talvensaari	KeMaKi		48,38
2	Kauko Meriläinen	OlsHe		52,31
			
M75 10km			
	Heikki Paukkeri	KeMaKi	dnf
			
N 10km			
1	Raija Poutiainen KuivAu			40,39
2	Ella Reinikainen Limingan Niittomiehet	42,35
3	Annika Lantto	Pello IF		42,46
4	Anna-Leena Heikkinen	Oulu		43,27
5	Kerttu Puranen 	Limingan Niittomiehet	43,42
6	Seela Peuralahti	OHS		45,49
7	Tiina Lohiniva 	Oulu			46,54
8	Marjo Vesala 	Kuivasjärven Aura	47,12
9	Maija Karvonen	Pallohukassa.com	47,56
10	Anne Vuoti	Yppärin Urheilijat	54,04
11	Jutta Holappa 	Oulunsalo		57,49
			
N40 10km			
1	Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet	41,25
2	Karoliina Kellola	Raahen Vesa	41,47
3	Satu Jaara 	Northern Trail Runners	52,21

			
N45 10km			
1	Marika Tiiperi 	Alatornion Pirkat	44,54
2	Terhi Halonen 	Kunto-Pirkat		48,58
			
N50 10km			
1	Irmeli Suorsa	KuivAu			45,52
			
N55 10km			
1	Kariina Kauppinen	ONMKYU/KKM	46,31
	Eija Harmaala	Oulunsalo		dnf
			
N60 10km			
1	Vuokko Niemi 	Oulu			57,49
			
N65 10km			
1	Aino-Inkeri Junkkonen 	Kempele		56,35
			
			
M Hölkkäsarja 10km			
1	Ilpo Seppänen	Rakennuspalvelu T&T	38,00
2	Harri Sarvela	Hollola			50,30
3	Antti Junttola	Torikka Trail Runners	50,31
4	Tuomas Rautio 	Kalajoki		58,46
			
N Hölkkäsarja 10km			
1	Sara Kivioja	Liminka			50,25
2	Salla Savolainen	Tyrnävä		55,35
3	Sanna Wallin-Weber	Kuopio		58,55
			
HALPAHALLIN PUOLIMARATON			

M puolimaraton			
1	Janne Eskelinen 	Oulu		1.26,11
			
M40 puolimaraton			
1	Antti Perälä 	Häjyt			1.22,43
2	Jani Määttä	Limingan Niittomiehet	1.23,48
3	Sami Klemola	Oulu			1.32,26
4	Thomas Wihlman	Northern Trail Runners	1.41,08
			
M50 puolimaraton			
1	Teuvo Kuusela	Kemi			1.29,56
			
M60 puolimaraton			
1	Markku Hänninen 	KeMaKi		1.38,09
			
N puolimaraton			
1	Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat -58	1.51,53
2	Sari Romppanen	Oulu			1.56,24
3	Anna Leinonen	Oulu			2.04,22
4	Elisa Mäkäräinen-Uhlbäck 	Oulu	2.07,01
			
N40 puolimaraton			
1	Henna Vanhanen	Pudasjärven Urheilijat	1.32,38
2	Kirsi Kivelä	Limingan Niittomiehet	1.36,04
3	Päivi Lumijärvi	Limingan Niittomiehet	1.37,52
4	Jatta Seppälä 	Alatornion Pirkat	1.40,36
5	Anne Klemola	Oulu			1.46,26
			
N60 puolimaraton			
1	Hilkka Mäkäräinen 	Ristijärvi	1.49,24


T13 1,2km
1	Lania Karim	Kempeleen Kiri	3.57,8

T11 1,2km
1	Stella Tapalinen	Kuivasjärven Aura	4.08,7

T9 1,2km
1	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	4.23.1
2	Sanni Vähänen		Tyrnävä			4.38,5
3	Saara Häyry		Limingan Niittomiehet	5.28,8

P11 1,2km
1	Väinö Holappa		Oulu			3.59,7
2	Roope Tavasti		Limingan Niittomiehet	4.13,7

P9 1,2km
1	Eemeli Tavasti		Limingan Niittomiehet	4.52,6
2	Aaro Uhlbäck		Oulu			5.08,3