Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.05. klo 14:00 Laidunkauden avauskisat Tulokset (päivitetty: 19:24 30.05.2019)
Laidunkauden avauskisat, Liminka
Limingan Niittomiehet
30.05.2019

M 100m

N 100m
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,11             
2)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,19             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,34             
4)   Sonja Stång                      KuivAu                    12,43             
5)   Veera Paasovaara                 OulPy                     12,58             
6)   Taru Väisänen                    OulPy                     12,60             
7)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     12,79             
8)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     12,84             
9)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    12,90             
9)   Iina Takkula                     KuivAu                    12,90             
11)  Siiri Hihnala                    OulPy                     12,99             
12)  Sofia Härkönen                   OulPy                     13,00             
13)  Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,04             
14)  Siiri Lithovius                  LimNM                     13,13             
15)  Pinja Purola                     OulPy                     13,15             
16)  Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,24             
17)  Essi Kurtti                      OulPy                     13,41             
18)  Ninna Wallin                     OulHui                    13,44             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Taru Väisänen                    OulPy                     12,60             
2)   Siiri Hihnala                    OulPy                     12,99             
3)   Sofia Härkönen                   OulPy                     13,00             
4)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,04             
5)   Siiri Lithovius                  LimNM                     13,13             
6)   Ninna Wallin                     OulHui                    13,44             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     12,79             
2)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     12,84             
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    12,90             
4)   Pinja Purola                     OulPy                     13,15             
5)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,24             
6)   Essi Kurtti                      OulPy                     13,41             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +3,1
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 12,11             
2)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,19             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,34             
4)   Sonja Stång                      KuivAu                    12,43             
5)   Veera Paasovaara                 OulPy                     12,58             
6)   Iina Takkula                     KuivAu                    12,90             


M 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Samuli Hussa                     LimNM                     19,72             
2)   Juho Keränen                     OulPy                     20,08             
3)   Kari Poutiainen                  LimNM                     20,42             
4)   Tuomas Aho                       LimNM                     21,24             


N 150m
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     19,19             
2)   Laura Loponen                    OulPy                     20,02             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    20,14             
4)   Taru Väisänen                    OulPy                     20,16             
5)   Pinja Purola                     OulPy                     20,75             
6)   Venla Laukka                     OulPy                     20,80             
7)   Ninna Wallin                     OulHui                    20,82             
8)   Veera Paasovaara                 OulPy                     20,86             
9)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     20,90             
10)  Suvi Heikkinen                   SuomRa                    21,16             
11)  Marianna Liukkonen               OulPy                     21,32             
12)  Sofia Härkönen                   OulPy                     21,35             
13)  Vanessa Juntunen                 SuomRa                    21,75             
     Essi Kurtti                      OulPy                     DNS               
     Enni Lehtomäki                   OulPy                     DNS               
     Iina Takkula                     KuivAu                    DNS               
     Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 DNS               
     Iiris Törrönen                   KuivAu                    DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Pinja Purola                     OulPy                     20,75             
2)   Venla Laukka                     OulPy                     20,80             
3)   Ninna Wallin                     OulHui                    20,82             
4)   Veera Paasovaara                 OulPy                     20,86             
     Essi Kurtti                      OulPy                     DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: -4,2
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    20,14             
2)   Taru Väisänen                    OulPy                     20,16             
3)   Marianna Liukkonen               OulPy                     21,32             
4)   Sofia Härkönen                   OulPy                     21,35             
     Enni Lehtomäki                   OulPy                     DNS               

Alkuerät erä 3, Tuuli: -4,7
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     19,19             
2)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    21,16             
3)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    21,75             
     Iina Takkula                     KuivAu                    DNS               

Alkuerät erä 4, Tuuli: -1,1
1)   Laura Loponen                    OulPy                     20,02             
2)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     20,90             
     Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 DNS               
     Iiris Törrönen                   KuivAu                    DNS               


M 800m
Loppukilpailu
1)   Samuli Hussa                     LimNM                     2.02,52           
2)   Kari Poutiainen                  LimNM                     2.05,75           
3)   Tuomas Aho                       LimNM                     2.11,57           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Raija Poutiainen                 KuivAu                    2.36,36           
2)   Ella Reinikainen                 LimNM                     2.38,41           


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,37             
     x      14,26  x      14,37  x      x      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Merja Perätalo                   YlikNM                    43,36             
     43,36  40,25  41,05  x      41,69  39,09  



P11 60m
1)   Juuso Tapio                      TyrnTe                    9,24              
2)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     9,51              
3)   Aatos Holmström                  SuomRa                    9,69              
4)   Tarmo Happonen                   OulPy                     9,76              
5)   Veeti Rahkolin                   LimNM                     9,86              
6)   Riko Mäntyranta                  KuivAu                    10,55             
7)   Eemeli Heikkinen                 SuomRa                    10,61             
8)   Nooa Kneckt                      OulPy                     10,76             
9)   Otso Hyykoski                    OulPy                     10,87             
10)  Hannes Leinonen                  UtajU                     11,39             
11)  Niilo Raudaskoski                OulPy                     11,58             

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Tarmo Happonen                   OulPy                     9,76              
2)   Riko Mäntyranta                  KuivAu                    10,55             
3)   Nooa Kneckt                      OulPy                     10,76             
4)   Otso Hyykoski                    OulPy                     10,87             
5)   Hannes Leinonen                  UtajU                     11,39             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Juuso Tapio                      TyrnTe                    9,24              
2)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     9,51              
3)   Aatos Holmström                  SuomRa                    9,69              
4)   Veeti Rahkolin                   LimNM                     9,86              
5)   Eemeli Heikkinen                 SuomRa                    10,61             
6)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     11,58             


T11 60m
1)   Emma Heikkilä                    KempKi                    9,59              
2)   Alina Kyllönen                   KempKi                    9,64              
3)   Silva Kolari                     TyrnTe                    9,81              
4)   Kiia Kellola                     RaahVe                    9,84              
5)   Stella Tapalinen                 KuivAu                    9,97              
6)   Veera Ahokas                     OulPy                     10,42             
7)   Jonna Pellikka                   RantsRai                  10,86             
8)   Ella Pasuri                      KiimU                     10,92             
9)   Helmi Leinonen                   UtajU                     11,01             
10)  Ilona Kauppila                   OulPy                     11,53             

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Kiia Kellola                     RaahVe                    9,84              
2)   Veera Ahokas                     OulPy                     10,42             
3)   Jonna Pellikka                   RantsRai                  10,86             
4)   Ilona Kauppila                   OulPy                     11,53             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Emma Heikkilä                    KempKi                    9,59              
2)   Alina Kyllönen                   KempKi                    9,64              
3)   Silva Kolari                     TyrnTe                    9,81              
4)   Stella Tapalinen                 KuivAu                    9,97              
5)   Ella Pasuri                      KiimU                     10,92             
6)   Helmi Leinonen                   UtajU                     11,01             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aatos Holmström                  SuomRa                    3.55,11           
2)   Veeti Rahkolin                   LimNM                     3.59,72           
3)   Jonne Pellikka                   RantsRai                  4.02,07           
4)   Eemeli Heikkinen                 SuomRa                    4.14,55           
5)   Hannes Leinonen                  UtajU                     4.21,39           
6)   Tarmo Happonen                   OulPy                     4.37,02           
7)   Nooa Kneckt                      OulPy                     4.38,90           
     Väinö Kekkonen                   OulPy                     DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Kaisla Passlin                   LimNM                     3.55,72           
2)   Peppi Paakkola                   LimNM                     3.59,41           
3)   Helmi Leinonen                   UtajU                     4.24,04           
4)   Ilona Kauppila                   OulPy                     5.08,23           
                                   


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veeti Kiviranta                  OulPy                     3,95              
     3,76   3,69   3,73   3,95   
                                 

2)   Juuso Tapio                      TyrnTe                    3,79              
     3,53   x      3,47   3,79   
                                 

3)   Aatos Holmström                  SuomRa                    3,54              
     3,38   3,36   3,30   3,54   
                                 

4)   Tarmo Happonen                   OulPy                     3,39              
     3,00   3,23   2,64   3,39   
                                 

5)   Riko Mäntyranta                  KuivAu                    3,27              
     3,20   3,23   3,27   x      
                                 

6)   Nooa Kneckt                      OulPy                     3,03              
     3,03   2,73   2,97   2,88   
                                 

7)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     2,96              
     2,85   2,96   2,85   2,95   
                                 

8)   Hannes Leinonen                  UtajU                     2,80              
     2,80   2,64   2,75   2,57   
                                 

9)   Otso Hyykoski                    OulPy                     2,64              
     2,64   2,42   2,46   2,55   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kiia Kellola                     RaahVe                    3,41              
     3,41   3,20   3,19   x      
                                 

2)   Alina Kyllönen                   KempKi                    3,39              
     3,02   3,39   3,39   3,23   
                                 

3)   Emma Heikkilä                    KempKi                    3,39              
     3,39   3,18   3,20   3,29   
                                 

4)   Stella Tapalinen                 KuivAu                    3,28              
     2,84   x      3,08   3,28   
                                 

5)   Silva Kolari                     TyrnTe                    3,18              
     3,08   x      3,18   3,18   
                                 

6)   Veera Ahokas                     OulPy                     3,15              
     2,54   3,15   2,92   2,99   
                                 

7)   Helmi Leinonen                   UtajU                     3,01              
     2,77   3,01   2,92   2,88   
                                 

8)   Ella Pasuri                      KiimU                     2,85              
     2,84   2,76   2,71   2,85   
                                 

9)   Ilona Kauppila                   OulPy                     2,52              
     2,52   2,40   2,47   2,45   



P13 60m
1)   Topi Timonen                     OulPy                     8,01              
2)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    8,55              
3)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     8,59              
4)   Juuso Mäkelä                     OulPy                     8,71              
5)   Armas Uusitalo                   OulPy                     8,81              
6)   Arsi Lehtola                     OulPy                     8,83              
7)   Teemu Koskela                    KempKi                    8,97              
8)   Christian Vuorinen               TyrnTe                    9,04              
9)   Oskari Hyykoski                  OulPy                     9,50              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Juuso Mäkelä                     OulPy                     8,71              
2)   Arsi Lehtola                     OulPy                     8,83              
3)   Christian Vuorinen               TyrnTe                    9,04              
4)   Oskari Hyykoski                  OulPy                     9,50              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Topi Timonen                     OulPy                     8,01              
2)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    8,55              
3)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     8,59              
4)   Armas Uusitalo                   OulPy                     8,81              
5)   Teemu Koskela                    KempKi                    8,97              


T13 60m
1)   Milla Kangas                     OulPy                     8,47              
2)   Saara Rahlan                     SalSa                     8,52              
3)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     8,78              
4)   Sonja Sovisalo                   LNM                       8,96              
5)   Henna Saarenpää                  SalSa                     9,00              
6)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    9,15              
7)   Noora Rantapelkonen              RantsRai                  9,37              
8)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    9,42              
9)   Miisa Päri                       LimNM                     9,62              
10)  Milja Lumijärvi                  LimNM                     9,63              

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Saara Rahlan                     SalSa                     8,52              
2)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     8,78              
3)   Sonja Sovisalo                   LNM                       8,96              
4)   Noora Rantapelkonen              RantsRai                  9,37              
5)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     9,63              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Milla Kangas                     OulPy                     8,47              
2)   Henna Saarenpää                  SalSa                     9,00              
3)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    9,15              
4)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    9,42              
5)   Miisa Päri                       LimNM                     9,62              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     3.11,09           
2)   Topi Timonen                     OulPy                     3.29,03           
3)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     3.33,43           
                                


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Saimi Manninen                   SuomRa                    3.25,35           
2)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     3.34,35           
3)   Sara Säkkinen                    LimNM                     3.46,21           
4)   Aino-Maisa Järvenpää             OulPy                     3.48,35           
                              


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juuso Mäkelä                     OulPy                     4,83 +2,4          
     4,77   4,83   4,72   x      
     +3,3   +2,4   +2,4          

2)   Topi Timonen                     OulPy                     4,78 +1,5          
     4,35   x      4,75   4,78   
     +2,9          +3,3   +1,5   

3)   Armas Uusitalo                   OulPy                     4,64 +2,7  4,59 +1,5
     4,40   4,64   4,59   x      
     +2,4   +2,7   +1,5          

4)   Arsi Lehtola                     OulPy                     4,23 +0,5          
     3,79   4,23   x      x      
     +2,8   +0,5                 

5)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    4,12 +3,1          
     3,96   x      x      4,12   
     +2,6                 +3,1   

6)   Teemu Koskela                    KempKi                    4,06 +1,9          
     3,94   3,77   4,06   3,95   
     +3,3   +1,8   +1,9   +1,3   
                                    
     Oskari Hyykoski                  OulPy                     NM                
     x      x      x      x      
                                 



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saara Rahlan                     SalSa                     4,51              
     x      4,47   x      4,51   
                                 

2)   Milla Kangas                     OulPy                     4,16              
     3,84   3,78   4,16   3,80   
                                 

3)   Henna Saarenpää                  SalSa                     4,12              
     4,03   4,12   4,03   4,12   
                                 

4)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     3,85              
     3,79   3,83   3,85   3,76   
                                 

5)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    3,75              
     3,75   3,60   3,63   3,75   
                                 

6)   Sonja Sovisalo                   LNM                       3,64              
     3,64   3,26   x      3,35   
                                 

7)   Noora Rantapelkonen              RantsRai                  3,58              
     3,48   3,35   3,58   3,25   
                                 

8)   Sara Savolainen                  OulPy                     3,46              
     3,23   3,17   3,46   3,39   
                                 

9)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     3,36              
     3,36   x      3,26   -      
                                 

10)  Isla Mehtälä                     KuivAu                    3,35              
     2,96   2,67   3,35   3,20   
                                 

11)  Miisa Päri                       LimNM                     3,31              
     3,24   3,31   3,18   2,45   
                                 

12)  Sara Säkkinen                    LimNM                     3,17              
     2,41   2,84   3,17   2,82   
                                 
                                   


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Murto                       AlavVi                    39,91             
     39,91  x      38,42  39,44  x      38,79  

2)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     36,34             
     34,89  x      35,09  36,26  31,19  36,34  

3)   Juuso Pellikka                   RantsRai                  36,31             
     36,31  35,57  36,08  36,08  34,07  34,01  

4)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     34,65             
     34,32  34,16  29,11  34,65  32,53  31,54  

5)   Armas Uusitalo                   OulPy                     33,67             
     33,19  32,02  29,77  30,84  33,67  29,08  

6)   Juuso Mäkelä                     OulPy                     31,58             
     31,43  30,35  31,58  29,21  31,06  28,93  

7)   Topi Timonen                     OulPy                     29,25             
     x      28,01  28,07  26,11  29,25  28,59  

8)   Joona Juuso                      KiimU                     28,64             
     25,80  28,64  25,38  24,19  x      24,30  

9)   Veeti Rahkolin                   LimNM                     21,61             
     21,05  20,54  19,74  19,80  19,10  21,61  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Antonina Shveykovskaya           KuivAu                    26,40             
     25,58  22,95  22,98  26,40  

2)   Saija Nordström                  RantsRai                  22,98             
     22,98  21,78  x      22,36  

3)   Sara Savolainen                  OulPy                     20,96             
     20,96  19,42  18,99  17,31  

4)   Miisa Päri                       LimNM                     19,55             
     19,55  18,78  18,45  16,62  

5)   Jenna Kamula                     KiimU                     19,49             
     x      19,05  19,49  18,15  

6)   Kaisa Keränen                    OulPy                     18,03             
     16,10  x      18,03  16,66  

7)   Minttu Myllyaho                  KuivAu                    15,66             
     13,15  14,23  15,66  14,77  
                                  


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Arttu Savilaakso                 LimNM                     11,75             
2)   Mikke Liikanen                   TyTe                      12,08             
3)   Sampo Määttä                     KuivAu                    12,42             
4)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    12,93             
5)   Antti Kinnunen                   OulPy                     14,15             


T15 100m
1)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     13,00             
2)   Venla Laukka                     OulPy                     13,10             
3)   Alisa Niemi                      OulPy                     13,32             
3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 13,32             
5)   Bettina Siltala                  OulPy                     13,35             
6)   Olivia Veneskoski                OulPy                     13,39             
7)   Milla Kangas                     OulPy                     13,78             
8)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    13,81             
9)   Ainasylvia Kari                  SalSa                     13,98             
10)  Alina Hummasti                   SalSa                     14,15             
11)  Nella Karjalainen                LimNM                     14,24             
12)  Janette Malila                   LimNM                     14,42             
13)  Pinja Pitkälä                    LimNM                     14,85             
14)  Iiris Kämäräinen                 LimNM                     14,92             
15)  Petra Kangas                     LimNM                     15,08             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +3,6
1)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    13,81             
2)   Alina Hummasti                   SalSa                     14,15             
3)   Pinja Pitkälä                    LimNM                     14,85             
4)   Iiris Kämäräinen                 LimNM                     14,92             
5)   Petra Kangas                     LimNM                     15,08             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Alisa Niemi                      OulPy                     13,32             
2)   Milla Kangas                     OulPy                     13,78             
3)   Ainasylvia Kari                  SalSa                     13,98             
4)   Nella Karjalainen                LimNM                     14,24             
5)   Janette Malila                   LimNM                     14,42             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +3,0
1)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     13,00             
2)   Venla Laukka                     OulPy                     13,10             
3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 13,32             
4)   Bettina Siltala                  OulPy                     13,35             
5)   Olivia Veneskoski                OulPy                     13,39             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Aarre Paukkeri                   LimNM                     2.16,19           
2)   Jonne Kovaniemi                  OulPy                     2.21,61           
3)   Eeli Tohmola                     OulPy                     2.37,72           
4)   Justus Maalo                     LNM                       2.38,69           
5)   Antti Kinnunen                   OulPy                     2.51,54           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Meeri Korhonen                   OulPy                     2.41,64           
2)   Anni Niku                        NivU                      2.48,22           
     Jenna Räisänen                   SuomRa                    DNS               


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Arttu Savilaakso                 LimNM                     5,71 +0,5          
     5,71   5,67   x      5,50   x      5,32   
     +0,5   +1,8          +2,4          +1,8   

2)   Sampo Määttä                     KuivAu                    4,87 +0,8          
     4,87   4,68   4,36   4,48   3,80   4,27   
     +0,8   +0,2   +2,8   +1,8   +2,4   +1,2   

3)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    4,78 +3,0  4,47 +1,7
     4,52   4,78   4,47   4,25   -      -      
     +2,6   +3,0   +1,7   -0,3                 

4)   Antti Kinnunen                   OulPy                     3,74 +1,4          
     3,74   x      2,87   x      x      x      
     +1,4          +2,5                        

5)   Ilmari Tervaskanto               OulPy                     3,69 +2,9  3,47 +1,3
     3,47   3,69   3,62   3,35   3,17   x      
     +1,3   +2,9   +3,8   +1,4   +2,2          



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Veneskoski                OulPy                     4,92 +2,1  4,86 +1,8
     4,73   4,92   4,64   x      4,86   4,66   
     +2,5   +2,1   +1,4          +1,8   +2,7   

2)   Ella Nissinaho                   LimNM                     4,62 +1,5          
     4,53   4,35   4,62   4,53   4,51   3,25   
     +2,1   +0,0   +1,5   +1,8   +1,8   +1,5   

3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,55 +3,7          
     4,30   4,55   4,39   4,39   x      4,31   
     +3,5   +3,7   +3,2   +3,6          +2,3   

4)   Anna Helander                    LimNM                     4,35 +3,1  3,55 +1,5
     4,35   4,22   4,17   3,55   x      x      
     +3,1   +2,4   +2,3   +1,5                 

5)   Venla Laukka                     OulPy                     4,25 +2,1  4,21 +1,8
     4,21   4,25   3,97   4,21   4,21   -      
     +2,4   +2,1   +1,9   +3,5   +1,8          

6)   Eeva Nurkkala                    OulPy                     4,25 +1,9          
     x      x      4,14   3,99   4,25   4,12   
                   +2,8   +3,3   +1,9   +1,3   

7)   Nella Karjalainen                LimNM                     4,14 +0,8          
     4,14   x      x      x      x      x      
     +0,8                                      

8)   Iiris Kämäräinen                 LimNM                     3,99 +3,9  3,87 +0,8
     x      3,99   3,87   x      3,78   x      
            +3,9   +0,8          +1,7          

9)   Pinja Pitkälä                    LimNM                     3,55 +1,3          
     3,30   3,55   3,30   x      x      x      
     +2,6   +1,3   +1,4                        



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Päri                      LNM                       11,17             
     10,30  x      11,17  10,15  10,50  10,85  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mikke Liikanen                   TyTe                      46,08             
     x      33,07  39,44  39,54  46,08  x      

2)   Eeli Tohmola                     OulPy                     30,21             
     30,21  x      -      -      -      -      
            


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Martta Koski-Vähälä              LimNM                     31,65             
     29,41  28,14  28,11  26,67  27,52  31,65  

2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     24,13             
     23,57  24,01  23,35  24,13  x      x      

3)   Eeva Nurkkala                    OulPy                     17,34             
     x      15,38  x      x      14,35  17,34  

4)   Bettina Siltala                  OulPy                     16,94             
     16,94  16,35  x      15,10  x      -      



M17 800m
Loppukilpailu
1)   Emil Huomo                       OulPy                     2.25,27           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Sanni Tohmola                    OulPy                     2.42,46           
2)   Siiri Hihnala                    OulPy                     2.43,74           
3)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     2.45,40           
4)   Kerttu Puranen                   LimNM                     2.49,45           


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Toni Haapapuro                   PihtipTui                 13,57             
     12,65  x      x      12,96  13,57  x      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elina Männikkö                   KuivAu                    12,05             
     x      11,15  11,50  11,67  12,05  11,64  

     Anette Saalismaa                 PudasjU                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



M17 Keihäs

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     32,65             
     29,10  32,65  28,76  31,63  28,20  x      

2)   Siiri Lithovius                  LimNM                     31,01             
     31,01  28,07  27,78  30,05  x      29,53  

3)   Viivi Myllyaho                   KuivAu                    27,88             
     26,59  x      27,88  26,22  27,64  24,91  

4)   Liisa Röyttä                     OulHui                    25,46             
     25,20  24,90  25,46  x      x      x      



M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Karppinen                 KuivAu                    11,90             
     11,69  x      x      11,67  11,90  x      



© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.10 - 30.05.2019 19.07.32