Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
16.06. klo 12:00 Eeles Landström Games Tulokset (päivitetty: 17:42 16.06.2019)
Eeles Landström Games
Toijalan Vauhti
16.06.2019

M 100m
1)   Heikki Nieminen                  JanJa                     11,17             
2)   Samuli Lehtinen                  LahdA                     11,20             
3)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    11,39             
4)   Mikhail Paramonov                LAC TV                    12,15             
5)   Juho Toivari                     JanJa                     12,55             
6)   Eino Perämaa                     TampPy                    12,57             
7)   Patrik Järvinen                  TampPy                    12,64             
8)   Esa Hakala                       TampPy                    13,85             
     Karim Jaiteh                     HelsTa                    DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Heikki Nieminen                  JanJa                     11,17             
2)   Samuli Lehtinen                  LahdA                     11,20             
3)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    11,39             
     Karim Jaiteh                     HelsTa                    DQ                

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Mikhail Paramonov                LAC TV                    12,15             
2)   Juho Toivari                     JanJa                     12,55             
3)   Eino Perämaa                     TampPy                    12,57             
4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    12,64             
5)   Esa Hakala                       TampPy                    13,85             

N 100m
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   12,62             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,76             
3)   Jenna-Riina Virolainen           TampU                     12,80             
4)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     12,91             
5)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    13,08             
6)   Jutta Latvala                    KuortKu                   13,35             
7)   Nea Laine                        TuUL                      13,37             
8)   Amanda Lapinleimu                ToijVau                   13,39             
9)   Iira Bützow                      ViipU                     13,40             
10)  Arlena Mikkonen                  TampU                     13,42             
11)  Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,47             
12)  Emma Tuomala                     HIFK                      13,48             
13)  Tiia Heikkinen                   TampPy                    13,53             
14)  Ella Savonen                     LoimLei                   13,94             
15)  Elle Kariniemi                   LauttLu                   14,01             
16)  Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,59             
17)  Leili Amini                      HelsTa                    14,97             
18)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     15,03             
19)  Kati Oikarinen                   RunClub                   16,05             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Jutta Latvala                    KuortKu                   13,35             
2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   14,01             
3)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,59             
4)   Leili Amini                      HelsTa                    14,97             
5)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     15,03             
6)   Kati Oikarinen                   RunClub                   16,05             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Jenna-Riina Virolainen           TampU                     12,80             
2)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     12,91             
3)   Arlena Mikkonen                  TampU                     13,42             
4)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    13,47             
5)   Emma Tuomala                     HIFK                      13,48             
6)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    13,53             
7)   Ella Savonen                     LoimLei                   13,94             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,4
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   12,62             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,76             
3)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    13,08             
4)   Nea Laine                        TuUL                      13,37             
5)   Amanda Lapinleimu                ToijVau                   13,39             
6)   Iira Bützow                      ViipU                     13,40             

M 200m
1)   Samuli Lehtinen                  LahdA                     22,36             
2)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    22,47             
3)   Heikki Nieminen                  JanJa                     22,52             
4)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    23,96             
5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    25,25             
6)   Eino Perämaa                     TampPy                    25,31             
7)   Juho Toivari                     JanJa                     25,42             
     Juho Rönkä                       JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Samuli Lehtinen                  LahdA                     22,36             
2)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    22,47             
3)   Heikki Nieminen                  JanJa                     22,52             
4)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    23,96             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Patrik Järvinen                  TampPy                    25,25             
2)   Eino Perämaa                     TampPy                    25,31             
3)   Juho Toivari                     JanJa                     25,42             
     Juho Rönkä                       JanJa                     DNS               

N 200m
1)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     25,27             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,06             
3)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,35             
4)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    26,56             
5)   Nea Laine                        TuUL                      26,61             
6)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     26,63             
7)   Emma Tuomala                     HIFK                      26,94             
8)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,26             
9)   Amanda Lapinleimu                ToijVau                   27,27             
10)  Iira Bützow                      ViipU                     27,50             
11)  Linnea Loukola                   RaisKu                    27,53             
12)  Tiia Heikkinen                   TampPy                    27,83             
13)  Liinu Karjala                    PorinYU                   29,26             
14)  Yalda Amini                      HelsTa                    30,52             
15)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     31,61             
16)  Kati Oikarinen                   RunClub                   32,16             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Reetta Hämäläinen                LahdA                     26,63             
2)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,26             
3)   Iira Bützow                      ViipU                     27,50             
4)   Yalda Amini                      HelsTa                    30,52             
5)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     31,61             
6)   Kati Oikarinen                   RunClub                   32,16             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    26,56             
2)   Nea Laine                        TuUL                      26,61             
3)   Emma Tuomala                     HIFK                      26,94             
4)   Amanda Lapinleimu                ToijVau                   27,27             
5)   Linnea Loukola                   RaisKu                    27,53             
6)   Liinu Karjala                    PorinYU                   29,26             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,3
1)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     25,27             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,06             
3)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,35             
4)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    27,83             

N 800m
Loppukilpailu
1)   Elisa Juntunen                   ÄänekU                    2.31,77           
2)   Veera Puosi                      JyväskKU                  2.34,37           
3)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  2.39,67           
4)   Jenna Enholm                     NokU                      2.48,18           

M 3000m
Loppukilpailu
1)   Lassi Hopeasalo                  TeivoSt                   9.44,02           
2)   Riku-Antti Naskali               KylmäkVei                 10.02,39          

N 3000m
Loppukilpailu
1)   Klaara Leponiemi                 LempKiYU                  9.56,18           
2)   Amanda Virtanen                  TuUL                      10.27,76          
3)   Maarit Kuhmonen                  TampU                     10.36,15          
4)   Helmi Karjainen                  LempKiYU                  11.26,53          
5)   Sara Jukko                       IkaalU                    12.27,51          
6)   Liisa Timonen                    EspTa                     12.29,25          
     Saara Sillanpää                  ForssSa                   DNS               

M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olli Rannikko                    NokU                      480               
     470    480    490    
     xxo    o      xxx    

2)   Jami Siira                       TampPy                    480               
     440    460    470    480    490    500    
     xo     xo     ---    xo     ---    xxx    

     Joonas Jokivartio                JyväskKU                  NH                
     460    
     xxx    

     Petri Laitinen                   KangasnKa                 NH                
     370    
     xxx    

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     6,64 -0,4          
     6,48   6,53   6,64   4,80   6,36   6,52   
     -0,6   +0,0   -0,4   -1,9   +0,0   -1,4   

2)   Teemu Salminen                   ToijVau                   5,27 +0,3          
     5,03   4,86   5,02   5,22   5,27   5,07   
     -0,4   -1,2   -0,5   -0,9   +0,3   -1,8   

3)   Esa Hakala                       TampPy                    4,92 -0,6          
     4,92   4,43   x      x      2,16   -      
     -0,6   +0,0                 +0,3          

4)   Matti Saunanen                   IkaalU                    3,50 -0,6          
     3,20   3,23   3,36   3,30   x      3,50   
     -0,5   +0,0   -0,9   +0,0          -0,6   

     Iikka Alingue                    JanJa                     NM NM             
     x      x      x      x      -      
                                      
N Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenna-Riina Virolainen           TampU                     5,17 +0,0          
     4,77   5,17   x      x      4,98   4,62   
     -0,7   +0,0                 -0,1   +0,0   

2)   Ella Savonen                     LoimLei                   4,96 +0,1          
     x      x      4,92   4,59   4,96   x      
                   -0,1   +0,9   +0,1          

3)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 4,79 +0,2          
     4,64   4,60   x      x      4,79   3,18   
     +0,0   -1,2                 +0,2   +0,0   

4)   Petra Kallionpää                 JanJa                     4,77 +0,4          
     2,06   4,70   4,74   4,71   4,77   4,76   
     -0,4   -0,9   +0,1   -0,8   +0,4   -0,1   

5)   Anne Huiko                       TampPy                    4,54 +0,0          
     4,13   4,42   4,47   4,54   x      x      
     -0,9   +0,0   +0,0   +0,0                 

6)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    4,32 -0,5          
     4,28   4,32   4,08   x      4,06   x      
     -0,5   -0,5   +0,0          +0,0          

7)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   3,99 +0,0          
     3,43   3,86   x      3,99   3,95   3,65   
     -0,9   +0,0          +0,0   +0,0   +0,0   

8)   Johanna Hakalahti                TampPy                    3,75 +0,0          
     3,48   3,53   3,60   3,75   3,53   3,62   
     -0,2   -0,2   +0,2   +0,0   +0,1   +0,0   

M Kuula
Loppukilpailu
1)   Jussi Tukeva                     JalasjJa                  16,30             
     15,51  15,61  15,53  16,30  15,72  x      

2)   Olli Niemi                       KangKi                    14,36             
     13,43  13,92  14,06  14,08  14,04  14,36  

3)   Lauri Laasala                    ToijVau                   12,94             
     12,10  12,40  12,65  x      12,94  12,27  

4)   Teemu Salminen                   ToijVau                   11,10             
     10,43  11,10  x      10,14  10,97  10,79  

5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    8,20              
     8,04   8,20   x      7,32   7,94   8,00   

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Kangas                    SeinäjSU                  13,95             
     13,63  13,51  x      x      13,68  13,95  

2)   Heidi Nevala                     KoskKai                   12,06             
     12,06  10,84  x      x      x      11,54  

3)   Marika Lähteenmäki               IkaalU                    9,45              
     9,37   9,45   x      9,27   x      x      

     Melanie Soukko                   IkaalU                    DNS               

N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Krista Uusi-Kinnala              LaitJy                    50,86             
     44,32  49,68  50,86  x      x      47,01  

2)   Pinja Karhunen                   HämeenlTa                 46,80             
     46,80  44,10  43,66  46,15  x      45,13  

3)   Roosa Naula                      TuUL                      42,08             
     41,04  42,08  41,65  x      40,30  40,32  

4)   Nilla Rättyä                     JanJa                     35,73             
     33,61  34,79  34,37  35,50  35,53  35,73  

5)   Pihla Karhunen                   HämeenlTa                 34,34             
     x      32,13  x      x      32,63  34,34  

6)   Krista Alm                       LänsiUU                   31,88             
     x      31,18  31,22  31,88  x      x      

7)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  29,36             
     x      x      29,36  x      x      27,42  

8)   Anu Virtanen                     JanJa                     20,34             
     x      20,34  x      x      19,64  x      

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Salo                        LauttLu                   72,20             
     72,20  x      x      62,88  66,17  x      

2)   Henri-Jussi Kurvinen             VehmU                     65,09             
     62,56  x      62,63  60,56  63,20  65,09  

3)   Henri Korhonen                   MaanMa                    61,74             
     61,74  x      59,14  x      x      57,41  

4)   Markus Rajaniemi                 LahdA                     54,77             
     50,98  52,05  53,81  54,77  53,82  54,13  

5)   Petri Satto                      JanJa                     50,34             
     49,13  50,34  48,20  x      47,74  49,42  

6)   Matti Saunanen                   IkaalU                    35,30             
     -      35,30  31,87  31,78  29,12  32,44  

N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Marika Lähteenmäki               IkaalU                    31,13             
     28,13  29,33  30,85  31,13  30,10  29,88  

2)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    30,23             
     27,97  27,97  27,98  30,23  29,81  28,93  

3)   Sara Syrjälä                     TammRy                    27,87             
     x      26,92  x      25,23  25,50  27,87  

4)   Anne Huiko                       TampPy                    26,71             
     23,47  25,17  26,71  24,76  26,46  x      

5)   Johanna Hakalahti                TampPy                    25,03             
     23,07  21,60  21,19  25,03  23,85  24,34  

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Meri Elomaa                      TampPy                    13,43             
     12,76  13,43  12,94  x      12,62  12,65  

2)   Charlotta Pettersson             TampPy                    12,28             
     12,28  11,81  x      11,28  x      11,37  

3)   Siiri Elomaa                     TampPy                    11,35             
     x      10,56  10,35  10,81  11,02  11,35  

4)   Silja Rossi                      TampPy                    11,05             
     10,31  x      10,98  11,05  x      10,77  

5)   Lumi Vahteristo                  ToijVau                   10,87             
     10,76  9,71   10,00  10,21  10,13  10,87  

6)   Inka Vatka                       ToijVau                   8,59              
     7,48   8,59   x      8,40   8,27   x      

M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joar Söderholm                   HIFK                      49,46             
     49,00  x      x      x      49,46  x      

2)   Niilo Waher                      TuUL                      43,44             
     41,19  43,17  38,96  43,44  42,67  x      

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siiri Elomaa                     TampPy                    46,49             
     44,84  44,37  46,49  x      x      43,29  

2)   Peppi Koppanen                   TammRy                    44,64             
     43,97  42,34  41,25  44,64  x      x      

3)   Silja Rossi                      TampPy                    40,66             
     40,66  x      37,15  x      37,46  x      

4)   Iida Ovaskainen                  RiihimKi                  35,63             
     33,73  29,22  34,29  35,63  x      33,88  

5)   Charlotta Pettersson             TampPy                    35,27             
     35,27  33,50  x      30,11  31,88  x      

6)   Inka Vatka                       ToijVau                   26,94             
     x      25,85  26,27  26,94  x      x      

     Meri Elomaa                      TampPy                    NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Neea Suhonen                     ViialVa                   DNS