Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
08.06. klo 13:00 Kälviän aluekisat Tulokset (päivitetty: 18:26 08.06.2019)
Kälviän aluekisat
Kälviän Tarmo
08.06.2019

M 200m
1)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  21,61             
2)   Christoffer Envall               IKFalken                  21,75             
3)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  21,97             
4)   Konsta Alatupa                   KokkTU                    22,06             
5)   Markus Erkkilä                   KannU                     22,53             
6)   Tha Ta                           LarsmoIF                  22,73             
7)   Eero-Matias Viitala              KannU                     22,91             
8)   Viljami Parpala                  SeinäjSU                  23,00             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +4,4
1)   Markus Erkkilä                   KannU                     22,53             
2)   Tha Ta                           LarsmoIF                  22,73             
3)   Eero-Matias Viitala              KannU                     22,91             
4)   Viljami Parpala                  SeinäjSU                  23,00             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  21,61             
2)   Christoffer Envall               IKFalken                  21,75             
3)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  21,97             
4)   Konsta Alatupa                   KokkTU                    22,06             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Anna Julin                       IFNykn                    25,40             
     Jeanine Nygård                   IFDrott                   DNS               


M 800m
Loppukilpailu
1)   Sami Salonen                     ToholU                    1.58,26           
2)   Roope Kangasvieri                ToholU                    1.59,06           
3)   Heikki Kumara                    LaihLu                    1.59,19           
4)   Lassi Korpijärvi                 ToholU                    2.04,85           
5)   Josef Höglund                    IKFalken                  2.07,04           
6)   Lasse Raudaskoski                NivU                      2.07,97           
7)   Joona Mäkelä                     KälvTa                    2.08,02           
8)   Filip Kronqvist                                            2.08,60           
9)   Onni Mäkelä                      KälvTa                    2.11,40           
10)  Tuomas Ahola                     NivU                      2.11,58           
11)  Oskari Nissilä                   KälvTa                    2.20,74           
     Christoffer Envall               IKFalken                  DNF               
     Eemeli Kumara                    LaihLu                    DNS               
     Mika Salonen                     ToholU                    DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Ronja Koskela                    KuivAu                    2.13,99           
2)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    2.15,99           
3)   Saana Lappalainen                SeinäjSU                  2.16,02           
4)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 2.17,23           
5)   Enni Katajalaakso                KannU                     2.18,75           
6)   Ninni Löf                        KalajJu                   2.26,79           
7)   Erika Niininen                   VetU                      2.28,57           
8)   Elina Paavola                    LohtVei                   2.29,06           
9)   Melissa Kykyri                   KälvTa                    2.31,21           
10)  Heta Jauhiainen                  KalajJu                   2.35,34           
     Emma Katajalaakso                KannU                     DNS               


M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   320               
     300    320    340    
     o      xo     xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Henriikka Könönen                KuivAu                    380               
     380    400    
     o      xxx    

2)   Essi Melender                    VaasVa                    380               
     350    370    380    390    
     xo     o      xo     xxx    

3)   Alisa Luostarinen                KälvTa                    250               
     230    240    250    260    
     o      xo     o      xxx    

4)   Loviisa Kupsala                  KannU                     230               
     230    240    
     o      xxx    

     Enna Hassinen                    OulPy                                       
     230    
     DNS    

     Marja Eskelinen                  VetU                                        
     230    
     DNS    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Nukala                      VasaIS                    7,00 +1,2          
     6,70   6,77   6,93   -      7,00   -      
     -0,2   +1,3   +2,4   +1,6   +1,2   +2,6   

2)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,80 +2,5  6,58 -0,9
     6,63   6,61   -      6,80   -      6,58   
     +2,5   +3,1   +1,4   +2,5   +2,1   -0,9   

3)   Eetu Jokela                      AlavVi                    6,30 +1,9          
     6,30   -      -      6,25   -      -      
     +1,9   +1,4   +2,8   +1,4   +1,9   -1,5   

4)   Tomi Simonen                     AlavVi                    5,71 +2,0          
     5,66   5,71   5,68   5,59   5,57   5,65   
     +3,1   +2,0   +2,5   +2,0   +2,0   +0,5   

5)   Juuso Erkkilä                    LohtVei                   5,43 +3,2  5,38 +1,7
     -      -      5,38   -      5,43   -      
     +2,5   +2,9   +1,7   +1,3   +3,2   +0,9   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Roosa Määttälä                   KokkVei                   6,34 +2,4  6,14 +1,9
     6,02   6,34   6,20   -      6,01   6,14   
     +0,9   +2,4   +2,9   +3,6   +1,4   +1,9   

2)   Selma Saarinen                   LappVei                   5,92 +3,5  5,72 +1,4
     5,72   5,60   5,92   5,67   -      5,87   
     +1,4   +0,5   +3,5   +1,8   +0,5   +2,1   

3)   Hanna Jämsä                      ToholU                    5,58 +1,8          
     5,46   5,41   5,58   5,42   -      5,30   
     +1,2   +1,5   +1,8   +1,2   +2,1   +1,2   

4)   Nathalie Westman                 GamlakIF                  5,28 +2,7  5,24 +2,0
     5,24   5,20   5,28   5,26   -      5,19   
     +2,0   +0,7   +2,7   +3,0   +3,1   +2,2   



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jarmo Marttila                   KälvTa                    72,93             
     72,93  x      x      x      -      -      



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Murto                       AlavVi                    43,28             
     38,64  43,28  40,97  40,27  -      42,91  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Helmi Vanhala                    KälvTa                    17,49             
     14,54  16,91  16,12  13,37  14,53  17,49  

2)   Mette Isosalo                    KälvTa                    14,54             
     14,18  13,90  12,69  13,80  14,54  14,51  

3)   Vilma Haikara                    KälvTa                    14,54             
     12,97  -      10,73  13,89  12,80  14,54  

4)   Sara Haikara                     KälvTa                    12,59             
     10,34  10,55  11,25  12,59  10,64  10,68  



P13 200m
1)   Elmo Jukkola                     LohtVei                   28,16             
2)   Aaro Kangas                      KälvTa                    30,49             
3)   Eino Niininen                    VetU                      31,07             
4)   Teemu Simoinen                   HalsToi                   31,18             
5)   Jarkko Mikkonen                  PyhäjPo                   31,34             
6)   Lauri Niininen                   VetU                      32,06             
7)   Mikael Vanhala                   KälvTa                    32,50             
     Otto Holm                        GamlakIF                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Elmo Jukkola                     LohtVei                   28,16             
2)   Aaro Kangas                      KälvTa                    30,49             
3)   Jarkko Mikkonen                  PyhäjPo                   31,34             
4)   Lauri Niininen                   VetU                      32,06             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Eino Niininen                    VetU                      31,07             
2)   Teemu Simoinen                   HalsToi                   31,18             
3)   Mikael Vanhala                   KälvTa                    32,50             
     Otto Holm                        GamlakIF                  DNS               


T13 200m
1)   Essi Koivisto                    VetU                      28,21             
2)   Vilma Knutar                     KokkVei                   29,74             
3)   Tessa Pajunpää                   LohtVei                   29,90             
4)   Kiia Anttila                     KälvTa                    30,14             
5)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      31,19             
     Jenniina Tuura                   KalajJu                   DNS               
     Elli Siirilä                     VetU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Tessa Pajunpää                   LohtVei                   29,90             
     Elli Siirilä                     VetU                      DNS               
     Jenniina Tuura                   KalajJu                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +4,4
1)   Essi Koivisto                    VetU                      28,21             
2)   Vilma Knutar                     KokkVei                   29,74             
3)   Kiia Anttila                     KälvTa                    30,14             
4)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      31,19             


T15 Kuula

P15 Keihäs

M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Joonas Rajaniemi                 OulHui                    23,66             
2)   Samuli Takkunen                  AlavVi                    23,95             
3)   Sel Dway                         LarsmoIF                  24,81             
4)   Jani Simoinen                    HalsToi                   25,86             
5)   Juuso Erkkilä                    LohtVei                   26,34             
     Niko Kangasoja                   OulPy                     DNS               


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Aada Määttälä                    ToholU                    26,42             
2)   Nelli Mustola                    KalajJu                   27,11             
3)   Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    28,14             
4)   Roseline Sesay                   KokkTU                    28,40             
5)   Vilma Jukkola                    LohtVei                   28,42             


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Jääskä                     KaustPV                   4,93 +2,2  4,64 +1,5
     -      4,86   4,90   4,90   4,64   4,93   
     +2,4   +2,7   +3,6   +2,5   +1,5   +2,2   

2)   Ida Backman                      IFDrott                   4,86 +2,5  4,83 +1,4
     4,86   4,79   4,76   -      4,83   -      
     +2,5   +1,3   +3,8   +1,2   +1,4   +0,8   

3)   Vilma Knutar                     KokkVei                   4,70 +2,6  4,62 +2,0
     4,70   4,62   -      -      3,50   4,61   
     +2,6   +2,0   +2,3   -0,5   +0,4   +1,6   

4)   Mia Backman                      IFDrott                   4,67 +2,1  4,55 +1,0
     -      4,55   4,67   4,52   4,67   4,66   
     +2,5   +1,0   +3,0   +2,2   +2,1   +2,4   

     Mia Känsäkangas                  KokkVei                   DNS               
     Oona Kiljala                     YlivKu                    DNS               


N17 Kuula

M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jani Simoinen                    HalsToi                   47,68             
     45,99  42,08  47,68  40,92  42,72  46,32  

     Juuso Erkkilä                    LohtVei                   NM                
     -      -      -      -      -      -      



M19 400m
Loppukilpailu
     Roope Kangasvieri                ToholU                    DNS               


N19 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aada Määttälä                    ToholU                    1.00,76           
2)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  1.01,15           
3)   Marianna Liukkonen               OulPy                     1.04,04           
4)   Milla Utriainen                  KaustPV                   1.04,79           
5)   Elli-Noora Puustinen             KannU                     1.06,99           
     Loviisa Kupsala                  KannU                     DNS               




© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.11 - 08.06.2019 18.26.42