Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
05.07. klo 17:30 KUY Games Tulokset (päivitetty: 11:54 09.07.2019)
KUY Games
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5.-7.07.2019

M 200m
1)   Elias Jrad                       KU-58                     22,88             
2)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     22,98             
3)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  23,20             
4)   Vikke Elfving                    MikkKV                    23,78             
5)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     23,85             
6)   Oskari Leppänen                  HKV                       23,92             
7)   Mauno Havukorpi                  VihdVie                   24,12             
8)   Juho Toivari                     JanJa                     25,81             
9)   Esa Salminen                     HKV                       27,52             
10)  Jari Pantzar                     HKV                       27,83             
11)  Veli-Matti Mannila               HelsTa                    28,03             
12)  Veijo Kylmäpuro                  HKV                       28,73             
     Mikhail Paramonov                                          DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Juho Toivari                     JanJa                     25,81             
2)   Esa Salminen                     HKV                       27,52             
3)   Jari Pantzar                     HKV                       27,83             
4)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    28,03             
5)   Veijo Kylmäpuro                  HKV                       28,73             
     Mikhail Paramonov                                          DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Elias Jrad                       KU-58                     22,88             
2)   Tuomas Hyytiäinen                KU-58                     22,98             
3)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  23,20             
4)   Vikke Elfving                    MikkKV                    23,78             
5)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     23,85             
6)   Oskari Leppänen                  HKV                       23,92             
7)   Mauno Havukorpi                  VihdVie                   24,12             


N 200m
1)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  25,25             
2)   Anna Pursiainen                  EspTa                     25,45             
3)   Amira Chokairy                   HKV                       25,65             
4)   Julia Ihantola                   EspTa                     25,86             
5)   Vilma Hakala                     EspTa                     26,08             
6)   Heidi Parikka                    HKV                       26,34             
7)   Kamilla Nurminen                 HKV                       26,43             
8)   Hertta Hankimaa                  KeskiUYU                  26,53             
9)   Nea Laine                        TuUL                      26,88             
10)  Janette Hanski                   KarhU                     27,06             
11)  Sonja Nousiainen                 MikkKV                    27,20             
12)  Aada Peltonen                    HKV                       28,34             
13)  Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       28,43             
14)  Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  29,09             
15)  Jaana Saarisilta                 JyväskKU                  29,50             
16)  Virpi Vähäkangas                 KerU                      29,66             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Anna Pursiainen                  EspTa                     25,45             
2)   Amira Chokairy                   HKV                       25,65             
3)   Kamilla Nurminen                 HKV                       26,43             
4)   Aada Peltonen                    HKV                       28,34             
5)   Suvi-Tuuli Saarnio               HKV                       28,43             
6)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  29,09             
7)   Jaana Saarisilta                 JyväskKU                  29,50             
8)   Virpi Vähäkangas                 KerU                      29,66             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,2
1)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  25,25             
2)   Julia Ihantola                   EspTa                     25,86             
3)   Vilma Hakala                     EspTa                     26,08             
4)   Heidi Parikka                    HKV                       26,34             
5)   Hertta Hankimaa                  KeskiUYU                  26,53             
6)   Nea Laine                        TuUL                      26,88             
7)   Janette Hanski                   KarhU                     27,06             
8)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    27,20             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Joni Rouhiainen                  KeskiUYU                  2.00,09           
2)   Oskari Jacobsson                 KerU                      2.00,36           
3)   Jere Vilenius                    KeskiUYU                  2.01,08           
4)   Matias Meriläinen                NurmijYU                  2.04,32           
5)   Eemeli Kaartinen                 KU-58                     2.06,35           
6)   Daniel Äikäs                     HKV                       2.06,70           
7)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 2.07,30           
8)   Olli Harju                       KU-58                     2.07,47           
9)   Miikka Ojala                     KU-58                     2.08,30           
10)  Saska Rauhala                    HKV                       2.11,27           
11)  Juuso Hava                       KU-58                     2.11,55           
     Markus Serenius                  LänsiUU                   DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Siiri Saalo                      LahdA                     2.24,12           
2)   Viivi Patronen                   EspTa                     2.24,38           
3)   Ida Andersson                    NurmijYU                  2.28,07           
4)   Silja Laukkanen                  PorvU                     2.30,54           
5)   Vilma Kyyrö                      KerU                      2.30,90           
6)   Irja-Ulriikka Valta              MaanMa                    2.34,94           
7)   Laura Hievanen                   RunClub                   2.42,11           
8)   Kaarina Lehtonen                 HyvsU                     2.47,05           
     Amira Chokairy                   HKV                       DNS               
     Evita Itkonen                    PorvU                     DNF               


M 400m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Chibunna Ezeabasirim             HKV                       56,87             
2)   Jonatan Sperryn                  EspTa                     1.00,33           


N 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Olivia Chandras                  EspTa                     1.11,47           
2)   Meeri Manninen                   KeskiUYU                  1.12,07           
3)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     1.18,45           
     Pinja Heinonen                   TampPy                    DNS               


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Heidi Parikka                    HKV                       5,28 -0,1          
     5,28   5,18   5,23   x      
     -0,1   -0,4   +0,0          

2)   Tilda Huff                       KuivAu                    5,12 +0,3          
     4,64   5,12   x      5,08   x      x      
     +0,2   +0,3          +1,1                 

3)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  4,56 -1,0          
     4,55   4,40   4,56   4,46   x      4,55   
     +0,5   +0,7   -1,0   +1,0          -1,0   

     Janina Pykäri                    KeskiUYU                  DNS               


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mauri Merikanto                  HKV                       9,52 +0,7          
     8,93   9,18   9,26   9,24   9,42   9,52   
     +0,1   -0,2   +0,7   +0,8   +0,2   +0,7   

2)   Petri Korander                   VihdVie                   9,45 -0,2          
     9,42   x      9,37   9,31   9,37   9,45   
     -0,5          +0,3   +0,1   +0,5   -0,2   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Jussi Tukeva                     JalasjJa                  15,43             
     14,95  15,43  x      14,98  x      14,99  

2)   Sami Siren                       VantSa                    13,16             
     12,70  x      12,95  x      13,16  



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Maarit Iso-Jaakkola              PunkalKu                  11,35             
     11,25  11,35  10,78  10,89  x      10,95  

2)   Katja Hautaniemi                 LahdA                     10,61             
     10,42  9,88   10,56  10,61  10,09  x      

3)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  10,32             
     9,50   10,00  9,92   10,25  10,32  10,15  

     Janina Pykäri                    KeskiUYU                  DNS               


M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mika Loikkanen                   KeskiUYU                  41,04             
     37,60  37,82  41,04  40,45  39,89  40,60  

2)   Jussi Tukeva                     JalasjJa                  39,12             
     x      x      34,87  35,25  36,28  39,12  



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  34,65             
     34,58  34,65  x      x      x      x      

2)   Maarit Iso-Jaakkola              PunkalKu                  29,61             
     27,48  29,16  x      x      29,61  x      

     Janina Pykäri                    KeskiUYU                  DNS               


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonas Hyvärinen                 KeskiUYU                  64,30             
     60,76  x      63,17  60,01  62,08  64,30  

2)   Pyry Mäkinen                     VeikkVei                  63,63             
     60,65  63,24  63,63  58,05  62,29  61,00  

3)   Petri Korander                   VihdVie                   34,00             
     31,66  30,06  30,64  34,00  33,02  x      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Meri Rautamies                   LappUM                    49,41             
     44,84  x      49,41  45,24  47,52  x      

2)   Avione Larie Allgood             USA                       46,78             
     x      x      46,78  x      x      x      

3)   Amanda Räty                      KeskiUYU                  43,26             
     42,79  41,04  x      43,22  43,26  x      

4)   Sanni Nokelainen                 JyväskKU                  39,55             
     39,55  x      x      37,16  36,29  38,96  

5)   Janette Hanski                   KarhU                     36,12             
     x      34,31  36,12  x      x      x      

6)   Minka Nurro                      VantSa                    35,98             
     35,01  35,98  x      34,45  32,13  x      

7)   Viivi Kuismanen                  HKV                       33,40             
     33,40  x      x      x      32,63  33,36  

8)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  27,65             
     25,39  26,10  27,65  26,28  25,53  x      



N 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Sanna Rajala                     VihdVie                   27.25,11          
2)   Jonna Korpi                      IkurinVi                  29.17,75          
3)   Jenni Lahtinen                   IkurinVi                  31.24,90          


N 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  48,21             
   1) Hertta Hankimaa, 2) Elina Kujala, 
   3) Eveliina Määttänen, 4) Kerttu Latvala


P9 40m
1)   Otso Kivistö                     NurmijYU                  6,82              
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       6,88              
2)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  6,88              
4)   Lucas Lagerblom                  EspTa                     6,91              
5)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,94              
6)   Samuel Adun                      HKV                       7,02              
7)   Valtteri Noronen                 EspTa                     7,15              
8)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  7,59              
9)   Eetu Kumpulainen                 OrimJy                    7,62              
10)  Viljam Huuskonen                 KU-58                     8,02              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Aslan Aitolehti                  HKV                       6,88              
1)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  6,88              
3)   Valtteri Noronen                 EspTa                     7,15              
4)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  7,59              
5)   Eetu Kumpulainen                 OrimJy                    7,62              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Otso Kivistö                     NurmijYU                  6,82              
2)   Lucas Lagerblom                  EspTa                     6,91              
3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,94              
4)   Samuel Adun                      HKV                       7,02              
5)   Viljam Huuskonen                 KU-58                     8,02              


T9 40m
1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     6,72              
2)   Meri Henttonen                   HKV                       6,83              
3)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     6,93              
4)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  7,03              
5)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,08              
6)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  7,13              
7)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     7,18              
8)   Senni Koski                      HyvsU                     7,21              
9)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    7,22              
10)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,26              
11)  Ella Tuparinne                   PorvU                     7,55              
12)  Viivi Siren                      VantSa                    7,56              
13)  Johanna Kumpulainen              EspTa                     7,67              
13)  Peppi Pirttimäki                 LahdA                     7,67              
15)  Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     7,86              
16)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     8,19              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,08              
2)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  7,13              
3)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  7,26              
4)   Ella Tuparinne                   PorvU                     7,55              
5)   Viivi Siren                      VantSa                    7,56              
6)   Johanna Kumpulainen              EspTa                     7,67              
6)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     7,67              
8)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     7,86              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     6,72              
2)   Meri Henttonen                   HKV                       6,83              
3)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     6,93              
4)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  7,03              
5)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     7,18              
6)   Senni Koski                      HyvsU                     7,21              
7)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    7,22              
8)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     8,19              


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  1.14,92           
2)   Akseli Änäkkälä                  SalVil                    1.17,84           
3)   Samuel Adun                      HKV                       1.20,60           
4)   Aslan Aitolehti                  HKV                       1.21,20           
5)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  1.25,63           
6)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  1.29,29           


T9 400m
1)   Senni Koski                      HyvsU                     1.14,50           
2)   Meri Henttonen                   HKV                       1.16,16           
3)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    1.18,90           
4)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     1.20,95           
5)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  1.21,61           
6)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  1.22,36           
7)   Saara Torro                      KU-58                     1.23,08           
8)   Isla Juselius                    HämeenlTa                 1.23,69           
9)   Enia Gürler                      HKV                       1.25,30           
10)  Meeri Saha                       KerU                      1.26,69           
11)  Martta Koskivainio               MarttMu                   1.27,56           
12)  Emilia Frösén                    HKV                       1.30,26           
13)  Jessica Forssell                 HyvsU                     1.32,05           
14)  Peppi Pirttimäki                 LahdA                     1.33,22           

Loppukilpailu erä 1
1)   Meri Henttonen                   HKV                       1.16,16           
2)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     1.20,95           
3)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  1.21,61           
4)   Saara Torro                      KU-58                     1.23,08           
5)   Isla Juselius                    HämeenlTa                 1.23,69           
6)   Martta Koskivainio               MarttMu                   1.27,56           
7)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     1.33,22           

Loppukilpailu erä 2
1)   Senni Koski                      HyvsU                     1.14,50           
2)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    1.18,90           
3)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  1.22,36           
4)   Enia Gürler                      HKV                       1.25,30           
5)   Meeri Saha                       KerU                      1.26,69           
6)   Emilia Frösén                    HKV                       1.30,26           
7)   Jessica Forssell                 HyvsU                     1.32,05           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Samuel Adun                      HKV                       111               
     85     90     93     96     99     102    105    108    111    114    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  99                
     85     90     93     96     99     102    
     o      o      o      o      xo     xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     116               
     90     93     96     99     102    105    108    111    114    116    118    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  105               
     90     93     96     99     102    105    108    
     o      -      o      o      o      xo     xxx    

3)   Enia Gürler                      HKV                       96                
     75     80     85     90     93     96     99     
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Emilia Frösén                    HKV                       96                
     75     80     85     90     93     96     99     
     o      o      xo     o      xo     o      xxx    

5)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  96                
     85     90     93     96     99     
     xo     xo     xo     xxo    xxx    

6)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     93                
     80     85     90     93     96     
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    90                
     75     80     85     90     93     
     xo     xxo    xo     o      xxx    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Adun                      HKV                       3,76              
     3,76   3,37   x      2,94   3,54   3,70   
                                               

2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,55              
     3,55   3,54   3,39   2,97   3,35   3,33   
                                               

3)   Aslan Aitolehti                  HKV                       3,44              
     3,44   3,44   3,39   3,38   3,38   3,24   
                                               

4)   Lucas Lagerblom                  EspTa                     3,29              
     3,13   2,93   3,29   3,14   3,06   3,19   
                                               

5)   Valtteri Noronen                 EspTa                     3,27              
     3,09   3,12   2,92   3,27   2,83   3,19   
                                               

6)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  3,15              
     3,15   2,56   2,89   2,83   2,96   x      
                                               

7)   Akseli Laiho                     TapE                      3,08              
     2,71   3,08   2,75   2,75   2,77   2,81   
                                               

8)   Elmo Laiho                       TapE                      3,04              
     2,82   2,98   3,04   2,96   3,01   2,99   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  3,69              
     3,69   3,57   3,53   3,56   3,63   3,50   
                                               

2)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     3,59              
     3,48   3,53   3,59   3,49   3,47   3,39   
                                               

3)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     3,57              
     3,41   3,40   3,35   3,10   3,48   3,57   
                                               

4)   Pihla Peltoniemi                 NurmijYU                  3,52              
     3,52   3,21   3,22   3,24   3,19   3,44   
                                               

5)   Meri Henttonen                   HKV                       3,50              
     3,50   3,41   3,47   3,47   3,43   3,35   
                                               

6)   Senni Koski                      HyvsU                     3,47              
     3,42   3,41   3,39   3,30   3,47   3,38   
                                               

7)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    3,46              
     3,46   3,34   3,32   3,27   3,28   3,26   
                                               

8)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     3,37              
     3,37   3,30   3,33   3,29   3,32   3,36   
                                               

9)   Isla Juselius                    HämeenlTa                 3,37              
     3,22   3,11   3,37   
                          

10)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     3,34              
     3,24   3,34   3,33   
                          

11)  Saara Torro                      KU-58                     3,23              
     3,23   3,01   3,18   
                          

12)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  3,20              
     3,14   3,20   3,11   
                          

13)  Viivi Siren                      VantSa                    3,04              
     3,04   3,04   3,03   
                          

14)  Ella Tuparinne                   PorvU                     2,88              
     2,88   2,49   2,70   
                          

15)  Johanna Kumpulainen              EspTa                     2,86              
     2,86   x      2,80   
                          

16)  Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     2,71              
     2,56   2,59   2,71   
                          

17)  Iisa Tuominen                    LahdA                     2,28              
     x      2,13   2,28   
                          



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    8,89              
     8,78   8,24   8,89   8,56   x      x      

2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,75              
     7,56   7,71   x      7,75   x      7,42   

3)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  6,32              
     6,32   5,74   4,69   4,94   5,49   5,75   

4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  5,93              
     5,16   4,79   4,91   4,62   5,93   4,93   

5)   Aslan Aitolehti                  HKV                       5,91              
     5,91   5,18   4,52   5,52   5,41   5,38   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Frösén                    HKV                       4,69              
     4,62   4,42   4,69   4,09   4,49   4,14   

2)   Meeri Saha                       KerU                      4,43              
     4,43   4,23   4,19   x      4,13   3,58   

3)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    4,06              
     3,56   4,06   4,02   3,92   3,59   3,81   

4)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  4,05              
     3,69   3,93   4,05   3,68   3,68   3,92   

5)   Enia Gürler                      HKV                       3,87              
     x      3,28   3,87   3,75   3,09   3,64   



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  20,85             
     20,85  16,21  15,32  13,29  17,81  19,27  

2)   Elmo Laiho                       TapE                      17,39             
     16,34  15,25  x      16,74  15,66  17,39  

3)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  16,75             
     16,75  15,26  15,29  13,18  14,41  16,61  

4)   Akseli Laiho                     TapE                      16,30             
     12,76  12,23  15,94  16,30  14,66  16,09  

5)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  14,94             
     x      10,68  x      14,94  13,32  11,74  

6)   Nici Salonen                     PadasjY                   12,45             
     11,38  10,85  10,47  12,29  12,45  11,79  



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     15,93             
     12,42  13,13  14,50  14,22  15,64  15,93  

2)   Johanna Kumpulainen              EspTa                     10,87             
     6,16   8,55   7,80   5,91   8,71   10,87  

3)   Elena Höglund                    TuUL                      9,62              
     7,60   8,25   8,80   8,65   8,59   9,62   

4)   Martta Mösö                      NurmijYU                  9,27              
     9,27   9,15   9,25   8,43   8,92   8,78   

5)   Saara Torro                      KU-58                     9,14              
     7,78   5,02   9,09   7,36   5,50   9,14   

6)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    8,69              
     8,33   7,82   7,39   8,06   7,67   8,69   

7)   Peppi Pirttimäki                 LahdA                     7,22              
     5,83   6,37   7,06   7,22   6,16   6,62   

8)   Ella Tuparinne                   PorvU                     6,57              
     6,15   6,17   6,57   5,23   6,29   6,23   



P10 60m
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  9,11              
2)   Marcus Koljonen                  PorvU                     9,17              
3)   Aaron Adun                       HKV                       9,22              
4)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,43              
5)   Joel Räsänen                     EspTa                     9,53              
6)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  9,61              
7)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    9,73              
8)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  9,87              
9)   Elis Sundholm                    HKV                       9,97              
10)  Elias Uittamo                    HKV                       10,03             
10)  Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  10,03             
12)  Jere Paananen                    NurmijYU                  10,15             
     Tommy Carlsson                   EsboIF                    DNS               
     Matias Samanen                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  9,61              
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  9,87              
3)   Elias Uittamo                    HKV                       10,03             
3)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  10,03             
5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  10,15             
     Matias Samanen                   KeskiUYU                  DNS               
     Tommy Carlsson                   EsboIF                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  9,11              
2)   Marcus Koljonen                  PorvU                     9,17              
3)   Aaron Adun                       HKV                       9,22              
4)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,43              
5)   Joel Räsänen                     EspTa                     9,53              
6)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    9,73              
7)   Elis Sundholm                    HKV                       9,97              


T10 60m
1)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  9,45              
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,87              
3)   Aada Huuskonen                   KU-58                     9,88              
4)   Petra Pennanen                   HKV                       9,93              
5)   Venla Repo                       PorvU                     9,95              
6)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,20             
7)   Usva Torro                       KU-58                     10,21             
8)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,38             
9)   Sara Tuparinne                   PorvU                     11,44             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,20             
2)   Usva Torro                       KU-58                     10,21             
3)   Matilda Suokas                   KU-58                     10,38             
4)   Sara Tuparinne                   PorvU                     11,44             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  9,45              
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,87              
3)   Aada Huuskonen                   KU-58                     9,88              
4)   Petra Pennanen                   HKV                       9,93              
5)   Venla Repo                       PorvU                     9,95              


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   3.39,92           
2)   Akseli Änäkkälä                  SalVil                    3.44,66           
3)   Joel Räsänen                     EspTa                     3.59,28           
4)   Mikael Vuollet                   KeskiUYU                  4.06,72           
5)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    4.11,17           
6)   Okko Korteniemi                  RekRai                    4.11,91           
     Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  DNS               
     Elias Uittamo                    HKV                       DNS               
     Matias Samanen                   KeskiUYU                  DNS               


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       3.51,46           
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     3.52,77           
3)   Liia Suurjoki                    HKV                       3.55,35           
4)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  4.15,92           
5)   Heta Mösö                        NurmijYU                  4.43,46           
6)   Sara Tuparinne                   PorvU                     4.50,70           


P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Marcus Koljonen                  PorvU                     11,37             
2)   Aaron Adun                       HKV                       11,41             
3)   Tommy Carlsson                   EsboIF                    11,45             
4)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    11,70             
5)   Elias Uittamo                    HKV                       12,39             
6)   Elis Sundholm                    HKV                       12,90             
7)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  13,06             
8)   Urho Aro                         HKV                       13,36             


T10 60m aidat
1)   Iida Perttula                    HKV                       11,19             
2)   Petra Pennanen                   HKV                       11,41             
3)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  11,91             
4)   Matilda Krause                   HKV                       12,77             
5)   Usva Torro                       KU-58                     12,88             
6)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  12,91             
7)   Venla Repo                       PorvU                     12,95             
8)   Hilma Larvala                    KU-58                     13,59             
9)   Emma Valkila                     HKV                       13,81             
10)  Matilda Suokas                   KU-58                     14,43             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Petra Pennanen                   HKV                       11,41             
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  11,91             
3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  12,91             
4)   Venla Repo                       PorvU                     12,95             
5)   Hilma Larvala                    KU-58                     13,59             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Iida Perttula                    HKV                       11,19             
2)   Matilda Krause                   HKV                       12,77             
3)   Usva Torro                       KU-58                     12,88             
4)   Emma Valkila                     HKV                       13,81             
5)   Matilda Suokas                   KU-58                     14,43             


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaron Adun                       HKV                       118               
     105    110    115    118    121    
     xo     o      o      o      xxx    

2)   Marcus Koljonen                  PorvU                     118               
     90     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    110               
     100    105    110    115    
     xo     xo     xo     xxx    

4)   Elias Uittamo                    HKV                       105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  100               
     95     100    
     o      xo     

6)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

     Elis Sundholm                    HKV                                         
     80     
     DNS    



T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       120               
     100    105    108    111    114    117    120    123    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Usva Torro                       KU-58                     117               
     100    105    108    111    114    117    120    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  117               
     90     95     100    105    108    111    114    117    120    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  111               
     90     95     100    105    108    111    114    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Heta Mösö                        NurmijYU                  111               
     80     85     90     95     100    105    108    111    114    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

6)   Hilma Larvala                    KU-58                     105               
     85     90     95     100    105    108    
     o      xo     o      xxo    o      xxx    

7)   Matilda Suokas                   KU-58                     100               
     90     95     100    105    
     o      xxo    xo     xxx    



P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Marcus Koljonen                  PorvU                     4,22              
     3,94   4,22   3,86   3,44   x      x      
                                               

2)   Aaron Adun                       HKV                       3,96              
     3,96   3,74   3,92   x      3,63   0,00   
                                               

3)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3,90              
     3,73   3,90   3,73   3,73   3,69   3,65   
                                               

4)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   3,66              
     3,46   3,58   3,66   3,63   3,49   3,42   
                                               

5)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    3,62              
     3,30   3,34   3,43   3,53   3,62   3,58   
                                               

6)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3,51              
     3,33   3,39   3,43   x      3,51   x      
                                               

7)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3,30              
     3,30   3,05   3,10   x      2,79   3,23   
                                               

8)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    3,15              
     3,11   2,91   3,15   3,09   3,10   2,92   
                                               

     Elias Uittamo                    HKV                       DNS               
     Matias Samanen                   KeskiUYU                  DNS               


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Perttula                    HKV                       4,05              
     4,05   3,92   3,81   3,86   3,80   x      
                                               

2)   Liia Lehiö                       NurmijYU                  3,89              
     3,87   3,89   3,69   3,81   3,74   3,84   
                                               

3)   Petra Pennanen                   HKV                       3,85              
     3,50   3,78   3,58   3,71   3,85   3,74   
                                               

4)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3,70              
     3,60   3,63   3,62   3,63   3,70   3,63   
                                               

5)   Siiri Lehti                      HKV                       3,59              
     3,59   3,55   3,42   3,51   x      3,52   
                                               

6)   Hilma Larvala                    KU-58                     3,54              
     x      3,54   3,34   3,22   3,35   3,36   
                                               

7)   Luna Lee                         HKV                       3,53              
     3,53   3,37   3,32   3,19   3,28   3,28   
                                               

8)   Aada Huuskonen                   KU-58                     3,47              
     3,34   3,37   3,47   3,44   3,38   3,15   
                                               

9)   Liia Suurjoki                    HKV                       3,46              
     3,46   3,37   3,19   
                          

10)  Matilda Krause                   HKV                       3,33              
     3,02   3,18   3,33   
                          

11)  Velma Peiponen                   HyvsU                     3,27              
     3,27   3,00   2,70   
                          

12)  Emma Valkila                     HKV                       3,25              
     3,25   3,16   3,20   
                          

13)  Usva Torro                       KU-58                     3,21              
     3,21   3,04   3,18   
                          

14)  Venla Repo                       PorvU                     3,14              
     3,14   2,80   3,04   
                          

15)  Emilia Koppatz                   HelsTa                    2,85              
     2,65   2,85   2,64   
                          

16)  Enni Jokkala                     PorvU                     2,83              
     2,83   2,74   2,69   
                          



P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   6,95              
     5,93   6,38   6,34   6,13   6,73   6,95   

2)   Elias Uittamo                    HKV                       6,91              
     6,20   6,38   6,25   5,75   6,91   x      

3)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    6,75              
     6,30   5,79   6,54   6,75   6,40   6,22   

4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  6,53              
     6,53   5,58   5,70   x      5,34   6,07   

5)   Elis Sundholm                    HKV                       6,40              
     5,87   6,22   5,48   6,30   6,21   6,40   

6)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,37              
     6,25   5,55   6,14   6,04   6,37   5,99   

7)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    5,92              
     5,83   5,68   5,72   5,92   5,35   5,64   

8)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  5,10              
     4,83   4,81   x      5,10   x      4,79   

9)   Urho Aro                         HKV                       5,03              
     4,70   4,58   4,80   4,62   5,03   3,94   

     Matias Samanen                   KeskiUYU                                    


T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iida Perttula                    HKV                       7,23              
     7,03   6,61   7,23   7,11   6,57   

2)   Charlotte Knape                  IFSibboV                  6,86              
     6,32   6,86   6,76   5,75   6,34   

3)   Emma Valkila                     HKV                       6,75              
     6,56   5,90   x      6,43   6,75   

4)   Petra Pennanen                   HKV                       6,26              
     6,19   5,95   6,26   6,00   5,53   

5)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  5,73              
     5,50   5,73   5,21   5,50   5,24   

6)   Liia Suurjoki                    HKV                       5,69              
     5,69   5,20   4,95   4,91   4,77   

7)   Matilda Suokas                   KU-58                     5,57              
     5,43   x      5,57   4,92   4,88   

8)   Velma Peiponen                   HyvsU                     5,18              
     4,57   5,03   4,96   5,18   4,94   

9)   Siiri Lehti                      HKV                       5,13              
     4,64   5,12   5,13   4,17   3,40   

10)  Emilia Koppatz                   HelsTa                    4,82              
     4,78   4,62   4,59   4,82   4,49   

11)  Enni Jokkala                     PorvU                     4,19              
     4,18   3,92   4,19   3,44   3,74   



P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    24,90             
     x      23,21  24,90  23,72  x      x      

2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  20,29             
     20,29  17,64  19,21  x      17,18  x      

3)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    20,19             
     x      16,17  x      20,19  17,83  17,05  

4)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   18,78             
     15,06  13,78  x      14,14  x      18,78  

5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  16,14             
     x      15,88  16,14  x      x      14,85  



T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Charlotte Knape                  IFSibboV                  18,24             
     x      17,59  16,82  18,24  17,55  16,86  

2)   Emma Valkila                     HKV                       14,19             
     x      x      10,56  12,69  14,19  x      

3)   Matilda Suokas                   KU-58                     14,13             
     11,52  x      x      12,17  x      14,13  

4)   Petra Pennanen                   HKV                       13,13             
     13,13  10,44  10,60  10,20  12,05  11,60  

5)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  12,86             
     12,86  12,46  11,76  12,18  10,81  11,03  

6)   Liia Suurjoki                    HKV                       12,42             
     x      9,50   x      11,03  12,00  12,42  



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pekka Koskela                    KangKi                    26,91             
     26,91  25,45  22,64  24,30  x      24,82  

2)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    26,88             
     x      24,17  23,05  26,88  23,34  25,12  

3)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  23,34             
     18,84  17,27  21,03  19,38  23,34  19,13  

4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  21,29             
     21,29  x      19,50  18,30  18,33  17,78  

5)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    18,11             
     x      x      18,11  17,50  17,46  x      

6)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  15,58             
     12,71  15,27  15,58  x      11,50  12,83  

7)   Okko Korteniemi                  RekRai                    10,94             
     10,94  6,76   7,69   7,38   9,11   8,83   



T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Liia Suurjoki                    HKV                       13,70             
     12,07  13,51  13,70  13,23  8,99   12,94  

2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  13,23             
     13,23  10,69  11,64  9,64   11,41  12,51  

3)   Petra Pennanen                   HKV                       12,83             
     11,11  12,40  12,07  12,45  12,83  12,27  

4)   Sara Tuparinne                   PorvU                     12,34             
     12,34  9,31   8,34   10,72  12,17  10,35  

5)   Emma Valkila                     HKV                       11,76             
     11,76  11,03  10,69  10,95  11,09  x      

6)   Sofia Pirttimäki                 LahdA                     8,91              
     8,91   7,21   7,13   7,63   7,35   7,35   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Haiku Lassila                    KeskiUYU                  9,15              
2)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,15              
3)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  9,26              
4)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     9,35              
5)   Elias Kemppainen                 NastNa                    9,50              
6)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     9,51              
7)   Joona Paananen                   NurmijYU                  9,69              
8)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,70              


T11 60m
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,95              
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,14              
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  9,31              
4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,54              
5)   Catarine Billingham              HyvsU                     9,60              
5)   Maija Santanen                   JanJa                     9,60              
7)   Taika Henttonen                  HKV                       9,84              
8)   Matilda Mainio                   KeskiUYU                  9,96              
9)   Milja Rautiainen                 JanJa                     10,06             
10)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,19             
11)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  10,28             
12)  Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   10,32             
13)  Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  10,36             
     Aura Arvas                       HelsTa                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Catarine Billingham              HyvsU                     9,60              
2)   Matilda Mainio                   KeskiUYU                  9,96              
3)   Milja Rautiainen                 JanJa                     10,06             
4)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,19             
5)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  10,28             
6)   Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   10,32             
7)   Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  10,36             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,95              
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,14              
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  9,31              
4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,54              
5)   Maija Santanen                   JanJa                     9,60              
6)   Taika Henttonen                  HKV                       9,84              
     Aura Arvas                       HelsTa                    DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Väinö Linnermo                   KeskiUYU                  3.43,19           
2)   Haiku Lassila                    KeskiUYU                  3.43,90           
3)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     3.46,90           
4)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   3.51,69           
     Otso Leinonen                    NurmijYU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Hilla Tuominen                   LahdA                     3.30,25           
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3.31,13           
3)   Taika Henttonen                  HKV                       3.45,98           
4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3.56,08           
5)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.58,82           
6)   Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   3.59,34           
7)   Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  4.23,76           
8)   Milja Rautiainen                 JanJa                     4.29,57           
9)   Riina Valtonen                   KeskiUYU                  4.53,26           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  10,52             
2)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    10,60             
3)   Elias Kemppainen                 NastNa                    11,18             
4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  11,42             
5)   Juho Taavila                     NastNa                    11,77             
6)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     11,89             
7)   Lauri Saha                       KerU                      12,67             
8)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  13,05             


T11 60m aidat
1)   Naima Sainio                     HKV                       10,50             
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  10,64             
3)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    10,92             
4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   11,11             
5)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,20             
6)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    11,27             
7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   11,74             
8)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  11,79             
9)   Saima Helminen                   HelsTa                    11,85             
10)  Aura Arvas                       HelsTa                    12,16             
11)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  12,20             
12)  Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   12,60             
13)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  12,88             
14)  Anna Luht                        HelsTa                    14,58             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,20             
2)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   11,74             
3)   Saima Helminen                   HelsTa                    11,85             
4)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  12,20             
5)   Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   12,60             
6)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  12,88             
7)   Anna Luht                        HelsTa                    14,58             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Naima Sainio                     HKV                       10,50             
2)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  10,64             
3)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    10,92             
4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   11,11             
5)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    11,27             
6)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  11,79             
7)   Aura Arvas                       HelsTa                    12,16             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  127               
     110    115    118    121    124    127    130    
     o      o      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  127               
     115    118    121    124    127    130    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Elias Kemppainen                 NastNa                    121               
     115    118    121    124    
     o      xo     o      xxx    

4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     115               
     115    118    
     xo     xxx    

5)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  147               
     129    132    135    140    144    147    150    
     o      xo     o      o      o      xo     xxx    

2)   Hilla Tuominen                   LahdA                     132               
     105    108    111    114    117    120    123    126    129    132    
     o      -      o      -      o      o      o      o      xo     o      

3)   Matilda Mainio                   KeskiUYU                  123               
     95     100    105    108    111    114    117    120    123    126    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxo    xxo    xxx    

4)   Taika Henttonen                  HKV                       111               
     90     95     100    105    108    111    114    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     4,24              
     3,94   4,13   4,16   4,07   4,24   3,71   
                                               

2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  4,16              
     4,01   3,96   3,80   4,15   4,16   4,13   
                                               

3)   Juho Taavila                     NastNa                    4,14              
     3,77   3,91   3,72   3,89   3,62   4,14   
                                               

4)   Elias Kemppainen                 NastNa                    3,96              
     3,76   3,94   3,91   3,79   3,96   3,94   
                                               

5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3,93              
     2,85   x      x      3,59   3,66   3,93   
                                               

6)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     3,79              
     3,28   3,36   3,51   3,79   3,61   3,54   
                                               

7)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   3,47              
     3,43   3,31   3,40   3,41   3,47   3,02   
                                               

     Abdulrahman Imoro                VantSa                    DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    4,54              
     4,48   4,22   4,27   4,39   4,33   4,54   
                                               

2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  4,52              
     4,42   4,45   4,36   4,40   4,46   4,52   
                                               

3)   Aino Pirhonen                    PorvU                     4,18              
     4,14   3,90   3,81   4,17   4,18   4,16   
                                               

4)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  4,13              
     4,13   3,99   3,99   3,85   3,99   4,08   
                                               

5)   Naima Sainio                     HKV                       4,08              
     3,77   4,03   4,08   3,99   3,97   4,01   
                                               

6)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3,76              
     3,74   3,64   3,76   3,67   3,71   3,60   
                                               

7)   Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   3,69              
     3,57   3,63   3,53   3,59   3,69   3,58   
                                               

8)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3,57              
     3,52   3,32   3,42   3,53   3,50   3,57   
                                               

9)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,52              
     3,30   3,52   3,37   
                          

10)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   3,52              
     3,02   3,08   3,52   
                          

11)  Taika Henttonen                  HKV                       3,49              
     3,36   3,49   x      
                          

12)  Anna Luht                        HelsTa                    3,48              
     3,13   3,36   3,48   
                          

13)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  3,44              
     3,44   3,37   3,18   
                          

14)  Aura Arvas                       HelsTa                    3,28              
     3,28   3,01   2,34   
                          

15)  Ella Rautawaara                  KeskiUYU                  3,26              
     3,26   3,12   3,20   
                          

16)  Riina Valtonen                   KeskiUYU                  3,06              
     3,06   2,66   3,01   
                          

17)  Saima Helminen                   HelsTa                    2,83              
     2,80   2,61   2,83   
                          



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  10,92             
     10,29  9,58   10,92  10,71  10,20  10,90  

2)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     8,99              
     8,58   8,74   8,48   x      8,84   8,99   

3)   Juho Taavila                     NastNa                    8,92              
     x      8,85   x      8,92   8,89   8,55   

4)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     8,60              
     6,06   8,13   x      8,22   8,60   8,19   

5)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  7,62              
     7,29   7,07   7,62   x      7,61   x      

6)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   7,44              
     6,27   5,73   6,74   6,42   7,44   6,92   

7)   Elias Kemppainen                 NastNa                    7,16              
     7,16   6,99   7,03   6,58   6,89   7,13   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  11,03             
     11,03  10,58  9,92   9,85   10,47  

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  8,30              
     8,30   7,71   7,55   8,01   7,52   

3)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    7,50              
     7,45   7,50   7,32   7,36   7,09   

4)   Aino Pirhonen                    PorvU                     7,08              
     7,07   7,08   6,76   6,11   7,06   

5)   Anna Luht                        HelsTa                    7,03              
     6,80   7,03   6,54   5,95   5,67   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    34,23             
     31,32  x      34,23  32,94  31,37  26,25  

2)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  28,06             
     x      x      26,99  28,06  x      22,51  

3)   Juho Taavila                     NastNa                    26,35             
     26,12  25,89  26,35  x      26,27  23,20  

4)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  25,26             
     21,06  24,02  21,73  19,72  x      25,26  

5)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   20,75             
     20,75  18,83  16,54  17,21  19,46  x      

6)   Joona Paananen                   NurmijYU                  17,25             
     14,31  16,33  17,25  14,39  17,24  x      

7)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     16,23             
     15,38  x      16,23  x      x      16,03  

8)   Valtteri Asikainen               HKV                       16,07             
     x      16,07  15,93  x      x      13,91  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tanja Muotka                     OrimJy                    15,93             
     15,93  x      x      15,53  x      x      

2)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  11,56             
     11,56  x      9,02   8,89   11,23  10,83  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     32,76             
     32,72  32,76  30,63  31,19  31,54  31,60  

2)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  32,06             
     32,06  31,47  30,52  31,64  x      x      

3)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  27,39             
     27,39  x      24,59  25,69  23,97  x      

4)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     25,00             
     20,41  21,65  25,00  23,74  18,96  23,98  

5)   Elias Kemppainen                 NastNa                    24,69             
     24,69  23,61  21,85  24,17  23,03  21,13  

6)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     22,14             
     21,54  22,14  21,37  x      19,26  20,22  

     Haiku Lassila                    KeskiUYU                  DNS               
     Juho Alapuranen                  KeskiUYU                  DNS               
     Juho Taavila                     NastNa                    DNS               


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  27,88             
     27,88  24,01  24,50  26,14  27,45  x      

2)   Martta Muuttoranta               LipTai                    21,61             
     21,61  19,66  20,91  20,79  19,44  20,46  

3)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    15,41             
     15,41  13,54  14,48  12,15  11,52  11,58  

4)   Catarine Billingham              HyvsU                     15,08             
     x      14,13  13,18  12,65  15,08  14,57  



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  6.28,85           
2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  6.52,03           
3)   Lauri Saha                       KerU                      7.24,44           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Maija Harju                      JanJa                     5.36,80           
2)   Elina Vakkilainen                VantSa                    6.22,64           
3)   Nea Puiro                        KU-58                     6.52,28           


P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,48              
2)   Oiva Odiah                       PorvU                     8,74              
3)   Teemu Koskela                    KempKi                    9,13              
4)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   9,29              
5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  9,40              
6)   Mikael Gustafsson                IFSibboV                  9,73              


T12 60m
1)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,87              
2)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,88              
3)   Celina Salonen                   NastNa                    9,02              
4)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 9,05              
4)   Taimi Vallinoja                  HKV                       9,05              
6)   Elsa Pinola                      HyvsU                     9,11              
7)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    9,13              
7)   Mia Flink                        EspTa                     9,13              
9)   Ella Huuskonen                   KU-58                     9,14              
10)  Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      9,24              
11)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  9,32              
12)  Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,33              
13)  Saana Kajander                   KeskiUYU                  9,40              
14)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,42              
15)  Ronja Väliheikki                 VantSa                    9,66              
16)  Venla Noronen                    EspTa                     9,75              
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 9,05              
2)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    9,13              
3)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  9,32              
4)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,42              
5)   Venla Noronen                    EspTa                     9,75              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Taimi Vallinoja                  HKV                       9,05              
2)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,33              
3)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  9,40              
4)   Ronja Väliheikki                 VantSa                    9,66              
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,9
1)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,87              
2)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,88              
3)   Celina Salonen                   NastNa                    9,02              
4)   Elsa Pinola                      HyvsU                     9,11              
5)   Mia Flink                        EspTa                     9,13              
6)   Ella Huuskonen                   KU-58                     9,14              
7)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      9,24              


P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Oiva Odiah                       PorvU                     29,29             
2)   Elias Kerälä                     HämeenlTa                 30,22             
3)   Ohto Heiskanen                   HKV                       31,17             
4)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  31,35             
5)   Daniel Lee                       HKV                       34,08             


T12 200m
1)   Silja Filenius                   HIFK                      29,35             
2)   Silja Niemi                      MäntsU                    29,54             
3)   Meeri Koliseva                   JanJa                     29,61             
4)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 29,78             
5)   Elsa Pinola                      HyvsU                     30,00             
6)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     30,07             
7)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    30,64             
8)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      30,84             
9)   Ella Huuskonen                   KU-58                     30,88             
10)  Saana Kajander                   KeskiUYU                  31,08             
11)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  31,62             
12)  Venla Noronen                    EspTa                     31,97             
13)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  31,98             
14)  Jenni Hirvonen                   EsboIF                    32,08             
15)  Aino Jokkala                     PorvU                     32,58             
     Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   DNS               
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Silja Niemi                      MäntsU                    29,54             
2)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 29,78             
3)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     30,07             
4)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      30,84             
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  31,62             
     Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Silja Filenius                   HIFK                      29,35             
2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     30,00             
3)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  31,08             
4)   Venla Noronen                    EspTa                     31,97             
5)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  31,98             
     Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     29,61             
2)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    30,64             
3)   Ella Huuskonen                   KU-58                     30,88             
4)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    32,08             
5)   Aino Jokkala                     PorvU                     32,58             


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Melvin Sandberg                  ÅIFK                      3.57,90           


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     3.18,67           
2)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  3.32,57           
3)   Aino Jokkala                     PorvU                     3.34,52           
4)   Lotta Toikkanen                  VantSa                    3.45,84           
5)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    3.49,98           
     Meeri Koliseva                   JanJa                     DNS               


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Teemu Koskela                    KempKi                    11,02             
2)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  11,18             
3)   Ohto Heiskanen                   HKV                       11,52             


T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 9,88              
2)   Mia Flink                        EspTa                     10,17             
3)   Juliana Hartikainen              TuUL                      10,94             
4)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,14             
5)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  11,19             
6)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,12             
7)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      12,27             


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Teemu Koskela                    KempKi                    155               
     134    137    140    143    146    153    155    157    
     o      -      o      -      xxo    xxo    o      xx-    

2)   Ohto Heiskanen                   HKV                       125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      o      o      xxx    



T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mia Flink                        EspTa                     151               
     131    134    137    140    143    146    149    151    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxo    

2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     140               
     125    128    131    134    137    140    143    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Juliana Hartikainen              TuUL                      140               
     120    125    128    131    134    137    140    143    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Emmi Piispanen                   NastNa                    134               
     110    115    120    125    128    131    134    
     o      o      xo     xxo    xxo    xo     xxo    

5)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  125               
     110    115    120    125    128    
     o      xo     xxo    xo     xxx    

6)   Silja Niemi                      MäntsU                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    



P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  8,88 +0,4          
     8,49   x      8,35   8,64   8,67   8,88   
     -0,8          -0,6   -1,1   +1,1   +0,4   

2)   Oiva Pakkala                     RekRai                    8,48 +0,2          
     7,91   x      x      8,39   8,36   8,48   
     -0,9                 -0,4   +0,4   +0,2   



T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 10,32 +1,3          
     10,32  x      10,20  9,92   9,75   9,57   
     +1,3          +3,0   +1,5   +2,0   +2,4   

2)   Mia Flink                        EspTa                     9,58 +2,0          
     9,39   9,08   9,20   9,58   9,45   9,44   
     +2,8   +2,7   +2,1   +2,0   +1,0   +3,1   

3)   Elsa Pinola                      HyvsU                     9,41 +3,0          
     x      9,39   9,00   9,37   9,41   9,16   
            +3,4   +2,6   +3,0   +3,0   +2,2   

4)   Celina Salonen                   NastNa                    9,14 +0,3          
     x      9,14   9,08   8,81   9,01   9,13   
            +0,3   +2,1   +1,1   +1,7   +0,9   

5)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  8,71 +1,9          
     8,71   8,64   8,56   x      x      8,53   
     +1,9   +1,5   +1,1                 +1,5   

6)   Ronja Väliheikki                 VantSa                    8,58 +2,8  8,33 +1,8
     8,33   8,17   8,58   8,31   8,25   8,21   
     +1,8   +2,6   +2,8   +0,7   -0,3   +2,9   

7)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  8,55 +2,8  8,50 +2,0
     8,50   8,25   8,34   x      8,55   8,33   
     +2,0   +1,6   +3,4          +2,8   +1,7   

8)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    8,53 +1,7          
     8,39   8,26   8,53   8,05   7,93   x      
     +1,7   +2,8   +1,7   +1,5   +0,9          

9)   Maija Santanen                   JanJa                     8,50 +1,4          
     8,50   8,17   8,20   
     +1,4   +1,7   +2,5   

10)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  8,17 +1,4          
     8,05   8,17   8,12   
     +1,4   +1,4   +3,8   

11)  Saana Kajander                   KeskiUYU                  7,99 +1,1          
     7,83   x      7,99   
     +2,4          +1,1   

12)  Milja Rautiainen                 JanJa                     7,45 +3,0          
     7,45   7,34   7,17   
     +3,0   +2,7   +2,6   

     Laura Karusalmi                  VihdVie                   DNS               


T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 9,68              
     9,68   x      8,22   8,84   9,01   -      

2)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     8,19              
     7,69   7,48   7,41   7,63   8,19   7,92   

3)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,06              
     7,30   7,26   7,68   7,32   8,06   x      

4)   Emmi Piispanen                   NastNa                    7,55              
     7,29   7,55   7,03   7,35   6,70   7,40   

5)   Venla Noronen                    EspTa                     7,48              
     6,77   7,48   6,76   6,56   6,45   6,42   

6)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  7,15              
     6,26   7,00   4,79   7,15   6,62   6,22   

7)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     7,09              
     7,09   6,95   6,97   7,05   5,50   6,94   

8)   Matilda Rontu                    KerU                      7,00              
     6,50   7,00   6,59   6,86   6,60   6,86   

9)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      6,19              
     5,68   5,80   5,65   5,70   6,02   6,19   



P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   27,44             
     x      24,96  25,00  x      24,22  27,44  

2)   Jussi Koskela                    KangKi                    25,80             
     23,27  25,80  x      20,41  22,83  x      

3)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  20,17             
     x      x      x      18,92  20,17  x      

4)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   17,56             
     13,75  16,47  x      x      16,25  17,56  



T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   22,85             
     18,32  20,52  18,43  22,85  19,09  x      

2)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  19,91             
     14,41  14,14  x      x      16,00  19,91  

3)   Silja Niemi                      MäntsU                    18,74             
     16,89  x      16,45  17,08  15,14  18,74  

4)   Celina Salonen                   NastNa                    18,66             
     x      x      18,66  x      x      x      

5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  17,43             
     14,21  14,75  16,57  17,43  17,21  17,01  

6)   Meeri Koliseva                   JanJa                     16,14             
     x      14,09  x      16,14  15,68  15,72  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    8,16              
2)   Amos Meller                      KeskiUYU                  8,26              
3)   Eino Sormunen                    HKV                       8,71              
4)   Eero Sormunen                    HKV                       8,74              
5)   Jimi Sundholm                    HKV                       8,97              
5)   Kalle Wesanko                    HKV                       8,97              
7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,62              


T13 60m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,20              
2)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     8,45              
3)   Elinda Koivula                   HIFK                      8,47              
4)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,49              
5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,58              
6)   Kiia Äikää                       HIFK                      8,83              
7)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  8,84              
8)   Angelina Billingham              HyvsU                     8,98              
9)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,01              
10)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,12              
11)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,18              
12)  Harmony Nwogu                    KerU                      9,40              
13)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,71              
14)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  9,76              
     Vilja Hautaniemi                 LahdA                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,01              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,12              
3)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,18              
4)   Harmony Nwogu                    KerU                      9,40              
5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,71              
6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  9,76              
     Vilja Hautaniemi                 LahdA                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,20              
2)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     8,45              
3)   Elinda Koivula                   HIFK                      8,47              
4)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,49              
5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,58              
6)   Kiia Äikää                       HIFK                      8,83              
7)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  8,84              
8)   Angelina Billingham              HyvsU                     8,98              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    25,44             
2)   Otso Barck                       KeskiUYU                  28,81             
3)   Jimi Sundholm                    HKV                       29,74             
4)   Joel Toivola                     LahdA                     30,59             
5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  30,96             
6)   Ville Korhonen                   KerU                      34,90             
     Ilmari Sarasmaa                  EspTa                     DNS               


T13 200m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     27,21             
2)   Elinda Koivula                   HIFK                      27,94             
3)   Kiia Äikää                       HIFK                      28,67             
4)   Elle Ceder                       KerU                      28,85             
5)   Charlotte Kajander               HIFK                      28,98             
6)   Jade Toivola                     LahdA                     29,15             
7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  29,84             
8)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  29,99             
9)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  30,58             
10)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  30,78             
11)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,20             
12)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  31,96             
13)  Kira Koskiniemi                  HKV                       32,12             
14)  Emma Kyyrä                       MäntsU                    33,64             
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Elle Ceder                       KerU                      28,85             
2)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  29,84             
3)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  29,99             
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  30,58             
5)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  30,78             
6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  31,96             
7)   Emma Kyyrä                       MäntsU                    33,64             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     27,21             
2)   Elinda Koivula                   HIFK                      27,94             
3)   Kiia Äikää                       HIFK                      28,67             
4)   Charlotte Kajander               HIFK                      28,98             
5)   Jade Toivola                     LahdA                     29,15             
6)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,20             
7)   Kira Koskiniemi                  HKV                       32,12             
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Otso Barck                       KeskiUYU                  3.16,62           
2)   Niilo Mölsä                      PorvU                     3.17,95           
3)   Otso Kaukonen                    LahdA                     3.18,38           
4)   Aleksi Karvo                     VantSa                    3.20,11           
5)   Ville Korhonen                   KerU                      4.00,27           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Marianne Salmi                   MäntsU                    3.21,69           
2)   Sara Koskela                     PorvU                     3.32,41           
3)   Amanda Vitikka                   RekRai                    3.50,44           
4)   Anni Suominen                    MäntsU                    4.25,36           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,47              
2)   Ilmari Sarasmaa                  EspTa                     11,25             
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  11,28             
4)   Jimi Sundholm                    HKV                       11,30             
5)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  11,98             
6)   Oliver Carlsson                  EsboIF                    12,90             


T13 60m aidat
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     9,84              
2)   Kiia Äikää                       HIFK                      10,01             
3)   Jade Toivola                     LahdA                     10,13             
4)   Iina Rantonen                    ViipU                     10,33             
5)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,60             
6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,64             
7)   Ella Råstedt                     EsboIF                    11,24             
8)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  11,28             
9)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  12,29             
10)  Emma Kyyrä                       MäntsU                    12,49             
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,64             
2)   Ella Råstedt                     EsboIF                    11,24             
3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  11,28             
4)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  12,29             
5)   Emma Kyyrä                       MäntsU                    12,49             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     9,84              
2)   Kiia Äikää                       HIFK                      10,01             
3)   Jade Toivola                     LahdA                     10,13             
4)   Iina Rantonen                    ViipU                     10,33             
5)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,60             
     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaro Kivilevo                    OrimJy                    143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  131               
     115    120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Emil Granström                   VihdVie                   128               
     115    120    125    128    131    
     o      xo     o      o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Rantonen                    ViipU                     146               
     125    128    131    134    137    140    143    146    149    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  137               
     120    125    128    131    134    137    140    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Linda Sallinen                   OrimJy                    137               
     125    128    131    134    137    140    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      xo     xo     xxx    

6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

     Lumia Laakso                     KeskiUYU                                    
     120    
     DNS    

     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                                    
     120    
     DNS    

     Venla Martikainen                KeskiUYU                                    
     120    
     DNS    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eino Sormunen                    HKV                       10,38 -0,8          
     x      x      10,09  x      10,02  10,38  
                   +0,3          +0,8   -0,8   

2)   Eero Sormunen                    HKV                       10,09 NM          
     10,09  x      9,33   10,05  9,81   9,98   
                   -0,9   +0,1   +1,4   -0,7   

3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  8,61 +1,0          
     8,51   8,59   8,56   8,61   8,46   
     -0,7   -0,8   -0,4   +1,0   +1,1   

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  8,56 +0,3          
     7,91   8,56   x      8,02   8,44   8,05   
     -0,1   +0,3          -0,1   +0,4   +0,0   



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     10,32 -0,8          
     10,03  10,09  10,32  10,25  10,18  10,10  
     -0,3   -1,1   -0,8   -1,1   +0,5   +0,0   

2)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,56 -1,3          
     9,15   9,23   9,56   9,13   9,14   9,33   
     -1,3   -2,1   -1,3   -1,2   +1,6   -0,5   

3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,38 -2,7          
     9,01   9,38   9,31   9,28   x      x      
     -1,1   -2,7   -1,8   -1,7                 

4)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,33 -1,5          
     9,02   9,33   9,10   8,14   8,48   9,23   
     -0,9   -1,5   -1,8   -2,7   -2,2   -1,3   

5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,14 -1,5          
     8,97   9,14   x      x      9,03   8,95   
     -1,0   -1,5                 +0,6   -1,0   

6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,02 +0,2          
     8,69   9,02   8,87   8,84   8,58   x      
     -1,1   +0,2   -2,1   -1,5   -1,6          

7)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  8,99 -1,4          
     8,99   8,64   8,99   8,62   8,49   8,80   
     -1,0   -1,0   -1,4   -1,7   -1,3   -0,5   

8)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  8,83 -1,2          
     8,71   8,72   8,83   x      8,34   8,13   
     -0,3   +0,2   -1,2          -1,8   -0,8   

9)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  8,43 -1,1          
     8,43   8,09   8,12   
     -1,1   -1,7   -0,8   

10)  Erica Höglund                    TuUL                      8,16 -1,6          
     7,90   7,80   8,16   
     -1,1   -1,1   -1,6   

11)  Tara Hatakka                     VantSa                    8,09 -1,1          
     7,94   8,09   8,01   
     -0,8   -1,1   -2,1   

     Kiia Äikää                       HIFK                      DNS               
     Vilja Hautaniemi                 LahdA                     DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,02              
     8,25   8,40   8,21   8,95   9,02   8,67   

2)   Otso Barck                       KeskiUYU                  7,90              
     7,85   7,50   -      -      7,45   7,90   

3)   Jimi Sundholm                    HKV                       7,75              
     7,75   6,06   7,56   7,08   7,57   7,23   

4)   Ville Korhonen                   KerU                      3,99              
     3,38   3,42   -      3,81   3,68   3,99   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Charlotte Kajander               HIFK                      10,77             
     x      10,29  x      10,55  10,77  -      

2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,26              
     7,56   8,51   8,80   9,26   x      x      

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  8,42              
     8,31   8,38   8,42   6,39   7,40   7,99   

4)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  8,16              
     8,02   8,16   7,63   7,57   8,16   7,79   

5)   Essi Halenius                    VantSa                    7,58              
     x      6,99   7,58   7,17   7,51   7,55   

6)   Emma Kyyrä                       MäntsU                    6,58              
     5,81   5,61   6,58   6,20   6,44   6,33   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  57,72             
     52,68  50,44  x      53,39  57,72  52,65  

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  30,25             
     23,65  23,59  x      26,88  x      30,25  

3)   Jimi Sundholm                    HKV                       21,21             
     20,50  x      19,86  21,21  16,86  x      

4)   Ville Korhonen                   KerU                      14,82             
     11,06  14,16  14,82  12,87  10,65  14,06  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    32,22             
     x      30,70  x      31,45  30,31  32,22  

2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  31,81             
     28,98  27,27  28,62  29,91  30,18  31,81  

3)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  28,66             
     22,78  28,38  28,66  28,60  x      23,54  

4)   Erica Höglund                    TuUL                      22,17             
     21,33  20,51  18,44  22,17  20,29  21,99  

5)   Tara Hatakka                     VantSa                    21,77             
     21,77  19,70  x      19,37  x      15,25  

6)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  20,60             
     17,22  20,60  14,92  15,97  18,40  x      

7)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    20,55             
     17,19  17,92  x      x      x      20,55  

     Lumia Laakso                     KeskiUYU                  NM                
     x      x      x      -      -      -      



T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   5.52,56           
2)   Sara Puiro                       KU-58                     6.00,97           
3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  6.14,42           


P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  12,39             
2)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    13,41             
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  15,03             
     Einari Tiainen                   VantSa                    DNS               


T14 100m
1)   Carmen Vaha                      HKV                       13,44             
2)   Edesa Gashi                      HKV                       13,57             
3)   Charlotte Kajander               HIFK                      13,60             
4)   Emmi Satosuo                     KU-58                     13,71             
5)   Milka Mansikka                   ViipU                     13,88             
6)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   13,90             
7)   Elsa Rönkkö                      KerU                      13,95             
8)   Thea Kolu                        NurmijYU                  13,99             
9)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   14,00             
10)  Emma-Roosa Räisänen              KeskiUYU                  14,11             
11)  Selma Mäenpää                    NurmijYU                  14,12             
12)  Anni Napari                      VihdVie                   14,20             
13)  Lilli Lehto                      ViipU                     14,65             
14)  Venny Auvinen                    HKV                       14,84             
15)  Eva Peltopuro                    VantSa                    15,74             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Emmi Satosuo                     KU-58                     13,71             
2)   Emma-Roosa Räisänen              KeskiUYU                  14,11             
3)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  14,12             
4)   Anni Napari                      VihdVie                   14,20             
5)   Lilli Lehto                      ViipU                     14,65             
6)   Venny Auvinen                    HKV                       14,84             
7)   Eva Peltopuro                    VantSa                    15,74             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Carmen Vaha                      HKV                       13,44             
2)   Edesa Gashi                      HKV                       13,57             
3)   Charlotte Kajander               HIFK                      13,60             
4)   Milka Mansikka                   ViipU                     13,88             
5)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   13,90             
6)   Elsa Rönkkö                      KerU                      13,95             
7)   Thea Kolu                        NurmijYU                  13,99             
8)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   14,00             


T14 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     45,13             
2)   Thea Kolu                        NurmijYU                  46,95             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      47,69             
4)   Ronja Orivuori                   ViipU                     48,40             
5)   Eva Peltopuro                    VantSa                    48,55             
6)   Moona Virtanen                   HyvsU                     49,92             
7)   Anniina Henttonen                JanJa                     58,12             


P14 800m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Siltala                   HKV                       2.20,89           


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Pihla Väisänen                   KerU                      2.26,62           
2)   Elle Ceder                       KerU                      2.28,42           
3)   Eva Peltopuro                    VantSa                    2.28,43           
4)   Chantelle Peter                  HKV                       2.29,01           
5)   Miina Kilpeläinen                ViipU                     2.29,41           
6)   Taimi Vallinoja                  HKV                       2.31,38           
7)   Venny Auvinen                    HKV                       2.42,92           


P14 2000m
Loppukilpailu
1)   Oliver Asikainen                 HKV                       7.04,66           
2)   Eevert Haikola                   KeskiUYU                  8.00,59           


T14 2000m
Loppukilpailu
1)   Miina Kilpeläinen                ViipU                     7.17,89           
2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    7.35,12           


P14 300m aidat

T14 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  47,69             
2)   Amanda Rontu                     KerU                      49,38             
3)   Iina Rantonen                    ViipU                     50,34             
4)   Jenna Tarvo                      EspTa                     50,78             
5)   Martta Valtonen                  EspTa                     54,10             
6)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   54,16             


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    147               
     125    130    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      xo     xo     o      xo     xxx    

2)   Eevert Haikola                   KeskiUYU                  141               
     125    130    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Einari Tiainen                   VantSa                    138               
     125    130    135    138    141    
     o      o      o      xxo    xx-    

     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                                    
     125    
     DNS    



T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Greta Laukala                    NurmijYU                  137               
     125    128    131    134    137    141    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Moona Virtanen                   HyvsU                     131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      xxo    xo     xxx    

     Aino Laitinen                    RiihimKi                                    
     120    
     DNS    



P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,15 +1,0          
     10,15  x      9,94   10,09  x      10,15  
     +1,5          +0,8   -0,1          +1,0   

2)   Einari Tiainen                   VantSa                    9,80 +1,9          
     9,43   x      9,80   9,40   9,09   9,31   
     +1,9          +1,9   +0,5   -0,3   +1,3   

3)   Eevert Haikola                   KeskiUYU                  9,72 +1,1          
     9,52   9,36   9,72   9,60   9,36   9,25   
     +0,4   +1,1   +1,1   +1,8   +0,5   +0,7   



T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,96 -0,4          
     10,76  10,96  10,77  10,83  10,64  10,83  
     -0,7   -0,4   +0,7   +0,3   +0,0   +2,0   

2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  9,90 -1,3          
     9,90   9,65   9,31   9,44   9,82   9,72   
     -1,3   -0,8   +0,2   +0,6   +0,5   +1,3   

3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       8,49 +0,4          
     7,98   8,33   8,49   x      7,83   7,66   
     +0,4   -0,2   +0,4          +1,3   +1,2   



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 11,22             
     10,03  10,13  x      10,01  10,88  11,22  

2)   Lilli Lehto                      ViipU                     8,60              
     8,20   8,60   8,01   7,57   7,94   7,73   

3)   Milka Mansikka                   ViipU                     7,98              
     7,26   7,46   7,78   7,98   7,76   7,60   

     Aino Laitinen                    RiihimKi                  DNS               
     Emma Backlund                    HKV                       DNS               


T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 38,98             
     34,27  35,49  37,02  38,98  30,65  32,56  

2)   Aino Laitinen                    RiihimKi                  32,48             
     29,97  x      32,48  x      x      x      

3)   Amanda Rontu                     KerU                      26,02             
     20,35  x      x      23,28  26,02  25,75  

4)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   24,83             
     23,67  x      21,07  x      20,14  24,83  

5)   Kira Koskiniemi                  HKV                       20,62             
     19,15  20,62  x      x      20,41  x      

6)   Anniina Henttonen                JanJa                     18,62             
     18,62  17,04  x      x      x      18,48  



P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   43,45             
     39,95  42,48  43,45  x      35,95  39,57  

2)   Miika Tuusjärvi                  HIFK                      41,61             
     41,61  -      35,39  -      x      -      

3)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  32,97             
     31,84  32,97  30,52  30,18  31,55  30,58  

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  31,71             
     31,71  31,22  29,44  27,78  28,23  x      

5)   Anton Leppäaho                   KU-58                     29,59             
     x      29,59  26,78  x      x      29,31  

6)   Tiitus Siikala                   KU-58                     27,75             
     26,41  x      x      27,75  x      x      

7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  23,20             
     22,05  x      23,20  x      21,49  x      



T14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emma Backlund                    HKV                       39,19             
     33,59  33,59  34,77  36,01  34,86  39,19  

2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  32,98             
     31,44  32,98  29,44  x      30,36  32,20  

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  32,90             
     32,90  28,65  27,95  28,61  27,88  30,53  

4)   Ella Råstedt                     EsboIF                    28,94             
     27,37  28,87  27,95  28,94  26,47  x      

5)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  23,61             
     23,25  x      23,61  -      -      -      

     Aino Laitinen                    RiihimKi                  DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     11,70             
2)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     12,08             
3)   Henri Ikonen                     KeskiUYU                  13,15             
4)   Kasper Lindeberg                 LahdA                     13,26             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     13,39             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,61             
3)   Emmi Parhiala                    VantSa                    13,71             
4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,75             
5)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  13,76             
6)   Takwa Adam                       VantSa                    13,79             
7)   Saara Syrjälä                    EspTa                     14,73             
8)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  15,13             


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joonas Jäppinen                  EspTa                     37,69             
2)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  37,75             
3)   Johannes Hakala                  EspTa                     38,35             
4)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     39,31             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  45,43             
2)   Takwa Adam                       VantSa                    45,89             
3)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  48,22             
4)   Saara Syrjälä                    EspTa                     48,81             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Kasper Lindeberg                 LahdA                     2.18,93           
     Miska Koponen                    ViipU                     DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  2.47,13           


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   7.04,31           
     Miska Koponen                    ViipU                     DNS               


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 7.07,05           
2)   Maisa Mikkola                    HelsTa                    8.01,65           
3)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  8.23,63           


T15 80m aidat
1)   Carmen Vaha                      HKV                       12,26             
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     12,67             
3)   Amanda Rontu                     KerU                      12,83             
4)   Peppiina Hiltunen                VantSa                    13,11             
5)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   13,23             
5)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     13,23             
7)   Emilia Chandras                  EspTa                     13,29             
8)   Takwa Adam                       VantSa                    13,37             
9)   Emmi Parhiala                    VantSa                    13,68             
10)  Emma Koskinen                    EspTa                     13,95             
11)  Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 14,15             
12)  Emmi Lampio                      KerU                      14,58             
13)  Martta Valtonen                  EspTa                     14,96             
14)  Kira Koskiniemi                  HKV                       16,65             
     Charlotte Kajander               HIFK                      DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     12,67             
2)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   13,23             
3)   Emilia Chandras                  EspTa                     13,29             
4)   Takwa Adam                       VantSa                    13,37             
5)   Emmi Parhiala                    VantSa                    13,68             
6)   Emma Koskinen                    EspTa                     13,95             
7)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 14,15             
8)   Martta Valtonen                  EspTa                     14,96             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Carmen Vaha                      HKV                       12,26             
2)   Amanda Rontu                     KerU                      12,83             
3)   Peppiina Hiltunen                VantSa                    13,11             
4)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     13,23             
5)   Emmi Lampio                      KerU                      14,58             
6)   Kira Koskiniemi                  HKV                       16,65             
     Charlotte Kajander               HIFK                      DNF               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Johannes Hakala                  EspTa                     15,18             
2)   Henri Matikainen                 EspTa                     15,69             
3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  18,49             
     Juha Valta                       OulPy                     17,70             


P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  41,32             


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  49,83             
2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  52,40             
3)   Emmi Lampio                      KerU                      55,83             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Samu Kauppi                      TammRy                    159               
     150    153    156    159    166    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Atte Tuominen                    LahdA                     156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
     Gerli Kumar                      ViipU                                       
     120    
     DNS    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  5,10 +0,3          
     5,05   5,09   4,76   4,80   5,10   5,07   
     -0,1   +2,2   -1,1   -0,4   +0,3   +1,1   

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,66 +0,8          
     4,66   4,55   x      4,44   4,58   4,58   
     +0,8   +1,8          +1,3   -0,5   +2,3   

3)   Eevert Haikola                   KeskiUYU                  4,10 +1,3          
     3,91   4,10   3,97   3,84   4,10   3,88   
     +0,6   +1,3   +1,5   +0,9   +1,3   +0,6   

     Henri Matikainen                 EspTa                     DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  5,11 +1,0          
     5,11   4,89   4,97   4,71   4,81   5,03   
     +1,0   +0,9   +1,1   +1,0   +0,8   +0,8   

2)   Elinda Koivula                   HIFK                      4,99 +2,5  4,88 +0,9
     4,55   x      4,99   x      4,72   4,88   
     +0,6          +2,5          +0,7   +0,9   

3)   Emmi Parhiala                    VantSa                    4,77 +1,1          
     4,77   4,75   4,74   4,75   x      4,74   
     +1,1   +1,2   +0,2   +0,3          +0,0   

4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 4,74 +1,6          
     x      x      4,74   x      x      x      
                   +1,6                        

5)   Tuuli Kiviniemi                  PorvU                     4,69 +0,5          
     4,59   4,56   4,54   4,69   4,54   4,54   
     +0,3   +1,9   +0,6   +0,5   -1,1   +2,2   

6)   Elsa Mattila                     HyvsU                     4,59 +1,5          
     4,59   4,47   4,58   4,30   4,18   4,50   
     +1,5   +0,4   +1,6   +0,4   +0,5   +0,1   

7)   Iida Hyvärinen                   PorvU                     4,58 +0,8          
     x      4,58   4,37   4,32   4,47   x      
            +0,8   +1,4   +0,8   -0,3          

8)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 4,48 +1,9          
     4,29   4,26   4,48   4,39   4,45   x      
     +1,6   +0,5   +1,9   +1,1   +0,8          

9)   Anni Napari                      VihdVie                   4,41 +1,4          
     4,41   4,30   x      
     +1,4   +0,9          

10)  Vilma Meriläinen                 VihdVie                   4,35 +2,4  4,33 +0,6
     4,35   4,18   4,33   
     +2,4   +1,4   +0,6   

11)  Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   4,15 +1,3          
     4,05   4,05   4,15   
     +1,7   +1,9   +1,3   

12)  Moona Virtanen                   HyvsU                     4,11 +2,5  4,06 +1,0
     4,11   x      4,06   
     +2,5          +1,0   

13)  Eva Peltopuro                    VantSa                    4,09 +0,5          
     4,09   3,92   3,65   
     +0,5   +3,3   +0,7   

14)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3,78 +1,5          
     3,74   3,78   3,21   
     +1,2   +1,5   +1,2   

     Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Henri Matikainen                 EspTa                     11,05 +0,6          
     11,05  x      x      10,55  10,68  
     +0,6                 -0,4   +0,6   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  11,40 +1,4          
     11,28  11,14  11,32  x      11,40  x      
     -0,6   -1,6   +1,5          +1,4          

2)   Inkamari Letto                   HyvsU                     9,65 +2,9  9,57 +0,8
     9,52   9,57   9,53   9,32   9,65   9,57   
     +1,7   +0,8   +1,9   +0,8   +2,9   +0,9   

3)   Saimi Koskivainio                MarttMu                   9,42 +0,0          
     x      9,42   x      9,19   9,23   x      
            +0,0          +1,6   +1,4          

     Elina Kujala                     KeskiUYU                  11,94 +2,3  11,65 +0,8
     10,71  11,53  11,65  x      11,50  11,94  
     -0,1   -0,4   +0,8          +1,4   +2,3   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vili Välimäki                    TammRy                    13,20             
     x      13,20  x      x      x      x      

2)   Jani Laakso                      TammRy                    11,92             
     x      x      11,91  11,92  x      x      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     13,30             
     12,20  11,98  13,02  12,76  13,30  13,01  

2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  10,03             
     8,85   9,32   10,03  9,11   9,52   9,81   

3)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  9,34              
     9,34   7,99   8,03   8,78   8,44   8,02   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jani Laakso                      TammRy                    36,28             
     36,28  34,86  x      x      x      x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Muotka                     OrimJy                    33,12             
     32,30  33,12  x      29,65  30,82  x      

2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  30,64             
     x      28,53  30,64  -      -      -      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   52,92             
     49,66  52,92  -      -      -      -      

2)   Samu Kauppi                      TammRy                    46,42             
     46,42  41,88  39,50  x      x      43,07  

3)   Vili Välimäki                    TammRy                    41,00             
     x      36,52  39,79  39,78  39,31  41,00  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  43,30             
     43,30  43,12  41,94  x      x      x      

2)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  37,35             
     34,86  36,48  33,64  x      37,33  37,35  

3)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 36,88             
     x      36,88  36,15  -      x      35,96  

4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  33,02             
     29,41  32,36  -      31,00  33,02  31,57  



P15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Miska Johansson                  HeinI                     17.57,90          


T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Taika Nurro                      RekRai                    17.32,58          
2)   Heidi Vakkilainen                VantSa                    18.30,14          
3)   Laura Ylönen                     HyvsU                     19.05,80          
     Rosa Niittyviita                 LahdA                     DNF               


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tammelan Ryske                   TammRy                    49,66             
   1) Valtteri Yrjölä, 2) Jani Laakso, 
   3) Samu Kauppi, 4) Vili Välimäki


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  53,67             
   1) Selma Mäenpää, 2) Venla Lehtonen, 
   3) Thea Kolu, 4) Greta Laukala
2)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 56,64             
   1) Vilma Kerälä, 2) Cecilia Ryan, 
   3) Aino Ojaniemi, 4) Erika Välkkynen
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  1.00,18           
   1) Isabella Edelman, 2) Oona Korhonen, 
   3) Sanni Lehtonen, 4) Emma Lehtonen


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Tomas Jatsko                     TapE                      24,25             
2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  25,04             
3)   Henri Matikainen                 EspTa                     25,37             
4)   Benjamin Saukkonen               ViipU                     26,03             
5)   Mikko Kuivalainen                EspTa                     26,26             
6)   Viljami Paimen                   KeskiUYU                  28,42             


N17 200m
1)   Senja Roos                       LahdA                     26,53             
2)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 27,15             
3)   Pinja Ruoho                      LahdA                     27,38             
4)   Roosa Toivonen                   HKV                       27,62             
5)   Juulia Inkinen                   LahdA                     28,69             
6)   Emma Kuikka                      JanJa                     28,71             
7)   Olivia Chandras                  EspTa                     28,72             
8)   Saara Rantanen                   HyvsU                     28,94             
9)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  29,04             
10)  Kiia Brandes                     HyvsU                     29,35             
11)  Noora Hietala                    HyvsU                     29,37             
     Olivia Marttila                  VantSa                    DNS               
     Ella Perälä                      KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Senja Roos                       LahdA                     26,53             
2)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 27,15             
3)   Emma Kuikka                      JanJa                     28,71             
4)   Olivia Chandras                  EspTa                     28,72             
5)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  29,04             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Pinja Ruoho                      LahdA                     27,38             
2)   Roosa Toivonen                   HKV                       27,62             
3)   Juulia Inkinen                   LahdA                     28,69             
4)   Saara Rantanen                   HyvsU                     28,94             
5)   Kiia Brandes                     HyvsU                     29,35             
6)   Noora Hietala                    HyvsU                     29,37             
     Ella Perälä                      KeskiUYU                                    
     Olivia Marttila                  VantSa                    DNS               


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Rosa Salonen                     KU-58                     2.35,60           
2)   Aino Tengvall                    RekRai                    2.41,07           
3)   Jenni Korvenpää                  KU-58                     2.46,98           
4)   Milla Airola                     VantSa                    2.47,68           
5)   Veera Vaattovaara                EspTa                     2.50,95           


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Rosa Salonen                     KU-58                     14,92             
2)   Roosa Toivonen                   HKV                       14,93             
3)   Pinja Ruoho                      LahdA                     15,93             
4)   Juulia Inkinen                   LahdA                     16,18             
5)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     16,31             
     Riina Virtanen                   HyvsU                     DNF               


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veera Koskinen                   LahdA                     130               
     130    135    
     xo     xxx    



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Gita Reinholm                    KarhKa                    11,64             
     11,64  11,51  10,44  10,95  -      11,05  

2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    10,76             
     9,12   10,00  10,34  10,76  9,65   -      

3)   Laila Lehtinen                   HyvsU                     10,69             
     10,04  10,04  10,69  -      -      10,40  

4)   Veera Koskinen                   LahdA                     9,99              
     9,34   9,57   -      9,98   9,99   9,98   

5)   Senja Laakso                     KerU                      7,07              
     7,07   6,76   6,89   6,88   7,03   6,93   

     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  DNS               


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  55,25             
     55,25  53,10  53,25  x      53,88  53,35  

2)   Ilmari Pehkonen                  RekRai                    46,75             
     46,75  41,86  45,21  41,85  x      x      

3)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  36,40             
     x      x      30,66  36,40  31,66  35,39  



N17 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  26.56,37          
2)   Ellen Seisto                     EspTa                     27.00,82          
3)   Helmi Köykkä                     RekRai                    29.40,77          
4)   Anna-Maj Vierikko                RekRai                    31.37,79          
5)   Pihla Poikolainen                HyvsU                     31.57,43          


M17 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  48,28             
   1) Henri Ikonen, 2) Daniel Keane, 
   3) Henrik Tapio, 4) Miro Heikkonen


N17 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Espoon Tapiot                    EspTa                     48,98             
   1) Jenny Sario, 2) Vilma Hakala, 
   3) Julia Ihantola, 4) Elmiina Siikala
2)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  52,83             
   1) Ella Perälä, 2) Ella-Maria Multala, 
   3) Ida Cardona, 4) Siiri Nikula


N19 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Vappu Valtonen                   EspTa                     16,87             


M19 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Eero Ilomäki                     HIFK                      14,43             
2)   Daniel Aaltonen                  HKV                       15,39             


N19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elina Kujala                     KeskiUYU                  5,31 -0,5          
     5,21   5,31   5,30   x      5,23   
     +0,2   -0,5   +1,1          -0,6   

2)   Edith Berden                     HKV                       5,10 -0,9          
     x      4,86   x      x      x      5,10   
            -0,1                        -0,9   

3)   Riina Virtanen                   HyvsU                     4,87 +0,3          
     4,79   4,84   x      4,81   x      4,87   
     -0,3   -0,1          +0,9          +0,3   

4)   Noora Hietala                    HyvsU                     4,73 +0,2          
     x      x      4,60   4,73   x      4,50   
                   -0,3   +0,2          -1,3   

5)   Kiia Brandes                     HyvsU                     4,70 +0,3          
     4,69   4,57   4,49   4,70   4,66   4,33   
     +0,9   +0,0   +0,5   +0,3   -0,6   -0,5   

6)   Essi Eriksson                    HKV                       4,68 +0,1          
     4,41   4,52   4,56   4,65   4,54   4,68   
     +0,8   -0,1   -0,4   +0,8   +0,3   +0,1   

7)   Petra Räty                       KeskiUYU                  4,59 -0,7          
     4,36   4,48   4,56   4,38   4,41   4,59   
     +0,5   +0,2   +0,9   +0,4   -0,5   -0,7   

8)   Saara Rantanen                   HyvsU                     4,42 -0,4          
     4,32   4,19   4,42   4,18   4,26   4,37   
     +0,4   -0,5   -0,4   +0,1   -0,1   -0,7   

9)   Venla Lindroos                   KerU                      4,32 +0,1          
     4,32   3,94   4,02   3,84   x      4,01   
     +0,1   +0,2   +1,4   +0,1          -0,6   

10)  Olivia Marttila                  VantSa                    4,32 +0,3          
     4,32   
     +0,3   

     Maryana Ishanova                 HämeenlTa                 DNS               


M19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Daniel Aaltonen                  HKV                       NM                
     x      x      x      -      -      -      
                                               



M19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Teemu Nikula                     KeskiUYU                  43,16             
     x      43,16  x      -      -      -      

     Lassi Saarela                    LänsiUU                   DNS               




© 2019