Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
02.03. klo 10:00 SM-hallimoniottelut Tulokset (päivitetty: 19:44 03.03.2019)
SM-hallimoniottelut
Helsingin Tarmo
02.03.2019

M 7-ottelu  60m
1)   Joona Kokkola                    ValtVa                    7,01              
2)   Elmo Savola                      LappVei                   7,17              
3)   Juuso Hassi                      OrivPo                    7,21              
4)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,26              
5)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     7,27              
6)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  7,32              
7)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  7,39              
8)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   7,69              
     Reinis Krēgers                   LAT                       7,20              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,26              
2)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  7,32              
3)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  7,39              
4)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   7,69              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Joona Kokkola                    ValtVa                    7,01              
2)   Elmo Savola                      LappVei                   7,17              
3)   Juuso Hassi                      OrivPo                    7,21              
4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     7,27              
     Reinis Krēgers                   LAT                       7,20              


N 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   2.24,52           
2)   Marika Partinen                  JoensKa                   2.28,66           
3)   Miia Sillman                     TampPy                    2.29,15           
4)   Reeta Valve                      MuurY                     2.41,96           
5)   Iitu Sutela                      LappUM                    2.44,06           
6)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  2.44,99           


M 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Juuso Hassi                      OrivPo                    2.47,34           
2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     2.53,83           
3)   Elmo Savola                      LappVei                   2.54,53           
4)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  2.56,60           
5)   Joona Kokkola                    ValtVa                    2.57,16           
6)   Ville Kattelus                   YlihJu                    3.04,02           
     Reinis Krēgers                   LAT                       2.47,38           
     Tuure Hollo                      LänsiUU                   DNS               


M 7-ottelu  60m aidat
1)   Elmo Savola                      LappVei                   8,05              
2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     8,29              
3)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  8,58              
4)   Juuso Hassi                      OrivPo                    8,59              
5)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  8,68              
6)   Joona Kokkola                    ValtVa                    8,98              
7)   Ville Kattelus                   YlihJu                    9,15              
8)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   9,34              
     Reinis Krēgers                   LAT                       8,70              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  8,68              
2)   Joona Kokkola                    ValtVa                    8,98              
3)   Ville Kattelus                   YlihJu                    9,15              
4)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   9,34              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elmo Savola                      LappVei                   8,05              
2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     8,29              
3)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  8,58              
4)   Juuso Hassi                      OrivPo                    8,59              
     Reinis Krēgers                   LAT                       8,70              


N 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Marika Partinen                  JoensKa                   8,49              
2)   Miia Sillman                     TampPy                    8,66              
3)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   8,72              
4)   Reeta Valve                      MuurY                     9,09              
5)   Iitu Sutela                      LappUM                    9,43              
6)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  9,81              


M 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LappVei                   189               
     183    186    189    192    
     o      o      o      xx     

2)   Juuso Hassi                      OrivPo                    189               
     177    180    183    186    189    192    
     o      xo     xo     o      xo     xxx    

3)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  183               
     174    177    180    183    186    
     o      xo     xo     o      xxx    

4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     183               
     165    168    171    174    177    180    183    186    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxo    xxx    

5)   Ville Kattelus                   YlihJu                    183               
     168    171    174    177    180    183    186    
     o      o      xxo    xo     xo     xxo    xxx    

6)   Joona Kokkola                    ValtVa                    177               
     168    171    174    177    180    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   174               
     162    168    171    174    177    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  174               
     174    177    
     xo     x      

     Reinis Krēgers                   LAT                       192               
     186    189    192    195    
     o      o      o      xxx    



N 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miia Sillman                     TampPy                    181               
     175    178    181    184    
     o      o      xxo    xxx    

2)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  169               
     157    163    166    169    172    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   163               
     154    160    163    166    
     o      xo     xo     xxx    

4)   Iitu Sutela                      LappUM                    160               
     151    154    157    160    163    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Marika Partinen                  JoensKa                   157               
     151    154    157    160    
     xo     xo     xo     xxx    

6)   Reeta Valve                      MuurY                     154               
     142    145    148    151    154    157    
     o      o      o      o      o      xxx    



M 7-ottelu  Seiväs
1)   Elmo Savola                      LappVei                   470               
     440    450    460    470    480    
     o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     460               
     420    430    440    450    460    470    
     o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Juuso Hassi                      OrivPo                    440               
     410    430    440    450    
     o      o      xo     xxx    

4)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  430               
     420    430    440    
     o      o      xxx    

5)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  410               
     390    400    410    420    
     o      o      xo     xxx    

6)   Ville Kattelus                   YlihJu                    370               
     350    370    380    
     o      o      xxx    

7)   Joona Kokkola                    ValtVa                    310               
     270    280    290    300    310    320    
     o      xo     xo     xxo    xxo    xx-    

     Reinis Krēgers                   LAT                       470               
     420    430    440    450    460    470    
     o      o      xxo    o      xo     xxo    

     Tuure Hollo                      LänsiUU                   NH                
     380    
     xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Elmo Savola                      LappVei                   470               
     440    450    460    470    480    
     o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     460               
     420    430    440    450    460    470    
     o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Juuso Hassi                      OrivPo                    440               
     410    430    440    450    
     o      o      xo     xxx    

4)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  430               
     420    430    440    
     o      o      xxx    

5)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  410               
     390    400    410    420    
     o      o      xo     xxx    

     Reinis Krēgers                   LAT                       470               
     420    430    440    450    460    470    
     o      o      xxo    o      xo     xxo    

     Tuure Hollo                      LänsiUU                   NH                
     380    
     xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Ville Kattelus                   YlihJu                    370               
     350    370    380    
     o      o      xxx    

2)   Joona Kokkola                    ValtVa                    310               
     270    280    290    300    310    320    
     o      xo     xo     xxo    xxo    xx-    



M 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Kokkola                    ValtVa                    7,12              
     7,12   x      -      
                          

2)   Juuso Hassi                      OrivPo                    6,83              
     6,83   6,73   6,79   
                          

3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     6,69              
     6,41   6,49   6,69   
                          

4)   Elmo Savola                      LappVei                   6,64              
     6,64   6,62   6,51   
                          

5)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  6,46              
     6,46   6,46   6,43   
                          

6)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  6,37              
     x      x      6,37   
                          

7)   Ville Kattelus                   YlihJu                    6,33              
     5,87   6,00   6,33   
                          

8)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   5,51              
     x      5,51   5,47   
                          

     Reinis Krēgers                   LAT                       6,89              
     6,51   6,78   6,89   
                          



N 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Marika Partinen                  JoensKa                   5,98              
     5,98   5,83   x      
                          

2)   Miia Sillman                     TampPy                    5,88              
     5,77   5,88   5,74   
                          

3)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   5,58              
     5,58   5,56   5,32   
                          

4)   Reeta Valve                      MuurY                     5,45              
     5,33   x      5,45   
                          

5)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  5,36              
     5,36   5,01   5,21   
                          

6)   Iitu Sutela                      LappUM                    4,93              
     x      4,78   4,93   
                          



M 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  13,72             
     13,72  x      x      

2)   Elmo Savola                      LappVei                   13,69             
     12,25  13,16  13,69  

3)   Juuso Hassi                      OrivPo                    13,62             
     13,58  13,36  13,62  

4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     13,44             
     13,19  13,44  13,35  

5)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  12,51             
     12,06  12,33  12,51  

6)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   12,31             
     11,46  12,31  11,92  

7)   Ville Kattelus                   YlihJu                    12,23             
     x      11,66  12,23  

8)   Joona Kokkola                    ValtVa                    11,14             
     10,67  11,14  10,71  

     Reinis Krēgers                   LAT                       13,53             
     13,17  13,53  13,42  



N 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   12,64             
     12,28  12,54  12,64  

2)   Miia Sillman                     TampPy                    12,47             
     11,85  x      12,47  

3)   Iitu Sutela                      LappUM                    11,17             
     11,17  x      10,54  

4)   Marika Partinen                  JoensKa                   11,16             
     11,16  10,96  10,79  

5)   Reeta Valve                      MuurY                     10,80             
     10,80  10,57  10,57  

6)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,83              
     x      x      8,83   



N 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Miia Sillman                     TampPy                    4182              
2)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   3930              
3)   Marika Partinen                  JoensKa                   3879              
4)   Reeta Valve                      MuurY                     3376              
5)   Iitu Sutela                      LappUM                    3231              
6)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  3220              


M 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elmo Savola                      LappVei                   5473              
2)   Juuso Hassi                      OrivPo                    5357              
3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     5303              
4)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  4965              
5)   Joona Kokkola                    ValtVa                    4700              
6)   Ville Kattelus                   YlihJu                    4597              
7)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  4194              
8)   Tuure Hollo                      LänsiUU                   3011              
9)   Aleksi Salminen                  HarjavJy                  0                 
9)   Lauri Arpiainen                  EspTa                     0                 
     Fredriech Pretorius              RSA                       0                 
     Reinis Krēgers                   LAT                       5457              


T15 5-ottelu  800m
1)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   2.34,53           
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2.36,32           
3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.37,82           
4)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2.38,12           
5)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2.38,41           
6)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.39,12           
7)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     2.39,52           
8)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    2.39,79           
9)   Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      2.40,20           
10)  Riika Tirkkonen                  KuopRei                   2.41,77           
11)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    2.42,06           
12)  Jenna Tarvo                      EspTa                     2.43,54           
13)  Maria Suntio                     KarhKa                    2.43,62           
14)  Lumo Keisanen                    VantSa                    2.44,59           
15)  Emma Loo                         PargIF                    2.45,20           
16)  Takwa Adam                       VantSa                    2.45,21           
17)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    2.46,68           
18)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     2.47,14           
19)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    2.47,31           
20)  Eerika Heiskala                  TampPy                    2.47,51           
21)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  2.47,67           
22)  Verna Vuorela                    LaitJy                    2.49,15           
23)  Ella Paukku                      EsboIF                    2.49,30           
24)  Liina Tervo                      HIFK                      2.49,64           
25)  Minea Vertala                    JyväskKU                  2.49,95           
26)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.50,07           
27)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2.50,40           
28)  Sanni Lento                      TampPy                    2.51,39           
29)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  2.51,84           
30)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  2.52,01           
31)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      2.53,01           
32)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 2.53,58           
33)  Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   2.53,91           
34)  Siiri Siirtola                   HKV                       2.53,94           
35)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    2.54,37           
36)  Ruusu Saarela                    EspTa                     2.54,51           
37)  Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 2.54,59           
38)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  2.55,80           
39)  Aava Lajunen                     VantSa                    2.55,90           
40)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    2.56,32           
41)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    2.56,87           
42)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  2.58,47           
43)  Laura Einamo                     HIFK                      2.58,53           
44)  Julia Pitkänen                   JanJa                     3.00,19           
45)  Petra Väkeväinen                 LappVei                   3.00,98           
46)  Oona Lento                       TampPy                    3.01,59           
47)  Lotta Jalonen                    JanJa                     3.01,68           
48)  Hilla Saarinen                   HIFK                      3.02,11           
49)  Stina Pesonen                    KuopRei                   3.02,12           
50)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    3.03,37           
51)  Emma Kammonen                    SiilPo                    3.03,41           
52)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    3.04,34           
53)  Henni Liimatta                   MaskKa                    3.05,42           
54)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   3.09,38           
55)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  3.10,64           
     Emmi Parhiala                    VantSa                    DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               
     Inkeri Ahokas                    PorinYU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    2.42,06           
2)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    2.54,37           
3)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    2.56,32           
4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  2.58,47           
5)   Julia Pitkänen                   JanJa                     3.00,19           
6)   Oona Lento                       TampPy                    3.01,59           
7)   Eeva Eisanen                     HelsTa                    3.03,37           
     Emmi Parhiala                    VantSa                    DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jenna Tarvo                      EspTa                     2.43,54           
2)   Emma Loo                         PargIF                    2.45,20           
3)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    2.46,68           
4)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  2.47,67           
5)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.50,07           
6)   Ruusu Saarela                    EspTa                     2.54,51           
7)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  2.55,80           
8)   Aava Lajunen                     VantSa                    2.55,90           
9)   Laura Einamo                     HIFK                      2.58,53           
10)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  3.10,64           

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      2.40,20           
2)   Maria Suntio                     KarhKa                    2.43,62           
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     2.47,14           
4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    2.47,31           
5)   Eerika Heiskala                  TampPy                    2.47,51           
6)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 2.53,58           
7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     3.01,68           
8)   Stina Pesonen                    KuopRei                   3.02,12           
9)   Pinja Rintamaa                   LiedPa                    3.04,34           
10)  Henni Liimatta                   MaskKa                    3.05,42           

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   2.34,53           
2)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   2.41,77           
3)   Lumo Keisanen                    VantSa                    2.44,59           
4)   Takwa Adam                       VantSa                    2.45,21           
5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2.50,40           
6)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  2.51,84           
7)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  2.52,01           
8)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      2.53,01           
9)   Hilla Saarinen                   HIFK                      3.02,11           
     Inkeri Ahokas                    PorinYU                   DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.39,12           
2)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     2.39,52           
3)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    2.39,79           
4)   Ella Paukku                      EsboIF                    2.49,30           
5)   Minea Vertala                    JyväskKU                  2.49,95           
6)   Sanni Lento                      TampPy                    2.51,39           
7)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    2.56,87           
8)   Petra Väkeväinen                 LappVei                   3.00,98           
9)   Emma Kammonen                    SiilPo                    3.03,41           

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: NM
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2.36,32           
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.37,82           
3)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2.38,12           
4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2.38,41           
5)   Verna Vuorela                    LaitJy                    2.49,15           
6)   Liina Tervo                      HIFK                      2.49,64           
7)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   2.53,91           
8)   Siiri Siirtola                   HKV                       2.53,94           
9)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 2.54,59           
10)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   3.09,38           


P15 5-ottelu  1000m
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       2.55,96           
2)   Johannes Mäkelä                  HKV                       3.06,76           
3)   Eino Perämaa                     TampPy                    3.07,43           
4)   Juho Kallio                      LapVi                     3.07,88           
5)   Otto Hiivola                     KalVa                     3.08,27           
6)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  3.08,29           
7)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    3.14,63           
8)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  3.17,92           
9)   Aapo Nikkola                     HKV                       3.19,02           
10)  Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    3.20,68           
11)  Otto Ahonen                      TampPy                    3.21,69           
12)  Konsta Kankainen                 TampPy                    3.28,06           
13)  Matias Tapanainen                EspTa                     3.29,58           
14)  Joona Ali-Haapala                KaustPV                   3.29,80           
15)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  3.31,06           
16)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  3.53,84           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Johannes Mäkelä                  HKV                       3.06,76           
2)   Eino Perämaa                     TampPy                    3.07,43           
3)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    3.14,63           
4)   Aapo Nikkola                     HKV                       3.19,02           
5)   Otto Ahonen                      TampPy                    3.21,69           
6)   Matias Tapanainen                EspTa                     3.29,58           
7)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  3.31,06           
8)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  3.53,84           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       2.55,96           
2)   Juho Kallio                      LapVi                     3.07,88           
3)   Otto Hiivola                     KalVa                     3.08,27           
4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  3.08,29           
5)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  3.17,92           
6)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    3.20,68           
7)   Konsta Kankainen                 TampPy                    3.28,06           
8)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   3.29,80           


T15 5-ottelu  60m aidat
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,91              
2)   Liina Tervo                      HIFK                      8,96              
3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    9,06              
4)   Siiri Siirtola                   HKV                       9,20              
5)   Hilla Saarinen                   HIFK                      9,22              
6)   Verna Vuorela                    LaitJy                    9,22              
7)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     9,29              
8)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 9,31              
9)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   9,37              
10)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  9,41              
11)  Petra Väkeväinen                 LappVei                   9,46              
12)  Iida Kujanpää                    TampPy                    9,56              
13)  Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    9,58              
14)  Sanni Lento                      TampPy                    9,58              
15)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   9,66              
16)  Eerika Heiskala                  TampPy                    9,68              
17)  Inkeri Ahokas                    PorinYU                   9,71              
18)  Laura Einamo                     HIFK                      9,72              
19)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,80              
20)  Emma Kammonen                    SiilPo                    9,82              
20)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,82              
22)  Ella Paukku                      EsboIF                    9,83              
23)  Takwa Adam                       VantSa                    9,84              
24)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 9,87              
25)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    9,87              
26)  Emmi Parhiala                    VantSa                    9,90              
27)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    9,91              
28)  Minea Vertala                    JyväskKU                  9,95              
29)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      9,97              
30)  Lotta Jalonen                    JanJa                     9,98              
31)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,00             
32)  Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   10,11             
33)  Riika Tirkkonen                  KuopRei                   10,11             
34)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      10,13             
35)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    10,16             
36)  Lumo Keisanen                    VantSa                    10,33             
37)  Maria Suntio                     KarhKa                    10,41             
38)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  10,48             
39)  Emma Loo                         PargIF                    10,49             
40)  Aava Lajunen                     VantSa                    10,49             
41)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,51             
42)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,54             
43)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,57             
44)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,60             
45)  Ruusu Saarela                    EspTa                     10,66             
46)  Jenna Tarvo                      EspTa                     10,73             
47)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    10,78             
48)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  10,85             
49)  Henni Liimatta                   MaskKa                    10,85             
50)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    10,93             
51)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  10,97             
52)  Stina Pesonen                    KuopRei                   11,08             
53)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  11,11             
54)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  11,18             
55)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    11,36             
56)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    11,43             
57)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    11,55             
58)  Oona Lento                       TampPy                    11,60             
59)  Anni Nurminen                    TampPy                    11,89             
60)  Julia Pitkänen                   JanJa                     12,27             
61)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  12,84             
62)  Alisa Tikkanen                   HIFK                      53,93             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Stina Pesonen                    KuopRei                   11,08             
2)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  11,11             
3)   Eeva Eisanen                     HelsTa                    11,36             
4)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    11,55             
5)   Julia Pitkänen                   JanJa                     12,27             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  10,48             
2)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  10,85             
3)   Pinja Rintamaa                   LiedPa                    10,93             
4)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    11,43             
5)   Oona Lento                       TampPy                    11,60             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Maria Suntio                     KarhKa                    10,41             
2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,54             
3)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,60             
4)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  10,97             
5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  12,84             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   10,11             
2)   Lumo Keisanen                    VantSa                    10,33             
3)   Emma Loo                         PargIF                    10,49             
4)   Jenna Tarvo                      EspTa                     10,73             
5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  11,18             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Emma Kammonen                    SiilPo                    9,82              
2)   Ella Paukku                      EsboIF                    9,83              
3)   Aava Lajunen                     VantSa                    10,49             
4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,51             
5)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,57             
6)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    10,78             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: NM
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,82              
2)   Lotta Jalonen                    JanJa                     9,98              
3)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   10,11             
4)   Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      10,13             
5)   Ruusu Saarela                    EspTa                     10,66             
6)   Henni Liimatta                   MaskKa                    10,85             

Loppukilpailu erä 7, Tuuli: NM
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,80              
2)   Takwa Adam                       VantSa                    9,84              
3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 9,87              
4)   Emmi Parhiala                    VantSa                    9,90              
5)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    9,91              
6)   Peppiina Hiltunen                VantSa                    10,16             

Loppukilpailu erä 8, Tuuli: NM
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    9,56              
2)   Sanni Lento                      TampPy                    9,58              
3)   Laura Einamo                     HIFK                      9,72              
4)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    9,87              
5)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      9,97              
6)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,00             

Loppukilpailu erä 9, Tuuli: NM
1)   Petra Väkeväinen                 LappVei                   9,46              
2)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    9,58              
3)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   9,66              
4)   Eerika Heiskala                  TampPy                    9,68              
5)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   9,71              
6)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,95              

Loppukilpailu erä 10, Tuuli: NM
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    9,06              
2)   Hilla Saarinen                   HIFK                      9,22              
3)   Verna Vuorela                    LaitJy                    9,22              
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  9,41              
5)   Anni Nurminen                    TampPy                    11,89             
6)   Alisa Tikkanen                   HIFK                      53,93             

Loppukilpailu erä 11, Tuuli: NM
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,91              
2)   Liina Tervo                      HIFK                      8,96              
3)   Siiri Siirtola                   HKV                       9,20              
4)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     9,29              
5)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 9,31              
6)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   9,37              


P15 5-ottelu  60m aidat
1)   Juho Kallio                      LapVi                     8,65              
2)   Simeon Vorselman                 HKV                       8,88              
3)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    8,96              
4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,01              
5)   Aapo Nikkola                     HKV                       9,15              
6)   Otto Hiivola                     KalVa                     9,23              
7)   Eino Perämaa                     TampPy                    9,25              
8)   Konsta Kankainen                 TampPy                    9,33              
9)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  9,51              
10)  Joona Ali-Haapala                KaustPV                   9,51              
11)  Aapo Kalajoki                    RaisKu                    9,66              
12)  Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  9,67              
13)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  10,05             
14)  Matias Tapanainen                EspTa                     10,31             
15)  Otto Ahonen                      TampPy                    10,40             
16)  Johannes Mäkelä                  HKV                       11,13             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  10,05             
2)   Matias Tapanainen                EspTa                     10,31             
3)   Otto Ahonen                      TampPy                    10,40             
4)   Johannes Mäkelä                  HKV                       11,13             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,01              
2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    9,33              
3)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  9,51              
4)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   9,51              
5)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    9,66              
6)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  9,67              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Juho Kallio                      LapVi                     8,65              
2)   Simeon Vorselman                 HKV                       8,88              
3)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    8,96              
4)   Aapo Nikkola                     HKV                       9,15              
5)   Otto Hiivola                     KalVa                     9,23              
6)   Eino Perämaa                     TampPy                    9,25              


T15 5-ottelu  Korkeus
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   168               
     150    153    156    159    162    165    168    171    
     xo     o      o      o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Lumo Keisanen                    VantSa                    165               
     147    150    153    156    159    162    165    168    
     o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Vilma Väliharju                  TampPy                    156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     o      x--    

4)   Emma Kammonen                    SiilPo                    156               
     135    138    141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      xo     o      xxo    o      xo     xo     xx-    

5)   Ella Paukku                      EsboIF                    153               
     132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      xo     o      o      xxo    xo     xxx    

5)   Minea Vertala                    JyväskKU                  153               
     132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      xo     xo     o      xo     o      xo     xxx    

7)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     153               
     120    126    129    132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xo     o      xxo    xxx    

8)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      xo     xo     o      xxx    

9)   Stina Pesonen                    KuopRei                   150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      xo     xxo    xo     xo     o      xxx    

10)  Verna Vuorela                    LaitJy                    150               
     138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

11)  Iida Kujanpää                    TampPy                    150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

12)  Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

13)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  147               
     141    144    147    150    
     xo     o      o      xxx    

13)  Jenna Vakkilainen                VantSa                    147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

15)  Inkeri Ahokas                    PorinYU                   147               
     141    144    147    150    
     o      o      xo     xxx    

16)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     147               
     129    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

17)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    147               
     135    141    144    147    150    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

17)  Siiri Siirtola                   HKV                       147               
     138    141    144    147    150    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

19)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      xxx    

20)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 144               
     123    126    129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

20)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

22)  Sanni Lento                      TampPy                    144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

23)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    144               
     126    129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

24)  Anni Nurminen                    TampPy                    141               
     141    
     o      

25)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  141               
     132    135    138    141    144    
     o      o      xo     o      xxx    

26)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    141               
     123    129    135    138    141    144    
     o      xxo    xo     xo     o      xxx    

27)  Emmi Parhiala                    VantSa                    141               
     132    138    141    144    
     o      o      xo     xxx    

28)  Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 141               
     120    123    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

28)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    141               
     117    123    129    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

30)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   141               
     132    135    138    141    144    
     xxo    o      xo     xo     xxx    

31)  Henni Liimatta                   MaskKa                    141               
     132    138    141    144    
     o      o      xxo    xxx    

32)  Petra Väkeväinen                 LappVei                   141               
     132    135    138    141    144    
     o      o      xo     xxo    xxx    

32)  Liina Tervo                      HIFK                      141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     xxo    xx     

34)  Eerika Heiskala                  TampPy                    141               
     126    132    135    138    141    144    
     o      xxo    o      o      xxo    xxx    

34)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  141               
     135    138    141    144    
     o      xxo    xxo    xxx    

34)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  141               
     123    126    132    135    138    141    144    
     o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    

37)  Takwa Adam                       VantSa                    138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

37)  Hilla Saarinen                   HIFK                      138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

39)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

40)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   138               
     129    132    135    138    141    
     o      xo     xo     xxo    xxx    

41)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    135               
     120    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxx    

41)  Ruusu Saarela                    EspTa                     135               
     126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxx    

43)  Lotta Jalonen                    JanJa                     135               
     126    129    132    135    138    
     o      xo     o      o      xxx    

44)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      135               
     129    132    135    138    
     o      xo     xo     xxx    

45)  Aava Lajunen                     VantSa                    135               
     114    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     o      xo     o      xo     xxx    

45)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  135               
     126    129    135    138    
     o      xxo    xo     xxx    

47)  Jenna Tarvo                      EspTa                     135               
     117    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     xo     o      o      xxo    xxx    

47)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    135               
     126    129    132    135    138    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

49)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

49)  Maria Suntio                     KarhKa                    132               
     123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      xxx    

51)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

52)  Julia Pitkänen                   JanJa                     132               
     126    129    132    135    
     o      o      xo     xxx    

52)  Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   132               
     132    135    
     xo     xxx    

54)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      xxx    

54)  Emma Loo                         PargIF                    129               
     105    114    117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

54)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    129               
     126    129    132    
     o      o      xxx    

54)  Riika Tirkkonen                  KuopRei                   129               
     120    126    129    132    
     o      o      o      xxx    

58)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    129               
     120    123    126    129    132    
     xo     o      o      xo     xxx    

59)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  126               
     117    120    123    126    129    
     o      xo     o      o      xxx    

59)  Oona Lento                       TampPy                    126               
     117    120    123    126    129    
     o      o      xo     o      xxx    

     Laura Einamo                     HIFK                      NH                
     141    
     xxx    

     Alisa Tikkanen                   HIFK                                        
     120    
     DNS    


Loppukilpailu erä 1
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     153               
     120    126    129    132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xo     o      xxo    xxx    

2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     147               
     129    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    141               
     123    129    135    138    141    144    
     o      xxo    xo     xo     o      xxx    

4)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 141               
     120    123    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    141               
     117    123    129    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Henni Liimatta                   MaskKa                    141               
     132    138    141    144    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Petra Väkeväinen                 LappVei                   141               
     132    135    138    141    144    
     o      o      xo     xxo    xxx    

8)   Eerika Heiskala                  TampPy                    141               
     126    132    135    138    141    144    
     o      xxo    o      o      xxo    xxx    

9)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    135               
     120    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      135               
     129    132    135    138    
     o      xo     xo     xxx    

11)  Aava Lajunen                     VantSa                    135               
     114    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     o      xo     o      xo     xxx    

11)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  135               
     126    129    135    138    
     o      xxo    xo     xxx    

13)  Jenna Tarvo                      EspTa                     135               
     117    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     xo     o      o      xxo    xxx    

14)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    132               
     117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

14)  Maria Suntio                     KarhKa                    132               
     123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      xxx    

16)  Julia Pitkänen                   JanJa                     132               
     126    129    132    135    
     o      o      xo     xxx    

17)  Emma Loo                         PargIF                    129               
     105    114    117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

17)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    129               
     126    129    132    
     o      o      xxx    

17)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      xxx    

20)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  126               
     117    120    123    126    129    
     o      xo     o      o      xxx    

20)  Oona Lento                       TampPy                    126               
     117    120    123    126    129    
     o      o      xo     o      xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Lumo Keisanen                    VantSa                    165               
     147    150    153    156    159    162    165    168    
     o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Ella Paukku                      EsboIF                    153               
     132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      xo     o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      xo     xo     o      xxx    

4)   Stina Pesonen                    KuopRei                   150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      xo     xxo    xo     xo     o      xxx    

5)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  147               
     141    144    147    150    
     xo     o      o      xxx    

6)   Sanni Lento                      TampPy                    144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    144               
     126    129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Emmi Parhiala                    VantSa                    141               
     132    138    141    144    
     o      o      xo     xxx    

9)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  141               
     135    138    141    144    
     o      xxo    xxo    xxx    

9)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  141               
     123    126    132    135    138    141    144    
     o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    

11)  Takwa Adam                       VantSa                    138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

12)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

13)  Ruusu Saarela                    EspTa                     135               
     126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxx    

14)  Lotta Jalonen                    JanJa                     135               
     126    129    132    135    138    
     o      xo     o      o      xxx    

15)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    135               
     126    129    132    135    138    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

16)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

     Laura Einamo                     HIFK                      NH                
     141    
     xxx    


Loppukilpailu erä 3
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   168               
     150    153    156    159    162    165    168    171    
     xo     o      o      o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  153               
     132    135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      xo     xo     o      xo     o      xo     xxx    

3)   Verna Vuorela                    LaitJy                    150               
     138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   147               
     141    144    147    150    
     o      o      xo     xxx    

6)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 144               
     123    126    129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Anni Nurminen                    TampPy                    141               
     141    
     o      

8)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  141               
     132    135    138    141    144    
     o      o      xo     o      xxx    

9)   Liina Tervo                      HIFK                      141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     xxo    xx     

10)  Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   132               
     132    135    
     xo     xxx    

11)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    129               
     120    123    126    129    132    
     xo     o      o      xo     xxx    

     Alisa Tikkanen                   HIFK                                        
     120    
     DNS    


Loppukilpailu erä 4
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     o      x--    

2)   Emma Kammonen                    SiilPo                    156               
     135    138    141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      xo     o      xxo    o      xo     xo     xx-    

3)   Iida Kujanpää                    TampPy                    150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

4)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    147               
     135    141    144    147    150    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

5)   Siiri Siirtola                   HKV                       147               
     138    141    144    147    150    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

7)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  144               
     132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      xxx    

8)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

9)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   141               
     132    135    138    141    144    
     xxo    o      xo     xo     xxx    

10)  Hilla Saarinen                   HIFK                      138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

11)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   138               
     129    132    135    138    141    
     o      xo     xo     xxo    xxx    

12)  Riika Tirkkonen                  KuopRei                   129               
     120    126    129    132    
     o      o      o      xxx    



P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otto Hiivola                     KalVa                     410               
     380    390    400    410    420    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    380               
     330    350    360    380    390    
     xxo    xxo    o      o      xxx    

3)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  350               
     270    280    290    300    320    330    340    350    360    
     o      xo     o      xo     xxo    xo     o      xo     xxx    

4)   Juho Kallio                      LapVi                     350               
     270    280    290    310    320    330    340    350    360    
     o      o      o      o      xxo    o      xo     xxo    xxx    

5)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    330               
     280    320    330    340    
     xo     o      o      xxx    

6)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  330               
     280    290    300    310    320    330    340    
     o      o      xo     xxo    xo     o      xxx    

7)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   320               
     270    290    300    310    320    330    
     o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Otto Ahonen                      TampPy                    310               
     250    280    300    310    320    
     o      o      xo     o      xxx    

9)   Johannes Mäkelä                  HKV                       310               
     270    280    290    300    310    320    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

10)  Simeon Vorselman                 HKV                       300               
     240    250    260    270    280    290    300    310    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

11)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  290               
     250    260    270    280    290    300    
     o      o      o      o      o      xxx    

12)  Aapo Kalajoki                    RaisKu                    270               
     210    220    230    240    250    260    270    280    
     o      o      o      xxo    xxo    xo     o      xxx    

13)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  260               
     260    270    
     xxo    xxx    

14)  Aapo Nikkola                     HKV                       250               
     220    230    240    250    260    
     o      o      o      o      xxx    

15)  Eino Perämaa                     TampPy                    240               
     210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      xxx    

16)  Matias Tapanainen                EspTa                     230               
     180    200    210    220    230    240    
     o      xo     o      o      xo     xxx    



T15 5-ottelu  Pituus
1)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 5,26              
     4,92   4,87   5,26   
                          

2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    5,26              
     5,26   -      -      
                          

3)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   5,03              
     5,03   x      4,99   
                          

4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 5,03              
     4,83   4,97   5,03   
                          

5)   Sanni Lento                      TampPy                    4,99              
     x      4,94   4,99   
                          

6)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    4,95              
     4,95   4,87   4,87   
                          

7)   Liina Tervo                      HIFK                      4,89              
     4,50   4,89   4,87   
                          

8)   Iida Kujanpää                    TampPy                    4,89              
     4,70   4,70   4,89   
                          

9)   Siiri Siirtola                   HKV                       4,87              
     x      4,72   4,87   
                          

10)  Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    4,85              
     4,73   4,75   4,85   
                          

11)  Verna Vuorela                    LaitJy                    4,84              
     4,84   4,49   4,71   
                          

12)  Inkeri Ahokas                    PorinYU                   4,82              
     4,82   4,62   x      
                          

13)  Emmi Hietanen                    RiihimKi                  4,79              
     x      4,56   4,79   
                          

14)  Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     4,78              
     4,60   4,69   4,78   
                          

15)  Petra Väkeväinen                 LappVei                   4,77              
     4,72   4,77   x      
                          

16)  Laura Einamo                     HIFK                      4,77              
     4,77   4,49   4,48   
                          

17)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     4,76              
     4,61   4,76   4,61   
                          

18)  Minea Vertala                    JyväskKU                  4,76              
     4,55   4,46   4,76   
                          

19)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   4,75              
     x      4,58   4,75   
                          

20)  Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   4,74              
     4,53   4,74   4,65   
                          

21)  Emma Kammonen                    SiilPo                    4,72              
     4,72   4,53   -      
                          

22)  Ella Paukku                      EsboIF                    4,68              
     4,68   4,00   4,68   
                          

23)  Anni Nurminen                    TampPy                    4,68              
     4,68   3,48   -      
                          

24)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    4,65              
     4,65   4,54   x      
                          

25)  Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   4,60              
     4,53   4,60   4,45   
                          

26)  Lumo Keisanen                    VantSa                    4,60              
     4,60   4,17   x      
                          

27)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,57              
     4,40   4,51   4,57   
                          

28)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  4,55              
     4,40   4,27   4,55   
                          

29)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  4,54              
     4,54   x      4,23   
                          

30)  Lotta Jalonen                    JanJa                     4,53              
     4,44   3,80   4,53   
                          

31)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,52              
     4,52   4,48   4,43   
                          

32)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  4,52              
     4,38   4,10   4,52   
                          

33)  Maria Suntio                     KarhKa                    4,52              
     4,30   4,08   4,52   
                          

34)  Hilla Saarinen                   HIFK                      4,52              
     4,52   x      x      
                          

35)  Stina Pesonen                    KuopRei                   4,47              
     3,83   4,36   4,47   
                          

36)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,47              
     4,35   4,10   4,47   
                          

37)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    4,46              
     4,46   4,41   4,12   
                          

38)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,46              
     4,46   4,30   x      
                          

39)  Emma Loo                         PargIF                    4,41              
     4,41   4,16   4,40   
                          

40)  Henni Liimatta                   MaskKa                    4,41              
     4,16   4,24   4,41   
                          

41)  Takwa Adam                       VantSa                    4,39              
     4,39   4,19   4,30   
                          

42)  Ruusu Saarela                    EspTa                     4,37              
     4,37   4,20   4,17   
                          

43)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  4,26              
     4,07   4,13   4,26   
                          

44)  Eerika Heiskala                  TampPy                    4,22              
     4,22   4,09   3,15   
                          

45)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      4,19              
     4,13   3,96   4,19   
                          

46)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,18              
     4,18   3,99   3,80   
                          

47)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    4,17              
     3,21   4,17   4,07   
                          

48)  Aava Lajunen                     VantSa                    4,15              
     x      4,15   3,81   
                          

49)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      4,14              
     x      4,09   4,14   
                          

50)  Jenna Tarvo                      EspTa                     4,13              
     x      4,04   4,13   
                          

51)  Oona Lento                       TampPy                    4,11              
     4,11   3,93   3,93   
                          

52)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    4,11              
     4,11   3,84   x      
                          

53)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  4,09              
     4,09   3,87   3,93   
                          

54)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    4,07              
     3,79   4,07   3,96   
                          

55)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    3,94              
     3,90   3,70   3,94   
                          

56)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    3,94              
     3,52   3,94   3,05   
                          

57)  Julia Pitkänen                   JanJa                     3,80              
     3,80   3,49   3,65   
                          

58)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  3,76              
     3,59   3,60   3,76   
                          

59)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    3,34              
     3,16   3,31   3,34   
                          

     Emmi Parhiala                    VantSa                    NM                
     x      x      x      
                          

     Elisa Alastalo                   RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 5,26              
     4,92   4,87   5,26   
                          

2)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     4,78              
     4,60   4,69   4,78   
                          

3)   Petra Väkeväinen                 LappVei                   4,77              
     4,72   4,77   x      
                          

4)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     4,76              
     4,61   4,76   4,61   
                          

5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  4,52              
     4,38   4,10   4,52   
                          

6)   Maria Suntio                     KarhKa                    4,52              
     4,30   4,08   4,52   
                          

7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,46              
     4,46   4,30   x      
                          

8)   Emma Loo                         PargIF                    4,41              
     4,41   4,16   4,40   
                          

9)   Henni Liimatta                   MaskKa                    4,41              
     4,16   4,24   4,41   
                          

10)  Eerika Heiskala                  TampPy                    4,22              
     4,22   4,09   3,15   
                          

11)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,18              
     4,18   3,99   3,80   
                          

12)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    4,17              
     3,21   4,17   4,07   
                          

13)  Aava Lajunen                     VantSa                    4,15              
     x      4,15   3,81   
                          

14)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      4,14              
     x      4,09   4,14   
                          

15)  Jenna Tarvo                      EspTa                     4,13              
     x      4,04   4,13   
                          

16)  Oona Lento                       TampPy                    4,11              
     4,11   3,93   3,93   
                          

17)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    4,11              
     4,11   3,84   x      
                          

18)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  4,09              
     4,09   3,87   3,93   
                          

19)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    3,94              
     3,52   3,94   3,05   
                          

20)  Julia Pitkänen                   JanJa                     3,80              
     3,80   3,49   3,65   
                          

21)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    3,34              
     3,16   3,31   3,34   
                          


Loppukilpailu erä 2
1)   Sanni Lento                      TampPy                    4,99              
     x      4,94   4,99   
                          

2)   Laura Einamo                     HIFK                      4,77              
     4,77   4,49   4,48   
                          

3)   Ella Paukku                      EsboIF                    4,68              
     4,68   4,00   4,68   
                          

4)   Lumo Keisanen                    VantSa                    4,60              
     4,60   4,17   x      
                          

5)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,57              
     4,40   4,51   4,57   
                          

6)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  4,55              
     4,40   4,27   4,55   
                          

7)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  4,54              
     4,54   x      4,23   
                          

8)   Lotta Jalonen                    JanJa                     4,53              
     4,44   3,80   4,53   
                          

9)   Stina Pesonen                    KuopRei                   4,47              
     3,83   4,36   4,47   
                          

10)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,47              
     4,35   4,10   4,47   
                          

11)  Takwa Adam                       VantSa                    4,39              
     4,39   4,19   4,30   
                          

12)  Ruusu Saarela                    EspTa                     4,37              
     4,37   4,20   4,17   
                          

13)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      4,19              
     4,13   3,96   4,19   
                          

14)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    4,07              
     3,79   4,07   3,96   
                          

15)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    3,94              
     3,90   3,70   3,94   
                          

16)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  3,76              
     3,59   3,60   3,76   
                          

     Emmi Parhiala                    VantSa                    NM                
     x      x      x      
                          


Loppukilpailu erä 3
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 5,03              
     4,83   4,97   5,03   
                          

2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    4,95              
     4,95   4,87   4,87   
                          

3)   Liina Tervo                      HIFK                      4,89              
     4,50   4,89   4,87   
                          

4)   Verna Vuorela                    LaitJy                    4,84              
     4,84   4,49   4,71   
                          

5)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   4,82              
     4,82   4,62   x      
                          

6)   Minea Vertala                    JyväskKU                  4,76              
     4,55   4,46   4,76   
                          

7)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   4,74              
     4,53   4,74   4,65   
                          

8)   Anni Nurminen                    TampPy                    4,68              
     4,68   3,48   -      
                          

9)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   4,60              
     4,53   4,60   4,45   
                          

10)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    4,46              
     4,46   4,41   4,12   
                          

     Elisa Alastalo                   RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    5,26              
     5,26   -      -      
                          

2)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   5,03              
     5,03   x      4,99   
                          

3)   Iida Kujanpää                    TampPy                    4,89              
     4,70   4,70   4,89   
                          

4)   Siiri Siirtola                   HKV                       4,87              
     x      4,72   4,87   
                          

5)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    4,85              
     4,73   4,75   4,85   
                          

6)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  4,79              
     x      4,56   4,79   
                          

7)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   4,75              
     x      4,58   4,75   
                          

8)   Emma Kammonen                    SiilPo                    4,72              
     4,72   4,53   -      
                          

9)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    4,65              
     4,65   4,54   x      
                          

10)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,52              
     4,52   4,48   4,43   
                          

11)  Hilla Saarinen                   HIFK                      4,52              
     4,52   x      x      
                          

12)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  4,26              
     4,07   4,13   4,26   
                          



P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       5,96              
     5,92   5,92   5,96   
                          

2)   Juho Kallio                      LapVi                     5,68              
     5,68   5,52   5,61   
                          

3)   Otto Hiivola                     KalVa                     5,39              
     5,32   5,39   5,30   
                          

4)   Eino Perämaa                     TampPy                    5,26              
     5,26   3,27   5,06   
                          

5)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  5,16              
     5,16   5,01   5,06   
                          

6)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  5,15              
     4,61   4,93   5,15   
                          

7)   Konsta Kankainen                 TampPy                    5,11              
     5,01   5,02   5,11   
                          

8)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   4,91              
     x      4,91   4,90   
                          

9)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    4,91              
     4,85   x      4,91   
                          

10)  Aapo Nikkola                     HKV                       4,85              
     4,65   4,83   4,85   
                          

11)  Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    4,79              
     4,61   4,78   4,79   
                          

12)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  4,70              
     4,68   4,70   4,66   
                          

13)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  4,68              
     4,68   4,64   4,43   
                          

14)  Matias Tapanainen                EspTa                     4,67              
     4,67   4,46   4,36   
                          

15)  Johannes Mäkelä                  HKV                       4,55              
     4,54   4,55   x      
                          

16)  Otto Ahonen                      TampPy                    4,29              
     4,29   4,23   3,11   
                          



T15 5-ottelu  Kuula
1)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   13,82             
     13,56  13,68  13,82  

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  11,54             
     10,77  10,91  11,54  

3)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   11,06             
     11,02  11,06  10,84  

4)   Siiri Siirtola                   HKV                       10,82             
     10,82  x      10,70  

5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,57             
     10,45  10,19  10,57  

6)   Anni Nurminen                    TampPy                    10,39             
     10,39  10,30  10,28  

7)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    10,35             
     10,28  10,35  x      

8)   Vilma Väliharju                  TampPy                    10,34             
     10,34  x      x      

9)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   10,25             
     10,25  9,30   9,59   

10)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,24             
     9,92   10,24  10,21  

11)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,20             
     10,20  9,73   10,09  

12)  Iida Kujanpää                    TampPy                    9,93              
     9,37   9,93   9,74   

13)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  9,92              
     9,02   9,71   9,92   

14)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,83              
     9,83   9,46   8,88   

15)  Henni Liimatta                   MaskKa                    9,82              
     8,94   9,70   9,82   

16)  Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 9,81              
     9,40   9,81   8,73   

17)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    9,72              
     9,10   9,72   9,69   

18)  Liina Tervo                      HIFK                      9,58              
     9,58   9,42   9,23   

19)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  9,43              
     x      9,43   9,38   

20)  Jenna Vakkilainen                VantSa                    9,33              
     9,01   9,33   x      

21)  Verna Vuorela                    LaitJy                    9,24              
     x      9,24   8,80   

22)  Minea Vertala                    JyväskKU                  9,05              
     9,05   8,88   8,95   

23)  Hilla Saarinen                   HIFK                      9,01              
     x      8,86   9,01   

24)  Petra Väkeväinen                 LappVei                   8,96              
     8,96   8,66   8,60   

25)  Ella Paukku                      EsboIF                    8,95              
     7,43   8,78   8,95   

26)  Takwa Adam                       VantSa                    8,92              
     8,33   8,62   8,92   

27)  Sanni Lento                      TampPy                    8,84              
     8,39   8,84   7,71   

28)  Emma Kammonen                    SiilPo                    8,74              
     x      8,60   8,74   

29)  Laura Einamo                     HIFK                      8,74              
     7,97   8,26   8,74   

30)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      8,51              
     8,44   8,51   8,25   

31)  Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     8,50              
     8,38   x      8,50   

32)  Maria Suntio                     KarhKa                    8,48              
     8,48   8,45   8,47   

33)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,43              
     8,21   8,17   8,43   

34)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,43              
     7,51   7,90   8,43   

35)  Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,37              
     x      7,42   8,37   

36)  Aava Lajunen                     VantSa                    8,33              
     8,33   8,03   x      

37)  Lotta Jalonen                    JanJa                     8,21              
     7,80   8,21   7,91   

38)  Lumo Keisanen                    VantSa                    8,09              
     7,87   8,09   8,09   

39)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  8,03              
     8,03   7,90   7,86   

40)  Julia Pitkänen                   JanJa                     7,98              
     7,61   7,10   7,98   

41)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    7,97              
     7,94   7,97   7,83   

42)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    7,94              
     7,83   7,94   7,85   

43)  Emma Loo                         PargIF                    7,91              
     7,03   7,74   7,91   

44)  Emmi Parhiala                    VantSa                    7,90              
     7,50   6,62   7,90   

45)  Stina Pesonen                    KuopRei                   7,83              
     7,83   7,66   7,65   

46)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    7,80              
     7,56   7,80   7,29   

47)  Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   7,71              
     7,51   7,71   7,69   

48)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 7,71              
     5,90   7,67   7,71   

49)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    7,66              
     7,31   x      7,66   

50)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    7,58              
     7,43   7,58   6,96   

51)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  7,52              
     7,52   7,31   7,15   

52)  Ruusu Saarela                    EspTa                     7,42              
     6,96   7,19   7,42   

53)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     7,34              
     7,33   x      7,34   

54)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  7,28              
     6,43   6,23   7,28   

55)  Eerika Heiskala                  TampPy                    7,21              
     x      6,66   7,21   

56)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      7,17              
     6,83   6,57   7,17   

57)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    6,83              
     5,91   6,48   6,83   

58)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    6,82              
     6,65   6,80   6,82   

59)  Jenna Tarvo                      EspTa                     6,69              
     6,22   6,56   6,69   

60)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    6,56              
     6,18   6,35   6,56   

61)  Oona Lento                       TampPy                    5,34              
     4,86   4,83   5,34   

     Alisa Tikkanen                   HIFK                                        

Loppukilpailu erä 1
1)   Henni Liimatta                   MaskKa                    9,82              
     8,94   9,70   9,82   

2)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 9,81              
     9,40   9,81   8,73   

3)   Petra Väkeväinen                 LappVei                   8,96              
     8,96   8,66   8,60   

4)   Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      8,51              
     8,44   8,51   8,25   

5)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     8,50              
     8,38   x      8,50   

6)   Maria Suntio                     KarhKa                    8,48              
     8,48   8,45   8,47   

7)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,43              
     8,21   8,17   8,43   

8)   Aava Lajunen                     VantSa                    8,33              
     8,33   8,03   x      

9)   Julia Pitkänen                   JanJa                     7,98              
     7,61   7,10   7,98   

10)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    7,97              
     7,94   7,97   7,83   

11)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    7,94              
     7,83   7,94   7,85   

12)  Emma Loo                         PargIF                    7,91              
     7,03   7,74   7,91   

13)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    7,66              
     7,31   x      7,66   

14)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    7,58              
     7,43   7,58   6,96   

15)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  7,52              
     7,52   7,31   7,15   

16)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     7,34              
     7,33   x      7,34   

17)  Eerika Heiskala                  TampPy                    7,21              
     x      6,66   7,21   

18)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    6,83              
     5,91   6,48   6,83   

19)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    6,82              
     6,65   6,80   6,82   

20)  Jenna Tarvo                      EspTa                     6,69              
     6,22   6,56   6,69   

21)  Oona Lento                       TampPy                    5,34              
     4,86   4,83   5,34   


Loppukilpailu erä 2
1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  9,92              
     9,02   9,71   9,92   

2)   Ella Paukku                      EsboIF                    8,95              
     7,43   8,78   8,95   

3)   Takwa Adam                       VantSa                    8,92              
     8,33   8,62   8,92   

4)   Sanni Lento                      TampPy                    8,84              
     8,39   8,84   7,71   

5)   Laura Einamo                     HIFK                      8,74              
     7,97   8,26   8,74   

6)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,43              
     7,51   7,90   8,43   

7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     8,21              
     7,80   8,21   7,91   

8)   Lumo Keisanen                    VantSa                    8,09              
     7,87   8,09   8,09   

9)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  8,03              
     8,03   7,90   7,86   

10)  Emmi Parhiala                    VantSa                    7,90              
     7,50   6,62   7,90   

11)  Stina Pesonen                    KuopRei                   7,83              
     7,83   7,66   7,65   

12)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    7,80              
     7,56   7,80   7,29   

13)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 7,71              
     5,90   7,67   7,71   

14)  Ruusu Saarela                    EspTa                     7,42              
     6,96   7,19   7,42   

15)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  7,28              
     6,43   6,23   7,28   

16)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      7,17              
     6,83   6,57   7,17   

17)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    6,56              
     6,18   6,35   6,56   


Loppukilpailu erä 3
1)   Anni Nurminen                    TampPy                    10,39             
     10,39  10,30  10,28  

2)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   10,25             
     10,25  9,30   9,59   

3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,24             
     9,92   10,24  10,21  

4)   Pinja Rintamaa                   LiedPa                    9,72              
     9,10   9,72   9,69   

5)   Liina Tervo                      HIFK                      9,58              
     9,58   9,42   9,23   

6)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  9,43              
     x      9,43   9,38   

7)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    9,33              
     9,01   9,33   x      

8)   Verna Vuorela                    LaitJy                    9,24              
     x      9,24   8,80   

9)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,05              
     9,05   8,88   8,95   

10)  Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,37              
     x      7,42   8,37   

11)  Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   7,71              
     7,51   7,71   7,69   

     Alisa Tikkanen                   HIFK                                        

Loppukilpailu erä 4
1)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   13,82             
     13,56  13,68  13,82  

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  11,54             
     10,77  10,91  11,54  

3)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   11,06             
     11,02  11,06  10,84  

4)   Siiri Siirtola                   HKV                       10,82             
     10,82  x      10,70  

5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,57             
     10,45  10,19  10,57  

6)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    10,35             
     10,28  10,35  x      

7)   Vilma Väliharju                  TampPy                    10,34             
     10,34  x      x      

8)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,20             
     10,20  9,73   10,09  

9)   Iida Kujanpää                    TampPy                    9,93              
     9,37   9,93   9,74   

10)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,83              
     9,83   9,46   8,88   

11)  Hilla Saarinen                   HIFK                      9,01              
     x      8,86   9,01   

12)  Emma Kammonen                    SiilPo                    8,74              
     x      8,60   8,74   



P15 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Otto Hiivola                     KalVa                     15,47             
     14,25  14,53  15,47  

2)   Juho Kallio                      LapVi                     13,49             
     12,43  13,49  12,59  

3)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    12,49             
     12,49  11,88  x      

4)   Eino Perämaa                     TampPy                    11,85             
     11,44  11,85  x      

5)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   10,88             
     x      10,88  10,65  

6)   Konsta Kankainen                 TampPy                    10,62             
     10,22  10,01  10,62  

7)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  10,61             
     9,58   10,61  10,35  

8)   Aapo Nikkola                     HKV                       10,45             
     9,88   x      10,45  

9)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,17             
     10,15  x      10,17  

10)  Simeon Vorselman                 HKV                       9,89              
     8,79   9,41   9,89   

11)  Otto Ahonen                      TampPy                    9,56              
     8,68   9,11   9,56   

12)  Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    9,45              
     9,45   8,71   9,34   

13)  Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  9,37              
     9,20   9,37   8,87   

14)  Matias Tapanainen                EspTa                     8,48              
     7,78   8,12   8,48   

15)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  8,28              
     8,28   x      8,18   

16)  Johannes Mäkelä                  HKV                       8,05              
     7,33   8,05   x      



T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2778              
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2493              
3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2472              
4)   Siiri Siirtola                   HKV                       2416              
5)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2409              
6)   Liina Tervo                      HIFK                      2391              
7)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     2386              
8)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    2380              
9)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 2364              
9)   Verna Vuorela                    LaitJy                    2364              
11)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2345              
12)  Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   2344              
13)  Salla Koskimäki                  KaustPV                   2315              
14)  Sanni Lento                      TampPy                    2217              
15)  Riika Tirkkonen                  KuopRei                   2195              
16)  Ella Paukku                      EsboIF                    2191              
17)  Lumo Keisanen                    VantSa                    2185              
17)  Minea Vertala                    JyväskKU                  2185              
19)  Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   2164              
20)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    2151              
21)  Emma Kammonen                    SiilPo                    2147              
22)  Petra Väkeväinen                 LappVei                   2129              
23)  Hilla Saarinen                   HIFK                      2113              
24)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2104              
25)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  2062              
26)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  2025              
27)  Takwa Adam                       VantSa                    2024              
28)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     1945              
29)  Eerika Heiskala                  TampPy                    1939              
30)  Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      1914              
31)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      1910              
32)  Inkeri Ahokas                    PorinYU                   1908              
33)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 1890              
34)  Maria Suntio                     KarhKa                    1884              
35)  Lotta Jalonen                    JanJa                     1868              
36)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    1827              
37)  Henni Liimatta                   MaskKa                    1823              
38)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    1802              
39)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    1798              
40)  Emma Loo                         PargIF                    1785              
41)  Stina Pesonen                    KuopRei                   1782              
42)  Aava Lajunen                     VantSa                    1738              
43)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    1737              
44)  Pinja Rintamaa                   LiedPa                    1730              
45)  Ruusu Saarela                    EspTa                     1709              
46)  Jenna Tarvo                      EspTa                     1683              
46)  Laura Einamo                     HIFK                      1683              
48)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  1680              
49)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  1674              
50)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  1667              
51)  Anni Nurminen                    TampPy                    1621              
52)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  1581              
53)  Eeva Eisanen                     HelsTa                    1546              
54)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    1516              
55)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    1485              
56)  Julia Pitkänen                   JanJa                     1408              
57)  Peppiina Hiltunen                VantSa                    1374              
58)  Emmi Parhiala                    VantSa                    1359              
59)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  1358              
60)  Oona Lento                       TampPy                    1332              
61)  Elisa Alastalo                   RiihimKi                  1325              
62)  Alisa Tikkanen                   HIFK                      0                 
62)  Erin Kainulainen                 SavonlRie                 0                 
62)  Helmi Isometsä                   HIFK                      0                 
62)  Helmi Laine                      SavonlRie                 0                 
62)  Iida Kaarto                      HelsTa                    0                 
62)  Laura Koskinen                   TampPy                    0                 
62)  Saima Kossa                      SauvU                     0                 


P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Otto Hiivola                     KalVa                     3526              
2)   Juho Kallio                      LapVi                     3432              
3)   Simeon Vorselman                 HKV                       3192              
4)   Konsta Kankainen                 TampPy                    2841              
5)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  2790              
6)   Eino Perämaa                     TampPy                    2691              
7)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    2672              
8)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  2655              
9)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    2554              
10)  Joona Ali-Haapala                KaustPV                   2535              
11)  Aapo Nikkola                     HKV                       2456              
12)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  2242              
13)  Otto Ahonen                      TampPy                    2167              
14)  Johannes Mäkelä                  HKV                       2159              
15)  Atte Leppänen                    JyväskKU                  2152              
16)  Matias Tapanainen                EspTa                     1916              


M17 7-ottelu  60m
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,13              
2)   Atte Timgren                     HKV                       7,37              
3)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,46              
4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    7,56              
5)   Eemil Porvari                    HartVoi                   7,70              
6)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     7,71              
7)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   7,71              
8)   Kasperi Valonen                  TampPy                    7,75              
9)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,80              
10)  Veeti Lettojärvi                 PertPo                    7,85              
11)  Eeli Heikkilä                    TuUL                      7,86              
12)  Miska Käyhkö                     SavonlRie                 7,91              
13)  Andrei Kiviharju                 EsboIF                    7,93              
14)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     8,16              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   7,71              
2)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    7,85              
3)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 7,91              
4)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     8,16              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Kasperi Valonen                  TampPy                    7,75              
2)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,80              
3)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      7,86              
4)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    7,93              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,13              
2)   Atte Timgren                     HKV                       7,37              
3)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,46              
4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    7,56              
5)   Eemil Porvari                    HartVoi                   7,70              
6)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     7,71              


N17 5-ottelu  800m
1)   Nella Varjas                     EspTa                     2.27,68           
2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  2.34,92           
3)   Saga Vanninen                    TampPy                    2.35,29           
4)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   2.36,97           
5)   Nea Lento                        TampPy                    2.39,31           
6)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    2.39,31           
7)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2.40,07           
8)   Krista Korhonen                  HKV                       2.40,18           
9)   Emilia Voutilainen               HKV                       2.40,76           
10)  Venla Väliharju                  TampPy                    2.41,61           
11)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  2.41,65           
12)  Iina Holopainen                  HIFK                      2.43,56           
13)  Saana Peura                      TervTe                    2.43,82           
14)  Niina Karttunen                  SavonlRie                 2.44,30           
15)  Mimi Kontala                     HIFK                      2.44,68           
16)  Emmi Valtonen                    TuUL                      2.44,81           
17)  Eeva Samberg                     HKV                       2.46,21           
18)  Hilla Mikkilä                    ImU                       2.46,36           
19)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    2.47,25           
20)  Janette Lohilahti                HIFK                      2.47,37           
21)  Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  2.47,40           
22)  Veera Koskinen                   LahdA                     2.49,92           
23)  Janna Siegfrids                  VasaIS                    2.52,35           
24)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  2.53,30           
25)  Fina Backholm                    VasaIS                    2.55,45           
26)  Vera Karttunen                   PorinYU                   2.58,19           
27)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  2.58,40           
28)  Juulia Inkinen                   LahdA                     3.02,93           
29)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  3.09,68           
30)  Gita Reinholm                    KarhKa                    3.29,29           
     Eveliina Lehtola                 OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Krista Korhonen                  HKV                       2.40,18           
2)   Emilia Voutilainen               HKV                       2.40,76           
3)   Mimi Kontala                     HIFK                      2.44,68           
4)   Hilla Mikkilä                    ImU                       2.46,36           
5)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    2.47,25           
6)   Veera Koskinen                   LahdA                     2.49,92           
7)   Vera Karttunen                   PorinYU                   2.58,19           
8)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  2.58,40           
9)   Juulia Inkinen                   LahdA                     3.02,93           
10)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  3.09,68           
11)  Gita Reinholm                    KarhKa                    3.29,29           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Nella Varjas                     EspTa                     2.27,68           
2)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   2.36,97           
3)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2.40,07           
4)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  2.41,65           
5)   Saana Peura                      TervTe                    2.43,82           
6)   Eeva Samberg                     HKV                       2.46,21           
7)   Janette Lohilahti                HIFK                      2.47,37           
8)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  2.53,30           
9)   Fina Backholm                    VasaIS                    2.55,45           
     Eveliina Lehtola                 OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  2.34,92           
2)   Saga Vanninen                    TampPy                    2.35,29           
3)   Nea Lento                        TampPy                    2.39,31           
4)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    2.39,31           
5)   Venla Väliharju                  TampPy                    2.41,61           
6)   Iina Holopainen                  HIFK                      2.43,56           
7)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 2.44,30           
8)   Emmi Valtonen                    TuUL                      2.44,81           
9)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  2.47,40           
10)  Janna Siegfrids                  VasaIS                    2.52,35           


M17 7-ottelu  1000m
1)   Atte Timgren                     HKV                       2.51,22           
2)   Kasperi Valonen                  TampPy                    2.54,11           
3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   2.54,99           
4)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 2.55,10           
5)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     2.55,56           
6)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    3.00,91           
7)   Aleksi Savolainen                TampPy                    3.03,37           
8)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   3.06,91           
9)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    3.06,97           
10)  Eeli Heikkilä                    TuUL                      3.08,19           
11)  Ville Toivonen                   ÄhtU                      3.08,28           
12)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     3.14,13           
13)  Leo Rautiainen                   KU-58                     3.15,84           
14)  Arttu Peltola                    JyväskKU                  3.29,79           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kasperi Valonen                  TampPy                    2.54,11           
2)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 2.55,10           
3)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     2.55,56           
4)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    3.00,91           
5)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   3.06,91           
6)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      3.08,19           
7)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     3.14,13           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Atte Timgren                     HKV                       2.51,22           
2)   Eemil Porvari                    HartVoi                   2.54,99           
3)   Aleksi Savolainen                TampPy                    3.03,37           
4)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    3.06,97           
5)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      3.08,28           
6)   Leo Rautiainen                   KU-58                     3.15,84           
7)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  3.29,79           


M17 7-ottelu  60m aidat
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  8,19              
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      8,36              
3)   Atte Timgren                     HKV                       8,36              
4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    8,40              
5)   Eemil Porvari                    HartVoi                   8,67              
6)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 8,93              
7)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    8,94              
8)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    9,00              
9)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      9,04              
10)  Leo Rautiainen                   KU-58                     9,10              
11)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     9,13              
12)  Kasperi Valonen                  TampPy                    9,16              
13)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     10,09             
14)  Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   10,15             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    9,00              
2)   Kasperi Valonen                  TampPy                    9,16              
3)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     10,09             
4)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   10,15             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 8,93              
2)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    8,94              
3)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      9,04              
4)   Leo Rautiainen                   KU-58                     9,10              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  8,19              
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      8,36              
3)   Atte Timgren                     HKV                       8,36              
4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    8,40              
5)   Eemil Porvari                    HartVoi                   8,67              
6)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     9,13              


N17 5-ottelu  60m aidat
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,54              
2)   Nea Lento                        TampPy                    8,69              
3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 8,73              
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      8,92              
5)   Venla Väliharju                  TampPy                    8,93              
6)   Aino Koskela                     RiihimKi                  9,08              
7)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    9,16              
8)   Emmi Valtonen                    TuUL                      9,28              
9)   Janette Lohilahti                HIFK                      9,32              
10)  Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  9,44              
11)  Fina Backholm                    VasaIS                    9,45              
12)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  9,50              
13)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     9,52              
14)  Eeva Samberg                     HKV                       9,53              
15)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,58              
16)  Janna Siegfrids                  VasaIS                    9,59              
17)  Nella Varjas                     EspTa                     9,61              
18)  Emilia Voutilainen               HKV                       9,73              
19)  Mimi Kontala                     HIFK                      9,74              
20)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   9,79              
21)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  9,80              
22)  Saana Peura                      TervTe                    9,92              
23)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  10,09             
24)  Hilla Mikkilä                    ImU                       10,19             
25)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  10,24             
26)  Vera Karttunen                   PorinYU                   10,55             
27)  Krista Korhonen                  HKV                       10,57             
28)  Juulia Inkinen                   LahdA                     10,76             
29)  Veera Koskinen                   LahdA                     10,86             
30)  Lotta Joenpolvi                  ViipU                     11,15             
31)  Gita Reinholm                    KarhKa                    11,26             
32)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    13,04             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   9,79              
2)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  9,80              
3)   Gita Reinholm                    KarhKa                    11,26             
4)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    13,04             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  10,09             
2)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  10,24             
3)   Juulia Inkinen                   LahdA                     10,76             
4)   Veera Koskinen                   LahdA                     10,86             
5)   Lotta Joenpolvi                  ViipU                     11,15             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     9,52              
2)   Nella Varjas                     EspTa                     9,61              
3)   Saana Peura                      TervTe                    9,92              
4)   Vera Karttunen                   PorinYU                   10,55             
5)   Krista Korhonen                  HKV                       10,57             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    9,16              
2)   Fina Backholm                    VasaIS                    9,45              
3)   Eeva Samberg                     HKV                       9,53              
4)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    9,59              
5)   Emilia Voutilainen               HKV                       9,73              
6)   Mimi Kontala                     HIFK                      9,74              

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  9,08              
2)   Emmi Valtonen                    TuUL                      9,28              
3)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  9,44              
4)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  9,50              
5)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,58              
6)   Hilla Mikkilä                    ImU                       10,19             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: NM
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,54              
2)   Nea Lento                        TampPy                    8,69              
3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 8,73              
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      8,92              
5)   Venla Väliharju                  TampPy                    8,93              
6)   Janette Lohilahti                HIFK                      9,32              


M17 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   185               
     173    176    179    182    185    188    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      176               
     164    167    170    173    176    179    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    176               
     161    164    167    170    173    176    179    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    176               
     155    161    164    167    170    173    176    179    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

5)   Leo Rautiainen                   KU-58                     173               
     161    164    167    170    173    176    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 167               
     158    164    167    170    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Kasperi Valonen                  TampPy                    167               
     152    155    161    164    167    170    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

8)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      164               
     149    155    158    161    164    167    
     o      o      o      o      o      xxx    

9)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    164               
     146    152    155    158    161    164    167    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

10)  Atte Timgren                     HKV                       164               
     149    152    155    158    161    164    167    
     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

10)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     164               
     152    158    161    164    167    
     o      xo     o      xxo    xxx    

12)  Arttu Peltola                    JyväskKU                  164               
     152    155    158    161    164    167    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

13)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     149               
     140    143    146    149    152    
     xo     o      o      o      xxx    

14)  Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   140               
     140    143    
     o      xxx    



N17 5-ottelu  Korkeus
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    168               
     150    156    159    162    165    168    171    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Nea Lento                        TampPy                    165               
     150    153    156    159    162    165    168    
     xo     o      xo     xo     o      xo     xxx    

3)   Iina Holopainen                  HIFK                      162               
     147    150    153    156    159    162    165    
     o      o      xo     o      xo     o      xxx    

4)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    162               
     141    144    147    150    153    156    159    162    165    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  159               
     144    147    150    153    156    159    162    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

6)   Janette Lohilahti                HIFK                      156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    156               
     147    150    153    156    159    
     o      o      xxo    o      xxx    

8)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Saana Peura                      TervTe                    156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

10)  Aino Koskela                     RiihimKi                  153               
     147    150    153    156    
     xo     o      o      xxx    

11)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      o      xo     xxx    

12)  Emmi Valtonen                    TuUL                      153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      xo     xo     xxx    

13)  Venla Väliharju                  TampPy                    153               
     141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

14)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  153               
     135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

15)  Nella Varjas                     EspTa                     150               
     135    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      xo     xxx    

15)  Hilla Mikkilä                    ImU                       150               
     141    144    147    150    153    
     o      o      o      xo     xxx    

17)  Vera Karttunen                   PorinYU                   150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

18)  Juulia Inkinen                   LahdA                     147               
     135    141    144    147    150    
     o      o      o      xo     xxx    

19)  Fina Backholm                    VasaIS                    147               
     141    144    147    150    
     xo     xo     xo     xxx    

20)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxo    xxx    

21)  Eeva Samberg                     HKV                       141               
     126    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xxx    

22)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     141               
     141    147    
     xo     xxx    

22)  Veera Koskinen                   LahdA                     141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

24)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  141               
     141    144    
     xxo    xxx    

25)  Gita Reinholm                    KarhKa                    141               
     129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

26)  Krista Korhonen                  HKV                       138               
     129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xxx    

26)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 138               
     129    135    138    141    
     o      o      o      xxx    

28)  Niina Karttunen                  SavonlRie                 138               
     129    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    xxx    

29)  Mimi Kontala                     HIFK                      135               
     129    135    141    
     o      o      xxx    

30)  Emilia Voutilainen               HKV                       129               
     120    123    126    129    
     o      o      xo     xo     

31)  Lotta Joenpolvi                  ViipU                     126               
     117    120    123    126    129    
     o      xo     o      xxo    xxx    

32)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    105               
     102    105    108    
     o      xo     xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    168               
     150    156    159    162    165    168    171    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Nea Lento                        TampPy                    165               
     150    153    156    159    162    165    168    
     xo     o      xo     xo     o      xo     xxx    

3)   Iina Holopainen                  HIFK                      162               
     147    150    153    156    159    162    165    
     o      o      xo     o      xo     o      xxx    

4)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    162               
     141    144    147    150    153    156    159    162    165    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  159               
     144    147    150    153    156    159    162    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

6)   Janette Lohilahti                HIFK                      156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    156               
     147    150    153    156    159    
     o      o      xxo    o      xxx    

8)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Saana Peura                      TervTe                    156               
     144    147    150    153    156    159    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

10)  Aino Koskela                     RiihimKi                  153               
     147    150    153    156    
     xo     o      o      xxx    

11)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      o      xo     xxx    

12)  Emmi Valtonen                    TuUL                      153               
     144    147    150    153    156    
     o      o      xo     xo     xxx    

13)  Fina Backholm                    VasaIS                    147               
     141    144    147    150    
     xo     xo     xo     xxx    

14)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     141               
     141    147    
     xo     xxx    

15)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  141               
     141    144    
     xxo    xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    153               
     141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  153               
     135    138    141    144    147    150    153    156    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Hilla Mikkilä                    ImU                       150               
     141    144    147    150    153    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Nella Varjas                     EspTa                     150               
     135    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Vera Karttunen                   PorinYU                   150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

6)   Juulia Inkinen                   LahdA                     147               
     135    141    144    147    150    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxo    xxx    

8)   Eeva Samberg                     HKV                       141               
     126    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xxx    

9)   Veera Koskinen                   LahdA                     141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

10)  Gita Reinholm                    KarhKa                    141               
     129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

11)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 138               
     129    135    138    141    
     o      o      o      xxx    

11)  Krista Korhonen                  HKV                       138               
     129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xxx    

13)  Niina Karttunen                  SavonlRie                 138               
     129    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    xxx    

14)  Mimi Kontala                     HIFK                      135               
     129    135    141    
     o      o      xxx    

15)  Emilia Voutilainen               HKV                       129               
     120    123    126    129    
     o      o      xo     xo     

16)  Lotta Joenpolvi                  ViipU                     126               
     117    120    123    126    129    
     o      xo     o      xxo    xxx    

17)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    105               
     102    105    108    
     o      xo     xxx    



M17 7-ottelu  Seiväs
1)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   410               
     360    380    400    410    420    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      410               
     200    230    240    360    370    380    390    400    410    420    
     -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    390               
     200    230    240    340    350    360    370    380    390    400    
     -      -      -      o      o      o      xo     o      o      xxx    

4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    390               
     350    360    370    380    390    400    
     xo     o      xxo    xo     o      xxx    

5)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      370               
     200    230    240    250    340    360    370    380    
     -      -      -      -      o      o      o      xxx    

6)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 350               
     200    230    240    320    340    350    360    
     -      -      -      o      o      o      xxx    

7)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  330               
     200    230    240    270    290    300    310    320    330    340    
     -      -      -      o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Eemil Porvari                    HartVoi                   310               
     200    230    240    260    280    300    310    320    
     -      -      o      o      o      xo     o      xxx    

8)   Leo Rautiainen                   KU-58                     310               
     200    230    240    270    280    300    310    320    
     -      -      -      o      o      xo     o      xxx    

10)  Veeti Lettojärvi                 PertPo                    310               
     200    230    240    260    280    300    310    320    
     -      -      o      o      o      o      xxo    x--    

11)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     290               
     200    230    240    260    280    290    300    
     -      -      -      o      o      o      xxx    

11)  Atte Timgren                     HKV                       290               
     200    230    240    280    290    300    
     -      -      -      o      o      xxx    

13)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     270               
     200    230    240    250    260    270    280    
     -      -      o      o      o      o      xxx    

14)  Kasperi Valonen                  TampPy                    260               
     200    230    240    250    260    270    
     o      o      -      o      xxo    xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   410               
     360    380    400    410    420    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Aleksi Savolainen                TampPy                    390               
     350    360    370    380    390    400    
     xo     o      xxo    xo     o      xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      410               
     200    230    240    360    370    380    390    400    410    420    
     -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    390               
     200    230    240    340    350    360    370    380    390    400    
     -      -      -      o      o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      370               
     200    230    240    250    340    360    370    380    
     -      -      -      -      o      o      o      xxx    

4)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 350               
     200    230    240    320    340    350    360    
     -      -      -      o      o      o      xxx    

5)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  330               
     200    230    240    270    290    300    310    320    330    340    
     -      -      -      o      o      o      o      o      o      xxx    

6)   Eemil Porvari                    HartVoi                   310               
     200    230    240    260    280    300    310    320    
     -      -      o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Leo Rautiainen                   KU-58                     310               
     200    230    240    270    280    300    310    320    
     -      -      -      o      o      xo     o      xxx    

8)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    310               
     200    230    240    260    280    300    310    320    
     -      -      o      o      o      o      xxo    x--    

9)   Atte Timgren                     HKV                       290               
     200    230    240    280    290    300    
     -      -      -      o      o      xxx    

9)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     290               
     200    230    240    260    280    290    300    
     -      -      -      o      o      o      xxx    

11)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     270               
     200    230    240    250    260    270    280    
     -      -      o      o      o      o      xxx    

12)  Kasperi Valonen                  TampPy                    260               
     200    230    240    250    260    270    
     o      o      -      o      xxo    xxx    



M17 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   6,36              
     6,32   6,12   6,36   
                          

2)   Atte Timgren                     HKV                       6,32              
     6,14   6,32   x      
                          

3)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,25              
     x      6,25   x      
                          

4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    6,03              
     5,71   6,03   5,88   
                          

5)   Leo Rautiainen                   KU-58                     5,99              
     5,94   5,68   5,99   
                          

6)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  5,92              
     5,65   5,92   5,86   
                          

7)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    5,82              
     5,72   5,82   5,70   
                          

8)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     5,72              
     x      5,43   5,72   
                          

9)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   5,70              
     5,56   5,42   5,70   
                          

10)  Kasperi Valonen                  TampPy                    5,67              
     5,55   5,67   x      
                          

11)  Miska Käyhkö                     SavonlRie                 5,67              
     5,49   x      5,67   
                          

12)  Eeli Heikkilä                    TuUL                      5,46              
     5,46   5,45   -      
                          

13)  Andrei Kiviharju                 EsboIF                    5,28              
     4,99   5,13   5,28   
                          

14)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     5,09              
     4,80   5,09   4,78   
                          



N17 5-ottelu  Pituus
1)   Nea Lento                        TampPy                    5,77              
     5,76   5,69   5,77   
                          

2)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,38              
     5,32   5,16   5,38   
                          

3)   Venla Väliharju                  TampPy                    5,27              
     5,27   4,54   5,21   
                          

4)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  5,20              
     5,05   5,20   5,10   
                          

5)   Saana Peura                      TervTe                    5,19              
     5,07   5,19   5,11   
                          

6)   Aino Koskela                     RiihimKi                  5,15              
     5,05   5,11   5,15   
                          

7)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 5,14              
     5,14   4,88   x      
                          

8)   Emmi Valtonen                    TuUL                      5,11              
     4,97   5,11   4,76   
                          

9)   Janette Lohilahti                HIFK                      5,11              
     4,84   4,76   5,11   
                          

10)  Maiju Saukkosaari                TampPy                    5,07              
     5,07   4,53   4,93   
                          

11)  Janna Siegfrids                  VasaIS                    5,06              
     4,68   4,77   5,06   
                          

12)  Iina Holopainen                  HIFK                      5,02              
     5,02   5,00   x      
                          

13)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   5,00              
     4,91   4,97   5,00   
                          

14)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  4,90              
     x      4,90   4,88   
                          

15)  Fina Backholm                    VasaIS                    4,90              
     x      4,90   x      
                          

16)  Nella Varjas                     EspTa                     4,87              
     4,68   4,87   4,84   
                          

17)  Emilia Voutilainen               HKV                       4,85              
     4,85   4,78   4,78   
                          

18)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  4,75              
     4,44   4,75   2,86   
                          

19)  Mimi Kontala                     HIFK                      4,74              
     4,68   4,64   4,74   
                          

20)  Eeva Samberg                     HKV                       4,74              
     4,62   4,53   4,74   
                          

21)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 4,73              
     4,62   4,73   4,55   
                          

22)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  4,72              
     4,72   4,71   4,56   
                          

23)  Juulia Inkinen                   LahdA                     4,71              
     4,51   4,71   4,43   
                          

24)  Hilla Mikkilä                    ImU                       4,69              
     4,52   4,49   4,69   
                          

25)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     4,57              
     4,57   4,57   x      
                          

26)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  4,51              
     4,01   4,51   4,48   
                          

27)  Krista Korhonen                  HKV                       4,35              
     4,07   4,35   4,12   
                          

28)  Veera Koskinen                   LahdA                     4,12              
     3,97   4,04   4,12   
                          

29)  Gita Reinholm                    KarhKa                    4,05              
     4,05   3,50   3,88   
                          

30)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    3,37              
     2,95   3,37   3,25   
                          

31)  Vera Karttunen                   PorinYU                   2,90              
     2,90   x      x      
                          


Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Lento                        TampPy                    5,77              
     5,76   5,69   5,77   
                          

2)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,38              
     5,32   5,16   5,38   
                          

3)   Venla Väliharju                  TampPy                    5,27              
     5,27   4,54   5,21   
                          

4)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  5,20              
     5,05   5,20   5,10   
                          

5)   Saana Peura                      TervTe                    5,19              
     5,07   5,19   5,11   
                          

6)   Aino Koskela                     RiihimKi                  5,15              
     5,05   5,11   5,15   
                          

7)   Emmi Valtonen                    TuUL                      5,11              
     4,97   5,11   4,76   
                          

8)   Janette Lohilahti                HIFK                      5,11              
     4,84   4,76   5,11   
                          

9)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    5,07              
     5,07   4,53   4,93   
                          

10)  Janna Siegfrids                  VasaIS                    5,06              
     4,68   4,77   5,06   
                          

11)  Iina Holopainen                  HIFK                      5,02              
     5,02   5,00   x      
                          

12)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  4,90              
     x      4,90   4,88   
                          

13)  Fina Backholm                    VasaIS                    4,90              
     x      4,90   x      
                          

14)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  4,75              
     4,44   4,75   2,86   
                          

15)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  4,72              
     4,72   4,71   4,56   
                          

16)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     4,57              
     4,57   4,57   x      
                          


Loppukilpailu erä 2
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 5,14              
     5,14   4,88   x      
                          

2)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   5,00              
     4,91   4,97   5,00   
                          

3)   Nella Varjas                     EspTa                     4,87              
     4,68   4,87   4,84   
                          

4)   Emilia Voutilainen               HKV                       4,85              
     4,85   4,78   4,78   
                          

5)   Mimi Kontala                     HIFK                      4,74              
     4,68   4,64   4,74   
                          

6)   Eeva Samberg                     HKV                       4,74              
     4,62   4,53   4,74   
                          

7)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 4,73              
     4,62   4,73   4,55   
                          

8)   Juulia Inkinen                   LahdA                     4,71              
     4,51   4,71   4,43   
                          

9)   Hilla Mikkilä                    ImU                       4,69              
     4,52   4,49   4,69   
                          

10)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  4,51              
     4,01   4,51   4,48   
                          

11)  Krista Korhonen                  HKV                       4,35              
     4,07   4,35   4,12   
                          

12)  Veera Koskinen                   LahdA                     4,12              
     3,97   4,04   4,12   
                          

13)  Gita Reinholm                    KarhKa                    4,05              
     4,05   3,50   3,88   
                          

14)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    3,37              
     2,95   3,37   3,25   
                          

15)  Vera Karttunen                   PorinYU                   2,90              
     2,90   x      x      
                          



M17 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Savolainen                TampPy                    14,78             
     12,78  14,34  14,78  

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      13,12             
     13,12  x      x      

3)   Leo Rautiainen                   KU-58                     11,97             
     11,68  11,97  11,58  

4)   Eemil Porvari                    HartVoi                   11,82             
     10,10  11,82  x      

5)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,35             
     11,35  11,31  10,90  

6)   Atte Timgren                     HKV                       10,93             
     10,88  10,93  10,76  

7)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    10,88             
     10,88  10,84  10,52  

8)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    10,88             
     10,18  10,88  10,04  

9)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   10,70             
     9,36   10,00  10,70  

10)  Kasperi Valonen                  TampPy                    10,60             
     9,92   10,60  x      

11)  Eeli Heikkilä                    TuUL                      10,28             
     10,08  x      10,28  

12)  Miska Käyhkö                     SavonlRie                 9,77              
     x      9,77   9,71   

13)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     8,87              
     8,87   x      x      

14)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     8,16              
     8,09   8,16   7,98   



N17 5-ottelu  Kuula
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    14,14             
     14,14  13,42  x      

2)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  12,45             
     11,50  12,36  12,45  

3)   Venla Väliharju                  TampPy                    12,19             
     11,79  11,19  12,19  

4)   Nea Lento                        TampPy                    12,02             
     12,02  11,84  11,68  

5)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  11,47             
     11,47  x      11,30  

6)   Aino Koskela                     RiihimKi                  11,14             
     10,63  11,14  x      

7)   Gita Reinholm                    KarhKa                    11,12             
     11,12  11,05  10,80  

8)   Juulia Inkinen                   LahdA                     11,01             
     10,83  11,01  10,98  

9)   Emilia Voutilainen               HKV                       10,71             
     10,71  10,69  10,27  

10)  Eeva Samberg                     HKV                       10,64             
     10,64  x      x      

11)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,63             
     10,20  10,19  10,63  

12)  Emmi Valtonen                    TuUL                      10,60             
     9,07   10,60  10,31  

13)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     10,52             
     x      9,76   10,52  

14)  Veera Koskinen                   LahdA                     10,46             
     10,03  9,78   10,46  

15)  Janna Siegfrids                  VasaIS                    10,44             
     10,02  10,25  10,44  

16)  Maiju Saukkosaari                TampPy                    10,37             
     9,18   9,48   10,37  

17)  Fina Backholm                    VasaIS                    10,16             
     9,35   9,83   10,16  

18)  Niina Karttunen                  SavonlRie                 9,56              
     8,79   9,56   9,00   

19)  Vera Karttunen                   PorinYU                   9,53              
     9,08   9,46   9,53   

20)  Saana Peura                      TervTe                    9,49              
     8,92   8,27   9,49   

21)  Mimi Kontala                     HIFK                      9,24              
     8,95   8,88   9,24   

22)  Krista Korhonen                  HKV                       9,01              
     9,01   7,62   8,20   

23)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  8,83              
     8,23   8,83   x      

24)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,77              
     x      8,77   x      

25)  Hilla Mikkilä                    ImU                       8,58              
     8,55   8,58   8,53   

26)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  8,31              
     8,31   7,96   8,13   

27)  Nella Varjas                     EspTa                     8,16              
     7,59   8,16   x      

28)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  7,97              
     7,92   7,97   x      

29)  Iina Holopainen                  HIFK                      7,81              
     x      6,49   7,81   

30)  Janette Lohilahti                HIFK                      7,31              
     6,90   7,31   7,31   

31)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    6,38              
     6,38   x      6,14   


Loppukilpailu erä 1
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    14,14             
     14,14  13,42  x      

2)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  12,45             
     11,50  12,36  12,45  

3)   Nea Lento                        TampPy                    12,02             
     12,02  11,84  11,68  

4)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  11,47             
     11,47  x      11,30  

5)   Aino Koskela                     RiihimKi                  11,14             
     10,63  11,14  x      

6)   Emmi Valtonen                    TuUL                      10,60             
     9,07   10,60  10,31  

7)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     10,52             
     x      9,76   10,52  

8)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    10,44             
     10,02  10,25  10,44  

9)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    10,37             
     9,18   9,48   10,37  

10)  Fina Backholm                    VasaIS                    10,16             
     9,35   9,83   10,16  

11)  Saana Peura                      TervTe                    9,49              
     8,92   8,27   9,49   

12)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  8,31              
     8,31   7,96   8,13   

13)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  7,97              
     7,92   7,97   x      

14)  Iina Holopainen                  HIFK                      7,81              
     x      6,49   7,81   

15)  Janette Lohilahti                HIFK                      7,31              
     6,90   7,31   7,31   


Loppukilpailu erä 2
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    12,19             
     11,79  11,19  12,19  

2)   Gita Reinholm                    KarhKa                    11,12             
     11,12  11,05  10,80  

3)   Juulia Inkinen                   LahdA                     11,01             
     10,83  11,01  10,98  

4)   Emilia Voutilainen               HKV                       10,71             
     10,71  10,69  10,27  

5)   Eeva Samberg                     HKV                       10,64             
     10,64  x      x      

6)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,63             
     10,20  10,19  10,63  

7)   Veera Koskinen                   LahdA                     10,46             
     10,03  9,78   10,46  

8)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 9,56              
     8,79   9,56   9,00   

9)   Vera Karttunen                   PorinYU                   9,53              
     9,08   9,46   9,53   

10)  Mimi Kontala                     HIFK                      9,24              
     8,95   8,88   9,24   

11)  Krista Korhonen                  HKV                       9,01              
     9,01   7,62   8,20   

12)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  8,83              
     8,23   8,83   x      

13)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,77              
     x      8,77   x      

14)  Hilla Mikkilä                    ImU                       8,58              
     8,55   8,58   8,53   

15)  Nella Varjas                     EspTa                     8,16              
     7,59   8,16   x      

16)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    6,38              
     6,38   x      6,14   



N17 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    3934              
2)   Nea Lento                        TampPy                    3794              
3)   Venla Väliharju                  TampPy                    3443              
4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  3385              
5)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    3279              
6)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  3275              
7)   Emmi Valtonen                    TuUL                      3184              
8)   Iina Holopainen                  HIFK                      3159              
9)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    3111              
10)  Niina Karttunen                  SavonlRie                 3082              
11)  Nella Varjas                     EspTa                     3064              
12)  Saana Peura                      TervTe                    3054              
13)  Janette Lohilahti                HIFK                      2968              
14)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   2956              
15)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  2946              
16)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2913              
17)  Eeva Samberg                     HKV                       2890              
18)  Fina Backholm                    VasaIS                    2887              
19)  Emilia Voutilainen               HKV                       2821              
20)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  2804              
21)  Hilla Mikkilä                    ImU                       2714              
22)  Mimi Kontala                     HIFK                      2711              
23)  Nea Kylmänen                     NurmijYU                  2669              
24)  Juulia Inkinen                   LahdA                     2581              
25)  Essi Kärhä                       NurmijYU                  2568              
26)  Krista Korhonen                  HKV                       2527              
27)  Veera Koskinen                   LahdA                     2443              
28)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     2337              
29)  Vera Karttunen                   PorinYU                   2206              
30)  Gita Reinholm                    KarhKa                    2081              
31)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    1392              
32)  Lotta Joenpolvi                  ViipU                     881               
33)  Lotta Putkiranta                 EspTa                     0                 
33)  Tessa Moisio                     KaipVi                    0                 


M17 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Aleksi Savolainen                TampPy                    4762              
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      4758              
3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   4496              
4)   Atte Timgren                     HKV                       4429              
5)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  4237              
6)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    4056              
7)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 4050              
8)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    4009              
9)   Leo Rautiainen                   KU-58                     3999              
10)  Eeli Heikkilä                    TuUL                      3930              
11)  Kasperi Valonen                  TampPy                    3890              
12)  Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   3770              
13)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     3669              
14)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     3189              
15)  Manu Mäenpää                     LempKiYU                  0                 


M19 7-ottelu  60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,23              
2)   Karim Echahid                    LahdA                     7,33              
3)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   7,38              
4)   Jami Siira                       TampPy                    7,38              
5)   Ville Eikkula                    TampPy                    7,42              
6)   Tarmo Savola                     LappVei                   7,47              


N19 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Janette Hanski                   KarhU                     2.26,12           
2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   2.30,98           
3)   Maria Peura                      TervTe                    2.38,84           
4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    2.44,11           
5)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    2.45,96           
6)   Minttu Mattinen                  LappUM                    2.46,23           
7)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   2.48,99           
8)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 3.25,52           
     Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  DNS               


M19 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tarmo Savola                     LappVei                   2.54,52           
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      2.54,57           
3)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   3.04,87           
4)   Karim Echahid                    LahdA                     3.15,10           
5)   Jami Siira                       TampPy                    3.17,75           
6)   Ville Eikkula                    TampPy                    3.21,60           


M19 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Karim Echahid                    LahdA                     8,31              
2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      8,37              
3)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   8,61              
4)   Tarmo Savola                     LappVei                   8,63              
5)   Ville Eikkula                    TampPy                    8,93              
6)   Jami Siira                       TampPy                    8,97              


N19 5-ottelu  60m aidat
1)   Janette Hanski                   KarhU                     8,88              
2)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    9,17              
3)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,23              
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   9,38              
5)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,46              
6)   Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  9,47              
7)   Maria Peura                      TervTe                    9,67              
8)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   9,77              
9)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 10,16             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   9,38              
2)   Maria Peura                      TervTe                    9,67              
3)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   9,77              
4)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 10,16             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Janette Hanski                   KarhU                     8,88              
2)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    9,17              
3)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,23              
4)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,46              
5)   Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  9,47              


M19 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tarmo Savola                     LappVei                   189               
     180    186    189    192    
     o      o      xo     xxx    

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      189               
     177    180    183    186    189    192    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   186               
     177    180    183    186    189    
     xo     xo     xxo    xo     xxx    

4)   Ville Eikkula                    TampPy                    180               
     180    186    189    
     o      x      xx     

5)   Karim Echahid                    LahdA                     165               
     165    171    
     o      xxx    

6)   Jami Siira                       TampPy                    165               
     150    162    165    168    171    
     o      o      xo     x      xx     



N19 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    169               
     154    157    160    163    166    169    172    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    169               
     148    151    154    157    160    163    166    169    172    
     o      o      o      o      xo     o      o      xo     xxx    

3)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   163               
     154    157    160    163    166    
     o      xxo    o      o      xxx    

4)   Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  154               
     145    148    151    154    157    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Janette Hanski                   KarhU                     151               
     139    142    145    148    151    154    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Minttu Mattinen                  LappUM                    151               
     142    145    148    151    154    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

7)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 148               
     139    142    145    148    151    
     o      xo     xxo    o      xxx    

8)   Laura Lepistö                    PorinYU                   148               
     142    145    148    151    
     o      o      xxo    xxx    

9)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    145               
     139    142    145    148    
     o      o      o      xxx    



M19 7-ottelu  Seiväs
1)   Jami Siira                       TampPy                    480               
     430    450    460    480    500    
     xo     o      xxo    xxo    xxx    

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      470               
     450    460    470    480    
     xo     o      o      xxx    

3)   Tarmo Savola                     LappVei                   420               
     370    390    400    410    420    430    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   400               
     360    380    390    400    410    
     o      o      xo     o      xxx    

5)   Karim Echahid                    LahdA                     310               
     260    280    290    300    310    320    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Ville Eikkula                    TampPy                    290               
     250    260    280    290    300    
     o      o      o      o      xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Jami Siira                       TampPy                    480               
     430    450    460    480    500    
     xo     o      xxo    xxo    xxx    

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      470               
     450    460    470    480    
     xo     o      o      xxx    

3)   Tarmo Savola                     LappVei                   420               
     370    390    400    410    420    430    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   400               
     360    380    390    400    410    
     o      o      xo     o      xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Karim Echahid                    LahdA                     310               
     260    280    290    300    310    320    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Ville Eikkula                    TampPy                    290               
     250    260    280    290    300    
     o      o      o      o      xxx    



M19 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      6,84              
     6,50   6,71   6,84   
                          

2)   Tarmo Savola                     LappVei                   6,83              
     6,55   6,83   -      
                          

3)   Karim Echahid                    LahdA                     6,46              
     x      6,42   6,46   
                          

4)   Ville Eikkula                    TampPy                    6,12              
     5,95   6,12   6,01   
                          

5)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   6,10              
     3,30   6,10   6,08   
                          

6)   Jami Siira                       TampPy                    5,69              
     5,26   5,69   5,37   
                          



N19 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    5,63              
     x      5,57   5,63   
                          

2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,34              
     5,32   5,27   5,34   
                          

3)   Laura Lepistö                    PorinYU                   5,20              
     5,20   5,20   5,16   
                          

4)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   5,14              
     5,07   5,09   5,14   
                          

5)   Minttu Mattinen                  LappUM                    4,97              
     x      4,95   4,97   
                          

6)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    4,91              
     4,91   4,78   4,84   
                          

7)   Janette Hanski                   KarhU                     4,79              
     4,79   4,28   4,72   
                          

8)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 4,28              
     4,28   4,10   4,07   
                          

     Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  DNS               


M19 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Tarmo Savola                     LappVei                   13,45             
     x      13,45  x      

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      12,46             
     12,04  12,46  x      

3)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   11,24             
     10,83  11,24  x      

4)   Jami Siira                       TampPy                    10,51             
     9,05   10,51  x      

5)   Ville Eikkula                    TampPy                    9,90              
     8,46   9,51   9,90   

6)   Karim Echahid                    LahdA                     9,56              
     8,72   9,56   9,56   



N19 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     13,55             
     13,55  12,81  x      

2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    10,53             
     x      10,53  10,53  

3)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    10,34             
     9,44   x      10,34  

4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    10,07             
     10,07  x      x      

5)   Laura Lepistö                    PorinYU                   10,02             
     9,95   10,02  9,94   

6)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   9,04              
     8,71   9,04   8,83   

7)   Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  8,89              
     x      8,89   8,88   

8)   Maria Peura                      TervTe                    8,67              
     8,25   8,67   x      

9)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 7,96              
     7,46   7,27   7,96   



N19 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     3576              
2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    3419              
3)   Maria Peura                      TervTe                    3384              
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   3257              
5)   Minttu Mattinen                  LappUM                    3067              
6)   Jutta Väkeväinen                 LappVei                   3066              
7)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    3034              
8)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 2217              
9)   Valentina Lemettinen             SeinäjSU                  1937              


M19 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      5345              
2)   Tarmo Savola                     LappVei                   5118              
3)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   4667              
4)   Jami Siira                       TampPy                    4395              
5)   Karim Echahid                    LahdA                     4230              
6)   Ville Eikkula                    TampPy                    4021              
7)   Lassi Saarela                    LänsiUU                   0                 


N22 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   2.31,37           
2)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  2.31,67           
3)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     2.33,54           
4)   Wera Hudd                        VaasTo                    3.16,33           


N22 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     8,81              
2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   8,99              
3)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  9,06              
4)   Wera Hudd                        VaasTo                    10,31             


N22 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     169               
     154    160    163    166    169    172    
     o      o      xxo    xo     xxo    xxx    

2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   160               
     151    154    157    160    163    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Wera Hudd                        VaasTo                    151               
     142    145    148    151    154    
     o      o      o      o      xxx    



N22 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   5,61              
     5,32   5,43   5,61   
                          

2)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     5,49              
     5,49   x      5,46   
                          

3)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  5,33              
     x      5,33   3,22   
                          

4)   Wera Hudd                        VaasTo                    4,90              
     4,70   4,90   x      
                          



N22 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     12,29             
     12,29  11,59  11,76  

2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   11,75             
     11,35  11,72  11,75  

3)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  10,82             
     9,01   10,55  10,82  

4)   Wera Hudd                        VaasTo                    7,75              
     7,26   7,75   7,54   



N22 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     3818              
2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   3701              
3)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  3504              
4)   Wera Hudd                        VaasTo                    2430              




© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.3 - 03.03.2019 19.43.14