Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.01. klo 15:00 NÅID öppna Hall H/D, H/D19,17 år Tulokset (päivitetty: 20:21 20.01.2019)
NÅID öppna Hall H/D, H/D19, H/D17
Liikuntamylly
20.1.2019

TULOKSET

H 60 m                              Final


  1. Joona Luotonen                          1996 IFSibboV             6,97 
  2. Arttu Paananen                          1997 EsboIF               7,00 
  3. Mikko Laaksonen                         1992 KaustPV              7,10 
  4. Oskari Leppänen                         1989 HKV                  7,24 
     Eljas Aalto                             1996 IFSibboV              DNS 
     Willem Kajander                         1996 BorgåAk               DNS 

H 60 m                              Heat/Alkuerät

  1. Eljas Aalto                             1996 IFSibboV             6,98 
  2. Joona Luotonen                          1996 IFSibboV             6,99 
  3. Willem Kajander                         1996 BorgåAk              6,99 
  4. Arttu Paananen                          1997 EsboIF               7,06 
  5. Mikko Laaksonen                         1992 KaustPV              7,10 
  6. Oskari Leppänen                         1989 HKV                  7,30 
  7. Oki Vuonoranta                          1983 EsboIF               7,37 
  8. Mikael Granqvist                        1999 IFSibboV             7,39 
  9. Vikke Elfving                           1996 MikkKV               7,44 

Erä 1                

  1. Joona Luotonen                          1996 IFSibboV             6,99 
  2. Arttu Paananen                          1997 EsboIF               7,06 
  3. Mikael Granqvist                        1999 IFSibboV             7,39 
  4. Vikke Elfving                           1996 MikkKV               7,44 

Erä 2                

  1. Eljas Aalto                             1996 IFSibboV             6,98 
  2. Willem Kajander                         1996 BorgåAk              6,99 
  3. Mikko Laaksonen                         1992 KaustPV              7,10 
  4. Oskari Leppänen                         1989 HKV                  7,30 
  5. Oki Vuonoranta                          1983 EsboIF               7,37 

H 400 m                             Final


  1. Elias Jrad                              2000 KU-58               50,94 
  2. Mikael Granqvist                        1999 IFSibboV            51,88 
  3. Markku Tervo                            1988 HKV                 56,82 

H 800 m                             Final

  1. Atte Nevala                             2002 KU-58             1.59,41 
  2. Benjamin Björkell                       2001 PorvU             2.04,98 
  3. Niko Putkinen                           2001 KarhKa            2.05,28 
  4. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK              2.11,25 
  5. Markus Serenius                         2003 LänsiUU           2.11,31 
  6. Joona Heikkerö                          2003 PorvU             2.22,78 
  7. Oscar Härkönen                          1992 EsboIF            2.23,05 
  8. Jonathan Ekberg                         2003 EsboIF            2.26,58 
  9. Adnan Vuorinen                          2003 EsboIF            2.29,89 
 10. Jukka-Pekka Hassinen                    1960 RunClub           2.36,17 
     Samuel Fishaye                          1998 LeppSi                 DQ 
     Eelis Uitto                             2001 ViipU                  DQ 

Erä 1                

  1. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK              2.11,25 
  2. Joona Heikkerö                          2003 PorvU             2.22,78 
  3. Oscar Härkönen                          1992 EsboIF            2.23,05 
  4. Jonathan Ekberg                         2003 EsboIF            2.26,58 
  5. Adnan Vuorinen                          2003 EsboIF            2.29,89 
  6. Jukka-Pekka Hassinen                    1960 RunClub           2.36,17 

      Väliajat:
           400    1.02,23 Abdirahiim Salah              


Erä 2                

  1. Atte Nevala                             2002 KU-58             1.59,41 
  2. Benjamin Björkell                       2001 PorvU             2.04,98 
  3. Niko Putkinen                           2001 KarhKa            2.05,28 
  4. Markus Serenius                         2003 LänsiUU           2.11,31 
     Samuel Fishaye                          1998 LeppSi                 DQ 
     Eelis Uitto                             2001 ViipU                  DQ 

      Väliajat:
           400      58,10 Atte Nevala                   


H Längd

  1. Joona Luotonen                          1996 IFSibboV             7,12                   
          6,75     X     X  7,12     X     X
                                            
  2. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo              7,02                   
          4,32  6,74     X  4,82  7,02  6,77
                                            
  3. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa                6,30                   
          6,27  5,97  6,08  6,30  6,22  6,14
                                            
  4. Michael Niskala                         2000 KU-58                6,29                   
          6,06  6,13  6,08  6,29     -     -
                                            

H Kula

  1. Tomas Söderlund                         1989 IFRaseb             18,30 
          17,59  17,71  18,30      X      X      X

H17 60 m                            Final


  1. Daniel Keane                            2003 KeskiUYU             7,37 
  2. Toni Appelqvist                         2002 EsboIF               7,45 
  3. Rasmus Martin                           2003 IFSibboV             7,48 
  4. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                7,54 
  5. Matias Kronlund                         2002 HIFK                 7,61 
  6. Marius Wasström                         2003 IFRaseb              7,68 

H17 60 m                            Heat/Alkuerät

  1. Daniel Keane                            2003 KeskiUYU             7,39 
  2. Toni Appelqvist                         2002 EsboIF               7,40 
  3. Rasmus Martin                           2003 IFSibboV             7,44 
  4. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                7,51 
  5. Matias Kronlund                         2002 HIFK                 7,54 
  6. Marius Wasström                         2003 IFRaseb              7,65 
  7. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU             7,67 
  8. Rasmus Kujala                           2003 HIFK                 7,68 
  9. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                7,69 
 10. Oliver Enqvist                          2002 IFSibboV             7,70 
 11. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa                7,74 
 12. Adrian Vuorio                           2003 KimSF                7,81 
 13. Eetu Kalske                             2003 EspTa                7,88 
 14. Miro Kallio                             2003 HIFK                 8,25 

Erä 1                

  1. Rasmus Martin                           2003 IFSibboV             7,44 
  2. Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                7,51 
  3. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU             7,67 
  4. Adrian Vuorio                           2003 KimSF                7,81 
  5. Eetu Kalske                             2003 EspTa                7,88 

Erä 2                

  1. Marius Wasström                         2003 IFRaseb              7,65 
  2. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                7,69 
  3. Oliver Enqvist                          2002 IFSibboV             7,70 
  4. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa                7,74 

Erä 3                

  1. Daniel Keane                            2003 KeskiUYU             7,39 
  2. Toni Appelqvist                         2002 EsboIF               7,40 
  3. Matias Kronlund                         2002 HIFK                 7,54 
  4. Rasmus Kujala                           2003 HIFK                 7,68 
  5. Miro Kallio                             2003 HIFK                 8,25 

H17 300 m                           Final

  1. Niklas Björkenheim                      2002 EsboIF              37,70 
  2. Matvei Telov                            2002 HIFK                37,72 
  3. Rasmus Martin                           2003 IFSibboV            38,28 
  4. Matias Komi                             2003 IFSibboV            38,68 
  5. Oliver Enqvist                          2002 IFSibboV            38,93 
  6. Abdinain Moalin                         2002 HIFK                39,36 
  7. Marius Wasström                         2003 IFRaseb             39,53 
  8. Miro Kallio                             2003 HIFK                40,56 
  9. Walter Törnwall                         2003 EsboIF              40,85 
 10. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               43,98 
     Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU                  DQ 
     Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                  DQ 

Erä 1                

  1. Niklas Björkenheim                      2002 EsboIF              37,70 
  2. Miro Kallio                             2003 HIFK                40,56 
  3. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               43,98 

Erä 2                

  1. Oliver Enqvist                          2002 IFSibboV            38,93 
  2. Marius Wasström                         2003 IFRaseb             39,53 
  3. Walter Törnwall                         2003 EsboIF              40,85 
     Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU                  DQ 

Erä 3                

  1. Matvei Telov                            2002 HIFK                37,72 
  2. Rasmus Martin                           2003 IFSibboV            38,28 
  3. Matias Komi                             2003 IFSibboV            38,68 
  4. Abdinain Moalin                         2002 HIFK                39,36 
     Joonas Jäppinen                         2004 EspTa                  DQ 

H17 60 m h                          Final


  1. Matvei Telov                            2002 HIFK                 8,54 
  2. Abdinain Moalin                         2002 HIFK                 8,61 
  3. Matias Komi                             2003 IFSibboV             8,62 
  4. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                8,78 
  5. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 8,93 
     Hugo Limnell                            2003 HIFK                  DNS 

H17 60 m h			    2. löpning/juoksu


  1. Abdinain Moalin                         2002 HIFK                 8,50 
  2. Matvei Telov                            2002 HIFK                 8,57 
  3. Matias Komi                             2003 IFSibboV             8,77 
  4. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 8,81 
     Jonatan Sperryn                         2003 EspTa                 DNF 
     Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                 DNS 

H17 Höjd

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU              179 
         170 176 179 182
           O   O XXO XXX
  2. Toni Appelqvist                         2002 EsboIF                176 
         160 165 170 173 176 179
          XO  XO  XO   O  XO XXX
  3. Kare Lysmä                              2003 HKV                   165 
         160 165 170
           O   O XXX
  4. Adrian Vuorio                           2003 KimSF                 160 
         140 145 150 155 160 165
           O   O  XO   O   O XXX
  5. Otto Junnila                            2003 IFSibboV              150 
         140 145 150 155
           O   O   O XXX

H17 Kula

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            11,14 
           9,82  11,14   9,73  11,13      X      -
  2. Ilmari Pehkonen                         2002 RekRai              11,11 
          11,00  10,84      X  11,09  11,05  11,11
  3. Mico Ekman                              2003 PiikkKe             10,72 
          10,33  10,72  10,43      X      X      X

H19 60 m                            Final


  1. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk              7,10 
  2. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                  7,11 
  3. Lassi Hirvonen                          2001 HIFK                 7,17 
  4. Michael Niskala                         2000 KU-58                7,28 
  5. Daniel Niva                             2001 BorgåAk              7,45 
     Tha Nay Ta                              2000 LarsmoIF              DNS 

H19 60 m                            Heat/Alkuerät

  1. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                  7,16 
  2. Tha Nay Ta                              2000 LarsmoIF             7,17 
  3. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk              7,18 
  4. Lassi Hirvonen                          2001 HIFK                 7,21 
  5. Michael Niskala                         2000 KU-58                7,30 
  6. Daniel Niva                             2001 BorgåAk              7,42 
  7. Doong Kailo                             2000 HIFK                 7,50 
  8. Henrik Illman                           2001 BorgåAk              7,57 
  9. Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie              7,62 
 10. Sebastian Lundqvist                     2001 BorgåAk              7,66 
 11. Carl-Ivar Back                          2001 IFSibboV             7,94 

Erä 1                

  1. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                  7,16 
  2. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk              7,18 
  3. Doong Kailo                             2000 HIFK                 7,50 
  4. Henrik Illman                           2001 BorgåAk              7,57 
  5. Carl-Ivar Back                          2001 IFSibboV             7,94 

Erä 2                

  1. Tha Nay Ta                              2000 LarsmoIF             7,17 
  2. Lassi Hirvonen                          2001 HIFK                 7,21 
  3. Michael Niskala                         2000 KU-58                7,30 
  4. Daniel Niva                             2001 BorgåAk              7,42 
  5. Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie              7,62 
  6. Sebastian Lundqvist                     2001 BorgåAk              7,66 

H19 400 m                           Final


  1. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                 51,70 
  2. Markus Hurri                            2000 LiedPa              54,37 
  3. Carl-Ivar Back                          2001 IFSibboV            56,63 
     Batuhan Yildirim                        2001 HIFK                  DNS 
     Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie                DQ 

H19 Kula

  1. Elias Pusa                              2001 HIFK                12,40 
          11,78      X  12,40      X      X      X

D 60 m                              Final


  1. Milja Thureson                          1994 TurTo                7,50 
  2. Kerttu Latvala                          2001 KeskiUYU             7,64 
  3. Annika Mäenpää                          1992 NoormNo              7,73 
  4. Aino Tapio                              1997 IFSibboV             7,94 
     Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58                 DNS 
Kilpailun ulkopuolella
     Sonja Nousiainen                        1995 MikkKV               8,05

D 60 m                              Heat/Alkuerät

  1. Milja Thureson                          1994 TurTo                7,50 
  2. Annika Mäenpää                          1992 NoormNo              7,69 
  3. Kerttu Latvala                          2001 KeskiUYU             7,73 
  4. Anni Siirtola                           1998 HKV                  7,78 
  5. Aino Tapio                              1997 IFSibboV             7,90 
  6. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58                7,92
  7. Sonja Nousiainen                        1995 MikkKV               7,95 
  8. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie              8,03 
  9. Heli Halonen                            1992 LahdA                8,08 
 10. Iira Bützow                             1991 ViipU                8,17 
 11. Siiri Karjalainen                       1999 LahdA                8,22 
     

Erä 1                

  1. Milja Thureson                          1994 TurTo                7,50 
  2. Kerttu Latvala                          2001 KeskiUYU             7,73 
  3. Aino Tapio                              1997 IFSibboV             7,90 
  4. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie              8,03 
  5. Siiri Karjalainen                       1999 LahdA                8,22 

Erä 2                

  1. Annika Mäenpää                          1992 NoormNo              7,69 
  2. Anni Siirtola                           1998 HKV                  7,78
  3. Sonja Nousiainen                        1995 MikkKV               7,95 
  4. Heli Halonen                            1992 LahdA                8,08 
  5. Iira Bützow                             1991 ViipU                8,17 
     

Erä 3                

  1. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58                7,92 

D 400 m                             Final


  1. Milja Thureson                          1994 TurTo               56,31 
  2. Sara Kuivisto                           1991 BorgåAk             56,50 
  3. Alisa Aalto                             1999 TampPy              58,32 
  4. Liisa Sätilä                            1999 EspTa               59,37 
  5. Emma Falck                              1998 HIFK              1.02,16 

D 800 m                             Final

  1. Moona Latvala                           1992 HKV               2.17,47 
  2. Kiia Keinonen                           2000 TampPy            2.18,11 
  3. Viola Westling                          1999 TuUL              2.18,27 
  4. Janette Vänttinen                       2002 PorvU             2.18,36 
  5. Venla Paunonen                          1990 TuUL              2.18,38 
  6. Katri Gauriloff                         1999 KeskiUYU          2.22,86 
  7. Noomi Malmgren                          2004 EsboIF            2.24,13 
  8. Salla Laukkanen                         2000 LahdA             2.24,49 
  9. Veronika Virtapohja                     1996 TampPy            2.26,23 
 10. Astrid Snäll                            1999 ForssSa           2.26,80 
 11. Laura Nissinen                          2003 EspTa             2.27,00 
 12. Edith Eikkinen                          2001 KU-58             2.27,21 
 13. Venla Turakainen                        2000 HelsTa            2.37,50 
 14. Armi Turtola                            2001 EsboIF            2.40,09 
 15. Veera Vaattovaara                       2002 EspTa             2.50,62 
 16. Jessica Hjort                           2003 BorgåAk           2.58,15 
 17. Noora Haavisto                          2001 HIFK              3.01,40 
     Venla Harala                            2002 TampPy                 DQ 

Erä 1                

  1. Edith Eikkinen                          2001 KU-58             2.27,21 
  2. Venla Turakainen                        2000 HelsTa            2.37,50 
  3. Armi Turtola                            2001 EsboIF            2.40,09 
  4. Veera Vaattovaara                       2002 EspTa             2.50,62 
  5. Noora Haavisto                          2001 HIFK              3.01,40 
     Venla Harala                            2002 TampPy                 DQ 

      Väliajat:
           400    1.08,80 Edith Eikkinen                


Erä 2                

  1. Moona Latvala                           1992 HKV               2.17,47 
  2. Salla Laukkanen                         2000 LahdA             2.24,49 
  3. Veronika Virtapohja                     1996 TampPy            2.26,23 
  4. Astrid Snäll                            1999 ForssSa           2.26,80 
  5. Laura Nissinen                          2003 EspTa             2.27,00 
  6. Jessica Hjort                           2003 BorgåAk           2.58,15 

      Väliajat:
           400    1.08,11 Moona Latvala                 


Erä 3                

  1. Kiia Keinonen                           2000 TampPy            2.18,11 
  2. Viola Westling                          1999 TuUL              2.18,27 
  3. Janette Vänttinen                       2002 PorvU             2.18,36 
  4. Venla Paunonen                          1990 TuUL              2.18,38 
  5. Katri Gauriloff                         1999 KeskiUYU          2.22,86 
  6. Noomi Malmgren                          2004 EsboIF            2.24,13 

      Väliajat:
           400    1.08,71 Katri Gauriloff               


D 60 m h                            2. löpning/juoksu


  1. Matilda Bogdanoff                       1990 HIFK                 8,13 
  2. Anni Siirtola                           1998 HKV                  8,64 
  3. Elina Kakko                             1997 PerttPei             8,79 
  4. Heidi Parikka                           1998 HKV                  9,01 
  5. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KU-58                9,12 

D 60 m h                            Final


  1. Matilda Bogdanoff                       1990 HIFK                 8,22 
  2. Anni Siirtola                           1998 HKV                  8,70 
  3. Elina Kakko                             1997 PerttPei             8,85 
  4. Heidi Parikka                           1998 HKV                  9,00 
  5. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KU-58                9,09 

D Längd

  1. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58                5,94                   
          5,53  5,85  5,72  5,85     X  5,94
                                            
  2. Saara Hakanen                           1999 HKV                  5,92                   
          5,66  5,74  4,35  5,75  5,75  5,92
                                            
  3. Aino Tapio                              1997 IFSibboV             5,59                   
          5,54  5,59  5,51     X     X  5,49
                                            
  4. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KU-58                5,53                   
          5,49  5,53  5,39     X  5,26  5,47
                                            
  5. Heidi Parikka                           1998 HKV                  5,26                   
             X     X  5,13  5,25  5,20  5,26
                                            

D Kula

  1. Jessica Meriheinä                       1995 LiljIK              13,75 
              X  13,35  13,35  13,72  13,75       
  2. Sara Oraheimo                           1994 IFRaseb             12,51 
          12,18      X  12,30  12,30      X  12,51
  3. Amanda Liljendal                        1998 BorgåAk             12,33 
          12,08  12,33      X  11,63  11,70  11,62
  4. Elina Kakko                             1997 PerttPei            11,76 
          11,34      X  11,48  11,76  11,58  11,55
  5. Andrea Österman                         1999 HIFK                11,50 
          10,94  11,09  11,06      X  11,50      X
      
               

D17 60 m                            Final


  1. Anna Pursiainen                         2003 EspTa                7,67 
  2. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                 7,72 
  3. Linda Leveelahti                        2003 HIFK                 7,92 
  4. Carla Liukkonen                         2004 EspTa                8,00 
  5. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                 8,10 
  6. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,16 

D17 60 m                            Heat/Alkuerät

  1. Anna Pursiainen                         2003 EspTa                7,78 
  2. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                 7,80 
  3. Linda Leveelahti                        2003 HIFK                 7,93 
  4. Carla Liukkonen                         2004 EspTa                8,03 
  5. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                 8,07 
  6. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,12 
  7. Jenny Sario                             2002 EspTa                8,13 
  8. Jutta Seppänen                          2002 EspTa                8,21 
  9. Julia Ihantola                          2003 EspTa                8,22 
 10. Nella Hirvonen                          2002 LahdA                8,33 
 11. Mimi Kontala                            2003 HIFK                 8,33 
 12. Venla Simolin                           2002 EsboIF               8,36 
 13. Eeva Samberg                            2002 HKV                  8,39 
 14. Olivia Marttila                         2003 VantSa               8,40 
 15. Kiia Brandes                            2003 HyvsU                8,57 
 16. Sade Lampila                            2003 KarhKa               8,58 
 17. Noora Hietala                           2003 HyvsU                8,63 
 18. Siiri Metsälä                           2002 EsboIF               8,68 
 19. Emilia Rouvinen                         2005 HyvsU                8,73 
 20. Senni Salorinne                         2002 KarhKa               8,76 
 21. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 8,81 
 22. Daniela Kulanko                         2003 EsboIF               8,82 
 23. Saga Malmio                             2003 PargIF               8,86 
 24. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU                9,16 
 25. Miisa Kuusisto                          2003 HIFK                 9,23 
 26. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                9,32 

Erä 1                

  1. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                 7,80 
  2. Jutta Seppänen                          2002 EspTa                8,21 
  3. Noora Hietala                           2003 HyvsU                8,63 
  4. Daniela Kulanko                         2003 EsboIF               8,82 
  5. Miisa Kuusisto                          2003 HIFK                 9,23 

Erä 2                

  1. Anna Pursiainen                         2003 EspTa                7,78 
  2. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,12 
  3. Eeva Samberg                            2002 HKV                  8,39 
  4. Sade Lampila                            2003 KarhKa               8,58 
  5. Senni Salorinne                         2002 KarhKa               8,76 

Erä 3                

  1. Linda Leveelahti                        2003 HIFK                 7,93 
  2. Julia Ihantola                          2003 EspTa                8,22 
  3. Venla Simolin                           2002 EsboIF               8,36 
  4. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 8,81 
  5. Saga Malmio                             2003 PargIF               8,86 

Erä 4                

  1. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                 8,07 
  2. Jenny Sario                             2002 EspTa                8,13 
  3. Nella Hirvonen                          2002 LahdA                8,33 
  4. Mimi Kontala                            2003 HIFK                 8,33 
  5. Emilia Rouvinen                         2005 HyvsU                8,73 
  6. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                9,32 

Erä 5                

  1. Carla Liukkonen                         2004 EspTa                8,03 
  2. Olivia Marttila                         2003 VantSa               8,40 
  3. Kiia Brandes                            2003 HyvsU                8,57 
  4. Siiri Metsälä                           2002 EsboIF               8,68 
  5. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU                9,16 

D17 300 m                           Final

  1. Helmi Isometsä                          2004 HIFK                40,85 
  2. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                41,56 
  3. Vivian Tran                             2005 HIFK                42,95 
  4. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                42,99 
  5. Iina Holopainen                         2003 HIFK                43,27 
  6. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              44,50 
  7. Eeva Samberg                            2002 HKV                 44,78 
  8. Emma Loo                                2004 PargIF              44,95 
  9. Sade Lampila                            2003 KarhKa              44,97 
 10. Senni Salorinne                         2002 KarhKa              45,57 

Erä 1                

  1. Vivian Tran                             2005 HIFK                42,95 
  2. Iina Holopainen                         2003 HIFK                43,27 
  3. Emma Loo                                2004 PargIF              44,95 
  4. Sade Lampila                            2003 KarhKa              44,97 
  5. Senni Salorinne                         2002 KarhKa              45,57 

Erä 2                

  1. Helmi Isometsä                          2004 HIFK                40,85 
  2. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                41,56 
  3. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                42,99 
  4. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              44,50 
  5. Eeva Samberg                            2002 HKV                 44,78 

D17 60 m h                          Final


  1. Linda Leveelahti                        2003 HIFK                 8,54 
  2. Iina Holopainen                         2003 HIFK                 8,91 
  3. Roosa Toivonen                          2002 HKV                  9,15 
  4. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                 9,28 
  5. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               9,38 
  6. Nella Hirvonen                          2002 LahdA                9,63 

D17 60 m h                          Heat/Alkuerät

  1. Linda Leveelahti                        2003 HIFK                 8,56 
  2. Iina Holopainen                         2003 HIFK                 8,88 
  3. Roosa Toivonen                          2002 HKV                  9,16 
  4. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               9,26 
  5. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                 9,49 
  6. Nella Hirvonen                          2002 LahdA                9,73 
  7. Noora Hietala                           2003 HyvsU                9,96 
  8. Margarita Tsubareva                     2003 SjundeåIF           10,43 
     Kerttu Valtonen                         2003 EspTa                 DNF 

Erä 1                

  1. Iina Holopainen                         2003 HIFK                 8,88 
  2. Roosa Toivonen                          2002 HKV                  9,16 
  3. Nella Hirvonen                          2002 LahdA                9,73 
  4. Noora Hietala                           2003 HyvsU                9,96 

Erä 2                

  1. Linda Leveelahti                        2003 HIFK                 8,56 
  2. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               9,26 
  3. Janette Lohilahti                       2002 HIFK                 9,49 
  4. Margarita Tsubareva                     2003 SjundeåIF           10,43 
     Kerttu Valtonen                         2003 EspTa                 DNF 

D17 Tresteg

  1. Essi Eriksson                           2002 HKV                 10,94                   
         10,55 10,94 10,74  9,31 10,52 10,66
                                            
  2. Siiri Metsälä                           2002 EsboIF              10,52                   
         10,52     X  9,94 10,05 10,25 10,10
                                            
  3. Aino Koskimäki                          2003 KerU                10,38                   
             X     X  9,98 10,29 10,38 10,12
                                            
  4. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU               10,31                   
         10,31 10,14 10,02 10,13  9,94 10,08
                                            
  5. Emma Loo                                2004 PargIF               9,80                   
          9,50  9,75  9,66  9,36  9,80  9,69
                                            
  6. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 9,80                   
             X  9,39     X  9,69  9,80     X
                                            
  7. Victoria Lindberg                       2003 IFSibboV             9,51                   
          9,47     X  9,51  9,42  9,36  9,38
                                            
  8. Margarita Tsubareva                     2003 SjundeåIF            9,07                   
          9,05  8,92  9,07  8,94  8,85     -
                                            
  9. Saga Malmio                             2003 PargIF               8,96                   
             X  8,76  8,96
                          
                 
              
              

D17 Kula

  1. Vivian Suominen                         2003 HIFK                11,78 
          10,90  10,63  11,78  11,47  11,20  11,72
  2. Carla Liukkonen                         2004 EspTa               11,67 
          10,00  11,52  11,16      X      X  11,67
  3. Sonja Ferm                              2003 RekRai              11,38 
           9,93      X  10,44  10,69  11,18  11,38
  4. Emilia Rouvinen                         2005 HyvsU               11,14 
          10,40  10,61  11,02  11,14      X      X
  5. Eeva Samberg                            2002 HKV                 10,63 
           9,78      X  10,14  10,63      X      X
  6. Iida Uosukainen                         2002 EsboIF              10,21 
           9,56      X      X   9,33      X  10,21
  7. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU               10,09 
           9,60   9,60  10,09   9,97   9,79      X
  8. Vilma Lindgren                          2003 LänsiUU             10,01 
           9,91  10,01   9,76      X   9,70      X
  9. Mimi Kontala                            2003 HIFK                 9,45 
           9,45   9,36   9,34
 10. Margarita Tsubareva                     2003 SjundeåIF            9,18 
           9,18   9,09   8,59
 11. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU                8,94 
           8,94   8,89   8,77
 12. Iina Holopainen                         2003 HIFK                 8,87 
           8,87   8,23   7,74       

D19 60 m                            Final


  1. Erin Karjalahti                         2001 NurmijYU             7,84 
  2. Elin Mickos                             2000 IFSibboV             7,99 
  3. Satu-Maaria Pentinlehto                 2000 TampPy               8,03 
  4. Edith Berden                            2001 HKV                  8,13 
  5. Iina Nykänen                            2000 LahdA                8,18 
  6. Kaisla Torppa                           2001 EsboIF               8,25 

D19 60 m                            Heat/Alkuerät

  1. Erin Karjalahti                         2001 NurmijYU             7,90 
  2. Elin Mickos                             2000 IFSibboV             8,00 
  3. Edith Berden                            2001 HKV                  8,05 
  4. Satu-Maaria Pentinlehto                 2000 TampPy               8,07 
  5. Iina Nykänen                            2000 LahdA                8,13 
  6. Kaisla Torppa                           2001 EsboIF               8,26 
  7. Jessica Laxen                           2001 IFSibboV             8,26 
  8. Venla Laine                             2002 LahdA                8,36 
  9. Anni Sinelampi                          2001 LahdA                8,48 

Erä 1                

  1. Erin Karjalahti                         2001 NurmijYU             7,90 
  2. Satu-Maaria Pentinlehto                 2000 TampPy               8,07 
  3. Kaisla Torppa                           2001 EsboIF               8,26 
  4. Anni Sinelampi                          2001 LahdA                8,48 

Erä 2                

  1. Elin Mickos                             2000 IFSibboV             8,00 
  2. Edith Berden                            2001 HKV                  8,05 
  3. Iina Nykänen                            2000 LahdA                8,13 
  4. Jessica Laxen                           2001 IFSibboV             8,26 
  5. Venla Laine                             2002 LahdA                8,36 

D19 400 m                           Final


  1. Erin Karjalahti                         2001 NurmijYU            58,07 
  2. Elin Mickos                             2000 IFSibboV            58,28 
  3. Riina Heikkonen                         2001 LappUM              58,68 
  4. Meeri Salomaa                           2001 EsboIF              59,87 

D19 60 m h                          2. löpning/juoksu


  1. Neea Nurmi                              2000 EspTa                9,94 

D19 60 m h                          Final


  1. Neea Nurmi                              2000 EspTa                9,80 

D19 Längd

  1. Elina Kujala                            2000 KeskiUYU             5,34                   
          5,05  5,34  3,90  5,25  5,06  5,04
                                            
  2. Edith Berden                            2001 HKV                  5,24                   
          5,23  5,19  5,24  5,20  4,87     X
                                            
  3. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               5,06                   
          4,88  4,88  4,89  4,95  5,06  4,86
                                            
  4. Anni Sinelampi                          2001 LahdA                5,02                   
          4,80  4,80     X  4,89  4,83  5,02
                                            
  5. Neea Nurmi                              2000 EspTa                4,92                   
          4,72  4,81  4,89  4,80  4,92  4,78
                                            
  6. Marianna Halmetoja                      2001 TapE                 4,92                   
             X  4,92     X     X     X  3,61
                                            
  7. Nea-Nora Heiskanen                      2001 KeskiUYU             4,86                   
          4,79  4,77  4,77  4,86  3,43  4,85
                                            
  8. Venla Laine                             2002 LahdA                4,79                   
          4,72  4,53  4,79  4,52     X     X
                                            
  9. Jessica Laxen                           2001 IFSibboV             4,72                   
          4,72  4,71  4,48
                          

D19 Kula

  1. Janette Hanski                          2000 KarhU               13,19 
          12,98  12,80  12,91  12,81  13,19  13,05
  2. Katri Erkkilä                           2000 BorgåAk             11,03 
          11,03      X      X      X      X      X
  3. Emma Uosukainen                         2001 EsboIF              10,29 
          10,29      X      X      X      X   9,71
  4. Nelli Talvitie                          2001 HyvsU                9,00 
           9,00      X      X      X      X   8,98