Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
19.01. klo 16:00 NÅID öppna Hall P/F 9-15 år Tulokset (päivitetty: 22:58 19.01.2019)
NÅID öppna Hall P/F 9-15 år
Liikuntamylly
19.1.2019

TULOKSET

P9 40 m                             Final


  1. Tobias Tallqvist                        2010 BorgåAk              7,22
  2. Cevin Mahlberg                          2010 EsboIF               7,26 
  3. Sebastian Nyberg                        2011 IFRaseb              7,83 
  4. Mikael Lukkarinen                       2011 HangöIK              9,02 

P9 600 m                            Final


  1. Mikael Lukkarinen                       2011 HangöIK           3.33,79 

P9 Längd

  1. Tobias Tallqvist                        2010 BorgåAk              3,30           
          3,30  3,07  3,11  3,19
                                
  2. Cevin Mahlberg                          2010 EsboIF               3,26                   
          3,19  3,25  3,26  3,12
                                
  3. Sebastian Nyberg                        2011 IFRaseb              2,89                   
          2,68  2,30  2,60  2,89
                                
  4. Mikael Lukkarinen                       2011 HangöIK              2,23                   
             X  2,23  2,20     X
                                

P11 60 m                            Final


  1. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               9,29
  2. Jonatan Heikkilä                        2009 ÅIFK                 9,38
  3. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,42
  4. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               9,49
  5. Alexander Björkqvist                    2008 SjundeåIF            9,53 
  6. Eino Maura                              2009 EsboIF               9,61

P11 60 m                            Försök

  1. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               9,31 
  2. Jonatan Heikkilä                        2009 ÅIFK                 9,37 
  3. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               9,45 
  4. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,46 
  5. Alexander Björkqvist                    2008 SjundeåIF            9,48 
  6. Eino Maura                              2009 EsboIF               9,50 
  7. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               9,61 
  8. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               9,68 
  9. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF               9,72 
 10. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              9,73 
 11. Emil Tatti                              2008 HIFK                 9,75 
 12. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              9,78 
 13. Anton Pennanen                          2009 EsboIF               9,79 
 14. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               9,80 
 15. Casper Jansson                          2009 HangöIK              9,88 
 16. Ville Ekebom                            2008 IFRaseb             10,27 
 17. Toivo Papadopoulos                      2009 EsboIF              10,34 
 18. Oskar Sundberg                          2008 HangöIK             10,72 
Kilpailun ulkopuolella
     Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                9,05
     Karo Majuri                             2009 VantSa               9,79 

Erä 1                

  1. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               9,61
  2. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              9,78 
  3. Anton Pennanen                          2009 EsboIF               9,79
Kilpailun ulkopuolella
     Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                9,05
     Karo Majuri                             2009 VantSa               9,79 

Erä 2                

  1. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               9,45
  2. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               9,80
  3. Casper Jansson                          2009 HangöIK              9,88 
  4. Ville Ekebom                            2008 IFRaseb             10,27 
  5. Oskar Sundberg                          2008 HangöIK             10,72 

Erä 3                

  1. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               9,31
  2. Jonatan Heikkilä                        2009 ÅIFK                 9,37
  3. Eino Maura                              2009 EsboIF               9,50
  4. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF               9,72
  5. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              9,73 

Erä 4                

  1. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,46 
  2. Alexander Björkqvist                    2008 SjundeåIF            9,48 
  3. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               9,68 
  4. Emil Tatti                              2008 HIFK                 9,75 
  5. Toivo Papadopoulos                      2009 EsboIF              10,34 

P11 1000 m                          Final


  1. Anton Pennanen                          2009 EsboIF            3.31,91 
  2. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb           3.39,89 
  3. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF            4.01,42 
Kilpailun ulkopuolella
     Anton Myrtenblad                        2008 PorvU             3.46,65

P11 Längd

  1. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               4,18                   
          4,18  3,99  3,90  4,12
                                
  2. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               3,96                   
          3,86  3,93  3,92  3,96
                                
  3. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               3,90                   
          3,78  3,90  3,87  3,76
                                
  4. Eino Maura                              2009 EsboIF               3,73            
          3,61     X  3,73  3,52
                                
  5. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF               3,69                   
          3,69  3,49  3,51  3,46
                                
  6. Anton Pennanen                          2009 EsboIF               3,64                   
          3,64  3,60  3,50     X
                                
  7. Jonatan Heikkilä                        2009 ÅIFK                 3,64                   
          3,51  3,64  3,56  3,56
                                
  8. Emil Tatti                              2008 HIFK                 3,55                   
          3,40  3,26  3,55  3,19
                                
  9. Alexander Björkqvist                    2008 SjundeåIF            3,49                   
          3,44  3,24  3,30  3,49
                                
 10. Casper Jansson                          2009 HangöIK              3,48                   
          2,96  3,44  3,19  3,48
                                
 11. Ville Ekebom                            2008 IFRaseb              3,47                   
          3,47  3,44  3,34  3,42
                                
 12. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               3,43                   
          3,23  3,29  3,40  3,43
                                
 13. Max Sundholm                            2008 EsboIF               3,31                   
          3,31  3,30  3,24  3,31
                                
 14. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               3,24                   
             X  3,23  3,24     -
                                
 15. Oskar Sundberg                          2008 HangöIK              2,83                   
          2,83  2,79  2,67  2,65
                                
 16. Toivo Papadopoulos                      2009 EsboIF               2,81                   
          2,81  2,75  2,58     X
                                
Kilpailun ulkopuolella
     Karo Majuri                             2009 VantSa               3,02                
          3,02  2,95     X     X
                                

P11 Kula

  1. Kevin Hildén                            2009 IFSibboV             8,17 
           7,07   7,01   7,20   8,17
  2. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              7,15 
           6,70   6,73   7,15   6,79
  3. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               6,96 
           6,30   6,96   6,36   6,65
  4. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               6,45 
           6,05   6,45   5,94   6,00
  5. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               6,43 
           5,74   6,43   6,01   5,40
  6. Ville Ekebom                            2008 IFRaseb              6,06 
           5,31   6,06   5,62   6,04
  7. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF               5,81 
           5,26   5,29   5,81   5,80
  8. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               5,74 
           5,61   5,74   4,94   5,24

P13 60 m                            Final


  1. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               8,39 
  2. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,41
  3. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,53 
  4. Max Wrede                               2006 EsboIF               8,81
  5. Rasmus Vuonoranta                       2006 EsboIF               8,88
  6. Eerik Laru                              2007 SjundeåIF            9,04 

P13 60 m                            Försök

  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,38 
  2. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               8,62 
  3. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,64 
  4. Oiva Odiah                              2007 PorvU                8,76 
  5. Rasmus Vuonoranta                       2006 EsboIF               8,83 
  6. Max Wrede                               2006 EsboIF               8,98 
  7. Niilo Mölsä                             2006 PorvU                9,06 
  8. Eerik Laru                              2007 SjundeåIF            9,14 
  9. Kevin Jansson                           2006 HangöIK              9,30 
 10. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,30 
 11. Kaarlo Strandström                      2007 IFSibboV             9,32 
 12. Henri Aspelin                           2006 BorgåAk              9,43 
 13. Oliver Carlsson                         2006 EsboIF               9,46 
 14. Marius Henriksson                       2006 EsboIF               9,47 
 15. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk              9,50 
 16. Benjamin Björklöf                       2007 IFRaseb              9,72 
 17. Patrik Kass                             2007 HIFK                 9,96 
 18. Matias Palomäki                         2007 PorvU               10,53 

Erä 1                

  1. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,64 
  2. Oiva Odiah                              2007 PorvU                8,76 
  3. Eerik Laru                              2007 SjundeåIF            9,14 
  4. Marius Henriksson                       2006 EsboIF               9,47 
  5. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk              9,50 
  6. Matias Palomäki                         2007 PorvU               10,53 

Erä 2                

  1. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               8,62 
  2. Rasmus Vuonoranta                       2006 EsboIF               8,83 
  3. Niilo Mölsä                             2006 PorvU                9,06 
  4. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,30 
  5. Kaarlo Strandström                      2007 IFSibboV             9,32 
  6. Henri Aspelin                           2006 BorgåAk              9,43 

Erä 3                

  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,38 
  2. Max Wrede                               2006 EsboIF               8,98 
  3. Kevin Jansson                           2006 HangöIK              9,30 
  4. Oliver Carlsson                         2006 EsboIF               9,46 
  5. Benjamin Björklöf                       2007 IFRaseb              9,72 
  6. Patrik Kass                             2007 HIFK                 9,96 

P13 1000 m                          Final


  1. Niilo Mölsä                             2006 PorvU             3.22,43 
  2. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb           3.27,60 
  3. Kaarlo Strandström                      2007 IFSibboV          3.32,50 
  4. Patrik Kass                             2007 HIFK              3.35,06 
  5. Eerik Laru                              2007 SjundeåIF         3.37,47 
  6. Benjamin Björklöf                       2007 IFRaseb           3.39,32 
  7. Melvin Sandberg                         2007 ÅIFK              3.41,66 
  8. Oiva Odiah                              2007 PorvU             3.47,40 
  9. Valter Sillman                          2006 IFSibboV          3.48,42 
 10. Matias Palomäki                         2007 PorvU             4.12,28 

P13 2000 m g                        Final


  1. William Forstén                         2006 EsboIF           13.56,55 

P13 Höjd

  1. Tumi Siranko                            2006 VantSa                160 
         134 137 143 149 155 160 165
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF                146 
         120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Max Wrede                               2006 EsboIF                131 
         120 125 128 131 134
           O   O   O   O XXX
  4. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU               128 
         120 125 128 131
           O  XO  XO XXX
  5. Henri Aspelin                           2006 BorgåAk               128 
         115 120 125 128 131
           O   O XXO  XO XXX
  5. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk               128 
         105 110 115 120 125 128 131
           O   O   O  XO  XO  XO XXX
  7. Benjamin Björklöf                       2007 IFRaseb               125 
         105 110 115 120 125 128
           O   O   O   O   O XXX
  8. Patrik Kass                             2007 HIFK                  125 
         105 110 115 120 125 128
          XO   O   O XXO   O XXX

P13 Kula

  1. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF              11,44 
          10,54  11,03  11,44  10,96       
  2. Jasper Vilén                            2006 EsboIF               8,91 
           8,22   8,34   8,77   8,91
  3. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              6,36 
           6,36   6,30   6,05   5,98
  4. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa                6,33 
           6,21   6,33   6,16   5,50

P15 60 m                            Final


  1. Oliver Öhman                            2005 IFRaseb              7,49 
  2. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,51 
  3. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,70 
  4. Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                 7,75 
  5. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,89 
  6. Emil Stade                              2004 BorgåAk              7,99 

P15 60 m                            Försök

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,49 
  2. Oliver Öhman                            2005 IFRaseb              7,53 
  3. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,79 
  4. Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                 7,80 
  5. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,96 
  6. Emil Stade                              2004 BorgåAk              8,00 
  7. Peik Pihlström                          2005 EsboIF               8,04 
  8. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             8,07 
  9. Kuutti Vierros                          2005 ViipU                8,10 
 10. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               8,20 
 11. Nikolay Rinas                           2004 ViipU                8,32 
 12. Samuel Koski                            2005 ViipU                8,39 
 13. Emil Nylund                             2004 IFSibboV             8,52 
 14. Jami Leppäkoski                         2004 BorgåAk              8,54 
 15. Einari Tiainen                          2005 VantSa               9,17 
 16. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,27 

Erä 1                

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,49 
  2. Peik Pihlström                          2005 EsboIF               8,04 
  3. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             8,07 
  4. Kuutti Vierros                          2005 ViipU                8,10 
  5. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               8,20 
  6. Emil Nylund                             2004 IFSibboV             8,52 

Erä 2                

  1. Oliver Öhman                            2005 IFRaseb              7,53 
  2. Emil Stade                              2004 BorgåAk              8,00 
  3. Nikolay Rinas                           2004 ViipU                8,32 
  4. Einari Tiainen                          2005 VantSa               9,17 
  5. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,27 

Erä 3                

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 7,79 
  2. Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                 7,80 
  3. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,96 
  4. Samuel Koski                            2005 ViipU                8,39 
  5. Jami Leppäkoski                         2004 BorgåAk              8,54 

P15 800 m                           Final


  1. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU             2.19,61 
  2. Oscar Nyholm                            2004 BorgåAk           2.22,87 
  3. Oiva Ylä-Jarkko                         2004 LänsiUU           2.25,53 
  4. Victor Lindroos                         2005 BorgåAk           2.32,45 
  5. Kuutti Vierros                          2005 ViipU             2.32,70 
  6. Kalle Gauriloff                         2004 KeskiUYU          2.33,23 

      Väliajat:
           400    1.10,34 Oiva Ylä-Jarkko               


P15 3000 m g                        Final


  1. Sajan Irincheev                         2004 ViipU            15.27,78 

      Väliajat:
          1000    5.09,99 Sajan Irincheev               
          2000   10.23,13 Sajan Irincheev               


P15 Längd

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 5,74                   
          5,74  4,53  5,13  4,49  4,14  5,18
                                            
  2. Emil Stade                              2004 BorgåAk              5,06                   
          4,86     X     X  5,04  5,06  4,91
                                            
  3. Samuel Koski                            2005 ViipU                5,03                   
          5,00  4,82  4,98  4,73  5,03  4,83
                                            
  4. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             4,88                   
             X     X  4,88     X     X     X
                                            
  5. Emil Nylund                             2004 IFSibboV             4,74                   
          4,74  4,63  4,66     X  4,59     X
                                            
  6. Peik Pihlström                          2005 EsboIF               4,71                   
             X  4,57  4,50  4,49  4,71  4,62
                                            
  7. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                4,65                   
             X  4,45  4,65  4,47     X  4,13
                                            
  8. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               4,63                   
          4,30  3,09  4,62  4,63  4,57  4,43
                                            
  9. Nikolay Rinas                           2004 ViipU                4,49                   
          3,57  4,21  4,49
                          
 10. Rasmus Tenkanen                         2005 IFRaseb              4,44                   
             X     X  4,44
                          
 11. Jami Leppäkoski                         2004 BorgåAk              4,21                   
          4,21  3,86  4,04
                          
 12. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 3,90                   
             X  3,90  3,72
                          
 13. Einari Tiainen                          2005 VantSa               3,86                   
          3,60  3,86  3,68
                          
     Oliver Heikkinen                        2004 IFRaseb                NM                   
             -     -
                    

P15 Kula

  1. Robin Hildén                            2004 IFSibboV            12,02 
              X  11,63      X  11,22  12,02      X
  2. Filip Wikholm                           2005 IFRaseb             10,80 
           9,62   9,95   9,64  10,18  10,49  10,80
  3. Peik Pihlström                          2005 EsboIF              10,40 
          10,40   9,97  10,15   9,82  10,02  10,01
  4. Simon Björklöf                          2005 IFRaseb              9,32 
           8,39      X   9,20      X   9,11   9,32
  5. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               9,02 
           8,88   8,36   8,98   8,77   8,73   9,02

F9 40 m                             Final


  1. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 7,21 
  2. Martha Nylund                           2010 IFSibboV             7,26 
  3. Linnea Salmi                            2010 EsboIF               8,15 
  4. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                 8,23 
  5. Emma Nyman                              2011 IFRaseb              8,47 
  6. Sofie Sinervo                           2011 HIFK                 8,58 

F9 600 m                            Final


  1. Vera Ahlfors                            2010 HIFK              2.33,69 
  2. Elin Nyholm                             2011 BorgåAk           2.39,72 
  3. Vilja Holmberg                          2010 HIFK              2.45,89 

F9 Längd

  1. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 3,31                   
          3,23  3,31  3,07  3,19
                                
  2. Elin Nyholm                             2011 BorgåAk              2,81                   
          2,81  2,79  2,70  2,62
                                
  3. Martha Nylund                           2010 IFSibboV             2,70                   
          2,70  2,60  2,55  2,66
                                
  4. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                 2,50                   
          2,29  2,38  2,25  2,50
                                
  5. Sofie Sinervo                           2011 HIFK                 2,36                   
          2,06  2,09  2,07  2,36
                                
  6. Emma Nyman                              2011 IFRaseb              2,31                   
          2,20  2,31  2,19  2,24
                                

F11 60 m                            Final


  1. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               9,46 
  2. Nellie Lindström                        2008 IFSibboV             9,52 
  3. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,57 
  4. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              9,65 
  5. Daniela Lindholm                        2008 EsboIF               9,72 
  6. Sienna Hundeshagen                      2008 ÅIFK                 9,73 

F11 60 m                            Försök

  1. Nellie Lindström                        2008 IFSibboV             9,40 
  2. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               9,55 
  3. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,57 
  4. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              9,58 
  5. Sienna Hundeshagen                      2008 ÅIFK                 9,69 
  6. Daniela Lindholm                        2008 EsboIF               9,77 
  7. Sara Seppänen                           2008 IFSibboV             9,96 
  8. Fanny Finell                            2009 BorgåAk             10,18 
  9. Alina Nyholm                            2008 BorgåAk             10,28 
 10. Freja Österlund                         2009 HangöIK             10,72 
 11. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK             10,76 
 12. Amelia Ojonen                           2009 HangöIK             11,09 
     Ciara Mahlberg                          2008 EsboIF                DNS 

Erä 1                

  1. Sienna Hundeshagen                      2008 ÅIFK                 9,69 
  2. Daniela Lindholm                        2008 EsboIF               9,77 
  3. Sara Seppänen                           2008 IFSibboV             9,96 
  4. Amelia Ojonen                           2009 HangöIK             11,09 
     Ciara Mahlberg                          2008 EsboIF                DNS 

Erä 2                

  1. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               9,55 
  2. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              9,58 
  3. Alina Nyholm                            2008 BorgåAk             10,28 
  4. Freja Österlund                         2009 HangöIK             10,72 

Erä 3                

  1. Nellie Lindström                        2008 IFSibboV             9,40 
  2. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,57 
  3. Fanny Finell                            2009 BorgåAk             10,18 
  4. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK             10,76 

F11 1000 m                          Final


  1. Brenda Jalkanen                         2008 BorgåAk           3.45,46 
  2. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF            3.53,89 
     Emilia Kass                             2009 HIFK                  DNF 

F11 Längd

  1. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              3,85                   
          3,60  3,69  3,61  3,85
                                
  2. Nellie Lindström                        2008 IFSibboV             3,74                   
          3,68  3,49  3,67  3,74
                                
  3. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               3,69                   
          3,69  3,61  3,55  3,66
                                
  4. Sienna Hundeshagen                      2008 ÅIFK                 3,57                   
          3,57  3,50  3,46  3,52
                                
  5. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              3,24                   
          3,00  3,24     X  3,10
                                
  6. Alina Nyholm                            2008 BorgåAk              3,16                   
          3,11  3,08  3,02  3,16
                                
  7. Emilia Kass                             2009 HIFK                 3,06                   
          3,01  3,06  2,97  2,76
                                
  8. Astrid Sunden                           2009 EsboIF               2,93                   
          2,93  2,60  2,52  2,75
                                
  9. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK              2,92                   
          2,77  2,92  2,79  2,92
                                
 10. Ciara Mahlberg                          2008 EsboIF               2,91                   
          2,61  2,91  2,81  2,81
                                
 11. Freja Österlund                         2009 HangöIK              2,72                   
          2,72  2,31     -     -
                                
 12. Amelia Ojonen                           2009 HangöIK              2,65                   
          2,50  2,65  2,47  2,47
                                

F11 Kula

  1. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              7,28 
              X   6,43   7,28   7,09
  2. Charlotte Knape                         2009 IFSibboV             6,87 
           6,78   6,87   6,74   6,66
  3. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               6,14 
           5,78   5,91   5,84   6,14
  4. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              6,05 
           5,17   6,05   5,42      X
  5. Sienna Hundeshagen                      2008 ÅIFK                 5,74 
           5,37   5,71   5,57   5,74
  6. Astrid Sunden                           2009 EsboIF               4,98 
           4,94   4,98   4,41   4,74
  7. Freja Österlund                         2009 HangöIK              4,79 
           4,48   4,79   4,77   3,10
  8. Amelia Ojonen                           2009 HangöIK              4,23 
           3,42   3,68   4,18   4,23
  9. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK              3,54 
           3,28   3,31   3,18   3,54

F13 60 m                            Final


  1. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,42 
  2. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 8,51 
  3. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,57 
  4. Emilia Chandras                         2006 EspTa                8,59 
  5. Fanny Böhling                           2006 BorgåAk              8,73 
  6. Matilda Helminen                        2006 EsboIF               8,82 

F13 60 m                            Försök

  1. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,48 
  2. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 8,56 
  3. Emilia Chandras                         2006 EspTa                8,64 
  4. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,65 
  5. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU                8,66 
  6. Fanny Böhling                           2006 BorgåAk              8,80 
  7. Matilda Helminen                        2006 EsboIF               8,81 
  8. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               8,84 
  9. Iina Rantonen                           2006 ViipU                8,87 
 10. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 8,87 
 11. Julia Franzen                           2006 IFSibboV             9,01 
 12. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa            9,02 
 13. Aila Varila                             2007 EsboIF               9,05 
 14. Maija Rantonen                          2006 HIFK                 9,06 
 15. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                9,13 
 16. Lilly Riksman                           2006 EsboIF               9,14 
 17. Elsa Keinänen                           2006 EsboIF               9,23 
 18. Aida Ahlholm                            2006 EspTa                9,30 
 19. Oona Haataja                            2006 EspTa                9,36 
 20. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 9,36 
 21. Amanda Wiik                             2007 EsboIF               9,51 
 22. Matilda Silfver                         2006 IFRaseb              9,53 
 23. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,55 
 24. Isabell Leinonen                        2007 BorgåAk              9,55 
 25. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              9,56 
 26. Sara Forsström                          2006 EspTa                9,57 
 27. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             9,64 
 28. Linda Juvala                            2007 EsboIF               9,66 
 29. Helmina Silfver                         2007 HIFK                 9,67 
 30. Carolina Friman                         2006 IFRaseb              9,68 
 31. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               9,69 
 32. Ines Pietilä                            2007 HIFK                 9,71 
 33. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV             9,73 
 34. Minea Österlund                         2007 HangöIK              9,78 
 35. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             9,79 
 36. Jill Friberg                            2006 IFRaseb              9,88 

Erä 1                

  1. Emilia Chandras                         2006 EspTa                8,64 
  2. Elsa Keinänen                           2006 EsboIF               9,23 
  3. Matilda Silfver                         2006 IFRaseb              9,53 
  4. Sara Forsström                          2006 EspTa                9,57 
  5. Ines Pietilä                            2007 HIFK                 9,71 
  6. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV             9,73 

Erä 2                

  1. Tuuli Kiviniemi                         2006 PorvU                8,66 
  2. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 8,87 
  3. Maija Rantonen                          2006 HIFK                 9,06 
  4. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             9,64 
  5. Linda Juvala                            2007 EsboIF               9,66 
  6. Minea Österlund                         2007 HangöIK              9,78 

Erä 3                

  1. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                 8,65 
  2. Aila Varila                             2007 EsboIF               9,05 
  3. Aida Ahlholm                            2006 EspTa                9,30 
  4. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 9,36 
  5. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,55 
  6. Carolina Friman                         2006 IFRaseb              9,68 

Erä 4                

  1. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,48 
  2. Matilda Helminen                        2006 EsboIF               8,81 
  3. Julia Franzen                           2006 IFSibboV             9,01 
  4. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa            9,02 
  5. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                9,13 
  6. Isabell Leinonen                        2007 BorgåAk              9,55 

Erä 5                

  1. Iina Rantonen                           2006 ViipU                8,87 
  2. Oona Haataja                            2006 EspTa                9,36 
  3. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              9,56 
  4. Helmina Silfver                         2007 HIFK                 9,67 
  5. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             9,79 
  6. Jill Friberg                            2006 IFRaseb              9,88 

Erä 6                

  1. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 8,56 
  2. Fanny Böhling                           2006 BorgåAk              8,80 
  3. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               8,84 
  4. Lilly Riksman                           2006 EsboIF               9,14 
  5. Amanda Wiik                             2007 EsboIF               9,51 
  6. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               9,69 

F13 1000 m                          Final


  1. Jill Friberg                            2006 IFRaseb           3.35,04 
  2. Sara Koskela                            2006 PorvU             3.36,02 
  3. Ingrid Lindroos                         2007 NastNa            3.37,18 
  4. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU            3.37,25 
  5. Aila Varila                             2007 EsboIF            3.42,94 
  6. Matilda Silfver                         2006 IFRaseb           3.44,00 
  7. Carolina Friman                         2006 IFRaseb           3.59,06 
  8. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV          4.11,22 

F13 2000 m g                        Final


  1. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF           12.10,56 
  2. Ella Råstedt                            2006 EsboIF           14.09,13 
  3. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU         14.54,34 
  4. Veronica Lindberg                       2007 IFSibboV         15.40,72 

F13 Höjd

  1. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa             165 
         140 143 153 158 162 165 168
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Iina Rantonen                           2006 ViipU                 140 
         131 134 137 140 143
           O   O  XO   O XXX
  3. Julia Franzen                           2006 IFSibboV              137 
         110 115 120 125 128 131 134 137 140
           O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  4. Saana Säilä                             2006 ViipU                 137 
         105 110 115 120 125 128 131 134 137 140
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  5. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                 134 
         115 120 125 128 131 134 137
           O   O   O   -   O XXO XXX
  6. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                  131 
         120 125 128 131 134
           O   O   O   O XXX
  7. Linda Juvala                            2007 EsboIF                131 
         100 105 110 115 120 125 128 131 134
           O   O   O   O   O   O XXO   O XXX
  8. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU                131 
         120 125 128 131 134
          XO   O  XO XXO XXX
  9. Elsa Keinänen                           2006 EsboIF                128 
         110 115 120 125 128 131
           O   O   O   O   O XXX
 10. Erin Björklöf                           2007 IFRaseb               128 
         105 110 115 120 125 128 131
           O   O   O   O  XO  XO XXX
 11. Veronica Lindberg                       2007 IFSibboV              125 
         100 105 125 128
           O   O  XO XXX
 12. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV              120 
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX
 12. Minea Österlund                         2007 HangöIK               120 
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX

F13 Kula

  1. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           12,02 
          11,05  11,20  12,02  11,34
  2. Charlotte Kajander                      2006 HIFK                10,57 
          10,57  10,13  10,17  10,04
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                10,33 
          10,33   9,32   9,87   9,42
  4. Oona Haataja                            2006 EspTa                9,86 
           9,86   8,57   9,84   9,47
  5. Aino Ikäheimo                           2006 EspTa                9,66 
           9,63   9,34   9,17   9,66
  6. Jessica Björksten                       2007 BorgåAk              9,52 
           9,52   8,88   9,45      X
  7. Elsa Keinänen                           2006 EsboIF               9,22 
           9,14   8,85   8,84   9,22
  8. Emelie Bergholm                         2006 IFRaseb              8,96 
           8,96   8,56   7,25   8,07
  9. Saana Säilä                             2006 ViipU                8,15 
              X   7,63   7,77   8,15
 10. Julia Franzen                           2006 IFSibboV             7,72 
           7,72   6,72      X   6,70
 11. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               7,49 
           7,49   7,04   7,45   7,19
 12. Jill Friberg                            2006 IFRaseb              7,08 
           7,07   6,57   6,14   7,08
 13. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             7,03 
           6,38      X   7,03   6,49
 14. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               7,02 
           7,02   6,15   6,52   6,02
 15. Amanda Wiik                             2007 EsboIF               6,91 
              X   5,52   6,13   6,91
 16. Erin Björklöf                           2007 IFRaseb              6,53 
           6,48   6,53      X   5,87
 17. Aila Varila                             2007 EsboIF               6,24 
           6,24   5,98   5,07   5,71
 18. Minea Österlund                         2007 HangöIK              5,98 
           5,62   5,98   5,54   5,35
 19. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             5,97 
           5,97   5,83   5,56   5,92
 20. Veronica Lindberg                       2007 IFSibboV             5,82 
           5,34   5,12   5,27   5,82
 21. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV             5,68 
           5,68   5,22   4,98   5,24

F15 60 m                            Final


  1. Helmi Isometsä                          2004 HIFK                 8,03 
  2. Liina Tervo                             2004 HIFK                 8,04 
  3. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,16 
  4. Alisa Tikkanen                          2004 HIFK                 8,17 
  5. Hilla Saarinen                          2005 HIFK                 8,19 
  6. Aava Lajunen                            2005 VantSa               8,30 

F15 60 m                            Försök

  1. Helmi Isometsä                          2004 HIFK                 8,08 
  2. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,16 
  3. Alisa Tikkanen                          2004 HIFK                 8,19 
  4. Liina Tervo                             2004 HIFK                 8,20 
  5. Hilla Saarinen                          2005 HIFK                 8,24 
  6. Aava Lajunen                            2005 VantSa               8,24 
  7. Inka Pöyry                              2004 HIFK                 8,25 
  8. Laura Einamo                            2004 HIFK                 8,38 
  9. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,44 
 10. Nora Koskela-Koivisto                   2004 HIFK                 8,46 
 11. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa               8,49 
 12. Lumo Keisanen                           2005 VantSa               8,49 
 13. Leonie Winell                           2005 EsboIF               8,49 
 14. Takwa Adam                              2004 VantSa               8,52 
 15. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF            8,52 
 16. Milja Majuri                            2005 VantSa               8,70 
 17. Jenny Eriksson                          2005 PorvU                8,79 
 18. Ida Finell                              2005 BorgåAk              8,80 
 19. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             8,81 
 20. Emma Gokkonen                           2005 ViipU                8,83 
 21. Annika Juvala                           2004 EsboIF               8,84 
 22. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa               8,87 
 23. Malin Lindroth                          2005 EsboIF               8,89 
 24. Annina Doktar                           2004 VantSa               8,97 
 25. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF            8,99 
 26. Miina Turpeinen                         2005 VesU                 9,09 
 27. Vilma Nieminen                          2004 VantSa               9,21 
 28. Saana Nuolikoski                        2005 VantSa               9,31 
 29. Lina Helminen                           2004 VantSa               9,36 
 30. Eeva Kärkkäinen                         2005 VantSa               9,55 
 31. Ellen Klärich                           2005 HIFK                 9,60 
     Emmi Parhiala                           2004 VantSa                 DQ 
     Ella Paukku                             2004 EsboIF                 DQ 
     Emmi Hilkku                             2005 SjundeåIF              DQ 

Erä 1                

  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK                 8,25 
  2. Leonie Winell                           2005 EsboIF               8,49 
  3. Milja Majuri                            2005 VantSa               8,70 
  4. Jenny Eriksson                          2005 PorvU                8,79 
  5. Annina Doktar                           2004 VantSa               8,97 
  6. Ellen Klärich                           2005 HIFK                 9,60 

Erä 2                

  1. Hilla Saarinen                          2005 HIFK                 8,24 
  2. Laura Einamo                            2004 HIFK                 8,38 
  3. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF            8,99 
  4. Miina Turpeinen                         2005 VesU                 9,09 
     Emmi Parhiala                           2004 VantSa                 DQ 
     Emmi Hilkku                             2005 SjundeåIF              DQ 

Erä 3                

  1. Liina Tervo                             2004 HIFK                 8,20 
  2. Nora Koskela-Koivisto                   2004 HIFK                 8,46 
  3. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF            8,52 
  4. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa               8,87 
  5. Lina Helminen                           2004 VantSa               9,36 

Erä 4                

  1. Alisa Tikkanen                          2004 HIFK                 8,19 
  2. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,44 
  3. Takwa Adam                              2004 VantSa               8,52 
  4. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             8,81 
  5. Annika Juvala                           2004 EsboIF               8,84 
  6. Saana Nuolikoski                        2005 VantSa               9,31 

Erä 5                

  1. Helmi Isometsä                          2004 HIFK                 8,08 
  2. Aava Lajunen                            2005 VantSa               8,24 
  3. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa               8,49 
  4. Ida Finell                              2005 BorgåAk              8,80 
  5. Vilma Nieminen                          2004 VantSa               9,21 

Erä 6                

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,16 
  2. Lumo Keisanen                           2005 VantSa               8,49 
  3. Emma Gokkonen                           2005 ViipU                8,83 
  4. Malin Lindroth                          2005 EsboIF               8,89 
  5. Eeva Kärkkäinen                         2005 VantSa               9,55 
     Ella Paukku                             2004 EsboIF                 DQ 

F15 800 m                           Final

  1. Ida Finell                              2005 BorgåAk           2.26,08 
  2. Carla Jalkanen                          2004 BorgåAk           2.26,50 
  3. Ida-Sofia Simola                        2004 HämeenlTa         2.28,65 
  4. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU           2.31,89 
  5. Cassandra Nynäs                         2005 IFRaseb           2.33,65 
  6. Emma Loo                                2004 PargIF            2.33,69 
  7. Annika Juvala                           2004 EsboIF            2.37,38 
  8. Nora Koskela-Koivisto                   2004 HIFK              2.38,90 
  9. Ronja Orivuori                          2005 ViipU             2.40,73 
 10. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU          2.43,61 
 11. Mia Ushakov                             2005 EspTa             2.45,53 
 12. Maisa Mikkola                           2004 HelsTa            2.57,60

Erä 1                

  1. Nora Koskela-Koivisto                   2004 HIFK              2.38,90 
  2. Ronja Orivuori                          2005 ViipU             2.40,73 
  3. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU          2.43,61 
  4. Mia Ushakov                             2005 EspTa             2.45,53 
  5. Maisa Mikkola                           2004 HelsTa            2.57,60

      Väliajat:
           400    1.18,95 Ronja Orivuori                


Erä 2                

  1. Ida Finell                              2005 BorgåAk           2.26,08 
  2. Carla Jalkanen                          2004 BorgåAk           2.26,50 
  3. Ida-Sofia Simola                        2004 HämeenlTa         2.28,65 
  4. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU           2.31,89 
  5. Cassandra Nynäs                         2005 IFRaseb           2.33,65 
  6. Emma Loo                                2004 PargIF            2.33,69 
  7. Annika Juvala                           2004 EsboIF            2.37,38 

      Väliajat:
           400    1.10,19 Carla Jalkanen                


F15 Längd

  1. Liina Tervo                             2004 HIFK                 5,00                   
          5,00     -     X  4,68     -     -
                                            
  2. Vivian Tran                             2005 HIFK                 4,82                   
          4,82  2,71  4,48     X     X     X
                                            
  3. Ella Paukku                             2004 EsboIF               4,79                   
             X  4,60  4,57  4,71  4,79  4,77
                                            
  4. Hilla Saarinen                          2005 HIFK                 4,79                   
          4,79     -     X     X  4,77     X
                                            
  5. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 4,77                   
          4,64  4,69  4,61  4,51  4,67  4,77
                                            
  6. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                4,75                   
             X     X  4,56     X     X  4,75
                                            
  7. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 4,73                   
          4,32  4,73  4,43  3,19     X     X
                                            
  8. Emma Loo                                2004 PargIF               4,64                   
          4,64  4,40     X  4,61     X     X
                                            
  9. Laura Einamo                            2004 HIFK                 4,55                   
          4,48  4,55  4,48
                          
 10. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             4,48                   
             X  4,48  4,15
                          
 11. Malin Lindroth                          2005 EsboIF               4,46                   
             X     X  4,46
                          
 12. Emmi Parhiala                           2004 VantSa               4,41                   
          4,41     X     X
                          
 13. Jelizaveta Tsubareva                    2004 SjundeåIF            4,39                   
             X     X  4,39
                          
 14. Ina Appelqvist                          2004 EsboIF               4,31                   
          4,03  3,90  4,31
                          
 15. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               4,28                   
             X  4,28  4,27
                          
 16. Jenny Eriksson                          2005 PorvU                4,20                   
             X  4,20     X
                          
 17. Milja Majuri                            2005 VantSa               4,18                   
          3,99  4,18  3,91
                          
 18. Aava Lajunen                            2005 VantSa               4,17                   
          3,81  4,17  2,30
                          
 19. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa               4,14                   
          4,14     X  3,78
                          
 20. Vanessa Lindberg                        2004 IFSibboV             4,10                   
          4,07  4,10  3,82
                          
 21. Ylva Sivaro                             2005 SjundeåIF            4,04                   
          3,93  3,75  4,04
                          
 22. Emmi Hilkku                             2005 SjundeåIF            3,96                   
          3,75  3,96  3,90
                          
 23. Lina Helminen                           2004 VantSa               3,87                   
          3,47  3,62  3,87
                          
 24. Eevi Strandström                        2004 IFSibboV             3,77                   
          3,42  3,77  3,39
                          
 25. Saana Nuolikoski                        2005 VantSa               3,58                   
          3,58     X  3,46
                          
 26. Leonie Winell                           2005 EsboIF               3,47                   
          3,47  3,20  3,31
                          
 27. Ellen Klärich                           2005 HIFK                 3,36                   
          3,36  3,20  3,07
                          
 28. Helmi Isometsä                          2004 HIFK                 2,83                   
             X  2,83     -
                          
    
              

F15 Kula

  1. Jonna Virén                             2004 LiljIK              11,02 
           9,93  11,02  10,64  10,96  10,24  10,66
  2. Liina Tervo                             2004 HIFK                10,06 
           9,60   9,60   9,50   9,07   9,78  10,06
  3. Ellen Blomqvist                         2004 IFSibboV             9,56 
           9,56   8,91   9,01   9,20   9,14      X
  4. Ina Appelqvist                          2004 EsboIF               9,29 
           9,03   9,29   8,75   8,90   8,84   8,19
  5. Hilla Saarinen                          2005 HIFK                 9,27 
           9,16   8,61      X   8,74   8,72   9,27
  6. Julia Nystrand                          2005 EsboIF               9,27 
              X   8,60   8,67   8,75   8,78   9,27
  7. Alisa Tikkanen                          2004 HIFK                 9,11 
           8,92   9,11   8,47      X   9,06   8,36
  8. Anna Westerlund                         2004 ViStart              8,47 
           8,47   7,76   8,16   8,00   8,20   7,91
  9. Laura Einamo                            2004 HIFK                 8,46 
           8,46   8,37   8,15
 10. Bodil Wikholm                           2005 IFRaseb              8,18 
           8,00   8,18      X       
 11. Lilli Lehto                             2005 ViipU                7,85 
           7,61   7,70   7,85
 12. Aava Lajunen                            2005 VantSa               7,80 
           7,55   6,66   7,80
 13. Emmi Parhiala                           2004 VantSa               7,50 
           7,50   7,29   7,45       
 14. Milja Majuri                            2005 VantSa               7,44 
           7,25   7,25   7,44
 15. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa               7,38 
              X   7,29   7,38
 16. Saana Nuolikoski                        2005 VantSa               7,13 
           7,13   6,75   6,38
 17. Kajsa Grönqvist                         2005 BorgåAk              5,89 
           5,89   4,91   5,64
 18. Eeva Kärkkäinen                         2005 VantSa               5,61 
           5,61   5,46   4,70