Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
29.09. klo 12:00 Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 05:42 02.10.2018)
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut
Veikkolan Veikot
29.09.2018

M 100m

N 100m
Loppukilpailu
1)   Veera Tulonen                    VeVe                      14,51             
2)   Anna Hovi                        VeikkVei                  14,93             


M 3000m

N 3000m
Loppukilpailu
1)   Venla Turakainen                 HelsTa                    11.33,40          
2)   Veera Tulonen                    VeVe                      12.23,53          


M Pituus
Loppukilpailu


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Tulonen                    VeVe                      4,29 -0,3          
     4,12   3,80   4,12   4,29   x      4,20   
     +1,5   +1,1   +1,6   -0,3          +2,1   

2)   Marita Hovi                      VeVe                      3,50 +2,0          
     3,23   3,21   3,15   3,34   3,45   3,50   
     +1,6   +1,1   +2,5   +1,1   +1,4   +2,0   



M Kuula
Loppukilpailu


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Veera Tulonen                    VeVe                      8,77              
     8,09   8,27   8,35   8,77   x      8,28   

2)   Marita Hovi                      VeVe                      7,09              
     7,09   6,06   6,39   6,74   6,86   6,46   



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ville Tanskanen                  HelsTa                    46,97             
     45,82  45,46  46,97  x      x      45,59  

2)   Marko Honkaharju                 EspTa                     31,81             
     31,81  x      x      x      x      x      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Marita Hovi                      VeVe                      17,92             
     14,35  16,68  17,92  x      17,40  16,21  



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Marcus Karell                    SIF                       38,60             
     38,60  37,63  36,07  38,13  35,72  36,28  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Karell                    SjundeåIF                 40,25             
     40,25  x      x      x      x      x      

2)   Veera Tulonen                    VeVe                      26,59             
     19,39  26,59  26,53  x      24,00  -      

3)   Marita Hovi                      VeVe                      15,55             
     14,78  12,69  12,65  12,41  x      15,55  



P4 40m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Ahto Vilhunen                    VeVe                      13,50             


T4 40m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Ella Olsson                                                13,00             
2)   Viivi Glad-Schreven              VeVe                      41,90             


P4 Pallonheitto
Alkuerät
1)   Ahto Vilhunen                    VeVe                      4,16              
     4,16   2,61   



T4 Pallonheitto
Alkuerät
1)   Ella Olsson                                                2,72              
     2,67   2,72   

2)   Viivi Glad-Schreven              VeVe                      1,91              
     1,06   1,91   



P5 40m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Otso Aalto                       VeikkVei                  9,30              
1)   Sisu Vilhunen                    VeVe                      9,30              
3)   Lauri Olsson                     VeikkVei                  9,50              
4)   Jesperi Jäppinen                 VeikkVei                  10,10             
5)   Eino Matikainen                  VeVe                      11,20             


T5 40m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Ida Kotakallio                   KirKu                     9,60              
2)   Selma Korhonen                   VeikkVei                  10,50             
3)   Tea Timonen                      VeikkVei                  11,20             
4)   Frida Ihrcke                     VeVe                      12,60             


P5 Pallonheitto
Alkuerät
1)   Sisu Vilhunen                    VeVe                      11,97             
     10,80  11,97  

3)   Lauri Olsson                     VeikkVei                  6,31              
     6,31   5,81   

4)   Jesperi Jäppinen                 VeikkVei                  5,63              
     5,63   4,93   

5)   Otso Aalto                       VeikkVei                  5,60              
     5,60   5,44   



T5 Pallonheitto
Alkuerät
1)   Ida Kotakallio                   KirKu                     6,14              
     6,14   5,23   

2)   Tea Timonen                      VeikkVei                  4,71              
     2,80   4,71   

3)   Frida Ihrcke                     VeVe                      4,19              
     4,02   4,19   



P7 40m
1)   Eero Olsson                      VeikkVei                  7,80              
1)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  7,80              
1)   Joonatan Ylä-Mäihäniemi          VeikkVei                  7,80              
4)   Arttu Porvali                    VeikkVei                  8,10              
4)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  8,10              
6)   Otdso Vilhunen                   VeVe                      8,50              
7)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  9,20              

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Eero Olsson                      VeikkVei                  7,80              
2)   Arttu Porvali                    VeikkVei                  8,10              
2)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  8,10              
4)   Otdso Vilhunen                   VeVe                      8,50              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  7,80              
1)   Joonatan Ylä-Mäihäniemi          VeikkVei                  7,80              
3)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  9,20              


T7 40m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Linnea Seppänen                  KirkkonU                  7,50              
2)   Noomi Korpi                      VeikkVei                  8,10              
3)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  9,00              
4)   Aino Matikainen                                            9,60              


P7 Pituus
Alkuerät
1)   Joonatan Ylä-Mäihäniemi          VeikkVei                  2,82              
     2,37   2,73   2,82   2,55   2,58   2,73   
                                               

2)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  2,78              
     2,78   2,69   2,70   2,61   2,69   2,39   
                                               

3)   Eero Olsson                      VeikkVei                  2,66              
     x      2,66   x      x      2,49   x      
                                               

4)   Otdso Vilhunen                   VeVe                      2,59              
     2,34   2,59   x      2,45   2,45   2,35   
                                               

5)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  2,57              
     2,57   2,53   2,08   2,28   2,29   1,92   
                                               

6)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  2,34              
     2,24   2,05   2,19   x      2,30   2,34   
                                               

7)   Arttu Porvali                    VeikkVei                  2,34              
     2,34   x      2,05   x      x      x      
                                               



T7 Pituus
Alkuerät
1)   Linnea Seppänen                  KirkkonU                  2,82              
     2,77   2,82   2,67   2,59   2,72   2,76   
                                               

2)   Noomi Korpi                      VeikkVei                  2,52              
     2,40   2,39   2,42   2,40   2,38   2,52   
                                               

3)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  1,97              
     1,87   1,92   1,97   1,94   1,90   0,83   
                                               

4)   Aino Matikainen                                            1,91              
     1,91   1,78   1,70   1,60   1,75   1,63   
                                               



P7 Keihäs
Alkuerät
1)   Otdso Vilhunen                   VeVe                      10,47             
     10,47  9,16   

2)   Joonatan Ylä-Mäihäniemi          VeikkVei                  8,01              
     7,49   8,01   

3)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  7,92              
     7,48   7,92   

4)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  7,20              
     5,30   7,20   

5)   Eero Olsson                      VeikkVei                  7,10              
     7,10   6,93   

6)   Arttu Porvali                    VeikkVei                  6,75              
     6,75   5,63   

7)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  5,49              
     5,49   5,00   

     Eino Matikainen                  VeVe                      4,65              
     4,29   4,65   



T7 Keihäs
Alkuerät
1)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  5,00              
     5,00   -      

2)   Aino Matikainen                                            4,79              
     4,79   4,43   



P9 40m
1)   Eerik Häkli                      RaisKu                    6,90              
2)   Elias Uittamo                    HKV                       7,23              
3)   Nooa Korpi                       VeikkVei                  7,46              
4)   Jonas Packalen                   VeikkVei                  7,70              
5)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,84              
6)   Anton Karell                     SjundeåIF                 7,93              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eerik Häkli                      RaisKu                    6,90              
2)   Elias Uittamo                    HKV                       7,23              
3)   Anton Karell                     SjundeåIF                 7,93              

Loppukilpailu erä 2
1)   Nooa Korpi                       VeikkVei                  7,46              
2)   Jonas Packalen                   VeikkVei                  7,70              
3)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,84              


T9 40m
1)   Petra Pennanen                   HKV                       7,04              
2)   Minttu Honka                     VeikkVei                  7,55              
3)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  7,56              
4)   Anna Larjava                     KirkkonU                  7,58              
5)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  8,19              
6)   Siiri Varnala                    VeikkVei                  8,66              
     Milja Vasunta                    KirkkonU                                    
     Olivia Aaltonen                  HKV                                         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  7,56              
2)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  8,19              
3)   Siiri Varnala                    VeikkVei                  8,66              
     Milja Vasunta                    KirkkonU                                    

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Petra Pennanen                   HKV                       7,04              
2)   Minttu Honka                     VeikkVei                  7,55              
3)   Anna Larjava                     KirkkonU                  7,58              
     Olivia Aaltonen                  HKV                                         


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Nooa Korpi                       VeikkVei                  2.18,81           
2)   Jonas Packalen                   VeikkVei                  2.22,35           
3)   Anton Karell                     SjundeåIF                 2.29,97           
     Elias Uittamo                    HKV                       DNS               


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       2.03,37           
2)   Taika Henttonen                  HKV                       2.03,38           
3)   Anna Larjava                     KirkkonU                  2.30,04           
4)   Minttu Honka                     VeikkVei                  2.33,12           
5)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2.42,60           
6)   Milja Vasunta                    KirkkonU                  2.48,61           
     Minni Tirkkonen                  VeikkVei                                    
     Siiri Varnala                    VeikkVei                                    


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eerik Häkli                      RaisKu                    3,68              
     3,59   3,58   x      3,52   x      3,68   
                                               

2)   Elias Uittamo                    HKV                       3,64              
     3,64   3,26   3,49   x      3,44   3,41   
                                               

3)   Anton Karell                     SjundeåIF                 3,20              
     3,06   x      2,99   2,87   2,92   3,20   
                                               

4)   Nooa Korpi                       VeikkVei                  3,11              
     3,03   3,11   3,07   2,81   2,88   2,61   
                                               

5)   Nici Salonen                     PadasjY                   2,75              
     2,75   2,71   2,74   2,56   x      2,59   
                                               

6)   Oskari Häkli                     RaisKu                    2,73              
     x      2,73   2,66   2,63   2,58   2,16   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       3,79              
     3,55   3,64   3,76   3,61   3,75   3,79   
                                               

2)   Olivia Aaltonen                  HKV                       3,64              
     3,60   3,52   3,64   3,32   3,09   3,60   
                                               

3)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  3,43              
     3,26   3,43   3,26   x      3,08   3,33   
                                               

4)   Anna Larjava                     KirkkonU                  2,96              
     2,54   2,96   x      2,86   2,83   2,82   
                                               

5)   Minttu Honka                     VeikkVei                  2,92              
     2,81   2,92   2,73   x      2,75   2,59   
                                               

6)   Milja Vasunta                    KirkkonU                  2,64              
     2,64   2,62   2,52   2,26   2,37   2,59   
                                               

7)   Siiri Varnala                    VeikkVei                  2,18              
     2,15   2,09   2,18   2,13   x      x      
                                               



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eerik Häkli                      RaisKu                    6,07              
     5,38   5,63   5,59   5,53   5,42   6,07   

2)   Anton Karell                     SjundeåIF                 4,91              
     4,91   x      4,73   4,57   4,56   4,52   

     Elias Uittamo                    HKV                       DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       5,73              
     4,30   5,08   5,73   5,36   5,39   5,49   

2)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  4,98              
     4,42   x      4,65   4,82   4,98   4,81   

3)   Anna Larjava                     KirkkonU                  4,27              
     4,01   x      4,22   4,27   4,12   3,83   

4)   Milja Vasunta                    KirkkonU                  3,71              
     x      3,45   3,69   x      x      3,71   

     Siiri Varnala                    VeikkVei                                    


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Topias Laivaara                  KirkkonU                  10,37             


T11 60m
1)   Venla Reunanen                   HKV                       9,09              
2)   Taimi Vallinoja                  HKV                       9,15              
3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,57              
4)   Celina Salonen                   NastNa                    9,60              
5)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,63              
6)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,92              
7)   Taika Henttonen                  HKV                       10,02             
8)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,38             
8)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,38             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,63              
2)   Taika Henttonen                  HKV                       10,02             
3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,38             
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,38             

Alkuerät erä 2
1)   Venla Reunanen                   HKV                       9,09              
2)   Taimi Vallinoja                  HKV                       9,15              
3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,57              
4)   Celina Salonen                   NastNa                    9,60              
5)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,92              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   3.38,24           
     Sisu Saarinen                    TuUL                                        
     Topias Laivaara                  KirkkonU                  DNF               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Taimi Vallinoja                  HKV                       3.32,16           
2)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    3.36,07           
3)   Ingrid Lindroos                  NastNa                    3.37,43           
4)   Celina Salonen                   NastNa                    3.38,00           
5)   Saina Lavi                       KirkkonU                  3.50,76           
6)   Sara Heininen                    VeikkVei                  3.53,98           
7)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  4.06,76           
8)   Mea Barlow                       VeikkVei                  4.08,98           
9)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  4.12,30           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Topias Laivaara                  KirkkonU                  100               
     95     100    105    
     o      xo     xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Mea Barlow                       VeikkVei                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

4)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Reunanen                   HKV                       4,60              
     4,38   4,55   4,53   4,39   4,49   4,60   
                                               

2)   Taimi Vallinoja                  HKV                       4,21              
     3,83   4,10   4,05   4,15   4,21   3,84   
                                               

3)   Celina Salonen                   NastNa                    4,16              
     4,16   4,00   3,98   3,92   3,99   3,91   
                                               

4)   Sara Heininen                    VeikkVei                  3,88              
     3,65   3,76   3,88   3,66   3,49   3,58   
                                               

5)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,48              
     3,26   3,48   x      x      x      3,15   
                                               

6)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,46              
     3,44   3,46   3,42   3,36   3,11   3,33   
                                               

7)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,43              
     3,43   3,30   3,29   3,34   3,11   3,22   
                                               

8)   Saina Lavi                       KirkkonU                  3,33              
     3,33   3,32   3,20   3,22   3,11   3,04   
                                               



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topias Laivaara                  KirkkonU                  21,68             
     x      x      x      21,68  20,11  19,54  

2)   Anton Karell                     SjundeåIF                 18,28             
     x      18,28  x      x      14,55  14,46  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Celina Salonen                   NastNa                    17,78             
     16,32  17,71  17,78  15,69  16,26  x      

2)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  17,45             
     17,45  16,02  16,10  15,82  15,53  13,26  

3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  12,31             
     11,17  12,31  10,79  x      10,72  11,11  

4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  11,36             
     11,36  10,37  9,79   8,71   10,38  10,05  

5)   Mea Barlow                       VeikkVei                  9,50              
     7,54   8,58   9,33   8,67   8,11   9,50   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  8,45              
2)   Benjamin Stenbacka               VeikkVei                  8,54              
3)   Kasper Packalen                  VeikkVei                  10,23             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Isabella Aaltonen                HKV                       9,09              
2)   Evita Santala                    KeskiUYU                  9,12              
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,66              
4)   Malin Karell                     SjundeåIF                 10,12             
5)   Sara Wiik                        KirkkonU                  10,13             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Kasper Packalen                  VeikkVei                  4.02,57           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Kira Koskiniemi                  HKV                       4.24,83           


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  4,89 -1,4          
     x      x      4,89   x      x      4,79   
                   -1,4                 -1,7   

2)   Benjamin Stenbacka               VeikkVei                  4,29 -0,7          
     4,05   4,29   4,16   4,19   2,99   3,99   
     -0,1   -0,7   -1,7   -1,1   -0,3   +1,0   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  4,33 -1,6          
     3,72   4,26   x      4,33   4,25   4,08   
     +1,1   +0,2          -1,6   +0,5   +0,0   

2)   Isabella Aaltonen                HKV                       4,28 -1,8          
     4,20   3,91   4,28   4,18   x      4,19   
     +1,9   +0,7   -1,8   -1,3          -1,9   

3)   Malin Karell                     SjundeåIF                 3,82 +0,7          
     x      3,82   x      x      3,69   3,46   
            +0,7                 +0,3   +0,8   

4)   Kira Koskiniemi                  HKV                       3,79 -0,3          
     3,79   3,52   3,43   3,52   3,04   3,31   
     -0,3   -0,6   -0,1   -2,5   +0,3   -2,1   

5)   Sara Wiik                        KirkkonU                  3,69 -0,9          
     3,40   3,63   3,69   3,18   3,45   3,42   
     +0,8   -1,0   -0,9   -2,2   +0,0   -2,2   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  32,07             
     29,52  29,42  32,07  x      28,68  x      

2)   Edvard Lindroos                  NastNa                    20,01             
     19,58  20,01  18,20  16,20  x      x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kira Koskiniemi                  HKV                       25,11             
     x      x      x      25,11  x      22,20  

2)   Iiris Ojala                      EspTa                     20,80             
     20,80  

3)   Malin Karell                     SjundeåIF                 14,99             
     x      12,70  13,94  14,43  14,03  14,99  



P15 100m
Loppukilpailu
1)   Bradley Kamanga                  VantSa                    12,52             


T15 100m
Loppukilpailu
1)   Iina Honka                       VeikkVei                  14,67             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Simo Laine                       LänsiUU                   2.10,60           
2)   Markus Serenius                  LänsiUU                   2.19,90           


T15 800m

P15 Pituus

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina Honka                       VeikkVei                  4,39 +2,5  4,27 +1,2
     4,39   4,27   4,36   x      -      -      
     +2,5   +1,2   +2,3                        

2)   Siiri Heininen                   VeikkVei                  3,29 +1,8          
     3,26   3,06   3,29   3,24   3,12   3,22   
     +2,3   +1,4   +1,8   +1,3   +1,3   +0,7   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  42,91             
     x      42,91  x      x      38,81  x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Iina Honka                       VeikkVei                  23,87             
     x      21,38  23,87  x      x      x      

2)   Iiris Ojala                      EspTa                     21,88             
     17,97  18,03  17,89  18,64  x      21,88  



M17 100m

N17 100m
Loppukilpailu
1)   Siiri Suihkonen                  SjundeåIF                 14,49             
     Venla Lamminmäki                 VeikkVei                                    


M17 800m

N17 800m
Loppukilpailu
1)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    3.06,50           


M17 Pituus

N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Siiri Suihkonen                  SjundeåIF                 4,21 +1,2          
     4,04   3,86   3,77   x      4,15   4,21   
     +1,6   +1,0   -1,6          +0,5   +1,2   

2)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    3,75 +1,7          
     3,34   3,47   3,46   3,49   3,75   3,72   
     +2,2   +2,7   +1,4   +1,2   +1,7   +2,1   

     Venla Lamminmäki                 VeikkVei                                    


M17 Keihäs

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Malin Karell                     SjundeåIF                 30,92             
     25,26  30,92  28,85  27,66  x      29,44  

2)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    11,61             
     x      x      x      x      x      11,61  



M19 100m

N19 100m

M19 800m

N19 800m

M19 Pituus

N19 Pituus

M19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Markus Rajaniemi                 LahdA                     44,27             
     x      42,70  41,55  43,30  44,27  42,82  



N19 Keihäs

M40 100m

N40 100m

N40 3000m

M40 3000m

M40 Pituus

N40 Pituus

M40 Kuula

N40 Kuula

M40 Kiekko

N40 Kiekko

M40 Keihäs

N40 Keihäs

M50 100m

N50 100m
Loppukilpailu
     Kati Oikarinen                   RunClub                                     


M50 3000m

N50 3000m

N50 Pituus

M50 Pituus
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   4,43 +1,5          
     x      x      4,43   4,41   4,32   4,43   
                   +1,8   +1,9   +1,1   +1,5   

2)   Björn Stenvik                    VeVe                      4,38 +2,0          
     3,95   3,88   4,13   4,32   4,36   4,38   
     +1,0   +2,4   +2,0   +1,0   +0,5   +2,0   

3)   Kurre Tulonen                    VeVe                      3,78 +0,2          
     x      3,57   3,71   3,51   3,78   3,55   
            +0,9   +0,4   +0,9   +0,2   +1,3   

4)   Tom Sandberg                     VeVe                      3,75 +2,5  3,60 +1,9
     3,31   3,49   3,75   3,55   3,60   x      
     +2,2   +1,2   +2,5   +1,2   +1,9          



M50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   9,13              
     9,13   x      x      8,77   8,95   x      

2)   Björn Stenvik                    VeVe                      8,32              
     8,29   8,32   x      x      x      x      

3)   Kurre Tulonen                    VeVe                      7,96              
     7,63   7,80   7,38   x      7,79   7,96   



N50 Kuula

M50 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   28,45             
     25,50  26,28  x      27,32  x      28,45  

2)   Kurre Tulonen                    VeVe                      21,57             
     19,70  x      19,53  20,72  x      21,57  

     Björn Stenvik                    VeVe                      DNS               


N50 Kiekko

M50 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Björn Stenvik                    VeVe                      34,99             
     34,99  33,02  x      34,36  -      32,24  

2)   Petri Korander                   VihdVie                   32,22             
     29,92  31,10  x      32,22  31,52  x      



N50 Keihäs

M60 100m

N60 100m

M60 3000m
Loppukilpailu
1)   Eero Lautta                                                11.33,10          


N60 3000m

M60 Pituus

N60 Pituus

M60 Pituus

M60 Kuula

N60 Kuula

M60 Kuula
Alkuerät
1)   Timo Teerikangas                                           7,05              
     7,05   6,74   6,70   6,72   x      6,75   



M60 Kiekko

N60 Kiekko

M60 Kiekko
Alkuerät


M60 Keihäs

N60 Keihäs

M70 100m

N70 100m

M70 3000m

N70 3000m

M70 Pituus
Loppukilpailu


N70 Pituus

M70 Kuula

N70 Kuula

M70 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Harry Mäki                       VeVe                      21,42             
     19,21  17,79  21,03  21,42  x      x      



N70 Kiekko

M70 Keihäs
Loppukilpailu


N70 Keihäs

M80 Pituus
Alkuerät
1)   Kauno Anttila                    SpoVe                     2,83 +2,7  2,65 +1,6
     x      2,83   2,65   2,50   x      x      
            +2,7   +1,6   +0,8                 



M80 Kuula
Alkuerät
1)   Kauno Anttila                    SpoVe                     7,48              
     x      x      7,35   7,48   x      7,31   

2)   Osmo Tulonen                     VeVe                      5,07              
     5,07   4,74   4,83   4,86   4,66   4,88   



M80 Kiekko
Alkuerät
1)   Kauno Anttila                    SpoVe                     17,30             
     14,26  16,75  x      17,30  16,07  15,97  

2)   Osmo Tulonen                     VeVe                      12,89             
     10,09  11,48  12,07  12,20  12,89  11,64  



M80 Keihäs
Alkuerät
1)   Kauno Anttila                    SpoVe                     26,31             
     x      26,31  25,26  25,31  x      x      

2)   Osmo Tulonen                     VeVe                      10,12             
     8,22   x      8,95   x      9,00   10,12  



M90 Kuula
Alkuerät
1)   Lars Sandberg                                              5,81              
     4,65   5,38   5,74   5,81   5,40   5,40   



M90 Keihäs
Alkuerät
1)   Lars Sandberg                                              14,88             
     14,88  13,21  x      14,60  14,03  13,94