Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.09. klo 17:00 Hippokisat Tulokset (päivitetty: 23:39 11.09.2018)
http://live.tuloslista.com/3348

Hippo-kisat
Osuuspankki
11.09.2018

P5 40m
1)   Eelis Riikonen                                             9,10              
2)   Martti Friman                                              10,10             
3)   Eemeli Vehviläinen                                         10,20             
4)   Viljami Entonen                                            10,80             
5)   Sebastian Saari                                            10,90             
5)   Onni Ketonen                                               10,90             
7)   Petteri Vainio                                             11,00             
8)   Juho Kärri                                                 11,20             
9)   Vilho Kannisto                                             11,30             
9)   Huugo Alhonen                                              11,30             
11)  Joel Mäkelä                                                11,50             
11)  Kristian Rantasalo                                         11,50             
13)  Johannes Pesso                                             11,90             
14)  Frans Toiviainen                                           12,00             
15)  Daniel Virtanen                                            12,50             
16)  Hugo Kärri                                                 13,10             
16)  Viljo Iisalo                                               13,10             
18)  Niilo Virtanen                   PernU                     13,40             
19)  Aatu Pekkanen                                              13,90             
20)  Elias Aarnio                                               14,10             
21)  Aatos Metsänperä                                           14,20             
22)  Luka Reini                                                 14,30             
22)  Eeli Suurijärvi                                            14,30             
24)  Niilo Knuutila                                             15,00             
25)  Leo Lerkki                                                 15,60             
26)  Urho Kojo                                                  15,90             
27)  Touko Knuutila                                             16,30             
28)  Eetu Tuominen                                              17,80             
28)  Lauri Vainio                     JyväskKU                  17,80             
30)  Joel Vehviläinen                                           18,40             
31)  Jere Ala-Korte                                             22,30             
32)  Leo-Peter Karvinen                                         22,40             
33)  Matias Elomaa                                              55,70             
     Jaakko Alander                                             DNS               
     Hugo Lepistö                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Joel Mäkelä                                                11,50             
2)   Daniel Virtanen                                            12,50             
3)   Hugo Kärri                                                 13,10             
4)   Niilo Virtanen                   PernU                     13,40             
5)   Luka Reini                                                 14,30             
6)   Matias Elomaa                                              55,70             

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilho Kannisto                                             11,30             
2)   Kristian Rantasalo                                         11,50             
3)   Frans Toiviainen                                           12,00             
4)   Elias Aarnio                                               14,10             
5)   Eetu Tuominen                                              17,80             
6)   Leo-Peter Karvinen                                         22,40             

Loppukilpailu erä 3
1)   Viljami Entonen                                            10,80             
2)   Sebastian Saari                                            10,90             
3)   Petteri Vainio                                             11,00             
4)   Johannes Pesso                                             11,90             
5)   Aatos Metsänperä                                           14,20             
6)   Eeli Suurijärvi                                            14,30             

Loppukilpailu erä 4
1)   Onni Ketonen                                               10,90             
2)   Juho Kärri                                                 11,20             
3)   Aatu Pekkanen                                              13,90             
4)   Niilo Knuutila                                             15,00             
5)   Leo Lerkki                                                 15,60             
6)   Lauri Vainio                     JyväskKU                  17,80             

Loppukilpailu erä 5
1)   Eemeli Vehviläinen                                         10,20             
2)   Viljo Iisalo                                               13,10             
3)   Urho Kojo                                                  15,90             
4)   Joel Vehviläinen                                           18,40             
     Jaakko Alander                                             DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Eelis Riikonen                                             9,10              
2)   Martti Friman                                              10,10             
3)   Huugo Alhonen                                              11,30             
4)   Touko Knuutila                                             16,30             
5)   Jere Ala-Korte                                             22,30             
     Hugo Lepistö                                               DNS               


T5 40m
1)   Liisi Lehtinen                                             8,00              
2)   Elli Laakso                                                9,00              
3)   Amanda Koivisto                                            10,00             
3)   Hulda-Sofie Ollikainen                                     10,00             
5)   Moona Tervolin                                             10,30             
6)   Jolanda Haikonen                                           10,50             
7)   Helmi Turunen                                              10,70             
8)   Ellen Lerkki                                               10,90             
9)   Veera Pyy                                                  11,30             
10)  Ciki Tammelin                                              11,70             
11)  Saimi Rantanen                                             11,80             
12)  Neelia Heikman                                             12,30             
13)  Eveliina Hongisto                                          12,50             
14)  Helmi Tytykoski                                            12,80             
14)  Ada Harjula                                                12,80             
16)  Ellen Karonen                                              13,00             
17)  Saima Rautavuori                                           13,30             
18)  Linne Levonen                                              13,40             
19)  Elsa Länninki                                              13,50             
20)  Lahja Tytykoski                                            13,80             
20)  Minttu Salonen                                             13,80             
22)  Ella Taneli                                                13,90             
23)  Isella Koivisto                                            14,10             
24)  Bina Mohammed                                              14,30             
25)  Iisa Myllylä                                               14,70             
26)  Inkeri Kajander                                            15,50             
27)  Lotte Helminen                                             15,80             
27)  Mandi Jaakkola                                             15,80             
29)  Elli Andersson                                             16,00             
30)  Lilian Ollikainen                                          16,20             
31)  Linda Lindholm                                             17,50             
32)  Jasmin Peri                                                18,20             
33)  Sara Abdelmoaty                                            18,30             
34)  Milja Salonen                                              24,90             
35)  Vanni Äijälä                                               25,00             
36)  Ella Santahuhta                                            26,30             
37)  Lisbet Levonen                                             27,70             
38)  Lilja Lukka                                                29,00             
39)  Sofianna Heinonen                                          48,80             
     Janni Koivu                                                DNS               
     Kerttu Kannisto                                            DNS               
     Anette Koivu                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Amanda Koivisto                                            10,00             
2)   Saimi Rantanen                                             11,80             
3)   Helmi Tytykoski                                            12,80             
4)   Linne Levonen                                              13,40             
5)   Ella Taneli                                                13,90             
6)   Bina Mohammed                                              14,30             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iisa Myllylä                                               14,70             
2)   Elli Andersson                                             16,00             
3)   Linda Lindholm                                             17,50             
4)   Sara Abdelmoaty                                            18,30             
5)   Ella Santahuhta                                            26,30             
6)   Sofianna Heinonen                                          48,80             

Loppukilpailu erä 3
1)   Veera Pyy                                                  11,30             
2)   Lahja Tytykoski                                            13,80             
3)   Lotte Helminen                                             15,80             
4)   Milja Salonen                                              24,90             
     Janni Koivu                                                DNS               
     Kerttu Kannisto                                            DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Moona Tervolin                                             10,30             
2)   Ellen Lerkki                                               10,90             
3)   Neelia Heikman                                             12,30             
4)   Isella Koivisto                                            14,10             
5)   Mandi Jaakkola                                             15,80             
6)   Lisbet Levonen                                             27,70             

Loppukilpailu erä 5
1)   Liisi Lehtinen                                             8,00              
2)   Elli Laakso                                                9,00              
3)   Ada Harjula                                                12,80             
4)   Lilian Ollikainen                                          16,20             
5)   Lilja Lukka                                                29,00             
     Anette Koivu                                               DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Hulda-Sofie Ollikainen                                     10,00             
2)   Helmi Turunen                                              10,70             
3)   Ciki Tammelin                                              11,70             
4)   Eveliina Hongisto                                          12,50             
5)   Jasmin Peri                                                18,20             
6)   Vanni Äijälä                                               25,00             

Loppukilpailu erä 7
1)   Jolanda Haikonen                                           10,50             
2)   Ellen Karonen                                              13,00             
3)   Saima Rautavuori                                           13,30             
4)   Elsa Länninki                                              13,50             
5)   Minttu Salonen                                             13,80             
6)   Inkeri Kajander                                            15,50             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Martti Friman                                              13,87             
     13,87  

2)   Vilho Kannisto                                             10,70             
     10,70  

3)   Huugo Alhonen                                              10,32             
     10,32  

4)   Onni Ketonen                                               10,27             
     10,27  

5)   Eemeli Vehviläinen                                         8,38              
     8,38   

6)   Petteri Vainio                                             8,29              
     8,29   

7)   Joel Mäkelä                                                7,75              
     7,75   

8)   Luka Reini                                                 7,09              
     7,09   

9)   Daniel Virtanen                                            7,02              
     7,02   

10)  Juho Kärri                                                 6,79              
     6,79   

11)  Eelis Riikonen                                             6,54              
     6,54   

12)  Eeli Suurijärvi                                            6,17              
     6,17   

13)  Viljo Iisalo                                               5,42              
     5,42   

14)  Sebastian Saari                                            5,39              
     5,39   

15)  Eetu Tuominen                                              5,00              
     5,00   

16)  Niilo Virtanen                   PernU                     4,97              
     4,97   

17)  Kristian Rantasalo                                         4,76              
     4,76   

18)  Niilo Knuutila                                             4,56              
     4,56   

19)  Urho Kojo                                                  4,32              
     4,32   

20)  Viljami Entonen                                            4,28              
     4,28   

21)  Johannes Pesso                                             3,98              
     3,98   

22)  Hugo Kärri                                                 3,95              
     3,95   

23)  Leo Lerkki                                                 3,55              
     3,55   

24)  Touko Knuutila                                             3,40              
     3,40   

25)  Aatos Metsänperä                                           3,16              
     3,16   

26)  Elias Aarnio                                               3,14              
     3,14   

27)  Frans Toiviainen                                           2,82              
     2,82   

28)  Lauri Vainio                     JyväskKU                  2,81              
     2,81   

29)  Jere Ala-Korte                                             1,74              
     1,74   

30)  Leo-Peter Karvinen                                         1,59              
     1,59   

31)  Matias Elomaa                                              1,00              
     1,00   

     Hugo Lepistö                                               DNS               
     Jaakko Alander                                             DNS               
     Joel Vehviläinen                                           DNS               


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Amanda Koivisto                                            11,60             
     11,60  

2)   Veera Pyy                                                  9,59              
     9,59   

3)   Liisi Lehtinen                                             7,72              
     7,72   

4)   Helmi Turunen                                              5,20              
     5,20   

5)   Linne Levonen                                              4,98              
     4,98   

6)   Elli Laakso                                                4,85              
     4,85   

7)   Bina Mohammed                                              4,84              
     4,84   

8)   Ciki Tammelin                                              4,78              
     4,78   

8)   Moona Tervolin                                             4,78              
     4,78   

10)  Ella Taneli                                                4,70              
     4,70   

11)  Neelia Heikman                                             4,54              
     4,54   

12)  Jolanda Haikonen                                           4,52              
     4,52   

12)  Saimi Rantanen                                             4,52              
     4,52   

14)  Isella Koivisto                                            4,50              
     4,50   

15)  Ellen Lerkki                                               4,43              
     4,43   

16)  Helmi Tytykoski                                            4,28              
     4,28   

17)  Hulda-Sofie Ollikainen                                     4,04              
     4,04   

18)  Eveliina Hongisto                                          4,03              
     4,03   

19)  Iisa Myllylä                                               4,01              
     4,01   

20)  Ada Harjula                                                3,82              
     3,82   

21)  Lilja Lukka                                                3,63              
     3,63   

22)  Elli Andersson                                             3,16              
     3,16   

23)  Lilian Ollikainen                                          2,96              
     2,96   

24)  Elsa Länninki                                              2,85              
     2,85   

25)  Minttu Salonen                                             2,72              
     2,72   

26)  Lahja Tytykoski                                            2,70              
     2,70   

27)  Lotte Helminen                                             2,66              
     2,66   

28)  Ella Santahuhta                                            2,61              
     2,61   

29)  Lisbet Levonen                                             2,56              
     2,56   

30)  Ellen Karonen                                              2,18              
     2,18   

31)  Mandi Jaakkola                                             1,99              
     1,99   

32)  Sara Abdelmoaty                                            1,97              
     1,97   

33)  Vanni Äijälä                                               1,65              
     1,65   

34)  Inkeri Kajander                                            1,54              
     1,54   

35)  Linda Lindholm                                             1,16              
     1,16   

36)  Sofianna Heinonen                                          1,10              
     1,10   

37)  Milja Salonen                                              0,51              
     0,51   

     Anette Koivu                                               DNS               
     Janni Koivu                                                DNS               
     Kerttu Kannisto                                            DNS               


P7 40m
1)   Nestori Ali-Rantala                                        8,01              
2)   Santeri Pulkkinen                                          8,32              
3)   Aatos Alhonen                                              8,34              
4)   Samu Koliseva                                              8,48              
5)   Frans Laakso                                               8,48              
6)   Vertti Mustikkamäki                                        8,54              
7)   Elias Ala-Kleme                                            8,56              
8)   Konsta Haikonen                                            8,74              
9)   Oskari Virtanen                                            8,99              
10)  Anton Lindén                                               9,00              
11)  Daniel Anttila                                             9,01              
12)  Ilari Taberman                                             9,06              
13)  Elmeri Ala-Kleme                                           9,08              
14)  Akseli Härkönen                                            9,10              
15)  Niklas Lindholm                                            9,27              
16)  Onni Ahokas                                                9,39              
17)  Elia Myllylä                                               9,40              
18)  Paavo Kajander                                             9,51              
19)  Toivo Kuusinen                                             10,00             
20)  Anton Peri                                                 11,02             
21)  Leo Toivonen                                               11,09             
22)  Toivo Metsänperä                                           11,35             
     Julius Koivu                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Nestori Ali-Rantala                                        8,01              
2)   Santeri Pulkkinen                                          8,32              
3)   Anton Lindén                                               9,00              
4)   Daniel Anttila                                             9,01              
5)   Elmeri Ala-Kleme                                           9,08              
6)   Akseli Härkönen                                            9,10              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Aatos Alhonen                                              8,34              
2)   Frans Laakso                                               8,48              
3)   Elias Ala-Kleme                                            8,56              
4)   Oskari Virtanen                                            8,99              
5)   Niklas Lindholm                                            9,27              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,3
1)   Onni Ahokas                                                9,39              
2)   Elia Myllylä                                               9,40              
3)   Toivo Kuusinen                                             10,00             
4)   Anton Peri                                                 11,02             
5)   Leo Toivonen                                               11,09             
6)   Toivo Metsänperä                                           11,35             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,4
1)   Samu Koliseva                                              8,48              
2)   Vertti Mustikkamäki                                        8,54              
3)   Konsta Haikonen                                            8,74              
4)   Ilari Taberman                                             9,06              
5)   Paavo Kajander                                             9,51              
     Julius Koivu                                               DNS               


T7 40m
1)   Ellen Lehtiö                                               8,49              
2)   Malviina Kuusela                                           8,50              
3)   Saimi Friman                                               8,52              
4)   Pinja Mäkinen                                              8,67              
5)   Henni Pyy                                                  8,79              
6)   Helmi Lehtiö                                               8,82              
7)   Julia Mäkelä                                               9,92              
7)   Jessica Sillanpää                                          9,92              
9)   Hilja Tytykoski                  LoimLei                   10,13             
10)  Martta Toiviainen                                          10,15             
11)  Reetta Reunanen                                            10,35             
12)  Minja Hakanen                                              11,60             
13)  Oona Ala-Korte                                             12,84             
     Sofia Alander                                              DNS               
     Venla Suvila                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Pinja Mäkinen                                              8,67              
2)   Julia Mäkelä                                               9,92              
3)   Martta Toiviainen                                          10,15             
4)   Reetta Reunanen                                            10,35             
     Sofia Alander                                              DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Saimi Friman                                               8,52              
2)   Henni Pyy                                                  8,79              
3)   Helmi Lehtiö                                               8,82              
4)   Jessica Sillanpää                                          9,92              
     Venla Suvila                                               DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,4
1)   Ellen Lehtiö                                               8,49              
2)   Malviina Kuusela                                           8,50              
3)   Hilja Tytykoski                  LoimLei                   10,13             
4)   Minja Hakanen                                              11,60             
5)   Oona Ala-Korte                                             12,84             


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Nestori Ali-Rantala                                        18,00             
     18,00  

2)   Elias Ala-Kleme                                            17,20             
     17,20  

3)   Paavo Kajander                                             14,86             
     14,86  

4)   Santeri Pulkkinen                                          14,41             
     14,41  

5)   Daniel Anttila                                             13,56             
     13,56  

6)   Aatos Alhonen                                              13,47             
     13,47  

7)   Onni Ahokas                                                13,36             
     13,36  

8)   Elia Myllylä                                               10,81             
     10,81  

9)   Frans Laakso                                               10,47             
     10,47  

10)  Leo Toivonen                                               10,37             
     10,37  

11)  Konsta Haikonen                                            10,33             
     10,33  

12)  Samu Koliseva                                              10,26             
     10,26  

13)  Niklas Lindholm                                            10,18             
     10,18  

14)  Vertti Mustikkamäki                                        9,73              
     9,73   

15)  Elmeri Ala-Kleme                                           9,37              
     9,37   

16)  Toivo Kuusinen                                             9,23              
     9,23   

17)  Akseli Härkönen                                            8,62              
     8,62   

18)  Ilari Taberman                                             8,24              
     8,24   

19)  Anton Lindén                                               6,14              
     6,14   

20)  Oskari Virtanen                                            6,02              
     6,02   

21)  Toivo Metsänperä                                           4,19              
     4,19   

     Julius Koivu                                               DNS               


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Pinja Mäkinen                                              14,37             
     14,37  

2)   Hilja Tytykoski                  LoimLei                   12,62             
     12,62  

3)   Malviina Kuusela                                           11,78             
     11,78  

4)   Henni Pyy                                                  10,15             
     10,15  

5)   Jessica Sillanpää                                          9,30              
     9,30   

5)   Saimi Friman                                               9,30              
     9,30   

7)   Ellen Lehtiö                                               7,86              
     7,86   

8)   Minja Hakanen                                              6,43              
     6,43   

9)   Reetta Reunanen                                            6,04              
     6,04   

10)  Julia Mäkelä                                               5,85              
     5,85   

11)  Helmi Lehtiö                                               5,74              
     5,74   

12)  Martta Toiviainen                                          5,65              
     5,65   

13)  Oona Ala-Korte                                             3,37              
     3,37   

     Sofia Alander                                              DNS               
     Venla Suvila                                               DNS               


P9 40m
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      6,83              
2)   Elmo Mäki                        RaisKu                    7,02              
3)   Antti Ristanen                   LoimLei                   7,19              
4)   Eeti Tammelin                    LoimLei                   7,32              
5)   Joonas Keskinen                  LoimLei                   7,47              
6)   Vihtori Ali-Rantala              PunkalKu                  7,67              
7)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   7,82              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Elmo Mäki                        RaisKu                    7,02              
2)   Eeti Tammelin                    LoimLei                   7,32              
3)   Joonas Keskinen                  LoimLei                   7,47              
4)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   7,82              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      6,83              
2)   Antti Ristanen                   LoimLei                   7,19              
3)   Vihtori Ali-Rantala              PunkalKu                  7,67              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emma Toivonen                    LoimLei                   7,69              
2)   Lotta Vehviläinen                LoimLei                   8,78              
     Anni Rautavuori                  Loimaan Leisku            DNS               


P9 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      2.02,38           
2)   Eeti Tammelin                    LoimLei                   2.11,66           
3)   Elmo Mäki                        RaisKu                    2.20,69           
4)   Antti Ristanen                   LoimLei                   2.25,41           
5)   Vihtori Ali-Rantala              PunkalKu                  2.29,77           
6)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   2.31,12           
7)   Joonas Keskinen                  LoimLei                   2.41,65           


T9 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emma Toivonen                    LoimLei                   2.24,76           
     Liina Jälkö                      OripVe                    DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      4,25              
     x      3,90   3,90   4,25   
                                 

2)   Elmo Mäki                        RaisKu                    3,60              
     3,43   3,44   3,36   3,60   
                                 

3)   Eeti Tammelin                    LoimLei                   3,35              
     3,35   3,10   3,05   3,10   
                                 

4)   Antti Ristanen                   LoimLei                   3,25              
     3,25   2,89   2,93   2,91   
                                 

5)   Vihtori Ali-Rantala              PunkalKu                  3,14              
     3,14   3,12   3,07   3,10   
                                 

6)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   3,02              
     3,02   1,92   2,47   1,87   
                                 

7)   Joonas Keskinen                  LoimLei                   2,92              
     2,92   2,84   2,66   2,67   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Toivonen                    LoimLei                   3,47              
     3,24   3,33   3,42   3,47   
                                 

2)   Lotta Vehviläinen                LoimLei                   2,21              
     2,21   2,14   2,09   1,89   
                                 



P11 60m
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,61              
2)   Tatu Virtanen                    LiedPa                    9,33              
3)   Luca Jämsen                      SalVil                    9,39              
4)   Niklas Välilä                    LittTU                    9,52              
5)   Jussi Keskinen                   LoimLei                   9,76              
6)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   9,82              
7)   Luukas Rautavuori                Loimaan Leisku            10,41             
8)   Kasper Koliseva                  LoimLei                   10,45             
9)   Atte Virtanen                    LiedPa                    10,53             
10)  Viljami Välilä                   OripVe                    10,69             
     Aleksi Heinonen                  OripVe                    DNS               
     Oskari Kankare                   OripVe                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1)   Tatu Virtanen                    LiedPa                    9,33              
2)   Luca Jämsen                      SalVil                    9,39              
3)   Niklas Välilä                    LittTU                    9,52              
4)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   9,82              
5)   Viljami Välilä                   OripVe                    10,69             
     Aleksi Heinonen                  OripVe                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,61              
2)   Jussi Keskinen                   LoimLei                   9,76              
3)   Luukas Rautavuori                Loimaan Leisku            10,41             
4)   Kasper Koliseva                  LoimLei                   10,45             
5)   Atte Virtanen                    LiedPa                    10,53             
     Oskari Kankare                   OripVe                    DNS               


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Ida Mäki                         VirttNou                  9,20              
2)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   10,39             
3)   Helka Heinonen                   LiedPa                    10,39             


P11 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   2.01,52           
2)   Atte Virtanen                    LiedPa                    2.11,33           
     Aleksi Heinonen                  OripVe                    DNS               
     Luca Jämsen                      SalVil                    DNS               


T11 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ida Mäki                         VirttNou                  2.00,83           
2)   Helka Heinonen                   LiedPa                    2.21,23           
3)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   2.22,04           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  4,46              
     4,36   4,40   4,29   4,46   
                                 

2)   Niklas Välilä                    LittTU                    3,85              
     3,83   3,85   3,83   3,82   
                                 

3)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   3,72              
     3,69   3,67   3,72   3,48   
                                 

4)   Jussi Keskinen                   LoimLei                   3,65              
     3,65   3,61   3,50   x      
                                 

5)   Kasper Koliseva                  LoimLei                   3,32              
     3,03   3,01   3,32   3,25   
                                 

6)   Viljami Välilä                   OripVe                    3,10              
     x      3,10   3,02   2,88   
                                 

     Aleksi Heinonen                  OripVe                    DNS               
     Oskari Kankare                   OripVe                    DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ida Mäki                         VirttNou                  7,30              
     7,18   7,30   7,29   7,27   7,21   7,20   

2)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   6,24              
     x      6,24   5,69   5,37   5,66   6,11   

     Liina Jälkö                      OripVe                    6,39              
     5,49   5,63   6,39   5,50   6,05   6,09   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Tommi Haavisto                   LoimJa                    8,81              
2)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   9,12              
3)   Eetu Mattila                     VirttNou                  9,33              
4)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    9,33              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Minea Lindén                     LoimLei                   9,07              
2)   Helmi Heinonen                   LiedPa                    9,34              
3)   Birgit Tuomola                   LahdA                     9,51              
4)   Oona Välilä                      OripVe                    10,32             
     Karoliina Olli                   YlänKi                    DNS               


P13 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   René-Peter Vuorio                MaarMa                   2.36,87           
2)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                  2.39,35           
     Tatu Virtanen                    LiedPa                   2.40,52           


T13 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Minea Lindén                     LoimLei                   2.31,09           
2)   Birgit Tuomola                   LahdA                     2.40,06           
3)   Helmi Heinonen                   LiedPa                    2.50,47           
4)   Oona Välilä                      OripVe                    3.20,74           
     Karoliina Olli                   YlänKi                    DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    135               
     120    125    128    131    135    139    
     xo     o      o      xxo    o      xxx    

2)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Jussi Keskinen                   LoimLei                   115               
     110    115    120    
     xxo    o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tilda Mäkelä                     LoimLei                   115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

2)   Minea Lindén                     LoimLei                   100               
     95     100    105    
     o      o      xxx    

3)   Oona Välilä                      OripVe                    100               
     95     100    105    
     o      xo     xxx    

     Birgit Tuomola                   LahdA                                       
     Karoliina Olli                   YlänKi                                      


P15 100m

T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Milla Rantala                    LoimLei                   14,57             


P15 800m

T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Milla Rantala                    LoimLei                   3.08,01           


P15 Korkeus

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Roosa Jälkö                      OripVe                    43,01             
     x      37,41  42,06  43,01  42,32  42,29  

2)   Milla Rantala                    LoimLei                   23,45             
     x      21,21  19,95  19,08  21,76  23,45  

     Liina Jälkö                      OripVe                    21,47             
     20,33  20,01  19,14  20,01  21,47  20,36