Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.09. klo 11:00 Triangeli/Lady-Triangeli/Minitriangeli (Seuraottelu LLuja - VsV - KK-V) Tulokset (päivitetty: 22:57 23.09.2018)
Triangelit
Kokemäen Kova-Väki
23.09.2018

PISTEET: Miesten triangel 1) LLuja 79 2) VsV 34 3) KK-V 26
	 Lady-triangel 1) LLuja 86 2) VsV 57 3) KK-V 55
	 Mini-triangel 1) VsV 209 2) LLuja 148 3) KK-V 74

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   11,90             
2)   Robert Silenko                   LauttLu                   12,09             
3)   Jyri Huppunen                    KokemKV                   14,21             
     Valtteri Oinonen                 VammsVoi                  DNS               


N 100m
1)   Aino Eno                         LauttLu                   13,76             
2)   Noora Rintala                    VammsVoi                  14,06             
3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   14,07             
4)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   14,18             
5)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,18             
6)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,29             
7)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,34             
8)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,63             
9)   Noora Nevala                     KokemKV                   14,72             
10)  Jenni Toikka                     KokemKV                   15,09             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Aino Eno                         LauttLu                   13,76             
2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   14,07             
3)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,18             
4)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,34             
5)   Noora Nevala                     KokemKV                   14,72             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Noora Rintala                    VammsVoi                  14,06             
2)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   14,18             
3)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,29             
4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,63             
5)   Jenni Toikka                     KokemKV                   15,09             


M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   58,00             
2)   Aimo Mäkinen                     VammsVoi                  1.00,95           
3)   Heikki Hiekkala                  Kokemäen Kova-Väki        1.02,44           
4)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   1.04,06           


N 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  1.02,82           
2)   Aino Eno                         LauttLu                   1.03,55           
3)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  1.08,49           
4)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   1.09,29           
5)   Sanna Mäkelä                     LaLuja                    1.22,88           
     Lotta-Maria Maine                LauttLu                   DNS               


M 3000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   10.10,73          
2)   Heikki Hiekkala                  Kokemäen Kova-Väki        11.07,21          
3)   Aimo Mäkinen                     VammsVoi                  12.24,86          
4)   Joonas Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     14.08,43          
     Samuli Kero                      VammsVoi                  DNS               


N 3000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tiina Valamaa                    Kokemäen Kova-Väki        11.22,34          
2)   Anni Lähteenmäki                 LaLuja                    13.16,22          
3)   Sanni Laukamo                    KokemKV                   15.09,60          
4)   Annika Savolainen                LauttLu                   15.10,88          
5)   Elina Savolainen                 LaLuja                    15.11,89          
6)   Karoliina Mäkinen                Vammalan seudun Voima     15.23,49          
     Jessica Junkkala                 VammsVoi                  DNF               


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   180               
     160    165    170    175    180    
     o      o      o      xxo    xo     

2)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  175               
     160    165    170    175    180    
     ---    o      o      o      xxx    

3)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   175               
     160    165    170    175    180    
     o      o      xo     xxo    xxx    

     Johannes Raittinen               VammsVoi                  NH                
     160    165    170    175    180    
     ---    ---    ---    ---    ---    

     Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   NH                
     160    165    170    175    180    
     ---    ---    ---    ---    ---    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veera Tuominen                   KokemKV                   150               
     135    140    145    150    155    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   150               
     135    140    145    150    155    
     o      xo     o      o      xxx    

3)   Annika Savolainen                LauttLu                   145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      xo     xo     xxx    

     Inari Harjunmaa                  LauttLu                   NH                
     130    135    140    145    150    155    
     ---    ---    ---    ---    ---    ---    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   6,20 -0,9          
     5,88   6,01   x      6,20   
     -0,9   +0,5          -0,9   

2)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  6,05 -0,6          
     5,81   x      5,99   6,05   
     -1,0          +0,0   -0,6   

     Johannes Raittinen               VammsVoi                                    
     Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                                     
     Robert Silenko                   LauttLu                                     
     Valtteri Oinonen                 VammsVoi                                    


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,57              
     4,25   4,57   x      4,50   
                                 

2)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  4,56              
     x      4,47   4,56   4,55   
                                 

3)   Noora Rintala                    VammsVoi                  4,29              
     4,29   4,18   x      4,01   
                                 

4)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   4,27              
     4,26   x      x      4,27   
                                 

5)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   4,22              
     3,84   x      4,22   4,19   
                                 

6)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   4,05              
     x      4,05   x      x      
                                 

7)   Sohvi Godin                      KK-V                      4,00              
     3,78   3,95   4,00   3,97   
                                 

8)   Sanna Mäkelä                     LaLuja                    3,60              
     3,41   3,60   3,56   -      
                                 



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Niko Simola                      VammsVoi                  14,24 +0,5          
     14,24  x      14,16  x      
     +0,5          -0,4          

2)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   10,85 +1,9          
     10,85  10,53  9,83   -      
     +1,9   -1,4   -1,9          



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aino Eno                         LauttLu                   10,51 +0,8          
     10,20  10,16  10,51  10,37  
     -1,0   +0,2   +0,8   -1,2   

2)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   10,07 -0,5          
     x      9,82   10,07  9,62   
            -0,4   -0,5   -0,5   

3)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   9,66 -0,5          
     x      9,66   
            -0,5   

4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,28              
     x      x      8,71   9,28   
                                 

5)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  9,24 +2,0          
     9,19   9,24   -      -      
     -0,1   +2,0                 

6)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   9,15 +0,1          
     9,15   x      x      x      
     +0,1                        

7)   Noora Nevala                     KokemKV                   8,98 +0,2          
     8,73   8,81   8,98   8,84   
     -0,2   -0,7   +0,2   -1,8   

8)   Sohvi Godin                      KK-V                      8,57 -1,1          
     x      8,17   8,26   8,57   
            -0,6   -0,6   -1,1   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Petteri Lax                      Lauttakylän Luja          12,54             
     11,78  12,39  12,54  x      x      12,24  

2)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   11,56             
     11,21  11,20  11,33  11,56  x      x      

3)   Jyri Huppunen                    KokemKV                   6,75              
     6,28   -      -      -      6,75   6,67   



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   9,86              
     8,70   9,34   9,25   9,86   

2)   Virpi Laine                      LauttLu                   8,78              
     x      8,46   8,78   8,28   

3)   Roosa Rintala                    VsV                       8,74              
     8,51   8,74   8,64   8,62   

4)   Anni Lähteenmäki                 LaLuja                    8,65              
     8,14   8,23   8,65   8,25   

5)   Tanja Kallio                     VsV                       8,51              
     8,44   8,25   8,51   8,42   

6)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   7,53              
     7,50   7,53   6,71   x      

7)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   7,32              
     6,33   7,15   7,32   6,84   

     Sanna Hinkkanen                  VsV                       DNS               


M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petteri Lax                      Lauttakylän Luja          34,52             
     x      34,52  x      x      x      x      

2)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   33,15             
     33,15  x      x      x      29,48  x      

3)   Jere Salo                        LauttLu                   30,23             
     29,16  30,23  -      -      -      -      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   31,24             
     x      25,70  31,24  29,35  

2)   Veera Tuominen                   KokemKV                   26,18             
     25,38  x      26,18  23,39  

3)   Teija Simola                     Vammalan seudun Voima     21,73             
     21,03  21,73  x      20,72  

4)   Sanna Hinkkanen                  VsV                       19,43             
     19,43  x      19,12  x      

5)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   15,12             
     -      -      -      15,12  

     Tanja Kallio                     VsV                       DNS               


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Salo                        LauttLu                   57,51             
     57,51  x      x      -      

2)   Petteri Lax                      Lauttakylän Luja          57,29             
     57,29  55,21  x      x      

     Oskari Henttinen                 KokemKV                   DNS               


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   33,56             
     x      29,98  x      33,56  

2)   Virpi Laine                      LauttLu                   25,18             
     25,18  x      22,48  x      

3)   Veera Tuominen                   KokemKV                   24,88             
     22,96  x      24,88  x      

4)   Sohvi Godin                      KK-V                      22,56             
     x      19,24  21,53  22,56  

5)   Roosa Rintala                    VsV                       21,97             
     21,97  21,96  21,64  x      

6)   Sanna Hinkkanen                  VsV                       19,45             
     x      x      18,42  19,45  

7)   Teija Simola                     Vammalan seudun Voima     16,80             
     x      15,01  16,80  -      

     Tanja Kallio                     VsV                       DNS               


M 1000m viesti
Loppukilpailu
1)   Vammalan seudun Voima                                      2.29,35           
	Niko Simola
	Aapo Karvinen
	Rami Junkkala
	Aimo Mäkinen

N 1000m viesti
Loppukilpailu
1)   Vammalan seudun Voima                                      2.35,66 
	Noora Rintala
	Nina Välimäki
	Ilona Lampila
	Veera Mattila
	          
2)   Lauttakylän Luja                                           2.40,30  
	Matilda Ojainmaa
	Henna Kaunistola
	Emmi Pohjolainen
	Aino Eno         
3)   Kokemäen Kova-Väki                                         2.46,57    
	Noora Nevala
	Siiri Tuominen
	Minttu Peltonen
	Inari Leppäniemi       


Sukkulaviesti 8x100m
Loppukilpailu
1)   Vammalan seudun Voima                                      2.12,48  
	Veikka Mäkinen
	Janna-Sofie Junkkala
	Hugo Salmi
	Essi Kinnanen
	Aaro Silvennoinen
	Janita Kinnanen
	Aleksi Hujo
	Mita Rintala         
2)   Lauttakylän Luja                                           2.17,56 
	Santeri Mäkelä
	Kerttu Taulaniemi
	Christen Petelius
	Hilma Kangasperko
	Elmeri Kivipelto
	Elle Kariniemi
	Daniel Jalo
	Aada Koivuranta          
3)   Kokemäen Kova-Väki                                         2.35,24 
	Aatu Malinen
	Enni Pihlman
	Elias Niittymäki
	Tilda Malinen
	Daniel Huppunen
	Lilli Rosvall
	Juho-Matti Herrala
	Amanda Henttinen          


P7 40m
1)   Elias Niittymäki                 KK-V                      8,22              
2)   Santeri Mäkelä                   LaLuja                    8,40              
3)   Veikka Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     8,50              
4)   Kerkko Kinnanen                  VsV                       8,78              
5)   Santeri Hujo                     VsV                       8,80              
6)   Oiva Hakasuo                     LaLuja                    9,32              
7)   Aatu Malinen                     KK-V                      9,71              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Elias Niittymäki                 KK-V                      8,22              
2)   Veikka Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     8,50              
3)   Oiva Hakasuo                     LaLuja                    9,32              
4)   Aatu Malinen                     KK-V                      9,71              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Santeri Mäkelä                   LaLuja                    8,40              
2)   Kerkko Kinnanen                  VsV                       8,78              
3)   Santeri Hujo                     VsV                       8,80              


T7 40m
1)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,15              
2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  8,35              
3)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  8,42              
4)   Milja Heinonen                   Vammalan seudun Voima     8,77              
5)   Enni Pihlman                     KK-V                      8,83              
6)   Alisa Jokinen                    Vammalan Seudun Voima     9,36              
     Erin Rantanen                    Vammalan seudun Voima     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,15              
2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  8,35              
3)   Milja Heinonen                   Vammalan seudun Voima     8,77              
     Erin Rantanen                    Vammalan seudun Voima     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  8,42              
2)   Enni Pihlman                     KK-V                      8,83              
3)   Alisa Jokinen                    Vammalan Seudun Voima     9,36              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     17,78             
     17,40  17,78  

2)   Santeri Hujo                     VsV                       17,64             
     16,95  17,64  

3)   Kerkko Kinnanen                  VsV                       13,65             
     13,65  12,04  

4)   Santeri Mäkelä                   LaLuja                    12,84             
     12,84  12,78  

5)   Elias Niittymäki                 KK-V                      11,98             
     11,98  11,30  

6)   Oskari Hujo                      Vammalan Seudun Voima     10,74             
     9,02   10,74  

7)   Oiva Hakasuo                     LaLuja                    10,69             
     10,69  10,07  

8)   Aatu Malinen                     KK-V                      8,94              
     6,31   8,94   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  13,58             
     12,48  13,58  

2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  12,98             
     12,61  12,98  

3)   Enni Pihlman                     KK-V                      12,54             
     12,54  12,41  

4)   Alisa Jokinen                    Vammalan Seudun Voima     8,84              
     8,84   7,65   

5)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,42              
     6,82   8,42   

6)   Milja Heinonen                   Vammalan seudun Voima     8,12              
     7,55   8,12   

7)   Erin Rantanen                    Vammalan seudun Voima     7,21              
     7,21   6,14   



P9 40m
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,10              
2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,19              
3)   Christian Petelius               LauttLu                   7,30              
4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,59              
5)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,98              
6)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  8,26              
7)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  8,28              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,19              
2)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,98              
3)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  8,26              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,10              
2)   Christian Petelius               LauttLu                   7,30              
3)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,59              
4)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  8,28              


T9 40m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,96              
2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  7,46              
3)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,47              
4)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,67              
5)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  7,68              
6)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,74              
7)   Tilda Malinen                    KK-V                      7,80              
8)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  7,85              
9)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,15              
10)  Helmiina Niittymäki              KokemKV                   8,92              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,47              
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,67              
3)   Tilda Malinen                    KK-V                      7,80              
4)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,15              
5)   Helmiina Niittymäki              KokemKV                   8,92              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,96              
2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  7,46              
3)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  7,68              
4)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,74              
5)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  7,85              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,82              
     3,62   3,41   3,71   3,82   
                                 

2)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  3,20              
     2,92   3,09   3,14   3,20   
                                 

3)   Christian Petelius               LauttLu                   3,18              
     2,90   3,06   2,88   3,18   
                                 

4)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   2,87              
     x      2,68   2,87   2,82   
                                 

5)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  2,72              
     2,46   2,62   2,72   2,70   
                                 

6)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  2,64              
     2,64   2,55   2,30   2,49   
                                 

     Toivo Koivu                      VammsVoi                  DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3,58              
     3,50   3,40   3,39   3,58   
                                 

2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3,41              
     3,27   3,37   3,41   3,35   
                                 

3)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   3,30              
     3,30   3,29   3,24   3,02   
                                 

4)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,24              
     3,08   3,24   3,10   3,06   
                                 

5)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  3,02              
     2,90   2,98   3,02   2,80   
                                 

6)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   2,93              
     2,73   2,93   2,72   2,93   
                                 

7)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  2,92              
     2,92   2,85   2,71   2,74   
                                 

8)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  2,86              
     2,80   2,71   2,78   2,86   
                                 

9)   Tilda Malinen                    KK-V                      2,85              
     2,85   x      2,68   x      
                                 

10)  Helmiina Niittymäki              KokemKV                   2,54              
     x      2,54   2,40   2,48   
                                 

     Ellen Rantanen                   VammsVoi                  2,94              
     2,73   2,94   2,72   2,78   
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  22,16             
     20,26  21,38  20,18  22,16  

2)   Topias Mäntylä                   Vammalan Seudun Voima     21,02             
     18,65  21,02  20,17  -      

3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  19,70             
     19,36  19,70  16,46  13,86  

4)   Christian Petelius               LauttLu                   15,54             
     13,90  12,01  15,54  13,82  

5)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  14,24             
     14,24  9,33   10,41  9,48   

6)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   12,44             
     12,44  10,40  11,86  10,17  

     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  NM                
     -      -      -      -      



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  13,09             
     11,56  12,20  10,50  13,09  

2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  13,07             
     13,07  10,53  12,86  11,72  

3)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   8,87              
     6,15   8,87   7,12   7,40   

4)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   8,19              
     7,02   8,19   6,50   6,61   

5)   Tilda Malinen                    KK-V                      6,45              
     4,78   6,45   4,86   3,92   

6)   Helmiina Niittymäki              KokemKV                   5,10              
     4,29   5,10   4,97   3,34   

     Milla Ritvonen                   VammsVoi                  DNS               


P11 60m
1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,60              
2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,66              
3)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,68              
4)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,19             
5)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   10,45             
6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,61             
     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  11,16             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,19             
2)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,61             
     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  11,16             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,60              
2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,66              
3)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,68              
4)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   10,45             


T11 60m
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,08              
2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,37              
3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,56              
4)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   10,07             
5)   Liina Laine                      LauttLu                   10,10             
6)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,23             
7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  10,54             
8)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   10,60             
9)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   10,85             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,5
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,37              
2)   Liina Laine                      LauttLu                   10,10             
3)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   10,60             
4)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   10,85             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,08              
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,56              
3)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   10,07             
4)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,23             
5)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  10,54             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  4,12              
     4,01   3,97   4,12   4,12   
                                 

2)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   3,80              
     3,73   3,80   3,70   3,72   
                                 

3)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  3,77              
     3,77   3,70   3,56   3,65   
                                 

4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3,50              
     3,07   3,50   3,45   3,42   
                                 

5)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   3,42              
     3,19   3,33   3,35   3,42   
                                 

6)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   3,38              
     3,32   3,38   3,20   3,38   
                                 

     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  2,83              
     2,69   2,83   x      -      
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   4,01              
     x      4,01   3,79   4,00   
                                 

2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3,93              
     3,69   3,86   3,56   3,93   
                                 

3)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  3,86              
     3,86   3,76   3,72   3,70   
                                 

4)   Pinja Rintala                    LauttLu                   3,73              
     3,73   3,60   3,53   3,53   
                                 

5)   Anni Teronen                     VammsVoi                  3,67              
     x      3,67   3,52   3,37   
                                 

6)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3,51              
     3,51   3,42   3,49   3,46   
                                 

7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  3,43              
     3,04   3,37   3,43   3,42   
                                 

8)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   3,41              
     3,27   3,41   3,35   3,37   
                                 

9)   Liina Laine                      LauttLu                   3,37              
     3,27   3,37   3,29   3,21   
                                 

10)  Heidi Kaunistola                 LauttLu                   3,13              
     3,13   2,97   3,02   3,07   
                                 

11)  Lilli Rosvall                    KokemKV                   2,73              
     2,50   2,70   2,65   2,73   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   9,23              
     9,23   8,76   8,24   9,12   

2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,25              
     7,99   7,98   8,25   7,42   

3)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   7,37              
     6,85   7,37   6,65   6,81   

4)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  7,25              
     7,25   6,72   7,03   6,42   

5)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   6,64              
     6,13   6,64   6,42   6,46   

6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   5,65              
     5,38   5,43   5,50   5,65   

     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3,89              
     x      3,89   3,77   3,39   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,76              
     8,76   7,38   8,65   x      

2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   7,65              
     7,65   7,59   7,43   7,40   

3)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   6,61              
     6,47   6,54   6,61   6,42   

4)   Pinja Rintala                    LauttLu                   6,43              
     6,31   6,43   6,30   6,20   

5)   Liina Laine                      LauttLu                   6,25              
     6,25   5,91   x      x      

6)   Anni Teronen                     VammsVoi                  6,04              
     5,75   6,04   5,22   5,29   

7)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   5,89              
     5,69   5,24   5,66   5,89   

8)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  5,86              
     5,58   5,44   5,86   4,95   

9)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   5,62              
     5,62   5,57   5,34   5,37   

10)  Minttu Heinonen                  VammsVoi                  5,09              
     4,91   4,89   5,09   4,71   

11)  Heidi Kaunistola                 LauttLu                   3,49              
     3,49   3,43   3,21   3,01   



P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Daniel Jalo                      LauttLu                   3.23,42           
2)   Juho Herrala                     KokemKV                   3.43,88           
3)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.50,69           


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sanni Pihko                      LauttLu                   3.45,09           
2)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  3.45,34           
3)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   3.58,49           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juho Herrala                     KokemKV                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Daniel Jalo                      LauttLu                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Severi Laine                     LauttLu                   115               
     115    120    
     xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Miia Rintala                     VammsVoi                  135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  33,64             
     33,64  x      31,18  x      

2)   Juho Herrala                     KokemKV                   25,55             
     25,44  25,55  24,48  x      

3)   Severi Laine                     LauttLu                   24,35             
     21,25  22,03  21,26  24,35  

4)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  6,90              
     6,90   



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  24,15             
     23,63  23,14  21,10  24,15  

2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   19,47             
     13,86  17,72  18,52  19,47