Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.09. klo 10:00 KLL:n VS:n ala-asteiden piirikisat Tulokset (päivitetty: 19:10 25.09.2018)
	VS:n alakoulujen yleisurheilun piirikisat			
	25.9. Lieto			
				
	3-4 lk tytöt    60 m			
		1. erä	tuuli	1,3
	1	Fanni Paana	Naantali 1	9,33
	2	Ida Pentinlehto	Rusko		9,66
	3	Isla Reivo	Laitila		9,71
	4	Herttu PerttunenLieto		9,86
	5	Minea Manner	Vehmaa		10,73
				
		2. erä	tuuli	0,9
	1	Venla Aaltonen	Mynämäki	9,79
	2	Minea Auremaa	Kaarina		9,80
	3	Suvi Sillgren  	Masku		9,91
	4	Viivi Vainio	Naantali 2	9,99
	5	Milla Peltola	Pyhäranta	11,23
				
	60m kokonaistulokset			
	1.	Fanni Paana	Naantali 1	9,33
	2.	Ida Pentinlehto	Rusko		9,66
	3.	Isla Reivo	Laitila		9,71
	4.	Venla Aaltonen	Mynämäki	9,79
	5.	Minea Auremaa	Kaarina		9,80
	6.	Herttu Perttunen Lieto		9,86
	7.	Suvi Sillgren  	Masku		9,91
	8.	Viivi Vainio	Naantali 2	9,99
	9.	Minea Manner	Vehmaa		10,73
	10.	Milla Peltola	Pyhäranta	11,23
				
	3-4 lk tytöt    PITUUS		ponnistusalue	
	1.	Iida Vähätalo	Naantali 1	3,61
	2.	Helmi Perttunen	Lieto		3,58
	3.	Irene Puranen	Kaarina		3,54
	4.	Emma Suovanen	Rusko		3,50
	5.	Kaisla EskelinenMasku		3,44
	6.	Milja Aaltonen	Vehmaa		3,39
	7.	Sofia Soini	Laitila		3,35
	8.	Jessica Hällfors Naantali 2	3,28
	9.	Milja Kummila	Mynämäki	3,12
	10.	Jenna Gottschalk Pyhäranta	2,63
				
	3-4 lk tytöt   PALLO			
	1.	Anna-Emilia Suominen Laitila	38,23
	2.	Lydia Suokari	Mynämäki	34,00
	3.	Ellen Kaunisto	Masku		31,33
	4.	Emilia Sundström Kaarina	30,60
	5.	Iina Lahti-Mononen Naantali 2	28,19
	6.	Emilia Wetterstrand Rusko	26,71
	7.	Iiris Ahti	Naantali 1	24,54
	8.	Laura Tokke	Lieto		21,76
	9.	Venla Katvesoja	Vehmaa		17,88
	10.	Siiri Viskari	Pyhäranta	17,24
				
	3-4 lk pojat    60 m			
		1. erä	tuuli	0,9
	1	Lukas Brandt	Naantali 1	8,90
	2	Matias Tamminen	Lieto		9,57
	3	Einari Vuorela	Laitila		9,65
	4	Sasha Kyryliuk	Vehmaa		10,12
	5	Iiro Mäkelä	Rusko		10,98
				
		2. erä	tuuli	-0,5
	1	Oskari Karvonen	Mynämäki	9,27
	2	Valtteri Hyyrynen Kaarina	9,43
	3	Vilmer Strömsvik Masku		9,57
	4	Joona Auremaa	Naantali 2	10,13
	5	Elias Ketola	Pyhäranta	10,96
				
	60m kokonaistulokset			
	1.	Lukas Brandt	Naantali 1	8,90
	2.	Oskari Karvonen	Mynämäki	9,27
	3.	Valtteri Hyyrynen Kaarina	9,43
	4.	Matias Tamminen	Lieto		9,57
	4.	Vilmer Strömsvik Masku		9,57
	6.	Einari Vuorela	Laitila		9,65
	7.	Sasha Kyryliuk	Vehmaa	 	10,12
	8.	Joona Auremaa	Naantali 2	10,13
	9.	Elias Ketola	Pyhäranta	10,96
	10.	Iiro Mäkelä	Rusko		10,98
				
	3-4 lk pojat    PITUUS		ponnistusalue	
	1.	Viljami Launonen Naantali 1	4,45
	2.	Lauri Tahkola  	Masku		3,97
	3.	Onni Salminen	Laitila		3,80
	4.	Jonatan Sunila	Kaarina		3,70
	5.	Gregor Leht	Naantali 2	3,69
	6.	Mikko Patama	Lieto		3,67
	7.	Kristoffer Sundell Rusko	3,48
	8.	Aarno Isolauri	Mynämäki	3,43
	9.	Paavo Kalpi	Vehmaa		3,33
	10.	Joona Elo	Pyhäranta	2,60
				
	3-4 lk pojat   PALLO			
	1.	Alvar Julkunen	Laitila		43,02
	2.	Jussi Soraluoma	Kaarina		42,17
	3.	Verneri Laiho	Rusko		39,47
	4.	Rasmus Sampalahti Mynämäki	39,02
	5.	Onni Keskinen	Lieto		35,33
	6.	Alex Gustafsson	Naantali 1	34,61
	7.	Vallu Hietikko  Masku		34,40
	8.	Miro Aaltonen	Naantali 2	32,51
	9.	Eetu Lehtonen	Vehmaa		28,24
	10.	Paavo Isberg	Pyhäranta	24,74
				
	3-4 lk  4x400m			
	1.	Naantali 1	5.00,22	
	2.	Masku		5.20,85	
	3.	Kaarina		5.25,36	
	4.	Laitila		5.25,71	
	5.	Vehmaa		5.39,35	
	6.	Naantali 2	5.42,73	
	7.	Mynämäki	5.44,77	
	8.	Lieto		5.45,95	
	9.	Rusko		6.01,60	
	10.	Pyhäranta	6.16,71	
				
	3-4 lk  yhteispisteet			
	1.	Naantali 1	18	
	2.	Kaarina		24	
	3.	Laitila		25	
	4.	Masku		30	
	5.	Mynämäki	36	
	6.	Lieto		39	
	7.	Rusko		41	
	8.	Naantali 2	48	
	9.	Vehmaa		54	
	10.	Pyhäranta	69	
				
	5 lk tytöt    60 m			
		1. erä	tuuli	1,3
	1	Emmiina Mahkonen Rusko		9,47
	2	Lotta Kantonen	Naantali 1	9,64
	3	Josefina Vainio-Kaila Laitila	9,67
	4	Oona Lampinen	Lieto		9,67
	5	Amanda Rauvola	Kaarina		9,96
				
		2. erä	tuuli	0,9
	4	Eden Kytö	Naantali 2	9,18
	6	Nette Markkula  Masku		9,32
	3	Emma Repo	Mynämäki	9,79
	2	Ellen Lahtivuo	Vehmaa		10,63
	5	Nanna Kukkula	Uki		11,14
				
	60m kokonaistulokset			
	1.	Eden Kytö	Naantali 2	9,18
	2.	Nette Markkula  Masku		9,32
	3.	Emmiina Mahkonen Rusko		9,47
	4.	Lotta Kantonen	Naantali 1	9,64
	5.	Josefina Vainio-Kaila Laitila	9,67
	6.	Oona Lampinen	Lieto		9,67
	7.	Emma Repo	Mynämäki	9,79
	8.	Amanda Rauvola	Kaarina		9,96
	9.	Ellen Lahtivuo	Vehmaa		10,63
	10.	Nanna Kukkula	Uki		11,14
				
	5 lk tytöt     KORKEUS			
	1.	Siiri Solalinna	Lieto		134
	2.	Juliaana Hartikainen Naantali 1	128
	3.	Roosa Fagerström Kaarina	128
	4.	Ellen Myllymäki Masku		124
	5.	Linnea Rekola	Mynämäki	124
	5.	Venla Näse	Naantali 2	124
	7.	Mimosa Manner	Vehmaa		124
	8.	Anni Saarinen	Uki		116
	9.	Juliaana Tala	Laitila		116
	10.	Heta Haapanen	Rusko		116
				
	5 lk tytöt   KUULA			
	1.	Stacy Dibelkova	Naantali 2	9,26
	2.	Matilda Mehto	Naantali 1	8,60
	3.	Anni Vina  	Masku		7,99
	4.	Caroliina Reini	Uki		7,87
	5.	Jenna Puola	Kaarina		7,72
	6.	Silja Parviainen Lieto		7,48
	7.	Elli Nurmi	Mynämäki	7,37
	8.	Lumia Reivo	Laitila		6,58
	9.	Elsa Osala	Rusko		5,94
	10.	Helmi Haukka	Vehmaa		5,01
				
	5 lk pojat    60 m			
		1. erä	tuuli	0,5
	1	Elias Santalahti Kaarina	9,10
	2	Aamos Uurasmaa	Naantali 1	9,39
	3	Elias Hyytiä	Laitila		9,75
	4	Isak Leinonen	Rusko		9,78
	5	Henrik Perkiö	Vehmaa		11,67
				
		2. erä	tuuli	1,6
	1	Alvar Jauria	Naantali 2	9,33
	2	Topias Salminen	Lieto		9,39
	3	Rasmus Koski  	Masku		9,49
	4	Kasperi Iso-Kouvola Mynämäki	10,07
	5	Jesperi Sjöberg	Uki		10,41
				
	60m kokonaistulokset			
	1.	Elias Santalahti Kaarina	9,10
	2.	Alvar Jauria	Naantali 2	9,33
	3.	Aamos Uurasmaa	Naantali 1	9,39
	3.	Topias Salminen	Lieto		9,39
	5.	Rasmus Koski  	Masku		9,49
	6.	Elias Hyytiä	Laitila	9,75
	7.	Isak Leinonen	Rusko		9,78
	8.	Kasperi Iso-Kouvola Mynämäki	10,07
	9.	Jesperi Sjöberg	Uki		10,41
	10.	Henrik Perkiö	Vehmaa		11,67
				
	5 lk pojat    KORKEUS			
	1.	Julius Lukkala	Laitila		135
	2.	Matias Hiltunen  Masku		125
	2.	Milo Nurmi	Lieto		125
	2.	Niko Kaunisto	Naantali 1	125
	5.	Aleksander Onnela Naantali 2	125
	6.	Ami Hyvönen	Uki		121
	7.	Jasper Ahvenkoski Kaarina	117
	8.	Joona Sillanpää	Mynämäki	113
	9.	Jesper Rautio	Rusko		113
	10.	Benjamin Vuoristo Vehmaa	107
				
	5 lk pojat    KUULA			
	1.	Riku Naula	Kaarina		10,10
	2.	Kustaa Salmela	Uki		8,28
	3.	Ilmari Ante	Laitila		7,55
	4.	Eero Kalpamaa	Naantali 2	7,46
	5.	Antti-Jussi Oksanen	Lieto	7,11
	6.	Veikka Vuorio	Naantali 1	7,02
	7.	Eemeli Laaksonen Vehmaa		6,94
	8.	Ossi Lammi	Rusko		6,74
	9.	Julius Henttula	Mynämäki	6,50
	10.	Hektor Hedman  	Masku		6,01
				
	5lk  mixed 4x400m			
	1.	Kaarina		4.52,65	
	2.	Masku		4.58,98	
	3.	Laitila		5.08,60	
	4.	Naantali 1	5.13,46	
	5.	Lieto		5.15,46	
	4.	Naantali 2	5.21,51	
	7.	Rusko		5.22,59	
	8.	Uusikaupunki	5.28,83	
	9.	Mynämäki	5.32,47	
	10.	Vehmaa		6.08,02	
				
	5 lk  yhteispisteet			
	1.	Naantali 1	23	
	2.	Naantali 2	24	
	3.	Kaarina		26	
	4.	Lieto		27	
	5.	Masku		28	
	6.	Laitila		36	
	7.	Uusikaupunki	47	
	8.	Rusko		53	
	9.	Mynämäki	53	
	10.	Vehmaa		60	
				
	6 lk tytöt    60 m			
		1. erä	tuuli	0,6
	1	Siiri Aaltonen	Kaarina		9,44
	2	Saana Kurittu	Lieto		9,49
	3	Heta Munukka	Naantali 1	9,50
	4	Melissa Palmroth Laitila	9,61
	5	Nella Kaunisto   Masku 2	10,08
	6	Elviira Ekström	Vehmaa		10,17
				
		2. erä	tuuli	1,4
	1	Elli Ajosenpää	Masku		8,88
	2	Pinja Gottschalk Pyhäranta	9,41
	3	Ida Åkerblom	Naantali 2	9,44
	4	Wilhelmiina Koivunen Rusko	9,84
	5	Claudia Arola	Mynämäki	10,00
				
	60m kokonaistulokset			
	1.	Elli Ajosenpää	Masku		8,88
	2.	Pinja Gottschalk Pyhäranta	9,41
	3.	Siiri Aaltonen	Kaarina		9,44
	3.	Ida Åkerblom	Naantali 2	9,44
	5.	Saana Kurittu	Lieto		9,49
	6.	Heta Munukka	Naantali 1	9,50
	7.	Melissa Palmroth Laitila	9,61
	8.	Wilhelmiina Koivunen Rusko	9,84
	9.	Claudia Arola	Mynämäki	10,00
	10.	Nella Kaunisto  Masku 2		10,08
	11.	Elviira Ekström	Vehmaa		10,17
				
	6 lk tytöt    PITUUS			
	1.	Emmi Tiljander	Naantali 1	4,40
	2.	Ella-Sofia Hyövelä Lieto	4,30
	3.	Kiia Ihanmäki	Laitila		4,07
	4.	Elviira Tarvainen Masku		4,01
	5.	Eerika Harju	Kaarina		3,98
	6.	Anna Malinovskaja Naantali 2	3,81
	7.	Aino Eloluoto  	Masku 2		3,56
	8.	Jade Helala	Mynämäki	3,44
	9.	Jasmin Harju	Vehmaa		3,33
	10.	Saga Tiira 	Rusko		NM
				
	6 lk tytöt   KEIHÄS			
	1.	Aada Vuoriaho	Laitila		28,57
	2.	Maya-Maria Hautala Masku	25,75
	3.	Elisa Verta 	Mynämäki	23,31
	3.	Isla Lehtonen	Naantali 2	19,94
	5.	Sohvi Saviniemi	Lieto		19,21
	6.	Alisa Salomäki  Masku 2		18,97
	7.	Sonja Jelkänen	Kaarina		18,06
	8.	Fiiakaisa Laine Naantali 1	17,59
	9.	Iiris Nikulainen  Rusko		17,15
	10.	Aada Lautanala	Vehmaa		14,64
	11.	Anni Ruohola	Pyhäranta	11,90
		Venla Ojala			15,81 (up)
				
	6 lk pojat    60 m			
		1. erä	tuuli	-0,2
	1	Eerik Lahtinen	Kaarina		8,77
	2	Jimi Palosaari	Naantali 1	9,09
	3	Atte Uusikartano Lieto		9,31
	4	Jace Hellen  	Masku 2		9,71
	5	Eero Suominen	Rusko		10,18
	6	Eemeli Heikkilä	Vehmaa		10,43
				
		2. erä	tuuli	1,3
	4	Viljami Autio	Naantali 2	9,13
	6	Frans Ruostekivi Masku		9,31
	3	Anssi Suovanen	Mynämäki	9,61
	2	Oskari Heikola	Laitila		9,64
	5	Joona Peltola	Pyhäranta	10,16
				
	60m kokonaistulokset			
	1.	Eerik Lahtinen	Kaarina		8,77
	2.	Jimi Palosaari	Naantali 1	9,09
	3.	Viljami Autio	Naantali 2	9,13
	4.	Atte Uusikartano Lieto		9,31
	4.	Frans Ruostekivi Masku		9,31
	6.	Anssi Suovanen	Mynämäki	9,61
	7.	Oskari Heikola	Laitila		9,64
	8.	Jace Hellen  	Masku 2		9,71
	9.	Joona Peltola	Pyhäranta	10,16
	10.	Eero Suominen	Rusko		10,18
	11.	Eemeli Heikkilä	Vehmaa		10,43
				
	6 lk pojat    PITUUS			
	1.	Jasper Ketoniemi Naantali 1	4,22
	2.	Miro Alpisalo	Lieto		4,07
	3.	Kalle Vahalahti	Kaarina		3,98
	4.	Jere Mattila	Pyhäranta	3,75
	5.	Weikko Mäkelä	Vehmaa		3,70
	6.	Milo Rantasalo	Naantali 2	3,66
	7.	Arttu Mäkinen  	Masku 2		3,64
	8.	Frans Niro	Laitila		3,35
	9.	Topias Vahtera	Rusko		3,30
	10.	Ahti Pihanperä	Masku		3,27
	11.	Timo Salminen	Mynämäki	3,13
				
	6 lk pojat    KEIHÄS			
	1.	Valtteri Valtonen Laitila	32,31
	2.	Julius Leikasto	Kaarina		27,01
	3.	Roope Uusikartano Naantali 2	26,94
	4.	Kasperi Puhakka	Naantali 1	26,67
	5.	Joel Keskilohko	Lieto	2	4,54
	6.	Hugo Silver	Masku		23,10
	7.	Kaapo Erinko	Mynämäki	22,22
	8.	Lauri Aho  	Masku 2		22,09
	9.	Jere Eivola	Rusko		21,24
	10.	Arttu Niemistö	Vehmaa		16,54
				
	6 lk  4x400m			
	1.	Naantali 1	4.51,18	
	2.	Lieto		4.55,68	
	3.	Laitila		5.02,68	
	4.	Kaarina		5.06,83	
	5.	Masku		5.10,07	
	6.	Masku 2		5.14,34	
	7.	Naantali 2	5.14,67	
	8.	Vehmaa		5.21,07	
	9.	Pyhäranta	5.27,88	
	10.	Mynämäki	5.29,70	
				
	6 lk  yhteispisteet			
	1.	Naantali 1	23	
	2.	Lieto		26	
	3.	Kaarina		26	
	4.	Laitila		30	
	5.	Masku		32	
	6.	Naantali 2	32	
	7.	Masku 2		52	
	8.	Mynämäki	54	
	9.	Pyhäranta	57	
	10.	Vehmaa		64	
	11.	Rusko		66