Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.08. klo 17:30 Ouneva Groupin junnukisat Tulokset (päivitetty: 20:18 21.08.2018)
MIEHET
M 1000 m
1.	Aku Parviainen	TuupovU	3.28,9
2.	Marko Kiiskinen	JoKa	3.29,6
3.	Topi Parviainen	TuupovU	3.40,2
4.	Aapo ”isä” Rautiainen	KiihtU	3.42,1
5.	Marko Piipponen	TuupovU	3.47,4
6.	Eetu Pajarinen	TuupovU	4.19,5
7.	Matias Nevalainen	TuupovU	4.43,6
8.	Mika Piipponen	TuupovU	4.44,3
9.	Aapo Rautiainen	KiihtU	4.47,5
10.	Joel Piiroinen	TuupovU	4.54,9
11.	Kasper Rautanen	TuupovU	5.06,1

P15

100 m
Tuuli: 0,2
1.	Aku Parviainen	TuupovU	13,4h

Pituus
1.	Aku Parviainen	TuupovU	5,20   0,4
5,11/-0,6  5,17/-0,4  5,02/-0,5  5,20/0,4

Keihäs
1.	Aku Parviainen	TuupovU	62,77
x   62,28   x   62,77   x    x

P13

60 m
Tuuli: 0,0
1.	Topi Parviainen	TuupovU	  8,9h
2.	Juho Eskelinen	TuupovU	10,3 h

Pituus
1.	Topi Parviainen	TuupovU	4,46  -0,2
2.	Juho Eskelinen	TuupovU	3,62   0,1

Keihäs
1.	Topi Parviainen	TuupovU	59,88
2.	Juho Eskelinen	TuupovU	35,39


P11

60 m
1.	Eetu Pajarinen	TuupovU	14,9h

Pituus
1.	Eetu Pajarinen	TuupovU	2,67

Keihäs
1.	Eetu Pajarinen 	TuupovU	15,40

P10

60 m
1.	Aapo Rautiainen	KiihtU	11,3h

Pituus
1.	Aapo Rautiainen	KiihtU	3,46

Keihäs
1.	Aapo Rautiainen	KiihtU	11,28

P9

40 m
1.	Matias Nevalainen	TuupovU	7,6h
2.	Joel Piiroinen	TuupovU	7,7h

Pituus
1.	Matias Nevalainen	TuupovU	2,85
2.	Joel Piiroinen	TuupovU	2,77

Keihäs
1.	Joel Piiroinen	TuupovU	7,33
2.	Matias Nevalainen	TuupovU	7,23

P8

40 m
1.	Kasper Rautanen	TuupovU	8,2h	

Pituus
1.	Kasper Rautanen	TuupovU	2,43

Pallonheitto
1.	Kasper Rautanen 	TuupovU	27,93


P7

40 m
1.	Topias Ronkainen	TuupovU	8,9h

Pituus
1.	Topias Ronkainen	TuupovU	2,06

Pallonheitto
1.	Topias Ronkainen	TuupovU	9,15

P6

40 m
1.	Roope Kareinen	TuupovU	10,1
2.	Aatu Pajarinen	TuupovU	10,1
3.	Elmeri Rautanen	TuupovU	10,5
4.	Jarkko Piirainen	-	11,4

Pituus
1.	Aatu Pajarinen	TuupovU	1,88
2.	Elmeri Rautanen	TuupovU	1,66
3.	Roope Kareinen	TuupovU	1,42
4.	Jarkko Piirainen	-	1,34

Pallonheitto
1.	Elmeri Rautanen	TuupovU	10,64
2.	Jarkko Piirainen	-	9,60
3.	Roope Kareinen	TuupovU	8,07
4.	Aatu Pajarinen	TuupovU	7,15

P5

40 m
1.	Eemeli Piiponen	TuupovU	11,2h

Pituus
1.	Eemeli Piipponen	TuupovU	1,72

Pallonheitto
1.	Eemeli Piipponen	TuupovU	2,15

P4

40 m
1.	Tatu Ehrukainen	TuupovU	12,9


NAISET

N 1000 m

1.	Aada Rautiainen	KiihtU	3.58,2
2.	Pilvi Turunen	TuupovU	4.03,0
3.	Marja Nevalainen	TuupovU	4.14,7
4.	Mette Nevalainen	TuupovU	4.20,2
5.	Mila Nevalainen	TuupovU	4.20,4
6.	Salla Niskanen	KiihtU	5.08,5
7.	Suvi Niskanen	KiihtU	5.09,0

T15 

100 m
Tuuli: 0,2
1.	Pilvi Turunen	TuupovU	14,9h	

Pituus
1.	Pilvi Turunen	TuupovU	4,30   0,0

Keihäs
1.	Pilvi Turunen	TuupovU	26,37

T13

60 m
Tuuli: 0,0
1.	Oona Kareinen	TuupovU	9,5h
2.	Kiira Kiiskinen	JoKa	9,7h
3.	Aada Rautiainen	KiihtU	10,1h
4.	Veera Kosonen	TuupovU	11,5h

Pituus
1.	Kiira Kiiskinen	JoKa	3,83   -0,4
2.	Oona Kareinen	TuupovU	3,59   -0,8
3.	Aada Rautiainen	KiihtU	3,55   -0,3
4.	Veera Kosonen	TuupovU	2,54   0,7

Keihäs
1.	Oona Kareinen	TuupovU	21,05
2.	Kiira Kiiskinen	JoKa	17,28
3.	Aada Rautiainen	KiihtU	14,77
4.	Veera Kosonen	TuupovU	12,72




T11

60 m
1.	Salla Niskanen	KiihtU	11,4h

Pituus
1.	Salla Niskanen	KiihtU	3,07

Keihäs
1.	Salla Niskanen	Kiihtu	10,57

T10 

60 m
1.	Melisa Westman	TuupovU	12,1h

Pituus
1.	Melisa Westman	TuupovU	2,60

Keihäs
1.	Melisa Westman	TuupovU	7,56

T9

40 m
1.	Suvi Niskanen	KiihtU	8,3h

Pituus
1.	Suvi Niskanen	KiihtU	2,72

Keihäs
1.	Suvi Niskanen	KiihtU	9,53	

T8

40 m
1.	Elli Ronkainen	TuupovU	8,0h
2.	Miisa Kareinen	TuupovU	9,5h

Pituus
1.	Elli Ronkainen	TuupovU	2,68
2.	Miisa Kareinen	TuupovU	2,07

Pallonheitto
1.	Miisa Kareinen	TuupovU	9,28
2.	Elli Ronkainen	TuupovU	9,05


T7

40 m
1.	Elli Piiroinen	TuupovU	8,5h
1.	Hilja Hassinen	TuupovU	8,5h
3.    Noora Sorsa	-	11,3h

Pituus
1.	Hilja Hassinen	TuupovU	2,02
2.	Elli Piiroinen	TuupovU	1,93
3.	Noora Sorsa	-	1,47

Pallonheitto
1.	Elli Piiroinen	TuupovU	10,71
2.	Noora Sorsa	TuupovU	7,90
3.	Hilja Hassinen	TuupovU	6,72

	
T6

40 m
1.   Aino Jormanainen	TuupovU	10,6h

Pituus
1.   Aino Jormanainen	TuupovU	1,74

Pallonheitto
1.   Aino Jormanainen	TuupovU	7,87

T5

40 m
1.   Noora Niskanen	KiihtU	10,3h

Pituus
1.   Noora Niskanen	KiihtU	1,99

Pallonheitto
1.   Noora Niskanen	KiihtU	6,47

T4

40 m
1.	Nella Hautala	-	11,1h
2.	Hertta Hassinen	TuupovU	14,4h
3.	Saara Sorsa	-	17,0h
4.	Siiri Piipponen	TuupovU	17,7h