Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
28.07. klo 10:00 Satakunnan 9-15 v. pm-huipentuma Tulokset (päivitetty: 16:18 29.07.2018)
Satakunnan 9-15 v. pm-huipentuma
Lauttakylän Luja,Vammalan seudun Voima
28.-29.07.2018

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   6,61              
2)   Otto Boman                       NoormNo                   6,79              
3)   Leevi Pein                       KanksLei                  6,86              
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  6,88              
5)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,02              
6)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  7,04              
7)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,06              
8)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,13              

1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   6,61              
2)   Otto Boman                       NoormNo                   6,79              
3)   Leevi Pein                       KanksLei                  6,86              
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  6,88              
5)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,02              
6)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  7,04              
7)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,06              
8)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,13              


Alkuerät erä 1
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   7,00q             
2)   Otto Boman                       NoormNo                   7,11q             
3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,20q             
4)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,55q             
5)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,57              
6)   Luka Hohtari                     NakkVire                  7,60              
7)   Einari Mäki-Soini                VammsVoi                  7,71              

Alkuerät erä 2
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,04q             
2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,05q             
3)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  7,06q             
4)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,29q             
5)   Rasmus Majuri                    HarjavJy                  7,86              
6)   Arttu Salo                       LauttLu                   8,42              
7)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   9,41              

Alkuerät erä 3
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,57              
2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  7,72              
3)   Jesse Hernberg                   UlvST                     8,19              
4)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  8,97              
5)   Veikka Saari                     KiukKi                    9,00              
     Terno Nyman                      KanksLei                  DNS               


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,94              
2)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,24              
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,30              
4)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,35              
5)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  7,41              
6)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,50              
7)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,56              
8)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,59              

1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,94              
2)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,24              
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,30              
4)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,35              
5)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  7,41              
6)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,50              
7)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,56              
8)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,59              


Alkuerät erä 1
1)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,55q             
2)   Veera Niemi                      KanksLei                  7,61              
3)   Venla Murto                      NakkVire                  7,63              
4)   Meea Siro                        ParkU                     7,84              
5)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,07              
5)   Kiira Broman                     PorinYU                   8,07              
7)   Minttu Pääkkönen                 VsV                       8,70              

Alkuerät erä 2
1)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,31q             
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,58              
3)   Milja Tähkänen                   MerikI                    7,67              
4)   Julia Tienhaara                  VammsVoi                  7,75              
5)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,83              
6)   Tiuku Tiensuu                    VammsVoi                  8,60              

Alkuerät erä 3
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,08q             
2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  7,32q             
3)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  7,37q             
4)   Emma Vaahtio                     UlvST                     7,74              
5)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,97              
6)   Lyydia Passilahti                PorinYU                   8,04              

Alkuerät erä 4
1)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,43q             
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,47q             
2)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,47q             
4)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  7,79              
5)   Janette Torpo                    LauttLu                   7,83              
6)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  8,30              


P9 150m
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   24,12             
2)   Leevi Pein                       KanksLei                  24,76             
3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  24,77             
4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  26,32             
5)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  26,68             
6)   Jesse Mutikainen                 ParkU                     27,27             
7)   Luka Hohtari                     NakkVire                  27,39             
8)   Einari Mäki-Soini                VammsVoi                  27,95             
9)   Jami Nummi                       KiukKi                    28,46             
10)  Jesse Hernberg                   UlvST                     29,42             

Loppukilpailu erä 1
1)   Jesse Mutikainen                 ParkU                     27,27             
2)   Luka Hohtari                     NakkVire                  27,39             
3)   Einari Mäki-Soini                VammsVoi                  27,95             
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    28,46             
5)   Jesse Hernberg                   UlvST                     29,42             

Loppukilpailu erä 2
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   24,12             
2)   Leevi Pein                       KanksLei                  24,76             
3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  24,77             
4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  26,32             
5)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  26,68             


T9 150m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,44             
2)   Fanni Harju                      UlvST                     24,61             
3)   Iina Kuhanen                     UlvST                     25,45             
4)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   25,91             
5)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   26,31             
6)   Iina Poussu                      NoormNo                   26,36             
7)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  26,46             
8)   Meea Siro                        ParkU                     26,64             
9)   Iina Kause                       PorinYU                   26,75             
10)  Jenny Viitanen                   NoormNo                   26,81             
11)  Maija Wallenius                  KiukKi                    26,84             
12)  Niina Paasikas                   KiukKi                    26,86             
13)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  27,17             
14)  Elea Nieminen                    NakkVire                  27,21             
15)  Julia Tienhaara                  VammsVoi                  27,59             
16)  Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  27,68             
17)  Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  28,39             
18)  Ilona Rantala                    NakkVire                  28,41             
19)  Janette Torpo                    LauttLu                   28,52             
20)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  29,00             
21)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  29,02             
22)  Kiira Broman                     PorinYU                   29,09             
23)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  29,11             
24)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   30,08             
25)  Miia Kallio                      NoormNo                   30,40             
26)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  30,43             

Loppukilpailu erä 1
1)   Meea Siro                        ParkU                     26,64             
2)   Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  27,68             
3)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  28,39             
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  28,41             
5)   Miia Kallio                      NoormNo                   30,40             
6)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  30,43             

Loppukilpailu erä 2
1)   Niina Paasikas                   KiukKi                    26,86             
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  27,17             
3)   Julia Tienhaara                  VammsVoi                  27,59             
4)   Janette Torpo                    LauttLu                   28,52             
5)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  29,00             
6)   Kiira Broman                     PorinYU                   29,09             
7)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  29,11             

Loppukilpailu erä 3
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   26,31             
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   26,36             
3)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  26,46             
4)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   26,81             
5)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  29,02             
6)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   30,08             

Loppukilpailu erä 4
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,44             
2)   Fanni Harju                      UlvST                     24,61             
3)   Iina Kuhanen                     UlvST                     25,45             
4)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   25,91             
5)   Iina Kause                       PorinYU                   26,75             
6)   Maija Wallenius                  KiukKi                    26,84             
7)   Elea Nieminen                    NakkVire                  27,21             


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.40,59           
2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.45,38           
3)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.52,19           
4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  3.57,04           
5)   Jami Nummi                       KiukKi                    3.59,99           
6)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  4.00,39           
     Veikka Saari                     KiukKi                    DNF               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.47,62           
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   3.48,48           
3)   Iina Kause                       PorinYU                   3.54,15           
4)   Fanni Harju                      UlvST                     4.09,49           
5)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   4.11,02           
6)   Meea Siro                        ParkU                     4.32,19           
7)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4.34,43           
8)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  4.39,56           
9)   Alissa Naski                     NakkVire                  4.46,66           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otto Boman                       NoormNo                   108               
     90     95     100    105    108    110    
     o      o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  108               
     85     90     95     100    105    108    110    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

3)   Onni Unkuri                      NakkVire                  105               
     85     90     95     100    105    108    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Luka Hohtari                     NakkVire                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     xo     o      o      o      xxo    xxx    

8)   Jesse Hernberg                   UlvST                     95                
     80     85     90     95     100    
     xo     o      o      o      xxx    

9)   Arttu Salo                       LauttLu                   95                
     85     90     95     100    
     o      o      xo     xxx    

9)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   95                
     90     95     100    
     o      xo     xxx    

11)  Teemu Kosonen                    PorinTa                   90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   116               
     90     95     100    105    110    113    116    
     o      o      o      o      xo     o      xo     

2)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   113               
     85     90     95     100    105    110    113    116    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Venla Murto                      NakkVire                  110               
     85     90     95     100    105    110    113    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Fanni Harju                      UlvST                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

7)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   100               
     85     90     95     100    105    
     xo     o      o      xxo    xxx    

8)   Milja Tähkänen                   MerikI                    95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      xo     o      xo     o      xxx    

9)   Iina Kuhanen                     UlvST                     95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

10)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

11)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      xo     o      xxx    



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,84              
     3,20   3,84   3,53   3,75   3,64   3,83   
                                               

2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3,71              
     3,31   3,35   3,46   3,56   3,46   3,71   
                                               

3)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3,61              
     3,17   3,46   3,36   3,40   3,59   3,61   
                                               

4)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,59              
     3,47   3,39   3,47   3,39   3,59   3,43   
                                               

5)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  3,40              
     3,33   3,25   3,13   3,17   3,36   3,40   
                                               

6)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   3,29              
     3,29   3,11   3,03   3,10   3,26   3,28   
                                               

7)   Maija Wallenius                  KiukKi                    3,29              
     3,29   3,22   3,06   3,12   3,03   3,15   
                                               

8)   Emmi Prihti                      NoormNo                   3,27              
     3,26   3,27   3,25   3,27   3,24   3,26   
                                               

9)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,26              
     3,26   3,14   x      
                          

10)  Meea Siro                        ParkU                     3,23              
     2,97   2,79   3,23   
                          

11)  Veera Niemi                      KanksLei                  3,22              
     3,05   3,12   3,22   
                          

12)  Venla Murto                      NakkVire                  3,21              
     3,21   3,03   3,16   
                          

13)  Julia Tienhaara                  VammsVoi                  3,04              
     2,98   3,04   2,90   
                          

14)  Milja Anttila                    NakkVire                  3,03              
     3,03   2,73   2,94   
                          

15)  Niina Paasikas                   KiukKi                    2,99              
     2,87   2,99   2,98   
                          

16)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  2,99              
     2,92   2,99   x      
                          

17)  Anni Hakasuo                     LauttLu                   2,98              
     2,98   2,98   2,97   
                          

18)  Milja Tähkänen                   MerikI                    2,90              
     2,90   2,82   x      
                          

19)  Emma Vaahtio                     UlvST                     2,89              
     2,51   2,75   2,89   
                          

20)  Vilma Pääkkönen                  VammsVoi                  2,84              
     2,75   2,77   2,84   
                          

21)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  2,76              
     2,72   2,67   2,76   
                          

22)  Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  2,71              
     2,65   2,39   2,71   
                          

23)  Kiira Broman                     PorinYU                   2,71              
     2,71   2,48   2,52   
                          

24)  Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2,70              
     2,59   2,63   2,70   
                          

25)  Ilona Rantala                    NakkVire                  2,68              
     2,24   2,68   2,65   
                          

26)  Lyydia Passilahti                PorinYU                   2,60              
     2,30   2,35   2,60   
                          

27)  Minttu Pääkkönen                 VsV                       2,56              
     2,56   2,32   2,38   
                          

28)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,55              
     2,27   2,55   2,19   
                          

29)  Alissa Naski                     NakkVire                  2,35              
     2,35   2,21   2,08   
                          



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,78              
     3,68   3,78   3,41   3,44   3,65   3,78   
                                               

2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,72              
     3,61   3,62   3,56   3,52   3,56   3,72   
                                               

3)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     3,53              
     3,33   3,35   3,38   x      3,08   3,53   
                                               

4)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  3,37              
     3,37   3,30   -      -      -      -      
                                               

5)   Jesse Mutikainen                 ParkU                     3,17              
     2,36   2,77   3,17   2,99   3,02   2,93   
                                               

6)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3,12              
     3,01   2,82   3,12   2,89   3,11   3,10   
                                               

7)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3,11              
     2,96   3,09   3,06   3,02   3,11   3,07   
                                               

8)   Jesse Hernberg                   UlvST                     3,09              
     3,08   3,02   2,89   2,95   3,02   3,09   
                                               

9)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  3,07              
     2,98   3,01   3,07   
                          

10)  Vihtori Ali-Rantala              PunkalKu                  3,03              
     2,92   3,02   3,03   
                          

11)  Rasmus Majuri                    HarjavJy                  3,01              
     2,99   3,01   2,96   
                          

12)  Luka Hohtari                     NakkVire                  3,00              
     2,98   3,00   x      
                          

13)  Jami Nummi                       KiukKi                    2,69              
     2,69   2,63   x      
                          

14)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  2,50              
     2,33   2,50   2,28   
                          

15)  Arttu Salo                       LauttLu                   2,41              
     2,30   2,40   2,41   
                          

16)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,22              
     2,21   2,17   2,22   
                          



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  6,23              
     6,23   5,80   5,77   6,07   5,88   5,59   

2)   Santeri Rantala                  NakkVire                  6,03              
     x      6,03   5,87   5,10   5,69   5,96   

3)   Otto Boman                       NoormNo                   5,98              
     5,49   5,58   5,98   5,45   x      x      

4)   Leevi Pein                       KanksLei                  5,93              
     5,47   5,34   5,68   5,51   5,47   5,93   

5)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  5,80              
     5,08   5,17   5,29   5,65   5,26   5,80   

6)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  5,63              
     4,71   5,14   5,00   4,82   5,38   5,63   

7)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   5,18              
     5,18   5,11   4,96   4,80   3,50   4,55   

8)   Kasper Naski                     NakkVire                  5,07              
     4,93   5,06   4,58   5,07   4,32   4,48   

9)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  4,45              
     4,04   4,45   4,41   

10)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   3,88              
     3,88   x      3,42   

     Terno Nyman                      KanksLei                  DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  6,52              
     5,75   6,07   6,07   6,24   6,06   6,52   

2)   Anna Saine                       KanksLei                  6,44              
     5,73   5,25   5,79   5,48   5,77   6,44   

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   6,32              
     5,98   5,67   5,84   6,21   5,85   6,32   

4)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  5,54              
     5,32   x      5,54   4,73   5,07   x      

5)   Milja Tähkänen                   MerikI                    5,15              
     5,15   4,55   4,59   4,70   5,00   4,85   

6)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   5,03              
     4,30   4,89   4,70   5,03   4,81   4,78   

7)   Iina Kuhanen                     UlvST                     4,90              
     4,57   4,90   4,05   4,88   4,13   x      

8)   Maija Wallenius                  KiukKi                    4,70              
     4,04   4,63   4,70   4,13   4,58   4,50   

9)   Fanni Harju                      UlvST                     4,62              
     4,62   3,16   4,31   

10)  Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  4,48              
     4,48   4,38   4,22   

11)  Matleena Peltomäki               PorinYU                   4,42              
     3,80   4,31   4,42   

12)  Janette Torpo                    LauttLu                   4,38              
     4,24   4,34   4,38   

13)  Venla Murto                      NakkVire                  4,25              
     3,88   4,09   4,25   

14)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,77              
     3,14   3,77   3,46   

15)  Julia Tienhaara                  VammsVoi                  3,71              
     3,71   3,57   3,63   

16)  Niina Paasikas                   KiukKi                    3,62              
     3,62   x      3,40   

17)  Kiira Broman                     PorinYU                   3,36              
     3,09   3,36   3,08   

18)  Miia Kallio                      NoormNo                   2,59              
     2,54   2,42   2,59   

     Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   NM                
     -      -      -      -      -      -      



P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     19,40             
     19,40  x      x      x      17,26  x      

2)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  16,41             
     x      x      16,01  12,95  16,41  13,38  

3)   Otto Boman                       NoormNo                   16,06             
     x      12,85  13,81  x      16,06  15,07  

4)   Kasper Naski                     NakkVire                  15,87             
     10,55  13,31  13,88  15,87  12,74  x      

5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  15,37             
     13,99  15,37  x      x      x      x      

6)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  14,90             
     12,21  13,15  8,97   13,47  14,87  14,90  

7)   Santeri Rantala                  NakkVire                  14,35             
     12,81  13,70  14,35  x      13,55  11,82  

8)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  12,99             
     12,99  x      x      12,65  x      x      

9)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  11,44             
     10,26  11,44  x      

10)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  9,96              
     9,96   8,10   x      

11)  Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  7,53              
     7,53   x      3,96   

12)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   7,37              
     7,37   7,14   6,01   

     Leevi Pein                       KanksLei                  NM                
     x      x      x      



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   16,82             
     x      x      15,28  13,76  13,03  16,82  

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  16,17             
     16,17  12,99  12,80  9,21   14,36  x      

3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   12,86             
     12,00  10,46  12,86  12,71  12,37  x      

4)   Iina Kause                       PorinYU                   10,09             
     8,40   9,11   x      9,19   9,46   10,09  

5)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  9,16              
     9,03   8,70   x      8,63   9,16   x      

6)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     7,05              
     x      7,05   5,96   x      6,57   5,87   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   17,67             
     16,83  14,14  16,33  17,67  14,13  14,40  

2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   14,83             
     13,64  13,89  14,83  12,84  12,76  13,58  

3)   Iina Poussu                      NoormNo                   13,43             
     11,43  12,06  12,51  13,28  12,87  13,43  

4)   Iina Kause                       PorinYU                   13,35             
     12,47  11,83  12,85  11,77  12,85  13,35  

5)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  13,08             
     11,06  10,95  11,17  12,32  13,08  13,07  

6)   Vilma Pääkkönen                  VammsVoi                  13,04             
     10,54  11,00  12,54  13,04  9,29   8,45   

7)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  11,67             
     11,67  11,13  9,75   8,97   9,12   10,60  

8)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   10,64             
     7,97   10,64  8,67   7,74   9,12   10,56  

9)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   8,87              
     8,87   7,18   8,23   

10)  Niina Paasikas                   KiukKi                    8,86              
     8,86   7,23   x      

11)  Emma Vaahtio                     UlvST                     8,69              
     8,69   6,27   8,69   

12)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  8,59              
     7,20   8,59   8,48   

13)  Emmi Prihti                      NoormNo                   8,45              
     7,68   8,45   6,94   

14)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,23              
     8,23   6,08   8,05   

15)  Janette Torpo                    LauttLu                   7,49              
     x      7,49   7,21   

16)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     7,15              
     6,65   5,75   7,15   



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     24,61             
     19,90  23,60  23,84  22,62  23,25  24,61  

2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  23,58             
     23,05  18,65  23,58  19,50  22,84  17,24  

3)   Santeri Rantala                  NakkVire                  19,43             
     14,78  17,45  18,39  17,07  18,23  19,43  

4)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  18,60             
     18,04  17,72  18,60  16,22  x      15,94  

5)   Arttu Rantala                    NakkVire                  17,17             
     16,10  14,76  15,04  14,73  17,17  15,90  

6)   Vihtori Ali-Rantala              PunkalKu                  13,39             
     11,41  13,39  x      12,21  x      x      

7)   Jami Nummi                       KiukKi                    10,11             
     9,64   x      x      8,50   x      10,11  

8)   Veikka Saari                     KiukKi                    7,09              
     4,10   5,24   6,56   5,76   7,09   6,74   



P10 60m
Loppukilpailu
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,56              
2)   Robert Saarela                   RaumU                     9,65              
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,78              
4)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,81              
5)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,92              
6)   Joakim Kujala                    NoormNo                   10,18             
7)   Jone Sirén                       ParkU                     10,21             
8)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     10,28             


T10 60m
Loppukilpailu
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     9,78              
2)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,98              
3)   Iiris Tomula                                               10,39             
4)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,50             
5)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,57             
6)   Aani Lehtola                     KiukKi                    10,58             
7)   Daniela Snäll                    NoormNo                   10,71             
8)   Netta Nummi                      KiukKi                    10,75             

1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     9,78              
2)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,98              
3)   Iiris Tomula                                               10,39             
4)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,50             
5)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,57             
6)   Aani Lehtola                     KiukKi                    10,58             
7)   Daniela Snäll                    NoormNo                   10,71             
8)   Netta Nummi                      KiukKi                    10,75             


Alkuerät erä 1
1)   Iiris Tomula                                               10,34q            
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,35q            
3)   Aani Lehtola                     KiukKi                    10,36q            
4)   Netta Nummi                      KiukKi                    10,67q            
5)   Janni Majuri                     HarjavJy                  10,76             
6)   Linnea Lähde                     VammsVoi                  11,03             

Alkuerät erä 2
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     10,18q            
2)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   10,19q            
3)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,70q            
4)   Daniela Snäll                    NoormNo                   10,71q            
5)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,86             


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3.38,65           
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.46,41           
3)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.50,89           
4)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     3.52,14           
5)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.52,87           
6)   Joakim Kujala                    NoormNo                   4.17,14           
7)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   4.25,04           


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3.52,25           
2)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    3.55,61           
3)   Venla Saari                      KiukKi                    4.08,98           
4)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  4.34,15           
5)   Linnea Ristikallio               PorinYU                   4.40,21           
     Alexia Myllymäki                 RaumU                     DNS               


P10 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,50             
2)   Arttu Perälä                     ParkU                     12,43             
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   12,68             
4)   Jone Sirén                       ParkU                     12,75             
5)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  13,07             
6)   Juho Viitanen                    NoormNo                   13,16             


T10 60m aidat
1)   Liina Laine                      LauttLu                   11,84             
2)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   12,21             
3)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  12,55             
4)   Ilona Nordman                    RaumU                     12,57             
5)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     13,07             
6)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   13,12             
7)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   13,41             
8)   Janni Majuri                     HarjavJy                  13,65             
9)   Daniela Snäll                    NoormNo                   13,87             
10)  Julia Koskinen                   PorinYU                   14,45             
11)  Inka Kuusiluoma                  ParkU                     14,60             
12)  Venla Saari                      KiukKi                    14,82             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ilona Nordman                    RaumU                     12,57             
2)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   13,41             
3)   Janni Majuri                     HarjavJy                  13,65             
4)   Julia Koskinen                   PorinYU                   14,45             
5)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     14,60             
6)   Venla Saari                      KiukKi                    14,82             

Loppukilpailu erä 2
1)   Liina Laine                      LauttLu                   11,84             
2)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   12,21             
3)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  12,55             
4)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     13,07             
5)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   13,12             
6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   13,87             


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  126               
     105    110    115    118    120    126    
     o      o      o      o      o      xxo    

2)   Juho Viitanen                    NoormNo                   118               
     95     100    105    110    115    118    120    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Riki Honkanen                    ParkU                     115               
     90     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

6)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     105               
     100    105    110    
     xo     o      xxx    

7)   Jone Sirén                       ParkU                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

8)   Konsta Saari                     KiukKi                    90                
     85     90     95     
     o      o      xxx    



T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ilona Nordman                    RaumU                     116               
     95     100    105    108    111    114    116    118    
     o      o      xo     xo     xxo    xxo    o      xxx    

2)   Netta Nummi                      KiukKi                    116               
     85     90     95     100    105    108    111    114    116    118    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

3)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

4)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     xo     xo     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Liina Laine                      LauttLu                   100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

     Amanda Henttinen                 KokemKV                                     


T10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Liina Laine                      LauttLu                   150               
     103    130    140    150    160    
     o      o      o      xo     xxx    



P10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     145               
     105    115    125    135    145    155    
     o      xo     o      xxo    xo     xxx    

     Einari Mäki-Soini                VammsVoi                  165               
     105    125    135    145    155    165    175    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     3,70              
     3,36   3,40   3,47   3,70   3,50   x      
                                               

2)   Aani Lehtola                     KiukKi                    3,54              
     3,54   3,42   3,33   3,32   x      3,38   
                                               

3)   Ilona Nordman                    RaumU                     3,51              
     3,43   3,45   3,13   3,51   3,30   x      
                                               

4)   Iiris Tomula                                               3,47              
     3,44   3,22   x      x      3,31   3,47   
                                               

5)   Daniela Snäll                    NoormNo                   3,45              
     3,15   3,29   3,33   3,25   3,36   3,45   
                                               

6)   Iida Saariola                    PorinTa                   3,37              
     3,37   3,25   3,30   3,22   3,22   3,30   
                                               

7)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   3,28              
     3,07   3,09   3,28   3,19   3,28   3,23   
                                               

8)   Linnea Lähde                     VammsVoi                  3,09              
     3,09   3,02   2,96   2,98   2,99   2,66   
                                               

9)   Janni Majuri                     HarjavJy                  3,04              
     x      3,04   x      
                          

10)  Venla Saari                      KiukKi                    2,97              
     2,92   2,92   2,97   
                          



P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  4,14              
     1,49   3,80   4,14   3,82   3,81   3,57   
                                               

2)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3,87              
     3,45   3,43   3,36   3,79   3,69   3,87   
                                               

3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     3,79              
     3,29   3,79   3,60   3,73   3,70   3,59   
                                               

4)   Robert Saarela                   RaumU                     3,66              
     3,65   3,56   3,66   3,65   3,60   3,65   
                                               

5)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3,56              
     3,50   2,66   3,56   3,39   3,54   3,53   
                                               

6)   Jone Sirén                       ParkU                     3,53              
     3,51   3,46   x      3,53   3,27   3,19   
                                               

7)   Joakim Kujala                    NoormNo                   3,38              
     3,38   3,29   3,20   2,53   3,29   3,04   
                                               

8)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3,35              
     3,35   3,20   3,31   3,27   3,18   3,17   
                                               

9)   Juho Viitanen                    NoormNo                   3,33              
     3,21   3,27   3,33   
                          

10)  Arttu Perälä                     ParkU                     3,13              
     3,12   3,13   3,09   
                          

11)  Konsta Saari                     KiukKi                    3,07              
     2,86   3,07   2,97   
                          



P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Viitanen                    NoormNo                   7,74              
     7,66   7,45   7,58   7,74   7,40   7,45   
                                               

2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  7,64              
     7,47   7,37   7,64   7,54   7,35   x      
                                               

3)   Onni Mäkelä                      UlvST                     7,40              
     7,40   6,91   6,54   6,95   x      7,10   
                                               

4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     7,05              
     6,70   7,05   6,87   5,80   6,87   6,94   
                                               



T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   7,80              
     7,37   7,62   7,80   7,38   7,22   7,55   
                                               

2)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    7,44              
     x      7,44   7,24   7,31   7,15   7,13   
                                               

3)   Netta Nummi                      KiukKi                    7,21              
     7,11   6,93   7,21   6,97   7,04   6,97   
                                               

4)   Venla Saari                      KiukKi                    6,98              
     6,94   6,78   6,71   6,86   6,98   6,88   
                                               

5)   Daniela Snäll                    NoormNo                   6,97              
     6,44   6,65   6,97   6,80   6,78   x      
                                               

6)   Julia Koskinen                   PorinYU                   6,95              
     x      x      6,79   6,86   6,95   x      
                                               

7)   Janni Majuri                     HarjavJy                  6,86              
     6,75   6,86   6,79   6,67   6,71   6,75   
                                               



T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   7,13              
     7,13   6,53   6,40   6,70   6,48   5,97   

2)   Vilma Koski                      PorinYU                   6,99              
     6,00   5,98   6,65   6,17   6,85   6,99   

3)   Netta Nummi                      KiukKi                    6,84              
     6,78   6,34   6,72   6,84   6,57   6,59   

4)   Iida Saariola                    PorinTa                   6,78              
     6,78   6,63   6,68   6,36   x      6,75   

5)   Ilona Nordman                    RaumU                     6,56              
     6,45   5,77   5,89   5,93   6,56   6,38   

6)   Liina Laine                      LauttLu                   6,04              
     5,68   x      x      5,55   6,04   x      

7)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  5,66              
     5,66   5,44   4,56   5,22   5,43   x      

8)   Linnea Lähde                     VammsVoi                  5,22              
     4,84   4,62   4,73   5,22   4,28   4,40   



P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riki Honkanen                    ParkU                     7,50              
     6,59   7,21   6,84   6,95   6,70   7,50   

2)   Robert Saarela                   RaumU                     6,82              
     5,90   5,98   6,82   6,26   6,38   6,71   

3)   Jimi Salo                        NoormNo                   6,78              
     5,52   6,09   5,86   6,16   6,61   6,78   

4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     6,66              
     x      x      6,66   6,42   6,58   5,79   

5)   Veeti Vikström                   PorinYU                   5,65              
     5,26   4,81   4,64   x      5,64   5,65   



P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   27,63             
     x      18,65  27,63  x      x      x      

2)   Riki Honkanen                    ParkU                     20,55             
     x      20,55  19,75  x      x      x      

3)   Aapo Manner                      NoormNo                   16,34             
     12,92  10,92  16,34  x      10,97  13,81  

4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     15,72             
     12,01  x      10,01  15,55  15,72  x      

5)   Arttu Perälä                     ParkU                     14,83             
     12,16  x      13,02  14,83  13,07  12,44  

6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     14,36             
     12,77  x      12,82  x      14,36  x      

7)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     12,41             
     12,08  x      10,55  12,41  x      12,06  



T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   19,21             
     x      18,09  x      19,21  19,17  x      

2)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  14,31             
     14,31  x      x      14,08  x      12,64  

3)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   8,22              
     8,22   x      

     Vilma Koski                      PorinYU                                     


P10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   17,30             
     14,94  14,58  x      17,28  17,30  16,40  

2)   Aapo Manner                      NoormNo                   14,19             
     x      14,19  11,85  x      x      x      

3)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     12,74             
     x      12,74  x      12,23  x      x      

     Robert Saarela                   RaumU                     NM                
     x      x      x      x      x      x      



T10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   15,32             
     14,45  15,32  x      14,64  14,69  x      

2)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  14,04             
     11,80  13,48  13,95  11,89  13,55  14,04  

3)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     11,73             
     11,48  9,33   11,10  9,79   11,43  11,73  



T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   17,87             
     17,87  14,78  16,47  16,82  17,35  17,34  

2)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   17,38             
     x      17,38  x      16,09  16,77  x      

3)   Iida Saariola                    PorinTa                   14,37             
     11,45  11,65  13,53  12,43  14,37  11,45  

4)   Vilma Koski                      PorinYU                   13,85             
     12,05  13,13  11,92  12,45  13,85  12,94  

5)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    13,71             
     12,64  13,71  11,27  11,02  9,45   11,24  

6)   Aani Lehtola                     KiukKi                    12,57             
     7,82   12,57  9,20   7,88   8,09   8,72   

     Charlotta Suoniemi               KiukKi                    34,62             
     28,55  x      29,72  28,42  29,03  34,62  



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   27,87             
     27,12  20,34  x      20,74  23,97  27,87  

2)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     23,17             
     19,28  19,19  21,26  23,17  19,37  15,84  

3)   Veeti Vikström                   PorinYU                   22,45             
     18,23  21,91  x      22,45  20,97  20,46  

4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     22,20             
     21,82  20,98  20,30  21,88  20,02  22,20  

5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   20,97             
     x      18,16  18,09  18,65  19,66  20,97  

6)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   20,86             
     19,04  17,45  16,57  15,40  19,18  20,86  

7)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  20,03             
     18,49  20,03  x      19,18  16,33  19,16  

8)   Riki Honkanen                    ParkU                     18,49             
     18,49  17,68  15,50  15,56  15,71  16,83  

9)   Konsta Saari                     KiukKi                    15,32             
     12,88  15,32  12,22  -      -      -      

10)  Sakari Mäkelä                    LauttLu                   12,12             
     x      10,50  12,12  -      -      -      



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,97              
2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,69              
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  9,73              
4)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,74              
5)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,91              
6)   Joona Heino                      KiukKi                    10,53             
7)   Aatu Kantola                     SäkU                      11,52             


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,31              
2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,43              
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,63              
3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,63              
5)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,79              
6)   Pinja Rintala                    LauttLu                   10,21             
7)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  10,24             
8)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,26             

1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,31              
2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,43              
3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,63              
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,63              
5)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,79              
6)   Pinja Rintala                    LauttLu                   10,21             
7)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  10,24             
8)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,26             


Alkuerät erä 1
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,37q             
2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,62q             
3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,63q             
4)   Pinja Rintala                    LauttLu                   10,19q            
5)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,42q            
6)   Aada Alanen                      LauttLu                   11,21             

Alkuerät erä 2
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,42q             
2)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,77q             
3)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  10,01q            
4)   Hilla Hämäläinen                 VammsVoi                  10,57             
5)   Petra Broman                     PorinYU                   10,73             
     Moona Kivitie                    UlvST                     DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Juho Kallio                      NoormNo                   3.41,61           
2)   Veli Lampila                     VammsVoi                  3.52,30           
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    4.20,27           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   3.32,12           
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3.41,64           
3)   Anni Teronen                     VammsVoi                  3.43,83           
4)   Maija Vuori                      NakkVire                  3.48,62           
5)   Emilia Palomäki                  UlvST                     3.59,99           
6)   Iida Ilander                     PorinTa                   4.03,98           
7)   Ellen Kaasalainen                LauttLu                   4.16,07           


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     10,56             
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     11,21             
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   11,68             
4)   Juho Unkuri                      NakkVire                  13,05             
5)   Jere Mutikainen                  ParkU                     13,93             
6)   Onni Papinaho                    UlvST                     14,32             


T11 60m aidat
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,72             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   10,75             
3)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   11,08             
4)   Maija Vuori                      NakkVire                  11,14             
5)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  11,42             
6)   Anni Teronen                     VammsVoi                  11,46             
7)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   11,64             
8)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     12,54             
9)   Hilla Hämäläinen                 VammsVoi                  12,99             
10)  Petra Broman                     PorinYU                   13,29             
11)  Ellen Kaasalainen                LauttLu                   13,73             
12)  Iida Ilander                     PorinTa                   13,75             

Loppukilpailu erä 1
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  11,42             
2)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   11,64             
3)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     12,54             
4)   Hilla Hämäläinen                 VammsVoi                  12,99             
5)   Ellen Kaasalainen                LauttLu                   13,73             
6)   Iida Ilander                     PorinTa                   13,75             

Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,72             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   10,75             
3)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   11,08             
4)   Maija Vuori                      NakkVire                  11,14             
5)   Anni Teronen                     VammsVoi                  11,46             
6)   Petra Broman                     PorinYU                   13,29             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   140               
     120    125    130    135    138    140    142    
     o      o      xo     xo     xx     xxo    xxx    

2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   138               
     115    120    125    130    135    138    140    
     o      o      xo     xo     o      xo     xxx    

3)   Joona Heino                      KiukKi                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     129               
     95     100    105    110    115    120    123    125    127    129    131    
     o      o      o      o      xo     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   127               
     95     100    105    110    115    120    123    125    127    129    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Emilia Palomäki                  UlvST                     115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      x--    

5)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Iida Ilander                     PorinTa                   100               
     85     90     95     100    105    
     xo     o      o      xo     xxx    



T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   220               
     200    210    220    230    
     o      o      o      xxx    

2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   180               
     130    140    150    160    170    180    190    
     o      xo     o      o      o      xxo    xxx    



P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   135               
     105    115    125    135    145    
     o      o      o      o      xxx    



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada Salonen                     PorinYU                   4,06              
     4,05   4,05   4,03   4,00   4,06   4,04   
                                               

2)   Ella Kause                       PorinYU                   3,89              
     3,72   3,75   3,83   3,89   3,80   3,87   
                                               

3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   3,86              
     3,54   x      3,67   3,44   3,63   3,86   
                                               

4)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   3,80              
     3,77   3,71   3,47   3,71   x      3,80   
                                               

5)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   3,75              
     3,75   3,72   3,56   3,71   x      3,72   
                                               

6)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    3,70              
     3,66   3,70   3,61   3,47   3,55   3,52   
                                               

7)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  3,67              
     3,50   3,52   3,53   3,54   3,48   3,67   
                                               

8)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  3,57              
     3,54   3,49   3,55   3,19   x      3,57   
                                               

9)   Pinja Rintala                    LauttLu                   3,41              
     3,41   2,63   3,35   
                          

10)  Hilla Hämäläinen                 VammsVoi                  3,23              
     3,23   3,20   x      
                          

11)  Moona Kivitie                    UlvST                     3,23              
     3,17   3,23   3,06   
                          

12)  Petra Broman                     PorinYU                   3,01              
     3,01   2,92   x      
                          

13)  Aada Alanen                      LauttLu                   2,81              
     2,81   2,69   2,51   
                          



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     4,79              
     4,75   4,56   4,78   4,79   4,69   x      
                                               

2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  4,55              
     4,53   4,55   4,55   2,72   4,47   4,47   
                                               

3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   4,26              
     4,26   4,11   3,98   4,06   4,25   4,25   
                                               

4)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     4,24              
     4,14   4,19   4,18   4,08   3,99   4,24   
                                               

5)   Onni Papinaho                    UlvST                     3,89              
     3,70   3,88   3,72   3,89   3,75   3,82   
                                               

6)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   3,81              
     3,62   3,81   3,78   3,75   3,81   3,75   
                                               

7)   Jere Mutikainen                  ParkU                     3,47              
     3,38   3,47   3,45   3,22   3,28   3,17   
                                               

8)   Juho Unkuri                      NakkVire                  3,47              
     3,43   3,47   3,44   3,32   3,34   3,21   
                                               

9)   Joona Heino                      KiukKi                    3,37              
     3,35   3,33   3,37   
                          

10)  Aatu Kantola                     SäkU                      2,98              
     x      2,98   2,61   
                          

     Eerik Lehtinen                   LauttLu                                     


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     9,98              
     9,75   9,65   9,86   -      9,98   9,80   
                                               

2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,56              
     9,10   8,98   9,56   9,21   -      9,24   
                                               

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,97              
     8,85   8,85   8,82   8,90   8,97   8,82   
                                               

4)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  8,23              
     8,23   8,20   7,94   x      8,01   7,83   
                                               

5)   Martti Wallenius                 KiukKi                    7,69              
     7,69   x      7,56   x      x      x      
                                               

6)   Juho Unkuri                      NakkVire                  7,56              
     7,50   7,30   7,31   7,43   7,56   6,86   
                                               

7)   Sami Lähde                       VammsVoi                  7,10              
     7,07   7,03   7,10   x      7,04   x      
                                               



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,62              
     9,25   9,36   9,47   9,62   8,86   x      
                                               

2)   Maija Vuori                      NakkVire                  8,64              
     8,13   7,91   8,49   8,52   8,64   8,03   
                                               

3)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    8,36              
     8,08   8,34   8,36   8,32   8,32   8,19   
                                               

4)   Iida Ilander                     PorinTa                   7,06              
     7,06   6,90   6,74   6,82   7,03   6,87   
                                               

5)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   6,93              
     x      6,93   x      -      -      -      
                                               



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,11              
     9,00   9,11   7,89   8,57   8,35   8,35   

2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   7,79              
     7,42   6,85   7,79   7,19   7,38   7,40   

3)   Elli Isometsä                    KanksLei                  7,62              
     7,23   6,99   7,41   7,02   7,04   7,62   

4)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     7,29              
     6,59   7,13   6,82   6,89   6,79   7,29   

5)   Pinja Rintala                    LauttLu                   6,41              
     6,39   6,15   6,41   6,27   5,75   5,86   

6)   Venla Pääkkönen                  VammsVoi                  6,06              
     5,48   5,06   5,41   5,19   6,06   5,61   

7)   Moona Kivitie                    UlvST                     5,88              
     4,67   4,85   4,92   5,73   5,88   5,29   

8)   Sofia Sjöblom                    NakkVire                  5,72              
     5,52   5,72   5,40   4,67   5,54   4,75   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,12              
     9,12   8,56   x      x      x      8,28   

2)   Eemil Salmela                    PunkalKu                  8,45              
     7,89   8,24   x      7,19   8,45   8,29   

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,40              
     x      7,84   7,72   8,14   8,40   7,94   

4)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  7,84              
     7,84   7,48   7,77   7,11   7,66   7,61   

5)   Onni Papinaho                    UlvST                     7,67              
     7,42   7,67   7,47   6,60   7,28   6,94   

6)   Elmeri Ali-Rantala               PunkalKu                  7,50              
     7,40   7,36   7,23   7,36   7,14   7,50   

7)   Juho Kallio                      NoormNo                   7,47              
     7,47   7,36   x      x      6,22   6,87   

     Eerik Lehtinen                   LauttLu                   DNS               


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     29,94             
     29,94  27,27  29,32  x      28,61  29,18  

2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  28,25             
     x      18,24  23,46  x      26,87  28,25  

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  27,28             
     x      26,13  x      27,28  x      x      

4)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    27,01             
     x      27,01  x      26,63  x      26,13  

5)   Juho Kallio                      NoormNo                   23,96             
     22,34  x      23,96  x      16,07  21,72  

6)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   22,39             
     21,07  19,34  16,96  22,39  x      x      

7)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   18,87             
     18,87  17,16  15,90  16,05  14,92  x      

8)   Eemil Salmela                    PunkalKu                  17,55             
     16,23  x      14,80  17,55  x      x      

9)   Martti Wallenius                 KiukKi                    15,25             
     10,23  x      12,76  x      15,25  x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   19,48             
     16,39  x      19,48  x      15,16  x      

2)   Anni Teronen                     VammsVoi                  17,58             
     x      15,33  15,08  15,07  17,58  11,91  

3)   Elli Isometsä                    KanksLei                  16,95             
     16,95  x      x      x      16,14  16,51  

4)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   13,91             
     10,46  13,91  13,49  12,99  x      11,42  

5)   Petra Broman                     PorinYU                   13,12             
     11,14  13,12  11,13  10,16  10,31  10,15  

6)   Emilia Palomäki                  UlvST                     13,10             
     13,10  x      12,77  10,65  12,17  12,75  



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    20,11             
     20,11  18,20  17,47  x      15,23  16,57  

2)   Eemil Salmela                    PunkalKu                  13,21             
     x      10,74  12,27  x      12,87  13,21  



T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Elli Isometsä                    KanksLei                  17,25             
     15,36  14,91  15,80  17,25  15,83  16,14  

2)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   16,18             
     x      14,57  16,18  15,51  -      x      



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   27,64             
     24,11  26,55  27,09  27,53  x      27,64  

2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   26,56             
     25,26  24,20  26,56  23,28  24,67  26,50  

3)   Anni Teronen                     VammsVoi                  17,21             
     13,63  16,05  14,45  17,21  15,45  16,13  

4)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     17,19             
     x      15,03  13,88  15,45  13,88  17,19  

5)   Moona Kivitie                    UlvST                     15,92             
     15,45  15,92  14,57  14,35  12,92  12,57  

6)   Elli Isometsä                    KanksLei                  14,33             
     12,50  13,56  13,73  12,48  12,08  14,33  

7)   Emilia Palomäki                  UlvST                     13,49             
     11,40  11,96  11,38  12,92  13,49  12,89  

8)   Venla Pääkkönen                  VammsVoi                  12,61             
     11,71  11,40  11,50  11,96  9,36   12,61  

9)   Sofia Sjöblom                    NakkVire                  11,73             
     11,06  10,05  11,08  9,60   10,67  11,73  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juho Kallio                      NoormNo                   33,67             
     x      33,67  30,96  31,37  32,85  31,56  

2)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  31,02             
     29,21  31,02  x      x      26,80  x      

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  28,96             
     27,07  27,42  x      24,03  25,43  28,96  

4)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     26,29             
     26,29  24,96  24,48  25,39  25,15  x      

5)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   23,92             
     23,92  23,18  x      21,36  21,90  23,92  

6)   Onni Papinaho                    UlvST                     20,15             
     15,79  17,30  20,15  19,94  19,48  20,02  

7)   Sami Lähde                       VammsVoi                  19,89             
     18,47  19,86  x      17,83  18,65  19,89  

8)   Eemil Salmela                    PunkalKu                  15,47             
     x      14,75  13,18  x      15,47  13,65  



P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Niklas Ranne                     PorinYU                   9,24              
2)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9,39              
3)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   9,54              
4)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,60              
5)   Ilpo Heikkilä                    KanksLei                  10,88             
     Niilo Harjunmaa                  LauttLu                   DNS               


T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -4,6
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   9,01              
2)   Emmi Sirén                       ParkU                     9,15              
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,54              
4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   9,58              
5)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    9,77              
6)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,78              
7)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,91              
8)   Milja Perälä                     PorinYU                   10,24             

1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   9,01              
2)   Emmi Sirén                       ParkU                     9,15              
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,54              
4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   9,58              
5)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    9,77              
6)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,78              
7)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,91              
8)   Milja Perälä                     PorinYU                   10,24             


Alkuerät erä 1, Tuuli: -5,3
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,92q             
2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   9,47q             
3)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    9,75q             
4)   Milja Perälä                     PorinYU                   9,94q             
5)   Aada Meskanen                    PorinYU                   10,70             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -4,1
1)   Emmi Sirén                       ParkU                     9,13q             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,55q             
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,67q             
4)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,92q             
     Olivia Kärki                     LauttLu                   DNS               


P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Niklas Ranne                     PorinYU                   31,05             
2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  31,45             
3)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  31,57             
     Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  DNS               


T12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Emmi Sirén                       ParkU                     30,67             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,77             
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   32,06             
4)   Olga Kononen                     NoormNo                   35,20             
5)   Aada Meskanen                    PorinYU                   35,52             
     Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   DNS               
     Olivia Kärki                     LauttLu                   DNS               


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  3.10,73           
     Olli Lindroos                    NoormNo                   DNS               


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   3.25,32           
2)   Mette-Maria Myllykallio          SiikSi                    3.48,17           
3)   Aino Anttila                     NakkVire                  3.49,70           
4)   Jenni Friman                     PorinTa                   3.55,73           
5)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   4.03,37           
6)   Anna Stenroos                    NakkVire                  4.04,54           
7)   Fanni Heikkilä                   NakkVire                  4.25,27           


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Rami Tuominen                    KanksLei                  12,04             
2)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   12,66             
3)   Severi Laine                     LauttLu                   13,46             


T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -5,9
1)   Emmi Sirén                       ParkU                     12,59             
2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   12,94             
3)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,10             
4)   Elli Mannila                     RaumU                     13,38             


P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Juho Herrala                     KokemKV                   39,67             


T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   37,43             
2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   40,05             


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juho Herrala                     KokemKV                   135               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xo     

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Rami Tuominen                    KanksLei                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Severi Laine                     LauttLu                   120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

5)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  120               
     110    115    120    125    
     xo     o      o      xxx    



T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elli Mannila                     RaumU                     120               
     110    115    120    123    
     o      o      o      xxx    

2)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      o      xo     x--    



P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Juho Nurmi                       NakkVire                  145               
     125    135    145    155    
     o      o      o      xxx    



T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   4,42 +3,5          
     4,38   4,20   4,42   4,20   3,33   4,23   
     +4,9   +4,2   +3,5   +7,1   +3,4   +5,0   

2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   4,31 +5,0  4,28 +1,7
     4,06   4,04   4,16   4,31   4,04   4,28   
     +3,1   +5,3   +6,7   +5,0   +5,7   +1,7   

3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   3,98 +5,5          
     3,92   3,79   3,63   3,88   3,85   3,98   
     +3,5   +7,4   +4,7   +4,3   +5,7   +5,5   

4)   Neea Nummi                       KiukKi                    3,98 +6,0          
     3,10   3,98   3,73   3,89   3,75   3,85   
     +4,2   +6,0   +4,5   +5,4   +3,2   +7,1   

5)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    3,77 +5,3          
     3,52   3,46   3,77   3,62   3,58   3,48   
     +4,1   +3,3   +5,3   +6,3   +5,0   +5,3   

6)   Milja Perälä                     PorinYU                   3,74 +3,9          
     3,74   x      3,69   3,21   3,41   3,34   
     +3,9   +6,8   +8,5   +6,1   +6,7   +3,3   

7)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  3,68 +3,5          
     3,51   3,68   3,43   3,29   x      3,46   
     +5,1   +3,5   +5,2   +2,5   +4,0   +6,3   

8)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   3,60 +3,0          
     x      x      x      3,58   3,60   x      
     +5,1   +3,5   +2,3   +2,6   +3,0   +4,3   

9)   Aino Anttila                     NakkVire                  3,56 +5,6  3,19 +1,7
     3,47   3,56   3,53   3,51   x      3,19   
     +6,4   +5,6   +2,5   +3,6   +5,8   +1,7   

     Olivia Kärki                     LauttLu                                     


P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  4,25 -1,8          
     3,76   x      x      3,84   4,25   x      
     -1,4   -1,5   -1,3   -3,0   -1,8   -1,4   

2)   Niilo Harjunmaa                  LauttLu                   4,10 -1,3          
     3,42   3,41   x      x      3,53   4,10   
     -0,7   -0,6   -1,3   -1,6   -2,0   -1,3   

3)   Niklas Ranne                     PorinYU                   4,04 -1,1          
     3,83   x      3,77   4,04   x      x      
     -2,0   -2,6   -0,9   -1,1   -1,2   -1,7   

4)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   3,88 -1,4          
     x      3,88   x      x      x      3,85   
     -1,7   -1,4   -2,0   -1,6   -0,9   -2,1   

5)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  3,06 -1,5          
     3,06   2,22   -      -      -      -      
     -1,5   -1,8                               



P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  9,66 -1,5          
     9,66   x      -      -      -      -      
     -1,5   -4,0                               

2)   Juho Herrala                     KokemKV                   8,63 -2,1          
     8,14   8,43   8,36   8,28   8,63   8,39   
     -2,5   -3,5   -4,4   -4,4   -2,1   -3,6   

3)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   8,49 -6,9          
     x      x      8,43   8,49   x      7,55   
     -4,0   -1,9   -3,9   -6,9   -3,4   -2,9   

4)   Rami Tuominen                    KanksLei                  8,44 -4,3          
     8,39   x      8,30   8,22   8,43   8,44   
     -3,2   -2,1   -4,6   -9,0   -4,6   -4,3   

5)   Ilpo Heikkilä                    KanksLei                  7,47 -3,7          
     7,33   7,43   7,47   x      x      7,29   
     -2,6   -1,2   -3,7   -6,2   -2,8   -4,0   



T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,88 +3,8  8,51 +2,0
     8,00   x      x      x      8,88   8,51   
     +3,0   +2,1   +3,3   +2,0   +3,8   +2,0   

2)   Elli Mannila                     RaumU                     8,51 +2,2  8,36 +1,0
     8,43   8,16   8,51   8,36   8,24   8,36   
     +4,6   +1,3   +2,2   +1,0   +1,1   +2,9   

3)   Neea Nummi                       KiukKi                    8,50 +2,3  8,08 +1,5
     8,08   7,58   8,06   7,95   7,95   8,50   
     +1,5   +1,2   +1,6   +2,7   +1,5   +2,3   

4)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  7,99 +2,5  7,95 +1,9
     7,37   7,99   7,81   7,95   7,87   7,33   
     +5,4   +2,5   +1,7   +1,9   +2,3   +0,4   

5)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  7,57 +5,1  7,50 +1,4
     x      7,50   x      7,33   x      7,57   
     +3,7   +1,4   +3,0   +2,9   +1,0   +5,1   

     Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   DNS               
     Mea Rosenvall                    NakkVire                  DNS               


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rami Tuominen                    KanksLei                  8,25              
     8,23   7,85   7,99   7,81   8,25   7,50   

2)   Juho Herrala                     KokemKV                   7,79              
     7,44   6,94   7,39   7,79   7,75   7,55   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     8,72              
     8,56   x      8,03   8,72   8,59   7,52   

2)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  8,16              
     7,78   7,81   8,16   7,38   x      7,88   

3)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   7,33              
     7,33   6,75   6,85   6,78   6,80   7,10   

4)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    6,96              
     6,24   6,95   6,96   6,15   6,63   6,60   

5)   Olga Kononen                     NoormNo                   6,27              
     5,34   5,72   5,89   5,32   5,33   6,27   

6)   Elli Mannila                     RaumU                     5,61              
     4,97   4,58   5,58   5,18   5,61   5,02   



T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     25,51             
     24,12  25,51  x      22,68  24,21  x      

2)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  25,33             
     x      23,50  25,33  x      21,94  22,14  

3)   Milja Perälä                     PorinYU                   18,91             
     17,50  17,16  16,76  18,91  x      x      

4)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   17,96             
     x      14,33  x      17,96  x      16,91  

     Mea Rosenvall                    NakkVire                  NM                
     x      x      x      x      x      x      



P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  36,38             
     x      36,38  x      x      x      x      

2)   Severi Laine                     LauttLu                   16,77             
     16,77  x      x      x      14,22  x      



T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  26,85             
     x      20,01  26,85  18,25  24,07  20,04  

2)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     20,96             
     20,96  x      19,84  x      x      19,41  

3)   Fanni Heikkilä                   NakkVire                  15,32             
     x      13,57  15,31  15,32  14,49  x      



P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Niklas Ranne                     PorinYU                   13,11             
     12,69  10,47  11,67  12,20  12,89  13,11  



P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  36,59             
     x      x      x      x      36,59  x      

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  32,44             
     31,22  32,44  x      29,26  29,89  x      

3)   Veikko Koski                     PorinYU                   29,53             
     25,03  x      27,19  29,53  x      28,12  

4)   Severi Laine                     LauttLu                   25,66             
     x      x      24,05  x      25,66  x      

5)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   21,81             
     21,75  21,81  20,65  20,92  18,15  x      



T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     30,33             
     30,33  29,04  26,69  27,60  29,95  27,35  

2)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  25,69             
     23,39  20,46  23,15  25,30  25,69  15,94  

3)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   24,53             
     22,28  22,34  23,78  24,18  24,53  23,34  

4)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    23,60             
     23,60  19,88  19,58  20,45  20,93  22,00  

5)   Olga Kononen                     NoormNo                   19,95             
     15,76  15,24  19,95  16,27  14,75  15,09  

6)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   16,97             
     16,42  13,90  15,22  16,80  16,97  15,56  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,1
1)   Matias Henttinen                 KokemKV                   8,72              
2)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   8,74              
3)   Santtu Kalliomäki                VammsVoi                  8,82              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,8
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  9,03              
2)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   9,32              
3)   Sara Heino                       KiukKi                    9,33              
4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    9,38              
5)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    9,41              
6)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,82              
7)   Jessi Lope                       NoormNo                   9,97              
8)   Ella Salminen                    PorinYU                   10,23             

1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  9,03              
2)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   9,32              
3)   Sara Heino                       KiukKi                    9,33              
4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    9,38              
5)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    9,41              
6)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,82              
7)   Jessi Lope                       NoormNo                   9,97              
8)   Ella Salminen                    PorinYU                   10,23             


Alkuerät erä 1, Tuuli: -5,8
1)   Sara Heino                       KiukKi                    9,40q             
2)   Janica Nurminen                  SiikSi                    9,51q             
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   10,02q            
4)   Veera Kaunisto                   VammsVoi                  10,41             
5)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   10,81             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -3,8
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  9,02q             
2)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    9,27q             
3)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   9,30q             
4)   Jessi Lope                       NoormNo                   9,83q             
5)   Ella Salminen                    PorinYU                   9,87q             


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   29,35             
2)   Mikael Salmela                   PunkalKu                  33,10             


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,7
1)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    30,27             
2)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   31,47             
3)   Sara Peltonen                    SäkU                      31,82             
4)   Ella Salminen                    PorinYU                   33,27             
5)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   35,72             
     Sara Heino                       KiukKi                    DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
     Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   DNS               
     Daniel Jalo                      LauttLu                   DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksanda Huhtala                PorinYU                   3.29,24           
2)   Sani Rajala                      EurajVei                  3.31,37           
3)   Heini Vuori                      NakkVire                  3.43,33           
4)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   4.02,33           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Matias Henttinen                 KokemKV                   10,33             
2)   Janne Pajunen                    PorinYU                   11,29             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,8
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,52             
2)   Siiri Pein                       KanksLei                  10,72             
3)   Sara Heino                       KiukKi                    13,40             


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   35,97             
2)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    36,37             
3)   Lotta Sjöblom                    NakkVire                  38,95             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Janne Pajunen                    PorinYU                   137               
     110    115    120    125    130    135    137    139    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  148               
     135    140    145    148    152    
     o      o      xo     ox     xx     

2)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   145               
     120    125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    140               
     115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Sara Peltonen                    SäkU                      140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Janica Nurminen                  SiikSi                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

7)   Ella Salminen                    PorinYU                   115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxx    

8)   Ronja Poikonen                   KiukKi                    100               
     100    105    
     o      xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  4,71 -2,2          
     4,17   4,71   4,69   4,63   4,28   4,56   
     -1,7   -2,2   -3,7   -3,4   -1,7   -2,5   

2)   Sani Rajala                      EurajVei                  4,44 -4,2          
     4,33   4,19   4,44   4,14   x      3,23   
     -2,7   -3,6   -4,2   -2,7   -2,4   -3,3   

3)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    4,19 -3,7          
     4,12   3,90   4,19   x      x      x      
     -4,4   -2,5   -3,7   -3,3   -0,8   -4,1   

4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    4,03 -3,0          
     3,73   4,01   x      x      3,97   4,03   
     -3,3   -3,0   -2,4   -3,8   -3,2   -3,0   

5)   Sara Heino                       KiukKi                    3,96 -1,3          
     3,75   3,91   3,92   3,96   3,84   x      
     -2,1   -2,9   -4,0   -1,3   -1,6   -2,9   

6)   Veera Kaunisto                   VammsVoi                  3,67 -1,3          
     3,29   3,42   3,67   x      3,14   3,42   
     -2,9   -4,2   -1,3   -3,5   -3,0   -2,6   

7)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   3,57 -1,6          
     3,57   3,08   3,26   -      -      -      
     -1,6   -1,4   -3,0                        

8)   Ella Salminen                    PorinYU                   3,48 -3,0          
     3,39   3,06   3,48   -      -      -      
     -3,7   -5,0   -3,0                        

9)   Jessi Lope                       NoormNo                   3,40 -1,2          
     3,33   3,40   3,18   
     -2,3   -1,2   -2,4   

10)  Ronja Poikonen                   KiukKi                    3,21 -3,2          
     3,11   3,15   3,21   
     -3,1   -2,1   -3,2   

11)  Neea Pelkonen                    KiukKi                    2,60 -1,6          
     2,60   x      x      
     -1,6   -4,7   -1,7   



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matias Henttinen                 KokemKV                   4,71 +3,2  4,34 +0,8
     4,10   x      x      4,71   x      4,34   
     +1,8   +2,3   +2,3   +3,2   +2,6   +0,8   

2)   Santtu Kalliomäki                VammsVoi                  4,64 +1,0          
     4,48   4,62   x      4,47   4,62   4,64   
     +1,7   +1,0   +2,5   +0,6   +2,1   +1,0   

3)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   4,49 +1,4          
     4,49   4,22   4,37   x      4,10   x      
     +1,4   +2,2   +2,4   +2,7   +2,0   +1,3   

4)   Mikael Salmela                   PunkalKu                  4,21 +1,4          
     x      4,20   x      4,07   4,02   4,21   
     +1,3   +2,1   +0,7   +3,0   +2,7   +1,4   



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Santtu Kalliomäki                VammsVoi                  9,66 -2,2          
     9,53   9,30   9,39   9,41   9,66   9,53   
     -2,6   -5,2   -1,9   -2,0   -2,2   -5,3   

2)   Janne Pajunen                    PorinYU                   8,68 -3,7          
     x      8,38   x      x      8,68   x      
     -4,1   -6,3   -4,2   -3,9   -3,7   -3,3   

3)   Henri Hynnä                      SäkU                      8,62 -4,3          
     8,24   8,38   8,29   8,48   8,62   x      
     -4,5   -4,9   -3,3   -3,9   -4,3   -3,2   

     Antti Lähde                      VammsVoi                                    


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  9,98 +2,9  9,39 +1,8
     9,50   9,31   9,39   9,98   9,88   9,56   
     +3,1   +3,0   +1,8   +2,9   +2,5   +2,5   

2)   Siiri Pein                       KanksLei                  9,37 +3,4  8,88 +1,6
     8,95   8,88   9,20   8,83   8,97   9,37   
     +3,8   +1,6   +2,6   +2,5   +2,4   +3,4   

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,04 +2,1          
     8,63   9,04   8,86   8,93   x      x      
     +3,4   +2,1   +3,1   +2,5   +3,9   +3,5   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   PorinYU                   15,55             
     x      15,55  x      x      15,40  15,44  

2)   Mikael Salmela                   PunkalKu                  8,80              
     8,53   8,80   8,45   7,56   x      7,63   

3)   Olli Heikkilä                    KanksLei                  8,30              
     8,30   7,85   x      7,20   7,96   7,23   

4)   Antti Lähde                      VammsVoi                  5,97              
     5,34   5,03   x      5,53   5,83   5,97   

     Justus Walli                     NoormNo                   DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Pein                       KanksLei                  12,12             
     11,00  10,65  10,72  11,58  11,39  12,12  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,52             
     10,70  11,24  11,52  10,65  x      x      

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,08              
     9,08   8,69   8,55   9,02   8,53   9,07   



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Siiri Pein                       KanksLei                  40,25             
     26,84  33,20  x      40,25  39,99  x      

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   36,21             
     x      36,21  30,58  31,27  x      36,21  

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   29,20             
     26,32  27,42  29,14  23,61  26,55  29,20  

4)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  21,59             
     21,12  17,68  x      x      x      21,59  



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   PorinYU                   44,23             
     43,60  44,23  42,97  x      42,95  x      

2)   Topias Kaapu                     PunkalKu                  25,36             
     22,79  19,76  x      25,36  20,93  x      

3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   23,19             
     x      22,07  21,54  22,41  x      23,19  

4)   Mikael Salmela                   PunkalKu                  20,65             
     x      19,21  19,23  x      20,65  x      

     Justus Walli                     NoormNo                                     


T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jessi Lope                       NoormNo                   21,39             
     20,02  x      21,39  x      x      x      

2)   Lotta Sjöblom                    NakkVire                  17,43             
     x      x      17,43  17,23  17,41  x      



P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   PorinYU                   40,47             
     35,78  35,88  38,70  x      40,47  37,82  

2)   Topias Kaapu                     PunkalKu                  23,56             
     18,90  16,85  20,14  x      23,56  22,19  

3)   Justus Walli                     NoormNo                   22,53             
     19,38  21,07  22,53  22,41  21,22  21,31  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   PorinYU                   42,99             
     42,99  x      37,33  x      x      42,99  

2)   Henri Hynnä                      SäkU                      38,42             
     35,16  35,91  35,88  38,42  35,96  35,03  

3)   Matias Henttinen                 KokemKV                   34,27             
     x      33,52  31,77  33,35  34,27  34,13  

4)   Olli Heikkilä                    KanksLei                  28,41             
     20,62  28,41  x      23,92  x      22,31  

5)   Antti Lähde                      VammsVoi                  26,35             
     x      26,35  x      x      23,13  x      

     Justus Walli                     NoormNo                   DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  35,65             
     30,87  35,65  35,54  31,78  32,79  34,53  

2)   Aino Ranki                       NakkVire                  29,68             
     26,96  28,04  29,68  24,75  24,98  23,97  

3)   Janica Nurminen                  SiikSi                    24,76             
     22,30  21,92  21,23  24,76  24,13  24,21  



P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -5,4
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   12,67             
2)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,87             
3)   Leo Vanhanen                     RaumU                     12,90             
4)   Miko Tähkänen                    MerikI                    13,10             
5)   Felix Horelli                    KokemKV                   13,52             
6)   Eero Saariola                    PorinTa                   14,92             


T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -4,2
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   13,18             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   14,29             
3)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,53             
4)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,60             
5)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   14,89             
6)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   15,02             
7)   Olivia Kononen                   NoormNo                   15,63             
     Candy Peltonen                   NakkVire                  DNS               


P14 300m
Loppukilpailu
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      40,11             
2)   Miko Tähkänen                    MerikI                    41,43             
3)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   42,26             
4)   Kosti Saine                      KanksLei                  45,09             
5)   Oskari Palomäki                  UlvST                     48,10             


T14 300m
Loppukilpailu
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   42,93             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   45,38             
3)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  45,89             
4)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  47,28             
5)   Anni Välimäki                    PorinYU                   52,75             
     Elli-Noora Raita                 PorinTa                   DNS               


P14 800m
Loppukilpailu
1)   Oskari Palomäki                  UlvST                     2.28,34           


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   2.32,17           
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  2.33,49           
3)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  2.35,19           
4)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  2.35,99           
5)   Siiri Heikkilä                   NakkVire                  2.59,70           
6)   Anni Välimäki                    PorinYU                   3.23,70           


P14 2000m
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   7.00,18           
2)   Sami Heino                       PorinYU                   7.05,65           
     Oskari Palomäki                  UlvST                     DNS               


T14 2000m
Loppukilpailu
1)   Pauliina Koivuniemi              VammsVoi                  7.05,23           
2)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   7.06,33           
3)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  7.27,53           
4)   Aino Manner                      NoormNo                   7.50,96           
5)   Pinja Kallio                     NoormNo                   9.09,15           
     Elli-Noora Raita                 PorinTa                   DNS               


T14 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,6
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   13,64             
2)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  13,81             
3)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   14,56             
4)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  16,78             


P14 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -4,8
1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  16,83             
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   20,60             


T14 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  52,62             
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  53,39             
3)   Anni Välimäki                    PorinYU                   1.01,54           


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    150               
     145    150    155    
     xo     o      xxx    



T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   155               
     140    145    155    158    
     xxo    o      xo     xxx    

2)   Helmi Finska                     VammsVoi                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    



T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   253               
     200    210    220    230    253    260    
     o      o      o      o      xxo    xx-    

2)   Aino Manner                      NoormNo                   210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Olivia Kononen                   NoormNo                   180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      xxx    



P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   270               
     200    210    220    230    240    250    260    270    280    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    



T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   5,15 +2,8          
     5,14   x      4,81   4,85   5,14   5,15   
     +3,4   +6,5   +4,0   +4,4   +2,7   +2,8   

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,96 +9,1          
     4,66   4,96   4,60   4,52   4,47   4,63   
     +3,2   +9,1   +8,3   +3,7   +7,3   +3,4   

3)   Emilia Kallio                    SiikSi                    4,06 +2,8          
     3,99   x      3,88   4,06   4,03   3,92   
     +6,6   +8,5   +4,4   +2,8   +4,3   +3,1   

4)   Helmi Finska                     VammsVoi                  3,60 +5,1          
     3,60   3,55   3,44   3,44   3,55   3,49   
     +5,1   +7,4   +6,6   +6,2   +3,3   +2,5   

     Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   DNS               


P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Leo Vanhanen                     RaumU                     5,27 -2,9          
     5,19   x      5,27   5,02   4,94   x      
     -4,0   -2,6   -2,9   -1,7   -3,9   -4,4   

2)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   5,13 -4,5          
     5,13   5,05   4,93   4,64   5,12   5,12   
     -4,5   -2,3   -2,1   -2,4   -2,3   -3,1   

3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,03 -1,7          
     x      4,81   4,86   4,89   5,03   4,65   
     -2,8   -1,3   -2,5   -2,4   -1,7   -1,9   

4)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  4,79 -2,9          
     x      4,79   x      x      x      x      
     -4,7   -2,9   -2,9   -3,5   -3,3   -2,7   



P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  10,97 -3,0          
     10,43  x      10,79  10,50  10,97  x      
     -6,7   -3,3   -3,3   -2,6   -3,0   +3,7   



T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  9,04 -1,3          
     8,95   8,95   8,83   9,04   8,39   x      
     -2,1   -1,5   -2,8   -1,3   -2,1   -2,5   

     Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   DNS               


P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   13,25             
     x      12,03  13,25  12,45  12,54  12,73  

2)   Kosti Saine                      KanksLei                  11,66             
     11,57  x      11,66  x      x      11,31  



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,64             
     9,00   x      10,64  9,96   10,45  x      

2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    9,27              
     9,27   9,20   8,96   8,66   9,06   9,21   

3)   Salla Jylhänkoski                UlvST                     9,17              
     x      8,22   8,74   8,47   8,63   9,17   

4)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   8,67              
     8,25   x      7,94   8,62   8,16   8,67   

5)   Anni Välimäki                    PorinYU                   7,32              
     6,84   x      7,32   6,94   6,65   6,95   

6)   Pinja Kallio                     NoormNo                   7,00              
     6,97   6,89   7,00   x      6,86   6,78   



T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   27,55             
     25,28  x      24,88  x      x      27,55  

2)   Olivia Kononen                   NoormNo                   21,08             
     14,02  x      15,53  16,68  14,61  21,08  

3)   Aino Manner                      NoormNo                   19,01             
     17,26  19,01  18,27  17,55  17,31  x      

4)   Pinja Kallio                     NoormNo                   18,20             
     15,17  18,20  17,76  17,02  x      16,63  

     Salla Jylhänkoski                UlvST                     DNS               


P14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kosti Saine                      KanksLei                  52,00             
     47,72  49,81  48,12  52,00  50,96  50,64  

2)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   32,90             
     x      30,38  x      32,90  x      30,46  

3)   Elias Sairio                     KanksLei                  31,38             
     29,43  x      27,94  29,23  31,38  x      

4)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  30,41             
     x      x      x      30,41  30,40  29,00  



T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Salla Jylhänkoski                UlvST                     35,77             
     33,84  35,77  x      x      x      x      

2)   Olivia Kononen                   NoormNo                   21,40             
     18,55  19,27  x      18,82  21,40  21,23  

3)   Aino Manner                      NoormNo                   20,94             
     x      19,65  20,94  x      x      18,41  

4)   Siiri Heikkilä                   NakkVire                  17,00             
     15,64  15,02  x      14,85  17,00  16,28  



P14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eemil Sairio                     KanksLei                  25,00             
     x      x      x      25,00  23,10  24,72  



P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   45,69             
     42,36  45,69  x      x      x      x      

2)   Miko Tähkänen                    MerikI                    43,29             
     42,26  x      x      35,86  x      43,29  

3)   Felix Horelli                    KokemKV                   36,59             
     36,59  34,88  x      x      x      x      

4)   Erkka Maine                      LauttLu                   35,92             
     34,85  35,92  35,03  32,03  34,54  32,57  



T14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   38,50             
     37,72  38,50  36,02  36,77  37,13  38,26  

2)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  31,98             
     x      31,98  31,37  30,01  28,69  27,65  

3)   Emilia Kallio                    SiikSi                    31,03             
     24,94  29,47  x      29,41  29,42  31,03  

4)   Helmi Finska                     VammsVoi                  27,00             
     27,00  26,08  24,52  23,64  23,79  24,39  

5)   Salla Jylhänkoski                UlvST                     23,63             
     x      21,94  23,63  -      -      -      

6)   Pinja Kallio                     NoormNo                   22,07             
     19,71  21,64  21,90  22,07  x      21,20  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -5,4
1)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  13,22             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,99             
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    14,01             
3)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    14,07             
4)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      14,12             
5)   Jemina Kujala                    NoormNo                   14,28             
6)   Jenni Kahri                      SiikSi                    14,52             
7)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,53             
8)   Nina Seppälä                     PorinYU                   14,56             

1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,99             
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    14,01             
3)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    14,07             
4)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      14,12             
5)   Jemina Kujala                    NoormNo                   14,28             
6)   Jenni Kahri                      SiikSi                    14,52             
7)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,53             
8)   Nina Seppälä                     PorinYU                   14,56             


Alkuerät erä 1, Tuuli: -3,2
1)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      14,19q            
2)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,46q            
3)   Jemina Kujala                    NoormNo                   14,48q            
4)   Nina Seppälä                     PorinYU                   14,58q            
5)   Maria Juhala                     KanksLei                  14,72             
6)   Venla Poikonen                   KiukKi                    15,11             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -2,4
1)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    14,03q            
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   14,09q            
3)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    14,22q            
4)   Jenni Kahri                      SiikSi                    14,47q            
5)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  14,95             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  40,40             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  45,05             
2)   Aada Puosi                       EurajVei                  46,17             
3)   Vilma Pere                       EurRai                    46,38             
4)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      46,86             
5)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   47,40             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  2.25,33           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  2.28,78           
2)   Vilma Pere                       EurRai                    2.29,54           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Pihla Salonen                    PorinYU                   7.17,24           
     Vilma Pere                       EurRai                    DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,1
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,28             
2)   Aada Puosi                       EurajVei                  13,29             
3)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   13,74             
4)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,21             
5)   Jemina Kujala                    NoormNo                   14,24             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Aada Puosi                       EurajVei                  51,61             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   170               
     160    165    170    175    
     o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jemina Kujala                    NoormNo                   145               
     125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Inari Harjunmaa                  LauttLu                   145               
     125    130    135    140    145    148    
     o      xo     xo     o      xxo    xxx    

3)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xo     xxx    



P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   370               
     330    350    370    390    
     o      o      o      xx-    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   5,27 +5,5          
     5,18   4,88   5,27   5,13   x      
     +4,4   +4,8   +5,5   +4,4   +3,3   

2)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    4,80 +5,2  4,66 +1,2
     4,20   4,80   4,73   4,78   4,66   4,50   
     +5,2   +5,2   +4,7   +5,0   +1,2   +3,7   

3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   4,79 +5,3  4,47 +1,2
     4,79   4,38   x      4,54   4,47   -      
     +5,3   +3,5   +3,8   +3,5   +1,2          

4)   Amanda Huhtala                   PorinYU                   4,63 +4,5          
     4,48   4,63   4,50   x      4,59   4,20   
     +5,0   +4,5   +3,9   +5,7   +4,7   +3,1   

5)   Liinu Karjala                    PorinYU                   4,54 +3,0  4,41 +1,7
     4,29   x      4,49   4,41   4,54   x      
     +6,4   +6,9   +4,8   +1,7   +3,0   +3,0   

6)   Jemina Kujala                    NoormNo                   4,52 +4,3          
     4,44   x      4,09   4,03   4,52   x      
     +6,8   +5,5   +9,2   +2,6   +4,3   +4,4   

7)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      4,35 +4,8          
     3,95   4,35   3,83   3,82   3,99   4,22   
     +5,3   +4,8   +3,3   +3,8   +3,6   +4,0   

8)   Jenni Kahri                      SiikSi                    4,24 +3,2  4,21 +1,9
     4,17   4,24   3,99   4,21   4,07   4,17   
     +5,5   +3,2   +3,7   +1,9   +2,7   +3,6   

9)   Venla Poikonen                   KiukKi                    4,16 +3,4          
     4,01   4,16   x      
     +9,8   +3,4   +4,3   

10)  Eeva Heikkilä                    KanksLei                  3,99 +6,8          
     3,80   3,99   3,58   
     +6,6   +6,8   +4,6   

11)  Charlotta Suoniemi               KiukKi                    3,16 +4,5          
     x      3,16   x      
     +6,4   +4,5   +3,0   



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  5,22 -2,1          
     x      5,22   x      x      x      4,86   
     -3,1   -2,1   -3,1   -5,2   -3,8   -3,3   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   10,37 -1,8          
     10,07  9,66   10,04  9,98   9,73   10,37  
     -2,2   -2,1   -1,7   -2,8   -2,3   -1,8   

2)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   9,76 -1,6          
     x      9,68   9,76   x      x      x      
     -1,0   -2,5   -1,6   -2,3   -2,6   -2,7   

3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   9,70 -2,4          
     9,67   x      9,70   x      x      x      
     -1,5   -1,9   -2,4   -2,4   -1,5   -2,2   

4)   Venla Poikonen                   KiukKi                    9,30 -2,2          
     9,06   7,61   8,99   9,12   9,30   8,91   
     -2,8   -1,8   -0,5   -1,8   -2,2   -0,7   

5)   Maria Juhala                     KanksLei                  9,13 -0,9          
     9,12   9,08   9,00   9,13   9,13   x      
     -2,1   -1,7   -3,0   -1,7   -0,9   -0,4   

6)   Jenna Järvinen                   KanksLei                  9,06 -0,9          
     9,00   9,06   8,72   8,67   8,77   8,83   
     -0,9   -0,9   -2,2   -2,3   -1,6   -2,6   

7)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  7,94 -1,9          
     x      7,82   7,79   x      7,79   7,94   
     -2,6   -3,8   -1,8   -0,7   -1,2   -1,9   

     Amanda Huhtala                   PorinYU                   DNS               


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eetu Jalonen                     SäkU                      10,58             
     7,76   9,39   10,10  9,38   10,58  9,70   

2)   Tim Heininen                     RaumU                     9,36              
     8,71   8,95   8,62   9,36   x      x      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Charlotta Pettersson             NoormNo                   10,24             
     9,77   x      9,91   x      10,24  x      

2)   Maria Juhala                     KanksLei                  9,49              
     9,12   x      9,49   9,31   9,26   x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Maria Juhala                     KanksLei                  35,06             
     31,47  32,44  32,78  31,89  35,06  33,68  

2)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  27,52             
     25,48  x      x      27,52  26,44  26,33  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eetu Jalonen                     SäkU                      44,79             
     44,79  42,65  37,59  x      37,85  38,09  

2)   Tim Heininen                     RaumU                     36,09             
     35,69  35,63  36,09  x      34,74  x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Charlotta Pettersson             NoormNo                   35,09             
     32,82  35,09  31,94  31,18  x      x