Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.09. klo 10:00 Erän avoimet mestaruuskisat Tulokset (päivitetty: 20:58 23.09.2018)
M 100 m

  1. Tuukka Heinonen                         HelsTa              11,46 
  2. Kopi Raknam                             KU-58               11,86 
  3. Jan Goc                                 TapE                13,15 
  4. Veli-Matti Mannila                      HelsTa              13,74 
  5. Seppo Tenitz                            ViipU               15,35 
  6. Georg Dunkel                            KU-58               15,61 

Erä 1                Tuuli: -1,7

  1. Tuukka Heinonen                      HelsTa              11,46 
  2. Kopi Raknam                             KU-58               11,86 
  3. Veli-Matti Mannila                      HelsTa              13,74 

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Jan Goc                                 TapE                13,15 
  2. Seppo Tenitz                            ViipU               15,35 SB
  3. Georg Dunkel                            KU-58               15,61 

M 800 m


  1. Jevgeni Aleksandrov                     HIFK              2.05,54 PB
  2. Jani Osolanus                           TapE              2.46,85 

M Pituus

  1. Petri Korander                          VihdVie              4,22 +1,6              
             X     X  4,17  4,08  4,18  4,22
                      +0,8  +1,6  +0,4  +1.6

M Keihäs

  1. Markus Rajaniemi                        LahdA               49,19 
          43,69  49,19  47,08      X  47,94      X
  2. Tuukka Heinonen                         HelsTa              47,08 
              X      X      X  47,08      X      X
  3. Toni Rahunen                            TapE                45,93 
              X  41,80  43,50      X  45,93  45,33
  4. Petri Korander                          VihdVie             35,01 
          33,94  33,24  35,01  33,86      -  34,20
  5. Risto Karasmaa                          HelsTa              25,54 
          24,47  23,79      X      X  24,97  25,54
Kilpailun ulkopuolella
     Wesley Smith                                                49,28
              X  49,28  44,09  46,70  44,79  48,50

P7 40 m

  1. Vincent Kuha                            TapE                 8,00 
  2. Otto Maisalmi                           TapE                 8,29 
  3. Rasmus Jalkanen                         TapE                 8,50 
  4. Noel Goc                                TapE                 8,94 
  5. Juho Laine                              TapE                 9,62 
     Jesse Lindberg                          TapE                  DNF 

P7 Pituus

  1. Otto Maisalmi                           TapE                 2,50                   
          2,50  2,43  2,09  2,11
                                
  2. Noel Goc                                TapE                 2,13                   
          2,12  1,86  1,98  2,13
                                
  3. Rasmus Jalkanen                         TapE                 1,92                   
             X  1,87  1,92     X
                                
  4. Juho Laine                              TapE                 1,85                   
          1,85  1,80  1,67  1,56
                                

P9 60 m

  1. Anton Pennanen                          EsboIF               9,85 
  2. Adrian Jakobsson                        EsboIF               9,94 
  3. Jere Paananen                           NurmijYU            10,20 
  4. Julius Laakso                           KeskiUYU            10,30 
  5. Elias Uittamo                           HKV                 10,34 
  6. Elis Sundholm                           HKV                 10,56 
  7. Adam Bensariam                          HelsJy              10,92 
  8. Rony Lindberg                           TapE                12,20 

Erä 1                Tuuli: -2,7

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               9,94 
  2. Jere Paananen                           NurmijYU            10,20 PB
  3. Elias Uittamo                           HKV                 10,34 
  4. Adam Bensariam                          HelsJy              10,92 

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Anton Pennanen                          EsboIF               9,85 PB
  2. Julius Laakso                           KeskiUYU            10,30 PB
  3. Elis Sundholm                           HKV                 10,56 PB
  4. Rony Lindberg                           TapE                12,20 

P9 400 m

  1. Anton Pennanen                          EsboIF            1.10,97 
  2. Elias Uittamo                           HKV               1.19,48 
  3. Julius Laakso                           KeskiUYU          1.24,35 
  4. Thomas Kölv                             TapE              1.25,32 
  5. Elis Sundholm                           HKV               1.26,74 
     Adrian Jakobsson                        EsboIF                DNS 

P9 Pituus

  1. Elias Uittamo                           HKV                  3,51                   
          3,51  3,21  3,20  3,31
                                
  2. Jere Paananen                           NurmijYU             3,45                   
          3,45     X  3,11  3,13
                                
  3. Anton Pennanen                          EsboIF               3,40                   
          3,40  3,35  3,33  3,35
                                
  4. Julius Laakso                           KeskiUYU             3,39                   
          3,39  3,11  3,23  2,73      
                                      
  5. Adrian Jakobsson                        EsboIF               3,27                   
          3,27     X  3,24     X
                                
  6. Elis Sundholm                           HKV                  2,96                   
          2,96  2,58  2,84  2,92
                                
  7. Thomas Kölv                             TapE                 2,84                   
          2,84  2,73     X  2,74
                                
  8. Adam Bensariam                          HelsJy               2,70                   
          2,68  2,70     X  2,46
                                
  9. Rony Lindberg                           TapE                 2,20                   
             X  2,10  1,66  2,20
                                

P9 Kuula

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               7,22 
           7,22   6,95   6,18   6,12
  2. Jere Paananen                           NurmijYU             6,19 
              X   5,84   5,93   6,19
  3. Elis Sundholm                           HKV                  6,05 PB
           5,38   6,05   5,50   5,87
  4. Elias Uittamo                           HKV                  5,76 
           5,73   5,51   5,49   5,76
  5. Rony Lindberg                           TapE                 4,87 PB
           4,18   4,29   4,58   4,87

P11 60 m

                     Tuuli: -1,3

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  9,05 
  2. Olavi Kiiski                            KarhKa               9,41 
  3. Joona Paananen                          NurmijYU             9,71 PB
  4. Joonia Mielityinen                      TapE                 9,83 PB
  5. Aarni Kivistö                           TapE                10,08 
  6. Samuli Saarikoski                       KerU                10,13 

P11 800 m

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV               2.39,59 PB
  2. Anton Pennanen                          EsboIF            2.40,32 
  3. Samuli Saarikoski                       KerU              2.41,16 
  4. Olavi Kiiski                            KarhKa            2.54,27 

P11 1000 m kävely

  1. Joona Paananen                          NurmijYU           6.02,9 PB
  2. Olavi Kiiski                            KarhKa             6.23,3 
  3. Ossi Hietula                            TapE               8.20,4 

P11 Korkeus

  1. Olavi Kiiski                            KarhKa                135 PB
         100 105 110 115 120 125 130 135 137
           O   O   O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Elmer Keinänen                          EsboIF                130 
         100 105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Joona Paananen                          NurmijYU              130 
         105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  4. Aarni Kivistö                           TapE                  115 PB
         095 100 105 110 115 120
           O  XO  XO   O XXO XXX
  5. Abdulrahman Imoro                       HKV                   115 
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O  XO XXO XXO XXX
  6. Joonia Mielityinen                      TapE                  110 PB
         095 100 105 110 115
           O   O   O  XO XXX
  7. Jere Paananen                           NurmijYU              100 
         100 105 110
           O   - XXX

P11 Kuula

  1. Jesse Kaipiainen                        KeskiUYU             8,91 
           8,79      X   8,33   8,91
  2. Abdulrahman Imoro                       HKV                  8,30 
           8,30      X   7,75      X
  3. Pietari Hanhisalo                       HIFK                 7,59 
              X   6,49   7,59   6,90
  4. Aarni Ikäheimo                          EspTa                6,78 PB
           6,65   6,78   6,60   6,56
  5. Aarni Kivistö                           TapE                 6,07 PB
           5,76   5,85   6,07   5,82
  6. Joonia Mielityinen                      TapE                 5,59 PB
              X   5,59   5,20      X

P13 60 m

                     Tuuli: +0,7

  1. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,45 
  2. Jaakko Siltala                          HKV                  8,54 PB
  3. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  8,87 
  4. Alex Brofeldt                           KeskiUYU             9,35 

P13 800 m


  1. Jaakko Siltala                          HKV               2.26,46 
  2. Eino Sormunen                           HKV               2.39,65 PB
  3. Alex Brofeldt                           KeskiUYU          3.05,00 

P13 2000 m kävely


  1. Pekka Peltola                           EsboIF           13.52,49 PB
  2. Niko Raevuori                           HelsTa           14.48,57 PB

P13 Korkeus

  1. Alex Brofeldt                           KeskiUYU              120 
         105 110 115 120 125
          XO   O   O   O XXX

P13 Keihäs

  1. Kalle Hirvi                             KirkkonU            37,44 
          36,96  37,44  35,64  34,97  36,25
  2. Eero Sormunen                           HKV                 36,28 
          33,38  34,71  36,28  34,97
  3. Anton Leppäaho                          KU-58               29,96 
              X  25,95  29,96  29,82
  4. Pietari Hanhisalo                       HIFK                27,76 
          26,09  25,04  27,56  27,76
  5. Valtteri Vasama                         NurmijYU            27,21 
          27,21  26,53  27,00  25,80

P15 100 m

                     Tuuli: -1,2

  1. Leo Rautiainen                          KU-58               12,78 
  2. Pyry Koskiniemi                         HKV                 13,91 

P15 800 m

  1. Sajan Irincheev                         ViipU             2.27,29 
  2. Pyry Koskiniemi                         HKV               2.48,95 
  3. Veeti Valli                             KeskiUYU          3.02,64 

P15 3000 m kävely

  1. Jonathan Ekberg                         EsboIF           15.30,48 PB
  2. Sajan Irincheev                         ViipU            15.31,76 PB
  3. Otto Ahonen                             TampPy           18.37,10 SB

P15 Pituus

  1. Leo Rautiainen                          KU-58                5,48  0,0              
             X  4,92  4,98  4,95  5,48     X
                -1,1  +0,2  +1,7   0,0      
  2. Samuel Shams                            KU-58                5,13 -0,4              
             X  5,05     X  5,13     X     X
                -1,6        -0,4            
  3. Kalle Hirvi                             KirkkonU             4,72 +1,7              
          4,72  4,63  4,56     X     X     X
          +1,7  -1,4  -1,3                  
  4. Pyry Koskiniemi                         HKV                  4,15 +2,0              
          4,15  4,03     X  3,90  3,83     X
          +2,0  -1,4        +0,3  +3,1      

P15 Keihäs

  1. Leo Rautiainen                          KU-58               45,50 PB
          38,52  45,50  43,35  41,91  42,73      X
  2. Jonathan Ekberg                         EsboIF              32,44 
          32,44      X  30,39  29,86  32,31  29,63

M17 100 m

                     Tuuli: -1,2

  1. Veeti Katainen                          KU-58               12,16 
  2. Tomi Laakso                             TapE                12,20 
  3. Bradley Kamanga                         VantSa              12,34 
  4. Tomas Jatsko                            TapE                12,40 

M19 100 m

                     Tuuli: -1,7

  1. Samu Laakso                             TapE                11,97 

M19 Pituus

  1. Samu Laakso                             TapE                 6,01 +1,8              
          5,80  5,94  5,84     X  5,48  6,01
          -0,4  +0,5   0,0  +1,7  +0,3  +1.8

N 100 m

                     Tuuli: -2,4

  1. Virpi Vähäkangas                        KerU                14,93 

N Kiekko

  1. Milla Kelonurmi                         KeskiUYU            41,30 SB
              X  36,94  38,50  41,30  39,69  39,14
  2. Matleena Helander                       TapE                31,92 
              X  31,92      X      X      X  29,17
  3. Iina Rissanen                           TapE                30,63 
          27,60  29,26      X  28,59  30,63      X
  4. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            28,25 
          23,55      X  24,39      X  28,25      X
  5. Tuula Ruosteenoja                       LeppSi              27,52 PB
              X      X  24,82  27,52      X  27,49

T7 40 m

  1. Linnea Seppänen                         KirkkonU             7,73 
  2. Ella Tuparinne                          PorvU                8,21 
  3. Minea Göös                              TapE                 9,36 
  4. Emma Paananen                           NurmijYU             9,50 
  5. Hilda Hostikka                          TapE                10,08 

T7 Pituus

  1. Linnea Seppänen                         KirkkonU             2,83                   
          2,53  2,76  2,64  2,83
                                
  2. Ella Tuparinne                          PorvU                2,56                   
          2,56  2,51  2,42     X
                                
  3. Emma Paananen                           NurmijYU             1,98      PB             
          1,89  1,91  1,98  1,67
                                
  4. Hilda Hostikka                          TapE                 1,72                   
          1,30  1,62  1,60  1,72
                                

T9 60 m

  1. Iida Perttula                           HKV                 10,12 
  2. Petra Pennanen                          HKV                 10,21 
  3. Ella Räisänen                           EspTa               10,46 
  4. Jessi Järvinen                          HKV                 10,65 
  5. Meri Henttonen                          HKV                 10,67 
  6. Lily-Ann Göös                           TapE                11,00 
  7. Liia Suurjoki                           TapE                11,13 
  8. Kiddist Nieminen                        TapE                11,24 
  9. Verna Kivistö                           TapE                11,30 
 10. Oona Marttinen                          TapE                11,66 
 11. Sara Tuparinne                          PorvU               11,67 
 12. Emma Valkila                            HKV                 11,97 

Erä 1                Tuuli: -1,3

  1. Iida Perttula                           HKV                 10,12 
  2. Lily-Ann Göös                           TapE                11,00 
  3. Verna Kivistö                           TapE                11,30 
  4. Oona Marttinen                          TapE                11,66 
  5. Sara Tuparinne                          PorvU               11,67 
  6. Emma Valkila                            HKV                 11,97 

Erä 2                Tuuli: -2,9

  1. Petra Pennanen                          HKV                 10,21 
  2. Ella Räisänen                           EspTa               10,46 
  3. Jessi Järvinen                          HKV                 10,65 
  4. Meri Henttonen                          HKV                 10,67 
  5. Liia Suurjoki                           TapE                11,13 PB
  6. Kiddist Nieminen                        TapE                11,24 

T9 400 m

  1. Petra Pennanen                          HKV               1.15,94 
  2. Ella Räisänen                           EspTa             1.19,86 
  3. Iida Perttula                           HKV               1.21,74 
  4. Jessi Järvinen                          HKV               1.23,92 
  4. Meri Henttonen                          HKV               1.23,92 
  6. Liia Suurjoki                           TapE              1.25,99 
  7. Kiddist Nieminen                        TapE              1.31,42 
  8. Salla Vakkilainen                       VantSa            1.32,12 
  9. Verna Kivistö                           TapE              1.32,71 
 10. Sara Tuparinne                          PorvU             1.40,03 
 11. Oona Marttinen                          TapE              1.43,03 

T9 Pituus

  1. Iida Perttula                           HKV                  3,62      PB             
          3,62  3,48  3,39  3,43
                                
  2. Petra Pennanen                          HKV                  3,35                   
          3,33  3,23  3,35  3,14
                                
  3. Liia Suurjoki                           TapE                 3,11      PB             
          3,11  2,85  2,89  2,87
                                
  4. Meri Henttonen                          HKV                  2,98                   
          2,94  2,98  2,83  2,93
                                
  5. Kiddist Nieminen                        TapE                 2,98      PB             
          2,98  2,69  2,64  2,64
                                
  6. Verna Kivistö                           TapE                 2,85      PB             
          2,85  2,64  2,54  2,54
                                
  7. Sara Tuparinne                          PorvU                2,83                   
          2,45  2,64  2,83  2,60
                                
  8. Oona Marttinen                          TapE                 2,67                   
          2,47  2,51  2,67  2,55
                                
  9. Emma Valkila                            HKV                  2,60                   
          2,51  2,41  2,33  2,60
                                

T9 Kuula

  1. Iida Perttula                           HKV                  6,47 PB
           5,80   5,56      X   6,47
  2. Emma Valkila                            HKV                  6,28 PB
           5,83   6,28   5,04   4,83
  3. Petra Pennanen                          HKV                  5,54 
           4,19   5,15   5,47   5,54
  4. Sara Tuparinne                          PorvU                4,82 PB
           4,55   4,53   4,82   4,56
  5. Liia Suurjoki                           TapE                 4,79 
           4,16   4,55   4,74   4,79
  6. Verna Kivistö                           TapE                 3,83 PB
              X   3,83   3,62   3,82
  7. Salla Vakkilainen                       VantSa               3,41 
           2,95   3,09   3,00   3,41
  8. Oona Marttinen                          TapE                 2,88 PB
           2,72   2,88   2,74   2,84

T11 60 m

  1. Favour Ntuison                          TapE                 9,43 
  2. Natalie Saarinen                        EspTa                9,62 
  3. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,63 
  4. Alva Kollin                             EsboIF               9,68 
  5. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU            10,12 
  6. Jenna Lindberg                          TapE                10,23 
  7. Tuulia Kiuru                            TapE                10,43 

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Favour Ntuison                          TapE                 9,43 
  2. Natalie Saarinen                        EspTa                9,62 
  3. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,63 
  4. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU            10,12 

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Alva Kollin                             EsboIF               9,68 PB
  2. Jenna Lindberg                          TapE                10,23 PB
  3. Tuulia Kiuru                            TapE                10,43 PB

T11 800 m

  1. Frida Blomfelt                          EsboIF            2.57,61 
  2. Taika Henttonen                         HKV               2.59,79 
  3. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU          3.06,49 PB
  4. Ntuison Favour                          TapE              3.07,30 
  5. Tuulia Kiuru                            TapE              3.16,67 PB

T11 1000 m kävely

  1. Matilda Pennanen                        EsboIF             5.45,6 PB
  2. Noelle Kollin                           EsboIF             6.18,9 PB

T11 Korkeus

  1. Tuulia Kiuru                            TapE                  120 PB
         095 100 105 110 115 117 119 120 122
           O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Frida Blomfelt                          EsboIF                105 
         095 100 105 110
           O   O   O XXX
  3. Favour Ntuison                          TapE                  105 
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Taika Henttonen                         HKV                   100 
         085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXX
  5. Jenna Lindberg                          TapE                  095 
         085 090 095 100
           O   O   O XXX

T11 Kuula

  1. Natalie Saarinen                        EspTa               10,46 PB
           9,65   9,60   9,59  10,46
  2. Favour Ntuison                          TapE                 7,45 
           6,07   6,34   5,98   7,45
  3. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU             6,65 PB
           6,35   6,60   6,65   6,48
  4. Tuulia Kiuru                            TapE                 5,81 
           5,64   5,43   5,74   5,81
  5. Jenna Lindberg                          TapE                 5,14 
           4,39   5,06   5,14   5,00

T13 60 m

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               8,28 
  2. Hilla Saarinen                          EspTa                8,33 
  3. Emmi Satosuo                            KU-58                8,45 
  4. Terhi Vehko                             HKV                  8,65 
  5. Sini-Minea Saarikoski                   KerU                 9,02 
  6. Kira Koskiniemi                         HKV                  9,41 
  7. Nathalie Jakobsson                      EsboIF               9,46 
  8. Lumia Laakso                            KeskiUYU             9,57 
  9. Olivia Kollin                           EsboIF               9,79 
 10. Kiia Korander                           VihdVie              9,99 
 11. Mirella Vilmi                           HelsJy              11,12 

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Hilla Saarinen                          EspTa                8,33 
  2. Terhi Vehko                             HKV                  8,65 PB
  3. Sini-Minea Saarikoski                   KerU                 9,02 PB
  4. Lumia Laakso                            KeskiUYU             9,57 
  5. Kiia Korander                           VihdVie              9,99 

Erä 2                Tuuli: +0,4

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               8,28 PB
  2. Emmi Satosuo                            KU-58                8,45 
  3. Kira Koskiniemi                         HKV                  9,41 PB
  4. Nathalie Jakobsson                      EsboIF               9,46 
  5. Olivia Kollin                           EsboIF               9,79 
  6. Mirella Vilmi                           HelsJy              11,12 

T13 800 m

  1. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              2.23,29 PB
  2. Eva Peltopuro                           VantSa            2.36,25 
  3. Terhi Vehko                             HKV               2.52,18 PB
  4. Kira Koskiniemi                         HKV               3.20,59 
  5. Mirella Vilmi                           HelsJy            3.27,53 

T13 2000 m kävely

  1. Aliisa Kiiski                           KarhKa           10.38,08 

T13 Korkeus

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa                149 PB
         125 132 138 143 146 149 151
           O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Kira Koskiniemi                         HKV                   110 
         105 110 115
           O   O XXX

T13 Keihäs

  1. Emma Backlund                           HKV                 32,50 
          31,31  32,50  31,45  32,17       
  2. Lumia Laakso                            KeskiUYU            30,34 PB
          30,34      X      X  25,98
  3. Malin Karell                            SjundeåIF           29,79 
          29,32  29,09  28,60  29,79
  4. Kiia Korander                           VihdVie             20,59 
          20,07  20,59  19,90  20,12
  5. Aino Ikäheimo                           EspTa               16,53 
          16,53  13,60  13,28   9,67
  6. Eeva Forsman                            TapE                14,38 PB
          12,22      X  12,13  14,38
  7. Nathalie Jakobsson                      EsboIF              13,83 
          12,25  13,82  13,83  11,40
  8. Kira Koskiniemi                         HKV                 13,38 
          11,75  12,66  13,14  13,38
  9. Ella Räisänen                           EspTa               10,47 PB
           6,96  10,33  10,47   9,33

T15 100 m

  1. Olivia Marttila                         VantSa              13,44 
  2. Takwa Adam                              VantSa              13,77 
  3. Vilma Nieminen                          VantSa              14,15 
  4. Alisa Hollmen                           TapE                14,32 
  5. Aino Koskimäki                          KerU                14,36 
  6. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU            14,87 
  7. Venla Lindroos                          RekRai              15,08 
  8. Milla Airola                            VantSa              15,81 
  9. Emma Noponen                            VantSa              15,98 

Erä 1                Tuuli: -0,6

  1. Olivia Marttila                         VantSa              13,44 
  2. Vilma Nieminen                          VantSa              14,15 PB
  3. Aino Koskimäki                          KerU                14,36 PB
  4. Milla Airola                            VantSa              15,81 
  5. Emma Noponen                            VantSa              15,98 

Erä 2                Tuuli: +0,1

  1. Takwa Adam                              VantSa              13,77 
  2. Alisa Hollmen                           TapE                14,32 
  3. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU            14,87 
  4. Venla Lindroos                          RekRai              15,08 PB

T15 800 m

  1. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         2.31,09 
  2. Katharina Marekwia                      EspTa             2.37,60 SB
  3. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU          2.41,66 
  4. Jenni Korvenpää                         KU-58             2.43,87 
  5. Takwa Adam                              VantSa            2.56,26 
  6. Emma Noponen                            VantSa            3.08,35 

T15 3000 m kävely

     Aava Sevonkari                          KerU                  DNF 

T15 Pituus

  1. Hilla Saarinen                          EspTa                5,06 +1,3              
          4,92  4,89     X  4,88  4,97  5,06
          +0,7  -0,3        +1,6  +0,1  +1,3
  2. Aino Koskimäki                          KerU                 4,69 +1,5              
          4,56  4,41  4,59  4,61  4,69  4,66
          +0,1  +0,6  +1,1  +1,4  +1,5   0,0
  3. Alisa Hollmen                           TapE                 4,64 +1,0              
          4,25     X  4,44  4,64  4,53  4,49
          -0,2        +2,5  +1,0   0,0  -0,1
  4. Olivia Marttila                         VantSa               4,50 +1,9              
          4,41  4,31     X  4,50     X  4,29
          -1,6  -0,7        +1,9         0,0
  5. Lotta Putkiranta                        EspTa                4,47 +1,4              
          4,18  4,40  3,62  4,47     X     X
          +1,3  +0,3  -0,2  +1,4            
  6. Takwa Adam                              VantSa               4,35  0,0              
          4,23  3,99  4,18  4,35  4,05  4,32
          +0,8  -0,8  +0,3   0,0  -0,1  +0,6
  7. Venla Lindroos                          RekRai               4,17 +1,0 PB             
          4,04  4,07  3,91  4,17  4,14  3,86
          +1,3  -0,3  +1,0  +1,0  +0,7  +0,8
  8. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU             4,14 -0,2 SB             
          3,08  4,01  4,14  4,05  3,84     X
          -1,2  +0,1  -0,2  +1,9  +0,2      
  9. Emma Noponen                            VantSa               3,75 +0,3 PB             
          3,75  3,39  3,27
          +0,3  +0,9  +1,3                 
              
        

T15 Keihäs

  1. Vivian Suominen                         HIFK                49,86 
          44,93  49,86      X  47,47      X  48,10
  2. Alisa Hollmen                           TapE                32,25 PB
          32,25  30,42  25,91      -      -      -

N17 800 m

  1. Ingrid Jalas                            HelsTa            3.05,70 PB

N17 Pituus

  1. Ingrid Jalas                            HelsTa               3,78  0,0              
          3,65  3,63  3,78  3,75  2,96  3,15
          +0,2  +0,8   0,0  -0,2  +2,2  +1.8

N19 800 m

  1. Vilma Kyyrö                             KerU              2.35,00 PB