Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
11.06. klo 18:00 Föreningscup deltävling I Tulokset (päivitetty: 13:15 13.06.2018)
11 60 m

  1. Emiro Grannas                           2007 IFDrott              9,42
  2. Anton Furu                              2007 GamlakIF             9,44
  3. Mario Knutar                            2007 IFNykn               9,48
  4. Eeli Bengs                              2008 VasaIS               9,57
  5. Robin Elenius                           2008 VasaIS               9,70
  6. Noel Granholm                                LarsmoIF             9,76
  7. Jim Ström                               2007 IFNykn               9,93
  8. Harald Smulter                          2007 VasaIS               9,96
  9. Philip Åkerlund                         2008 GamlakIF             9,97
 10. Aron Hägglund                           2008 GamlakIF             9,99
 11. Ted Söderström                          2009 IFÅsarna            10,16
 12. Vilgot Backlund                         2009 LarsmoIF            10,40
 13. Elias Ehrs                              2007 IFVom               10,58
 14. Eero Aaltonen                           2007 VasaIS              10,64
 15. Alex Ljungberg                          2009 IFÅsarna            10,65
 16. Jimmy Böling                                 IFKraft             11,20
 17. Melvin Lindqvist                        2009 IKFalken            11,38
     Markus Nordström                             IFNykn                DNS

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Robin Elenius                           2008 VasaIS               9,70
  2. Aron Hägglund                           2008 GamlakIF             9,99
  3. Vilgot Backlund                         2009 LarsmoIF            10,40
  4. Eero Aaltonen                           2007 VasaIS              10,64
  5. Alex Ljungberg                          2009 IFÅsarna            10,65
     Markus Nordström                             IFNykn                DNS

Erä 2                Tuuli: +0,4

  1. Anton Furu                              2007 GamlakIF             9,44
  2. Mario Knutar                            2007 IFNykn               9,48
  3. Eeli Bengs                              2008 VasaIS               9,57
  4. Harald Smulter                          2007 VasaIS               9,96
  5. Elias Ehrs                              2007 IFVom               10,58
  6. Melvin Lindqvist                        2009 IKFalken            11,38

Erä 3                Tuuli: +0,7

  1. Emiro Grannas                           2007 IFDrott              9,42
  2. Noel Granholm                                LarsmoIF             9,76
  3. Jim Ström                               2007 IFNykn               9,93
  4. Philip Åkerlund                         2008 GamlakIF             9,97
  5. Ted Söderström                          2009 IFÅsarna            10,16
  6. Jimmy Böling                                 IFKraft             11,20

P11 1000 m


  1. Felix Jankens                           2007 IFDrott           3.27,43
  2. Theo Gullberg                           2007 VasaIS            3.31,51
  3. Hugo Nyman                                   IFKraft           3.32,32
  4. Eddie Wikblom                           2007 IFNykn            3.33,48
  5. Emil Forsström                          2007 IFÅsarna          3.33,81
  6. Arvid Kock                              2008 IKFalken          3.34,47
  7. Linus Liljekvist                             LarsmoIF          3.37,13
  8. Samuel Nilsström                        2007 IFNykn            3.51,05
  9. Emil Anderssén                          2009 IKFalken          3.52,27
 10. Iivar Häggman                           2007 IFVom             3.54,05
 11. Elias Åkerlund                          2010 GamlakIF          3.54,78
 12. Evert Biskop                            2008 GamlakIF          3.55,90
 13. Aron Åkerlund                           2008 GamlakIF          3.57,47

P11 Längd/Pituus

  1. Nikola Bäck                             2008 VasaIS               4.33                
          4,33
              
  2. Paul Hjulfors                           2007 LarsmoIF             4.23                
          4,23
              
  3. Alexander Broman                        2007 VasaIS               3.75                
          3,75
              
  4. Christian Lövsund                       2008 IFÅsarna             3.66                
          3,66
              
  5. Miro Auvinen                            2007 IFDrott              3.60                
          3,60
              
  6. Hannes Bengs                                 IFKraft              3.45                
          3,45
              
  7. Emil Lindgren                                LarsmoIF             3.30                
          3,30
              
  8. Alex Furu                               2010 GamlakIF             3.24                
          3,24
              
  9. Thorion Takanen                         2008 GamlakIF             3.21                
          3,21
              
 10. Joar Mannström                          2008 IKFalken             3.17                
          3,17
              
 11. Hugo Mäkelä                             2007 IFNykn               3.13                
          3,13
              
 11. William Strandvall                      2008 IFÅsarna             3.13                
          3,13
              
 13. Libäck Anton                            2007 IFÅsarna             3.10                
          3,10
              
 14. Milton Nyman                                 IFNykn               2.80                
          2,80
              
 15. Walter Källbacka                        2008 IFVom                2.49                
          2,49
              

P11 Diskus/Kiekko

  1. Gabriel Eklund                               IFNykn              21.28
          21,28
  2. Tobias Edström                          2007 IKFalken            20.17
          20,17
  3. Måns Finholm                            2007 LarsmoIF            18.64
          18,64
  4. Benjamin Eklund                         2009 IFNykn              17.71
          17,71
  5. Felix Juslin                                 IFKraft             16.67
          16,67
  6. Eelian Berg                                  IFÅsarna            16.42
          16,42
  7. Conny Majabacka                         2007 IFVom               16.18
          16,18
  8. Jonas Braxén                            2008 VasaIS              13.22
          13,22
  9. Benjamin Rönngård                       2007 IFDrott             13.02
          13,02
 10. Wilhelm Åkerman                              IFNykn               9.57
           9,57
     Einar Evijoki                           2008 VasaIS                DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Robin Liljeqvist                        2008 IFNykn              27.84
          27,84

P11 4 x 50 m

  1. Larsmo IF Lag 1                         1900      30,86
  2. IF Drott Lag 1                          1900      32,14
  3. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      32,45
  4. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      32,67
  5. Gamlakarleby IF Lag 1                   1900      32,86
  6. IF Kraft                                          33,09
  7. Vasa Idrottssällskap Lag 2              1900      34,28
  8. IF Åsarna Lag 1                         1900      34,46
  9. IF VOM Lag 1                            1900      35,15
 10. Gamlakarleby IF Lag 2                   1900      35,47
 11. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900      35,98
 12. IK Falken Lag 1                         1900      38,00

Erä 1                

  1. Vasa Idrottssällskap Lag 2              1900      34,28
        Nikola Bäck
        Eero Aaltonen
        Jonas Braxén
        Robin Elenius

  2. Gamlakarleby IF Lag 2                   1900      35,47
        Aron Åkerlund
        Elias Åkerlund
        Alex Furu
        Philip Åkerlund

  3. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900      35,98
        Wilhelm Åkerman
        Hugo Mäkelä
        Milton Nyman
        Markus Nordström

  4. IK Falken Lag 1                         1900      38,00
        Emil Anderssén
        Melvin Lindqvist
        Joar Mannström
        Tobias Edström


Erä 2                

  1. Larsmo IF Lag 1                         1900      30,86
        Måns Finholm
        Linus Liljekvist
        Noel Granholm
        Paul Hjulfors

  2. IF Drott Lag 1                          1900      32,14
        Miro Auvinen
        Emiro Grannas
        Felix Jankens
        Miska Isola

  3. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      32,45
        Alexander Broman
        Eeli Bengs
        Theo Gullberg
        Harald Smulter

  4. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      32,67
        Jim Ström
        Milo Holländer
        Eddie Wikblom
        Mario Knutar

  5. Gamlakarleby IF Lag 1                   1900      32,86
        Anton Furu
        Aron Hägglund
        Thorion Takanen
        Evert Biskop

  6. IF Kraft                                          33,09
        Hugo Nyman
        Hannes Bengs
        Felix Juslin
        Jimmy Böling

  7. IF Åsarna Lag 1                         1900      34,46
        Alex Ljungberg
        Christian Lövsund
        Anton Libäck
        Ted Söderström

  8. IF VOM Lag 1                            1900      35,15
        Elias Ehrs
        Iivar Häggman
        Walter Källbacka
        Conny Majabacka


P13 60 m

  1. Anton Hietapakka                        2006 GamlakIF             8,57
  2. Oliver Takanen                          2005 GamlakIF             8,67
  3. Otto Holm                               2006 GamlakIF             8,74
  4. Oscar Grannas                           2005 IFDrott              8,81
  5. Axel Granbäck                                IFKraft              8,88
  6. Alex Nyman                                   IFNykn               9,08
  7. Daniel Kartalov                         2006 IFNykn               9,18
  8. Rufus Nylund                            2005 IFDrott              9,24
  9. Aron Skog                                    IFÅsarna             9,33
 10. Kasper Biskop                           2005 GamlakIF             9,39
 10. Isac Söderström                         2005 IFÅsarna             9,39
 12. Benjamin Hagman                         2005 IKFalken             9,40
 13. Kevin Enfors                                 IFÅsarna             9,63
 14. Charles Portos                          2006 IFNykn               9,71

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Oliver Takanen                          2005 GamlakIF             8,67
  2. Oscar Grannas                           2005 IFDrott              8,81
  3. Axel Granbäck                                IFKraft              8,88
  4. Daniel Kartalov                         2006 IFNykn               9,18
  5. Kasper Biskop                           2005 GamlakIF             9,39
  5. Isac Söderström                         2005 IFÅsarna             9,39

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Anton Hietapakka                        2006 GamlakIF             8,57
  2. Otto Holm                               2006 GamlakIF             8,74
  3. Alex Nyman                                   IFNykn               9,08
  4. Rufus Nylund                            2005 IFDrott              9,24
  5. Aron Skog                                    IFÅsarna             9,33
  6. Benjamin Hagman                         2005 IKFalken             9,40
  7. Kevin Enfors                                 IFÅsarna             9,63
  8. Charles Portos                          2006 IFNykn               9,71

P13 1000 m


  1. Nante Korkatti                          2005 GamlakIF          3.15,77
  2. Anton Forsström                         2005 IFÅsarna          3.16,36
  3. Albin Söderman                          2005 IFDrott           3.18,29
  4. Oliver Nordberg                              IFKraft           3.18,66
  5. Viktor Store                            2005 GamlakIF          3.28,46
  6. Sander Wikblom                          2008 IFNykn            3.39,17
  7. Mico Sjölund                            2005 LarsmoIF          3.46,94
  8. Valter Ehnvall                          2006 IKFalken          4.10,20
  9. William Holmström                       2005 IFVom             4.22,71
 10. Benjamin Juthbacka                      2006 IFNykn            4.27,54
     Isak Liljeqvist                         2005 IKFalken              DNS
     Jonas Åbro                              2006 IFNykn                DNS
     Viktor Krook                                 IFKraft               DNS

P13 Höjd/Korkeus

  1. Hampus Berglund                         2006 IFVom                 143
        
        
  2. Jonas Åbro                              2006 IFNykn                135
        
        
  3. Jonathan Risberg                             IFKraft               130
        
        
  4. Conrad Mannström                        2005 IKFalken              130
        
        
  5. Adam Wiklund                            2006 IFDrott               110
        
        
  6. Alex Lövsund                            2006 IFÅsarna              110
        
        
     Miro Heikkilä                           2005 GamlakIF              DNS
        
        

P13 Spjut/Keihäs

  1. Robin Liljeqvist                        2008 IFNykn              31.14
          31,14
  2. Mikael Alatalo Sami                     2006 IFDrott             19.45
          19,45
  3. Elias Enlund                                 IFÅsarna            19.15
          19,15
  4. Alexander Blomqvist                     2006 IFNykn              15.54
          15,54
  5. Max Byström                             2006 IKFalken            14.23
          14,23
  6. Albin Berglund                          2006 IFVom               13.81
          13,81
     Ville Nybacka                           2006 IKFalken              DNS
        

P13 4 x 100 m


  1. Gamlakarleby IF Lag 1                   1900      54,63
        Oliver Takanen
        Jere Virkkala
        Otto Holm
        Matias Åberg

  2. IF Drott Lag 1                          1900      57,90
        Albin Söderman
        Oscar Grannas
        Rufus Nylund
        Mikael Alatalo Sami

  3. IF Kraft                                          58,62
        Sebastian Rantamäki
        Jonathan Risberg
        Oliver Nordberg
        Axel Granbäck

  4. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900    1.01,85
        Charles Portos
        Daniel Kartalov
        Jonas Åbro
        Alex Nyman

  5. IK Falken Lag 1                         1900    1.02,80
        Conrad Mannström
        Valter Ehnvall
        Arvid Kock
        Benjamin Hagman

  6. IF Åsarna Lag 1                         1900    1.02,91
        Alex Lövsund
        Anton Forsström
        Aron Skog
        Kevin Enfors

  7. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900    1.09,50
        Elias Renvall
        Robin Liljeqvist
        Alexander Blomqvist
        Benjamin Juthbacka

  8. IF VOM Lag 1                            1900    1.11,20
        Hampus Berglund
        Albin Berglund
        William Holmström
        Alex Hermans


P15 100 m

  1. Sebastian Nordberg                           IFKraft             12,21
  2. Ber Dway Sel                            2004 LarsmoIF            12,40
  3. Adrian Björkgren                        2003 IFDrott             12,55
  4. Elias Mulders                           2003 VasaIS              13,01
  5. Noah Skog                                    IFÅsarna            13,37
  6. Einar Wikar                             2003 IFVom               13,44
  7. Matias Åberg                            2005 GamlakIF            14,16
  8. Jere Virkkala                           2005 GamlakIF            14,17
  9. Jani Mäenpää                            2005 GamlakIF            14,33
 10. Philip Gulin                                 IFKraft             14,36
 11. Viktor Rönnskär                         2006 IKFalken            16,10
     Ivar Myllymäki                          2003 IFNykn                DNS
     Valter Lerbacka                         2003 GamlakIF              DNS
     Elias Blomqvist                              IKFalken              DNS

Erä 1                Tuuli: +0,8

  1. Sebastian Nordberg                           IFKraft             12,21
  2. Ber Dway Sel                            2004 LarsmoIF            12,40
  3. Adrian Björkgren                        2003 IFDrott             12,55
  4. Einar Wikar                             2003 IFVom               13,44
  5. Matias Åberg                            2005 GamlakIF            14,16
  6. Viktor Rönnskär                         2006 IKFalken            16,10
     Valter Lerbacka                         2003 GamlakIF              DNS

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Elias Mulders                           2003 VasaIS              13,01
  2. Noah Skog                                    IFÅsarna            13,37
  3. Jere Virkkala                           2005 GamlakIF            14,17
  4. Jani Mäenpää                            2005 GamlakIF            14,33
  5. Philip Gulin                                 IFKraft             14,36
     Ivar Myllymäki                          2003 IFNykn                DNS
     Elias Blomqvist                              IKFalken              DNS

P15 2000 m


  1. Leonard Markén                          2003 IFVom             6.22,35
  2. Aaron Häggman                           2003 IFVom             6.54,96
  3. Jeremias Bengs                               IFKraft           7.09,78
  4. Lucas Hansén                                 IFÅsarna          7.11,23
  5. William Back                            2003 IFNykn            7.15,00
  6. Jimi Rousu                              2005 GamlakIF          7.17,24
  7. Herman Höglund                          2004 IKFalken          7.27,07
  8. William Westerlund                      2004 IFDrott           7.40,04

P15 Stav/Seiväs

  1. Jon Sundberg                                 IFDrott               260
        
        
     Filip Gunnar Malmlund                   2003 IFDrott               DNS
        
        
     Alexander Nordström                     2004 IFNykn                DNS
        
        

P15 Kula/Kuula

  1. Elias Blomqvist                              IKFalken            10.71
          10,71
  2. Lucas Nordgren                               IFKraft              9.50
           9,50
  3. Jacob Smeds                             2003 IFVom                9.35
           9,35
  4. Joakim Bäck                             2004 IFNykn               9.00
           9,00
  5. Benjamin Holmbäck                       2005 IFÅsarna             8.77
           8,77
  6. Viggo Hiltunen                          2004 LarsmoIF             8.56
           8,56
  7. Isak Höglund                            2004 IFDrott              6.78
           6,78
  8. Edward Wikar                                 IFVOM                6.52
           6,52

P15 4 x 100 m


  1. IF Drott Lag 1                          1900      50,49
        Adrian Björkgren
        Isak Höglund
        Jon Sundberg
        Edward Wikar

  2. IF Kraft                                          52,86
        Sebastian Nordberg
        Jeremias Bengs
        Philip Gulin
        Lucas Nordgren

  
  3. Gamlakarleby IF Lag 1                   1900      53,84
        Anton Hietapakka
        Nante Korkatti
        Jani Mäenpää
        Valter Lerbacka
       

  4. IF VOM Lag 1                            1900      54,08
        Jacob Smeds
        Aaron Häggman
        Leonard Markén
        Einar Wikar

  5. IF Åsarna Lag 1                         1900      54,69
        Benjamin Holmbäck
        Noah Skog
        Erik Åbrandt

  6. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      58,65
        Ivar Myllymäki
        Alexander Nordström
        Filip Ahlskog
        Joel Holm

  7. IK Falken Lag 1                         1900      58,96
        Viktor Rönnskär
        Max Byström
        Herman Höglund
        Elias Blomqvist


H/M17 200 m

  1. Alexander Björkgren                     2002 IFDrott             23,01
  2. Fredrik Björkqvist                      2002 IFÅsarna            23,14
  3. Steven Portin                           2002 IKFalken            23,55
  4. Mattias Asp                             2001 VasaIS              24,10
  5. Lucas Mulders                           2001 VasaIS              24,12
  6. Johannes Åhman                          2002 IFDrott             24,42
  7. Josef Höglund                           2002 IKFalken            24,54
  8. Anton Sandvik                           2001 IFVom               24,77
  9. Nico Mäenpää                            2002 GamlakIF            28,85
 10. Tommy Huynh                                  IFDrott             29,62
     Plamen Alyoshev                              IFVOM                 DNS
     Charlie Portos                               IFNykn                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Axel Norrbacka                          2002 IKFalken            25,53

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Steven Portin                           2002 IKFalken            23,55
  2. Mattias Asp                             2001 VasaIS              24,10
  3. Johannes Åhman                          2002 IFDrott             24,42
  4. Josef Höglund                           2002 IKFalken            24,54
  5. Tommy Huynh                                  IFDrott             29,62
     Plamen Alyoshev                              IFVOM                 DNS

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Alexander Björkgren                     2002 IFDrott             23,01
  2. Fredrik Björkqvist                      2002 IFÅsarna            23,14
  3. Lucas Mulders                           2001 VasaIS              24,12
  4. Anton Sandvik                           2001 IFVom               24,77
  5. Nico Mäenpää                            2002 GamlakIF            28,85
     Charlie Portos                               IFNykn                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Axel Norrbacka                          2002 IKFalken            25,53

H/M17 Tresteg/Kolmiloikka

  1. Enfors Jonatan                          2002 IFÅsarna            12.06 -0,4           
         12,06
              
  2. Rasmus Lahti                            2002 IFDrott             11.89 -1,4           
         11,89
              
  3. Christoffer Pått                        2001 VasaIS              11.58 -0,1           
         11,58
              
     Plamen Alyoshev                              IFVOM                 DNS                
        
        

H/M17 Kula/Kuula

  1. Alfons Söderman                         2001 IFDrott             12.11
          12,11
  2. Younes Elberkennon                           VasaIS               9.40
           9,40
  3. Prince Tshibangu                        2001 VasaIS               9.21
           9,21
  4. Jesper Nyman                                 IFNykn               8.51
           8,51
  5. Axel Norrbacka                          2002 IKFalken             7.42
           7,42
  6. Johannes Ehrs                           2002 IFVom                7.36
           7,36

F/T11 60 m

  1. Tinja Kuoppamaa                         2007 IFNykn               9,13
  2. Dayna Austen                            2008 GamlakIF             9,16
  3. Angelina Laurén                         2007 IFÅsarna             9,21
  4. Bianca Smedlund                         2007 IFDrott              9,22
  5. Mathilda Parkkinen                      2007 LarsmoIF             9,48
  6. Lina Svenlin                            2007 LarsmoIF             9,76
  7. Linn Bergström                          2008 IFNykn               9,78
  8. Louisa Nygård                           2007 IFVom                9,85
  9. Carolina Åhman                          2007 IFDrott              9,86
  9. Felicia Ena                             2007 LarsmoIF             9,86
 11. Izabelle Viitasalo                           IFÅsarna             9,93
 12. Linn Björkskog                          2008 LarsmoIF            10,00
 13. Filippa Elenius                         2008 IKFalken            10,05
 14. Julia Södergård                         2007 IFDrott             10,08
 15. Sointu Finnilä                          2007 GamlakIF            10,13
 16. Melva Wiklund                           2009 IFNykn              10,18
 17. Ines Kangas                                  GamlakarlebyIF      10,21
 18. Meyah Thylin                            2007 LarsmoIF            10,40
 19. Ellie Nilsson                           2010 IFVom               10,52
 20. Tuva Nylund                             2007 VasaIS              10,81
 20. Thilde Sundqvist                        2008 LarsmoIF            10,81
 22. Jolanda Böling                               IFKraft             10,93
 23. Alva Grankulla                               LarsmoIF            10,94
 24. Julia Strandvall                        2010 IFÅsarna            11,15
 25. Emilia Granqvist                        2008 LarsmoIF            11,55

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Angelina Laurén                         2007 IFÅsarna             9,21
  2. Lina Svenlin                            2007 LarsmoIF             9,76
  3. Melva Wiklund                           2009 IFNykn              10,18
  4. Ines Kangas                                  GamlakarlebyIF      10,21
  5. Meyah Thylin                            2007 LarsmoIF            10,40
  6. Jolanda Böling                               IFKraft             10,93

Erä 2                Tuuli: +1,8

  1. Bianca Smedlund                         2007 IFDrott              9,22
  2. Louisa Nygård                           2007 IFVom                9,85
  3. Felicia Ena                             2007 LarsmoIF             9,86
  4. Linn Björkskog                          2008 LarsmoIF            10,00
  5. Julia Södergård                         2007 IFDrott             10,08
  6. Ellie Nilsson                           2010 IFVom               10,52

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Tinja Kuoppamaa                         2007 IFNykn               9,13
  2. Dayna Austen                            2008 GamlakIF             9,16
  3. Mathilda Parkkinen                      2007 LarsmoIF             9,48
  4. Linn Bergström                          2008 IFNykn               9,78
  5. Izabelle Viitasalo                           IFÅsarna             9,93
  6. Filippa Elenius                         2008 IKFalken            10,05
  7. Emilia Granqvist                        2008 LarsmoIF            11,55

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Carolina Åhman                          2007 IFDrott              9,86
  2. Sointu Finnilä                          2007 GamlakIF            10,13
  3. Tuva Nylund                             2007 VasaIS              10,81
  3. Thilde Sundqvist                        2008 LarsmoIF            10,81
  5. Alva Grankulla                               LarsmoIF            10,94
  6. Julia Strandvall                        2010 IFÅsarna            11,15

F/T11 1000 m


  1. Agnes Skytte                            2007 IFDrott           3.34,25
  2. Karlström Sigrid                        2007 IFÅsarna          3.34,46
  3. Winnie Markén                           2008 IFVom             3.36,52
  4. Vilma Hahtokari                         2007 IFÅsarna          3.41,01
  5. Veronica Raikula                        2007 GamlakIF          3.41,63
  6. Julia Åbro                              2008 IFNykn            3.41,97
  7. Ellen Kock                              2008 IKFalken          3.47,74
  8. Matilda Snellman                        2007 LarsmoIF          3.48,99
  9. Ellinor Forsman                         2010 IFNykn            3.52,44
 10. Tilde Thylin                            2007 LarsmoIF          3.53,61
 11. Wilma Nyman                                  IFKraft           3.54,95
 12. Enni Auvinen                            2008 IFDrott           3.58,41
 13. Melia Käldman                           2007 IFVom             3.59,25
 14. Mariela Byskata                         2007 VasaIS            4.00,25
 15. Melida Hakala                           2009 GamlakIF          4.14,65
 16. Jessica Westerlund                      2009 IKFalken          4.16,68
     Cecilia Flocco                          2007 GamlakIF              DNS

F/T11 Längd/Pituus

  1. Anna Nybäck                             2007 IFNykn               3.78                
          3,78
              
  2. Agnes Påfs                              2007 IFVom                3.75                
          3,75
              
  2. Nellie Byggmästar                       2007 LarsmoIF             3.75                
          3,75
              
  4. Ella Wallin                             2008 VasaIS               3.65                
          3,65
              
  5. Elvira Björklund                        2007 IFDrott              3.60                
          3,60
              
  6. Lydia Backman                           2008 IFDrott              3.37                
          3,37
              
  7. Venla Vikström                          2007 LarsmoIF             3.34                
          3,34
              
  7. Tessa Kastrén                           2009 GamlakIF             3.34                
          3,34
              
  9. Isabella Flocco                         2009 GamlakIF             3.30                
          3,30
              
 10. Holm Elin                               2007 IFÅsarna             3.28                
          3,28
              
 10. Cajsa Svenlin                           2008 IFDrott              3.28                
          3,28
              
 12. Nea Norrgård                            2007 IFDrott              3.26                
          3,26
              
 12. Matilda Fors                                 IFDrott              3.26                
          3,26
              
 14. Matilda Hermans                         2009 IFVom                3.25                
          3,25
              
 15. Julia Lindell                                IFÅsarna             3.20                
          3,20
              
 16. Elsie Björkfors                         2007 IFÅsarna             3.18                
          3,18
              
 17. Lotta Lithen                            2008 VasaIS               3.09                
          3,09
              
 18. Linn Österberg                          2007 IFVom                3.06                
          3,06
              
 19. Carla Björkgren                         2009 IFDrott              3.04                
          3,04
              
 20. Lea Snickars                                 IFKraft              3.02                
          3,02
              
 21. Nathalie Stråka                         2008 IFNykn               3.01                
          3,01
              
 22. Ellen Nyberg                            2008 IFÅsarna             3.00                
          3,00
              
 23. Vilma Lindqvist                         2007 IFÅsarna             2.87                
          2,87
              
 24. Alma Eklund                             2007 LarsmoIF             2.84                
          2,84
              
 25. Saga Markén                             2010 IFVom                2.60                
          2,60
              
 26. Milla Byström                           2009 IKFalken             2.57                
          2,57
              
     Matilda Segervall                       2007 IFDrott               DNS                
        
        
     Vilma Hahtokari                         2007 IFÅsarna              DNS                
        
        
     Nova Sandberg                           2008 LarsmoIF              DNS                
        
        

F/T11 Diskus/Kiekko

  1. Sara Cederholm                          2008 IFNykn              19.02
          19,02
  2. Emilia Holmlund                         2008 IFÅsarna            18.74
          18,74
  3. Wilma Grannas                           2008 IFDrott             16.65
          16,65
  4. Tilda Åberg                             2008 VasaIS              15.65
          15,65
  5. Reetta Peltoniemi                       2008 IFDrott             12.15
          12,15
  6. Elin Bergman                                 IFKraft             11.85
          11,85
  7. Lea Sundelin                            2008 LarsmoIF             9.80
           9,80
  8. Stella Norrlin                          2008 IFVom                9.47
           9,47
  9. Selma Slotte                            2008 IFDrott              9.36
           9,36
 10. Siri Ahlskog                                 IFÅsarna             9.24
           9,24
 11. Lydia Svenfelt                          2008 LarsmoIF             7.80
           7,80
 12. Anjelica Bodbacka                       2008 IKFalken             7.41
           7,41

F/T11 4 x 50 m

  1. IF Drott Lag 1                          1900      31,12
  2. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      31,54
  3. Larsmo IF Lag 1                         1900      31,71
  4. IF Åsarna Lag 1                         1900      31,77
  5. Larsmo IF Lag 2                         1900      32,73
  6. Gamlakarleby IF Lag 1                   1900      32,90
  7. IF Drott Lag 3                          1900      33,39
  8. IF VOM Lag 1                            1900      33,66
  9. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      34,06
 10. Larsmo IF Lag 3                         1900      34,14
 11. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900      35,07
 12. IF Kraft                                          35,55
 13. IF VOM Lag 2                            1900      35,84
 14. IK Falken Lag 1                         1900      36,50
 15. IF Drott Lag 2                          1900      36,98
 15. IF Åsarna Lag 2                         1900      36,98
 17. Larsmo IF Lag 4                         1900      37,34
 18. Gamlakarleby IF Lag 2                   1900      37,78
     IK Falken Lag 2                         1900        DNS

Erä 1                

  1. Larsmo IF Lag 2                         1900      32,73
        Matilda Snellman
        Felicia Ena
        Linn Björkskog
        Lea Sundelin

  2. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900      35,07
        Sara Cederholm
        Nathalie Stråka
        Ellinor Forsman
        Melva Wiklund

  3. IF VOM Lag 2                            1900      35,84
        Stella Norrlin
        Matilda Hermans
        Ellie Nilsson
        Winnie Markén

  4. IF Drott Lag 2                          1900      36,98
        Julia Södergård
        Carolina Åhman
        Nea Norrgård
        Matilda Fors

  5. Larsmo IF Lag 4                         1900      37,34
        Thilde Sundqvist
        Nova Sandberg
        Emilia Granqvist
        Alma Eklund


Erä 2                

  1. IF Drott Lag 3                          1900      33,39
        Lydia Backman
        Enni Auvinen
        Cajsa Svenlin
        Reetta Peltoniemi

  2. IF VOM Lag 1                            1900      33,66
        Agnes Påfs
        Louisa Nygård
        Linn Österberg
        Melia Käldman

  3. Larsmo IF Lag 3                         1900      34,14
  4. IF Åsarna Lag 2                         1900      36,98
        Vilma Lindqvist
        Elsie Björkfors
        Julia Lindell
        Siri Ahlskog

  5. Gamlakarleby IF Lag 2                   1900      37,78
        Isabella Flocco
        Ines Kangas
        Tessa Kastrén
        Melida Hakala

     IK Falken Lag 2                         1900        DNS
        Agnes Liljeqvist
        Ilone Kock
        Milla Byström
        Anjelica Bodbacka


Erä 3                

  1. IF Drott Lag 1                          1900      31,12
        Elvira Björklund
        Wilma Grannas
        Agnes Skytte
        Bianca Smedlund

  2. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      31,54
        Linn Bergström
        Anna Nybäck
        Tinja Kuoppamaa
        Julia Åbro

  3. Larsmo IF Lag 1                         1900      31,71
        Venla Vikström
        Mathilda Parkkinen
        Lina Svenlin
        Nellie Byggmästar

  4. IF Åsarna Lag 1                         1900      31,77
        Angelina Laurén
        Vilma Hahtokari
        Elin Holm
        Sigrid Karlström

  5. Gamlakarleby IF Lag 1                   1900      32,90
        Veronica Raikula
        Tessa Kastrén
        Sointu Finnilä
        Dayna Austen

  6. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      34,06
        Tilda Åberg
        Tuva Nylund
        Mariela Byskata
        Ella Wallin

  7. IF Kraft                                          35,55
        Lea Snickars
        Jolanda Böling
        Wilma Nyman
        Elin Bergman

  8. IK Falken Lag 1                         1900      36,50
        Milla Byström
        Jessica Westerlund
        Filippa Elenius
        Ellen Kock


F/T13 60 m

  1. Priscilla Boateng                       2005 IFDrott              8,27
  2. Hanna Hagnäs                            2005 LarsmoIF             8,85
  3. Wilma Nyberg                            2006 IFÅsarna             8,88
  4. Clarine Mutiganda                            VasaIS               8,90
  5. Malva Brännbacka                        2006 LarsmoIF             8,93
  6. Julia Groop                                  IFKraft              9,01
  7. Elin Jakobsson                          2005 IFÅsarna             9,19
  8. Vilhelmina Sjölind                           IFÅsarna             9,21
  9. Jessica Järndahl                        2005 IFDrott              9,49
 10. Angelina Strandvall                          IFÅsarna             9,56
 11. Julia Jansson                           2006 IFNykn               9,57
 12. Frida Ingman                            2005 IFVom                9,58
 13. Tilda Ljung                             2005 IFDrott              9,59
 14. Julia Backlund                          2006 IKFalken             9,68
 15. Clara Linqvist                          2006 IFNykn               9,69
 16. Tora Backholm                           2006 VasaIS               9,81
 16. Jenna Böling                                 IFKraft              9,81
 18. Julia Ena                                    IFNykn               9,94
 19. Rebecca Sandberg                        2006 LarsmoIF            10,34
     Lina Nybacka                            2005 IKFalken              DNS

Erä 1                Tuuli: -0,1

  1. Hanna Hagnäs                            2005 LarsmoIF             8,85
  2. Jessica Järndahl                        2005 IFDrott              9,49
  3. Angelina Strandvall                          IFÅsarna             9,56
  4. Frida Ingman                            2005 IFVom                9,58
  5. Jenna Böling                                 IFKraft              9,81
     Lina Nybacka                            2005 IKFalken              DNS

Erä 2                Tuuli: -0,2

  1. Malva Brännbacka                        2006 LarsmoIF             8,93
  2. Julia Groop                                  IFKraft              9,01
  3. Elin Jakobsson                          2005 IFÅsarna             9,19
  4. Tilda Ljung                             2005 IFDrott              9,59
  5. Julia Backlund                          2006 IKFalken             9,68
  6. Clara Linqvist                          2006 IFNykn               9,69
  7. Tora Backholm                           2006 VasaIS               9,81

Erä 3                Tuuli: +1,6

  1. Priscilla Boateng                       2005 IFDrott              8,27
  2. Wilma Nyberg                            2006 IFÅsarna             8,88
  3. Clarine Mutiganda                            VasaIS               8,90
  4. Vilhelmina Sjölind                           IFÅsarna             9,21
  5. Julia Jansson                           2006 IFNykn               9,57
  6. Julia Ena                                    IFNykn               9,94
  7. Rebecca Sandberg                        2006 LarsmoIF            10,34

F/T13 1000 m


  1. Jamira Suarez                           2005 IFDrott           3.29,75
  2. Vilma Björkskog                         2006 LarsmoIF          3.30,98
  3. Felicia Granholm                        2005 IFVom             3.35,90
  4. Tilde Nordman                           2006 VasaIS            3.45,61
  5. Milla Ström                             2005 IFNykn            3.46,66
  6. Vera Björk                              2005 IKFalken          3.49,88
  7. Ellen Ainasoja                          2006 IFÅsarna          3.50,79
  8. Ellinor Halonen                              IFKraft           3.54,15
  9. Elin Eriksson                           2006 IFVom             4.17,64

F/T13 Höjd/Korkeus

  1. Engla-Lie Holländer                     2005 IFNykn                140
        
        
  2. Mia Backman                             2005 IFDrott               140
        
        
  2. Elisabeth Kvist                         2006 VasaIS                140
        
        
  2. Molly Forslund                          2006 VasaIS                140
        
        
  5. Nicolina Björkskog                      2005 LarsmoIF              135
        
        
  6. Edith Carlsson                          2005 VasaIS                135
        
        
  7. Amanda Parkkinen                        2005 LarsmoIF              130
        
        
  7. Paloma Grannas                          2005 IFDrott               130
        
        
  9. Josefina Kackur                         2006 LarsmoIF              130
        
        
 10. Livia Nilsson                           2005 IFVom                 130
        
        
 11. Ronja Ljungberg                         2007 IFÅsarna              125
        
        
 12. Alva Norrgård                           2005 IFDrott               125
        
        
 13. Wilma Snellman                          2005 LarsmoIF              125
        
        
 14. Elvira Åbrandt                          2006 VasaIS                120
        
        
 15. Maja Semskar                            2006 IFNykn                115
        
        
 15. Tindra Kummel                                IFKraft               115
        
        
 17. Yasmine Bodbacka                        2006 IKFalken              115
        
        
     Tindra Kock                             2006 IKFalken              DNS
        
        
     Mollie Wikman                           2006 IFDrott               DNS
        
        

F/T13 Spjut/Keihäs

  1. Emma Lillas                             2005 IFDrott             27.59
          27,59
  2. Malin Cederholm                         2006 IFNykn              26.23
          26,23
  3. Kiira Nordström                         2005 IFDrott             21.92
          21,92
  4. Madelén Penttinen                       2006 IFVom               21.50
          21,50
  5. Noomi Enlund                            2005 IFDrott             19.15
          19,15
  6. Mathilda Westermark                          IFKraft             17.96
          17,96
  7. Hilda Hautamäki                         2006 IKFalken            16.91
          16,91
  8. Hanna Håkans                            2006 VasaIS              16.63
          16,63
  9. Amanda Holmlund                         2006 IFÅsarna            14.58
          14,58
 10. Emilia Österberg                        2006 IFVom               13.92
          13,92
 11. Emma Wiik                               2006 LarsmoIF            13.78
          13,78
 12. Filippa Kaitfors                             IFDrott             11.20
          11,20

F/T13 4 x 100 m

  1. IF Drott Lag 1                          1900      56,65
  2. IF Åsarna Lag 1                         1900      58,98
  3. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      59,54
  4. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      59,64
  5. Larsmo IF Lag 1                         1900    1.00,72
  6. Larsmo IF Lag 2                         1900    1.01,30
  7. IF Kraft                                        1.01,35
  8. Vasa Idrottssällskap Lag 2              1900    1.01,37
  9. IF Drott Lag 2                          1900    1.02,59
 10. IF VOM Lag 1                            1900    1.02,78
 11. IK Falken Lag 1                         1900    1.03,44
 12. IF Drott Lag 3                          1900    1.04,26
 13. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900    1.09,23

Erä 1                

  1. Larsmo IF Lag 2                         1900    1.01,30
        Josefina Kackur
        Emma Wiik
        Wilma Snellman
        Nicolina Björkskog

  2. Vasa Idrottssällskap Lag 2              1900    1.01,37
        Elvira Åbrandt
        Tilde Nordman
        Iina Länttä
        Clarine Mutiganda

  3. IF Drott Lag 2                          1900    1.02,59
        Jessica Järndahl
        Mollie Wikman
        Alva Norrgård
        Paloma Grannas

  4. IF Drott Lag 3                          1900    1.04,26
        Noomi Enlund
        Kiira Nordström
        Tilda Ljung
        Filippa Kaitfors

  5. IF Nykarlebynejden Lag 2                1900    1.09,23
        Julia Ena
        Julia Jansson
        Maja Semskar
        Mindy Penttinen


Erä 2                

  1. IF Drott Lag 1                          1900      56,65
        Jamira Suarez
        Mia Backman
        Emma Lillas
        Priscilla Boateng

  2. IF Åsarna Lag 1                         1900      58,98
        Vilhelmina Sjölind
        Elin Jakobsson
        Ronja Ljungberg
        Wilma Nyberg

  3. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      59,54
        Clara Linqvist
        Engla-Lie Holländer
        Malin Cederholm
        Milla Ström

  4. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      59,64
        Hanna Håkans
        Molly Forslund
        Elisabeth Kvist
        Lina Lithén

  5. Larsmo IF Lag 1                         1900    1.00,72
        Vilma Björkskog
        Malva Brännbacka
        Amanda Parkkinen
        Hanna Hagnäs

  6. IF Kraft                                        1.01,35
        Julia Groop
        Tindra Kummel
        Jenna Böling
        Mathilda Westermark

  7. IF VOM Lag 1                            1900    1.02,78
        Livia Nilsson
        Madelén Penttinen
        Emilia Österberg
        Frida Ingman

  8. IK Falken Lag 1                         1900    1.03,44
        Hilda Hautamäki
        Yasmine Bodbacka
        Vera Björk
        Julia Backlund


F/T15 100 m

  1. Janna Siegfrids                         2003 VasaIS              13,60
  2. Alicia Björkvik                         2004 IKFalken            13,72
  3. Lova Forsman                            2003 IFDrott             13,77
  4. Laura Ström                             2004 IFNykn              13,95
  5. Thilde Holm                             2004 IFNykn              14,16
  6. Ana-Maria Ciornei                       2003 IFÅsarna            14,29
  7. Sandra Nystrand                         2004 IFNykn              14,33
  8. Ida Lärka                                    IFKraft             14,36
  9. Malin Svenlin                           2004 LarsmoIF            14,53
 10. Mirjam Bamm                                  IFVOM               14,60
 11. Tove Siegfrids                          2004 VasaIS              14,63
 12. Laura Byström                           2003 IKFalken            14,70
 12. Emma Fors                               2004 IKFalken            14,70
 14. Fanny Saarinen                          2004 IFÅsarna            15,45
 15. Sofia Hagman                            2003 IKFalken            15,81
     Moa Forslund                            2003 VasaIS                DNS
     Tilda Gripenberg                        2003 IFDrott               DNS
     Emmi Bengs                              2004 VasaIS                DNS

Erä 1                Tuuli: +1,2

  1. Alicia Björkvik                         2004 IKFalken            13,72
  2. Lova Forsman                            2003 IFDrott             13,77
  3. Sandra Nystrand                         2004 IFNykn              14,33
  4. Mirjam Bamm                                  IFVOM               14,60
  5. Fanny Saarinen                          2004 IFÅsarna            15,45
     Emmi Bengs                              2004 VasaIS                DNS

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Janna Siegfrids                         2003 VasaIS              13,60
  2. Laura Ström                             2004 IFNykn              13,95
  3. Thilde Holm                             2004 IFNykn              14,16
  4. Laura Byström                           2003 IKFalken            14,70
  5. Sofia Hagman                            2003 IKFalken            15,81
     Moa Forslund                            2003 VasaIS                DNS
     Tilda Gripenberg                        2003 IFDrott               DNS

Erä 3                Tuuli: +0,4

  1. Ana-Maria Ciornei                       2003 IFÅsarna            14,29
  2. Ida Lärka                                    IFKraft             14,36
  3. Malin Svenlin                           2004 LarsmoIF            14,53
  4. Tove Siegfrids                          2004 VasaIS              14,63
  5. Emma Fors                               2004 IKFalken            14,70

F/T15 2000 m


  1. Teodora Westerlund                      2004 IFDrott           7.30,21
  2. Tilde Stråka                            2005 IFNykn            7.30,78
  3. Hanna Granbäck                               IFKraft           7.50,84
  4. Tindra Jansson                          2004 IFVom             8.04,60
  5. Chantelle Finne                         2004 IKFalken          8.19,60
     Lina Lahti                              2003 IFDrott               DNS
     Felicia Krook                                IFKraft               DNS

F/T15 Stav/Seiväs

  1. Andrea Rönnskär                         2003 IKFalken              300
        
        
  2. Felicia Vikström                        2004 LarsmoIF              260
        
        
  3. Sandra Carlsson                         2003 VasaIS                220
        
        
  4. Emilia Liljeqvist                       2006 IFNykn                200
        
        
  5. Mollie Wikman                           2006 IFDrott               170
        
        
  6. Emma Vikman                             2003 IFÅsarna              150
        
        
     Matilde Helsing                              IFVOM                 DNS
        
        

F/T15 Kula/ Kuula

  1. Johanna Tikkala                              IFKraft             12.02
          12,02
  2. Wilma Hautamäki                         2003 IKFalken             9.75
           9,75
  3. Emmi Parhiala                                IKFalken             9.72
           9,72
  4. Ingrid Forsman Fanny                    2003 VasaIS               9.53
           9,53
  5. Charlotta Sandkulla                     2004 IFÅsarna             9.50
           9,50
  6. Erica Åminne                                 IFÅsarna             9.24
           9,24
  7. Michelle Nyback                         2003 IFNykn               7.59
           7,59
  8. Tilda Höglund                           2004 IFDrott              7.44
           7,44
  9. Linnea Kackur                           2005 LarsmoIF             6.50
           6,50
 10. Jenna Nystedt                           2004 IFVom                6.35
           6,35
     Nathalie Nyback                         2003 IFNykn                DNS
        
     Carolina Granö                          2003 IKFalken              DNS
        
     Sandra Hongell                               IFÅsarna              DNS
        

F/T15 4 x 100 m


  1. Vasa Idrottssällskap Lag 1              1900      53,46
        Tove Siegfrids
        Janna Siegfrids
        Wilma Honkakangas
        Ida Wikström

  2. IF Drott Lag 1                          1900      55,38
        Lina Lahti
        Lova Forsman
        Tilda Gripenberg
        Tilda Höglund

  3. IF Åsarna Lag 1                         1900      55,83
        Emma Vikman
        Charlotta Sandkulla
        Neah Nyman
        Ana-Maria Ciornei

  4. IF Nykarlebynejden Lag 1                1900      55,85
        Lisa Sundqvist
        Laura Ström
        Sandra Nystrand
        Thilde Holm

  5. IF VOM Lag 1                            1900      56,60
        Mirjam Bamm
        Jenna Nystedt
        Henna Torrkulla
        Tindra Jansson

  6. IF Kraft                                          56,96
        Ida Lärka
        Johanna Tikkala
        Clara Holmberg
        Hanna Granbäck

  7. IK Falken Lag 1                         1900      57,84
        Alicia Björkvik
        Chantelle Finne
        Emma Fors
        Sofia Hagman

     IK Falken Lag 2                         1900        DNS

D/N17 200 m

  1. Madeleine Glasberg                      2001 VasaIS              25,46
  2. Rebecca Åkerholm                        2001 IFDrott             27,29
  3. Linnea Källbacka                        2003 IFVom               27,95
  4. Belinda Stenroos                        2003 IFNykn              28,10
  5. Matilda Nyman                           2002 IFDrott             28,81
  6. Eveliina Suvanto                        2002 IKFalken            29,37
  7. Natalie Stenlund                             IFKraft             29,86
  8. Emma Haglund                            2004 LarsmoIF            30,07
  9. Amanda Hansén                                IFÅsarna            32,51
     Alva Åkerholm                           2001 IFDrott               DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Madeleine Glasberg                      2001 VasaIS              25,46
  2. Belinda Stenroos                        2003 IFNykn              28,10
  3. Matilda Nyman                           2002 IFDrott             28,81
  4. Natalie Stenlund                             IFKraft             29,86
     Alva Åkerholm                           2001 IFDrott               DNS

Erä 2                Tuuli: +2,3

  1. Rebecca Åkerholm                        2001 IFDrott             27,29
  2. Linnea Källbacka                        2003 IFVom               27,95
  3. Eveliina Suvanto                        2002 IKFalken            29,37
  4. Emma Haglund                            2004 LarsmoIF            30,07
  5. Amanda Hansén                                IFÅsarna            32,51

D/N17 Tresteg/Kolmiloikka

  1. Ina Pajunen                             2001 IFÅsarna            10.76 +0,2           
         10,76
              
  2. Ida Backman                             2002 IFDrott             10.10 +1,1           
         10,10
              
  3. Fina Backholm                           2002 VasaIS              10.02 -1,4           
         10,02
              
  4. Suzette Finne                           2002 IKFalken             8.95 -0,3           
          8,95
              
  5. Moa Parkkinen                           2002 IFDrott              8.59 -0,4           
          8,59
              
  6. Evelina Österberg                       2003 IFVom                8.43 -0,2           
          8,43
          -1,5
  7. Tindra Sundvik                          2003 IFNykn               7.70 -0,1           
          7,70
              
  8. Ida Svedman                                  IFKraft              7.58 -1,5           
          7,58
              
     Hanna Back                              2003 IFNykn                DNS                
        
       
                
        
D/N17 Kula/Kuula

  1. Linn Sund                               2001 VasaIS              14.35
          14,35
  2. Elin Källberg                           2002 VasaIS              11.73
          11,73
  3. Erica Karlström                         2002 IFNykn               9.90
           9,90
  4. Tilda Borgmästars                       2001 IKFalken             9.68
           9,68
  5. Christina Dahl                          2002 IFDrott              8.75
           8,75
  6. Tatjana Sizowa                          2002 IFVom                7.80
           7,80
  7. Jasmine Vikström                        2002 LarsmoIF             7.66
           7,66
  8. Elina Juslin                                 IFKraft              7.32
           7,32
  9. Jenny Broända                                IFÅsarna             7.18
           7,18


  Slutpoäng 2018

  1. IF Drott            13377 p
  2. IF Åsarna           10719 p
  3. IF Nykarlebynejden   9853 p
  4. IK Falken            9510 p
  5. Vasa IS              9474 p
  6. IF VOM               9239 p
  7. IF Kraft             8878 p
  8. Larsmo IF            6644 p
  9. Gamlakarleby IF      4672 p