Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
11.06. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 13:36 12.06.2018)
58-Cup 2/5 
Kenttäurheilijat -58
11.06.2018

M 100m
1)   Michael Niskala                  KU-58                     11,72             
2)   Marko Petäjä                     ForssSa                   12,20             
3)   Tomas Jatsko                     TapE                      12,48             
4)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     13,23             
5)   Antti Koskinen                   ViipU                     13,60             
6)   Tuomas Nupponen                  KU-58                     14,61             
7)   Seppo Tenitz                     ViipU                     15,61             
     Adam Ben Hachemi                 KU-58                     DQ                
     Georg Dunkel                     KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Michael Niskala                  KU-58                     11,72             
2)   Marko Petäjä                     ForssSa                   12,20             
3)   Tomas Jatsko                     TapE                      12,48             
4)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     13,23             
     Adam Ben Hachemi                 KU-58                     DQ                

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Antti Koskinen                   ViipU                     13,60             
2)   Tuomas Nupponen                  KU-58                     14,61             
3)   Seppo Tenitz                     ViipU                     15,61             
     Georg Dunkel                     KU-58                     DNS               


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    12,63             
2)   Emma Tuomala                     HIFK                      13,00             
3)   Rosa Salonen                     KU-58                     13,22             
4)   Kati Oikarinen                   RC                        15,42             
5)   Sinikka Illaru                   LänsiUU                   17,29             


M 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Marko Petäjä                     ForssSa                   18,41             
2)   Adam Ben Hachemi                 KU-58                     18,55             
3)   Samuel Shams                     KU-58                     19,71             
4)   Tuomas Nupponen                  KU-58                     21,93             
5)   Seppo Tenitz                     ViipU                     23,61             


N 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Salla Parviainen                 EsboIF                    18,88             
2)   Tiina Hakanen                    TampPy                    19,79             
3)   Heidi Oila                       EspTa                     21,41             
4)   Kati Oikarinen                   RC                        23,34             
5)   Jenni Korvenpää                  KU-58                     24,60             
     Hilda Oila                       EspTa                     DNS               


M 1000m
Loppukilpailu
1)   Atte Nevala                      KU-58                     2.36,77           
2)   Juha Löppönen                    HelsJy                    2.54,39           
3)   Antero Viita                     KU-58                     3.00,02           
4)   Juho Leinonen                    TampPy                    3.00,80           
5)   Teemu Puustinen                  KU-58                     3.08,68           
6)   Tuomas Nupponen                  KU-58                     3.18,11           


N 1000m
Loppukilpailu
1)   Essi Kivelä                      EspTa                     3.14,25           
2)   Leena Mäkäräinen                 KU-58                     3.30,36           


P7 400m
Loppukilpailu
1)   Jimi Andelin                     KU-58                     1.42,20           
2)   Lauri Torro                      KU-58                     2.01,46           
3)   Noel Pehkonen                    KU-58                     2.06,45           
4)   Eetu Tammelin                    KU-58                     2.08,30           
5)   Eino Suokas                      KU-58                     2.18,73           
     Alexander Kumlin                 KU-58                     1.54,22           


T7 400m
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     1.26,36           
2)   Riina Pellinen                   KU-58                     1.41,76           
3)   Oona-Ilona Orava                 KU-58                     1.47,55           
4)   Oona Malinen                     KU-58                     1.49,84           
     Venla Salonen                    KU-58                     DNS               


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Andelin                     KU-58                     3,04              
     2,98   3,04   2,87   
                          

2)   Hugo Larvala                     KU-58                     2,23              
     2,23   2,04   2,15   
                          

3)   Noel Pehkonen                    KU-58                     2,09              
     2,09   1,79   2,04   
                          

4)   Eetu Tammelin                    KU-58                     2,08              
     2,08   1,75   1,72   
                          

5)   Lauri Torro                      KU-58                     1,60              
     1,33   1,46   1,60   
                          

6)   Eino Suokas                      KU-58                     1,57              
     1,43   1,48   1,57   
                          



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     2,80              
     2,80   2,45   2,63   
                          

2)   Riina Pellinen                   KU-58                     2,58              
     2,21   2,52   2,58   
                          

3)   Oona-Ilona Orava                 KU-58                     2,42              
     2,42   2,27   2,17   
                          

4)   Oona Malinen                     KU-58                     2,05              
     1,99   2,05   1,89   
                          

     Venla Salonen                    KU-58                                       


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Anton Roukkula                   KU-58                     4.31,85           
2)   Ville Lintu                      KU-58                     5.00,44           
3)   Jimi Kolari                      KU-58                     5.19,05           
4)   Vili Aalto                       KU-58                     5.31,28           
     Mikael Taiminen                  KU-58                     DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Hilma Larvala                    KU-58                     4.08,18           
2)   Mette Honkala                    KU-58                     4.27,55           
3)   Matilda Suokas                   KU-58                     4.40,77           
4)   Emmi Orava                       KU-58                     4.43,28           
5)   Minja Malinen                    KU-58                     5.13,96           
6)   Noora Komu                       KU-58                     7.53,46           
     Nella Andelin                    KU-58                     DNF               
     Usva Torro                       KU-58                     DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Roukkula                   KU-58                     2,92              
     2,72   2,92   2,77   
                          

2)   Jimi Kolari                      KU-58                     2,78              
     2,78   2,76   x      
                          

3)   Ville Lintu                      KU-58                     2,40              
     2,22   2,35   2,40   
                          

4)   Alexander Kumlin                 KU-58                     2,30              
     x      2,30   2,12   
                          

5)   Vili Aalto                       KU-58                     2,14              
     2,02   2,14   1,90   
                          

     Mikael Taiminen                  KU-58                     DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Usva Torro                       KU-58                     3,32              
     3,32   3,29   3,06   
                          

2)   Emmi Orava                       KU-58                     3,22              
     3,18   3,22   3,21   
                          

3)   Nella Andelin                    KU-58                     3,15              
     3,15   3,03   3,07   
                          

4)   Hilma Larvala                    KU-58                     3,06              
     3,06   3,05   2,84   
                          

5)   Mette Honkala                    KU-58                     2,84              
     2,73   2,84   2,76   
                          

6)   Minja Malinen                    KU-58                     2,78              
     2,78   2,55   2,50   
                          

7)   Noora Komu                       KU-58                     2,77              
     2,77   2,53   2,72   
                          

8)   Meriam Jrad                      KU-58                     2,75              
     2,75   2,56   2,73   
                          

9)   Matilda Suokas                   KU-58                     2,71              
     2,70   2,67   2,71   
                          

10)  Adelia Kiviranta                 KU-58                     2,61              
     2,37   2,54   2,61   
                          



P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.37,05           
2)   Leevi Piispanen                  KU-58                     4.11,64           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nea Puiro                        KU-58                     4.00,46           
2)   Noora Meriläinen                 KU-58                     4.29,67           
3)   Maija Keskivinkka                KU-58                     4.36,10           
4)   Iina Taiminen                    KU-58                     4.39,84           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Abdulrahman Imoro                HKV                       4,54              
     4,33   4,42   4,54   
                          

2)   Aron Häyrynen                    HKV                       3,95              
     3,95   3,75   3,85   
                          

3)   Tyyko Haapala                    KU-58                     3,79              
     3,79   3,64   3,64   
                          

4)   Joel Pellinen                    KU-58                     3,39              
     3,13   3,13   3,39   
                          

5)   Leevi Piispanen                  KU-58                     3,00              
     3,00   2,87   2,85   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella Passoja                     KU-58                     3,53              
     3,53   3,39   3,37   
                          

2)   Nea Puiro                        KU-58                     3,40              
     3,28   3,40   3,23   
                          

3)   Noora Meriläinen                 KU-58                     3,28              
     3,21   3,28   3,27   
                          

4)   Sara Oikarainen                  KU-58                     3,23              
     3,10   3,18   3,23   
                          

5)   Elsa Hietanen                    KU-58                     3,13              
     3,13   3,01   3,05   
                          

6)   Maija Keskivinkka                KU-58                     2,93              
     2,93   2,84   2,74   
                          

7)   Iina Taiminen                    KU-58                     2,75              
     2,54   2,75   2,71   
                          



P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Ikola                       KU-58                     3.10,16           
2)   Veeti Savolainen                 KerU                      3.25,47           
3)   Joona Heiskanen                  KU-58                     3.41,57           
4)   Josue Perez Rosello              KU-58                     3.46,93           
5)   Ville Korhonen                   KU-58                     4.21,43           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ella Perttula                    KU-58                     3.44,31           
2)   Ella Sahi                        KU-58                     4.04,29           
3)   Veera Rintala                    KU-58                     4.31,86           
     Sara Puiro                       KU-58                     DNS               


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Heiskanen                  KU-58                     4,31 +1,0          
     4,31   4,11   4,20   4,20   4,09   4,18   
     +1,0   +0,7   +0,9   -1,0   +0,8   +0,6   

2)   Santtu Heiskanen                 KU-58                     4,20 +1,1          
     4,20   4,11   3,68   3,61   3,85   4,12   
     +1,1   +1,0   +0,8   +0,9   +0,9   -0,5   

     Ville Korhonen                   KU-58                     NM +0,8           
     x      x      x      x      x      x      
     +1,4   +1,1   +1,1   +1,5   +0,5   +0,8   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      5,42 -0,5          
     5,06   5,42   4,89   5,12   5,06   4,92   
     +0,9   -0,5   +1,0   +0,8   +1,6   +1,0   

2)   Inka Söderlund                   KU-58                     4,90 +0,5          
     x      4,08   4,53   4,90   4,71   4,44   
     +1,0   +1,2   +0,7   +0,5   +0,9   +0,6   

3)   Ella Sahi                        KU-58                     3,85 +0,6          
     x      3,74   3,79   3,85   3,81   3,53   
     +2,0   +2,5   +0,5   +0,6   +1,2   -0,6   

4)   Veera Rintala                    KU-58                     3,33 +0,5          
     3,29   3,33   3,23   3,14   3,14   x      
     +0,6   +0,5   -0,5   +0,5   +0,8   +0,7   

5)   Sara Puiro                       KU-58                     2,87 +1,2          
     2,47   2,46   2,56   2,46   1,36   2,87   
     +0,7   +0,6   +1,0   +0,5   -0,5   +1,2   



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       13,14             
2)   Emil Hamström                    KU-58                     13,14             
3)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   15,13             
     Panu Leinonen                    VantSa                    DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Inka Söderlund                   KU-58                     14,44             
     Olivia Marttila                  VantSa                    DNS               


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Shams                     KU-58                     5,84 +0,5          
     x      5,72   5,84   5,83   4,43   5,52   
     +1,2   +1,2   +0,5   +0,8   +1,0   -0,8   

2)   Simeon Vorselman                 HKV                       5,56 +0,7          
     5,56   x      5,37   x      5,41   5,24   
     +0,7   -0,6   -0,5   +0,7   +1,4   -0,5   

3)   Emil Hamström                    KU-58                     4,67 +0,6          
     4,53   4,64   4,27   4,61   4,67   4,18   
     +2,1   +1,2   +1,3   +0,5   +0,6   +0,5   



T15 Pituus
Loppukilpailu
     Olivia Marttila                  VantSa                  DNS               




© 2018 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.42 - 12.06.2018 13.33.19