Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
18.08. klo 15:30 Itäisen alueen aluemestaruusviestit Tulokset (päivitetty: 18:37 18.08.2018)
Itäisen alueen aluemestaruusviestit
Urheilupuisto
18.8.2018

TULOKSET

M 4 x 400 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                         4.12,26 
        Lars Vicari
        Antti Nisonen
        Jarkko Rikkonen
        Veikko Korpikallio


M 4 x 800 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                         9.35,24 
        Veikko Korpikallio
        Lars Vicari
        Juho Siikilä
        Antti Nisonen


M17 4 x 100 m


  1. Savonlinnan Riento 5                              50,99 
        Veikko Hirvonen
        Miska Käyhkö
        Jooseppi Sallinen
        Kai Yin


M17 3 x 800 m


     Savonlinnan Riento 5                                DNF 
        Kai Yin
        Jooseppi Sallinen
        Miska Käyhkö


M19 4 x 100 m


  1. Savonlinnan Riento 5                              47,10 
        Severi Niittymäki
        Niko Mutikainen
        Mouctar Diallo
        Rasmus Hiltunen


N 4 x 100 m


  1. Joensuun Kataja 15                                50,20 
        Niina Mutanen
        Jenna Riikonen
        Roosa Ylimaula
        Jessica Miettinen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                           50,56 
        Sonja Nousiainen
        Liina Mäkelä
        Inka Puumalainen
        Mette Ukkonen


N 4 x 400 m


  1. Savonlinnan Riento 5                            4.02,87 
        Ella Kumpulainen
        Pihla Hokkanen
        Ella Kainulainen
        Neea Käyhkö


T15 4 x 100 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                           53,72 
        Ronja Mihailov
        Saaga Attenberg
        Emmi Karjalainen
        Aada Ombati

  2. Savonlinnan Riento 5                              53,93 
        Emma Halonen
        Siiri Nyyssönen
        Erin Kainulainen
        Heidi Tyrväinen

  3. Mikkelin Kilpa-Veikot 8                           54,33 
        Heljä Halonen
        Eevi Immonen
        Ella Marttinen
        Amanda Asikainen

  4. Valkealan Kajo 6                                  56,32 
        Nea Korhonen
        Niina Lehtinen
        Iida Ahonen
        Anna Heimonen


T15 4 x 800 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                        10.23,75 
        Janina Vanhanen
        Eevi Immonen
        Saaga Attenberg
        Aada Ombati

  2. Savonlinnan Riento 5                           11.38,93 
        Heidi Tyrväinen
        Emma Halonen
        Helmi Laine
        Erin Kainulainen


T15 4 x 80 m aj


  1. Savonlinnan Riento 5                              53,80 
        Erin Kainulainen
        Helmi Laine
        Emma Halonen
        Siiri Nyyssönen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                           54,69 
        Heljä Halonen
        Emmi Karjalainen
        Eevi Immonen
        Ronja Mihailov


N17 4 x 100 m


  1. Iisalmen Visa 14                                  49,71 
        Kiia Koivistoinen
        Emmi Kiviharju
        Amanda Kulju
        Minttu Eskelinen

     Savonlinnan Riento 5                                 DQ 
        Niina Karttunen
        Milla Pirkkalainen
        Elina Rönkkö
        Neea Käyhkö


N17 4 x 300 m


  1. Savonlinnan Riento 5                            2.55,82 
        Niina Karttunen
        Milla Pirkkalainen
        Siiri Nyyssönen
        Elina Rönkkö


N17 3 x 800 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 4                         8.31,20 
        Aada Miskala
        Marikki Melkinen
        Ronja Mihailov