Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
01.08. klo 17:30 Seuracupin II-osa Tulokset (päivitetty: 21:59 02.08.2018)
Seuracupin II-osa
Kankaanpään Seudun Leisku
01.08.2018


Pisteet
Porin Yleisurheilu	        12408
Noormarkun Nopsa	        11180
Kankaanpään seudun Leisku	10234
Vammalan seudun Voima	        9137
Lauttakylän Luja	        8981
Säkylän Urheilijat	        6603
Nakkilan Vire	                4978
Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	4462
Parkanon Urheilijat	        4358
Ulvila Sport Team	        1751
Porin Tarmo	                330



P11 150m
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   23,17             
2)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   23,62             
3)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  23,81             
4)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   24,17             
5)   Eetu Salmi                       NoormNo                   24,35             
6)   Arttu Perälä                     ParkU                     24,49             
7)   Joakim Kujala                    NoormNo                   24,52             
8)   Leevi Pein                       KanksLei                  24,72             
9)   Arttu Rantala                    NakkVire                  26,54             
10)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     26,62             
11)  Aku Karjala                      PorinYU                   26,79             
12)  Daniel Huppunen                  KokemKV                   29,59             
13)  Jaakko Hynnä                     SäkU                      31,68             
     Juho Unkuri                      NakkVire                  23,75             
     Juho Kallio                      NoormNo                   25,72             
     Veli Lampila                     VammsVoi                  24,26             
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   23,46             
     Niklas Haanpää                   SäkU                                        

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Joakim Kujala                    NoormNo                   24,52             
2)   Leevi Pein                       KanksLei                  24,72             
3)   Aku Karjala                      PorinYU                   26,79             
     Juho Kallio                      NoormNo                   25,72             
     Juho Unkuri                      NakkVire                  23,75             
     Veli Lampila                     VammsVoi                  24,26             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   23,17             
2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  23,81             
3)   Arttu Perälä                     ParkU                     24,49             
4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     26,62             
5)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   29,59             
6)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      31,68             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,7
1)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   23,62             
2)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   24,17             
3)   Eetu Salmi                       NoormNo                   24,35             
4)   Arttu Rantala                    NakkVire                  26,54             
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   23,46             
     Niklas Haanpää                   SäkU                                        


T11 150m
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   22,25             
2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   23,18             
3)   Aada Salonen                     PorinYU                   23,43             
4)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,20             
5)   Kerttu Heininen                  KanksLei                  24,33             
6)   Hilla Tenho                      NoormNo                   24,94             
7)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  25,32             
8)   Nellie Rouhikko                  NakkVire                  25,98             
9)   Iida Ilander                     PorinTa                   26,10             
10)  Sara Karimäki                    VammsVoi                  26,15             
11)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     27,08             
12)  Ingrita-Riin Masur               SäkU                      27,33             
     Helmi Äärelä                     NakkVire                  26,26             
     Senja Pakkanen                   KanksLei                  25,97             
     Minttu Heinonen                  VammsVoi                  26,24             
     Janita Kinnanen                  VammsVoi                  23,04             
     Senni Kautto                     ParkU                                       

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Aada Salonen                     PorinYU                   23,43             
2)   Kerttu Heininen                  KanksLei                  24,33             
3)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  25,32             
     Helmi Äärelä                     NakkVire                  26,26             
     Senja Pakkanen                   KanksLei                  25,97             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   22,25             
2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,20             
3)   Iida Ilander                     PorinTa                   26,10             
     Janita Kinnanen                  VammsVoi                  23,04             
     Minttu Heinonen                  VammsVoi                  26,24             
     Senni Kautto                     ParkU                                       

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,1
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   23,18             
2)   Hilla Tenho                      NoormNo                   24,94             
3)   Nellie Rouhikko                  NakkVire                  25,98             
4)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  26,15             
5)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     27,08             
6)   Ingrita-Riin Masur               SäkU                      27,33             


P11 60m aidat
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,73             
2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  11,16             
3)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,36             
4)   Miska Laaksonen                  LauttLu                   11,45             
5)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   11,68             
6)   Juho Unkuri                      NakkVire                  12,45             
7)   Jone Sirén                       ParkU                     12,97             
8)   Onni Mäkelä                      UlvST                     13,50             
9)   Niklas Haanpää                   SäkU                      15,10             
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,75             
     Kalle Kyösti                     ParkU                     15,44             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,73             
2)   Miska Laaksonen                  LauttLu                   11,45             
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   11,68             
4)   Jone Sirén                       ParkU                     12,97             
5)   Niklas Haanpää                   SäkU                      15,10             
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,75             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  11,16             
2)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,36             
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  12,45             
4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     13,50             
     Kalle Kyösti                     ParkU                     15,44             


T11 60m aidat
1)   Maija Vuori                      NakkVire                  11,04             
2)   Anni Teronen                     VammsVoi                  11,31             
3)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   11,72             
4)   Liina Laine                      LauttLu                   11,87             
5)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   12,61             
6)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   12,65             
7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  12,92             
8)   Petra Broman                     PorinYU                   13,24             
9)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  13,98             
10)  Iida Ilander                     PorinTa                   14,33             
11)  Ronja Niemenmaa                  ParkU                     15,32             
     Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   12,50             
     Janita Kinnanen                  VammsVoi                  11,80             
     Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     13,72             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   11,72             
2)   Liina Laine                      LauttLu                   11,87             
3)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   12,65             
4)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  12,92             
5)   Iida Ilander                     PorinTa                   14,33             
6)   Ronja Niemenmaa                  ParkU                     15,32             
     Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   12,50             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Maija Vuori                      NakkVire                  11,04             
2)   Anni Teronen                     VammsVoi                  11,31             
3)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   12,61             
4)   Petra Broman                     PorinYU                   13,24             
5)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  13,98             
     Janita Kinnanen                  VammsVoi                  11,80             
     Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     13,72             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  115               
     85     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Patrik Viikisalo                 PorinYU                   115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Jere Peltomäki                   KanksLei                  105               
     90     95     100    105    110    
     xo     o      xo     xo     xxx    

5)   Kristian Somelar                 KanksLei                  100               
     95     100    105    
     xo     o      xxx    

6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

7)   Onni Unkuri                      NakkVire                  100               
     90     95     100    105    
     xo     o      xxo    xxx    

8)   Kalle Kyösti                     ParkU                     95                
     90     95     100    
     o      xo     xxx    

8)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

10)  Alex Nurmi                       SäkU                      90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Jone Sirén                       ParkU                     NH                
     0      
     -      

     Nico Välimäki                    VammsVoi                  95                
     85     90     95     100    
     o      xo     xo     xxx    

     Romeo Horelli                    KokemKV                   NH                
     0      
     -      



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   150               
     130    140    145    150    152    
     xo     o      o      xo     xxx    

2)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Emilia Palomäki                  UlvST                     110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Siiri Laino                      KanksLei                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

6)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

6)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      x--    

8)   Senni Kautto                     ParkU                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

9)   Nelli Ranne                      PorinYU                   100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxo    x--    

10)  Iida Lehto                       SäkU                      85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xxx    

     Emmi Vidqvist                    UlvST                     NH                
     70     
     -      

     Essi Kinnanen                    VammsVoi                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xxo    x--    

     Ronja Niemenmaa                  ParkU                     100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   9,54              
     9,04   9,50   9,33   9,54   

2)   Riki Honkanen                    ParkU                     7,88              
     6,97   7,88   7,04   7,72   

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  7,61              
     7,21   7,26   7,44   7,61   

4)   Juho Kallio                      NoormNo                   7,45              
     5,85   7,25   7,26   7,45   

5)   Jimi Salo                        NoormNo                   7,36              
     6,73   7,36   6,76   6,31   

6)   Eino Isometsä                    KanksLei                  6,99              
     6,99   5,00   5,31   6,34   

7)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     6,96              
     6,96   x      5,95   x      

8)   Onni Reko                        SäkU                      6,60              
     6,08   6,33   6,36   6,60   

9)   Veli Lampila                     VammsVoi                  6,32              
     5,80   5,80   5,30   6,32   

10)  Lauri Meskanen                   PorinYU                   6,07              
     5,66   5,65   6,07   5,98   

11)  Aapo Manner                      NoormNo                   5,39              
     4,89   4,87   5,27   5,39   

12)  Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  5,16              
     4,38   x      5,16   4,55   

     Leevi Pein                       KanksLei                  5,33              
     5,28   4,35   5,33   5,14   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,74              
     x      8,51   8,69   8,74   

2)   Ella Kause                       PorinYU                   8,69              
     7,86   8,65   8,13   8,69   

3)   Emilia Helmi                     NoormNo                   8,08              
     8,01   8,08   7,72   6,90   

4)   Elli Isometsä                    KanksLei                  7,59              
     7,32   6,77   x      7,59   

5)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   6,48              
     5,93   5,95   6,01   6,48   

6)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  6,43              
     6,04   6,40   6,34   6,43   

7)   Moona Kivitie                    UlvST                     6,23              
     5,64   6,23   5,84   6,18   

8)   Venla Pääkkönen                  VammsVoi                  5,86              
     4,80   4,95   5,86   5,58   

9)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     5,06              
     5,06   4,20   4,55   4,46   

10)  Netta Nevala                     KokemKV                   3,46              
     2,65   3,37   3,41   3,46   

     Anna Saine                       KanksLei                                    
     Emmi Vidqvist                    UlvST                                       
     Polina Protasov                                                              
     Sofia Sjöblom                    NakkVire                  6,44              
     6,44   5,42   6,23   5,40   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Juho Kallio                      NoormNo                   6.12,60           
2)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   6.36,21           
3)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   7.10,32           
4)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  7.13,56           
5)   Leevi Pein                       KanksLei                  7.14,40           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   6.07,64           
2)   Emilia Palomäki                  UlvST                     6.18,77           
3)   Moona Kivitie                    UlvST                     6.35,23           
4)   Petra Broman                     PorinYU                   6.44,66           
5)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   6.50,61           
6)   Iina Kause                       PorinYU                   7.03,07           
7)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   7.10,24           
8)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  7.21,40           
9)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  7.21,43           
10)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  7.56,12           
11)  Iida Lehto                       SäkU                      8.20,80           


T/P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa 1               NoormNo                   7.55,11           
   1) Juho Kallio, 2) Nuppu Willman, 
   3) Sakarja Koivisto, 4) Emilia Helmi
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   8.09,24           
   1) Patrik Viikisalo, 2) Milja Miikkulainen, 
   3) Niklas Nuorsaari, 4) Ella Kause
3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   8.17,56           
   1) Eerik Lehtinen, 2) Eevi Pohjolainen, 
   3) Miska Laaksonen, 4) Siiri Mäkelä
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.18,57           
   1) Veli Lampila, 2) Sara Karimäki, 
   3) Joose Tiensuu, 4) Anni Teronen
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  8.43,07           
   1) Leevi Pein, 2) Siiri Laino, 
   3) Rasmus Heiniluoma, 4) Kerttu Heininen
6)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  8.47,13           
   1) Arttu Rantala, 2) Helmi Äärelä, 
   3) Juho Unkuri, 4) Maija Vuori
7)   Noormarkun Nopsa 2               NoormNo                   8.53,08           
   1) Samuel Jussila, 2) Hilla Tenho, 
   3) Eetu Salmi, 4) Ronja Räsänen
8)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     9.25,13           
   1) Jone Sirén, 2) Inka Kuusiluoma, 
   3) Kalle Kyösti, 4) Senni Kautto


P13 200m
1)   Matias Marila                    KokemKV                   28,95             
2)   Tino Knuutila                    KanksLei                  29,22             
3)   Juhana Siivonen                  SäkU                      30,90             
4)   Niilo Harjunmaa                  LauttLu                   31,05             
5)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   31,21             
6)   Leo Fabig                        NoormNo                   31,90             
7)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     33,80             
8)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  34,89             
     Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  31,92             
     Saku Määttä                      VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Matias Marila                    KokemKV                   28,95             
2)   Niilo Harjunmaa                  LauttLu                   31,05             
3)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   31,21             
4)   Leo Fabig                        NoormNo                   31,90             
5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  34,89             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  29,22             
2)   Juhana Siivonen                  SäkU                      30,90             
3)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     33,80             
     Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  31,92             
     Saku Määttä                      VammsVoi                  DNS               


T13 200m
1)   Aleksanda Huhtala                PorinYU                   30,32             
2)   Miia Rintala                     VammsVoi                  30,94             
3)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   31,53             
4)   Jessi Lope                       NoormNo                   31,89             
5)   Reetta Ääri                      SäkU                      32,22             
6)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   32,65             
7)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   32,70             
8)   Heini Vuori                      NakkVire                  32,73             
9)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  33,05             
10)  Ella Salminen                    PorinYU                   33,43             
11)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  34,05             
12)  Meri Kumpulainen                 PorinYU                   34,18             
13)  Veera Haapa                      ParkU                     34,49             
     Emmi Sirén                       ParkU                     31,08             
     Eveliina Haviala                 NakkVire                  29,31             
     Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   31,23             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Miia Rintala                     VammsVoi                  30,94             
2)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   32,65             
3)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   32,70             
4)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  33,05             
5)   Ella Salminen                    PorinYU                   33,43             
6)   Meri Kumpulainen                 PorinYU                   34,18             
     Emmi Sirén                       ParkU                     31,08             
     Eveliina Haviala                 NakkVire                  29,31             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Aleksanda Huhtala                PorinYU                   30,32             
2)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   31,53             
3)   Jessi Lope                       NoormNo                   31,89             
4)   Reetta Ääri                      SäkU                      32,22             
5)   Heini Vuori                      NakkVire                  32,73             
6)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  34,05             
7)   Veera Haapa                      ParkU                     34,49             
     Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   31,23             


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Matias Henttinen                 KokemKV                   9,86              
2)   Joona Nurmi                      NoormNo                   10,22             
3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   10,82             
4)   Rami Tuominen                    KanksLei                  11,08             
5)   Henri Hynnä                      SäkU                      12,61             
6)   Severi Laine                     LauttLu                   13,30             


T13 60m aidat
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,40             
2)   Sara Peltonen                    SäkU                      11,85             
3)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   12,06             
4)   Emmi Sirén                       ParkU                     12,06             
5)   Liuba Agabova                                              12,69             
6)   Alli Harakka                     LauttLu                   12,76             
7)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,21             
8)   Olga Kononen                     NoormNo                   13,76             
     Siiri Pein                       KanksLei                  DNS               
     Emmi Niemenmaa                   ParkU                     13,94             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,40             
2)   Sara Peltonen                    SäkU                      11,85             
3)   Alli Harakka                     LauttLu                   12,76             
     Emmi Niemenmaa                   ParkU                     13,94             
     Siiri Pein                       KanksLei                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   12,06             
2)   Emmi Sirén                       ParkU                     12,06             
3)   Liuba Agabova                                              12,69             
4)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,21             
5)   Olga Kononen                     NoormNo                   13,76             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   4,31 +0,0          
     -      4,31   4,25   4,13   
            +0,0   +1,4   +0,3   

2)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  4,14 +0,5          
     3,96   3,96   4,14   3,95   
     +0,0   +0,0   +0,5   +0,3   

3)   Niklas Ranne                     PorinYU                   4,12 +2,4  3,90 +0,2
     -      3,85   4,12   3,90   
            -1,0   +2,4   +0,2   

4)   Daniel Jalo                      LauttLu                   3,88 +1,3          
     3,73   3,88   3,88   3,88   
     -0,8   +1,4   +0,0   +1,3   

5)   Juuso Marttila                   PorinYU                   3,74 +0,9          
     -      -      3,74   3,74   
                   +0,9   +0,9   

6)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,64 +0,1          
     3,45   3,01   3,57   3,64   
     +0,3   +0,0   +0,5   +0,1   

7)   Ilpo Heikkilä                    KanksLei                  3,55 +0,0          
     3,24   3,55   -      3,46   
     -0,2   +0,0          +0,5   

8)   Akseli Mäkitalo                  SäkU                      3,05 +1,5          
     2,95   -      3,05   -      
     +1,2          +1,5          

     Atte Peltoniemi                  ParkU                     4,33 +1,4          
     -      4,14   4,33   4,17   
            +0,1   +1,4   +0,6   

     Juhana Siivonen                  SäkU                      3,53 +0,4          
     3,15   3,51   2,26   3,53   
     +0,5   +0,0   +0,5   +0,4   

     Tino Knuutila                    KanksLei                  4,25 +0,8          
     4,25   4,14   4,23   4,16   
     +0,8   +0,0   +2,4   +0,2   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   4,26 +0,4          
     4,06   4,00   3,95   4,26   
     +0,1   +0,4   +1,6   +0,4   

2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   3,93 -0,4          
     3,76   3,79   3,65   3,93   
     +3,0   +0,0   +1,3   -0,4   

3)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   3,78 +0,0          
     3,78   3,73   -      3,60   
     +0,0   +0,0   +0,0   +2,1   

4)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  3,72 +1,6          
     2,47   3,36   3,72   3,35   
     +0,0   +0,0   +1,6   +1,9   

5)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   3,69 +1,5          
     3,69   -      3,49   3,59   
     +1,5          +2,3   +0,4   

6)   Veera Kaunisto                   VammsVoi                  3,66 +1,0          
     3,50   3,66   3,49   -      
     +0,0   +1,0   +0,0          

7)   Ilona Koivuranta                 LauttLu                   3,51 +0,0          
     -      -      3,51   3,50   
            +0,0   +0,0   +1,5   

8)   Joanna Hämäläinen                SäkU                      3,42 +2,7  3,39 +0,6
     3,00   3,30   3,42   3,39   
     +0,0   +0,0   +2,7   +0,6   

9)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  3,18 +0,0          
     3,15   3,18   3,15   -      
     +0,0   +0,0   +1,4          

10)  Emmi Niemenmaa                   ParkU                     3,18 +1,9          
     -      3,08   2,91   3,18   
     +1,0   +0,7   +2,3   +1,9   

     Emmi Sirén                       ParkU                                       
     Veera Haapa                      ParkU                     3,38 +0,6          
     2,80   -      3,38   3,18   
     +0,6   +1,5   +0,6   +1,3   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Atte Peltoniemi                  ParkU                     11,26             
     10,57  10,94  10,41  11,26  

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  8,73              
     8,33   8,31   8,73   8,16   

3)   Justus Walli                     NoormNo                   8,47              
     8,45   x      8,15   8,47   

4)   Olli Heikkilä                    KanksLei                  8,39              
     7,91   8,39   8,29   8,19   

5)   Veikka Loikas                    PorinYU                   7,95              
     7,25   7,95   x      7,51   

     Juhana Siivonen                  SäkU                      6,65              
     6,43   6,35   6,65   6,46   

     Matias Marila                    KokemKV                   11,30             
     11,30  11,12  11,23  10,90  

     Rami Tuominen                    KanksLei                                    


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,78             
     10,47  10,78  10,58  x      

2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,13              
     8,88   9,13   9,12   8,72   

3)   Lotta Sjöblom                    NakkVire                  8,42              
     7,68   7,81   8,19   8,42   

4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   7,64              
     7,22   7,64   7,48   7,28   

5)   Anela Ljesnjanin                                           7,17              
     6,41   7,17   6,84   6,82   

6)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  7,02              
     6,53   7,02   6,40   x      

7)   Emilia Kalli                     SäkU                      6,71              
     6,71   6,39   6,41   6,32   

     Alina Jokinen                    VammsVoi                  6,95              
     6,95   6,71   6,66   6,30   

     Pinja Pakkanen                   KanksLei                  6,96              
     6,96   6,72   6,32   6,89   

     Siiri Pein                       KanksLei                  DNS               


P13 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Rami Tuominen                    KanksLei                  5.50,46           
2)   Iiro Koivumäki                   PorinYU                   6.13,19           


T13 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joanna Hämäläinen                SäkU                      6.14,94           
2)   Aino Anttila                     NakkVire                  6.34,43           
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   6.41,00           
4)   Jessi Lope                       NoormNo                   6.57,62           
5)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   7.21,82           
     Anna Stenroos                    NakkVire                                    
     Olga Kononen                     NoormNo                   DNS               


T/P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   7.26,40           
   1) Juuso Marttila, 2) Aleksandra Huhtala, 
   3) Aleksi Miikkulainen, 4) Sofia Sivunen
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.09,45           
   1) Leo Fabig, 2) Sanni-Maria Mäkelä, 
   3) Joona Nurmi, 4) Suvi-Ester Koivisto
3)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      8.12,53           
   1) Juhana Siivonen, 2) Reetta Ääri, 
   3) Henri Hynnä, 4) Sara Peltonen
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.16,32           
   1) Aleksi Hujo, 2) Miia Rintala, 
   3) Hugo Salmi, 4) Pinja Mattila
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  8.22,49           
   1) Tino Knuutila, 2) Sofia Kurumaa, 
   3) Rami Tuominen, 4) Liuba Agapova
6)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     8.29,72           
   1) Atte Peltoniemi, 2) Emmi Niemenmaa, 
   3) Oula Kuusiluoma, 4) Emmi Sirén
7)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   8.51,49           
   1) Daniel Jalo, 2) Mona Peltola, 
   3) Niilo Harjunmaa, 4) Julia Kaasalainen


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      40,03             
2)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  40,20             
3)   Kosti Saine                      KanksLei                  43,56             
4)   Sami Heino                       PorinYU                   45,52             
5)   Topias Salminen                  NoormNo                   47,51             
6)   Taneli Salminen                  NoormNo                   54,74             
7)   Olli Lindroos                    NoormNo                   55,74             
8)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   1.07,28           


T15 300m
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   43,12             
2)   Pihla Salonen                    PorinYU                   45,93             
3)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  46,62             
4)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   46,82             
5)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   47,66             
6)   Maria Juhala                     KanksLei                  48,26             
7)   Marii-Heleen Masur               SäkU                      48,37             
8)   Julia Rintala                    NoormNo                   51,46             
9)   Siiri Heikkilä                   NakkVire                  53,57             
10)  Pinja Kallio                     NoormNo                   56,93             
     Jessica Junkkala                 VammsVoi                  DNS               
     Nina Välimäki                    VammsVoi                  46,98             
     Kaisu Seppälä                    SäkU                      47,49             
     Elli-Noora Raita                 PorinTa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   43,12             
2)   Pihla Salonen                    PorinYU                   45,93             
3)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   47,66             
4)   Marii-Heleen Masur               SäkU                      48,37             
5)   Julia Rintala                    NoormNo                   51,46             
6)   Siiri Heikkilä                   NakkVire                  53,57             
     Jessica Junkkala                 VammsVoi                  DNS               
     Nina Välimäki                    VammsVoi                  46,98             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  46,62             
2)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   46,82             
3)   Maria Juhala                     KanksLei                  48,26             
4)   Pinja Kallio                     NoormNo                   56,93             
     Elli-Noora Raita                 PorinTa                   DNS               
     Kaisu Seppälä                    SäkU                      47,49             


T15 80m aidat
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,00             
2)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  13,47             
3)   Liinu Karjala                    PorinYU                   13,54             
4)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   13,76             
5)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   14,24             
6)   Jemina Kujala                    NoormNo                   14,28             
7)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  14,31             
8)   Nelli Sandberg                   SäkU                      16,43             
9)   Aino Alho                        KokemKV                   16,92             
     Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   13,24             
     Veera Niemenmaa                  ParkU                     15,59             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  13,47             
2)   Liinu Karjala                    PorinYU                   13,54             
3)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   13,76             
4)   Nelli Sandberg                   SäkU                      16,43             
5)   Aino Alho                        KokemKV                   16,92             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,00             
2)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   14,24             
3)   Jemina Kujala                    NoormNo                   14,28             
4)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  14,31             
     Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   13,24             
     Veera Niemenmaa                  ParkU                     15,59             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   15,85             
2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  16,43             
3)   Felix Horelli                    KokemKV                   16,99             
4)   Oliver Oksanen                   NoormNo                   18,72             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  11,09 +0,0          
     11,04  x      11,09  10,89  
     -0,2   +0,1   +0,0   +2,5   

2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   10,83 +1,0          
     10,22  x      x      10,83  
     +0,0   +0,0   +0,0   +1,0   

3)   Santtu Kalliomäki                VammsVoi                  9,63 +0,1          
     9,51   9,63   9,62   9,58   
     +0,0   +0,1   +0,0   +0,0   

4)   Juho Herrala                     KokemKV                   8,85 +0,0          
     8,71   8,85   8,80   x      
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,6   

     Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  10,80 +0,0          
     x      10,80  10,68  10,67  
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   10,13 +0,2          
     10,13  10,04  9,76   10,13  
     +0,1   +1,0   +0,5   +0,2   

2)   Nina Seppälä                     PorinYU                   10,06 +0,3          
     x      10,06  9,70   9,76   
            +0,3   -0,1   +0,0   

3)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   9,89 +0,0          
     x      9,82   9,45   9,89   
            +0,6   +0,0   +0,0   

4)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  9,36 +0,0          
     x      x      9,03   9,36   
                   +0,0   +0,0   

5)   Jenna Järvinen                   KanksLei                  9,15 +0,1          
     x      8,73   8,81   9,15   
            +0,0   -0,3   +0,1   

6)   Noora Nevala                     KokemKV                   9,13 +0,1          
     8,80   8,86   9,00   9,13   
     +0,0   +0,7   +0,0   +0,1   

7)   Eeva Kari                        NakkVire                  9,07 +0,0          
     8,12   x      9,05   9,07   
     -0,6          +0,0   +0,0   

8)   Veera Niemenmaa                  ParkU                     8,74 +0,0          
     8,74   8,59   8,57   x      
     +0,0   +0,0   +0,0          

9)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  8,53 +0,0          
     x      8,53   8,30   8,18   
            +0,0   +0,0   +0,0   

10)  Kaisu Seppälä                    SäkU                      8,42 +0,0          
     x      8,39   8,42   8,28   
            +0,0   +0,0   +0,0   

11)  Aino Manner                      NoormNo                   8,41 +0,1          
     8,40   8,41   8,23   8,31   
     +0,5   +0,1   -1,6   +0,1   

12)  Essi Mattila                     KokemKV                   7,24 +0,1          
     7,11   7,24   6,15   6,64   
     +0,0   +0,1   +0,0   +0,7   

     Siiri Heikkilä                   NakkVire                  DNS               


P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eemil Sairio                     KanksLei                  27,05             
     x      24,70  25,50  27,05  

2)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   26,00             
     17,85  22,35  25,60  26,00  

3)   Veikko Koski                     PorinYU                   14,59             
     11,05  12,93  14,05  14,59  



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Salla Jylhänkoski                UlvST                     33,54             
     x      32,49  33,18  33,54  

2)   Nelli Vihtalahti                 NoormNo                   31,55             
     x      30,23  31,55  x      

3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   30,85             
     27,45  30,85  30,07  28,31  

4)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  28,16             
     x      27,37  26,75  28,16  

5)   Bettina Heikkilä                 NoormNo                   27,01             
     26,66  27,01  24,80  26,03  

6)   Jessica Hämäläinen               SäkU                      26,74             
     22,70  23,86  25,80  26,74  

7)   Milja Lehtonen                   ParkU                     22,90             
     20,89  22,90  21,68  18,94  

8)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  22,08             
     20,00  x      20,59  22,08  

9)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   21,19             
     21,19  17,69  x      17,76  

     Emmanuela Koomson                IFLänken                  NM                
     x      x      x      x      

     Mea Rosenvall                    NakkVire                  26,60             
     26,43  x      26,60  x      

     Siiri Heikkilä                   NakkVire                  17,88             
     15,62  15,23  15,52  17,88  



P15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kosti Saine                      KanksLei                  6.35,79           
2)   Eetu Heiniluoma                  KanksLei                  6.42,73           
3)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  6.52,07           
4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  6.52,08           
5)   Väinä Vehkamäki                  KanksLei                  7.12,99           
6)   Elias Sairio                     KanksLei                  7.13,67           


T15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  5.07,68           
2)   Anni Välimäki                    PorinYU                   5.28,03           
3)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  5.31,54           
4)   Aino Manner                      NoormNo                   5.40,61           
5)   Maria Juhala                     KanksLei                  6.10,60           
6)   Jessica Hämäläinen               SäkU                      6.11,58           
7)   Inari Harjunmaa                  LauttLu                   6.20,95           
8)   Pinja Kallio                     NoormNo                   6.57,33           
9)   Ruut Nieminen                    KanksLei                  7.11,33           
10)  Emilia Pyysalo                   KanksLei                  7.20,11           


T/P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   10.09,70          
   1) Niko Mikkola, 2) Senni Mattila, 
   3) Sami Heino, 4) Pihla Salonen
2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  10.39,35          
   1) Santeri Oinonen, 2) Ilona Lampila, 
   3) Nico Välimäki, 4) Jessica Junkkala
3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   11.05,18          
   1) Topias Salminen, 2) Aino Manner, 
   3) Olli Lindroos, 4) Julia Rintala
4)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  11.08,26          
   1) Mikael Lähteenmäki, 2) Jenny-Maria Jäniskangas, 
   3) Väinä Vehkamäki, 4) Maria Juhala
5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   11.24,29          
   1) Henrik Lehtinen, 2) Emmi Pohjolainen, 
   3) Santeri Mäkelä, 4) Aino Lausniemi


M17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Niklas Erkintalo                 NoormNo                   2.06,81           
2)   Robert Silenko                   LauttLu                   2.08,35           
3)   Jeremy Rouvali                   PorinYU                   2.13,91           
4)   Aleksi Joensuu                   KanksLei                  2.25,98           
5)   Petri Hynnä                      SäkU                      2.26,09           
6)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.04,41           


N17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aino Eno                         LauttLu                   2.27,79           
2)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  2.28,45           
3)   Ruut Nieminen                    KanksLei                  2.41,95           
4)   Nora Riitaoja                    NoormNo                   2.57,20           
5)   Anni Ketola                      PorinYU                   2.58,52           
6)   Matleena Ranki                   NakkVire                  3.04,24           
7)   Sanni Laukamo                    KokemKV                   3.08,62           


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   380               
     340    360    380    402    
     o      o      xo     xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Jullenmaa                   PorinYU                   300               
     300    
     xo     

2)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   240               
     200    210    220    230    240    250    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      xxo    o      o      xxx    

4)   Olivia Kononen                   NoormNo                   190               
     160    170    180    190    200    
     o      o      xo     o      xxx    



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  36,93             
     34,40  31,29  36,15  36,93  

2)   Johannes Kiviranta               KanksLei                  34,40             
     x      34,40  x      x      

3)   Petteri Vihtalahti               NoormNo                   32,57             
     x      30,21  32,57  x      

4)   Joonatan Huila                   SäkU                      28,79             
     20,75  24,97  x      28,79  

5)   Axel Alander                     PorinYU                   26,25             
     x      21,34  26,25  24,03  

     Petri Hynnä                      SäkU                      39,85             
     39,85  35,00  34,77  38,73  

     Timo Hemmilä                     PorinYU                   DNS               


N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   36,45             
     32,44  36,21  x      36,45  

2)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  32,13             
     31,48  32,13  27,71  29,12  

3)   Jane Lember                      NoormNo                   30,15             
     30,15  29,50  28,99  x      

4)   Emilia Aaltonen                  SäkU                      24,27             
     x      22,27  24,27  23,17  

5)   Noora Rintala                    VammsVoi                  18,61             
     17,90  18,61  17,44  15,18  

6)   Fanni-Maria Jäniskangas          KanksLei                  18,33             
     x      17,16  18,33  17,41  

7)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   13,17             
     12,28  13,17  13,16  12,26