Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
04.07. klo 17:00 Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1 Tulokset (päivitetty: 09:59 05.07.2018)
Kymenlaakson pm-moniottelut T/P 9-15 osa 1
Kuusankosken Urheilupuisto
04.07.2018

TULOKSET

P9 3-ottelu 40 m

  1. Tuomas Rikka                                 KarhKa               6,71 
  2. Ukko Lehto                                   PyhtYr               6,83 
  3. Joona Niinikangas                            ValkKa               6,99 
  4. Sisu Kalliomäki                              ValkKa               7,19 
  5. Elmeri Kinnunen                              YlämPyr              7,39 
  6. Aapo Vainikka                                KouvU                7,47 
  7. Jesse Hirvonen                               Esbo IF              7,58 
  8. Vilho Rasi                                   KarhU                7,63 
  9. Romeo Uotila                                 ValkKa               7,64 
 10. Jarel Jalasto                                KarhU                8,78 
 11. Aatu Puustinen                               ValkKa               8,94 

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Tuomas Rikka                                 KarhKa               6,71 
  2. Ukko Lehto                                   PyhtYr               6,83 
  3. Sisu Kalliomäki                              ValkKa               7,19 
  4. Elmeri Kinnunen                              YlämPyr              7,39 
  5. Romeo Uotila                                 ValkKa               7,64 
  6. Jarel Jalasto                                KarhU                8,78 

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Joona Niinikangas                            ValkKa               6,99 
  2. Aapo Vainikka                                KouvU                7,47 
  3. Jesse Hirvonen                               Esbo IF              7,58 
  4. Vilho Rasi                                   KarhU                7,63 
  5. Aatu Puustinen                               ValkKa               8,94 

P9 3-ottelu Pituus

  1. Tuomas Rikka                                 KarhKa               3,70                   
          3,55  3,70     X
                          
  2. Ukko Lehto                                   PyhtYr               3,60                   
             X     X  3,60
                          
  3. Joona Niinikangas                            ValkKa               3,57                   
          3,43  3,43  3,57
                          
  4. Aapo Vainikka                                KouvU                3,38                   
          3,38  3,09  3,31
                          
  5. Elmeri Kinnunen                              YlämPyr              3,36                   
          3,36  3,30  3,24
                          
  6. Sisu Kalliomäki                              ValkKa               3,30                   
          3,30  3,17  3,18
                          
  7. Romeo Uotila                                 ValkKa               3,08                   
          3,00  3,08  3,05
                          
  8. Vilho Rasi                                   KarhU                3,04                   
          3,04  2,90  2,83
                          
  9. Jesse Hirvonen                               Esbo IF              2,76                   
             X  2,76     X
                          
 10. Aatu Puustinen                               ValkKa               2,47                   
          2,47  2,45     X
                          
 11. Jarel Jalasto                                KarhU                2,33                   
          2,33  2,20  2,04
                          

P9 3-ottelu Kuula

  1. Aapo Vainikka                                KouvU                6,34 
           5,78   5,86   6,34
  2. Jesse Hirvonen                               Esbo IF              6,11 
           5,95   6,11   5,81
  3. Tuomas Rikka                                 KarhKa               6,10 
           5,98   6,10      X
  4. Joona Niinikangas                            ValkKa               5,43 
           4,93   5,25   5,43
  5. Elmeri Kinnunen                              YlämPyr              5,24 
              X   5,24   5,05
  6. Sisu Kalliomäki                              ValkKa               4,95 
           4,26   4,95   4,58
  7. Vilho Rasi                                   KarhU                4,95 
           4,55   4,95   4,57
  8. Ukko Lehto                                   PyhtYr               4,42 
           4,42   4,37      X
  9. Romeo Uotila                                 ValkKa               4,14 
           3,82   4,14   4,08
 10. Aatu Puustinen                               ValkKa               3,77 
           3,39      X   3,77
 11. Jarel Jalasto                                KarhU                3,67 
           3,56   3,67   3,59

P9 3-ottelu

  1. Tuomas Rikka                                 KarhKa                774
       6,71    3,70    6,10
        299     221     254
                           
  2. Joona Niinikangas                            ValkKa                660
       6,99    3,57    5,43
        239     202     219
                           
  3. Ukko Lehto                                   PyhtYr                646
       6,83    3,60    4,42
        272     206     168
                           
  4. Aapo Vainikka                                KouvU                 608
       7,47    3,38    6,34
        166     175     267
                           
  5. Sisu Kalliomäki                              ValkKa                565
       7,19    3,30    4,95
        205     165     195
                           
  6. Elmeri Kinnunen                              YlämPyr               559
       7,39    3,36    5,24
        176     173     210
                           
  7. Jesse Hirvonen                               Esbo IF               510
       7,58    2,76    6,11
        152     103     255
                           
  8. Vilho Rasi                                   KarhU                 475
       7,63    3,04    4,95
        147     133     195
                           
  9. Romeo Uotila                                 ValkKa                439
       7,64    3,08    4,14
        146     138     155
                           
 10. Aatu Puustinen                               ValkKa                271
       8,94    2,47    3,77
         58      76     137
                           
 11. Jarel Jalasto                                KarhU                 262
       8,78    2,33    3,67
         65      65     132
                           

P10 3-ottelu 60 m


                     Tuuli: -0,2

  1. Justus Luostarinen                           KarhKa               9,77 
  2. Veeti Hartikka                               PyhtKi              10,21 
  3. Urho Grönvall                                KarhKa              10,73 
  4. Valtteri Halonen                             KarhKa              10,80 
  5. Sisu Parkkonen                               ValkKa              10,82 

P10 3-ottelu Pituus

  1. Justus Luostarinen                           KarhKa               3,47                   
          3,30  3,47  3,39
                          
  2. Veeti Hartikka                               PyhtKi               3,21                   
             X  3,21  3,15
                          
  3. Sisu Parkkonen                               ValkKa               3,20                   
          3,20  2,95  2,93
                          
  4. Urho Grönvall                                KarhKa               3,10                   
          3,07  2,85  3,10
                          
  5. Valtteri Halonen                             KarhKa               2,59                   
          2,51  2,47  2,59
                          

P10 3-ottelu Kuula

  1. Justus Luostarinen                           KarhKa               5,62 
           5,31   5,45   5,62
  2. Veeti Hartikka                               PyhtKi               5,38 
           5,35   5,38   5,30
  3. Urho Grönvall                                KarhKa               5,16 
           5,00   5,16   5,03
  4. Sisu Parkkonen                               ValkKa               4,13 
           3,88   4,13   4,08
  5. Valtteri Halonen                             KarhKa               4,09 
           4,07   3,55   4,09

P10 3-ottelu

  1. Justus Luostarinen                           KarhKa                672
       9,77    3,47    5,62
        255     188     229
       -0,2                
  2. Veeti Hartikka                               PyhtKi                575
      10,21    3,21    5,38
        205     153     217
       -0,2                
  3. Urho Grönvall                                KarhKa                504
      10,73    3,10    5,16
        159     140     205
       -0,2                
  4. Sisu Parkkonen                               ValkKa                459
      10,82    3,20    4,13
        153     152     154
       -0,2                
  5. Valtteri Halonen                             KarhKa                393
      10,80    2,59    4,09
        154      87     152
       -0,2                

P11 3-ottelu 60 m

  1. Visa Liikka                                  KuuskKi              9,29 
  2. Jesse Siren                                  KyminKp              9,46 
  3. Juho Kontaknen                               OutokPa              9,50 
  4. Aatu Räsänen                                 KarhKa               9,54 
  5. Kasper Pulkkinen                             ValkKa               9,57 
  6. Tatu Aalto                                   KarhU                9,74 
  7. Mikko Purola                                 PyhtKi               9,84 
  8. Perttu Launiainen                            KyminKp              9,91 
  9. Väinö Rasi                                   KarhU               10,47 
 10. Julius Säike                                 KarhU               10,85 

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Visa Liikka                                  KuuskKi              9,29 
  2. Jesse Siren                                  KyminKp              9,46 
  3. Juho Kontaknen                               OutokPa              9,50 
  4. Aatu Räsänen                                 KarhKa               9,54 
  5. Julius Säike                                 KarhU               10,85 

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Kasper Pulkkinen                             ValkKa               9,57 
  2. Tatu Aalto                                   KarhU                9,74 
  3. Mikko Purola                                 PyhtKi               9,84 
  4. Perttu Launiainen                            KyminKp              9,91 
  5. Väinö Rasi                                   KarhU               10,47 

P11 3-ottelu Pituus

  1. Visa Liikka                                  KuuskKi              4,03                   
          3,90  3,92  4,03
                          
  2. Jesse Siren                                  KyminKp              3,58                   
          3,57  3,31  3,58
                          
  3. Kasper Pulkkinen                             ValkKa               3,55                   
          3,55  3,45     X
                          
  4. Aatu Räsänen                                 KarhKa               3,54                   
             X  3,54  3,44
                          
  5. Juho Kontaknen                               OutokPa              3,50                   
          3,50  3,36  3,12
                          
  6. Mikko Purola                                 PyhtKi               3,48                   
          3,40  2,75  3,48
                          
  7. Tatu Aalto                                   KarhU                3,47                   
          3,47  3,36  3,41
                          
  8. Perttu Launiainen                            KyminKp              3,34                   
          3,34  3,32  3,27
                          
  9. Väinö Rasi                                   KarhU                3,15                   
          2,66  2,76  3,15
                          
 10. Julius Säike                                 KarhU                3,08                   
          3,08  2,62  2,66
                          

P11 3-ottelu Kuula

  1. Visa Liikka                                  KuuskKi              7,14 
           6,90   7,14   7,02
  2. Mikko Purola                                 PyhtKi               6,97 
           5,81   6,60   6,97
  3. Aatu Räsänen                                 KarhKa               6,81 
           6,81   6,54      X
  4. Juho Kontaknen                               OutokPa              6,27 
           5,72   6,27   5,96
  5. Kasper Pulkkinen                             ValkKa               6,00 
           5,81   6,00   5,44
  6. Väinö Rasi                                   KarhU                5,60 
           5,54   5,27   5,60
  7. Tatu Aalto                                   KarhU                5,55 
           5,04   5,24   5,55
  8. Jesse Siren                                  KyminKp              5,32 
           4,57   5,12   5,32
  9. Perttu Launiainen                            KyminKp              5,22 
           4,43   5,22   5,07
 10. Julius Säike                                 KarhU                4,64 
           4,64   3,79   4,41

P11 3-ottelu

  1. Visa Liikka                                  KuuskKi               912
       9,29    4,03    7,14
        327     275     310
       +1,0                
  2. Aatu Räsänen                                 KarhKa                777
       9,54    3,54    6,81
        287     198     292
       +1,0                
  3. Juho Kontaknen                               OutokPa               748
       9,50    3,50    6,27
        293     192     263
       +1,0                
  4. Mikko Purola                                 PyhtKi                736
       9,84    3,48    6,97
        246     189     301
       +0,3                
  5. Kasper Pulkkinen                             ValkKa                731
       9,57    3,55    6,00
        283     199     249
       +0,3                
  6. Jesse Siren                                  KyminKp               716
       9,46    3,58    5,32
        299     203     214
       +1,0                
  7. Tatu Aalto                                   KarhU                 673
       9,74    3,47    5,55
        259     188     226
       +0,3                
  8. Perttu Launiainen                            KyminKp               617
       9,91    3,34    5,22
        238     170     209
       +0,3                
  9. Väinö Rasi                                   KarhU                 555
      10,47    3,15    5,60
        181     146     228
       +0,3                
 10. Julius Säike                                 KarhU                 468
      10,85    3,08    4,64
        151     138     179
       +1,0                

P12 4-ottelu 800 m


  1. Perttu Grönvall                              KarhKa            2.42,31 
  2. Akseli Kinnunen                              YlämPyr           2.51,07 
  3. Lauri Kontkanen                              ValkKa            3.19,27 

P12 4-ottelu 60 m aj


                     Tuuli: +0,9
  1. Akseli Kinnunen                              YlämPyr             12,51 
  2. Lauri Kontkanen                              ValkKa              12,77 
  3. Perttu Grönvall                              KarhKa              14,64 

P12 4-ottelu Korkeus

  1. Akseli Kinnunen                              YlämPyr               125 
         125
           O
  2. Perttu Grönvall                              KarhKa                120 
         120
           O
  2. Lauri Kontkanen                              ValkKa                120 
         120
           O

P12 4-ottelu Kuula

  1. Akseli Kinnunen                              YlämPyr              7,95 
           6,91   7,58   7,95
  2. Lauri Kontkanen                              ValkKa               7,44 
           6,56   7,22   7,44
  3. Perttu Grönvall                              KarhKa               6,11 
           5,63   5,66   6,11

P12 4-ottelu

  1. Akseli Kinnunen                              YlämPyr              1149
      12,51    7,95     125 2.51,07
        288     355     265     241
       +0,9                          
  2. Perttu Grönvall                              KarhKa                958
      14,64    6,11     120 2.42,31
        169     255     234     300
       +0,9                              
  3. Lauri Kontkanen                              ValkKa                955
      12,77    7,44     120 3.19,27
        268     327     234     126
       +0,9                           

P13 4-ottelu 800 m


  1. Valtteri Kinnunen                            YlämPyr           2.32,48 
  2. Ville Häkämies                               YlämPyr           2.47,79 

P13 4-ottelu 60 m aj


                     Tuuli: +0,9

  1. Valtteri Kinnunen                            YlämPyr             11,45 
  2. Ville Häkämies                               YlämPyr             11,64 

P13 4-ottelu Korkeus

  1. Valtteri Kinnunen                            YlämPyr               125 
         125
           O
  2. Ville Häkämies                               YlämPyr               105 
         105
           O

P13 4-ottelu Kuula

  1. Valtteri Kinnunen                            YlämPyr              7,33 
           7,33   6,61   7,03
  2. Ville Häkämies                               YlämPyr              6,66 
           5,92   6,66   6,14

P13 4-ottelu

  1. Valtteri Kinnunen                            YlämPyr              1360
      11,45    7,33     125 2.32,48
        386     321     265     388
       +0,9                            
  2. Ville Häkämies                               YlämPyr              1065
      11,64    6,66     105 2.47,79
        366     284     154     261
       +0,9                            

P14 5-ottelu 1000 m


  1. Veeti Hostikka                               KarhKa            3.33,74 
  2. Luka Mattila                                 VehkalVe          3.38,94 

P14 5-ottelu 100 m aj


                     Tuuli: +0,2

  1. Luka Mattila                                 VehkalVe            19,07 
  2. Veeti Hostikka                               KarhKa              19,90 

P14 5-ottelu Seiväs

  1. Veeti Hostikka                               KarhKa                230 
         230
           O
  2. Luka Mattila                                 VehkalVe              190 
         190
           O

P14 5-ottelu Pituus

  1. Luka Mattila                                 VehkalVe             4,51 +0,5              
          4,42  4,46  4,51
          +0,5  +0,6  +0,5
  2. Veeti Hostikka                               KarhKa               4,45 +0,5              
          4,18  4,22  4,45
          +0,3  +0,3  +0.5

P14 5-ottelu Keihäs

  1. Luka Mattila                                 VehkalVe            26,31 
          25,84  25,11  26,31
  2. Veeti Hostikka                               KarhKa              26,21 
          23,63  23,70  26,21

P14 5-ottelu

  1. Veeti Hostikka                               KarhKa               1504
      19,90    4,45   26,21     230 3.33,74
        287     353     302     279     283
       +0,2    +0,5                        
  2. Luka Mattila                                 VehkalVe             1445
      19,07    4,51   26,31     190 3.38,94
        331     365     304     189     256
       +0,2    +0,5                        

T9 3-ottelu 40 m

  1. Laura Jyrkiäinen                             KouvU                7,25 
  2. Ellen Julkunen                               ValkKa               7,26 
  3. Sonja Lahti                                  KarhKa               7,29 
  4. Inka Räsänen                                 KarhKa               7,32 
  5. Nella Virta                                  VehkalVe             7,36 
  6. Hilla Kalliomäki                             ValkKa               7,42 
  7. Vilma Karhu                                  ValkKa               7,55 
  8. Tilda Jauhiainen                             KuuskKi              7,65 
  9. Karoliina Vapalahti                          VehkalVe             7,66 
 10. Katariina Tasa                               VehkalVe             7,70 
 11. Ada Niemeläinen                              KarhU                7,76 
 12. Pihla Paasi                                  KyminKp              7,87 
 13. Ilona Nikula                                 ValkKa               8,07 
 14. Tuuli Mänttäri                               KarhU                8,19 

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Inka Räsänen                                 KarhKa               7,32 
  2. Vilma Karhu                                  ValkKa               7,55 
  3. Tilda Jauhiainen                             KuuskKi              7,65 
  4. Katariina Tasa                               VehkalVe             7,70 
  5. Pihla Paasi                                  KyminKp              7,87 
  6. Tuuli Mänttäri                               KarhU                8,19 

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Laura Jyrkiäinen                             KouvU                7,25 
  2. Ellen Julkunen                               ValkKa               7,26 
  3. Sonja Lahti                                  KarhKa               7,29 
  4. Nella Virta                                  VehkalVe             7,36 
  5. Hilla Kalliomäki                             ValkKa               7,42 
  6. Karoliina Vapalahti                          VehkalVe             7,66 
  7. Ada Niemeläinen                              KarhU                7,76 
  8. Ilona Nikula                                 ValkKa               8,07 

T9 3-ottelu Pituus

  1. Laura Jyrkiäinen                             KouvU                3,91                   
          3,91  3,28  3,13
                          
  2. Sonja Lahti                                  KarhKa               3,30                   
          3,30  3,24  3,29
                          
  3. Nella Virta                                  VehkalVe             3,25                   
          3,10  3,09  3,25
                          
  4. Pihla Paasi                                  KyminKp              3,15                   
          2,97  3,15  2,88
                          
  5. Hilla Kalliomäki                             ValkKa               3,10                   
          3,10  2,83  3,08
                          
  6. Inka Räsänen                                 KarhKa               3,09                   
          3,08  2,70  3,09
                          
  7. Ellen Julkunen                               ValkKa               3,07                   
          3,05  2,97  3,07
                          
  8. Tilda Jauhiainen                             KuuskKi              3,01                   
             X  2,92  3,01
                          
  9. Vilma Karhu                                  ValkKa               2,97                   
             X  2,97  2,88
                          
 10. Ilona Nikula                                 ValkKa               2,95                   
          2,95  2,73  2,57
                          
 11. Ada Niemeläinen                              KarhU                2,92                   
          2,91  2,92     X
                          
 12. Karoliina Vapalahti                          VehkalVe             2,92                   
          2,92  2,85  2,13
                          
 13. Katariina Tasa                               VehkalVe             2,90                   
          2,90  2,84  2,76
                          
 14. Tuuli Mänttäri                               KarhU                2,38                   
          2,28  2,38     X
                          

T9 3-ottelu Kuula

  1. Laura Jyrkiäinen                             KouvU                5,03 
           4,93   5,03   4,77
  2. Ellen Julkunen                               ValkKa               4,92 
           4,14   3,89   4,92
  3. Sonja Lahti                                  KarhKa               4,69 
           4,69   4,52   4,58
  4. Katariina Tasa                               VehkalVe             4,65 
           4,45   4,65   4,38
  5. Karoliina Vapalahti                          VehkalVe             4,59 
           4,59   4,30   4,48
  6. Vilma Karhu                                  ValkKa               4,53 
           4,52   4,19   4,53
  7. Nella Virta                                  VehkalVe             4,26 
           4,15      X   4,26
  8. Inka Räsänen                                 KarhKa               4,10 
           4,01   3,67   4,10
  9. Hilla Kalliomäki                             ValkKa               4,08 
           4,05   3,88   4,08
 10. Ada Niemeläinen                              KarhU                3,67 
           3,67   2,73      X
 11. Pihla Paasi                                  KyminKp              3,57 
           2,71   3,32   3,57
 12. Ilona Nikula                                 ValkKa               3,49 
           3,34   3,49   3,23
 13. Tilda Jauhiainen                             KuuskKi              3,20 
           2,98   3,07   3,20
 14. Tuuli Mänttäri                               KarhU                2,90 
           2,26   2,38   2,90

T9 3-ottelu

  1. Laura Jyrkiäinen                             KouvU                 650
       7,25    3,91    5,03
        196     255     199
                           
  2. Sonja Lahti                                  KarhKa                537
       7,29    3,30    4,69
        190     165     182
                           
  3. Ellen Julkunen                               ValkKa                524
       7,26    3,07    4,92
        194     137     193
                           
  4. Nella Virta                                  VehkalVe              498
       7,36    3,25    4,26
        180     158     160
                           
  5. Inka Räsänen                                 KarhKa                477
       7,32    3,09    4,10
        185     139     153
                           
  6. Hilla Kalliomäki                             ValkKa                464
       7,42    3,10    4,08
        172     140     152
                           
  7. Vilma Karhu                                  ValkKa                455
       7,55    2,97    4,53
        156     125     174
                           
  8. Karoliina Vapalahti                          VehkalVe              441
       7,66    2,92    4,59
        144     120     177
                           
  9. Katariina Tasa                               VehkalVe              437
       7,70    2,90    4,65
        140     117     180
                           
 10. Pihla Paasi                                  KyminKp               396
       7,87    3,15    3,57
        123     146     127
                           
 11. Ada Niemeläinen                              KarhU                 386
       7,76    2,92    3,67
        134     120     132
                           
 12. Tilda Jauhiainen                             KuuskKi               385
       7,65    3,01    3,20
        145     130     110
                           
 13. Ilona Nikula                                 ValkKa                354
       8,07    2,95    3,49
        107     123     124
                           
 14. Tuuli Mänttäri                               KarhU                 263
       8,19    2,38    2,90
         98      69      96
                           

T10 3-ottelu 60 m

  1. Maria Tasa                                   VehkalVe             9,76 
  2. Jenna Kolari                                 ValkKa              10,06 
  3. Helmi Huopalainen                            ValkKa              10,29 
  4. Helmi Kalliomäki                             ValkKa              10,36 
  5. Matilda Karhu                                ValkKa              10,39 
  5. Saara Eerola                                 KyminKp             10,39 
  7. Enni Räisänen                                AnjalLi             10,40 
  8. Pinja Pasi                                   VehkalVe            10,49 
  9. Kiira Alastalo                               KarhU               10,55 
 10. Lotta Hakola                                 KorPo               10,57 
 11. Emma Tervo                                   KarhU               10,66 
 12. Iiris Laaksonen                              KarhKa              11,09 
 13. Myy Westerlund                               ValkKa              11,55 

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Jenna Kolari                                 ValkKa              10,06 
  2. Helmi Huopalainen                            ValkKa              10,29 
  3. Saara Eerola                                 KyminKp             10,39 
  4. Kiira Alastalo                               KarhU               10,55 
  5. Iiris Laaksonen                              KarhKa              11,09 
  6. Myy Westerlund                               ValkKa              11,55 

Erä 2                Tuuli: +0,6

  1. Maria Tasa                                   VehkalVe             9,76 
  2. Helmi Kalliomäki                             ValkKa              10,36 
  3. Matilda Karhu                                ValkKa              10,39 
  4. Enni Räisänen                                AnjalLi             10,40 
  5. Pinja Pasi                                   VehkalVe            10,49 
  6. Lotta Hakola                                 KorPo               10,57 
  7. Emma Tervo                                   KarhU               10,66 

T10 3-ottelu Pituus

  1. Jenna Kolari                                 ValkKa               3,56                   
          3,40  3,44  3,56
                          
  2. Matilda Karhu                                ValkKa               3,54                   
          3,53  3,53  3,54
                          
  3. Maria Tasa                                   VehkalVe             3,42                   
          3,42     X  3,42
                          
  4. Lotta Hakola                                 KorPo                3,39                   
          3,39  3,05  3,23
                          
  5. Emma Tervo                                   KarhU                3,37                   
          3,37  3,29  3,26
                          
  6. Helmi Huopalainen                            ValkKa               3,21                   
          3,02  3,21     X
                          
  7. Pinja Pasi                                   VehkalVe             3,20                   
          3,16  3,04  3,20
                          
  8. Enni Räisänen                                AnjalLi              3,18                   
          3,07  2,68  3,18
                          
  9. Iiris Laaksonen                              KarhKa               3,13                   
          2,98  3,13
                    
 10. Helmi Kalliomäki                             ValkKa               3,12                   
          3,10  3,09  3,12
                          
 11. Kiira Alastalo                               KarhU                2,94                   
          2,94  2,91  2,70
                          
 12. Saara Eerola                                 KyminKp              2,89                   
             X     X  2,89
                          
 13. Myy Westerlund                               ValkKa               2,59                   
          2,59  2,49  2,57
                          

T10 3-ottelu Kuula

  1. Lotta Hakola                                 KorPo                7,26 
           7,26   6,67   5,55
  2. Maria Tasa                                   VehkalVe             6,18 
           5,39   5,76   6,18
  3. Emma Tervo                                   KarhU                6,09 
           6,09   5,27   5,90
  4. Saara Eerola                                 KyminKp              5,48 
           5,48   5,32   4,54
  5. Matilda Karhu                                ValkKa               5,39 
           4,67   5,07   5,39
  6. Helmi Kalliomäki                             ValkKa               5,24 
           4,51   5,24   4,96
  7. Iiris Laaksonen                              KarhKa               5,19 
           4,80   4,89   5,19
  8. Helmi Huopalainen                            ValkKa               5,10 
           4,51   4,92   5,10
  9. Jenna Kolari                                 ValkKa               5,03 
           4,79   4,95   5,03
 10. Pinja Pasi                                   VehkalVe             4,74 
           3,97   4,74   3,92
 11. Enni Räisänen                                AnjalLi              4,58 
           4,58   4,54   4,41
 12. Myy Westerlund                               ValkKa               4,19 
           3,65   3,51   4,19
 13. Kiira Alastalo                               KarhU                4,13 
           4,02   4,13   4,00

T10 3-ottelu

  1. Maria Tasa                                   VehkalVe              696
       9,76    3,42    6,18
        256     181     259
       +0,6                
  2. Lotta Hakola                                 KorPo                 666
      10,57    3,39    7,26
        172     177     317
       +0,6                
  3. Jenna Kolari                                 ValkKa                621
      10,06    3,56    5,03
        221     201     199
        0,0                
  4. Matilda Karhu                                ValkKa                603
      10,39    3,54    5,39
        188     198     217
       +0,6                
  5. Emma Tervo                                   KarhU                 593
      10,66    3,37    6,09
        165     174     254
       +0,6                
  6. Helmi Huopalainen                            ValkKa                552
      10,29    3,21    5,10
        197     153     202
        0,0                
  7. Helmi Kalliomäki                             ValkKa                542
      10,36    3,12    5,24
        190     142     210
       +0,6                
  8. Saara Eerola                                 KyminKp               526
      10,39    2,89    5,48
        188     116     222
        0,0                
  9. Pinja Pasi                                   VehkalVe              515
      10,49    3,20    4,74
        179     152     184
       +0,6                
 10. Enni Räisänen                                AnjalLi               513
      10,40    3,18    4,58
        187     150     176
       +0,6                
 11. Iiris Laaksonen                              KarhKa                486
      11,09    3,13    5,19
        135     144     207
        0,0                
 12. Kiira Alastalo                               KarhU                 450
      10,55    2,94    4,13
        174     122     154
        0,0                
 13. Myy Westerlund                               ValkKa                353
      11,55    2,59    4,19
        109      87     157
        0,0                

T11 3-ottelu 60 m

  1. Jenni Hirvonen                               Esbo IF              9,36 
  2. Venla Nykänen                                KarhKa               9,37 
  3. Erin Kellola                                 KarhKa               9,42 
  4. Kerttu Ren                                   ValkKa               9,53 
  5. Irem Köksal                                  KarhU                9,58 
  6. Satu Kuokka                                  VehkalVe             9,65 
  7. Iisa Auranen                                 KarhKa               9,75 
  8. Josefiina Vapalahti                          VehkalVe             9,79 
  9. Minea Nurminen                               KarhKa               9,87 
 10. Arianna Kortelainen                          ValkKa              10,07 
 11. Elina Niinikangas                            ValkKa              10,10 
 12. Neea Lanki                                   VehkalVe            10,35 

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Jenni Hirvonen                               Esbo IF              9,36 
  2. Venla Nykänen                                KarhKa               9,37 
  3. Satu Kuokka                                  VehkalVe             9,65 
  4. Minea Nurminen                               KarhKa               9,87 
  5. Arianna Kortelainen                          ValkKa              10,07 
  6. Neea Lanki                                   VehkalVe            10,35 

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Erin Kellola                                 KarhKa               9,42 
  2. Kerttu Ren                                   ValkKa               9,53 
  3. Irem Köksal                                  KarhU                9,58 
  4. Iisa Auranen                                 KarhKa               9,75 
  5. Josefiina Vapalahti                          VehkalVe             9,79 
  6. Elina Niinikangas                            ValkKa              10,10 

T11 3-ottelu Pituus

  1. Irem Köksal                                  KarhU                3,92                   
          3,80  3,92  3,88
                          
  2. Jenni Hirvonen                               Esbo IF              3,82                   
          3,82  3,75  3,72
                          
  3. Satu Kuokka                                  VehkalVe             3,78                   
          3,78  3,64  3,74
                          
  4. Venla Nykänen                                KarhKa               3,74                   
          3,74  3,55  3,72
                          
  5. Erin Kellola                                 KarhKa               3,72                   
          3,72  3,57  3,49
                          
  6. Elina Niinikangas                            ValkKa               3,71                   
          3,71  3,00  2,90
                          
  7. Kerttu Ren                                   ValkKa               3,66                   
          3,66  3,35  3,63
                          
  8. Iisa Auranen                                 KarhKa               3,64                   
             X  3,62  3,64
                          
  9. Josefiina Vapalahti                          VehkalVe             3,53                   
          3,44  3,40  3,53
                          
 10. Minea Nurminen                               KarhKa               3,50                   
          3,45  3,27  3,50
                          
 11. Arianna Kortelainen                          ValkKa               3,45                   
          3,41  3,42  3,45      
                                
 12. Neea Lanki                                   VehkalVe             3,43                   
          3,31  3,23  3,43
                          

T11 3-ottelu Kuula

  1. Iisa Auranen                                 KarhKa               8,39 
           7,70   7,88   8,39
  2. Venla Nykänen                                KarhKa               7,48 
           7,48   6,49      X
  3. Josefiina Vapalahti                          VehkalVe             6,99 
           6,65   6,60   6,99
  4. Jenni Hirvonen                               Esbo IF              6,51 
           5,62   6,51   5,61
  5. Erin Kellola                                 KarhKa               6,47 
           6,32   6,47   5,22
  6. Irem Köksal                                  KarhU                6,42 
           6,42   6,17   6,00
  7. Kerttu Ren                                   ValkKa               6,17 
           6,17   6,13   5,47
  8. Neea Lanki                                   VehkalVe             6,10 
           5,88   6,10   5,76
  9. Minea Nurminen                               KarhKa               6,02 
           6,02   5,94   5,94
 10. Arianna Kortelainen                          ValkKa               5,75 
           5,75   5,31   5,43
 11. Satu Kuokka                                  VehkalVe             4,85 
           4,42   4,85   4,12
 12. Elina Niinikangas                            ValkKa               4,37 
           4,37   4,16      X
               

T11 3-ottelu
   
  1. Venla Nykänen                                KarhKa                870
       9,37    3,74    7,48
        314     227     329
       +0,1                
  2. Iisa Auranen                                 KarhKa                850
       9,75    3,64    8,39
        258     212     380
       +1,1                
  3. Jenni Hirvonen                               Esbo IF               831
       9,36    3,82    6,51
        315     240     276
       +0,1                
  4. Irem Köksal                                  KarhU                 808
       9,58    3,92    6,42
        281     256     271
       +1,1                
  5. Erin Kellola                                 KarhKa                803
       9,42    3,72    6,47
        305     224     274
       +1,1                
  6. Kerttu Ren                                   ValkKa                761
       9,53    3,66    6,17
        288     215     258
       +1,1                
  7. Josefiina Vapalahti                          VehkalVe              750
       9,79    3,53    6,99
        252     196     302
       +1,1                
  8. Satu Kuokka                                  VehkalVe              695
       9,65    3,78    4,85
        271     234     190
       +0,1                
  9. Minea Nurminen                               KarhKa                684
       9,87    3,50    6,02
        242     192     250
       +0,1                
 10. Arianna Kortelainen                          ValkKa                640
      10,07    3,45    5,75
        219     185     236
       +0,1                
 11. Neea Lanki                                   VehkalVe              627
      10,35    3,43    6,10
        191     182     254
       +0,1                
 12. Elina Niinikangas                            ValkKa                605
      10,10    3,71    4,37
        216     223     166
       +1,1                

T12 4-ottelu 800 m


  1. Kira Kaipiainen                              KarhKa            3.07,10 
  2. Pihla Suntio                                 KarhKa            3.16,73 
     Nelli Niemi                                  AnjalLi               DNF 

T12 4-ottelu 60 m aj


                     Tuuli: +0,2

  1. Kira Kaipiainen                              KarhKa              11,39 
  2. Pihla Suntio                                 KarhKa              12,78 
  3. Nelli Niemi                                  AnjalLi             13,50 

T12 4-ottelu Pituus

  1. Kira Kaipiainen                              KarhKa               4,20                   
          4,20  4,01  3,84
                          
  2. Pihla Suntio                                 KarhKa               3,98                   
          3,63  3,94  3,98
                          
  3. Nelli Niemi                                  AnjalLi              3,60                   
          3,42  3,59  3,60
                          

T12 4-ottelu Kuula

  1. Pihla Suntio                                 KarhKa               7,12 
           6,98   7,12   6,98
  2. Kira Kaipiainen                              KarhKa               5,45 
           4,47   5,45   5,29
  3. Nelli Niemi                                  AnjalLi              5,44 
           5,28   5,44   5,35

T12 4-ottelu
   
  1. Kira Kaipiainen                              KarhKa               1083
      11,39    4,20    5,45 3.07,10
        393     305     220     165
       +0,2                           
  2. Pihla Suntio                                 KarhKa                976
      12,78    3,98    7,12 3.16,73
        268     266     309     133
       +0,2                             
  3. Nelli Niemi                                  AnjalLi               649
      13,50    3,60    5,44     DNF
        223     206     220       0
       +0,2                           

T13 4-ottelu 800 m


  1. Edit Merivirta                               KarhKa            2.46,41 
  2. Heidi Nieminen                               KarhKa            2.53,72 
  3. Krista Kantola                               ElimVa            2.55,43 
  4. Silja Häkämies                               YlämPyr           3.12,19 

T13 4-ottelu 60 m aj


                     Tuuli: +0,5

  1. Krista Kantola                               ElimVa              10,96 
  2. Heidi Nieminen                               KarhKa              11,07 
  3. Edit Merivirta                               KarhKa              11,81 
  4. Silja Häkämies                               YlämPyr             11,87 

T13 4-ottelu Pituus

  1. Heidi Nieminen                               KarhKa               4,31 +2,0              
          4,31  4,20     X
          +2,0  +1,9  +0,5
  2. Krista Kantola                               ElimVa               4,30 +0,4              
          4,20  4,26  4,30
          +1,0  +1,2  +0,4
  3. Edit Merivirta                               KarhKa               4,19 +1,5              
          4,02  4,19  4,05
          +1,1  +1,5  +0,3
  4. Silja Häkämies                               YlämPyr              3,91 +1,8              
          3,91  3,70  3,72
          +1,8  +1,1  +0.4

T13 4-ottelu Kuula

  1. Edit Merivirta                               KarhKa               8,63 
           8,19   7,70   8,63
  2. Krista Kantola                               ElimVa               8,40 
           7,38   7,70   8,40
  3. Heidi Nieminen                               KarhKa               8,18 
           8,14   8,18   8,00
  4. Silja Häkämies                               YlämPyr              5,80 
           5,40   5,27   5,80

T13 4-ottelu

  1. Krista Kantola                               ElimVa               1368
      10,96    4,30    8,40 2.55,43
        446     324     381     217
        +0,5   +0,4                
  2. Heidi Nieminen                               KarhKa               1352
      11,07    4,31    8,18 2.53,72
        432     326     368     226
       +0,5    +2,0                
  3. Edit Merivirta                               KarhKa               1315
      11,81    4,19    8,63 2.46,41
        348     303     394     270
        +0,5   +1,5                
  4. Silja Häkämies                               YlämPyr               984
      11,87    3,91    5,80 3.12,19
        343     255     239     147
       +0,5    +1,8                

T14 5-ottelu 800 m


  1. Mette Nurminen                               KarhKa            2.35,18 
  2. Maria Suntio                                 KarhKa            2.46,44 

T14 5-ottelu 80 m aj


                     Tuuli: +0,3

  1. Mette Nurminen                               KarhKa              13,74 
  2. Maria Suntio                                 KarhKa              15,44 

T14 5-ottelu Korkeus

  1. Maria Suntio                                 KarhKa                140 
         140
           O
  2. Mette Nurminen                               KarhKa                130 
         130
           O

T14 5-ottelu Pituus

  1. Maria Suntio                                 KarhKa               4,43 +0,6              
          4,07  4,43  4,11
          +0,6  +0,6  +0,1
  2. Mette Nurminen                               KarhKa               4,37 +0,5              
          4,13  4,22  4,37
          +0,4  +0,2  +0.5

T14 5-ottelu Keihäs

  1. Maria Suntio                                 KarhKa              23,66 
          23,66  21,98  23,21
  2. Mette Nurminen                               KarhKa              19,21 
              X  19,21      X

T14 5-ottelu

  1. Mette Nurminen                               KarhKa               1696
      13,74    4,37   19,21     130 2.35,18
        493     337     206     299     361
       +0,3    +0,5                        
  2. Maria Suntio                                 KarhKa               1595
      15,44    4,43   23,66     140 2.46,44
        335     349     267     374     270
       +0,3    +0,6                        

T15 5-ottelu 800 m


  1. Jasmin Salenius                              KangasnKa         2.45,75 
  2. Sini Kuokka                                  VehkalVe          3.06,39 

T15 5-ottelu 80 m aj


                     Tuuli: +0,3

  1. Jasmin Salenius                              KangasnKa           13,01 
  2. Sini Kuokka                                  VehkalVe            15,90 

T15 5-ottelu Korkeus

  1. Sini Kuokka                                  VehkalVe              135 
         135
           O
  2. Jasmin Salenius                              KangasnKa             130 
         130
           O

T15 5-ottelu Pituus

  1. Jasmin Salenius                              KangasnKa            4,75 +0,5              
             X  4,31  4,75
                +0,2  +0,5
  2. Sini Kuokka                                  VehkalVe             4,45 +0,1              
          4,36  4,45  4,05
          +0,5  +0,1  +0.7

T15 5-ottelu Keihäs

  1. Jasmin Salenius                              KangasnKa           32,62 
          32,62  26,37  30,72
  2. Sini Kuokka                                  VehkalVe            16,82 
          16,80  15,44  16,82

T15 5-ottelu

  1. Jasmin Salenius                              KangasnKa            1973
      13,01    4,75   32,62     130 2.45,75
        589     416     394     299     275
       +0,3    +0,5                        
  2. Sini Kuokka                                  VehkalVe             1335
      15,90    4,45   16,82     135 3.06,39
        304     353     175     335     168
       +0,3    +0,1