Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.08. klo 18:00 Eurajoki Junior Games Tulokset (päivitetty: 21:29 27.08.2018)
Eurajoki Junior Games
Eurajoen Veikot, Kiukaisten Kisailijat
27.08.2018

P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Ilari Vuorinen                                             8,06              
2)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,55              
3)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   8,56              
4)   Oliver Jaakkola                  EurajVei                  8,69              
5)   Ilmari Paasikas                  KiukKi                    8,73              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,93              
2)   Milja Anttila                    NakkVire                  7,93              
3)   Ella Åkerström                   UlvST                     9,65              
     Isabel Lindqvist                 TuUL                      DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   21,89             
     21,89  17,18  

2)   Oliver Jaakkola                  EurajVei                  19,23             
     17,69  19,23  

3)   Ilari Vuorinen                                             15,96             
     15,96  -      

4)   Ilmari Paasikas                  KiukKi                    12,31             
     12,31  -      

5)   Veikka Saari                     KiukKi                    10,27             
     9,29   10,27  



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   13,60             
     13,60  12,76  

2)   Ella Åkerström                   UlvST                     8,81              
     7,43   8,81   

     Isabel Lindqvist                 TuUL                                        


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Leevi Hesso                      KiukKi                    6,95              
2)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,36              
3)   Jami Nummi                       KiukKi                    7,52              
4)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    7,70              
5)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   8,22              
     Richard Lindqvist                TuUL                      DNS               


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Fanni Harju                      UlvST                     6,97              
2)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,16              
3)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   7,17              
4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,57              
     Sofianna Paavilainen             KiukKi                    DNS               


P9 400m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  1.16,67           
2)   Leevi Hesso                      KiukKi                    1.16,86           
3)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  1.22,86           
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    1.30,54           
     Daniel Huppunen                  KokemKV                                     
     Richard Lindqvist                TuUL                                        


T9 400m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  1.22,17           
2)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   1.22,78           
3)   Fanni Harju                      UlvST                     1.23,23           
4)   Maija Wallenius                  KiukKi                    1.27,17           
5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    1.29,97           
6)   Milja Anttila                    NakkVire                  1.30,79           
     Sofianna Paavilainen             KiukKi                    DNS               


P11 60m
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     8,97              
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     9,48              
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,69              
4)   Veikko Hesso                     KiukKi                    9,86              
5)   Joona Heino                      KiukKi                    10,32             
6)   Konsta Saari                     KiukKi                    10,64             
7)   Riki Honkanen                    ParkU                     10,71             
8)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    10,85             
9)   Jami Nummi                       KiukKi                    10,98             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Veikko Hesso                     KiukKi                    9,86              
2)   Konsta Saari                     KiukKi                    10,64             
3)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    10,85             
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    10,98             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,9
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     8,97              
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     9,48              
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,69              
4)   Joona Heino                      KiukKi                    10,32             
5)   Riki Honkanen                    ParkU                     10,71             


P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Martti Wallenius                 KiukKi                    22,74             
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     23,27             
3)   Veikko Hesso                     KiukKi                    24,53             
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    28,37             
5)   Veikka Saari                     KiukKi                    31,74             
     Richard Lindqvist                TuUL                      DNS               


T11 150m
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   23,74             
2)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    24,90             
3)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    25,13             
4)   Fanni Harju                      UlvST                     25,38             
5)   Venla Saari                      KiukKi                    25,39             
6)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  25,42             
7)   Aani Lehtola                     KiukKi                    25,56             
8)   Netta Nummi                      KiukKi                    25,63             
9)   Heidi Kaunistola                 LauttLu                   26,28             
10)  Matleena Peltomäki               PorinYU                   26,56             
11)  Maija Wallenius                  KiukKi                    27,04             
12)  Niina Paasikas                   KiukKi                    27,09             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Venla Saari                      KiukKi                    25,39             
2)   Aani Lehtola                     KiukKi                    25,56             
3)   Heidi Kaunistola                 LauttLu                   26,28             
4)   Maija Wallenius                  KiukKi                    27,04             
5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    27,09             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   23,74             
2)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    24,90             
3)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    25,13             
4)   Fanni Harju                      UlvST                     25,38             
5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  25,42             
6)   Netta Nummi                      KiukKi                    25,63             
7)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   26,56             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     3.20,92           
2)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.55,98           
3)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.57,50           
4)   Martti Wallenius                 KiukKi                    4.08,38           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    3.56,72           
2)   Venla Saari                      KiukKi                    4.14,63           
3)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  4.38,25           
4)   Alissa Naski                     NakkVire                  4.45,47           


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   4,00              
     4,00   4,00   3,83   3,75   
                                 

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,70              
     3,31   3,61   3,70   3,54   
                                 

3)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    3,67              
     3,65   3,67   3,63   3,66   
                                 

4)   Aani Lehtola                     KiukKi                    3,48              
     3,14   3,48   3,41   3,28   
                                 

5)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    3,34              
     3,32   3,34   3,31   3,07   
                                 

6)   Netta Nummi                      KiukKi                    3,26              
     3,13   3,26   3,21   3,25   
                                 

7)   Maija Wallenius                  KiukKi                    3,24              
     2,92   3,14   3,24   3,05   
                                 

8)   Heidi Kaunistola                 LauttLu                   3,10              
     3,07   2,92   3,08   3,10   
                                 

9)   Venla Saari                      KiukKi                    3,05              
     2,98   3,03   3,04   3,05   
                                 

10)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  2,84              
     2,72   2,84   2,64   2,81   
                                 

11)  Niina Paasikas                   KiukKi                    2,71              
     2,71   2,59   2,44   2,50   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riki Honkanen                    ParkU                     8,38              
     7,05   8,02   7,28   7,96   8,38   7,73   

2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    7,38              
     6,70   6,90   x      6,31   7,38   6,82   

3)   Veikko Hesso                     KiukKi                    7,24              
     6,74   x      7,24   6,90   6,64   7,06   

4)   Kuisma Haapaniemi                KiukKi                    5,99              
     5,99   5,90   5,97   5,94   5,67   5,31   

5)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    4,92              
     4,92   4,50   4,55   4,63   4,21   4,89   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Joona Nurmi                      NoormNo                   8,55              
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8,99              
3)   Juhana Siivonen                  SäkU                      9,27              
4)   Olli Lindroos                    NoormNo                   10,45             
     Onni Ruusunen                    PorinYU                   DNS               


T13 60m
1)   Sara Heino                       KiukKi                    8,98              
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,20              
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,26              
4)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    9,32              
5)   Sara Peltonen                    SäkU                      9,40              
6)   Reetta Ääri                      SäkU                      9,43              
7)   Emmi Patrikainen                 RaumU                     9,57              
8)   Venla Saari                      KiukKi                    10,37             
     Jenni Sormunen                   IkaalU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Sara Peltonen                    SäkU                      9,40              
2)   Reetta Ääri                      SäkU                      9,43              
3)   Emmi Patrikainen                 RaumU                     9,57              
4)   Venla Saari                      KiukKi                    10,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Sara Heino                       KiukKi                    8,98              
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,20              
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,26              
4)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    9,32              
     Jenni Sormunen                   IkaalU                    DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Juhana Siivonen                  SäkU                      3.27,73           
2)   Olli Lindroos                    NoormNo                   3.30,43           


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Emmi Patrikainen                 RaumU                     3.50,08           
2)   Aino Anttila                     NakkVire                  3.54,07           
3)   Reetta Ääri                      SäkU                      3.54,99           
     Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Heino                      KiukKi                    110               
     100    105    110    115    
     xo     o      xo     xxx    

2)   Konsta Saari                     KiukKi                    85                
     80     85     90     
     o      xxo    xxx    

     Netta Nummi                      KiukKi                    115               
     90     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     4,68 +0,0          
     4,61   4,63   x      4,66   4,68   4,65   
     +0,0   -0,1   -0,2   +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Joona Nurmi                      NoormNo                   4,45 +0,0          
     x      x      4,45   4,30   x      x      
     -0,2   +0,0   +0,0   +0,2   -0,1   +0,1   

3)   Niklas Ranne                     PorinYU                   4,16 +0,0          
     3,97   4,16   3,92   3,91   3,95   4,07   
     +0,0   +0,0   -0,2   +0,0   +0,0   -0,3   

4)   Juhana Siivonen                  SäkU                      3,97 +0,0          
     3,88   3,73   3,97   x      x      3,69   
     -0,2   -0,1   +0,0   +0,2   +0,0   +0,2   

5)   Konsta Saari                     KiukKi                    2,89 +0,0          
     2,89   2,89   x      x      x      2,67   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   -0,2   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sara Peltonen                    SäkU                      4,06 -0,7          
     3,69   3,85   3,84   4,06   x      4,00   
     +1,0   -0,3   +0,2   -0,7   +0,3   +0,9   

2)   Emmi Patrikainen                 RaumU                     3,86 -1,4          
     3,62   3,59   3,79   x      3,86   3,77   
     -0,9   -0,6   -1,6   -0,5   -1,4   +0,1   

3)   Neea Nummi                       KiukKi                    3,74 +0,4          
     3,71   3,69   3,33   x      x      3,74   
     +0,0   -0,2   -1,2   -0,2   -0,8   +0,4   

4)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  3,62 -1,0          
     3,17   3,54   x      3,62   x      3,43   
     +0,2   -1,1   +1,4   -1,0   +0,3   -0,9   

5)   Aino Anttila                     NakkVire                  3,43 -1,4          
     3,19   3,40   3,43   3,37   x      x      
     +0,2   -1,1   -1,4   -0,1   -1,0   +0,0   

     Jenni Sormunen                   IkaalU                                      
     Sara Heino                       KiukKi                                      


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  36,26             
     32,06  35,09  33,60  36,26  32,77  33,19  

2)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     30,66             
     28,13  28,99  30,66  28,38  27,39  25,35  

3)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    25,56             
     20,59  20,25  25,33  25,56  20,84  20,87  

4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   25,08             
     21,88  21,44  25,08  23,86  25,06  23,60  

5)   Fredrica Suoniemi                KiukKi                    19,62             
     x      x      17,34  x      17,79  19,62  

6)   Venla Saari                      KiukKi                    8,48              
     7,00   8,48   x      7,88   7,23   -      

     Charlotta Suoniemi               KiukKi                    33,19             
     29,47  28,10  31,64  33,19  31,96  32,38  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,78             


T15 200m
1)   Sofia Määttä                     EurajVei                  27,06             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   28,77             
3)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    28,82             
4)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    30,56             
5)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,72             
6)   Viola Hintikka                   UudKK                     31,99             
7)   Anni Välimäki                    PorinYU                   32,34             
     Jenina Karppinen                 PorinYU                   DNS               
     Kaisu Seppälä                    SäkU                      DNS               
     Aada Puosi                       EurajVei                  DNS               
     Jenni Sormunen                   IkaalU                                      
     Sonja Puumalainen                SäkU                      27,72             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    28,82             
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    30,56             
3)   Viola Hintikka                   UudKK                     31,99             
4)   Anni Välimäki                    PorinYU                   32,34             
     Jenina Karppinen                 PorinYU                   DNS               
     Kaisu Seppälä                    SäkU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Sofia Määttä                     EurajVei                  27,06             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   28,77             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,72             
     Aada Puosi                       EurajVei                  DNS               
     Jenni Sormunen                   IkaalU                                      
     Sonja Puumalainen                SäkU                      27,72             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    150               
     130    135    140    145    150    156    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  145               
     130    135    140    145    150    
     xo     o      xo     o      xxx    

3)   Viola Hintikka                   UudKK                     135               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxx    

     Aada Puosi                       EurajVei                                    


P15 Kuula

M17 100m

N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Laura Koivukoski                 EurajVei                  13,37             
2)   Liina Mäkinen                    SäkU                      14,11             
3)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  14,21             
4)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   14,29             
5)   Sani Rajala                      EurajVei                  14,31             
     Aada Puosi                       EurajVei                  DNS               
     Charlotta Suoniemi               KiukKi                    DNS               
     Sonja Puumalainen                SäkU                      DNS               


N17 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  1.07,00           
2)   Anni Välimäki                    PorinYU                   1.17,22           


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Määttä                     EurajVei                  4,92 +0,0          
     4,46   4,85   4,57   4,37   4,82   4,92   
     +0,0   +0,0   -0,1   +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Laura Koivukoski                 EurajVei                  4,86 +0,0          
     4,86   x      x      4,45   -      4,82   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0          +0,0   

3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      4,67 +0,0          
     4,67   4,40   4,63   4,43   4,50   4,60   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

4)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   4,45 +0,0          
     4,45   x      4,35   4,29   4,40   4,27   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

5)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    4,44 +0,0          
     x      4,44   3,85   x      4,33   -      
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0          

6)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   4,33 +0,1          
     4,16   4,17   x      4,25   4,28   4,33   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,1   +0,1   

7)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      4,06 +0,2          
     4,06   3,93   3,84   3,94   x      3,83   
     +0,2   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   



M17 Pituus

M17 Kuula

N17 Keihäs

M19 100m

N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   145               
     140    145    150    
     o      o      xxx    



M19 Keihäs

N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Olli                       EurajVei                  47,50             
     45,54  47,34  45,90  45,00  44,48  47,50