Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.09. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Tulokset (päivitetty: 07:06 12.09.2018)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7
Veikkolan Veikot
11.09.2018

M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   9,72 +0,9          
     9,27   9,72   9,41   9,63   9,59   9,24   
     +0,6   +0,9   +1,0   +0,2   +0,3   +0,6   

2)   Sami Mäkinen                     NaantLöy                  9,52 +0,8          
     9,02   9,47   9,52   9,44   9,15   9,49   
     -0,3   +0,4   +0,8   +0,4   +1,2   +1,1   

3)   Mauri Merikanto                  HKV                       9,42 +0,6          
     8,92   8,93   9,25   x      9,42   9,15   
     +0,9   +1,0   +0,2          +0,6   +1,4   



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   35,15             
     x      32,89  34,60  33,50  33,73  35,15  

2)   Marcus Karell                    SIF                       35,09             
     x      35,09  33,81  34,85  33,40  32,68  



P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    



P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 9,10              
     x      x      x      9,10   7,62   x      



T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Charlotte Knape                  IFSibboV                  14,98             
     14,98  14,06  14,19  14,16  12,84  14,86  



P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Eelis Malmström                  VeikkVei                                    
     90     
     DNS    

     Paavo Malmström                  VeikkVei                                    
     90     
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Mea Barlow                       VeikkVei                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Sara Heininen                    VeikkVei                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Nina Hienonen                    VeikkVei                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

5)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 12,50             
     10,89  11,80  12,50  x      11,31  10,09  

     Eelis Malmström                  VeikkVei                                    
     Paavo Malmström                  VeikkVei                                    


T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  14,66             
     14,66  x      13,05  x      12,72  12,69  

2)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  13,42             
     x      13,42  13,15  12,33  12,80  13,32  

3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  12,07             
     12,07  x      8,97   11,83  x      10,55  

4)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    10,85             
     10,64  x      x      10,56  10,18  10,85  

5)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  8,45              
     7,40   8,45   8,36   6,77   6,92   7,88   



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Westerlund                  EsboIF                    125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

1)   Malin Lindroth                   EsboIF                    125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

1)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      -      

4)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Elsa Keinänen                    EsboIF                    125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Malin Karell                     SjundeåIF                 120               
     110    115    120    125    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

     Sara Ahlfors                     HIFK                                        


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  10,11 +0,2          
     9,64   9,99   10,11  x      -      -      
     +0,8   +0,9   +0,2                        



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Malin Lindroth                   EsboIF                    9,53 +0,0          
     8,97   x      9,13   9,38   x      9,53   
     +0,8          +0,1   +0,7          +0,0   

2)   Malin Karell                     SjundeåIF                 8,33 +0,2          
     8,33   8,23   8,04   8,20   8,12   8,02   
     +0,2   +0,3   +0,8   +1,0   +0,5   +0,2   

3)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 8,21 +1,1          
     8,05   x      x      8,21   8,05   x      
     +0,5                 +1,1   +0,9          

4)   Selma Lupala                     IFRaseb                   8,08 +0,2          
     8,08   x      x      7,65   7,31   7,17   
     +0,2                 -0,3   +0,2   -0,3   

5)   Ella Westerlund                  EsboIF                    7,98 +0,3          
     7,72   x      7,98   7,39   x      7,74   
     +0,8          +0,3   +0,0          +0,0   

6)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 7,73 +0,0          
     x      x      7,46   x      7,73   7,55   
                   -0,6          +0,0   +0,8   

                  
     Sara Heininen                    VeikkVei                  7,76 +0,0          
     7,27   7,76   7,60   7,76   7,72   7,61   
     +0,3   +0,8   -0,7   +0,0   +0,3   +0,1   

     Sara Ahlfors                     HIFK                      DNS  
     Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 DNS               


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   10,34 +0,3          
     10,00  10,18  10,06  10,34  x      9,92   
     +0,3   +0,9   +0,7   +0,3          +0,2   

2)   Emilia Karell                    SjundeåIF                 9,55 +0,4          
     9,45   9,55   -      -      -      -      
     +0,4   +0,4                               

3)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 9,12 +1,1          
     9,12   8,80   8,57   -      -      -      
     +1,1   +1,4   +0,0                        

4)   Jenny Andersson                  SjundeåIF                 8,58 +1,1          
     x      x      8,12   8,51   8,30   8,58   
                   +0,6   +1,1   +1,4   +1,1   

     Iina Honka                       VeikkVei                  DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Väinö Lupala                     IFRaseb                   37,04             
     37,04  34,99  x      x      x      -      

2)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  35,50             
     35,50  33,32  31,58  x      31,89  x      

3)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   30,40             
     29,85  28,52  29,28  28,90  26,05  30,40  

     Kevin Nyholm                     VeikkVei                  DNS               


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Karell                    SjundeåIF                 46,01             
     46,01  45,40  44,51  x      x      -      

2)   Malin Karell                     SjundeåIF                 32,87             
     -      31,15  32,87  29,67  -      -      

3)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   27,53             
     27,53  25,16  25,16  x      25,83  x      

4)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 23,15             
     16,46  21,01  x      17,40  23,15  x      

5)   Jenna Pelho                      SjundeåIF                 20,40             
     x      10,18  14,54  x      17,64  20,40  

     Iina Honka                       VeikkVei                  DNS               


N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  9,62 +1,9          
     9,11   9,30   9,10   9,22   9,04   9,62   
     +0,6   +1,7   +0,6   +0,5   +1,0   +1,9   

2)   Siiri Suihkonen                  SjundeåIF                 9,12 +1,0          
     8,60   9,12   9,03   9,00   8,90   x      
     +0,5   +1,0   +1,5   +0,8   +1,6          



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  14,44             
     14,44  14,19  x      x      -      -      



N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Chloe Hagues                     HKV                       9,81 +0,7          
     9,57   9,81   9,49   9,74   9,58   9,69   
     +0,8   +0,7   +0,0   +1,1   +0,4   +1,4   



M19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  45,15             
     45,15  44,46  x      x      42,05  41,02  



N19 Keihäs