Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.09. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Tulokset (päivitetty: 09:05 06.09.2018)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6
Veikkolan Veikot
04.09.2018

M 800m

N 800m
Loppukilpailu
1)   Emilia Jousimaa                  HyvsU                     2.27,00           
2)   Ea Vuori                         MäntsU                    2.27,27           
     Taru Ikäheimonen                 EsboIF                    DNS               


M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   316               
     300    310    316    321    
     o      o      o      xxx    

2)   Jukka Hannula                    HKV                       300               
     250    270    280    290    300    310    
     o      o      o      o      xo     xxx    



N Seiväs

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Emil Novotny                     VeikkVei                  7,28              
2)   Anton Karell                     SjundeåIF                 7,96              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  7,58              
2)   Signe Skog                       SjundeåIF                 7,99              
3)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,29              
4)   Linnea Lindström                 SjundeåIF                 8,40              
5)   Ninni Kuitunen                   VeikkVei                  8,43              


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    6,22              
     5,15   6,22   x      5,45   5,58   x      

2)   Emil Novotny                     VeikkVei                  5,85              
     5,85   5,65   4,73   5,79   4,11   5,52   

3)   Anton Karell                     SjundeåIF                 5,12              
     4,80   4,40   5,11   4,96   5,12   4,51   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  5,19              
     4,85   5,15   5,19   5,07   5,06   4,92   

2)   Signe Skog                       SjundeåIF                 4,50              
     4,50   4,41   4,43   4,05   4,37   4,04   

3)   Linnea Lindström                 SjundeåIF                 4,10              
     3,24   3,95   3,42   4,10   3,55   4,07   

4)   Emma Barlow                      VeikkVei                  3,98              
     3,98   3,79   3,58   2,92   3,14   2,86   



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 9,91              
2)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  9,96              
3)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  10,65             
4)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  10,86             


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,67              
2)   Ida Tötterman                    SjundeåIF                 10,20             
3)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     10,26             
4)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,30             
5)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  10,42             


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  17,45             
     11,49  14,07  x      x      x      17,45  

2)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 16,48             
     13,79  15,36  12,68  13,76  14,17  16,48  

3)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    14,01             
     11,20  12,56  x      12,28  14,01  13,49  

4)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  13,78             
     12,98  12,59  12,15  x      13,78  x      

5)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  12,67             
     10,96  12,67  11,97  -      -      -      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Iida Muukka                      VantSa                    30,24             
     x      x      29,19  x      30,24  x      

2)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     16,65             
     15,89  x      x      16,65  x      x      

3)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    15,12             
     13,06  12,83  13,65  15,12  13,75  13,20  

4)   Ida Tötterman                    SjundeåIF                 13,94             
     12,74  x      11,59  12,89  12,22  13,94  

5)   Mea Barlow                       VeikkVei                  13,43             
     x      10,91  13,43  12,27  x      12,27  

6)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  12,29             
     10,00  10,38  10,68  10,10  12,29  x      



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  8,49              
2)   Benjamin Stenbacka               VeikkVei                  8,63              
3)   Marius Holmström                 SjundeåIF                 9,47              
4)   Sampo Anttonen                   VeikkVei                  9,66              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   9,06              
2)   Malin Lindroth                   EsboIF                    9,08              
3)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 9,49              
4)   Malin Karell                     SjundeåIF                 9,92              
5)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 9,93              
6)   Viliina Sundberg                 VeikkVei                  10,54             


P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    33,46             
     31,31  31,23  33,46  33,14  29,76  31,29  

2)   Marius Holmström                 SjundeåIF                 15,32             
     x      14,04  15,32  13,80  x      12,77  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Julia Nystrand                   EsboIF                    34,33             
     32,46  29,13  x      x      x      34,33  

2)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 19,40             
     18,12  17,90  19,40  19,23  17,39  x      

3)   Viliina Sundberg                 VeikkVei                  17,55             
     16,39  15,20  16,85  17,55  16,30  14,63  

4)   Malin Karell                     SjundeåIF                 16,48             
     16,48  x      x      15,40  x      16,13  

5)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 13,58             
     13,19  x      13,24  12,05  13,58  9,55   



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  4,64              
     4,64   
            



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Marttila                  VantSa                    4,68 -0,7          
     4,31   x      4,49   4,68   4,56   4,51   
     -0,8          -1,0   -0,7   -0,6   -0,7   

2)   Anna Kanerva                     VeikkVei                  4,48 -0,5          
     x      4,48   4,35   x      x      4,28   
            -0,5   -1,1                 -0,9   

3)   Malin Lindroth                   EsboIF                    4,46 -0,3          
     4,02   4,25   4,19   4,46   x      4,20   
     -0,8   -0,8   -0,9   -0,3          -0,3   

4)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   4,45 -0,6          
     4,44   4,36   4,31   4,29   x      4,45   
     -0,9   -0,9   -0,8   -0,6          -0,6   

5)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 4,07 -0,5          
     4,07   4,04   x      3,92   4,05   -      
     -0,5   -0,7          -0,1   -0,6          

6)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 3,94 -0,9          
     3,94   3,61   3,33   3,89   -      -      
     -0,9   -1,3   -0,8   -1,1                 

7)   Jenny Andersson                  SjundeåIF                 3,77 -1,2          
     x      x      3,47   3,56   3,62   3,77   
                   -0,2   -1,0   -0,6   -1,2   

8)   Jenna Pelho                      SjundeåIF                 2,88 -1,1          
     2,55   2,88   2,69   x      2,68   -      
     -0,8   -1,1   -0,6          -0,3          

     Emilia Karell                    SjundeåIF                 DNS               


P15 Moukari

T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 22,46             
     21,87  21,28  20,29  22,46  20,09  21,09  

2)   Jenny Andersson                  SjundeåIF                 18,27             
     x      17,80  x      16,38  x      18,27  

3)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 17,02             
     x      x      17,02  15,05  16,81  16,49  

4)   Jenna Pelho                      SjundeåIF                 14,79             
     x      14,79  14,70  13,91  13,45  14,74  



M17 800m

N17 800m
Loppukilpailu
1)   Milla Airola                     VantSa                    3.01,48           
2)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    3.11,85           
     Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  DNS               


M17 Seiväs

N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   300               
     290    300    310    
     o      o      xxx    

     Venla Lamminmäki                 VeikkVei                                    
     290    
     DNS    



M19 800m

N19 800m
Loppukilpailu
     Liisa Timonen                    EspTa                     DNS               


M19 Seiväs

N19 Seiväs

M22 Moukari
Alkuerät
     Aleksanteri Sonninen             VeikkVei                  43,95             
     41,76  x      43,95  43,29  43,95  43,02  



N22 Moukari
Alkuerät
     Katriina Sonninen                VeikkVei                  34,41             
     x      34,41  x      x      33,82  33,63