Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
26.07. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4 Tulokset (päivitetty: 16:51 29.07.2018)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4
Veikkolan Veikot
26.07.2018

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Micke Nikkanen                   EspTa                     11,35             
2)   Heikki Leppänen                  EsboIF                    11,59             
3)   Teemu Aaltonen                   HKV                       12,66             
4)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    13,32             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Jenni Eloranta                   VihdVie                   13,62             
2)   Minja Nurminen                   NurmijYU                  14,20             
3)   Iina-Lydia Pihlainen             HKV                       14,72             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   149               
     136    140    143    146    149    152    
     o      o      o      xxo    o      xxx    



N Korkeus

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    7,51              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Olivia Aaltonen                  HKV                       7,15              
2)   Matilda Krause                   HIFK                      7,34              
3)   Anna Larjava                     KirkkonU                  7,73              
4)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  8,30              
5)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,47              
6)   Lili Siranko                     VantSa                    10,19             


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    11,84             
     9,80   11,84  x      11,52  10,96  10,93  



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ninni Kuitunen                   VeikkVei                  6,72              
     5,99   x      5,19   5,46   4,15   6,72   

2)   Lili Siranko                     VantSa                    4,80              
     4,31   4,03   3,72   3,76   4,80   2,76   

3)   Emma Barlow                      VeikkVei                  4,00              
     3,89   2,96   3,52   4,00   3,53   3,89   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 10,15             
2)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  10,33             
3)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  10,92             
     Johan Nyholm                     VeikkVei                                    


T11 60m
1)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,16              
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,30              
3)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,37              
4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,80              
5)   Vilma Hyllinen                   EspTa                     9,84              
6)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,18             
7)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  10,41             
8)   Elina Autelo                     VeikkVei                  10,46             
9)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,52             
10)  Mathilda Saarinen                VeikkVei                  10,89             
11)  Lyyli Salonen                    VeikkVei                  11,02             

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  10,41             
2)   Elina Autelo                     VeikkVei                  10,46             
3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,52             
4)   Mathilda Saarinen                VeikkVei                  10,89             
5)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  11,02             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,16              
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,30              
3)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,37              
4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,80              
5)   Vilma Hyllinen                   EspTa                     9,84              
6)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,18             


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 23,55             
     20,56  19,13  23,55  19,36  17,27  19,61  

2)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  18,12             
     13,89  x      18,12  x      14,82  x      

3)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  18,08             
     16,67  16,89  15,91  18,08  17,27  17,16  

4)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  16,59             
     x      16,55  x      x      14,70  16,59  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  11,31             
     11,31  10,23  10,23  10,89  8,92   9,90   

2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  11,26             
     9,96   8,72   9,59   10,05  11,26  7,69   

3)   Mathilda Saarinen                VeikkVei                  11,07             
     9,25   10,36  8,19   7,76   9,58   11,07  

4)   Nina Hienonen                    VeikkVei                  10,92             
     10,12  8,45   9,57   9,46   10,92  10,60  

5)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  9,98              
     4,80   7,49   9,98   6,45   7,36   6,14   

6)   Mea Barlow                       VeikkVei                  7,60              
     6,89   5,87   5,48   4,81   7,60   7,01   

7)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  7,27              
     4,43   4,38   6,18   5,13   6,89   7,27   

     Jenni Hirvonen                   EsboIF                    DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Waltteri Koenkytö                EspTa                     8,29              
2)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  8,41              
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    8,75              
4)   Sampo Anttonen                   VeikkVei                  9,68              


T13 60m
1)   Anni Napari                      VihdVie                   8,72              
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   8,83              
3)   Isabella Aaltonen                HKV                       9,02              
4)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 9,17              
5)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,43              
6)   Kiia Korander                    VihdVie                   9,88              
7)   Veera Mikkonen                   KirkU                     9,99              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   8,83              
2)   Isabella Aaltonen                HKV                       9,02              
3)   Veera Mikkonen                   KirkU                     9,99              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Anni Napari                      VihdVie                   8,72              
2)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 9,17              
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       9,43              
4)   Kiia Korander                    VihdVie                   9,88              


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  31,52             
     31,52  28,64  29,05  x      26,82  26,94  

2)   Tumi Siranko                     VantSa                    28,16             
     x      x      24,37  x      27,12  28,16  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kira Koskiniemi                  HKV                       25,45             
     22,07  x      x      x      x      25,45  

2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   24,83             
     21,02  20,12  22,41  24,83  22,14  22,30  

3)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 19,98             
     19,98  x      x      18,83  17,34  16,71  

4)   Kiia Korander                    VihdVie                   16,12             
     14,72  14,92  15,32  14,52  14,38  16,12  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Waltteri Koenkytö                EspTa                     13,08             
2)   Artjom Kiviharju                 EsboIF                    13,91             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 14,18             
2)   Maija Hyllinen                   EspTa                     14,36             
3)   Iiris Mikkonen                   KirkkonU                  15,54             
     Anni Napari                      VihdVie                   14,11             
     Erika Kenttä                     EspTa                     DNS               
     Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  15,51             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Artjom Kiviharju                 EsboIF                    110               
     110    115    
     xo     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sara Heiskanen                   EspTa                     140               
     120    125    130    133    136    140    143    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Erika Kenttä                     EspTa                     125               
     120    125    130    
     o      xo     x      



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    12,73             


N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Siiri Suihkonen                  SjundeåIF                 14,21             
2)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  14,52             


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    158               
     140    143    146    149    152    155    158    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxo    



N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     xo     xxx   


N30 100m
Alkuerät, Tuuli: +0,9
1)   Ida Hellman                      LänsiUU                   14,14             
2)   Sonja Turnbull-Smith             LUU                       15,46             


N40 100m
Alkuerät, Tuuli: +0,9
1)   Sara Lehtovuori                  LänsiUU                   14,85             


N45 100m
Alkuerät, Tuuli: +0,9
1)   Sanna Westerberg                 LänsiUU                   15,36             
2)   Pirjo Ruuskanen                  LänsiUU                   16,81             


M50 100m
Alkuerät, Tuuli: +1,3
1)   Julius Westerberg                LänsiUU                   14,91             


M55 100m
Alkuerät, Tuuli: +1,3
1)   Kari Pohjola                     LänsiUU                   14,45             
     Tuomo Vanhanen                   TapE                      DNS               


N55 100m
Alkuerät, Tuuli: +0,9
1)   Kati Oikarinen                   RunClub                   15,40             


M55 Korkeus
Alkuerät
1)   Kari Pohjola                     LänsiUU                   149               
     143    146    149    152    
     o      -      o      xxx    

     Tuomo Vanhanen                   TapE                      DNS