Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.05. klo 17:00 Toukokuun kisat Tulokset (päivitetty: 21:03 22.05.2018)
Eräjaot ja tulokset:

http://live.tuloslista.com/2502


Kokonaistulokset:


M 150m
1)   Markus Skyttä                    KouvU                     16,40             
2)   Niko Vainionpää                  TeuvRi                    16,50             
3)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  16,76             
4)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  16,79             
5)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  16,91             
6)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  16,97             
7)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  17,19             
     Teemu Keronen                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  16,76             
2)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  16,97             
3)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  17,19             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Markus Skyttä                    KouvU                     16,40             
2)   Niko Vainionpää                  TeuvRi                    16,50             
3)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  16,79             
4)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  16,91             
     Teemu Keronen                    JyväskKU                  DNS               


N 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Sini Toivola                     JyväskKU                  19,64             
2)   Maija Tukeva                     ÄhtU                      20,50             
3)   Janina Jaatinen                  JyväskKU                  21,04             
4)   Laura Lundberg                   VarkKV                    22,08             
     Ellinoora Karvinen               SavR                      DNS               


M 300m
Loppukilpailu
1)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  35,94             
2)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  36,54             
3)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   36,63             
     Teemu Keronen                    JyväskKU                  DNS               


N 300m
Loppukilpailu
1)   Maija Tukeva                     ÄhtU                      44,04             


M 600m
Loppukilpailu
1)   Julius Uutela                    HKV                       1.21,18           
2)   Juho Pirskanen                   KuopRei                   1.22,09           
3)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   1.24,27           
4)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     1.27,46           
5)   Lasse Minkkinen                  IFRaseb                   1.30,02           
     Kalle Raitala                    KoskKai                   DNS               


N 600m
Loppukilpailu
1)   Saija Seppä                      SuoU                      1.33,10           
2)   Lotta Mäkinen                    JyväskKU                  1.34,08           
3)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  1.34,58           
4)   Janette Niemi                    JKU                       1.36,46           
5)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  1.39,16           
6)   Helmi Kortetmaa                  KUra                      1.40,87           
7)   Siiri Möller                     SuoU                      1.42,84           
8)   Sanna Kekki                      HanH                      1.44,24           
9)   Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  1.45,24           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Miika Takala                     JyväskKU                  8.57,25           
2)   Alexi Ruokamo                    PosP                      9.18,60           
3)   Aleksi Niemelä                   JyväskKU                  9.30,59           
4)   Konsta Vilkman                   JyväskKU                  9.37,31           
5)   Olli Elo                         JKU                       10.16,61          
     Juha Nyyssönen                   KylV                      DNS               
     Jussi Eskola                     JyväskKU                  DNS               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  14,24             
2)   Ellinoora Karvinen               SavR                      15,02             


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  15,66             


N 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  49,39             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Välimäki                UKK                       205               
     190    195    200    205    210    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Matias Mustonen                  LeKi                      200               
     195    200    205    
     o      o      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saga Andersson                   EsboIF                    433               
     403    423    433    445    
     xo     o      o      xxx    

2)   Henriikka Könönen                KuivAu                    383               
     373    383    393    
     xxo    o      xxx    

3)   Anni Halko                       JyväskKU                  323               
     313    323    333    
     o      xo     xxx    

4)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  283               
     263    273    283    293    
     xxo    o      o      xxx    

5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  273               
     243    253    263    273    283    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Gea Zitting                      JyväskKU                  273               
     273    283    
     xxo    xxx    

     Petra Koskinen                   JyväskKU                  NH                
     203    
     xxx                                    


M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joonas Jokivartio                JyväskKU                  475               
     475    485    
     o      xxx    

2)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  445               
     445    455    
     xo     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Hakomäki                   YliJ                      6,87 +0,6          
     6,81   6,87   x      6,65   6,82   6,74   
     +1,8   +0,6   +0,5   +0,2   +0,3   +0,6   

2)   Miikka Kuisma                    JyväskKU                  5,31 +1,0          
     5,13   5,05   5,31   x      4,98   5,31   
     +1,2   +1,2   +0,3   +0,3   +0,7   +1,0   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Sini Sanaslahti                  KaiV                      5,95 +0,9          
     5,72   x      5,95   5,85   x      5,87   
     +0,6   +0,7   +0,9   +1,2   +0,5   +1,3   

2)   Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  5,76 +0,5          
     x      5,75   -      5,76   
     +0,3   +1,1          +0,5   

3)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  5,76 -0,4          
     5,70   5,76   x      -      x      x      
     -0,2   -0,4   +0,3          +0,7   +0,7   

4)   Gabriela Kosonen                 TampPy                    5,36 +1,3          
     5,32   5,36   5,34   5,27   5,22   5,28   
     +0,7   +1,3   +1,4   +0,5   +0,7   +0,4   

5)   Siiri Salo                       JyväskKU                  5,03 +1,0          
     4,88   5,03   
     +1,3   +1,0   

6)   Saga Sievänen                    JyväskKU                  4,66              
     x      4,46   x      4,61   x      4,66   
     +1,2   +0,5   +0,9   +1,8   +0,5          



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Kivioja                    NokU                      12,87             
     x      x      x      12,87  x      x      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  12,43             
     11,26  x      11,90  11,59  12,43  12,14  

2)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  11,93             
     11,93  11,50  11,26  11,47  x      11,42  

3)   Johanna Salmela                  JyväskKU                  11,63             
     11,41  11,42  11,51  x      11,63  x      

4)   Mari Kahilainen                  PihtipTui                 11,32             
     x      11,20  x      11,32  11,15  10,99  

5)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  10,30             
     9,95   10,02  10,30  10,02  x      10,28  



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    48,88             
     45,20  46,36  47,62  48,29  47,81  48,88  

2)   Rebekka Rekola                   JyväskKU                  34,57             
     x      33,16  x      x      x      34,57  

3)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  31,11             
     x      x      31,11  x      x      30,35  

4)   Pirjo Suopela                    JyväskKU                  21,88             
     x      21,88  20,41  x      x      21,03  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sonja Alasalmi                   JyväskKU                  43,46             
     41,34  43,46  x      40,57  40,65  x      

2)   Olivia Lähdesmäki                JyväskKU                  35,21             
     x      34,99  35,21  33,99  x      x      

3)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  35,03             
     30,69  31,46  32,09  35,03  x      33,56  



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Onni Erkkilä                     JKU                       6,92              
2)   Trevor White                     JKU                       6,98              
3)   Otto Rainio                      JyväskKU                  7,00              
4)   Joonatan Kulmala                 JKU                       7,33              
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,35              
6)   Veikko Alonen                    JKU                       8,12              
7)   Emil Putkonen                    JyväskKU                  8,89              
8)   Elias Putkonen                   JyväskKU                  11,20             


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  6,92              
2)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,07              
3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,19              
4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  7,60              
5)   Jenny Björkberg                  JKU                       7,63              
6)   Linnea Nyqvist                   JyväskKU                  7,87              
     Petra Lähteelä                   SuoU                      DNS               


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Trevor White                     JKU                       1.17,92           
2)   Onni Erkkilä                     JKU                       1.18,21           
3)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  1.20,22           
4)   Joonatan Kulmala                 JKU                       1.20,81           
5)   Otto Rainio                      JyväskKU                  1.21,12           
6)   Eemi Kesonen                                               1.25,67           
7)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  1.27,36           
8)   Veikko Alonen                    JKU                       1.43,92           


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  1.19,56           
2)   Venla Salminen                   JyväskKU                  1.19,88           
3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  1.25,80           
4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  1.28,26           
5)   Jenny Björkberg                  JKU                       1.31,29           
6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  1.35,50           


P9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JKU                       7,56              
     7,47   7,52   7,37   7,56   
                                 

2)   Trevor White                     JKU                       7,12              
     7,02   6,69   7,12   6,97   
                                 



T9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  8,10              
     x      7,84   7,77   8,10   
                                 

2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  6,59              
     x      x      6,59   x      
                                 

3)   Ella Roimela                     JyväskKU                  6,05              
     x      x      x      6,05   
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  19,40             
     16,55  17,20  18,32  19,40  

2)   Trevor White                     JKU                       18,57             
     x      18,57  15,61  13,51  

3)   Joonatan Kulmala                 JKU                       16,81             
     16,43  x      x      16,81  



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Petra Lähteelä                   SuoU                      9,46              
     8,90   9,39   8,09   9,46   

2)   Jenny Björkberg                  JKU                       8,11              
     5,26   8,11   7,50   5,82   

3)   Linnea Nyqvist                   JyväskKU                  6,90              
     5,89   5,54   6,90   6,07   



P11 60m
1)   Benedict Seppälä                 JouP                      8,68              
2)   Vilho Ketonen                    JKU                       9,19              
3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,38              
4)   Hannes Bottas                    JKU                       9,43              
5)   Joel Myllyntaus                                            9,45              
6)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,48              
7)   Arttu Rautjoki                                             9,56              
8)   Eemil Saari                      JyväskKU                  9,62              
9)   Voitto Moisio                                              9,64              
10)  Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,87              
11)  Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,91              
12)  Matti Laiho                      JyväskKU                  9,97              
13)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,10             
14)  Ilmari Laitinen                  JouP                      10,73             
15)  Karo Jokilahti                                             11,63             
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               
     Aarne Moisio                                               DNS               
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Joel Myllyntaus                                            9,45              
2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,48              
3)   Ilmari Laitinen                  JouP                      10,73             
4)   Karo Jokilahti                                             11,63             
     Aarne Moisio                                               DNS               
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Arttu Rautjoki                                             9,56              
2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  9,62              
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,87              
4)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,91              
5)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,97              
6)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,10             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,9
1)   Benedict Seppälä                 JouP                      8,68              
2)   Vilho Ketonen                    JKU                       9,19              
3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,38              
4)   Hannes Bottas                    JKU                       9,43              
5)   Voitto Moisio                                              9,64              
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  DNS               


T11 60m
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,36              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,46              
3)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,68              
4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,72              
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,78              
6)   Pihla Lähteelä                   SuoU                      9,95              
7)   Pinja Heino                      JyväskKU                  9,97              
8)   Lumi Harjulehto                  JKU                       10,10             
9)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,18             
10)  Sinja Ohra-Aho                   KngK                      10,25             
11)  Saana Saartoala                  JKU                       10,86             
12)  Annika Liekkinen                 SuoU                      10,97             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Pihla Lähteelä                   SuoU                      9,95              
2)   Pinja Heino                      JyväskKU                  9,97              
3)   Lumi Harjulehto                  JKU                       10,10             
4)   Sinja Ohra-Aho                   KngK                      10,25             
5)   Saana Saartoala                  JKU                       10,86             
6)   Annika Liekkinen                 SuoU                      10,97             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,36              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,46              
3)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,68              
4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,72              
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,78              
6)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,18             


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  1.48,71           
2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  2.02,38           
3)   Voitto Moisio                                              2.03,77           
4)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  2.03,85           
5)   Aarne Moisio                                               2.11,98           
6)   Matti Laiho                      JyväskKU                  2.13,65           
7)   Pekko Kinnunen                   JKU                       2.14,15           
8)   Kimi Jokilahti                                             2.30,68           
9)   Karo Jokilahti                                             2.34,60           
     Joel Myllyntaus                                            DNS               
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               
     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               
     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  2.01,51           
2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  2.02,29           
3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  2.07,99           
4)   Essi Suni                        JyväskKU                  2.10,24           
5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  2.10,73           
6)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  2.24,80           
7)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  2.25,71           
8)   Saana Saartoala                  JKU                       2.31,68           
9)   Aino Kinnunen                    SuoU                      2.33,13           
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  DNS               
     Neea Viitaharju                  JyväskKU                  DNS               


P11 60m aidat
1)   Hannes Bottas                    JKU                       11,18             
2)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  11,31             
3)   Vilho Ketonen                    JKU                       11,53             
4)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,72             
5)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  11,93             
6)   Voitto Moisio                                              14,14             
7)   Aarne Moisio                                               15,02             
8)   Karo Jokilahti                                             15,89             
9)   Kimi Jokilahti                                             16,14             
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  DNS               
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Vilho Ketonen                    JKU                       11,53             
2)   Voitto Moisio                                              14,14             
3)   Aarne Moisio                                               15,02             
4)   Karo Jokilahti                                             15,89             
5)   Kimi Jokilahti                                             16,14             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Hannes Bottas                    JKU                       11,18             
2)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  11,31             
3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,72             
4)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  11,93             
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  DNS               


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,1
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  11,63             
2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  11,87             
3)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  12,25             
4)   Saana Saartoala                  JKU                       13,06             
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  DNS               
     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pinja Heino                      JyväskKU                  128               
     100    105    110    115    120    123    126    128    130    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxo    xx-    

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  123               
     90     95     100    105    110    115    120    123    126    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Saana Saartoala                  JKU                       110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      xxo    o      o      xxo    xxx    

     Erika Parkkonen                  JyväskKU                                    


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hannes Bottas                    JKU                       4,10              
     4,07   3,98   4,06   4,10   
                                 

2)   Vilho Ketonen                    JKU                       3,94              
     3,90   3,94   3,20   3,62   
                                 

3)   Joel Myllyntaus                                            3,84              
     3,84   3,81   3,70   3,81   
                                 

4)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  3,81              
     3,74   x      3,81   x      
                                 

5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3,75              
     3,66   3,73   3,57   3,75   
                                 

6)   Trevor White                     JKU                       3,68              
     3,68   3,48   3,01   3,47   
                                 

7)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3,60              
     3,53   3,60   3,48   
                          

8)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  3,58              
     3,58   3,37   3,18   3,25   
                                 

9)   Arttu Rautjoki                                             3,56              
     3,56   3,46   3,27   3,34   
                                 

10)  Pekko Kinnunen                   JKU                       3,36              
     3,22   3,36   3,02   
                          

11)  Elias Tiihonen                   JyväskKU                  3,30              
     x      3,27   3,06   3,30   
                                 

12)  Sisu Filtness                    JKU                       3,08              
     2,98   3,05   3,08   
                          

13)  Voitto Moisio                                              3,07              
     3,07   3,05   x      
                          

14)  Ilmari Laitinen                  JouP                      3,04              
     3,02   3,04   2,96   
                          

15)  Kimi Jokilahti                                             2,82              
     x      2,50   2,82   2,63   
                                 

16)  Karo Jokilahti                                             2,55              
     2,50   2,53   2,55   2,51   
                                 

     Aarne Moisio                                               DNS               
     Benedict Seppälä                 JouP                      NM                
     x      x      x      x      
                                 

     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               
     Matti Laiho                      JyväskKU                                    
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  DNS               
     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Benedict Seppälä                 JouP                      9,95              
     9,45   9,54   9,54   9,95   

2)   Aleksi Kinnunen                  SuoU                      8,07              
     7,65   7,88   8,07   7,32   

3)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  7,88              
     7,28   7,88   7,69   7,03   

4)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  7,53              
     7,13   6,85   7,08   7,53   

5)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  7,42              
     7,24   x      7,28   7,42   

6)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  7,27              
     6,85   7,18   7,27   7,21   

7)   Aarne Moisio                                               6,15              
     6,15   6,02   5,81   -      

8)   Ilmari Laitinen                  JouP                      6,02              
     5,92   5,62   5,35   6,02   

9)   Sisu Filtness                    JKU                       5,27              
     4,89   4,85   5,03   5,27   

10)  Pekko Kinnunen                   JKU                       5,23              
     4,31   5,23   4,33   -      

11)  Kimi Jokilahti                                             4,55              
     x      x      4,55   x      

     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               
     Voitto Moisio                                              DNS               


T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  16,47             
     x      x      16,47  x      

2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  15,38             
     x      13,96  11,90  15,38  

3)   Pinja Heino                      JyväskKU                  14,36             
     12,98  14,36  13,28  x      

4)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  14,25             
     14,25  14,13  x      13,61  

5)   Pihla Lähteelä                   SuoU                      11,91             
     x      8,94   10,79  11,91  

     Erika Parkkonen                  JyväskKU                                    
     Essi Suni                        JyväskKU                                    
     Olivia Puranen                   JyväskKU                                    
     Saana Saartoala                  JKU                                         


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,29              
2)   Juuso Tiihonen                   KngK                      8,66              
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,93              
4)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,98              
5)   Niilo Heikkilä                   JyväskKU                  9,34              
6)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,48              


T13 60m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,26              
2)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,73              
3)   Pihla Tiihonen                   JKU                       8,74              
4)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,78              
5)   Helmi Kiraly                     JKU                       8,89              
6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,94              
7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,96              
8)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,01              
9)   Veera Reponen                    JouP                      9,02              
10)  Iida Pentti                      JKU                       9,08              
11)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,09              
12)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,18              
12)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,18              
14)  Siiri Kihlman                    JKU                       9,19              
15)  Erika Spoof                      JyväskKU                  9,53              
16)  Hilma Nykänen                    JKU                       9,96              
17)  Nea Laine                        PylkönmY                  10,13             
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               
     Selma Seppälä                    JyväskKU                  DNS               
     Emma Toivonen                    JKU                       DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Senni Ohra-Aho                   KngK                      DNS               
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,18              
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,18              
3)   Erika Spoof                      JyväskKU                  9,53              
4)   Hilma Nykänen                    JKU                       9,96              
5)   Nea Laine                        PylkönmY                  10,13             
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               
     Selma Seppälä                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,94              
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,96              
3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,01              
4)   Iida Pentti                      JKU                       9,08              
5)   Siiri Kihlman                    JKU                       9,19              
     Emma Toivonen                    JKU                       DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Senni Ohra-Aho                   KngK                      DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,3
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,26              
2)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,73              
3)   Pihla Tiihonen                   JKU                       8,74              
4)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,78              
5)   Helmi Kiraly                     JKU                       8,89              
6)   Veera Reponen                    JouP                      9,02              
7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,09              
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               


P13 600m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  1.42,50           
2)   Anssi Mustonen                                             1.44,30           
3)   Vilho Stenman                    UurU                      1.46,23           


T13 600m
Loppukilpailu
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  1.49,73           
2)   Hilma Kunttu                     JyväskKU                  1.53,76           
3)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  1.55,88           
4)   Erika Spoof                      JyväskKU                  1.59,22           
5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  2.00,40           
6)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  2.00,50           
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,36              
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  10,53             
3)   Juuso Tiihonen                   KngK                      10,80             
4)   Niilo Heikkilä                   JyväskKU                  11,35             
5)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  12,17             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,43             
2)   Jonna Romo                       KngK                      11,06             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  11,41             
4)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      11,95             
5)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  12,51             
6)   Vilma Honkonen                   SuoU                      12,70             
     Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  153               
     130    138    142    146    150    153    155    
     o      o      o      o      xo     oo     xxx    

2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  142               
     130    134    138    142    146    
     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  134               
     120    125    130    134    138    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

     Niilo Heikkilä                   JyväskKU                                    


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,61 +0,7          
     4,61   4,50   4,49   4,34   
     +0,7   +0,4   -0,6   +0,4   

2)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      4,31 +0,8          
     x      4,31   4,29   x      
     +1,0   +0,8   -0,4   +1,6   

3)   Jonna Romo                       KngK                      4,29 +0,5          
     4,20   4,14   4,29   4,15   
     +1,2   +0,6   +0,5   +0,2   

4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  4,26 -0,8          
     4,26   4,15   4,22   4,15   
     -0,8   +0,4   -0,6   +0,4   

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  4,23 +1,4          
     4,23   4,19   x      x      
     +1,4   +0,9   -0,4   +2,7   

6)   Vilma Honkonen                   SuoU                      4,18 -0,6          
     4,15   4,18   3,86   3,74   
     +0,5   -0,6   -0,4   -0,5   

7)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,14 -0,7          
     4,14   4,09   4,14   3,84   
     -0,7   +0,5   -0,7   +1,5   

8)   Pihla Tiihonen                   JKU                       4,09 +0,5          
     4,05   4,09   4,04   4,09   
     -0,6   +0,3   -0,4   +0,5   

9)   Iida Pentti                      JKU                       4,00 -0,6          
     3,60   x      4,00   x      
     +1,1   +0,5   -0,6   +0,6   

10)  Siiri Kihlman                    JKU                       3,99 +1,2          
     3,99   3,54   3,67   3,83   
     +1,2   +0,8   -0,3   +1,0   

11)  Vilja Liimatainen                JKU                       3,94 +0,2          
     3,93   3,94   x      
     -0,6   +0,2          

12)  Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  3,86 +0,4          
     3,75   3,80   3,86   3,47   
     +0,7   +0,7   +0,4   -1,1   

13)  Emma Vesala                      JKU                       3,80 -0,2          
     3,80   3,43   3,46   3,28   
     -0,2   -1,4   -1,1   +0,7   

14)  Senja Norontaus                  SuoU                      3,75 -0,4          
     3,73   1,89   -      3,75   
     +0,6   +0,9          -0,4   

15)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  3,75 -0,7          
     3,75   
     -0,7   

16)  Sofia Moreno                     PylkönmY                  3,69 +0,5          
     3,50   3,69   3,40   3,69   
     +0,2   -0,9   -0,5   +0,5   

17)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  3,68 +0,8          
     3,55   3,59   3,64   3,68   
     -0,2   +0,5   -0,6   +0,8   

18)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  3,65 +0,4          
     x      3,13   3,65   x      
            -0,9   +0,4   +0,6   

19)  Selma Möller                     SuoU                      3,56 -0,6          
     3,45   3,43   3,56   3,55   
     +0,3   -0,3   -0,6   +0,2   

20)  Lumi Harjulehto                  JKU                       2,83 +0,2          
     2,78   2,73   2,83   x      
     -0,3   +0,9   +0,2   +0,7   

     Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Selma Seppälä                    JyväskKU                  DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,51              
     9,51   9,51   x      9,31   

2)   Siiri Martikainen                PuumVi                    8,33              
     8,33   6,59   x      7,54   

3)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      8,08              
     8,08   7,86   7,87   7,99   

4)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  8,08              
     7,81   7,59   x      8,08   

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,01              
     x      7,49   8,01   7,05   

6)   Senja Norontaus                  SuoU                      7,99              
     7,82   7,85   7,99   x      

7)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  7,98              
     7,74   7,93   7,54   7,98   

8)   Iida Pentti                      JKU                       6,87              
     6,79   6,87   x      5,63   

9)   Siiri Kihlman                    JKU                       6,59              
     6,59   6,30   6,27   5,25   

10)  Pihla Tiihonen                   JKU                       6,40              
     6,40   6,08   5,94   5,94   



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Paavo Puro                       SuolU                     39,64             
     x      38,38  38,05  39,64  

2)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  39,08             
     36,14  39,08  x      36,65  

3)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  39,05             
     37,58  36,18  36,58  39,05  

4)   Benedict Seppälä                 JouP                      37,96             
     33,20  37,96  37,88  x      

5)   Aleksi Kinnunen                  SuoU                      32,65             
     32,13  31,57  x      32,65  

6)   Olli Kouvalainen                 KiuU                      30,44             
     30,44  27,83  

7)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  27,61             
     25,25  25,71  26,77  27,61  

8)   Niilo Kouvalainen                KiuU                      26,99             
     26,99  25,09  24,99  25,05  

9)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  25,38             
     23,88  25,38  24,05  24,68  

10)  Lassi Salmi                      JyväskKU                  22,61             
     22,61  21,81  22,22  x      

11)  Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  21,88             
     19,71  13,75  20,38  21,88  

12)  Ilmari Laitinen                  JouP                      16,78             
     14,76  13,26  x      16,78  

     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  54,68             
   1) Helmi Kiraly, 2) Hilma Kinnunen, 
   3) Saga Koppeli, 4) Emmiina Hiltunen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  58,58             
   1) Noora Salmi, 2) Christine Kuusisto, 
   3) Ellen Immonen, 4) Emmi Mäkäläinen
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  59,34             
   1) Melina Vertala, 2) Aljona Karamzina, 
   3) Nea Koppeli, 4) Pihla Tiihonen


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 11,83             
2)   Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  11,88             
3)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  12,60             
4)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  12,85             
5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      12,97             
     Atte Leppänen                    JyväskKU                  DNS               
     Verneri Hämäläinen               JyväskKU                  12,86             


T15 100m
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  12,97             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,37             
3)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  13,44             
4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  13,72             
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,80             
6)   Jenni Kiminkinen                 JKU                       13,84             
7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  13,85             
8)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  13,89             
9)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  14,54             
10)  Lilli Varila                     JyväskKU                  14,65             
11)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  15,03             
12)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  15,37             
13)  Inka Nahkala                     SuoU                      16,31             
     Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  14,54             
2)   Lilli Varila                     JyväskKU                  14,65             
3)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  15,03             
4)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  15,37             
5)   Inka Nahkala                     SuoU                      16,31             
     Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  12,97             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,37             
3)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  13,44             
4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  13,72             
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,80             
6)   Jenni Kiminkinen                 JKU                       13,84             
7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  13,85             
8)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  13,89             


T15 600m
Loppukilpailu
1)   Venla Saari                      JyväskKU                  1.37,57           
2)   Jenna Maukonen                   SuoU                      1.45,60           
3)   Jenni Kiminkinen                 JKU                       1.46,27           
4)   Milja Lahtinen                   SuoU                      1.46,94           
5)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  1.55,50           
     Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  DNS               


T15 80m aidat
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  11,73             
2)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  12,78             
3)   Gea Zitting                      JyväskKU                  12,82             
4)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  13,02             
5)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  13,16             
6)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  13,22             
7)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,31             
8)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      13,74             
9)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  14,44             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  13,22             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,31             
3)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      13,74             
4)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  14,44             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  11,73             
2)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  12,78             
3)   Gea Zitting                      JyväskKU                  12,82             
4)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  13,02             
5)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  13,16             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      15,65             
2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  15,99             
3)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  16,04             
     Atte Leppänen                    JyväskKU                  DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      150               
     130    135    140    145    150    154    
     o      o      o      o      o      xxx    

1)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  150               
     140    145    150    154    
     o      o      o      xxx    

3)   Jonna Ahola                      KaiV                      135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xo     xxx    

3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  135               
     130    135    140    
     xo     xo     xxx    

5)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  135               
     125    130    135    140    
     xo     o      xxo    xxx    

6)   Vilja Liimatainen                JKU                       130               
     115    120    125    130    135    
     o      xxo    xo     xxo    x-     

7)   Inka Nahkala                     SuoU                      115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  5,17 +0,2          
     5,17   5,02   4,86   4,65   
     +0,2   +0,5   +0,2   -0,2   



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nea Luukkonen                    PuumVi                    39,38             
     39,38  x      37,03  x      

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  29,30             
     25,94  29,30  28,63  28,38  

3)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  28,11             
     x      23,90  x      28,11  

4)   Jenni Kiminkinen                 JKU                       27,66             
     23,65  27,66  27,18  27,62  

5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  26,76             
     25,28  x      26,76  x      

6)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  24,90             
     24,90  19,98  x      x      

7)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  24,11             
     23,08  23,58  x      24,11  

8)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  22,97             
     22,97  19,73  x      x      

9)   Jonna Ahola                      KaiV                      22,93             
     22,93  x      x      x      

10)  Nea Laine                        PylkönmY                  22,43             
     22,23  20,79  x      22,43  

11)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  20,17             
     20,17  18,85  18,05  x      



T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  51,41             
   1) Gea Zitting, 2) Netta Leppänen, 
   3) Minea Vertala, 4) Alisa Seilonen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  53,20             
   1) Riikka Savolainen, 2) Mimosa Teerijoki, 
   3) Elli Huovinen, 4) Mimmi Sihvonen
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  56,19             
   1) Petra Koskinen, 2) Lilli Varila, 
   3) Fiinu Puustinen, 4) Vilma Riutta
4)   Pylkönmäen Yrittävä              PylkönmY                  59,91             
   1) Netta Kallio, 2) Emilia Malinen, 
   3) Nea Laine, 4) Sofia Moreno
5)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  1.07,80           
   1) Viivi Kari, 2) Emmi Viinikainen, 
   3) Maria Tarvainen, 4) Anette Lehtinen


M17 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  18,16             


N17 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Ada Zitting                      JyväskKU                  19,79             
2)   Siiri Salo                       JyväskKU                  20,11             
3)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  20,45             
4)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    20,45             
5)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  20,56             
6)   Nea Huvila                       JKU                       20,81             
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Laura Koivisto                   JyväskKU                  DNS               


M17 300m
Loppukilpailu
1)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  36,72             
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  37,97             
3)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  41,27             
     Verneri Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               


N17 300m
Loppukilpailu
1)   Venla Saari                      JyväskKU                  43,26             


M17 600m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Konttinen               JyväskKU                  1.36,43           


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  15,07             
2)   Janika Pulkkinen                 SavR                      15,20             
3)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  17,55             
4)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  18,48             
5)   Ada Zitting                      JyväskKU                  19,04             


M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  14,73             
2)   Miro Saartoala                   JKU                       24,27             


N17 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  48,02             
     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  DNS               
     Minea Vertala                    JyväskKU                  DQ                


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,99              
     9,54   9,99   9,90   9,45   x      9,82   

2)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  8,85              
     8,11   8,48   8,35   8,85   x      8,24   

3)   Tafia Wickström                  JyväskKU                  8,72              
     7,32   x      8,42   x      8,72   8,04   

4)   Oosa Siukonen                    JyväskKU                  7,15              
     x      x      7,15   x      x      x      



M17 Keihäs
Loppukilpailu
     Miro Saartoala                   JKU                       DNS               


M30+ 100m
1)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  12,42             
2)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  12,58             
3)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  13,33             
4)   Reijo Vauhkonen                  MuurY                     13,53             
5)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  13,56             
6)   Jorma Manninen                   MikkKV                    14,33             
7)   Petteri Immonen                  JyväskKU                  15,03             
8)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  16,08             
     Miikka Kuisma                    JyväskKU                  13,17             
     Juha Saarisilta                  JyväskKU                  DNS               
     Antero Jalkanen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  12,42             
2)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  12,58             
3)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  13,33             
4)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  13,56             
5)   Petteri Immonen                  JyväskKU                  15,03             
6)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  16,08             
     Juha Saarisilta                  JyväskKU                  DNS               
     Miikka Kuisma                    JyväskKU                  13,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Reijo Vauhkonen                  MuurY                     13,53             
2)   Jorma Manninen                   MikkKV                    14,33             
     Antero Jalkanen                  JyväskKU                  DNS               


N30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  14,41             
2)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  14,66             
3)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  14,84             
     Jaana Saarinen                   JyväskKU                  DNS               
     Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  DNS               


M30+ 3000m
Loppukilpailu
1)   Jari Hakola                      KyyjKy                    10.02,44          
2)   Jari Järvinen                                              12.25,10          


N30+ 3000m
Loppukilpailu
1)   Tuuli Janhunen                                             12.25,36          
2)   Aino Huhtanen                                              13.10,05          


M30+ Pituus
Loppukilpailu
1)   Jari Jaatinen                    JyväskKU                  5,31 +1,8          
     5,31   4,91   5,15   5,10   x      5,06   
     +1,8   +0,6   +0,6   +0,7   -0,3   +0,3   

2)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  5,03 +1,5          
     4,73   4,92   5,02   5,03   x      4,76   
     +1,7   +2,7   +0,2   +1,5   +0,8   +0,9   

3)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  4,91 +0,8          
     4,86   x      4,49   4,73   4,63   4,91   
     +0,6   +1,0   +0,7   +0,8   +0,3   +0,8   

4)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  4,79 +0,5          
     4,59   4,67   4,79   4,63   4,53   4,65   
     +0,5   +0,7   +0,5   +0,4   +0,5   -0,3   

5)   Jarkko Lassila                   JyväskKU                  4,77 -0,3          
     4,75   4,73   x      x      4,74   4,77   
     +1,1   +0,2   +0,6   +1,3   +0,3   -0,3   

6)   Jukka Järvenpää                  JyväskKU                  4,02 +0,7          
     4,02   3,92   4,00   3,92   3,98   x      
     +0,7   +0,3   +0,2   +0,9   -0,5   -0,3   

     Juha Saarisilta                  JyväskKU                                    


N30+ Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuire Mäki                       JyväskKU                  4,53 +0,5          
     4,40   4,44   4,53   4,49   4,48   4,47   
     +0,6   +0,2   +0,5   +0,6   +0,4   +0,3   

2)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  4,32 +1,1          
     4,21   4,15   4,32   4,02   4,09   4,16   
     +0,9   +1,5   +1,1   +0,2   -0,2   +1,7   

3)   Riikka Karioja                   JyväskKU                  4,05 -0,4          
     x      3,99   3,96   x      x      4,05   
     +0,8   -0,2   +1,3   +0,2   +0,4   -0,4   

4)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  4,05 +0,2          
     3,88   4,05   3,99   -      x      3,73   
     +0,7   +0,2   -0,3          +0,7   +0,2   

5)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  3,89 +0,3          
     x      3,89   3,83   3,81   3,83   x      
     +0,7   +0,3   +0,6   +0,5   +1,1   +1,7   

     Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                                    


M35 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,63              
     8,45   8,63   x      x      x      x      

     Juha Saarisilta                  JyväskKU                                    


M40 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petteri Immonen                  JyväskKU                  7,17              
     6,90   6,28   7,17   6,85   7,17   6,56   



N40 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mia Junikka                      JyväskKU                  8,15              
     7,96   x      8,15   x      8,02   x      

     Anette Mehtälä                   JyväskKU                                    
     Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                                    


M45 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  10,89             
     10,46  10,57  10,55  x      10,86  10,89  

2)   Sami Jämsen                      JyväskKU                  9,90              
     x      9,90   9,90   x      9,73   9,76   

3)   Jarkko Holviala                  JyväskKU                  7,52              
     7,52   7,42   x      7,03   7,10   6,88   

     Aki Kujanen                      JyväskKU                                    


M55 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  9,39              
     8,80   x      8,72   8,75   x      9,39   



N60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Merja Vuorinen                   JyväskKU                  8,02              
     7,87   8,02   7,85   x      x      x      

2)   Pirjo Suopela                    JyväskKU                  7,87              
     7,65   7,24   7,87   4,28   7,59   7,53   



N65 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pirkko Povelainen                JyväskKU                  7,75              
     x      7,68   7,75   7,52   x      x      



M70 Kuula
Loppukilpailu
1)   Reijo Pynnönen                   KangasnKa                 12,22             
     x      12,15  12,22  11,94  12,03  11,91  

2)   Harri Suominen                   MuurY                     10,01             
     10,01  x      9,94   9,98   9,91   x