Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.06. klo 18:00 Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 m Tulokset (päivitetty: 22:52 07.06.2018)
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton Lapinlahti, Valio Areena 7.6.2018
Siilinjärven Ponnistus

P5 400m

     Leevi Nieminen                   SiilPo                    DNS               


T5 400m

1)   Aino Airaksinen                  SiilPo                    3.13,46           


P6 400m

1)   Joonas Ahonen                    SiilPo                    1.54,89           
2)   Julius Jalava                    SiilPo                    2.10,25           


T6 400m

1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    1.49,83           
2)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    2.00,05           
3)   Aava Purdy                       SiilPo                    2.00,07           
4)   Helli Airaksinen                 SiilPo                    2.02,00           
5)   Kiira Laukkanen                  SiilPo                    2.04,06           
     Essi Nieminen                    SiilPo                    DNS               


P7 400m

1)   Väinö Nevalainen                 SiilPo                    1.40,34           
2)   Aatu Laukkanen                   SiilPo                    1.40,80           
3)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    1.44,25           


T7 400m

1)   Netta Savolainen                 MaanMa                    1.45,49           
2)   Alisa Laasanen                   SiilPo                    1.51,50           
3)   Viivi Lehtonen                   SiilPo                    1.51,69           
4)   Milja Huusko                     SiilPo                    2.01,97           
     Neea Ahonen                      SiilPo                    DNS               

T8 400m

1)   Taru Ovaskainen                  SonkajPa                  1.31,08           
2)   Tinja Jalava                     SiilPo                    1.41,10           
3)   Annika Sairanen                  SiilPo                    1.41,54           


P9 800m

1)   Topi Turunen                     SiilPo                    3.20,43           
2)   Roope Laukkanen                  SiilPo                    3.51,62           
3)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    3.51,68           
     Arvi Jokinen                     MaanMa                    DNS               


T9 800m

1)   Nea Puurunen                     SiilPo                    3.20,75           
2)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    3.32,57           


P9 Keihäs

1)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    17,06             
     14,79  15,66  14,59  17,06  

2)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    10,95             
     10,95  8,39   9,15   8,15   



T9 Keihäs

1)   Nea Puurunen                     SiilPo                    13,38             
     13,38  9,72   9,43   10,38  

2)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    7,10              
     5,27   7,10   4,72   6,43   



P10 800m

1)   Paavo Laasanen                   SiilPo                    3.01,88           
2)   Santeri Lyyra                    LapinlVe                  3.05,21           
3)   Iippo Salo                       LapinlVe                  3.13,20           
4)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    3.22,01           
5)   Aleksi Pasanen                   SiilPo                    3.43,30           


T10 800m

1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    3.16,11           
2)   Alma Savolainen                  MaanMa                    3.20,00           
3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    3.20,62           
4)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    3.29,73           
     Melissa Vanhanen                 KuopRei                   DNS               


P10 Keihäs

1)   Aleksi Pasanen                   SiilPo                    21,11             
     21,11  20,78  17,72  21,11  

2)   Paavo Laasanen                   SiilPo                    13,50             
     12,43  12,94  13,50  12,92  

3)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    13,35             
     12,98  x      13,35  13,11  

4)   Santeri Lyyra                    LapinlVe                  10,41             
     10,41  x      x      8,35   

5)   Iippo Salo                       LapinlVe                  9,41              
     8,29   8,73   9,41   8,35   



T10 Keihäs

1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    17,72             
     x      17,18  17,72  x      

2)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    12,51             
     12,40  11,70  12,51  11,91  

3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    12,10             
     x      12,10  11,99  11,11  

4)   Milja Leskinen                   SiilPo                    11,23             
     8,33   9,45   9,56   11,23  



P11 800m

1)   Tuukka Ovaskainen                SonkajPa                  2.50,16           
     Elias Vanhanen                   KuopRei                   DNS               


T11 800m

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    3.02,96           
2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    3.13,01           
3)   Elviira Penttinen                LapinlVe                  3.18,25           
4)   Sella Turunen                    SiilPo                    3.21,56           
5)   Ada Kajander                     SiilPo                    3.24,89           
6)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    3.24,99           


P11 Keihäs

1)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    22,11             
     18,71  22,11  20,06  21,14  19,96  20,06  

     Tuukka Ovaskainen                SonkajPa                  DNS               


T11 Keihäs

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    20,43             
     20,24  20,43  x      x      x      x      

2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    11,72             
     11,66  10,11  9,84   9,60   9,02   11,72  

3)   Sella Turunen                    SiilPo                    11,40             
     6,19   7,99   9,63   10,02  9,46   11,40  

4)   Anni Törrönen                    SiilPo                    9,96              
     9,89   9,00   9,65   9,05   9,96   9,38   

5)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    9,66              
     7,08   9,13   x      6,47   9,66   6,29   

6)   Elviira Penttinen                LapinlVe                  9,23              
     x      7,53   8,29   9,01   9,23   6,85   

7)   Ada Kajander                     SiilPo                    5,66              
     5,66   -      -      -      -      -      



P12 800m

1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    2.53,71           
2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    3.07,70           


T12 800m

1)   Nea Savolainen                   MaanMa                    2.57,46           
2)   Alisa Kärnä                      SonkajPa                  3.01,41           
3)   Emma Juntunen                    SuoR                      3.02,91           
4)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    3.04,35           


P12 Keihäs

1)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    27,04             
     27,04  24,52  23,20  x      x      24,52  

2)   Samu Miettinen                   SiilPo                    24,11             
     22,56  21,84  x      21,89  21,24  24,11  

3)   Artturi Rautio                   SiilPo                    18,27             
     x      x      x      17,74  15,62  18,27  



T12 Keihäs

1)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    14,39             
     9,03   7,91   12,18  11,44  14,39  11,59  



P13 800m

     Teemu Ovaskainen                 SonkajPa                  DNS                                  


T13 800m

1)   Pinja Laasanen                   SiilPo                    2.35,50           
2)   Eleonoora Penttinen              LapinlVe                  3.03,53           
3)   Netta Korhonen                   SiilPo                    3.07,60           


P13 Keihäs

1)   Veeti Paavola                    SiilPo                    30,02             
     28,34  27,14  24,80  25,83  x      30,02  

     Teemu Ovaskainen                 SonkajPa                  DNS               


T13 Keihäs

1)   Netta Korhonen                   SiilPo                    20,26             
     19,59  20,26  18,04  19,42  17,73  17,04  

2)   Piitu Soininen                   SiilPo                    19,04             
     16,33  18,17  16,78  16,50  19,03  19,04  

3)   Pinja Laasanen                   SiilPo                    17,53             
     16,58  17,53  17,19  14,39  15,65  15,97  

4)   Eleonoora Penttinen              LapinlVe                  15,80             
     13,42  14,79  14,15  14,88  11,46  15,80  

5)   Helmi Huttunen                   LapinlVe                  14,52             
     11,36  13,10  13,45  13,04  14,45  14,52  

6)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    13,39             
     10,04  12,50  13,39  12,14  9,88   12,43  

7)   Sofia Tallgren                   LapinlVe                  11,81             
     9,14   11,81  8,04   x      9,88   10,89  



P14 800m

1)   Jalmari Bergqvist                MaanMa                    2.28,07           


T14 800m

1)   Sini Karjalainen                 IisVi                     2.30,01           
2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    3.07,36           


P14 Keihäs

1)   Jalmari Bergqvist                MaanMa                    28,43             
     24,91  25,05  25,02  28,43  25,36  24,52  



T14 Keihäs

1)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    21,05             
     20,81  21,05  18,05  x      -      -      



T15 800m

1)   Saara Penttinen                  IisVi                     2.29,50           
2)   Annu Sipola                      IisVi                     2.39,38           
3)   Inga Holappa                     SiilPo                    2.48,94           


P15 Keihäs

1)   Matias Anttila                   KuopRei                   40,61             
     37,83  40,61  36,91  38,29  32,64  33,05  

2)   Veeti Hotti                      SonkajPa                  36,95             
     32,15  36,95  34,07  33,62  35,78  34,20  


M17 800m

     Ehklu Htoo                       LapinlVe                  DNS               


N17 800m

1)   Irja Valta                       MaanMa                    2.35,77           
2)   Aliina Mäkinen                   SiilPo                    2.42,81           
3)   Nina Kärnä                       SonkajPa                  2.46,79           
4)   Jenni Takkunen                   SiilPo                    3.10,20           


M17 Keihäs

1)   Ville Korhonen                   SiilPo                    41,06             
     35,18  36,39  x      41,06  x      36,15  



N17 Keihäs

1)   Meiju Eskelinen                  MaanMa                    41,49             
     37,23  32,61  38,05  39,88  38,58  41,49  

2)   Jenni Takkunen                   SiilPo                    22,23             
     21,51  20,40  18,50  22,23  20,47  21,86  



M19 800m

     Veeti Lapveteläinen              LapinlVe                  DNS               


M40 800m

1)   Harri-Pekka Tikkanen             KiuruvU                   2.15,51           
     Juhapekka Tuomainen              LapinlVe                  DNS               


M50 800m

1)   Ossi Manninen                    MäntylVe                  2.39,86           
2)   Kari Partanen                    MäntylVe                  2.53,02