Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.09. klo 11:00 Nousiaisten heittokisat Tulokset (päivitetty: 12:10 16.09.2018)
Nousiaisten heittokisat
Kirkonpiirin koulun ja Koljolan kentät
Nousiainen
15.9.2018
ALat

TULOKSET

M Moukari

  1. Tuomas Kalliovaara                      1992 Länsi-Uudenmaan Urh.     60,02
              X  57,77  60,02  59,17  58,49  59,33

M19 Moukari EI osanottajia

M17 Moukari

  1. Lauri Tammi                             2001 Vahdon Tuisku            53,54
          52,89  50,17      X  53,54      X      X
     Manu Kurri                              2002 Nakkilan Vire              DNS

P15 Moukari

  1. Otto Hiivola                            2004 Kalannin Vankka          44,71
              X      X  39,10      X      X  44,71
  2. Juho Suominen                           2004 Piikkiön Kehitys         41,57
          39,04  39,46  39,43      X      X  41,57
     Samuel Kotilehto                        2003 Naantalin Löyly            DNS
        
P15 Keihäs

  1. Lari Nikkanen                           2003 Naantalin Löyly          44,57
          44,57      X  43,93      X      X      X
  2. Otto Hiivola                            2004 Kalannin Vankka          43,74
          43,74      X  37,30      -      -      -
  3. Samuel Kotilehto                        2003 Naantalin Löyly          38,17
          35,27  34,83  37,15      X  38,17      X
  4. Juho Suominen                           2004 Piikkiön Kehitys         26,31
          26,31      X      X      X      X      -

P13 Moukari

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 Porvoon Urheilijat       51,76
              X  51,76      X      X      X      X
  2. Tomi Kuusisto                           2006 Turun Urheiluliitto      30,20
              X  30,20  28,44      X  27,52  26,21
  3. Valtteri Valtonen                       2006 Laitilan Jyske           25,95
              X  25,95      X      X      X      X
  4. Artturi Gauffin                         2006 Kaarinan Ura             24,14
          23,06  23,90  24,14  22,13  23,21      X
  5. Miro Ojalehto                           2005 Kalannin Vankka          23,29
          22,53      X      X      X  23,29      X
     Jasper Aho                              2005 Naantalin Löyly            DNS
        
P13 Keihäs

  1. Tomi Kuusisto                           2006 Turun Urheiluliitto      34,75
          34,75      -      X  30,98  30,49  34,67
  2. Reko Tuominen                           2005 Tarvasjoen Urheilijat    33,38
          33,38  30,21  32,08  32,96  28,29      X
  3. Valtteri Valtonen                       2006 Laitilan Jyske           27,68
          27,68      X  27,44      X      X  24,43
  4. Lauri Kurkela                           2006 Kaarinan Ura             25,54
          25,54  25,41  24,13  24,45  24,58  24,56
     Jasper Aho                              2005 Naantalin Löyly            DNS
        
     Miro Ojalehto                           2005 Kalannin Vankka            DNS

P11 Moukari

  1. Riku Naula                              2007 Turun Urheiluliitto      32,81
              X      X  22,77  28,25  29,26  32,81
  2. Kustaa Salmela                          2007 Kalannin Vankka          24,96
          21,67  23,96  23,83  24,66  24,96      X
  3. Niilo Lännistö                          2008 Vehmaan Kiisto           17,31
          17,23      X      X  15,63      X  17,31
     Joonas Heinonen                         2008 Uudenkaupungin Kenttäk.    DNS

P11 Keihäs

  1. Niklas Välilä                           2007 Littoisten Työväen Urh.  31,65
          29,79  30,79  29,48      X      X  31,65
  2. Riku Naula                              2007 Turun Urheiluliitto      26,15
          20,32  21,90  20,51      X  26,15  25,62
  3. Kustaa Salmela                          2007 Kalannin Vankka          25,58
          25,58      -      -      -      -      -
  4. Niilo Lännistö                          2008 Vehmaan Kiisto           23,22
          21,58      X  23,22  21,98      X      X
  5. Eelis Eskola                            2008 Nousiaisten Susi         19,31
          15,01  13,69  17,20  16,38  16,05  19,31
     Joonas Heinonen                         2008 Uudenkaupungin Kenttäk.    DNS

N Moukari

  1. Tahiti Ojansivu                         1998 Turun Urheiluliitto      48,49
          47,13  48,49  48,48      X      X      X

N19 Moukari

  1. Elina Verainen                          2001 Nousiaisten Susi         38,51
          34,29      X  33,89  38,51      X      X

N17 Moukari

  1. Emma Pääkkö                             2001 Vahdon Tuisku            50,47
          49,02  50,41      X  49,14  50,47      X

N17 Keihäs

  1. Jenna Westerlund                        2001 Laitilan Jyske           34,13
          29,94  28,07  30,62  32,83  32,67  34,13

T15 Moukari

  1. Eevi-Maria Hautala                      2004 Turun Urheiluliitto      18,31
              X      X  15,66      X  16,75  18,31

T15 Keihäs

  1. Kaisa Äijälä                            2003 Nousiaisten Susi         31,39
          29,05      X  27,17  30,13  31,39  27,80
  2. Eevi-Maria Hautala                      2004 Turun Urheiluliitto      29,10
          28,85  25,77  28,64  27,48  29,10  26,65
  3. Iida Verainen                           2003 Nousiaisten Susi         22,94
              X  22,94  20,83      X  20,41
     Ada Pöllänen                            2003 Naantalin Löyly            DNS
        
     Roosa Jälkö                             2004 Oripään Vesa               DNS
        
T13 Moukari

  1. Aada Vuoriaho                           2006 Laitilan Jyske           33,70
          30,73  33,00      X  33,70      X  33,12
  2. Saima Kossa                             2005 Sauvon Urheilijat        33,37
          32,12  33,37  32,61  32,61  31,13      X
  3. Minttu Laurila                          2005 Turun Urheiluliitto      31,21
          31,21  30,86  29,18  29,32  29,47  29,81
  4. Emma Vahtola                            2005 Pargas IF                30,38
          28,33  29,99      X  30,38      X
  5. Mea Toivonen                            2005 Uudenkaupungin Kenttäk.  29,98
          28,63      X      X      X  29,98  29,65
  6. Oona Kaskinen                           2005 Turun Urheiluliitto      29,87
          29,87      X      X  28,14      X      X
  7. Pinja Rintamaa                          2005 Liedon Parma             29,05
          27,75  26,43  27,51  26,73  29,05      X
  8. Aino Saarinen                           2005 Kalannin Vankka          28,93
          28,93      X  27,52  24,25  26,29  28,64
  9. Rania Toivonen                          2006 Uudenkaupungin Kenttäk.  26,74
              X  25,64  23,61  26,52  26,74      X
 10. Maya-Maria Hautala                      2006 Turun Urheiluliitto      26,46
              X      X      X  26,25  26,46      X
 11. Vilma Rönnemaa                          2005 Liedon Parma             16,76
          16,29  16,38  13,92  16,76  15,17  15,85

T13 Keihäs

  1. Mea Toivonen                            2005 Uudenkaupungin Kenttäk.  34,88
          34,88  33,17  33,30      X  33,00  34,67
  2. Rania Toivonen                          2006 Uudenkaupungin Kenttäk.  30,22
          29,72  27,13      X      X  30,22  27,44
  3. Maya-Maria Hautala                      2006 Turun Urheiluliitto      29,58
          29,58  23,39  27,62  28,28  26,21  26,05
  4. Vilma Rönnemaa                          2005 Liedon Parma             26,52
          26,52  23,04  23,60      X  26,00  23,95
  5. Saima Kossa                             2005 Sauvon Urheilijat        25,90
          25,90      X      X  22,00  23,60      X
  6. Aada Vuoriaho                           2006 Laitilan Jyske           23,48
          22,09  23,48  20,17      X  21,31  19,41
  7. Minttu Laurila                          2005 Turun Urheiluliitto      21,88
          17,85  18,14  21,88      -      -      -
  8. Oona Kaskinen                           2005 Turun Urheiluliitto      19,96
          17,78  19,88  19,96      -      -      -
  9. Aino Saarinen                           2005 Kalannin Vankka          19,73
          19,73  18,05  15,13  18,98  17,10  18,43
 10. Aada Lautanala                          2006 Vehmaan Kiisto           15,70
          14,37  13,95  15,70

T11 Moukari

  1. Pinja Kärhä                             2007 Loimaan Jankko           41,10
          36,80      X      X  41,10      -      -
  2. Venla Kärhä                             2007 Loimaan Jankko           36,00
              X  33,40  36,00      X      X      X
  3. Lumina Uschanow                         2009 Raision Kuula            25,77
          24,32  25,77      X      X      X      X
  4. Matilda Mehto                           2007 Naantalin Löyly          25,28
          19,81      X  22,07  23,49      X  25,28
  5. Venla Manner                            2008 Turun Urheiluliitto      22,28
          21,96      X      X  21,63      X  22,28
  6. Venla Katvesoja                         2008 Vehmaan Kiisto           16,65
          15,24  15,95  16,65  12,30  12,86  15,04
  7. Senja Kärhä                             2010 Loimaan Jankko           13,63
              X      X  13,63  13,02      X      X
  8. Ellen Lahtivuo                          2007 Vehmaan Kiisto           12,09
           9,40  12,09      X  10,19  10,48  10,16

T11 Keihäs

  1. Pinja Kärhä                             2007 Loimaan Jankko           29,11
          24,48      X  25,26      X  22,89  29,11
  2. Venla Kärhä                             2007 Loimaan Jankko           23,70
          23,70  23,60  22,15  23,29  19,94  20,05
  3. Matilda Mehto                           2007 Naantalin Löyly          18,17
          14,55  17,64  16,01  18,17  18,10  15,41
  4. Venla Manner                            2008 Turun Urheiluliitto      17,08
          15,68  17,08  16,50  16,89      X  16,88
  5. Ellen Lahtivuo                          2007 Vehmaan Kiisto           16,60
          16,60  15,62  15,34  14,26  13,22  15,01
  6. Venla Katvesoja                         2008 Vehmaan Kiisto           15,54
          10,90   9,68  12,46  12,00  14,04  15,54
  7. Anni Koskinen                           2007 Littoisten Työväen Urh.  13,50
          13,50  10,93  11,81   9,74   9,99   9,98
     Senja Kärhä                             2010 Loimaan Jankko              NM
        
     Liina Jälkö                             2009 Oripään Vesa               DNS